gnome-packagekit - en to cs translation catalogue (545 entries)

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Packages
cs: Balíčky GNOME

en: Add or remove software installed on the system
cs: Přidávejte nebo odebírejte software instalovaný v systému

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
cs: Aplikace Balíčky vám umožňuje instalovat a odebírat balíčky ve vašem systému. Balíčky můžete hledat podle názvu, podrobného popisu i názvu souboru a můžete vidět závislosti balíčku na jiných balíčcích. Balíčky můžete procházet také roztříděné do skupin, což je snadný způsob, jak najít software pro své oblíbené pracovní prostředí.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
cs: Balíčky využívají PackageKit a dokáží pracovat v libovolné distribuci pomocí jejího původního jádra pro správu balíčků.

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Package Updater
cs: Aktualizace balíčků GNOME

en: Update software installed on the system
cs: Aktualizujte software instalovaný v tomto systému

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
cs: Aplikace Aktualizace balíčků vám umožňuje aktualizovat balíčky ve vašem systému, aniž byste museli počítač restartovat. Můžete se podívat na podrobný popis každé z aktualizací a zvolit si, které z nich použít.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
cs: Aktualizace balíčků využívá PackageKit a dokáží pracovat v libovolné distribuci pomocí jejího původního jádra pro správu balíčků.

en: Packages
cs: Balíčky

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
cs: zdroje;repozitáře;předvolby;instalovat;instalace;úložiště;

en: License
cs: Licence

en: Source
cs: Zdroj

en: Install
cs: Instalovat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Homepage
cs: Stránka WWW

en: Visit home page for selected package
cs: Navštívit domovskou stránku vybraného balíčku

en: Files
cs: Soubory

en: Required
cs: Vyžaduje

en: Dependent
cs: Závislosti

en: Clear current selection
cs: Zrušit aktuální výběr

en: Cancel search
cs: Zrušit vyhledáváni

en: Apply Changes
cs: Provést změny

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
cs: Změny nejsou provedeny ihned, toto tlačítko provede všechny změny naráz

en: Check for Updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
cs: Zdroje balíčků

en: Refresh Package Lists
cs: Aktualizovat seznam balíčků

en: Package Log
cs: Záznamy správy balíčků

en: Only Newest Versions
cs: Pouze nejnovější verze

en: Only Native Packages
cs: Pouze nativní balíčky

en: About
cs: O aplikaci

en: _Quit
cs: U_končit

en: Install Package
cs: Instalovat balíček

en: More details
cs: Další podrobnosti

en: _Force install
cs: _Vynutit instalaci

note: button tooltip
en: Force installing package
cs: Vynutit instalaci balíčku

en: License Agreement Required
cs: Je požadován souhlas s licencí

en: _Accept Agreement
cs: _Přijmout licenci

en: Package Install
cs: Instalace balíčků

en: Install selected packages on the system
cs: Instalujte vybraný software do tohoto systému

en: View past package management tasks
cs: Zobrazte si poslední úkoly správy balíčků

en: Filter
cs: Filtr

en: Enable or disable package repositories
cs: Povolte nebo zakažte repozitáře balíčků

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
cs: Zdroj balíčků obsahuje balíčky, které je možné nainstalovat na tento počítač.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
cs: _Zobrazit zdroje balíčků pro ladění a vývoj

en: Do you trust the source of the packages?
cs: Důvěřujete tomuto zdroji balíčků?

en: Repository name
cs: Název repozitáře

en: Signature URL
cs: URL podpisu

en: Signature user identifier
cs: Identifikace majitele podpisu

en: Signature identifier
cs: Identifikace podpisu

en: Package
cs: Balíček

en: Do you recognize the user and trust this key?
cs: Znáte tohoto uživatele a důvěřujete tomuto klíči?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
cs: Aktualizace balíčků

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;
cs: aktualizace;aktualizovat;povýšení;povýšit;

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
cs: Aktualizace balíčků opravují chyby, zamezuje bezpečnostním rizikům a přinášejí nové funkce.

en: _Upgrade
cs: _Povýšit

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
cs: Podrobnosti

en: _Install Updates
cs: _Instalovat aktualizace

en: Automatically remove unused dependencies
cs: Automaticky odstraňovat nepoužívané závislosti

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
cs: Při odstraňování balíčku také odstranit jeho závislosti, které nepoužívají jiné balíčky.

en: Ask the user if additional packages should be installed
cs: Ptát se uživatele, jestli má být dodatečný balíček instalován

en: Ask the user if additional packages should be installed.
cs: Ptát se uživatele, jestli má být požadovaný dodatečný balíček navíc instalován.

en: Filter using basename in gpk-application
cs: Filtrovat pomocí základního názvu v gpk-application

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
cs: Filtrovat seznamy balíčků pomocí základního názvu (basename) v gpk-application.

en: Only show the newest packages in the file lists
cs: Zobrazovat v seznamech souborů pouze nejnovější dostupné balíčky

en: Only show the newest packages in the file lists.
cs: Zobrazovat v seznamech souborů pouze nejnovější dostupné balíčky.

en: Only show supported packages in the file lists
cs: Zobrazovat v seznamech souborů pouze podporované balíčky

en: Only show supported packages in the file lists.
cs: Zobrazovat v seznamech souborů pouze podporované balíčky.

en: Only show native packages in the file lists
cs: Zobrazovat v seznamech souborů pouze nativní balíčky

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
cs: Zobrazovat v seznamech souborů pouze balíčky odpovídající architektuře stroje.

en: Show the category group menu
cs: Zobrazovat skupinu „Kategorie“

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
cs: Zobrazovat nabídku skupiny „Kategorie“. Ta je sice ucelenější a na míru distribuci, ale načítání trvá déle.

en: Show the “All Packages” group menu
cs: Zobrazovat skupinu „Všechny balíčky“

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
cs: Zobrazit položku nabídky „Všechny balíčky“. Načtení trvá u většiny výkonných částí dlouho a položka není uživateli běžně požadována.

en: The search mode used by default
cs: Výchozí vyhledávací režim

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
cs: Vyhledávací režim použitý jako výchozí. Možnosti jsou „name“ (název), „details“ (podrobnosti) nebo „file“ (soubor).

en: Show all repositories in the package source viewer
cs: V prohlížeči zdrojů balíčků zobrazovat všechny repozitáře

en: Show all repositories in the package source viewer.
cs: V prohlížeči zdrojů balíčků zobrazovat všechny repozitáře.

en: Only show the newest updates in the list
cs: Zobrazovat v seznamu pouze nejnovější aktualizace

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
cs: V seznamu aktualizací zobrazovat pouze nejnovější balíčky a nezobrazovat starší aktualizace, které jsou stále dostupné.

en: Scroll to packages as they are downloaded
cs: Posouvat se na stahované balíčky

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
cs: Posouvat se v seznamu aktualizací na balíčky, které jsou právě stahovány nebo instalovány.

en: Allow applications to invoke the font installer
cs: Povolit aplikacím volat instalátor písem

en: Allow applications to invoke the font installer.
cs: Povolit aplikacím volat instalátor písem.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
cs: Programy, jejichž požadavky přes D-Bus mají být ignorovány

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
cs: Programy, oddělené čárkami, jejichž požadavky přes D-Bus mají být ignorovány.

en: Allow applications to invoke the codec installer
cs: Povolit aplikacím volat instalátor kodeků

en: Allow applications to invoke the codec installer.
cs: Povolit aplikacím volat instalátor kodeků.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
cs: Povolit aplikacím volat instalátor typů MIME

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
cs: Povolit aplikacím volat instalátor typů MIME.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
cs: Použít automaticky tyto volby jako výchozí, když se zobrazuje uživatelského rozhraní na požadavek ze sběrnice D-Bus.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
cs: Vynutit zapnutí těchto voleb, když se zobrazuje uživatelského rozhraní na požadavek ze sběrnice D-Bus.

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
cs: Čekající

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
cs[0]: %u soubor nainstalován přes %s
cs[1]: %u soubory nainstalovány přes %s
cs[2]: %u souborů nainstalováno přes %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
cs: Žádné balíčky

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
cs: Žádné další balíčky nevyžadují tento balíček

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %u package requires %s | %u packages require %s
cs[0]: %u balíček vyžaduje %s
cs[1]: %u balíčky vyžadují %s
cs[2]: %u balíčků vyžaduje %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
cs[0]: Níže vypsaný balíček vyžaduje %s ke správné funkčnosti.
cs[1]: Níže vypsané balíčky vyžadují %s ke správné funkčnosti.
cs[2]: Níže vypsané balíčky vyžadují %s ke správné funkčnosti.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
cs: Tento balíček nezávisí na žádném dalším

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
cs[0]: Pro %2$s je vyžadován %1$u další balíček
cs[1]: Pro %2$s jsou vyžadovány %1$u další balíčky
cs[2]: Pro %2$s je vyžadováno %1$u dalších balíčků

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
cs[0]: Níže vypsaný balíček je vyžadován ke správné funkčnosti %s.
cs[1]: Níže vypsané balíčky jsou vyžadovány ke správné funkčnosti %s.
cs[2]: Níže vypsané balíčky jsou vyžadovány ke správné funkčnosti %s.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
cs: Neplatný

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné výsledky.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
cs: Zkuste zadat název balíčku do vyhledávací lišty.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
cs: Ve frontě není žádný balíček k instalaci či odstranění.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
cs: Zkuste vyhledávat v popisech balíčku kliknutím na ikonu vedle vyhledávaného textu.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
cs: Zkuste to znovu s jiným výrazem pro vyhledávání.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
cs: Vyhledávaný text není platný

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
cs: Text pro vyhledávání obsahuje neplatné znaky

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
cs: Hledávání nemohlo být dokončeno

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
cs: Běh transakce se nezdařil

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
cs: Změny nebyly aplikovány

en: Close _Anyway
cs: Přesto z_avřít

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
cs: Udělali jste změny, které ještě nebyly aplikovány.

en: These changes will be lost if you close this window.
cs: Pokud zavřete toto okno, všechny změny budou ztraceny.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
cs: Instalováno

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name
en: Name
cs: Název

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
cs: Velikost

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
cs: Instalovaná velikost

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
cs: Stahovaná velikost

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
cs: Vyhledávání v názvech

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
cs: Vyhledáváni v popisech

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
cs: Vyhledávání mezi soubory

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
cs: Vyhledávat v názvech

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
cs: Vyhledávat v popisech

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
cs: Vyhledávat v názvech souborů

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
cs: Šířeno dle podmínek GNU General Public License Version 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: PackageKit je šířen podle ustanovení GNU General Public License, vydávané Free Software Foundation; a to buď verze 2 této licence anebo (podle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Tento program je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
cs: Kopii GNU General Public License jste měl(a) obdržet spolu s tímto programem; pokud se tak nestalo, napište o ni Free Software Foundation, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: PackageKit Website
cs: Domovská stránka PackageKitu

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
cs: Správa balíčků pro GNOME

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
cs: Hledat začnete zadáním slova nebo kliknutím na kategorii.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
cs: Hledat začnete zadáním slova.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
cs: Ukončuje se, protože nemohly být získány vlastnosti

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
cs: Všechny balíčky

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
cs: Zobrazit všechny balíčky

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
cs: Zobrazit verzi programu a skončit

en: Install Software
cs: Instalovat software

note: are we running privileged
en: Package installer
cs: Instalátor balíčků

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
cs: 32bitový

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
cs: 64bitový

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
cs: Tato aplikace běží pod privilegovaným uživatelem

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
cs: %s běží jako privilegovaný uživatel

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
cs: Aplikace správce balíčků jsou citlivé na bezpečnost.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
cs: Z bezpečnostních důvodů byste se měli vyvarovat spouštění aplikací pod privilegovaným uživatelem.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
cs: Přesto pokr_ačovat

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
cs: %s a %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
cs: %s, %s a %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
cs: %s, %s, %s a %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
cs: %s, %s, %s, %s a %s

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
cs: Zobrazit ladicí informace pro všechny soubory

en: Debugging Options
cs: Možnosti ladění

en: Show debugging options
cs: Zobrazit volby ladění

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
cs: mnoho balíčků

en: No files
cs: Žádné soubory

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
cs: Příště nezobrazovat

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
cs: disk

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
cs: médium

en: Failed with unknown error code
cs: Selhání s neznámým číslem chyby

en: No network connection available
cs: Není dostupné žádné připojení k síti

en: No package cache is available.
cs: Není dostupná žádná mezipaměť balíčků.

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Failed to create a thread
cs: Nezdařilo se vytvořit vlákno

en: Not supported by this backend
cs: Není podporován touto výkonnou částí

en: An internal system error has occurred
cs: Nastala vnitřní chyba systému

en: A security signature is not present
cs: Bezpečnostní podpis není přítomen

en: The package is not installed
cs: Balíček není instalován

en: The package was not found
cs: Balíček nebyl nalezen

en: The package is already installed
cs: Balíček je již nainstalován

en: The package download failed
cs: Balíček se nepodařilo stáhnout

en: The group was not found
cs: Skupina nebyla nalezena

en: The group list was invalid
cs: Seznam skupin je neplatný

en: Dependency resolution failed
cs: Závislosti se nepodařilo vyřešit

en: Search filter was invalid
cs: Vyhledávací filtr byl neplatný

en: The package identifier was not well formed
cs: Identifikátor balíčku není ve správném formátu

en: Transaction error
cs: Chyba transakce

en: Repository name was not found
cs: Název repozitáře nebyl nalezen

en: Could not remove a protected system package
cs: Nelze odstranit chráněný systémový balíček

en: The action was canceled
cs: Úloha byla zrušena

en: The action was forcibly canceled
cs: Úloha byla násilně zrušena

en: Reading the configuration file failed
cs: Načítání souboru s nastavením selhalo

en: The action cannot be canceled
cs: Úloha nemůže být zrušena

en: Source packages cannot be installed
cs: Zdrojový balíček nemůže být instalován

en: The license agreement failed
cs: Licenci se nepodařilo potvrdit

en: Local file conflict between packages
cs: Konflikt mezi lokálními soubory balíčků

en: Packages are not compatible
cs: Balíčky nejsou kompatibilní

en: Problem connecting to a package source
cs: Problém při připojování ke zdroji balíčků

en: Failed to initialize
cs: Inicializace se nezdařila

en: Failed to finalize
cs: Ukončení se nezdařilo

en: Cannot get lock
cs: Nelze získat zámek

en: No packages to update
cs: Nejsou k dispozici žádné aktualizace balíčků

en: Cannot write repository configuration
cs: Nelze zapsat nastavení repozitáře

en: Local install failed
cs: Lokální instalace se nezdařila

en: Bad security signature
cs: Špatný bezpečnostní podpis

en: Missing security signature
cs: Chybějící bezpečnostní podpis

en: Repository configuration invalid
cs: Nastavení repozitáře je neplatné

en: Invalid package file
cs: Neplatný soubor balíčku

en: Package install blocked
cs: Instalace balíčku byla zablokována

en: Package is corrupt
cs: Balíček je poškozený

en: All packages are already installed
cs: Všechny balíčky jsou již nainstalovány

en: The specified file could not be found
cs: Požadovaný soubor nebyl nalezen

en: No more mirrors are available
cs: Nejsou dostupná žádná zrcadla

en: No distribution upgrade data is available
cs: Nejsou dostupná žádná povýšení distribuce

en: Package is incompatible with this system
cs: Balíček není kompatabilní s tímto systémem

en: No space is left on the disk
cs: Na pevném disku není místo

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
cs: Je vyžadována výměna média

en: Authorization failed
cs: Autorizace selhala

en: Update not found
cs: Aktualizace nebyla nalezena

en: Cannot install from untrusted source
cs: Nelze instalovat z nedůvěryhodného zdroje

en: Cannot update from untrusted source
cs: Nelze aktualizovat z nedůvěryhodného zdroje

en: Cannot get the file list
cs: Nelze získat seznam souborů

en: Cannot get package requires
cs: Nelze získat požadavky balíčku

en: Cannot disable source
cs: Nelze zakázat zdroj softwaru

en: The download failed
cs: Stažení se nezdařilo

en: Package failed to configure
cs: Selhalo nastavení balíčku

en: Package failed to build
cs: Nezdařilo se sestavení balíčku

en: Package failed to install
cs: Nezdařila se instalace balíčku

en: Package failed to be removed
cs: Nezdařilo se odstranění balíčku

en: Update failed due to running process
cs: Aktualizace se kvůli běžícímu procesu nepodařila

en: The package database was changed
cs: Databáze balíčků byla změněna

en: Virtual provide type is not supported
cs: Virtuální typ poskytování není podporován

en: Install root is invalid
cs: Kořen instalace je neplatný

en: Cannot fetch install sources
cs: Nelze zakázat instalační zdroj

en: Rescheduled due to priority
cs: Změněn plán kvůli prioritě

en: Unfinished transaction
cs: Nedokončená transakce

en: Lock required
cs: Požadován zámek

en: Source already set
cs: Zdroj je již nastavený

en: Failed with unknown error code.
cs: Selhání s neznámým číslem chyby.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
cs: Není dostupné žádné síťové připojení.
    Prosím zkontrolujte nastavení připojení a akci opakujte.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
cs: Seznam balíčků potřebuje být znovu sestaven.
    To by mělo být provedeno automaticky výkonnou částí.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
cs: Služba starající se o obsluhu uživatelských požadavků má nedostatek paměti.
    Prosím restartujte svůj počítač.

en: A thread could not be created to service the user request.
cs: Vlákno pro obsluhu uživatelského požadavku nemohlo být vytvořeno.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
cs: Tato akce není touto výkonnou částí podporována.
    Nahlaste to prosím v nástroji na hlášení chyb své distribuce, protože by se to stávat nemělo.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
cs: Nastala neočekávaná chyba.
    Nahlaste prosím tuto chybu v nástroji na hlášení chyb vaší distribuce spolu s popisem chyby.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
cs: Se zdrojem balíčků nemohl být vytvořen bezpečnostní vztah důvěry.
    Zkontrolujte prosím svá bezpečnostní nastavení.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
cs: Balíček, který se pokoušíte odebrat nebo aktualizovat, již není instalován.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
cs: Právě upravovaný balíček nebyl nalezen na vašem systému nebo v některém ze zdrojů balíčků.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
cs: Balíček, který se pokoušíte instalovat, již instalován byl.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
cs: Baláček se nepodařilo stáhnout.
    Prosím překontrolujte své síťové připojení.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
cs: Tento typ skupiny nebyl nalezen.
    Prosím překontrolujte svůj seznam skupin a akci opakujte.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
cs: Seznam skupin nemohl být nahrán.
    Obnovení mezipaměti může pomoci, ačkoli tohle je obvykle chyba zdroje softwaru.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
cs: Balíček, potřebný k dokončení úlohy, nebyl nalezen.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: The search filter was not correctly formed.
cs: Vyhledávací filtr nemá správný formát.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
cs: Identifikátor balíčku nebyl správně vytvořen, když byl posílán na server.
    Toto obvykle naznačuje vnitřní chybu, která by měla být nahlášena.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
cs: Nastala nespecifikovaná chyba transakce.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
cs: Název vzdáleného zdroje balíčků nebyl nalezen.
    Možná bude potřeba povolit některou položku ve zdrojích balíčků.

en: Removing a protected system package is not allowed.
cs: Odstraňování chráněného systémového balíčku není povoleno.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
cs: Úloha byla úspěšně zrušena. Žádný balíček nebyl změněn.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
cs: Úloha byla úspěšně zrušena. Žádný balíček nebyl změněn.
    Výkonná část nebyla ukončeno bez problémů.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
cs: Nativní soubor s nastavením balíčku nemohl být otevřen.
    Ujistěte se prosím, že je nastavení v pořádku.

en: The action cannot be canceled at this time.
cs: V tuto chvíli nelze úlohu zrušit.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
cs: Zdrojové balíčky se obvykle neinstalují tímto způsobem.
    Zkontrolujte příponu souboru, který se pokoušíte instalovat.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
cs: Nebyl potvrzen souhlas s licencí.
    Pro používání tohoto softwaru musíte souhlasit s licencí.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
cs: Dva balíčky poskytují stejný soubor.
    To nastává obvykle kvůli míchání balíčků z různých zdrojů balíčků.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
cs: Existuje více balíčků, které nejsou navzájem kompatibilní.
    To nastává obvykle kvůli míchání balíčků z různých zdrojů balíčků.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
cs: Nastal (pravděpodobně dočasný) problém s připojením ke zdroji balíčků.
    Pokud chcete vědět více podrobností, podívejte se na podrobné chybové hlášení.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
cs: Nezdařilo se inicializovat výkonnou část balíčkování.
    Toto může nastat, pokud jsou různé balíčkovací nástroje používány současně.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
cs: Nezdařilo se uzavřít instanci výkonné části.
    Tato chyba může být obvykle ignorována.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
cs: Nelze získat výhradní zámek na výkonnou část balíčkování.
    Prosím ukončete všechny ostatní otevřené balíčkovací nástroje.

en: None of the selected packages could be updated.
cs: Žádný z vybraných balíčků nemohl být instalován.

en: The repository configuration could not be modified.
cs: Nezdařilo se změnit nastavení repozitáře.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
cs: Instalace lokálního souboru se nezdařila.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: The package security signature could not be verified.
cs: Bezpečnostní podpis balíčku nemohl být ověřen.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
cs: Bezpečnostní podpis balíčku chybí a tento balíček je nedůvěryhodný.
    Balíček nebyl při vytváření podepsán.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
cs: Nastavení repozitáře je neplatné a nemohlo být načteno.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
cs: Balíček, který se pokoušíte instalovat, je neplatný.
    Soubor balíčku může být poškozen, nebo se nejedná o balíček.

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
cs: Instalaci tohoto balíčku bylo zabráněno z důvodu nastavení vašeho balíčkovacího systému.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
cs: Balíček, který byl stažen, je poškozen a je potřeba jej stáhnout znovu.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
cs: Všechny balíčky vybrané k instalaci jsou již v systému nainstalovány

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
cs: Dotyčný soubor nemohl být v systému nalezen.
    Ověřte, zda stále existuje a nebyl vymazán.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
cs: Požadovaná data nebyla nalezena v žádném z nastavených zdrojů balíčků.
    A už není k dispozici žádné další zrcadlo, na kterém by se to dalo zkusit.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
cs: Požadované údaje o povýšení nebyly nalezeny v žádném z nastavených zdrojů balíčků.
    Seznam povýšení verze distribuce nebude dostupný.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
cs: Balíček, který se pokoušíte instalovat, není kompatibilní s vaším systémem.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
cs: Na zařízení není dostatek volného místa.
    Provedení této operace vyžaduje, abyste uvolnili nějaké místo na disku.

en: Additional media is required to complete the transaction.
cs: K dokončení této transakce je vyžadováno další médum.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
cs: Nezdařilo se ověření pomocí zadaných údajů.
    Zkontorlujte prosím heslo nebo nastavení účtu.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
cs: Zvolená aktualizace nebyla nalezena.
    Již byla nainstalována nebo není nadále na vzdáleném serveru dostupná.

en: The package could not be installed from untrusted source.
cs: Balíček nelze instalovat z nedůvěryhodného zdroje software.

en: The package could not be updated from untrusted source.
cs: Balíček nelze aktualizovat z nedůvěryhodného zdroje softwaru.

en: The file list is not available for this package.
cs: Pro tento balíček není dostupný seznam souborů.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
cs: Nelze získat informace o tom, co tento balíček vyžaduje.

en: The specified package source could not be disabled.
cs: Zvolený zdroj balíčků nelze zakázat.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
cs: Stažení nelze provést automaticky a je nutno jej provést ručně.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
cs: Jeden ze zvolených balíčků nelze správně nastavit.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
cs: Jeden ze zvolených balíčků nelze správně sestavit.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
cs: Jeden ze zvolených balíčků nelze správně instalovat.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
cs: Jeden ze zvolených balíčků nelze správně odstranit.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
cs: Běžící program musí být před provedením aktualizace ukončen.
    Více informací naleznete v podrobné zprávě.

en: The package database was changed while the request was running.
cs: Během vykonávání požadavku došlo ke změně databáze balíčků.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
cs: Virtuální typ poskytování není tímto systémem podporován.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
cs: Kořen instalace je neplatný. Kontaktujte prosím svého správce.

en: The list of package sources could not be downloaded.
cs: Seznam zdrojů balíčků nelze stáhnout.

en: A previous package management transaction was interrupted.
cs: Předchozí transakce správy balíčků byla přerušena.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
cs: Transakce byla zrušena a bude opakována, až systém nebude zaneprázdněn.

en: A package manager lock is required.
cs: Je požadován zámek pro správu balíčků.

en: The software source is already in this state.
cs: Zdroj softwaru již v tomto stavu je.

en: No restart is necessary.
cs: Restart není nutný.

en: You will be required to restart this application.
cs: Bude vyžadován restart aplikace.

en: You will be required to log out and back in.
cs: Bude vyžadováno vaše odhlášení a opětovné přihlášení.

en: A restart will be required.
cs: Bude vyžadován restart.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
cs: Kvůli bezpečnostní aktualizaci bude vyžadováno vaše odhlášení a opětovné přihlášení.

en: A restart will be required due to a security update.
cs: Kvůli bezpečnostní aktualizaci bude vyžadován restart.

en: No restart is required.
cs: Restart není vyžadován.

en: A restart is required.
cs: Je vyžadován restart.

en: You need to log out and log back in.
cs: Budete se muset odhlásit a opět přihlásit.

en: You need to restart the application.
cs: Budete muset aplikaci restartovat.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
cs: Kvůli zachování bezpečnosti se budete muset odhlásit a znovu přihlásit.

en: A restart is required to remain secure.
cs: Kvůli zachování bezpečnosti je vyžadován restart systému.

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
cs: Neznámý stav

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
cs: Spouští se

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
cs: Čeká ve frontě

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
cs: Běží

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
cs: Dotazuje se

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
cs: Získávají se informace

note: TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
cs: Balíčky se odstraňují

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files
en: Downloading packages
cs: Stahují se balíčky

note: TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
cs: Balíčky se instalují

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
cs: Aktualizuje se seznam softwaru

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
cs: Instalují se aktualizace

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
cs: Probíhá čištění balíčků

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
cs: Balíčky se označují za zastaralé

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
cs: Zjišťují se závislosti

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
cs: Kontrolují se podpisy

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
cs: Změny se testují

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
cs: Změny se potvrzují

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
cs: Požadují se data

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
cs: Dokončeno

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling
en: Canceling
cs: Ruší se

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
cs: Stahují se informace o repozitářích

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
cs: Stahuje se seznam balíčků

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
cs: Stahuje se seznam souborů

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
cs: Stahují se seznamy změn

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
cs: Stahují se skupiny

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
cs: Stahují se informace o aktualizaci

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
cs: Soubory se balí znovu

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
cs: Načítá se vyrovnávací paměť

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
cs: Prohlíží se nainstalované aplikace

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
cs: Vytváří se seznamy balíčků

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
cs: Čeká se na zámek správce balíčků

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
cs: Čeká se na ověření

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
cs: Aktualizuje se seznam běžících aplikací

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
cs: Kontrolují se aktuálně používané aplikace

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
cs: Kontrolují se aktuálně používané knihovny

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
cs: Kopírují se soubory

note: TRANSLATORS: we are running hooks pre or post transaction
en: Running hooks
cs: Běží návazné činnosti

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
cs: Triviální aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
cs: Normální aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
cs: Důležitá aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
cs: Bezpečnostní aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
cs: Oprava chyby

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
cs: Rozšiřující aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
cs: Blokovaná aktualizace

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
cs: Dostupný

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
cs: Důvěryhodný

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
cs: Nedůvěryhodný

note: TRANSLATORS: The state of a package
en: Unavailable
cs: Nedostupný

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
cs: Stahuje se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
cs: Aktualizuje se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Installing
cs: Instaluje se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Removing
cs: Odstraňuje se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
cs: Čistí se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
cs: Označuje se za zastaralé

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
cs: Znovu se instaluje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
cs: Připravuje se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
cs: Rozbaluje se

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
cs: Staženo

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
cs: Aktualizováno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
cs: Odstraněno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
cs: Vyčištěno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
cs: Označeno za zastaralé

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
cs: Znovu instalováno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
cs: Připraveno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
cs: Rozbaleno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
cs: Neznámý typ role

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
cs: Závislosti byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
cs: Podrobnosti o aktualizaci byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
cs: Podrobnosti byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
cs: Požadavky byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
cs: Aktualizace byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
cs: Podrobnosti o balíčku byly vyhledány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
cs: Soubor byl vyhledán

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
cs: Skupiny byly vyhledány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
cs: Název balíčku byl vyhledán

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
cs: Balíčky byly odstraněny

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
cs: NBalíčky byly instalovány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
cs: Místní soubory byly instalovány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
cs: Vyrovnávací paměť balíčků byla obnovena

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
cs: Balíčky byly aktualizovány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
cs: Zrušeno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
cs: Seznam repozitářů byl získán

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
cs: Repozitář byl povolen

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
cs: Repozitář byl odebrán

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
cs: Nastavit údaje repozitáře

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
cs: Vyřešeno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
cs: Seznam souborů byl získán

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
cs: Poskytované byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
cs: Podpis byl instalován

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
cs: Seznam balíčků byl získán

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
cs: EULA byla potvrzena

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
cs: Balíčky byly staženy

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
cs: Bylo nalezeno povýšení distribuce

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
cs: Kategorie byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
cs: Staré transakce byly získány

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
cs: Systém byl opraven

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Upgrading the system
cs: Systém byl povýšen

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
cs: Přístupnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
cs: Příslušenství

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
cs: Vzdělávání

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
cs: Hry

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
cs: Grafika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
cs: Kancelář

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
cs: Ostatní

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
cs: Programování

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
cs: Zvuk a video

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
cs: Systém

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
cs: Pracovní prostředí GNOME

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
cs: Pracovní prostředí KDE

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
cs: Pracovní prostředí Xfce

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
cs: Ostatní pracovní prostředí

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
cs: Publikování

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
cs: Servery

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
cs: Písma

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
cs: Nástroje pro správu

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
cs: Zastaralý

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
cs: Lokalizace

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
cs: Virtualizace

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
cs: Bezpečnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
cs: Správa napájení

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
cs: Komunikace

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
cs: Síť

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
cs: Mapy

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
cs: Zdroje balíčků

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
cs: Věda

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
cs: Dokumentace

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
cs: Elektronika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
cs: Sady balíčků

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
cs: Dodavatel

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
cs: Nejnovější balíčky

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
cs: Neznámá skupina

note: TRANSLATORS: strftime formatted please
en: %d %B %Y
cs: %e. %B %Y

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
cs: Datum

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
cs: Akce

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
cs: Uživatelské jméno

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
cs: Aplikace

note: TRANSLATORS: user-friendly name for pkcon
en: Command line client
cs: Klient pro příkazovou řádku

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-icon, which used to exist
en: Update Icon
cs: Ikona aktualizace

note: TRANSLATORS: user-friendly name for the command not found plugin
en: Bash – Command Not Found
cs: Bash – Příkaz nenalezen

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-settings-daemon, which used to handle updates
en: GNOME Session
cs: Sezení GNOME

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-software
en: GNOME Software
cs: Software GNOME

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
cs: Nastavit filtr na tuto hodnotu

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
cs: Nastavit rodičovské okno tak, aby bylo toto udržováno nad ostatními

en: Software Log Viewer
cs: Prohlížeč záznamů softwaru

note: are we running privileged
en: Log viewer
cs: Prohlížeč záznamů

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
cs: Nepodařilo se změnit stav

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
cs: Povoleno

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
cs: Zdroj balíčků

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
cs: Nelze získat seznam zdrojů

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
cs: Ukončuje se, protože nemohly být získány podrobnosti od výkonné části

en: Getting package source list not supported by backend
cs: Získávání seznamu zdrojů balíčků není podporováno výkonnou částí

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
cs: Balíček není podepsán důveryhodným poskytovatelem.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
cs: Neaktualizujte tento balíček, dokud si nebudete jisti, že je to bezpečné.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
cs: Škodlivý software může zničit váš počítač, nebo způsobit škodu ostatním.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
cs: Jste si <b>opravdu jisti</b>, že chcete aktualizovat tento balíček?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
cs: Neinstalujte tento balíček, dokud si nebudete jisti, že je to bezpečné.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
cs: Jste si <b>opravdu jistí</b>, že chcete instalovat tento balíček?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
cs: Je vyžadováno další médium. Pro pokračování vložte prosím %s s popiskem „%s“.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
cs: Pokračovat

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
cs: Následující software musí být také instalován

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
cs: Následující software musí být také odstraněn

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
cs: Následující software musí být také aktualizován

en: Update
cs: Aktualizovat

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
cs: Následující software musí být také znovu instalován

en: Reinstall
cs: Přeinstalovat

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
cs: U následujícího softwaru musí být také provedeno snížení verze

en: Downgrade
cs: Ponížit

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
cs: Následující software musí být také zpracován

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
cs: Je vyžadováno dodatečné potvrzení

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
cs[0]: Instalace tohoto balíčku vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[1]: Instalace těchto balíčků vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[2]: Instalace těchto balíčků vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
cs[0]: Odstranění tohoto balíčku vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[1]: Odstranění těchto balíčků vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[2]: Odstranění těchto balíčků vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
cs[0]: Aktualizace tohoto balíčku vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[1]: Aktualizace těchto balíčků vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[2]: Aktualizace těchto balíčků vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
cs[0]: Instalace tohoto souboru vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[1]: Instalace těchto souborů vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.
cs[2]: Instalace těchto souborů vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
cs: Provedení této transakce vyžaduje provedení změn i v dalším softwaru.

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
cs: Požadavek nelze provést.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
cs: Některé instalované aktualizace vyžadují restart počítače, aby se změny projevily.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
cs: Restartovat počítač

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
cs: Některé instalované aktualizace vyžadují restart počítače, aby byla zachována bezpečnost.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
cs: Některé instalované aktualizace vyžadují odhlášení a opětovné přihlášení, aby se změny projevily.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
cs: Odhlásit se

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
cs: Některé instalované aktualizace vyžadují odhlášení a opětovné přihlášení, aby byla zachována bezpečnost.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
cs: Nelze provést restart

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
cs: Některé aktualizace nebyly instalovány

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
cs: Balíčky nelze aktualizovat

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
cs: Aktualizace byly instalovány

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
cs: Všechny aktualizace byly úspěšně instalovány.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
cs: Vybrané aktualizace byly úspěšně instalovány.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
cs: Triviální aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
cs: Důležité aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
cs: Bezpečnostní aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
cs: Aktualizace opravující chyby

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
cs: Vylepšující aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
cs: Blokující aktualizace

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
cs: Ostatní aktualizace

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
cs: Získává se seznam aktualizací

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
cs: Nelze spustit skript povýšení

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
cs[0]: Právě využíváte mobilní připojení a aktualizace balíčku může být nákladná.
cs[1]: Právě využíváte mobilní připojení a aktualizace balíčků může být nákladná.
cs[2]: Právě využíváte mobilní připojení a aktualizace balíčků může být nákladná.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
cs: Nejsou dostupné žádné aktualizace

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
cs: Nejsou dostupné žádné aktualizace

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
cs: Nebylo zjištěno žádné připojení k síti.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
cs[0]: _Instalovat aktualizaci
cs[1]: _Instalovat aktualizace
cs[2]: _Instalovat aktualizace

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
cs: Veškeré balíčky jsou aktuální

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
cs: Momentálně nejsou pro tento počítač dostupné žádné aktualizace balíčků.

en: There is %u update available | There are %u updates available
cs[0]: Je dostupná %u aktualizace
cs[1]: Jsou dostupné %u aktualizace
cs[2]: Je dostupných %u aktualizací

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %u update selected | %u updates selected
cs[0]: Vybrána %u aktualizace
cs[1]: Vybrány %u aktualizace
cs[2]: Vybráno %u aktualizací

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
cs[0]: Vybrána %u aktualizace (%s)
cs[1]: Vybrány %u aktualizace (%s)
cs[2]: Vybráno %u aktualizací (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
cs: Stav

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
cs: Tato aktualizace přidá nové vlastnosti a rozšíří funkcionalitu.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
cs: Tato aktualizace opraví chyby a nezávažné problémy.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
cs: Tato aktualizace je důležitá a může vyřešit kritické problémy.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
cs: Aktualizace je vyžadována k nápravě bezpečnostního problému tohoto balíčku.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
cs: Tato aktualizace je blokována.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
cs: Toto upozornění bylo vydáno %s a naposledy aktualizováno %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
cs: Toto upozornění bylo vydáno %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
cs[0]: Více informací o této aktualizaci naleznete na stránce:
cs[1]: Více informací o této aktualizaci naleznete těchto stránkách:
cs[2]: Více informací o této aktualizaci naleznete těchto stránkách:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
cs[0]: Více informací o chybách opravených touto aktualizací naleznete na stránce:
cs[1]: Více informací o chybách opravených touto aktualizací naleznete na těchto stránkách:
cs[2]: Více informací o chybách opravených touto aktualizací naleznete na těchto stránkách:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
cs[0]: Více informací o této bezpečnostní aktualizaci naleznete na stránce:
cs[1]: Více informací o této bezpečnostní aktualizaci naleznete na těchto stránkách:
cs[2]: Více informací o této bezpečnostní aktualizaci naleznete na těchto stránkách:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
cs: Počítač musí být po provedení aktualizace restartován, aby se změny projevily.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
cs: Aby se změny projevily, musíte se po provedení aktualizace odhlásit a opět přihlásit.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
cs: Tato aktualizace je označena jako „nestabilní“, což znamená, že není určena pro produkční nasazení.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
cs: Toto je testovací aktualizace a není navržena pro normální použití. Nahlaste prosím všechny problémy a chyby, které zaznamenáte.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
cs: Pro tuto aktualizaci není dostupný popis, a proto budou zobrazeny vývojářské záznamy:

en: Loading…
cs: Načítá se…

en: No update details available.
cs: Podrobnosti o aktualizaci nejsou dostupné

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
cs: Nelze získat podrobnosti o aktualizaci

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
cs: Nelze získat podrobnosti o balíčku

en: No results were returned.
cs: Nebyly vráceny žádné výsledky.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
cs: Vybrat vše

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
cs: Zrušit výběr

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
cs: Vyberte bezpečnostní aktualizace

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
cs: Ignorovat tuto aktualizaci

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
cs: Nelze získat aktualizace

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
cs: Kontrolují se aktualizace…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
cs: Nelze získat seznam povýšení distribuce

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release “%s” is available
cs: Je dostupné nové vydání distribuce „%s“

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
cs: Další aktualizace jsou zadrženy, protože je nejprve nutné nainstalovat některé důležité systémové balíčky.

en: Update Packages
cs: Aktualizovat balíčky
