gnome-packagekit master - en to eo translation catalogue (542 entries)

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Packages
eo: GNOME-Pakaĵoj

en: Add or remove software installed on the system
eo: Aldoni aŭ forigi instalitan pogramaron sur via sistemo

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
eo: Pakaĵoj permesas al vi instali kaj forigi pakaĵojn en via sistemo. Vi povas vidigi kaj serĉi pakaĵojn laŭ nomo, detaloj aŭ eĉ dosiernomo, kaj ankaŭ vidi dependecojn de pakaĵoj. Ankaŭ eblas serĉi laŭ grupoj, faciligante trovon de programaron en via plej ŝatata ĉirkaŭaĵo.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
eo: Pakaĵoj uzas na Packagekit kaj povas funkcii en iu ajn distribuaĵo, uzante la indiĝenan framon de pakaĵo-administrado.

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Package Updater
eo: GNOME-Pakaĵo-ĝisdatigilo

en: Update software installed on the system
eo: Ĝisdatigi instalitan programaron en via sistemo

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
eo: Pakaĵo-ĝisdatigilo permesas al vi ĝisdatigi pakaĵojn en via sistemo, sen restartigo. Vi povas vidi detalojn pri ĉiu ĝisdatigo kaj elekti la aplikotajn ĝisdatigojn.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
eo: Pakaĵo-ĝisdatigilo uzas na Packagekit kaj povas funkcii en iu ajn distribuaĵo, uzante la indiĝenan framon de pakaĵo-administrado.

en: Packages
eo: Pakaĵoj

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
eo: Ĝisdatigoj;Promocioj;Fontoj;Deponejoj;Agordoj;Instali;Malinstali;Programo;Programaro;Aplikaĵo;Vendejo;

en: License
eo: Permesilo

en: Source
eo: Fonto

en: Install
eo: Instali

en: Remove
eo: Forigi

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Visit home page for selected package
eo: Viziti la retejon de la elektita pakaĵo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Required
eo: Bezontata

en: Dependent
eo: Dependa

en: Clear current selection
eo: Vakigi nunan elekton

en: Cancel search
eo: Nuligi serĉon

en: Apply Changes
eo: Apliki ŝanĝojn

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
eo: Ŝanĝoj ne tuj estas aplikataj, tiu ĉi butono aplikas ĉiujn ŝanĝojn

en: Check for Updates
eo: Kontroli pri ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
eo: Fontoj de pakaĵoj

en: Refresh Package Lists
eo: Aktualigi pakaĵliston

en: Package Log
eo: Pakaĵa protokolo

en: Only Newest Versions
eo: Nur plej novaj pakaĵoj

en: Only Native Packages
eo: Nur indiĝenaj pakaĵoj

en: About
eo: Pri

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Install Package
eo: Instali pakaĵon

en: More details
eo: Pluaj detaloj

en: _Force install
eo: _Devigi instaladon

note: button tooltip
en: Force installing package
eo: Devigi instaladon de pakaĵo

en: License Agreement Required
eo: Permesila interkonsento bezonatas

en: _Accept Agreement
eo: _Akcepti interkonsenton

en: Package Install
eo: Instalo de pakaĵo

en: Install selected packages on the system
eo: Instali elektitan programaron en la sistemo

en: View past package management tasks
eo: Vidigi antaŭajn taskojn de pakaĵo-administrado

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Enable or disable package repositories
eo: Enŝalti aŭ elŝalti pakaĵajn deponejojn

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
eo: Fonto de pakaĵoj enhavas pakaĵojn instaleblaj en tiu ĉi komputilo.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
eo: _Montri sencimigajn kaj programadajn pakaĵo-fontojn

en: Do you trust the source of the packages?
eo: Ĉu vi fidas la fonton de la pakaĵoj?

en: Repository name
eo: Deponeja nomo

en: Signature URL
eo: Subskriba URL

en: Signature user identifier
eo: Subskriba uzanto-identigilo

en: Signature identifier
eo: Subskriba identigilo

en: Package
eo: Pakaĵo

en: Do you recognize the user and trust this key?
eo: Ĉu vi rekonas la uzanton kaj fidas tiun ĉi ŝlosilon?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
eo: Pakaĵo-ĝisdatigilo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;
eo: Ĝisdatigoj;Promocioj;

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
eo: Pakaĵaj ĝisdatigoj korektas erarojn, forigas sekureco-vundeblojn, kaj enhavas novajn trajtojn.

en: _Upgrade
eo: _Promocii

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
eo: Detaloj

en: _Install Updates
eo: _Instali ĝisdatigojn

en: Automatically remove unused dependencies
eo: Aŭtomate forigi neuzatajn dependecojn

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
eo: Dum forigo de pakaĵo ankaŭ forigi tiujn dependecojn kiuj ne estas bezonata de aliaj pakaĵoj.

en: Ask the user if additional packages should be installed
eo: Demandi la uzanton se kromaj pakaĵoj estu instalotaj

en: Ask the user if additional packages should be installed.
eo: Demandi la uzanton se kromaj pakaĵoj estu instalotaj.

en: Filter using basename in gpk-application
eo: Filtri per uzo de bazonomo en GPK-aplikaĵo

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
eo: Filtri pakaĵlistojn per uzo de bazonomo en GPK-aplikaĵo.

en: Only show the newest packages in the file lists
eo: Montri nur la plej novajn pakaĵojn en la dosier-listoj

en: Only show the newest packages in the file lists.
eo: Montri nur la plej novajn pakaĵojn en la dosier-listoj.

en: Only show supported packages in the file lists
eo: Montri nur la subtenatajn pakaĵojn en la dosier-listoj

en: Only show supported packages in the file lists.
eo: Montri nur la subtenatajn pakaĵojn en la dosier-listoj.

en: Only show native packages in the file lists
eo: Montri nur la indiĝenan pakaĵojn en la dosier-listoj

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
eo: Montri nur indiĝenajn pakaĵojn, kiuj kongruas kun la komputil-arkitekturo, en la dosier-listoj.

en: Show the category group menu
eo: Montri la grupo-menuon de kategorio

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
eo: Montri la grupo-menuon de kategorio. Tio estas pli kompleta kaj dependanta de la distribuaĵo, sed ankaŭ plidaŭrigas plenigon.

en: Show the “All Packages” group menu
eo: Montri la grupo-menuon “Ĉiuj pakaĵoj”

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
eo: Montri la menueron “Ĉiuj Pakaĵoj”. Tio plidaŭrigas la plenigon en la plimulto da motoroj, kaj ĝenerale la uzantoj ne bezonas ĝin.

en: The search mode used by default
eo: La defaŭlte uzata serĉo-reĝimo

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
eo: La implicita uzata serĉo-reĝimo. La opcioj estas “nomo”, “detaloj” aŭ “dosiero”.

en: Show all repositories in the package source viewer
eo: Montri ĉiujn deponejojn en la vidigilo de pakaĵaj fontoj

en: Show all repositories in the package source viewer.
eo: Montri ĉiujn deponejojn en la vidigilo de pakaĵaj fontoj.

en: Only show the newest updates in the list
eo: Montri nur la plej novajn ĝisdatigojn en la listo

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
eo: Montri nur la plej novajn pakaĵojn en la listo de ĝisdatigoj, ne montrante la ankoraŭ disponeblajn malnovajn ĝisdatigojn.

en: Scroll to packages as they are downloaded
eo: Rulumi al pakaĵoj dum elŝutado de ili

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
eo: Rulumi al pakaĵoj en la ĝisdatiga listo, dum elŝutado aŭ instalado de ili.

en: Allow applications to invoke the font installer
eo: Permesi al aplikaĵoj alvoki la tiparo-instalilon

en: Allow applications to invoke the font installer.
eo: Permesi al aplikaĵoj alvoki la tiparo-instalilon.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
eo: La malatentotaj programoj, kiam ili eldonas D-Bus petojn

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
eo: La malatentotaj programoj, kiam ili eldonas D-Bus petojn, perkome disigitaj.

en: Allow applications to invoke the codec installer
eo: Permesi al aplikaĵoj alvoki la kodekan instalilon

en: Allow applications to invoke the codec installer.
eo: Permesi al aplikaĵoj alvoki la kodekan instalilon.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
eo: Permesi al aplikaĵoj alvoki la instalilon de mime-provizantoj

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
eo: Permesi al aplikaĵoj alvoki la instalilon de mime-provizantoj.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
eo: Dum UI-vidigo de D-Bus seanco-peto, aŭtomate kaj defaŭlte uzi tiujn opciojn.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
eo: Dum UI-vidigo de D-Bus seanco-peto, devigi tiujn opciojn ŝalti.

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
eo: Atendante

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
eo[0]: Instalis %u dosieron de %s
eo[1]: Instalis %u dosierojn de %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
eo: Neniuj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
eo: Tiu ĉi pakaĵo ne estas dependeco de aliaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %u package requires %s | %u packages require %s
eo[0]: %u pakaĵo bezonas na %s
eo[1]: %u pakaĵoj bezonas na %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
eo[0]: La ĉi-sube montritaj pakaĵoj bezonas %s por bone funkcii.
eo[1]: La ĉi-sube montritaj pakaĵoj bezonas %s por bone funkcii.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
eo: Tiu ĉi pakaĵo ne havas dependecojn

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
eo[0]: Necesas %u kroma pakaĵo por %s
eo[1]: Necesas %u kromaj pakaĵoj por %s

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
eo[0]: La ĉi-sube montritaj pakaĵoj estas nepraj, por ke %s funkciu bone.
eo[1]: La ĉi-sube montritaj pakaĵoj estas nepraj, por ke %s funkciu bone.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
eo: Nevalide

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
eo: Neniu rezulto trovita.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
eo: Provu enigi pakaĵonomon en la serĉbreto.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
eo: Estas neniu instalota aŭ forigota pakaĵo en la atendovico.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
eo: Provu serĉi pakaĵo-priskribojn, alklakante la piktogramon apud la serĉa teksto.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
eo: Provu denove uzante malsaman serĉatan terminon.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
eo: Nevalida serĉteksto

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
eo: La serĉata teksto enhavas nevalidaj karakterojn

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
eo: Ne eblis kompletigi la serĉon

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
eo: Malsukcesis startigi la transakcion

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
eo: Ne aplikitaj ŝanĝoj

en: Close _Anyway
eo: Fermi ĉ_iukaze

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
eo: Vi faris ŝanĝojn ankoraŭ ne aplikitaj.

en: These changes will be lost if you close this window.
eo: Oni perdos la ŝanĝojn se vi fermas tiun ĉi fenestron.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
eo: Instalitaj

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name
en: Name
eo: Nomo

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
eo: Grando

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
eo: Instalita grando

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
eo: Elŝutita grando

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
eo: Serĉo laŭ nomo

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
eo: Serĉo laŭ priskribo

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
eo: Serĉo laŭ dosiero

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
eo: Serĉi laŭ nomo

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
eo: Serĉi laŭ priskribo

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
eo: Serĉi laŭ dosiero

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
eo: Disdonita sub la versio 2 de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: PackageKit estas libera programaro; vi povas disvastigi ĝin kaj/aŭ modifi ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kiel publikita de la Libera Programara Fonduso; ĉu versio 2 de la permesilo, ĉu (laŭ via volo) iu ajn posta versio.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: PackageKit estas distribuita kun la espero ke ĝi estas utila, sed SEN IU GARANTIO; eĉ sen implicita garantio de NEGOCEBLO aŭ TAŬGECO POR SPECIFA CELO.  Vidu la Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eo: Vi devintus ricevi kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kun tiu programo; se ne, skribu al Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: PackageKit Website
eo: PackageKit-retpaĝaro

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
eo: Pakaĵo-administrilo por GNOME

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
eo: Por komenci, enigu serĉotan vorton aŭ alklaku kategorion.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
eo: Por komenci, enigu serĉotan vorton.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
eo: Elirante, pro nericevitaj atributoj

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
eo: Ĉiuj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
eo: Montri ciujn pakaĵojn

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
eo: Montri la version de la programo kaj eliri

en: Install Software
eo: Instali programaron

note: are we running privileged
en: Package installer
eo: Pakaĵ-instalilo

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
eo: 32-bita

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
eo: 64-bita

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
eo: Tiu ĉi aplikaĵo rulas kiel privilegiulo

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
eo: %s rulas kiel privilegiulo

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
eo: Pakaĵo-administrantaj aplikaĵoj estas sekurece delikataj.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
eo: Oni devas eviti rulo de grafikaj aplikaĵoj kiel privilegiulo, pro sekurecaj kialoj.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
eo: Daŭrigi t_amen

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
eo: %s kaj %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
eo: %s, %s kaj %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
eo: %s, %s, %s kaj %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
eo: %s, %s, %s, %s kaj %s

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
eo: Montri sencimigan informojn de ĉiuj dosieroj

en: Debugging Options
eo: Sencimigaj opcioj

en: Show debugging options
eo: Montri sencimigajn opciojn

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
eo: multaj pakaĵoj

en: No files
eo: Neniu dosiero

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
eo: Ne montri tion denove

note: TRANSLATORS: this is compact disk (CD) media
en: CD
eo: KD

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
eo: disko

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
eo: datumportilo

en: Failed with unknown error code
eo: Malsukcesis kun nekonata eraro-kodo

en: No network connection available
eo: Neniu retkonekto disponebla

en: No package cache is available.
eo: Neniu pakaĵa kaŝdosierujo disponebla.

en: Out of memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: Failed to create a thread
eo: Malsukcesis krei fadenon

en: Not supported by this backend
eo: Ne subtenata de tiu ĉi motoro

en: An internal system error has occurred
eo: Okazis eraro de interna eraro

en: A security signature is not present
eo: Ne troviĝas sekureca subskribo

en: The package is not installed
eo: Tiu pakaĵo ne estas instalita

en: The package was not found
eo: Ne trovis la pakaĵon

en: The package is already installed
eo: La pakaĵo jam estas instalita

en: The package download failed
eo: La elŝuto de pakaĵo malsukcesis

en: The group was not found
eo: Ne trovis la grupon

en: The group list was invalid
eo: La grupoliston estis nevalida

en: Dependency resolution failed
eo: Malsukcesis solvado de dependecoj

en: Search filter was invalid
eo: Serĉo-filtrilo estis nevalida

en: The package identifier was not well formed
eo: La pakaĵo-identigilo ne estis korekte kreita

en: Transaction error
eo: Transakcia eraro

en: Repository name was not found
eo: Nomo de deponejo ne trovita

en: Could not remove a protected system package
eo: Ne eblis forigi protektatan sistemo-pakaĵon

en: The action was canceled
eo: La ago estis nuligita

en: The action was forcibly canceled
eo: La ago estis devige nuligita

en: Reading the configuration file failed
eo: Malsukcesis kontroli agordan dosieron

en: The action cannot be canceled
eo: Ne eblas nuligi la agon

en: Source packages cannot be installed
eo: Ne eblas instali fonto-pakaĵon

en: The license agreement failed
eo: Malsukcesis interkonsento pri uzado

en: Local file conflict between packages
eo: Loka dosiera konflikto inter pakaĵoj

en: Packages are not compatible
eo: Pakaĵoj estas nekongruaj

en: Problem connecting to a package source
eo: Problemo dum konekto al pakaĵo-fonto

en: Failed to initialize
eo: Malsukcesis pravalorizi

en: Failed to finalize
eo: Malsukcesis finfari

en: Cannot get lock
eo: Ne eblas akiri ŝloson

en: No packages to update
eo: Neniu ĝisdatigenda pakaĵo

en: Cannot write repository configuration
eo: Ne eblas skribi deponejan agordon al dosiero

en: Local install failed
eo: Malsukcesis loka instalado

en: Bad security signature
eo: Malbona sekuriga subskribo

en: Missing security signature
eo: Sekuriga subskribo mankas

en: Repository configuration invalid
eo: Deponeja agordo nevalida

en: Invalid package file
eo: Nevalida pakaĵ-dosiero

en: Package install blocked
eo: Blokita pakaĵo-instalado

en: Package is corrupt
eo: Pakaĵo estas difektita

en: All packages are already installed
eo: Ĉiuj pakaĵoj jam estas instalitaj

en: The specified file could not be found
eo: Ne trovis la specifitan dosieron

en: No more mirrors are available
eo: Ne estas pli da speguloj

en: No distribution upgrade data is available
eo: Neniu distribuaĵa promocio disponebla

en: Package is incompatible with this system
eo: Pakaĵo estas nekongrua kun tiu ĉi sistemo

en: No space is left on the disk
eo: Ne estas pli da diskospaco

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
eo: Necesas ŝanĝo de datumportilo

en: Authorization failed
eo: Aŭtentokontrolo malsukcesis

en: Update not found
eo: Ne trovis ĝisdatigon

en: Cannot install from untrusted source
eo: Ne eblas instali el nefidata fonto

en: Cannot update from untrusted source
eo: Ne eblas ĝisdatigi el nefidata fonto

en: Cannot get the file list
eo: Ne eblas akiri la dosierliston

en: Cannot get package requires
eo: Ne eblas akiri dependecojn de pakaĵo

en: Cannot disable source
eo: Ne eblas elŝalti fonton

en: The download failed
eo: La elŝuto malsukcesis

en: Package failed to configure
eo: Malsukcesis agordi pakaĵon

en: Package failed to build
eo: Malsukcesis kunmeti pakaĵon

en: Package failed to install
eo: Malsukcesis instali pakaĵon

en: Package failed to be removed
eo: Malsukcesis forigi pakaĵon

en: Update failed due to running process
eo: Malsukcesis ĝisdatigo pro rulanta procezo

en: The package database was changed
eo: La pakaĵo-datumbazo ŝanĝiĝis

en: Virtual provide type is not supported
eo: Virtuala provizo-tipon ne estas subtenata

en: Install root is invalid
eo: Nevalida radiko de instalado

en: Cannot fetch install sources
eo: Ne eblas venigi fontojn de instalado

en: Rescheduled due to priority
eo: Replanita pro prioritato

en: Unfinished transaction
eo: Nefinita transakcio

en: Lock required
eo: Necesas ŝloso

en: Source already set
eo: Fontoj jam estas agorditaj

en: Failed with unknown error code.
eo: Malsukcesis kun nekonata erarkodo.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
eo: Neniu retkonekto disponebla.
    Bonvolu kontroli vian konekto-agordojn kaj provu denove.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
eo: Necesas rekonstrui la pakaĵoliston.
    Eble tion aŭtomate jam faris la motoro.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
eo: Mankas memoro al la servo, kiu traktas uzanto-petojn.
    Bonvolu restartigi vian komputilon.

en: A thread could not be created to service the user request.
eo: Ne eblis krei fadenon por trakti la uzantopeton.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
eo: Okazis neatendita eraro.
    Bonvolu raporti tiun ĉi cimon al la ŝanĝoŝpurilo de via distribuaĵo. kune kun erara priskribo.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
eo: Ne eblis fari sekurecan fidorilaton kun la pakaĵa fonto.
    Bonvolu kontroli viajn sekurecajn agordojn.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
eo: La pakaĵo, kiun oni volas forigi aŭ ĝisdatigi, ne estas instalita.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
eo: Ne trovis la modifatan pakaĵon en via sistemo aŭ en iu ajn pakaĵa fonto.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
eo: La pakaĵo, kiun oni volas instali, jam estas instalita.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
eo: Malsukcesis elŝuto de pakaĵo.
    Bonvolu kontroli vian retkonekton.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
eo: Ne trovis la grupotipon.
    Bonvolu kontroli vian grupoliston kaj provi denove.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
eo: Ne eblis ŝarĝi la grupoliston.
    Povas helpo aktualigo de kaŝmemoro, sed normale tio ĉi estas eraro de programaro-fonto.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
eo: Ne eblis trovi pakaĵon, kiu kompletigos la agon.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: The search filter was not correctly formed.
eo: La serĉo-filtrilo estis ne korekte kreita.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
eo: La pakaĵo-identigilo ne estis bone kreita dum sendo al la servilo.
    Normale, tio indikas raportendan internan eraron.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
eo: Ne specifita eraro de transakcio okazis.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
eo: Ne trovis la foran pakaĵan fonton.
    Vi eble bezonos enŝalti ion en Pakaĵaj Fontoj.

en: Removing a protected system package is not allowed.
eo: Oni ne permesas forigon de protektata sistemo-pakaĵo.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
eo: Oni nuligis la agon sukcese kaj neniu pakaĵo estis ŝanĝita.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
eo: Oni nuligis la agon sukcese kaj neniu pakaĵo estis ŝanĝita.
    La motoro ne eliris senerare.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
eo: Ne eblis malfermi la indiĝenan pakaĵan agordo-dosieron.
    Bonvolu certigi, ke agordo estas valida.

en: The action cannot be canceled at this time.
eo: Ne eblas nuligi la agon nuntempe.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
eo: Normale, oni ne instalas fontajn pakaĵojn ĉi tiamaniere.
    Kontrolu la dosieran sufikson de la pakaĵo, kiu vi volas instali.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
eo: Oni ne akceptis la interkonsenton pri uzado.
    Por uzi tiun ĉi programaro, vi devas akcepti la interkonsenton.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
eo: Du pakaĵoj provizas la saman dosieron.
    Estas tiel pro miksado de pakaĵoj el malsamaj fontoj.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
eo: Pluraj pakaĵoj ne kongruas unu la aliajn.
    La kaŭzo kutime estas miksado de pakaĵoj el malsamaj fontoj.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
eo: Aperis problemo (eble provizora) dum konekto al pakaĵo-fonto.
    Bonvolu kontroli la detalan eraron por vidi detalojn.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
eo: Malsukcesis startigi la pakan motoron.
    Tio okazos ofte se aliaj pakiloj rulas samtempe.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
eo: Malsukcesis fermi la motoron.
    Tiun ĉi eraron oni povas malatenti.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
eo: Ne eblas akiri la ekskluzivan ŝloson en la paka motoro.
    Bonvolu kontroli aliajn rulantajn pakilojn.

en: None of the selected packages could be updated.
eo: Ne eblis ĝisdatigi neniu el la elektitaj pakaĵoj.

en: The repository configuration could not be modified.
eo: Ne eblis modifi la deponejan agordon.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
eo: Malsukcesis instali la lokan dosieron.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: The package security signature could not be verified.
eo: Ne eblis kontroli sekurecan subskribon de la pakaĵo.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
eo: Mankas la sekuriga subskribo de la pakaĵo, kaj pro tio ĝi estas nefidata.
    Oni ne subskribis tiun ĉi pakaĵon dum la kreado.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
eo: La deponeja agordo estis nevalida kaj ne eblis legi ĝin.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
eo: La pakaĵo kiu vi volas instali estas nevalida.
    Kredeble ĝi estas difektita aŭ ne vere pakaĵo.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
eo: La elŝutita pakaĵo estis nevalida kaj necesas reelŝaluti ĝin.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
eo: Ĉiuj instalotaj elektitaj pakaĵoj jam estas instalitaj en la sistemo.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
eo: Ne eblis trovi la dosieron en la sistemo.
    Kontrolu, ke ĝi vere ne estas forigita.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
eo: Ne eblis trovi la bezonatajn datumojn en iu ajn pakaĵaj fontoj.
    Ne estis pli da speguloj por serĉi en ili.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
eo: Ne eblis trovi la bezonatajn datumojn de promocio en iu ajn agorditaj pakaĵo-fontoj.
    La listo de distribuaĵaj promocioj ne estos disponebla.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
eo: La pakaĵo, kiu oni volas instali, estas nekongrua kun tiu ĉi sistemo.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
eo: Mankas spaco en la aparato.
    Liberigu iom da spaco en la sistemo-disko por plenumi tiun ĉi taskon.

en: Additional media is required to complete the transaction.
eo: Necesas kromaj datumportiloj por kompletigi la transakcion.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
eo: Vi malsukcesis fari korektan aŭtentigon.
    Bonvolu kontroli pasvortan kaj kontan agordojn.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
eo: Ne eblis trovi la specifitan ĝisdatigon.
    Aŭ ĝi estas jam instalita aŭ ĝi jam ne ekzistas en la fora servilo.

en: The package could not be installed from untrusted source.
eo: Ne eblis instali pakaĵon el nefidata fonto.

en: The package could not be updated from untrusted source.
eo: Ne eblis ĝisdatigi pakaĵon el nefidata fonto.

en: The file list is not available for this package.
eo: Ne estas dosierlisto por tiu ĉi pakaĵo.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
eo: Ne eblis akiri la informon pri la dependecoj de tiu ĉi pakaĵo.

en: The specified package source could not be disabled.
eo: Ne eblis elŝalti la specifitan pakaĵo-fonton.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
eo: Ne eblis aŭtomata elŝuto, kaj oni devos fari ĝin mane.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
eo: Malsukcesis agordi korekte unu el la elektitaj pakaĵoj.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
eo: Malsukcesis kunmeti korekte unu el la elektitaj pakaĵoj.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
eo: Malsukcesis instali korekte unu el la elektitaj pakaĵoj.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
eo: Malsukcesis forigi korekte unu el la elektitaj pakaĵoj.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
eo: Antaŭ ol ĝisdatigi, rulanta programo devas esti fermita.
    Aldona informo en la detala raporto.

en: The package database was changed while the request was running.
eo: La pakaĵo-datumbazo ŝanĝiĝis dum la peto estis traktata.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
eo: La tipo de virtuala provizo ne estas subtenata de la sistemo.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
eo: La radiko de instalado estas nevalida. Bonvolu sciigi tion al via administranto.

en: The list of package sources could not be downloaded.
eo: Ne eblis elŝuti la liston de pakaĵojn.

en: A previous package management transaction was interrupted.
eo: Antaŭa pakaĵa transakcio estis ĉesigita.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
eo: La transakcio estis nuligita, kaj oni kompletigos ĝin kiam la sistemo estos senokupa.

en: A package manager lock is required.
eo: Necesas pakaĵo-administrila ŝloso.

en: No restart is necessary.
eo: Neniu restartigo necesas.

en: You will be required to restart this application.
eo: Vi bezonos restarti tiun ĉi aplikaĵon.

en: You will be required to log out and back in.
eo: Vi bezonos elsaluti kaj reensaluti.

en: A restart will be required.
eo: Restartigo estos bezonata.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
eo: Vi bezonos elsaluti kaj reensaluti pro sekuriga ĝisdatigo.

en: A restart will be required due to a security update.
eo: Necesos restartigon pro sekuriga ĝisdatigo.

en: No restart is required.
eo: Restartigo ne estos bezonata.

en: A restart is required.
eo: Restartigo estas bezonata.

en: You need to log out and log back in.
eo: Vi bezonas elsaluti kaj reensaluti.

en: You need to restart the application.
eo: Vi bezonos restarti la aplikaĵon.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
eo: Vi bezonas elsaluti kaj reensaluti, per resti sekura.

en: A restart is required to remain secure.
eo: Necesas restartigo, por resti sekura.

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
eo: Nekonata stato

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
eo: Startante

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
eo: Atendante en atendovico

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
eo: Rulante

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
eo: Informpetante

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
eo: Akirante informon

note: TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
eo: Forigo de pakaĵoj

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files
en: Downloading packages
eo: Elŝutante pakaĵojn

note: TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
eo: Instalado de pakaĵoj

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
eo: Aktualigante programaran liston

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
eo: Instalante ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
eo: Vakigitaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
eo: Malaktualigante pakaĵojn

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
eo: Solvante dependecojn

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
eo: Kontrolante subskribojn

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
eo: Testante ŝanĝojn

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
eo: Enmetante ŝanĝojn

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
eo: Petante datumojn

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
eo: Finite

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling
en: Canceling
eo: Nuligante

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
eo: Elŝutante deponejan informon

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
eo: Elŝutante liston de pakaĵoj

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
eo: Elŝutante dosierlistojn

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
eo: Elŝutante liston de ŝanĝoj

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
eo: Elŝutante grupojn

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
eo: Elŝutante ĝisdatigan informon

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
eo: Repakante dosierojn

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
eo: Ŝarĝante kaŝmemoron

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
eo: Skanante instalitajn aplikaĵojn

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
eo: Generante pakaĵolistojn

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
eo: Atendante pakaĵo-administrilan ŝloson

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
eo: Atendante aŭtentigon

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
eo: Ĝisdatigante la liston de rulantaj aplikaĵoj

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
eo: Kontrolante la rulantajn aplikaĵojn

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
eo: Kontrolante ankoraŭ uzatajn bibliotekojn

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
eo: Kopiante dosierojn

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
eo: Negrava ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
eo: Normala ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
eo: Grava ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
eo: Sekuriga ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
eo: Cimoripara ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
eo: Pliboniga ĝidatigo

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
eo: Blokita ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
eo: Disponeble

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
eo: Fidate

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
eo: Nefidate

note: TRANSLATORS: The state of a package
en: Unavailable
eo: Nedisponebla

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
eo: Elŝutante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
eo: Ĝisdatigante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Installing
eo: Instalante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Removing
eo: Forigante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
eo: Vakigante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
eo: Malaktualigante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
eo: Reinstalante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
eo: Pretigante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
eo: Malkompaktigante

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
eo: Elŝutite

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
eo: Ĝisdatigite

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
eo: Forigite

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
eo: Vakigite

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
eo: Malaktualigitaj

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
eo: Reinstalitaj

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
eo: Pretigitaj

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
eo: Malkompaktigaj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
eo: Nekonata tipo de rolo

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
eo: Akirinte dependecojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
eo: Akirinte detalon de ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
eo: Akirinte detalojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
eo: Akirinte dependecojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
eo: Akirinte ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
eo: Serĉinte pakaĵo-detalojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
eo: Serĉinte dosieron

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
eo: Serĉinte grupojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
eo: Serĉinte pakaĵonomon

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
eo: Forigitaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
eo: Instalitaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
eo: Instalitaj lokaj dosieroj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
eo: Aktualiginte pakaĵa kaŝdosierujon

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
eo: Ĝisdatigitaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
eo: Nuligite

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
eo: Akirinte liston de deponejoj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
eo: Enŝaltita deponejo

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
eo: Forigita deponejo

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
eo: Agordinte deponejajn datumojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
eo: Solvinte

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
eo: Akiris dosierliston

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
eo: Akirinte provizatojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
eo: Instalita subskribo

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
eo: Akirinte pakaĵolistojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
eo: Akceptite na EULA

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
eo: Elŝalutitaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
eo: Akirinte distribuaĵajn ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
eo: Akirinte kategoriojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
eo: Akirinte maljunajn transakciojn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
eo: Riparinte la sistemon

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Upgrading the system
eo: Promocio de sistemo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
eo: Alirebleco

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
eo: Kromaĵojn

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
eo: Edukado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
eo: Ludoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
eo: Grafikaĵoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Internet
eo: Interreto

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
eo: Oficejo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
eo: Aliaĵoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
eo: Programado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
eo: Plurmediaĵoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
eo: Sistemo

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
eo: GNOME-labortablo

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
eo: KDE-labortablo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
eo: XFCE-labortablo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
eo: Aliaj labortabloj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
eo: Eldonado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
eo: Serviloj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
eo: Tiparoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
eo: Ilaro de administranto

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
eo: Malnovaj funkcioj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
eo: Allokigado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
eo: Virtualigado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
eo: Sekureco

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
eo: Energiadministrado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
eo: Komunikado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
eo: Reto

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
eo: Mapoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
eo: Fontoj de pakaĵoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
eo: Scienco

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
eo: Dokumentado

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
eo: Elektroniko

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
eo: Pakaĵaj kolektoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
eo: Vendisto

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
eo: Plej novaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
eo: Nekonata grupo

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
eo: Dato

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
eo: Ago

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
eo: Uzantonomo

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
eo: Aplikaĵo

note: TRANSLATORS: user-friendly name for pkcon
en: Command line client
eo: Komandlinia kliento

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-icon, which used to exist
en: Update Icon
eo: Ĝisdatig-piktogramo

note: TRANSLATORS: user-friendly name for the command not found plugin
en: Bash – Command Not Found
eo: Bash – Ne trovita komando

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-settings-daemon, which used to handle updates
en: GNOME Session
eo: GNOME-seanco

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-software
en: GNOME Software
eo: Programaro de GNOME

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
eo: Agordi filtrilon al tiu ĉi valoro

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
eo: Agordi la patran fenestron por igi tiun ĉi modala

en: Software Log Viewer
eo: Sistemprotokola rigardilo

note: are we running privileged
en: Log viewer
eo: Protokola vidigilo

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
eo: Malsukcesis ŝanĝi staton

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
eo: Enŝaltite

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
eo: Pakaĵa fonto

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
eo: Malsukcesis akiri liston de fontoj

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
eo: Elirante, pro nericevitaj motoro-detaloj

en: Getting package source list not supported by backend
eo: Akiranto liston de pakaĵo-fontoj, ne subtenitaj de la motoro

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
eo: La programaro ne estas subskribita de fidinda provizanto.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
eo: Ĝisdatigu tiun ĉi pakaĵo nur se vi vere scias, ke tio estas sendanĝera.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
eo: Malbonintenca programaro povas damaĝi vian komputilon aŭ fari ion similan.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
eo: Ĉi vi <b>vere</b> volas ĝisdatigi tiun ĉi pakaĵon?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
eo: Instalu tiun ĉi pakaĵo nur se vi vere scias, ke tio estas sendanĝera.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
eo: Ĉu vi <b>vere</b> volas instali tiun ĉi pakaĵon?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
eo: Necesas kromaj datumportiloj. Bonvolu enmeti la %s nomita kiel “%s” por daŭrigi.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
eo: Daŭrigi

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
eo: Necesas ankaŭ instali la sekvantan programaron

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
eo: Necesas ankaŭ forigi la sekvantan programaron

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
eo: Necesas ankaŭ ĝisdatigi la sekvantan programaron

en: Update
eo: Ĝisdatigi

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
eo: Necesas ankaŭ reinstali la sekvantan programaron

en: Reinstall
eo: Reinstali

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
eo: Necesas ankaŭ malpromocii la sekvantan programaron

en: Downgrade
eo: Malpromocii

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
eo: Necesas ankaŭ trakti la sekvantan programaron

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
eo: Necesas kroma konfirmo

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
eo[0]: Por instali tiun ĉi pakaĵon, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.
eo[1]: Por instali tiujn ĉi pakaĵojn, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
eo[0]: Por forigi tiun ĉi pakaĵon, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.
eo[1]: Por forigi tiujn ĉi pakaĵojn, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
eo[0]: Por ĝisdatigi tiun ĉi pakaĵon, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.
eo[1]: Por ĝisdatigi tiujn ĉi pakaĵojn, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
eo[0]: Por instali tiun ĉi dosieron, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.
eo[1]: Por instali tiujn ĉi dosierojn, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
eo: Por trakti tiun ĉi transakcion, kromaj programarojn estos ŝanĝitaj.

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
eo: Malsukcesis trakti peton.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
eo: Kelkaj el la instalitaj ĝisdatigoj, por apliki la ŝanĝojn, bezonas restartigi la komputilon.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
eo: Restartigi komputilon

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
eo: Kelkaj el la instalitaj ĝisdatigoj, por resti sekuraj, bezonas restartigi la komputilon.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
eo: Kelkaj el la instalitaj ĝisdatigoj, por apliki la ŝanĝojn, bezonas ke vi elsalutu kaj reensalutu.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
eo: Elsaluti

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
eo: Kelkaj el la instalitaj ĝisdatigoj, por resti sekuraj, bezonas ke vi elsalutu kaj reensalutu.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
eo: Ne eblas restartigi

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
eo: Kelkaj ĝisdatigoj ne estas instalitaj

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
eo: Ne eblas ĝisdatigi pakaĵojn

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
eo: Instalis ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
eo: Ĉiuj ĝisdatigoj estis sukcese instalitaj.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
eo: La elektitaj ĝisdatigoj estis sukcese instalitaj.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
eo: Negravaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
eo: Gravaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
eo: Sekurecaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
eo: Cimoriparaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
eo: Plibonigaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
eo: Blokitaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
eo: Aliaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
eo: Akirante la liston de ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
eo: Ne eblas ruli promoci-skripton

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
eo[0]: La konekto estas sendrata larĝakapacita, kaj pro tio, ĝisdatigi tiun ĉi pakaĵon estos eble multekoste.
eo[1]: La konekto estas sendrata larĝakapacita, kaj pro tio, ĝisdatigi tiujn ĉi pakaĵojn estos eble multekoste.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
eo: Neniu ĝisdatigo disponeblas

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
eo: Neniu ĝisdatigo estas disponebla

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
eo: Neniu retkonekto detektita.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
eo[0]: _Instali ĝisdatigon
eo[1]: _Instali ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
eo: Ĉiuj pakaĵoj estas ĝisdatigitaj

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
eo: Neniu ĝisdatigo por via komputilo disponeblas nun.

en: There is %u update available | There are %u updates available
eo[0]: %u ĝisdatigo estas disponebla
eo[1]: %u ĝisdatigoj estas disponeblaj

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %u update selected | %u updates selected
eo[0]: %u ĝisdatigo estas elektita
eo[1]: %u ĝisdatigoj estas elektitaj

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
eo[0]: %u ĝisdatigo estas elektita (%s)
eo[1]: %u ĝisdatigoj estas elektitaj (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
eo: Stato

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
eo: Tiu ĉi ĝisdatigo aldonos novajn trajtojn kaj etendos funkciecon.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
eo: Tiu ĉi ĝisdatigo riparos cimojn kaj solvos aliajn negravajn problemojn.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
eo: Tiu ĉi ĝisdatigo estas grava, ĉar ĝi povas solvi gravajn problemojn.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
eo: Tiu ĉi ĝisdatigo riparos sekureco-vundeblon de tiu ĉi pakaĵo.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
eo: Tiu ĝisdatigo estas blokita.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
eo: Eldono de la sciigo estas %s kaj de la lasta ĝisdatigo estas %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
eo: Eldono de la sciigo estas %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
eo[0]: Por pli da informo pri tiu ĉi sekuriga ĝisdatigo, bonvolu viziti la jenan retejon:
eo[1]: Por pli da informo pri tiu ĉi ĝisdatigo, bonvolu viziti la jenajn retejojn:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
eo[0]: Por pli da informo pri la cimoj riparite de tiu ĉi ĝisdatigo, bonvolu viziti la jenan retejon:
eo[1]: Por pli da informo pri la cimoj riparite de tiu ĉi ĝisdatigo, bonvolu viziti la jenajn retejojn:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
eo[0]: Por pli da informo pri tiu ĉi sekuriga ĝisdatigo, bonvolu viziti la jenan retejon:
eo[1]: Por pli da informo pri tiu ĉi sekuriga ĝisdatigo, bonvolu viziti la jenajn retejojn:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
eo: La komputilo bezonos restartiĝi post la ĝisdatigo, por ke la ŝanĝoj efektivigu.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
eo: Vi bezonos elsaluti kaj reensaluti post ĝisdatigo por efektivigi la ŝanĝojn.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
eo: La kategorio al kiu apartenas la ĝisdatigo estas nestabila, nome ĝi ne estas por normala uzo.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
eo: Tiu ĉi estas testoĝisdatigo, ne desegnata por normala uzo. Bonvolu raporti iu ajn problemon rilate al ĝi.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
eo: Oni montros la programistajn protokolojn, ĉar neniu priskribo de tiu ĉi pakaĵo estas disponebla:

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: No update details available.
eo: Neniu ĝisdatig-detaloj estas disponeble.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
eo: Ne eblas akiri ĝisdatig-detalojn

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
eo: Ne eblas akiri pakaĵ-detalojn

en: No results were returned.
eo: Neniu rezulto liverita.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
eo: Malelekti ĉiujn

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
eo: Elekti sekurecajn ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
eo: Ignori tiun ĝisdatigon

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
eo: Ne eblas akiri ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
eo: Kontrolante pri ĝisdatigoj…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
eo: Ne eblis akiri liston de distribuaĵaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release “%s” is available
eo: Nova distribuaĵa promocia eldono “%s” estas disponebla

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
eo: Oni retenas aliajn ĝisdatigojn, ĉar necesas unue instali kelkajn gravajn sistemo-pakaĵojn.

en: Update Packages
eo: Ĝisdatigi pakaĵojn
