gnome-packagekit master - en to hr translation catalogue (542 entries)

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Packages
hr: GNOME paketi

en: Add or remove software installed on the system
hr: Dodajte ili uklonite softver instaliran na sustavu

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
hr: Paketi vam omogućuju instalaciju i uklanjanje paketa s vašeg sustava. Možete pregledavati i pretraživati pakete po nazivu, pojedinostima, nazivu datoteke i čak pogledati zavisnosti jednog paketa s drugim paketima. Pretraga po grupama je moguća, čime se omogućuje jednostavan način pronalaženja softvera u vašem omiljenom okruženju radne površine.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
hr: Paketi koristi PackageKit i može raditi na svakoj distribuciji koristeći izvorni radni okvir upravljanja paketima.

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Package Updater
hr: GNOME nadopunitelj paketa

en: Update software installed on the system
hr: Nadopunite softver instaliran na sustavu

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
hr: Nadopunitelj paketa omogućuje vam nadopunu paketa na vašem sustavu bez ponovnog pokretanja. Možete pogledati pojedinosti o svakoj nadopuni i odabrati pojedinu nadopunu.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
hr: Nadopunitelj paketa koristi PackageKit i može raditi na svakoj distribuciji koristeći izvorni radni okvir upravljanja paketima.

en: Packages
hr: Paketi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
hr: Izvori;Repozitoriji;Osobitosti;Instaliraj;Trgovina;

en: License
hr: Licenca

en: Source
hr: Izvor

en: Install
hr: Instaliraj

en: Remove
hr: Ukloni

en: Homepage
hr: Web stranica

en: Visit home page for selected package
hr: Posjetite web stranicu odabranog paketa

en: Files
hr: Datoteke

en: Required
hr: Potrebno

en: Dependent
hr: Zavisno

en: Clear current selection
hr: Ukloni trenutni odabir

en: Cancel search
hr: Prekini pretragu

en: Apply Changes
hr: Primijeni promjene

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
hr: Promjene nisu primijenjene istovremeno, ova tipka primjenjuje sve promjene

en: Check for Updates
hr: Provjeri nadopune

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
hr: Izvor paketa

en: Refresh Package Lists
hr: Osvježi popisa paketa

en: Package Log
hr: Zapis paketa

en: Only Newest Versions
hr: Samo najnovije inačice

en: Only Native Packages
hr: Samo izvorni paketi

en: About
hr: O programu

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: Install Package
hr: Instaliraj paket

en: More details
hr: Više pojedinosti

en: _Force install
hr: _Prisilna instalacija

note: button tooltip
en: Force installing package
hr: Prisili instalaciju paketa

en: License Agreement Required
hr: Potreban je ugovor licence krajnjeg korisnika (EULA)

en: _Accept Agreement
hr: _Prihvati ugovor

en: Package Install
hr: Instalacija paketa

en: Install selected packages on the system
hr: Instaliraj odabrani paket na sustav

en: View past package management tasks
hr: Prikaži posljednje zadatke upravljanja paketom

en: Enable or disable package repositories
hr: Omogući ili onemogući repozitorij paketa

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
hr: Izvor paketa sadrži pakete koji se mogu instalirati na ovo računalo.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
hr: _Prikaži razvojne izvore paketa i za otklanjanje grešaka

en: Do you trust the source of the packages?
hr: Želite li vjerovati izvoru paketa?

en: Repository name
hr: Naziv repozitorija

en: Signature URL
hr: URL potpisa

en: Signature user identifier
hr: Identifikator korisničkog potpisa

en: Signature identifier
hr: Identifikator potpisa

en: Package
hr: Paket

en: Do you recognize the user and trust this key?
hr: Prepoznajete li korisnika i vjerujete li ovom ključu?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
hr: Nadopunitelj paketa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;
hr: Nadopune;Nadogradi;

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
hr: Nadopune paketa ispravljaju greške, uklanjaju sigurnosne ranjivosti i omogućuju nove značajke.

en: _Upgrade
hr: _Nadogradi

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
hr: Pojedinosti

en: _Install Updates
hr: _Instaliraj nadopune

en: Automatically remove unused dependencies
hr: Automatski ukloni nepotrebne zavisnosti

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
hr: Kada uklanjate paket, isto tako uklonite one zavisnosti koje više ne zahtijeva nijedan paket.

en: Ask the user if additional packages should be installed
hr: Pitajte korisnika treba li instalirati dodatne pekete

en: Ask the user if additional packages should be installed.
hr: Pitajte korisnika treba li instalirati dodatne pekete.

en: Filter using basename in gpk-application
hr: Sužite odabir koristeći osnovni naziv u gpk-aplikaciji

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
hr: Sužite odabir koristeći osnovni naziv u gpk-aplikaciji.

en: Only show the newest packages in the file lists
hr: Prikaži samo najnovije pakete u popisu datoteka

en: Only show the newest packages in the file lists.
hr: Prikaži samo najnovije pakete u popisu datoteka.

en: Only show supported packages in the file lists
hr: Prikaži samo podržane pakete u popisu datoteka

en: Only show supported packages in the file lists.
hr: Prikaži samo podržane pakete u popisu datoteka.

en: Only show native packages in the file lists
hr: Prikaži samo izvorne pakete u popisu datoteka

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
hr: Prikaži samo izvorne pakete koji odgovaraju arhitekturi računala u popisu datoteka.

en: Show the category group menu
hr: Prikaži izbornik kategorije grupe

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
hr: Prikaži samo izvorne pakete u popisu datoteka. To je potpunije i prilagođeno je distribuciji, ali treba duže da se završi.

en: Show the “All Packages” group menu
hr: Prikaži "Svi paketi" izbornik grupe

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
hr: Prikazuje stavku izbornika svih paketa. To traje dulje vrijeme da se završi na većini pozadinskih programa i općenito nije potrebno za krajnjeg korisnika.

en: The search mode used by default
hr: Način pretrage koji se zadano koristi

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
hr: Način pretrage koji se zadano koristi. Mogućnosti su “name”, “details”, ili “file”.

en: Show all repositories in the package source viewer
hr: Prikaži sve repozitorije u pregledniku izvora paketa

en: Show all repositories in the package source viewer.
hr: Prikaži sve repozitorije u pregledniku izvora paketa.

en: Only show the newest updates in the list
hr: Prikaži samo najnovije nadopune u popisu

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
hr: Prikaži samo najnovije nadopune u popisu nadopuna, i ne prikazuj starije nadopune koje su još uvijek dostupne.

en: Scroll to packages as they are downloaded
hr: Pomiči s paketima dok se oni preuzimaju

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
hr: Pomiči s paketima u popisu nadopuna dok se one preuzimaju ili instaliraju.

en: Allow applications to invoke the font installer
hr: Dopusti aplikacijama da pozovu instalatera slova

en: Allow applications to invoke the font installer.
hr: Dopusti aplikacijama da pozovu instalatera slova.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
hr: Programi koji se trebaju zanemariti pri izdavanju zahtjeva za D-Bus sesiju

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
hr: Programi koji se trebaju zanemariti pri izdavanju zahtjeva za D-Bus sesiju, odvojeno zarezima.

en: Allow applications to invoke the codec installer
hr: Dopusti aplikacijama da pozovu instalatera kôdeka

en: Allow applications to invoke the codec installer.
hr: Dopusti aplikacijama da pozovu instalatera kôdeka.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
hr: Dopusti aplikacijama da pozovu instalatera mime vrste

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
hr: Dopusti aplikacijama da pozovu instalatera mime vrste.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
hr: Kada se prikazuje korisničko sučelje iz zahtjeva D-Bus sesije, automatski koristi ove mogućnosti po zadanome.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
hr: Kada se prikazuje korisničko sučelje iz zahtjeva D-Bus sesije, prisili ove mogućnosti da se uključe.

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
hr: Na čekanju

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
hr[0]: %u datoteka instalirana od strane %s
hr[1]: %u datoteke instalirane od strane %s
hr[2]: %u datoteka instalirano od strane %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
hr: Nema paketa

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
hr: Ovaj paket ne zahtijeva druge pakete

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %u package requires %s | %u packages require %s
hr[0]: %u paket zahtijeva %s
hr[1]: %u paketa zahtijeva %s
hr[2]: %u paketa zahtijeva %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
hr[0]: Paketi prikazani ispod zahtijevaju %s za ispravno funkcioniranje.
hr[1]: Paketi prikazani ispod zahtijevaju %s za ispravno funkcioniranje.
hr[2]: Paketi prikazani ispod zahtijevaju %s za ispravno funkcioniranje.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
hr: Ovaj paket ne zavisi o drugim paketima

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
hr[0]: %u dodatni paket je potreban za %s
hr[1]: %u dodatna paketa su potrebna za %s
hr[2]: %u dodatnih paketa je potrebao za %s

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
hr[0]: Paketi prikazani ispod su potrebni kako bi %s ispravno funkcionirao.
hr[1]: Paketi prikazani ispod su potrebni kako bi %s ispravno funkcionirali.
hr[2]: Paketi prikazani ispod su potrebni kako bi %s ispravno funkcionirali.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
hr: Neispravan

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
hr: Nema pronađenih rezultata.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
hr: Pokušajte upisati naziv paketa u traku pretrage.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
hr: Nema paketa na čekanju za instalaciju ili uklanjanje.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
hr: Pokušaj pretražiti opis paketa klikom na ikonu pokraj teksta pretrage.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
hr: Pokušaj ponovno s drugačijim izrazom pretrage.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
hr: Pogrešan tekst pretrage

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
hr: Tekst pretrage sadrži neispravne znakove

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
hr: Pretraga se ne može završiti

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
hr: Pokretanje prijenosa neuspješno

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
hr: Promjene se nisu primijenile

en: Close _Anyway
hr: Svejedno _zatvori

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
hr: Načinili ste promjene koje se još nisu primijenile.

en: These changes will be lost if you close this window.
hr: Te promjene će biti izgubljene ako zatvorite ovaj prozor.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
hr: Instaliran

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name
en: Name
hr: Naziv

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
hr: Veličina

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
hr: Veličina instalacije

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
hr: Veličina preuzimanja

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
hr: Pretraživanje po nazivu

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
hr: Pretraživanje po opisu

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
hr: Pretraživanje po datoteci

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
hr: Pretraži po nazivu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
hr: Pretraži po opisu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
hr: Pretraži po nazivu datoteke

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
hr: Licencirano pod GNU Općom Javnom Licencom inačice 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: PackageKit je slobodan softver; možete ga besplatno dijeliti i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće javne licence koju je izdala Zaklada slobodnog softvera; bilo prema 2. inačici ili (ako želite) prema novijoj.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hr: PackageKit je distributiran u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog jamstva KUPOPRODAJE ili POGODNOSTI POSEBNE NAKANE. Pogledajte GNU Opću Javnu Licencu za više pojedinosti.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hr: Trebali ste dobiti primjerak GNU Opće javne licence uz ovaj program. Ako niste, obratite nam se na adresu: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.

en: PackageKit Website
hr: PackageKit web stranica

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
hr: Upravitelj paketa za GNOME

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
hr: Upišite izraz pretrage ili kliknite na kategoriju kako bi počeli.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
hr: Upišite izraz pretrage kako bi počeli.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
hr: Izlaz kao svojstvo se ne može preuzeti

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
hr: Svi paketi

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
hr: Prikaži sve pakete

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
hr: Prikaži inačicu programa i izađi

en: Install Software
hr: Instaliraj softver

note: are we running privileged
en: Package installer
hr: Instalater paketa

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
hr: 32-bitni

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
hr: 64-bitni

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
hr: Ova aplikacija je pokrenuta kao korijenski korisnik

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
hr: %s je pokrenut(a) kao korijenski korisnik

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
hr: Aplikacije za upravljanje paketima su sigurnosno osjetljive.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
hr: Pokretanje grafičkih aplikacija kao korijenski korisnik bi se trebalo izbjegavati iz sigurnosnih razloga.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
hr: Svejedno _nastavi

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
hr: %s i %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
hr: %s, %s i %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
hr: %s, %s, %s i %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
hr: %s, %s, %s, %s i %s

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
hr: Prikaži informacije otklanjanja greške za sve datoteke

en: Debugging Options
hr: Mogućnosti otklanjanja greške

en: Show debugging options
hr: Prikaži mogućnosti otklanjanja greške

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
hr: mnogo paketa

en: No files
hr: Nema datoteka

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
hr: Ne prikazuj ovo ponovno

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
hr: disk

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
hr: medij

en: Failed with unknown error code
hr: Neuspješno s nepoznatim kôdom greške

en: No network connection available
hr: Nema dostupnog mrežnog povezivanja

en: No package cache is available.
hr: Nema dostupne predmemorije paketa.

en: Out of memory
hr: Nedovoljno memorije

en: Failed to create a thread
hr: Neuspješno stvaranje procesa

en: Not supported by this backend
hr: Nije podržano ovim pozadinskim programom

en: An internal system error has occurred
hr: Dogodila se unutrašnja greška sustava

en: A security signature is not present
hr: Sigurnosni potpis nije prisutan

en: The package is not installed
hr: Paket nije instaliran

en: The package was not found
hr: Paket nije pronađen

en: The package is already installed
hr: Paket je već instaliran

en: The package download failed
hr: Neuspješno preuzimanje paketa

en: The group was not found
hr: Grupa nije pronađena

en: The group list was invalid
hr: Popis grupe je neispravan

en: Dependency resolution failed
hr: Neuspješna razlučivost zavisnisti

en: Search filter was invalid
hr: Filter pretrage je neispravan

en: The package identifier was not well formed
hr: Identifikator paketa nije u ispravnom obliku

en: Transaction error
hr: Greška prijenosa

en: Repository name was not found
hr: Naziv repozitorija nije pronađen

en: Could not remove a protected system package
hr: Nemoguće uklanjanje zaštićenog paketa sustava

en: The action was canceled
hr: Radnja je prekinuta

en: The action was forcibly canceled
hr: Radnja je prisilno prekinuta

en: Reading the configuration file failed
hr: Neuspješno čitanje datoteke podešavanja

en: The action cannot be canceled
hr: Radnja se ne može prekinuti

en: Source packages cannot be installed
hr: Paketi izvora ne mogu biti instalirani

en: The license agreement failed
hr: Neuspio ugovor licence krajnjeg korisnika (EULA)

en: Local file conflict between packages
hr: Lokalni sukob datoteka između paketa

en: Packages are not compatible
hr: Paketi nisu kompatibilni

en: Problem connecting to a package source
hr: Problem u povezivanje s paketom izvora

en: Failed to initialize
hr: Neuspješno pokretanje

en: Failed to finalize
hr: Neuspješno završavanje

en: Cannot get lock
hr: Nemoguće dobivanje zaključavanja

en: No packages to update
hr: Nema nadopuna paketa

en: Cannot write repository configuration
hr: Nemoguće zapisivanje podešavanja repozitorija

en: Local install failed
hr: Neuspješna lokalna instalacija

en: Bad security signature
hr: Loš sigurnosni potpis

en: Missing security signature
hr: Sigurnosni potpis nedostaje

en: Repository configuration invalid
hr: Neispravno podešavanje repozitorija

en: Invalid package file
hr: Neispravna datoteka paketa

en: Package install blocked
hr: Instalacija paketa je blokirana

en: Package is corrupt
hr: Paket je oštećen

en: All packages are already installed
hr: Svi paketi su već instalirani

en: The specified file could not be found
hr: Određena datoteka se ne može pronaći

en: No more mirrors are available
hr: Nema dostupnih zrcalnih poslužitelja

en: No distribution upgrade data is available
hr: Nema dostupnih podataka nadogradnje distribucije

en: Package is incompatible with this system
hr: Paket je nekompatibilan s ovim sustavom

en: No space is left on the disk
hr: Nema slobodnog prostora na disku

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
hr: Potrebna je promjena medija

en: Authorization failed
hr: Neuspješna ovjera

en: Update not found
hr: Nadopuna nije pronađena

en: Cannot install from untrusted source
hr: Nemoguća instalacija iz nepouzdanih izvora

en: Cannot update from untrusted source
hr: Nemoguća nadopuna iz nepouzdanih izvora

en: Cannot get the file list
hr: Nemoguće dobivanje datoteke popisa

en: Cannot get package requires
hr: Nemoguće dobivanje potrebniha paketa

en: Cannot disable source
hr: Nemoguće onemogućavanje izvora

en: The download failed
hr: Neuspješno preuzimanje

en: Package failed to configure
hr: Neuspješno podešavanje paketa

en: Package failed to build
hr: Neuspješno izgradnja paketa

en: Package failed to install
hr: Neuspješno instalacija paketa

en: Package failed to be removed
hr: Neuspješno uklanjanje paketa

en: Update failed due to running process
hr: Neuspješna nadopuna uslijed pokretanja procesa

en: The package database was changed
hr: Baza podataka paketa je promijenjena

en: Virtual provide type is not supported
hr: Vrsta virtualnog pružanja nije podržana

en: Install root is invalid
hr: Neispravna korijenska instalacija

en: Cannot fetch install sources
hr: Nemoguće preuzimanje izvora instalacije

en: Rescheduled due to priority
hr: Ponovno zakazivanje zbog prioriteta

en: Unfinished transaction
hr: Nedovršen prijenos

en: Lock required
hr: Potrebno je zaključavanje

en: Source already set
hr: Izvor je već postavljen

en: Failed with unknown error code.
hr: Neuspješno s nepoznatim kôdom greške.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
hr: Nema dostupnog mrežnog povezivanja.
    Provjerite svoje mrežne postavke i pokušajte ponovno.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
hr: Popis paketa treba ponovno izgraditi.
    To bi trebalo biti napravljeno s pozadinskim programom automatski.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
hr: Usluzi koja je odgovorna za rukovanje korisnikovim zahtjevima je ponestalo memorije.
    Ponovno pokrenite svoje računalo.

en: A thread could not be created to service the user request.
hr: Proces se ne može stvoriti prema usluzi koju je korisnik zatražio.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
hr: Radnja nije podržana ovim pozadinskim programom.
    Prijavite grešku na pratitelju greške vaše distribucije, zato što se ovo ne bi smjelo događati.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
hr: Neočekivan problem se dogodio.
    Prijavite ovu grešku na vašem pratitelju grešaka distribucije s opisom greške.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
hr: Sigurnosna pouzdanost se ne može uspostaviti s izvorom paketa.
    Provjerite svoje sigurnosne postavke.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
hr: Paket koji se pokušava nadopuniti ili ukloniti nije instaliran.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
hr: Paket koji se pokušava promijeniti nije pronađen na vašem sustavu ili u bilo kojem izvoru paketa.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
hr: Paket koji se pokušava instalirati je već instaliran.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
hr: Neuspješno preuzimanje paketa.
    Provjerite svoje mrežno povezivanje.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
hr: Vrsta grupe nije pronađena.
    Provjerite svoj popis grupe i pokušajte ponovno.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
hr: Popis grupe se ne može učitati.
    Osvježavanje predmemorije može pomoći, iako je to uobičajeno greška izvora softvera.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
hr: Ne može se pronaći paket koji omogućuje završavanje radnje.
    Više informacije je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: The search filter was not correctly formed.
hr: Filter pretrage nije ispravno oblikovan.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
hr: Identifikator paketa nije ispravno oblikovan kada je poslan na posljužitelj.
    To uobičajeno naznačava unutrašnju grešku i mora se prijaviti.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
hr: Dogodila se neodređena greška prijenosa.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
hr: Udaljeni naziv paketa izvora nije pronađen.
    Možda trebate omogućiti stavku izvora paketa.

en: Removing a protected system package is not allowed.
hr: Uklanjanje zaštićenog paketa sustava nije dopušteno.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
hr: Radnja je prekinuta uspješno i nijedan paket nije promijenjen.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
hr: Radnja je prekinuta uspješno i nijedan paket nije promijenjen.
    Pozadinski program nije se zatvorio ispravno.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
hr: Datoteka izvornog podešavanja paketa se ne može otvoriti.
    Pobrinite se da je podešavanje ispravno.

en: The action cannot be canceled at this time.
hr: Radnja se ne može prekinuti trenutno.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
hr: Paketi izvora se uobičajeno ne instaliraju na ovaj način.
    Provjerite nastavak vrste datoteka koju pokušavate instalirati.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
hr: Ugovor licence krajnjeg korisnika (EULA) nije prihvaćen.
    Kako bi mogli koristiti ovaj softver morate prihvatiti licencu.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
hr: Dva paketa sadrže datoteku istog naziva.
    Uzrok tome je miješanje paketa iz različitih izvora.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
hr: Postoji više paketa koji su međusobno nekompatibilni.
    Uzrok tome je miješanje paketa iz različitih izvora.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
hr: Postoji problem (najvjerojatnije privremeni) povezivanja s izvorom paketa.
    Provjerite opširno grešku za dodatne pojedinosti.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
hr: Neuspješno pokretanje pozadinskog programa pakiranja.
    To se može pojaviti ako se drugi alat pakiranja istovremeno koristi.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
hr: Neuspješno zatvaranje primjerka pozadinskog programa.
    Ta se greška uobičajeno može zanemariti.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
hr: Nemoguće je dobiti isključivo zaključavanje pozadinskog programa pakiranja.
    Zatvorite bilo koji stariji alat pakiranja koji je možda otvoren.

en: None of the selected packages could be updated.
hr: Nijedan od odabranih paketa se ne može nadopuniti.

en: The repository configuration could not be modified.
hr: Podešavanje repozitorija se ne može promijeniti.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
hr: Neuspješna instalacija lokalne datoteke.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: The package security signature could not be verified.
hr: Sigurnosni potpis paketa se ne može provjeriti.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
hr: Sigurnosni potpis paketa nedostaje i ovaj paket je nepouzdan.
    Ovaj paket nije potpisan prilikom stvaranja.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
hr: Podešavanje repozitorija je neispravno i ne može se pročitati.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
hr: Paket koji pokušavate instalirati nije valjan.
    Datoteka paketa je možda oštećena, ili nije valjani paket.

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
hr: Instalacija paketa je spriječena vašim podešavanjem sustava pakiranja.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
hr: Paket koji je preuzet je oštećen i mora se ponovno preuzeti.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
hr: Svi paketi odabrani za instalaciju su već instalirani na sustavu.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
hr: Navedena datoteka se ne može pronaći na sustavu.
    Provjerite postoji li još datoteka i je li obrisana.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
hr: Potrebni podaci se ne mogu pronaći ni u jednom podešenom izvoru paketa.
    Više nema zrcalnih poslužitelja preuzimanja za ponovni pokušaj.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
hr: Potrebni podaci nadogradnje se ne mogu pronaći ni u jednom podešenom izvoru paketa.
    Popis nadogradnje distribucije je nedostupan.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
hr: Paket koji se pokušava instalirati je nekompatibilan s ovim sustavom.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
hr: Nedovoljno slobodnog prostora na uređaju.
    Oslobodite nešto prostora na disku sustava kako bi se ova radnja izvršila.

en: Additional media is required to complete the transaction.
hr: Potreban je dodatni medij za završetak prijenosa.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
hr: Niste uspjeli omogućiti točnu ovjeru.
    Provjerite sve lozinke ili postavke računa.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
hr: Određena nadopuna se ne može pronaći.
    Možda je već instalirana ili više nije dostupna na udaljenom poslužitelju.

en: The package could not be installed from untrusted source.
hr: Paket se ne može instalirati iz nepouzdanog izvora.

en: The package could not be updated from untrusted source.
hr: Paket se ne može nadopuniti iz nepouzdanog izvora.

en: The file list is not available for this package.
hr: Popis datoteka nije dostupan za ovaj paket.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
hr: Informacije o zahtjevima ovog paketa ne mogu se dobiti.

en: The specified package source could not be disabled.
hr: Određeni izvor paketa se ne može onemogućiti.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
hr: Preuzimanje se ne može obaviti automatski stoga se mora obaviti ručno.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
hr: Jedan od odabranih paketa se neuspješno podesio.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
hr: Jedan od odabranih paketa se neuspješno izgradio.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
hr: Jedan od odabranih paketa se neuspješno instalirao.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
hr: Jedan od odabranih paketa se neuspješno uklonio.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
hr: Pokrenut je program koji se mora zatvoriti prije nego što se nadopuna nastavi.
    Više informacija je dostupno u opširnijem izvještaju.

en: The package database was changed while the request was running.
hr: Baza podataka paketa se promijenila od kada je zahtjev pokrenut.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
hr: Vrsta virtualnog pružanja nije podržana na ovom sustavu.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
hr: Korijenska putanja instalacije je neispravna. Kontaktirajte svojeg administratora.

en: The list of package sources could not be downloaded.
hr: Popis izvora paketa se ne može preuzeti.

en: A previous package management transaction was interrupted.
hr: Prijašnji prijenos upravljanja paketima je prekinut.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
hr: Prijenos je prekinut i nastavit će se ponovno kada je će sustav biti u mirovanju.

en: A package manager lock is required.
hr: Potrebno je zaključavanje upravitelja paketa.

en: The software source is already in this state.
hr: Izvor softvera je već u ovom stanju.

en: No restart is necessary.
hr: Ponovno pokretanje nije potrebno.

en: You will be required to restart this application.
hr: Morat ćete ponovno pokrenuti ovu aplikaciju.

en: You will be required to log out and back in.
hr: Morat ćete se odjaviti i ponovno prijaviti.

en: A restart will be required.
hr: Ponovno pokretanje biti će potrebno.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
hr: Morat ćete se odjaviti i ponovno prijaviti, zbog sigurnosnih nadopuna.

en: A restart will be required due to a security update.
hr: Ponovno pokretanje biti će potrebno, zbog sigurnosnih nadopuna.

en: No restart is required.
hr: Ponovno pokretanje nije potrebno.

en: A restart is required.
hr: Ponovno pokretanje biti će potrebno.

en: You need to log out and log back in.
hr: Morate se odjaviti i ponovno prijaviti.

en: You need to restart the application.
hr: Morate ponovno pokrenuti aplikaciju.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
hr: Morate se odjaviti i ponovno prijaviti, kako bi ostali osigurani.

en: A restart is required to remain secure.
hr: Ponovno pokretanje biti će potrebno, kako bi ostali osigurani.

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
hr: Nepoznato stanje

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
hr: Pokretanje

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
hr: Čekam u redu

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
hr: Izvodi se

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
hr: Čekanje

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
hr: Dobivanje informacija

note: TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
hr: Uklanjanje paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files
en: Downloading packages
hr: Preuzimanje paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
hr: Instaliranje paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
hr: Osvježavanje popisa softvera

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
hr: Instaliranje nadopuna

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
hr: Brisanje paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
hr: Zastarjeli paketi

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
hr: Rješavanje zavisnosti

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
hr: Provjeravanje potpisa

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
hr: Testiranje promjena

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
hr: Primjenjivanje promjena

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
hr: Zahtijevanje podataka

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
hr: Završeno

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling
en: Canceling
hr: Prekidanje

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
hr: Preuzimanje informacija repozitorija

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
hr: Preuzimanje popisa paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
hr: Preuzimanje popisa datoteka

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
hr: Preuzimanje popisa promjena

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
hr: Preuzimanje grupa

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
hr: Preuzimanje informacija nadopune

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
hr: Prepakiravanje datoteka

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
hr: Učitavanje predmemorije

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
hr: Pretraživanje instaliranih aplikacija

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
hr: Stvaranje popisa paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
hr: Čekanje zaključavanja upravitelja paketa

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
hr: Čekanje na ovjeru

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
hr: Nadopuna popisa pokrenutih aplikacija

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
hr: Provjeravanje aplikacija koje se trenutno koriste

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
hr: Provjeravanje biblioteka koje se trenutno koriste

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
hr: Kopiranje datoteka

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
hr: Beznačajna nadopuna

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
hr: Normalna nadopuna

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
hr: Bitna nadopuna

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
hr: Sigurnosna nadopuna

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
hr: Nadopuna popravka greške

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
hr: Nadopuna poboljšanja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
hr: Blokirana nadopuna

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
hr: Dostupno

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
hr: Pouzdano

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
hr: Nepouzdano

note: TRANSLATORS: The state of a package
en: Unavailable
hr: Nedostupno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
hr: Preuzimam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
hr: Nadopunjujem

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Installing
hr: Instaliram

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Removing
hr: Uklanjam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
hr: Brišem

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
hr: Zastarjelo

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
hr: Ponovno instaliram

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
hr: Pripremam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
hr: Raspakiravam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
hr: Preuzeto

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
hr: Nadopunjeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
hr: Uklonjeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
hr: Obrisano

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
hr: Zastarjelo

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
hr: Ponovno instalirano

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
hr: Pripremljeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
hr: Raspakirano

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
hr: Nepoznata vrsta svojstva

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
hr: Preuzete zavisnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
hr: Preuzete pojedinosti nadopune

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
hr: Preuzete pojedinosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
hr: Preuzeti zahtjevi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
hr: Nadopune preuzete

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
hr: Pretražene pojedinosti paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
hr: Pretražene datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
hr: Pretražene grupe

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
hr: Pretraženi nazivi paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
hr: Uklonjeni paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
hr: Instalirani paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
hr: Instalirane lokalne datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
hr: Osvježena predmemorija paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
hr: Nadopunjeni paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
hr: Prekinuto

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
hr: Preuzeti popis repozitorija

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
hr: Omogućeni repozitorij

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
hr: Uklonjeni repozitorij

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
hr: Postavi datum repozitorija

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
hr: Razrješeno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
hr: Preuzeti popis datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
hr: Preuzeto ono što pruža

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
hr: Instalirani potpis

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
hr: Preuzeti popis paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
hr: Prihvaćen ugovor licenc krajnjeg korisnika (EULA)

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
hr: Preuzeti paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
hr: Preuzete nadopune distribucije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
hr: Preuzete kategorije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
hr: Preuzeti stari prijenosi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
hr: Popravljen sustav

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Upgrading the system
hr: Nadogradnja sustava

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
hr: Pristupačnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
hr: Pomagala

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
hr: Obrazovanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
hr: Igre

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
hr: Grafika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
hr: Ured

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
hr: Ostalo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
hr: Programiranje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
hr: Multimedija

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
hr: Sustav

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
hr: GNOME radna površina

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
hr: KDE radna površina

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
hr: Xfce radna površina

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
hr: Ostale radne površine

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
hr: Objavljivanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
hr: Poslužitelji

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
hr: Slova

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
hr: Administratorski alati

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
hr: Zastarjelo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
hr: Lokalizacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
hr: Virtualizacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
hr: Sigurnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
hr: Upravljanje energijom

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
hr: Komuniciranje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
hr: Mreža

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
hr: Karte

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
hr: Izvor paketa

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
hr: Znanost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
hr: Dokumentacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
hr: Elektronika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
hr: Kolekcije paketa

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
hr: Dobavljač

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
hr: Najnoviji paketi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
hr: Nepoznata grupa

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
hr: Datum

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
hr: Radnja

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
hr: Korisničko ime

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
hr: Aplikacija

note: TRANSLATORS: user-friendly name for pkcon
en: Command line client
hr: Klijent naredbenog redka

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-icon, which used to exist
en: Update Icon
hr: NAdopuni ikonu

note: TRANSLATORS: user-friendly name for the command not found plugin
en: Bash – Command Not Found
hr: Bash – Naredba nije pronađena

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-settings-daemon, which used to handle updates
en: GNOME Session
hr: GNOME sesija

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-software
en: GNOME Software
hr: GNOME softver

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
hr: Postavi filter na ovu vrijednost

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
hr: Postavi sadržajni prozor kao obavzan

en: Software Log Viewer
hr: Preglednik zapisa softvera

note: are we running privileged
en: Log viewer
hr: Preglednik zapisa

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
hr: Neuspješna promjena stanja

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
hr: Omogućeno

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
hr: Izvor paketa

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
hr: Neuspješno dobivanje popisa izvora

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
hr: Zatvaranje jer se pojedinosti pozadinskog programa ne mogu preuzeti

en: Getting package source list not supported by backend
hr: Dobivanje popisa izvora paketa nije podržano pozadinskim programom

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
hr: Softver nije potpisan pouzdanim dobaviteljem.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
hr: Ne nadopunjujte ovaj paket osim ako niste sigurni da je to pouzdano.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
hr: Zlonamjeran softver može oštetiti vaše računalo ili uzrokovati neku drugu štetu.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
hr: <b>Sigurno</b> želite nadopuniti ovaj paket?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
hr: Ne instaliravajte ovaj paket osim ako niste sigurni da je to pouzdano.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
hr: <b>Sigurno</b> želite instalirati ovaj paket?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
hr: Dodatni medij je potreban. Umetnite %s naslova “%s” za nastavak.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
hr: Nastavi

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
hr: Sljedeći softver se mora isto instalirati

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
hr: Sljedeći softver se mora isto ukloniti

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
hr: Sljedeći softver se mora isto nadopuniti

en: Update
hr: Nadopuni

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
hr: Sljedeći softver se mora isto ponovno instalirati

en: Reinstall
hr: Ponovno instaliraj

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
hr: Sljedeći softver se mora isto vratiti na prijašnju inačicu

en: Downgrade
hr: Vrati prijašnju inačicu

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
hr: Sljedeći softver se mora isto obraditi

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
hr: Potrebna je dodatna potvrda

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
hr[0]: Za instalaciju ovog paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[1]: Za instalaciju ovih paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[2]: Za instalaciju ovih paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
hr[0]: Za uklanjanje ovog paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[1]: Za uklanjanje ovih paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[2]: Za uklanjanje ovih paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
hr[0]: Za nadopunu ovog paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[1]: Za nadopunu ovih paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[2]: Za nadopunu ovih paketa, dodatni softver se isto mora promijeniti.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
hr[0]: Za instalaciju ove datoteke, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[1]: Za instalaciju ovih datoteka, dodatni softver se isto mora promijeniti.
hr[2]: Za instalaciju ovih datoteka, dodatni softver se isto mora promijeniti.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
hr: Za nastavak ovog prijenosa, dodatni softver se isto mora promijeniti.

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
hr: Neuspjela obrada zahtjeva.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
hr: Neke od nadopuna koje su instalirane zahtijevaju ponovno pokretanje računala prije nego što se promjene primijene.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
hr: Ponovno pokreni računalo

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
hr: Neke od nadopuna koje su instalirane zahtijevaju ponovno pokretanje računala kako bi ostali osigurani.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
hr: Neke od nadopuna koje su instalirane zahtijevaju da se odjavite i ponovno prijavite prije nego što se promjene primijene.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
hr: Odjava

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
hr: Neke od nadopuna koje su instalirane zahtijevaju da se odjavite i ponovno prijavite kako bi ostali osigurani.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
hr: Nemoguće ponovno pokretanje

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
hr: Neke nadopune nisu instalirane

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
hr: Nemoguća nadopuna paketa

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
hr: Nadopune instalirane

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
hr: Sve nadopune su uspješno instalirane.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
hr: Odabrane nadopune su uspješno instalirane.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
hr: Beznačajne nadopune

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
hr: Bitne nadopune

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
hr: Sigurnosne nadopune

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
hr: Nadopune popravka greške

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
hr: Nadopune poboljšanja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
hr: Blokirane nadopune

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
hr: Ostale nadopune

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
hr: Dobivanje popisa nadopuna

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
hr: Nemoguće pokretanje skripte nadopune

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
hr[0]: Povezivanje je omogućeno bežičnim širokopojasnim internetom, i nadopuna ovog paketa može napraviti dodatne novčane troškove.
hr[1]: Povezivanje je omogućeno bežičnim širokopojasnim internetom, i nadopuna ovih paketa može napraviti dodatne novčane troškove.
hr[2]: Povezivanje je omogućeno bežičnim širokopojasnim internetom, i nadopuna ovih paketa može napraviti dodatne novčane troškove.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
hr: Nema dostupnih nadopuna

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
hr: Nema dostupnih nadopuna

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
hr: Nema otkrivenog mrežnog povezivanja.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
hr[0]: _Instaliraj nadopunu
hr[1]: _Instaliraj nadopune
hr[2]: _Instaliraj nadopune

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
hr: Svi paketi su nadopunjeni

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
hr: Nema dostupnih nadopuna paketa za vaše računalo trenutno.

en: There is %u update available | There are %u updates available
hr[0]: Dostupna je %u nadopuna
hr[1]: Dostupne su %u nadopune
hr[2]: Dostupno je %u nadopuna

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %u update selected | %u updates selected
hr[0]: %u nadopuna je odabrana
hr[1]: %u nadopune su odabrane
hr[2]: %u nadopuna je odabrano

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
hr[0]: %u nadopuna je odabrana (%s)
hr[1]: %u nadopune su odabrane (%s)
hr[2]: %u nadopuna je odabrano (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
hr: Stanje

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
hr: Ova nadopuna će dodati nove značajke i proširiti funkcionalnosti.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
hr: Ova nadopuna će popraviti greške i ostale nekritične probleme.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
hr: Ova nadopuna je bitna jer može razriješiti kritične probleme.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
hr: Ova nadopuna je potrebna za popravak sigurnosne ranjivosti ovog paketa.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
hr: OVa nadopuna je blokirana.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
hr: Ova obavijest je objavljena %s i posljednje nadopunjena %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
hr: Ova obavijest je objavljena na %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
hr[0]: Za više informacija o ovoj nadopuni posjetite ovu web stranicu:
hr[1]: Za više informacija o ovoj nadopuni posjetite ove web stranice:
hr[2]: Za više informacija o ovoj nadopuni posjetite ove web stranice:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
hr[0]: Za više informacija o ovim popravcima grešaka posjetite ovu web stranicu:
hr[1]: Za više informacija o ovim popravcima grešaka posjetite ove web stranice:
hr[2]: Za više informacija o ovim popravcima grešaka posjetite ove web stranice:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
hr[0]: Za više informacija o ovoj sigurnosnoj nadopuni posjetite ovu web stranicu:
hr[1]: Za više informacija o ovoj sigurnosnoj nadopuni posjetite ove web stranice:
hr[2]: Za više informacija o ovoj sigurnosnoj nadopuni posjetite ove web stranice:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
hr: Računalo se mora ponovno pokrenuti nakon nadopune kako bi se promjene primijenile.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
hr: Morate se odjaviti i ponovno prijaviti nakon nadopune kako bi se promjene primijenile.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
hr: Klasifikacija ove nadopune je nestabilna što znači da nije dizajnirana za proizvodnju.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
hr: Ovo je testna nadopuna i nije dizajnirana za uobičajeno korištenje. Prijavite bilo kakve probleme ili nestabilnosti s kojima se susretnete.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
hr: Zapis razvijatelja će biti prikazan jer nema dostupnog opisa za ovu nadopunu:

en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: No update details available.
hr: Pojedinosti nadopune su nedostupne.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
hr: Nemoguće preuzimanje pojedinosti nadopune

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
hr: Nemoguće preuzimanje pojedinosti paketa

en: No results were returned.
hr: Nema rezultata.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
hr: Odaberi sve

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
hr: Ukloni sav odabir

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
hr: Odaberi sigurnosne nadopune

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
hr: Zanemari ovu nadopunu

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
hr: Provjera nadopuna…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
hr: Nemoguće dobivanje popisa nadogradnja distribucije

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release “%s” is available
hr: Novo izdanje nadogradnje distribucije “%s” je dostupno

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
hr: Ostale nadopune su zadržane jer neki bitni paketi sustava prvo moraju biti instalirani.

en: Update Packages
hr: Nadopuni pakete
