gnome-packagekit master - en to nn translation catalogue (809 entries)

en: Add or remove software installed on the system
nn: Legg til eller fjern programvare som er installert på systemet

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Add/Remove Software
nn: Legg til/fjern programvare

en: About this software
nn: Om denne programvaren

en: Depends on
nn: Avheng av

en: Edit list of software sources
nn: Endra liste over programvarekjelder

en: Execute graphical applications
nn: Køyr grafiske program

en: Fi_nd
nn: Fi_nn

en: Get file list
nn: Hent filliste

en: Help with this software
nn: Hjelp til med denne programvaren

note: TRANSLATORS: title: installing local files TRANSLATORS: button: confirm to search for packages TRANSLATORS: button: install codecs TRANSLATORS: button: install a font TRANSLATORS: button: install packages in catalog TRANSLATORS: button: install printer drivers TRANSLATORS: button: install catalog TR
en: Install
nn: Installer

en: Only N_ative Packages
nn: Berre pakkar av same _arkitektur

en: Only _Available
nn: Berre _tilgjengelege

en: Only _Development
nn: Berre for _utvikling

en: Only _End User Files
nn: Berre _sluttbrukarfiler

en: Only _Graphical
nn: Berre _grafiske

en: Only _Installed
nn: Berre _installerte

en: Only _Newest Packages
nn: Berre _nyaste pakkar

en: Only _Non-Free Software
nn: Berre _ufri programvare

en: Only _Non-Source Code
nn: Berre _ikkje-kjeldekode

en: Only _Text
nn: Berre _tekst

en: Only show one package, not subpackages
nn: Vis berre ei pakke utan underpakkar

en: Only show packages matching the machine architecture
nn: Vis berre pakkar for arkitekturen til maskina

en: Only show the newest available package
nn: Berre vis dei nyast tilgjengelege pakkane

en: Project homepage
nn: Nettstad til prosjekt

en: Refresh Package Lists
nn: Oppdater pakkeliste

en: Refresh the list of packages on the system
nn: Oppdater lista over pakkar på systemet

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Remove
nn: Fjern

en: Required by
nn: Krevst av

en: Run program
nn: Køyr program

en: S_election
nn: _Utval

en: Software Log
nn: Programvarelogg

en: Software Sources
nn: Programvarekjelder

en: View previously added or removed software
nn: Vis tidlegare lagt til eller fjerna programvare

en: Visit the project homepage
nn: Besøk nettstaden til prosjektet

en: _Contents
nn: _Inneheld

en: _Development
nn: _Utvikling

en: _Filters
nn: _Filter

en: _Free
nn: _Frie

en: _Graphical
nn: _Grafiske

note: TRANSLATORS: context menu to open the offline help file
en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Hide Subpackages
nn: _Gøym underpakkar

en: _Installed
nn: _Installerte

en: _No Filter
nn: _Ingen filter

en: _Only Free Software
nn: _Berre fri programvare

en: _Only Source Code
nn: _Berre kjeldekode

en: _Source
nn: _Kjelde

en: Install Package
nn: Installer pakke

en: More details
nn: Fleire detaljar

en: License Agreement Required
nn: Godtaking av lisens krevst

en: _Accept Agreement
nn: _Godta lisens

note: TRANSLATORS: program name: application to install a catalog of software
en: Catalog Installer
nn: Program for å installera katalog

en: Install a catalog of software on the system
nn: Installer ein katalog av programvare på systemet

en: Install selected software on the system
nn: Installer vald programvare på systemet

en: Package Installer
nn: Program for å installera pakkar

en: Software Log Viewer
nn: Visar av programvarelogg

en: View past package management tasks
nn: Sjå tidlegare pakkehandsamingoppgåver

en: Change software update preferences and enable or disable software sources
nn: Endra innstillingar for programvareoppdatering og slå av og på programvarekjelder

en: Software Updates
nn: Programvareoppdateringar

en: A software source contains packages that can be installed on this computer.
nn: Ei programvarekjelde inneheld pakkar som kan installerast på denne datamaskina.

en: C_heck for updates:
nn: _Sjå etter oppdateringar:

en: Check for major _upgrades:
nn: Sjå etter store _oppgraderingar:

en: Check for updates when using mobile broadband
nn: Sjå etter oppdateringar medan du er på mobilt breiband

en: Currently using mobile broadband
nn: Brukar mobilt breiband for augneblinken

en: Software Update Preferences
nn: Innstillingar for programvareoppdateringar

en: Update Settings
nn: Oppdateringsinnstillingar

en: _Automatically install:
nn: _Automatisk installer:

en: _Check Now
nn: _Sjå no

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel software sources
en: _Show debug and development software sources
nn: _Vis programvarekjelder for feilsøking og utvikling

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
nn: Handling

en: Create
nn: Lag

en: Create a copy of this computers package list
nn: Lag kopi av pakkelista til denne datamaskina

en: Create an archive of a specific package
nn: Lag arkiv for ein spesifikk pakke

en: Create an archive of all the pending updates
nn: Lag arkiv av alle ventande oppdateringar

en: Destination package list:
nn: Målpakkeliste:

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
nn: Detaljar

en: Multiple packages can be specified using a comma delimited list
nn: Fleire pakkar kan veljast ved å bruka ei komma-separert liste

en: Output directory:
nn: Utmappe:

en: Progress
nn: Framdrift

en: Save New Service Pack
nn: Lagra ny tenestepakke

en: Select A Package List File
nn: Vel liste over pakkar

note: TRANSLATORS: the program name
en: Service Pack Creator
nn: Lagar av tenestepakke

en: Do you recognise the user and trust this key?
nn: Kjenner du igjen brukaren og stolar nøkkelen?

en: Do you trust the source of the packages?
nn: Stolar du kjelda til pakkane?

en: Package:
nn: Pakke:

en: Repository name:
nn: Kjeldenamn:

en: Signature URL:
nn: Signatur-URL:

en: Signature identifier:
nn: Signaturidentifikator:

en: Signature user identifier:
nn: Signaturbrukaridentifikator:

en: Software signature is required
nn: Programvaresignatur krevst

en: PackageKit Update Applet
nn: PackageKit miniprogram for oppdatering

en: Software Update
nn: Programvareoppdatering

en: Update software installed on the system
nn: Oppdater programvare installert på systemet

en: Operating System Upgrade
nn: Operativsystemoppgradering

en: Upgrade the operating system to a new version
nn: Oppgrader operativsystemet til ny versjon

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
nn: Oppdateringar til programvare rettar feil, fjernar tryggleikshòl og kjem med nye funksjonar.

en: _Install Update(s)
nn: _Installer oppdatering(ar)

en: _Upgrade
nn: _Oppgrader

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
nn: _Detaljar

note: Application column (icon, name, description) TRANSLATORS: column for the application name TRANSLATORS: column for the package name
en: Package
nn: Pakke

en: _Remove
nn: _Fjern

en: Remove %i additional package? | Remove %i additional packages?
nn[0]: Fjern %i ytterlegare pakke?
nn[1]: Fjern %i ytterlegare pakkar?

en: The software which you want to remove is required to run other software, which will be removed too.
nn: Programvaren du ønskjer å fjerna krevst for å køyra annan programvare som også må fjernast.

note: TRANSLATORS: button label, install
en: _Install
nn: _Installer

en: Install %i additional package? | Install %i additional packages?
nn[0]: Installer %i ytterlegare pakke?
nn[1]: Installer %i ytterlegare pakkar?

en: The software that you want to install requires additional software to run correctly.
nn: Programvaren du ønskjer å installera krev ytterlegare programvare for å køyra.

note: TRANSLATORS: check once an hour
en: Hourly
nn: Kvar time

note: TRANSLATORS: check once a day
en: Daily
nn: Kvar dag

note: TRANSLATORS: check once a week
en: Weekly
nn: Kvar veke

note: TRANSLATORS: never check for updates/upgrades
en: Never
nn: Aldri

note: TRANSLATORS: update everything
en: All updates
nn: Alle oppdateringar

note: TRANSLATORS: update just security updates
en: Only security updates
nn: Berre tryggleikoppdateringar

note: TRANSLATORS: don't update anything
en: Nothing
nn: Ingenting

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a software source
en: Failed to change status
nn: Endring av status feila

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
nn: Slått på

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Software Source
nn: Programvarekjelde

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
nn: Henting av liste over kjelder feila

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
nn: Avsluttar fordi bakstykkedetaljar kunne ikkje hentast

en: Getting software source list not supported by backend
nn: Henting av liste over programvarekjelder er ikkje søtta av bakstykket

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
nn[0]: %i fil installert av %s
nn[1]: %i filer installerte av %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
nn: Ingen pakkar

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
nn: Ingen andre pakkar krev denne pakken

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %i package requires %s | %i packages require %s
nn[0]: %i pakke krev %s
nn[1]: %i pakkar krev %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
nn[0]: Pakkar lista under krev %s for å fungera.
nn[1]: Pakkar lista under krev %s for å fungera.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depends on any others
nn: Denne pakken er ikkje avhengig av andre

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
nn[0]: %i ytterlegare pakke krevst av %s
nn[1]: %i ytterlegare pakkar krevst av %s

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependant packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
nn[0]: Pakkar lista under krevst av %s for å fungera.
nn[1]: Pakkar lista under krevst av %s for å fungera.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
nn: Ugyldig

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
nn: Ingen resultat funne.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
nn: Prøv å skriva pakkenamn i søkjefeltet.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
nn: Ingen pakkar er i kø for å verta fjerna eller installerte.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
nn: Prøv å søkja etter skildringar av pakkar ved å trykka på ikonet ved sidan av søkjeteksten.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
nn: Prøv igjen med ein annan søkjetekst.

note: TRANSLATORS: title: invlid text in the search bar
en: Invalid search text
nn: Ugyldig søkjetekst

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
nn: Søkjeteksten inneheld ugyldige teikn

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the mthod
en: The search could not be completed
nn: Søket kunne ikkje fullførast

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
nn: Køyring av transaksjon feila

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
nn: Endringar vart ikkje tekne i bruk

en: Close _Anyway
nn: Lukk _likevel

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
nn: Du har utførd endringar som ikkje har vorte tekne i bruk.

en: These changes will be lost if you close this window.
nn: Desse endringane vil verta tapte om du lukkar dette vindauget.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
nn: Installert

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name TRANSLATORS: column for the package name
en: Name
nn: Namn

en: Collection
nn: Samling

note: TRANSLATORS: tooltip: go to the web address
en: Visit %s
nn: Besøk %s

note: TRANSLATORS: add an entry to go to the project home page
en: Project
nn: Prosjekt

en: Homepage
nn: Heimeside

note: TRANSLATORS: the group the package belongs in
en: Group
nn: Gruppe

note: TRANSLATORS: the licence string for the package
en: License
nn: Lisens

note: TRANSLATORS: the path in the menu, e.g. Applications -> Games
en: Menu
nn: Meny

note: TRANSLATORS: the size of the meta package TRANSLATORS: a column that has size of each package
en: Size
nn: Storleik

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
nn: Installert storleik

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
nn: Storleik på nedlasting

note: TRANSLATORS: where the package came from, the software source name
en: Source
nn: Kjelde

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Selected packages
nn: Valde pakkar

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
nn: Søking etter namn

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
nn: Søking etter skildring

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
nn: Søking etter fil

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
nn: Søk etter namn

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
nn: Søk etter skildring

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
nn: Søk etter filnamn

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
nn: Dette programmet er under lisensen GNU General Public License versjon 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nn: PackageKit er fri programvare. Du kan vidareformidla det og/eller endra det under vilkåra i GNU General Public License publisert av Free Software Foundation, anten versjon 3 av lisensen, eller (om du ønskjer) ein nyare versjon.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nn: PackageKit er gjort tilgjengeleg med håp om at det vil verat il nytte, men UTAN NOKON GARANTI, og heller ikkje med nokon indirekte garanti om at det vil OMSETJELEG eller EIGNA TIL NOKO SPESIELT FORMÅL. Sjå GNU General Public License for meir informasjon.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nn: Du skal ha fått eit eksemplar av GNU General Public License saman med dette programmet. Om du ikkje fekk det, skriv til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: TRANSLATORS: website label
en: PackageKit Website
nn: Nettstad til PackageKit

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
nn: Pakkehandsamar for GNOME

note: TRANSLATORS: single column for the package details, not visible at the moment
en: Text
nn: Tekst

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a package name and then click find, or click a group to get started.
nn: Skriv inn pakkenamn og trykk på «finn» eller trykk på ei gruppe for starta.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a package name and then click find to get started.
nn: Skriv inn pakkenamn og trykk på «finn» for å starta.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
nn: Avsluttar fordi eigenskapar kunne ikkje hentast

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
nn: Alle pakkar

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
nn: Vis alle pakkane

note: TRANSLATORS: tooltip on the clear button
en: Clear current selection
nn: Tøm noverande utval

note: TRANSLATORS: tooltip on the apply button
en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
nn: Endringar vert ikkje tekne i bruk med ein gong. Denne knappen tek alle endringane i bruk

note: TRANSLATORS: tooltip on the homepage button
en: Visit home page for selected package
nn: Besøk heimesida til vald pakke

note: TRANSLATORS: tooltip on the find button
en: Find packages
nn: Finn pakkar

note: TRANSLATORS: tooltip on the cancel button
en: Cancel search
nn: Avbryt søk

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
nn: Vis pakkeversjonen og avslutt

note: are we running privileged
en: Package installer
nn: Program for å installera pakkar

note: TRANSLATORS: context menu to open the preferences
en: _Preferences
nn: _Eigenskapar

note: TRANSLATORS: context menu to show the about screen
en: _About
nn: _Om

note: TRANSLATORS: we did the update, but some updates were skipped and not applied
en: One package was skipped: | Some packages were skipped:
nn[0]: Éin pakke vart hoppa over:
nn[1]: Somme pakkar vart hoppa over:

note: TRANSLATORS: title: system update completed all okay
en: The system update has completed
nn: Systemoppdateringa er fullførd

note: TRANSLATORS: restart computer as system packages need update
en: Restart computer now
nn: Start om maskina no

note: TRANSLATORS: don't show this option again (when finished) TRANSLATORS: hides forever add a checkbutton for deps screen TRANSLATORS: don't pop-up the same message twice
en: Do not show this again
nn: Ikkje vis denne igjen

note: TRANSLATORS: button: show more details about the error TRANSLATORS: button: show details about the error TRANSLATORS: This is a link in a libnotify bubble that shows the detailed error
en: Show details
nn: Vis detaljar

note: TRANSLATORS: this is the application name for libcanberra
en: GNOME PackageKit Update Icon
nn: Ikon for GNOME Packagekit oppdater

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Updated successfully
nn: Vellykka oppdatering

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Security update available | Security updates available
nn[0]: Tryggleikoppdatering tilgjengeleg
nn[1]: Tryggleikoppdateringar tilgjengelege

note: TRANSLATORS: message when there are security updates
en: An important update is available for your computer: | Important updates are available for your computer:
nn[0]: Viktig oppdatering er tilgjengeleg for datamaskina di:
nn[1]: Viktige oppdateringar er tilgjengelege for datamaskina di:

note: TRANSLATORS: button: open the update viewer to install updates
en: Install updates
nn: Installer oppdateringar

note: TRANSLATORS: policy says update, but we are on battery and so prompt
en: Automatic updates are not being installed as the computer is running on battery power
nn: Automatiske oppdateringar vert ikkje installerte sidan datamaskina køyrer på batteristraum

note: TRANSLATORS: informs user will not install by default
en: Updates not installed
nn: Oppdateringar vart ikkje installerte

note: TRANSLATORS: to hell with my battery life, just do it
en: Install the updates anyway
nn: Installer oppdateringar likevel

note: TRANSLATORS: title: notification when we scheduled an automatic update
en: Updates are being installed
nn: Oppdateringar vert installerte

note: TRANSLATORS: tell the user why the hard disk is grinding...
en: Updates are being automatically installed on your computer
nn: Oppdateringar vert installerte automatisk på datamaskina di

en: Cancel update
nn: Avbryt oppdatering

note: TRANSLATORS: tooltip: how many updates are waiting to be applied
en: There is %d update available | There are %d updates available
nn[0]: Det er %i oppdatering tilgjengeleg
nn[1]: Det er %i oppdateringar tilgjengelege

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Update available
nn: Oppdatering tilgjengeleg

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Update available (on battery)
nn: Oppdatering tilgjengeleg (på batteristraum)

note: TRANSLATORS: a distro update is available, e.g. Fedora 8 to Fedora 9
en: Distribution upgrades available
nn: Distribusjonoppgradering tilgjengeleg

note: TRANSLATORS: provides more information about the upgrade TRANSLATORS: button: a link to the help file TRANSLATORS: button: show the user a button to get more help finding stuff TRANSLATORS: button text
en: More information
nn: Meir informasjon

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
nn: Dette programmet køyrer som privilegert brukar

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the applicaiton name
en: %s is running as a privileged user
nn: %s køyrer som privilegert brukar

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
nn: Program for pakkehandsaming er tryggleiksensitive.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
nn: Køyring av grafiske program som privilegert brukar bør hindrast av tryggleiksomsyn.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
nn: Fortset _likevel

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
nn: No

note: TRANSLATORS: time
en: %i second | %i seconds
nn[0]: %i sekund
nn[1]: %i sekund

note: TRANSLATORS: time
en: %i minute | %i minutes
nn[0]: %i minutt
nn[1]: %i minutt

note: TRANSLATORS: time
en: %i hour | %i hours
nn[0]: %i time
nn[1]: %i timar

en: minute | minutes
nn[0]: minutt
nn[1]: minutt

en: second | seconds
nn[0]: sekund
nn[1]: sekund

en: hour | hours
nn[0]: time
nn[1]: timar

en: %s and %s
nn: %s og %s

en: %s, %s and %s
nn: %s, %s og %s

en: %s, %s, %s and %s
nn: %s, %s, %s og %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
nn: %s, %s, %s, %s og %s

note: TRANSLATORS: we failed to install
en: Failed to install software
nn: Installering av programvare feila

note: TRANSLATORS: we didn't select any applications that were returned
en: No applications were chosen to be installed
nn: Ingen program vart valde til å verta installerte

note: TRANSLATORS: detailed text about the error TRANSLATORS: The detailed error if the user clicks "more info"
en: Error details
nn: Feildetaljar

en: Package Manager error details
nn: Feildetaljar til pakkehandsamar

note: TRANSLATORS: default fallback error -- this should never happen
en: Unknown error. Please refer to the detailed report and report in your distribution bugtracker.
nn: Ukjend feil. Referer til den detaljerte rapporten og rapporter dette som feil til distribusjonen din.

note: TRANSLATORS: failed authentication
en: You don't have the necessary privileges to perform this action.
nn: Du har ikkje dei nødvendige rettane for å utføra denne handlinga.

note: TRANSLATORS: could not start system service
en: The packagekitd service could not be started.
nn: packagekitd-tenesta kunne ikkje startast.

note: TRANSLATORS: the user tried to query for something invalid
en: The query is not valid.
nn: Spørjinga er ikkje gyldig.

note: TRANSLATORS: the user tried to install a file that was not compatable or broken
en: The file is not valid.
nn: Fila er ikkje gyldig.

note: TRANSLATORS: error: failed to install, detailed error follows TRANSLATORS: failed to install, shouldn't be shown
en: Failed to install package
nn: Installering av pakke feila

note: TRANSLATORS: title: installing packages TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
nn: Installerer pakkar

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to install file | Failed to install files
nn[0]: Installering av fil feila
nn[1]: Installering av filer feila

note: TRANSLATORS: title: confirm the user want's to install a local file
en: Do you want to install this file? | Do you want to install these files?
nn[0]: Vil du installera denne fila?
nn[1]: Vil du installera desse filene?

note: TRANSLATORS: title: installing a local file
en: Install local file | Install local files
nn[0]: Installer lokal fil
nn[1]: Installer lokale filer

note: TRANSLATORS: couldn't resolve name to package
en: Could not find packages
nn: Klarte ikkje finna pakkar

note: TRANSLATORS: message: could not find
en: The packages could not be found in any software source
nn: Denne pakken kunne ikkje finnast i noka av programvarekjeldene

en: The package is already installed | The packages are already installed
nn[0]: Pakken er alt installert
nn[1]: Pakkane er alt installerte

note: TRANSLATORS: message: package is already installed
en: Nothing to do.
nn: Ingenting å gjera.

note: TRANSLATORS: the search gave us the wrong result. internal error. barf.
en: Incorrect response from search
nn: Feil respons frå søk

note: TRANSLATORS: a program needs a package, for instance openoffice-clipart
en: An additional package is required: | Additional packages are required:
nn[0]: Ytterlegare pakke krevst:
nn[1]: Ytterlegare pakkar krevst:

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to search
en: Do you want to search for and install this package now? | Do you want to search for and install these packages now?
nn[0]: Vil du søkja etter og installera denne pakken no?
nn[1]: Vil du søkja etter og installera desse pakkane no?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a package | %s wants to install packages
nn[0]: %s vil installera pakke
nn[1]: %s vil installera pakkar

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a package | A program wants to install packages
nn[0]: Program ønskjer å installera pakke
nn[1]: Program ønskjer å installera pakkar

note: TRANSLATORS: title, searching
en: Searching for packages
nn: Søkjer etter pakkar

note: TRANSLATORS: failed to fild the package for thefile
en: Failed to find package
nn: Feila med å finna pakke

note: TRANSLATORS: nothing found
en: The file could not be found in any packages
nn: Fila kunne ikkje finnast i nokon av pakkane

note: TRANSLATORS: we've already got a package that provides this file
en: The %s package already provides this file
nn: Pakken %s tilbyd alt denne fila

note: TRANSLATORS: a program wants to install a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file is required: | The following files are required:
nn[0]: Følgjande fil krevst:
nn[1]: Følgjande filer krevst:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to search for this file now? | Do you want to search for these files now?
nn[0]: Vil du søkja etter denne fila no?
nn[1]: Vil du søkja etter desse filene no?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a file | %s wants to install files
nn[0]: %s vil installera fil
nn[1]: %s vil installera filer

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a file | A program wants to install files
nn[0]: Program ønskjer å installera fil
nn[1]: Program ønskjer å installera filer

note: TRANSLATORS: searching for the package that provides the file TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for file
nn: Søkjer etter fil

note: TRANSLATORS: we are listing the plugins in a box
en: The following plugin is required: | The following plugins are required:
nn[0]: Følgjande programtillegg krevst:
nn[1]: Følgjande programtillegg krevst:

note: TRANSLATORS: ask for confirmation
en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
nn[0]: Vil du søkja etter dette no?
nn[1]: Vil du søkja etter desse no?

note: TRANSLATORS: a program wants to decode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to decode this file | %s requires additional plugins to decode this file
nn[0]: %s krev ytterlegare programtillegg for å dekoda denne fila
nn[1]: %s krev ytterlegare programtillegg for å dekoda denne fila

note: TRANSLATORS: a program wants to encode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to encode this file | %s requires additional plugins to encode this file
nn[0]: %s krev ytterlegare programtillegg for å koda denne fila
nn[1]: %s krev ytterlegare programtillegg for å koda denne fila

note: TRANSLATORS: a program wants to do something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin for this operation | %s requires additional plugins for this operation
nn[0]: %s krev ytterlegare programtillegg for denne operasjonen
nn[1]: %s krev ytterlegare programtillegg for denne operasjonen

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to decode something
en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
nn[0]: Eit program krev ytterlegare programtillegg for å dekoda denne fila
nn[1]: Eit program krev ytterlegare programtillegg for å dekoda denne fila

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to encode something
en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
nn[0]: Eit program krev ytterlegare programtillegg for å koda denne fila
nn[1]: Eit program krev ytterlegare programtillegg for å koda denne fila

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something (unknown)
en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
nn[0]: Eit program krev ytterlegare programtillegg for denne operasjonen
nn[1]: Eit program krev ytterlegare programtillegg for denne operasjonen

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Search
nn: Søk

note: TRANSLATORS: failed to search for codec
en: Failed to search for plugin
nn: Søking av programtillegg feila

note: TRANSLATORS: no software sources have the wanted codec
en: Could not find plugin in any configured software source
nn: Klarte ikkje finna programtillegg i noka av programvarekjeldene

en: Install the following plugin | Install the following plugins
nn[0]: Installer det følgjande programtillegget
nn[1]: Installer dei følgjande programtillegga

note: TRANSLATORS: title: show a list of fonts
en: Do you want to install this package now? | Do you want to install these packages now?
nn[0]: Vil du installera denne pakken no?
nn[1]: Vil du installera desse pakkane no?

note: TRANSLATORS: search for codec
en: Searching for plugins
nn: Søkjer etter programtillegg

en: Searching for plugin: %s
nn: Søkjer etter programtillegg: %s

note: TRANSLATORS: we failed to find the package, this shouldn't happen
en: Failed to search for provides
nn: Søking etter tilbydar feila

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to find software
nn: Feila med å finna programvaren

note: TRANSLATORS: nothing found in the software sources that helps
en: No new applications can be found to handle this type of file
nn: Ingen nye program som kan handtera denne filtypen kunne verta funne

note: TRANSLATORS: message: mime type opener required
en: An additional program is required to open this type of file:
nn: Eit ytterlegare program krevst for å opna denne filtypen:

note: TRANSLATORS: message: confirm with the user
en: Do you want to search for a program to open this file type now?
nn: Vil du søkja etter program for å opna denne filtypen no?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires a new mime type | %s requires new mime types
nn[0]: %s krev ny MIME-type
nn[1]: %s krev ny MIME-typar

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program requires a new mime type | A program requires new mime types
nn[0]: Eit program krev ny MIME-type
nn[1]: Eit program krev nye MIME-typar

note: TRANSLATORS: we could not parse the ISO639 code from the fontconfig tag name
en: Language tag not parsed
nn: Språkkode kunne ikkje lesast

note: TRANSLATORS: we could not find en_US string for ISO639 code
en: Language code not matched
nn: Språkkode vart ikkje samsvara

note: TRANSLATORS: title: cannot find in sources
en: Failed to find font | Failed to find fonts
nn[0]: Feila med å finna font
nn[1]: Feila med å finna fontar

note: TRANSLATORS: message: tell the user we suck
en: No new fonts can be found for this document
nn: Ingen nye fontar for dette dokumentet kan verta funne

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: An additional font is required to view this document correctly. | Additional fonts are required to view this document correctly.
nn[0]: Ytterlegare font krevst for å sjå dette dokumentet riktig.
nn[1]: Ytterlegare fontar krevst for å sjå dette dokumentet riktig.

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: Do you want to search for a suitable package now? | Do you want to search for suitable packages now?
nn[0]: Vil du søkja etter passande pakke no?
nn[1]: Vil du søkja etter passande pakkar no?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a font | %s wants to install fonts
nn[0]: %s vil installera font
nn[1]: %s vil installera fontar

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a font | A program wants to install fonts
nn[0]: Eit program ønskjer å installera font
nn[1]: Eit program ønskjer å installera fontar

note: TRANSLATORS: title to show when searching for font files
en: Searching for font | Searching for fonts
nn[0]: Søkjer etter font
nn[1]: Søkjer etter fontar

en: Could not process catalog
nn: Klarte ikkje handsama katalog

en: No packages need to be installed
nn: Ingen pakkar må installerast

note: TRANSLATORS: title: allow user to confirm
en: Install packages in catalog?
nn: Installer pakkar i katalog?

note: TRANSLATORS: display a list of packages to install
en: The following packages are marked to be installed from the catalog:
nn: Følgjande pakkar er merka for installering frå katalogen:

note: TRANSLATORS: error: failed to remove, detailed error follows
en: Failed to remove package
nn: Feila med å fjerna pakke

en: Install the following driver | Install the following drivers
nn[0]: Installer den følgjande drivaren
nn[1]: Installer dei følgjande drivarane

note: TRANSLATORS: title: removing packages TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
nn: Fjernar pakkar

note: TRANSLATORS: failed to fild the package for thefile
en: Failed to find package for this file
nn: Feila med å finna pakke for denne fila

note: TRANSLATORS: a program wants to remove a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file will be removed: | The following files will be removed:
nn[0]: Følgjande fil vil fjernast:
nn[1]: Følgjande filer vil fjernast:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to remove this file now? | Do you want to remove these files now?
nn[0]: Vil du fjerna denne fila no?
nn[1]: Vil du fjerna desse filene no?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to remove a file | %s wants to remove files
nn[0]: %s vil fjerna fil
nn[1]: %s vil fjerna filer

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to remove a file | A program wants to remove files
nn[0]: Eit program ønskjer å fjerna fil
nn[1]: Eit program ønskjer å fjerna filer

note: TRANSLATORS: title to install package catalogs
en: Do you want to install this catalog? | Do you want to install these catalogs?
nn[0]: Vil du installera denne katalogen?
nn[1]: Vil du installera desse katalogane?

note: TRANSLATORS: title: install package catalogs, that is, instructions for installing
en: Install catalogs
nn: Installer katalogar

note: TRANSLATORS: the menu item, Applications, Places, System etc
en: Applications
nn: Program

en: Preferences
nn: Eigenskapar

en: Administration
nn: Administrasjon

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
nn: mange pakkar

en: No files
nn: Ingen filer

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not upgrade the system
nn: Klarte ikkje oppgradera systemet

en: The upgrade completed successfully
nn: Oppgraderinga fullførte utan feil

en: Your system now has the required software needed to complete the operating system upgrade.
nn: Systemet ditt har den påkravde programvaren til å fullføra oppgraderinga av operativsystemet.

en: When you are ready, you can restart your system and continue the upgrade process.
nn: Når du er klar kan du starta om systemet ditt og fortsetja oppgraderingsprosessen.

en: Make sure you have saved any unsaved work before restarting.
nn: Kontroller at du har lagra eventuelt ikkje-lagra arbeid før du startar om.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Restart Now
nn: Start om no

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get distribution upgrades
nn: Klarte ikkje henta distribusjonoppgraderingar

note: TRANSLATORS: nothing to do
en: No releases available for upgrade
nn: Ingen utgjevnader tilgjengelege for oppgradering

note: TRANSLATORS: this is the window title
en: Upgrade your system (%d of %d)
nn: Oppgrader systemet ditt (%d av %d)

en: This assistant will guide you through upgrading your currently installed operating system to a newer release.
nn: Denne assistenten vil visa veg gjennom oppgraderinga av det installerte operativsystemet til ein ny utgjevnad.

en: This process may take several hours to complete, depending on the speed of your internet connection and the options selected.
nn: Denne prosessen kan ta fleire timar avhengig av farten på Internettilkoplinga di og dei valde innstillingane.

en: You will be able to continue using your system while this assistant downloads the packages needed to upgrade your system.
nn: Du kan fortsetja å bruka systemet ditt medan assistenten lastar ned pakkane som krevst for å oppgradera systemet ditt.

en: When the download has completed, you will be prompted to restart your system in order to complete the upgrade process.
nn: Når nedlastinga er ferdig vil du verta spurd om å starta om systemet for å fullføra oppgraderingsprosessen.

note: TRANSLATORS: this is a intro page title
en: Upgrade your system
nn: Oppgrader systemet ditt

en: Available operating system _releases:
nn: Tilgjengelege _utgjevnader av operativsystemet:

note: TRANSLATORS: this is in the combobox
en: Loading list of upgrades
nn: Lastar liste over oppgraderingar

note: TRANSLATORS: this is a choose page title
en: Choose desired operating system version
nn: Vel ønskt versjon av operativsystemet

note: label and combobox
en: The upgrade tool can operate with three different modes:
nn: Oppgraderingsverktøyet kan operera i tre forskjellege modusar:

en: The selected option will require the installer to download additional data.
nn: Den valde innstillinga vil kreva at ytterlegare data vert nedlasta.

en: Do not continue with this option if the network will not be available at upgrade time.
nn: Ikkje fortset med dette valet om nettverket ikkje er tilgjengeleg under oppgraderinga.

note: TRANSLATORS: this is a choose page title
en: Choose desired download options
nn: Vel ønskte nedlastingsinnstillingar

en: The operating system upgrade tool will now perform the following actions:
nn: Verktøyet for operativsystemoppgradering vil no utføra dei følgjande handlingane:

en: Request authentication from a privileged user
nn: Spør etter autentisering frå privilegert brukar

en: Download installer images
nn: Last ned installasjonsavtrykk

en: Download packages
nn: Last ned pakkar

en: Prepare and test the upgrade
nn: Førebu og test oppgraderinga

en: You will have to restart your computer at the end of the upgrade.
nn: Du må starta om datamaskina di etter oppgraderinga.

en: Press 'Apply' to apply changes.
nn: Trykk «Bruk» for å ta endringane i bruk.

note: TRANSLATORS: button text
en: Confirmation
nn: Stadfesting

note: TRANSLATORS: title text
en: Applying changes
nn: Tek endringane i bruk

note: TRANSLATORS: title, we're unable to do this action
en: Cannot perform operating system upgrade
nn: Klarte ikkje utføra oppgradering av systemet

note: TRANSLATORS: message, we're unable to do this action
en: Upgrading the operating system is not supported.
nn: Oppgradering av operativsystemet er ikkje støtta.

note: TRANSLATORS: message, we're unable to do this action as PackageKit is too old
en: Cannot get operating system upgrade information.
nn: Klarte ikkje henta informasjon om oppgraderinga av operativsystemet.

note: TRANSLATORS: message, we're unable to do this action
en: Unsupported daemon version.
nn: Nisseversjon er ikkje støtta.

note: TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Distribution Upgrade Tool
nn: Verktøy for distribusjonoppgradering

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
nn: disk

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
nn: medium

en: Failed with unknown error code
nn: Feila med ukjend feilkode

en: No network connection available
nn: Inga nettverktilkopling tilgjengeleg

en: No package cache is available.
nn: Inkje snøgglager av pakkar tilgjengeleg.

en: Out of memory
nn: Tomt for minne

en: Failed to create a thread
nn: Laging av tråd feila

en: Not supported by this backend
nn: Ikkje støtta av dette bakstykket

en: An internal system error has occurred
nn: Ein intern systemfeil har oppstått

en: A security signature is not present
nn: Tryggleisignatur er ikkje til stades

en: The package is not installed
nn: Pakken er ikkje installert

en: The package was not found
nn: Pakken vart ikkje funnen

en: The package download failed
nn: Nedlasting av pakken feila

en: The group was not found
nn: Gruppa vart ikkje funnen

en: The group list was invalid
nn: Gruppelista er ugyldig

en: Dependency resolution failed
nn: Oppløysing av avhengnader feila

en: Search filter was invalid
nn: Søkjefilteret er ugyldig

en: The package identifier was not well formed
nn: Pakkeidentifikatoren har ikkje riktig form

en: Transaction error
nn: Transaksjonsfeil

en: Repository name was not found
nn: Namn på pakkearkiv vart ikkje funne

en: Could not remove a protected system package
nn: Klarte ikkje fjerna ein verna systempakke

en: The action was canceled
nn: Handlinga vart avbroten

en: The action was forcibly canceled
nn: Handlinga var avbroten med makt

en: Reading the configuration file failed
nn: Lesing av oppsettfil feila

en: The action cannot be canceled
nn: Handlinga kan ikkje avbrytast

en: Source packages cannot be installed
nn: Kjeldepakkar kan ikkje installerast

en: The license agreement failed
nn: Godtaking av lisens feila

en: Local file conflict between packages
nn: Lokal filkonflikt mellom pakkar

en: Packages are not compatible
nn: Pakkar er ikkje kompatible

en: Problem connecting to a software source
nn: Problem under tilkopling til programvarekjelde

en: Failed to initialize
nn: Oppstart feila

en: Failed to finalise
nn: Finalisering feila

en: Cannot get lock
nn: Klarte ikkje få ls

en: No packages to update
nn: Ingen pakkar å oppdatera

en: Cannot write repository configuration
nn: Klarte ikkje skriva pakkearkivoppsett

en: Local install failed
nn: Lokal installasjon feila

en: Bad security signature
nn: Dårleg tryggleiksignatur

en: Missing security signature
nn: Manglande tryggleiksignatur

en: Repository configuration invalid
nn: Oppsettet av pakkearkiv er ugyldig

en: Invalid package file
nn: Ugyldig pakkefil

en: Package install blocked
nn: Installasjon av pakke blokka

en: Package is corrupt
nn: Pakke er øydelagd

en: All packages are already installed
nn: Alle pakkar er alt installerte

en: The specified file could not be found
nn: Den valde fila kunne ikkje verta funnen

en: No more mirrors are available
nn: Ingen fleire spegl er tilgjengelege

en: No distribution upgrade data is available
nn: Inga distribusjonsoppdatering tilgjengeleg

en: Package is incompatible with this system
nn: Pakken er ikkje kompatibel med dette systemet

en: No space is left on the disk
nn: Ikkje meir plass på disken

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new cd or dvd is required
en: A media change is required
nn: Byting av medium krevst

en: Authorization failed
nn: Autentisering feila

en: Update not found
nn: Fann ikkje oppdateringa

en: Cannot install from untrusted source
nn: Klarte ikkje installera frå upåliteleg kjelde

en: Cannot update from untrusted source
nn: Klarte ikkje oppdatera frå upåliteleg kjelde

en: Cannot get the file list
nn: Klarte ikkje henta fillista

en: Cannot get package requires
nn: Klarte ikkje henta pakkeavhengnader

en: Cannot disable source
nn: Klarte ikkje slå av kjelde

en: The download failed
nn: Nedlastinga feila

en: Package failed to configure
nn: Oppsett av pakke feila

en: Package failed to build
nn: Bygging av pakke feila

en: Package failed to install
nn: Installering av pakke feila

en: Package failed to be removed
nn: Fjerning av pakke feila

en: Update failed due to running process
nn: Ein køyrande prosess førte til at oppdateringa feila

en: The package database was changed
nn: Pakkedatabasen er endra

en: Install root is invalid
nn: Installasjonsrot er ugyldig

en: Failed with unknown error code.
nn: Feila med ukjend feilkode.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
nn: Inga nettverkstilkopling tilgjengeleg.
    Kontroller tilkoplingsinnstillingane og prøv på nytt.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
nn: Pakkelista må byggast på nytt.
    Bakstykket skulle gjort dette automatisk.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
nn: Tenesta som handterer brukarførespurnader er tom for minne.
    Omstart maskina.

en: A thread could not be created to service the user request.
nn: Klarte ikkje laga tråd for å handtera brukarførespurnaden.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bugtracker as this should not have happened.
nn: Handlinga er ikkje støtta av dette bakstykket.
    Rapporter dette som feil til distribusjonen din, sidan dette skulle ikkje hendt.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bugtracker with the error description.
nn: Eit uventa problem oppstod.
    Rapporter dette som feil til distribusjonen din med feilskildringa.

en: A security trust relationship could not be made with software source.
    Please check your security settings.
nn: Eit tillitsforhold kunne ikkje dannast med programvarekjelda.
    Kontroller tryggleiksinnstillingane.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
nn: Pakken som prøver å verta fjerna eller oppdatert er ikkje installert.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any software source.
nn: Pakken som vert endra vart ikkje funnen på systemet ditt eller i noka av programvarekjeldene.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
nn: Pakken som prøver å verta installert er alt installert.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
nn: Nedlasting av pakke feila.
    Kontroller tilkoplinga til nettverket.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
nn: Gruppetypen vart ikkje funnen.
    Kontroller gruppelista og prøv på nytt.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
nn: Pakkelista kunne ikkje lastast inn.
    Å oppdatera snøgglageret kan hjelpa, men vanlegvis er dette feil hos programvarekjelda.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
nn: Ein pakke kunne ikkje verta funnen som tillèt handlinga å fullføra.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: The search filter was not correctly formed.
nn: Søkjefilteret hadde ikkje riktig form.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
nn: Pakkeidentifikatoren hadde ikkje riktig form når han vart send til tenaren.
    Normalt indikerer dette ein intern feil og bør rapporterast.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
nn: Uspesifisert transaksjonsfeil har oppstått.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: The remote software source name was not found.
    You may need to enable an item in Software Sources.
nn: Den eksterne programvarekjeldenamnet vart ikkje funne.
    Du må kanskje slå på ei slik kjelde.

en: Removing a protected system package is not allowed.
nn: Fjerning av verna systempakkar er ikkje tillaten.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
nn: Handlinga var avbroten og ingen pakkar vart endra.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
nn: Handlinga var avbroten og ingen pakkar vart endra.
    Bakstykket avslutta ikkje på riktig måte.

en: The action cannot be canceled at this time.
nn: Handlinga kan ikkje avbrytast no.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
nn: Kjeldepakkar vert normalt ikkje installerte på denne måten.
    Kontroller filtypen på fila du prøver å installera.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
nn: Lisensvilkåra vart ikkje godtekne.
    For å bruka denne programvaren må du godta lisensvilkåra.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different software sources.
nn: To pakkar tilbyd same fil.
    Ofte hender dette ved å installera pakkar frå forskjellege programvarekjelder.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different software sources.
nn: Finst fleire pakkar som ikkje er kompatible med kvarandre.
    Ofte hender dette ved å installera pakkar frå forskjellege programvarekjelder.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a software source.
    Please check the detailed error for further details.
nn: Det oppstod eit (kan hende mellombels) problem under tilkopling til programvarekjelde.
    Sjå den detaljerte feilmeldinga for fleire detaljar.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
nn: Oppstart av pakkebakstykket feila.
    Dette kan henda når andre pakkeverktøy vert brukte samtidig.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
nn: Lukking av bakstykkeinstansen feila.
    Denne feilen kan normalt sett ignorerast.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
nn: Klarte ikkje få den eksklusive låsen på pakkebakstykket.
    Lukk andre foreldra pakkeverktøy som er opne.

en: None of the selected packages could be updated.
nn: Ingen av dei valde pakkane kunne oppdaterast.

en: The repository configuration could not be modified.
nn: Arkivoppsettet kunne ikkje endrast.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
nn: Installasjon av den lokale fila feila.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: The package security signature could not be verified.
nn: Tryggleiksignaturen til pakken kunne ikkje verifiserast.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
nn: Tryggleiksignaturen til pakken manglar og denne pakken er ikkje påliteleg.
    Denne pakken vart ikkje signert når han vart laga.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
nn: Arkivoppsettet er ugyldig og kunne ikkje lesast.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
nn: Pakken du prøver å installera er ikkje gyldig.
    Pakken kan vera øydelagd eller ikkje ein ordentleg pakke.

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
nn: Installasjon av denne pakken vart hindra av oppsettet til pakkesystemet.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
nn: Pakken som vart lasta ned er øydelagd og må lastast ned på nytt.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
nn: Alle pakker merkte for installasjon er alt installert på systemet.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
nn: Den oppgjevne fila kunne ikkje verta funnen på systemet.
    Kontroller om fila fortset finst og ikkje har vorte sletta.

en: Required data could not be found on any of the configured software sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
nn: Nødvendige data kunne ikkje verta funne i nokre av programvarekjeldene.
    Det er ingen fleire nedlastingspegl å prøva.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured software sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
nn: Nødvendig oppgraderingsdata kunne ikkje verta funne i nokre av programvarekjeldene.
    Lista over distribusjonoppgraderingar vil vera utilgjengeleg.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
nn: Pakken som prøvar å verta installert er ikkje kompatibel med systemet.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
nn: Det er ikkje nok plass på lagringseininga.
    Klargjer plass på lagringseininga for å utføra denne handlinga.

en: Additional media is required to complete the transaction.
nn: Ytterlegare medium krevst for å fullføra transaksjonen.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
nn: Du har ikkje oppgjeven riktige autentiseringdetaljar.
    Kontroller passord og kontoinnstillingar.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
nn: Den oppgjevne oppdateringa kunne ikkje verta funnen.
    Det kan henda at ho alt er installert eller ikkje lenger tilgjengeleg på tenaren.

en: The package could not be installed from untrusted source.
nn: Pakken kunne ikkje verta installert frå den upålitelege kjelda.

en: The package could not be updated from untrusted source.
nn: Pakken kunne ikkje verta oppdatert frå den upålitelege kjelda.

en: The file list is not available for this package.
nn: Fillista er ikkje tilgjengeleg for denne pakken.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
nn: Informasjon om kva som krev denne pakken kunne ikkje innhentast.

en: The specified software source could not be disabled.
nn: Den oppgjevne programvarekjelda kunne ikkje slåast av.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
nn: Nedlastinga kunne ikkje verta gjort automatisk og må gjerast manuelt.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
nn: Éin av dei valde pakkane kunne ikkje settast riktig opp.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
nn: Éin av dei valde pakkane kunne ikkje byggast riktig.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
nn: Éin av dei valde pakkane kunne ikkje installerast riktig.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
nn: Éin av dei valde pakkane kunne ikkje fjernast riktig.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
nn: Eit program køyrer som må lukkast får oppdateringa kan fortsetja.
    Meir informasjon er tilgjengeleg i den detaljerte rapporten.

en: The package database was changed while the request was running.
nn: Pakkedatabasen vart endra medan førespurnaden køyrde.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
nn: Installasjonsrota er ugyldig. Kontakt systemadministrator.

en: No restart is necessary.
nn: Ingen omstart krevst.

en: You will be required to restart this application.
nn: Du må omstarta dette programmet.

en: You will be required to log out and back in.
nn: Du må logga ut og inn igjen.

en: A restart will be required.
nn: Omstart krevst.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
nn: Du må logga ut og inn igjen på grunn av tryggleiksoppdatering.

en: A restart will be required due to a security update.
nn: Omstart krevst på grunn av tryggleiksoppdatering.

en: No restart is required.
nn: Ingen omstart krevst.

en: A restart is required.
nn: Omstart krevst.

en: You need to log out and log back in.
nn: Du må logga ut og inn igjen.

en: You need to restart the application.
nn: Du må omstarta programmet.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
nn: Du må logga ut og inn igjen for fortsetja å vera trygg.

en: A restart is required to remain secure.
nn: Omstart krevst for å fortsetja å vera trygg.

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Stable
nn: Stabil

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Unstable
nn: Ustabil

en: A mirror is possibly broken
nn: Spegl er kanskje ute av drift

en: The connection was refused
nn: Tilkoplinga vart avvist

en: The parameter was invalid
nn: Parameteren var ugyldig.

en: The priority was invalid
nn: Prioriteringa var ugyldig

en: Backend warning
nn: Åtvaring frå bakstykke

en: Daemon warning
nn: Åtvaring frå nisse

en: The package list cache is being rebuilt
nn: Snøgglager for pakkeliste vert bygd på nytt

en: An untrusted package was installed
nn: Upåliteleg pakke var installert

en: A newer package exists
nn: Ein nyare pakke finst

en: Could not find package
nn: Klarte ikkje finna pakke

en: Configuration files were changed
nn: Oppsettfiler vart endra

en: Package is already installed
nn: Pakke er alt installert

en: Automatic cleanup is being ignored
nn: Automatisk opprydding vert ignorert

en: Software source download failed
nn: Nedlasting av programvarekjelde feila

en: This software source is for developers only
nn: Denne programvarekjelda er for utviklarar

en: Other updates have been held back
nn: Andre oppdateringar har vorte heldt tilbake

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
nn: Ukjend tilstand

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
nn: Startar

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
nn: Ventar i kø

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
nn: Køyrer

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
nn: Spør

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
nn: Hentar informasjon

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Downloading packages
nn: Lastar ned pakkar

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
nn: Oppfriskar programvareliste

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
nn: Installerer oppdateringar

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
nn: Ryddar opp pakkar

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
nn: Gjer pakkar foreldra

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
nn: Løyser avhengnader

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
nn: Kontrollerer signaturar

note: TRANSLATORS: transaction state, when we return to a previous system state TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Rolling back
nn: Spolar tilbake

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
nn: Testar endringar

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
nn: Hentar data

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
nn: Fullførd

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of cancelling
en: Cancelling
nn: Avbryt

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
nn: Lastar ned arkivinformasjon

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
nn: Lastar ned liste over pakkar

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
nn: Lastar ned filliste

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
nn: Lastar ned liste over endringar

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
nn: Lastar ned grupper

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
nn: Lastar ned oppdateringsinformasjon

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
nn: Pakkar filer på nytt

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
nn: Lastar snøgglager

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
nn: Søkjer etter installerte program

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
nn: Lagar pakkelister

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
nn: Ventar på lås av pakkehandsamaren

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
nn: Ventar på autentisering

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
nn: Oppdaterer lista over køyrande program

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
nn: Ser etter program som er i bruk

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
nn: Ser etter bibliotek som er i bruk

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
nn: Kopierer filer

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i trivial update | %i trivial updates
nn[0]: %i triviell oppdatering
nn[1]: %i trivielle oppdateringar

note: TRANSLATORS: type of update in the case that we don't have any data
en: %i update | %i updates
nn[0]: %i oppdatering
nn[1]: %i oppdateringar

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i important update | %i important updates
nn[0]: %i viktig oppdatering
nn[1]: %i viktige oppdateringar

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i security update | %i security updates
nn[0]: %i tryggleiksoppdatering
nn[1]: %i tryggleiksoppdateringar

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i bug fix update | %i bug fix updates
nn[0]: %i feilrettingsoppdatering
nn[1]: %i feilrettingsoppdateringar

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i enhancement update | %i enhancement updates
nn[0]: %i forbetringsoppdatering
nn[1]: %i forbetringsoppdateringar

note: TRANSLATORS: number of updates that cannot be installed due to deps
en: %i blocked update | %i blocked updates
nn[0]: %i blokkert oppdatering
nn[1]: %i blokkerte oppdateringar

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
nn: Triviell oppdatering

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
nn: Normal oppdatering

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
nn: Viktig oppdatering

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
nn: Tryggleiksoppdatering

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
nn: Feilrettingsoppdatering

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
nn: Forbetringsoppdatering

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
nn: Blokkert oppdatering

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
nn: Tilgjengeleg

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
nn: Lastar ned

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
nn: Oppdaterer

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing
nn: Installerer

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing
nn: Fjernar

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
nn: Ryddar opp

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
nn: Gjer foreldra

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
nn: Installerer på nytt

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
nn: Førebur

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
nn: Pakkar ut

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
nn: Lasta ned

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
nn: Oppdatert

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
nn: Fjerna

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
nn: Rydda opp

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
nn: Gjort foreldra

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
nn: Installert på nytt

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
nn: Førebutt

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
nn: Pakka ut

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
nn: Ukjend rolletype

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting dependencies
nn: Hentar avhengnader

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting update detail
nn: Hentar oppdateringsdetaljar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting details
nn: Hentar detaljar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting requires
nn: Hentar tilbydarar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting updates
nn: Hentar oppdateringar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching details
nn: Søkjer etter detaljar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching groups
nn: Søkjer etter grupper

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for package name
nn: Søkjer etter pakkenamn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing file
nn: Installerer fil

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Refreshing package cache
nn: Friskar opp pakkesnøgglager

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating packages
nn: Oppdaterer pakkar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating system
nn: Oppdaterer system

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Canceling
nn: Avbryt

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting list of repositories
nn: Hentar liste over arkiv

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Enabling repository
nn: Slår på arkiv

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Setting repository data
nn: Set opp arkivdata

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Resolving
nn: Løysar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting file list
nn: Hentar filliste

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting what provides
nn: Hentar det som vert tilboden

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing signature
nn: Installerer signatur

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting package lists
nn: Hentar pakkeliste

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Accepting EULA
nn: Godtek sluttbrukarlisens

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting distribution upgrade information
nn: Hentar informasjon om distribusjonoppgradering

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting categories
nn: Hentar kategoriar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting old transactions
nn: Hentar gamle transaksjonar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the install of files
nn: Simulerer installasjon av filer

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the install
nn: Simulerer installasjonen

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the remove
nn: Simulerer fjerninga

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Simulating the update
nn: Simulerer oppdateringa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Upgrading system
nn: Oppgraderer systemet

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
nn: Fekk avhengnader

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
nn: Fekk oppdateringsdetaljar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
nn: Fekk detaljar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
nn: Fekk tilbydarar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
nn: Fekk oppdateringar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
nn: Søkte etter pakkedetaljar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
nn: Søkte etter fil

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
nn: Søkte etter grupper

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
nn: Søkte etter pakkenamn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
nn: Fjerna pakkar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
nn: Installerte pakkar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
nn: Installerte lokale filer

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
nn: Friska opp pakkesnøgglager

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
nn: Oppdaterte pakkar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated system
nn: Oppdaterte systemet

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
nn: Avbraut

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Rolled back
nn: Spola tilbake

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
nn: Fekk liste over arkiv

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
nn: Slo på arkiv

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
nn: Sette arkivdata

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
nn: Løyst

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
nn: Fekk filliste

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
nn: Fekk det som vert tilboden

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
nn: Installerte signatur

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
nn: Fekk pakkeliste

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
nn: Godtok sluttbrukarlisens

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
nn: Lasta ned pakkar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
nn: Fekk distribusjonoppgraderingar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
nn: Fekk kategoriar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
nn: Fekk gamle transaksjonar

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the install of files
nn: Simulerte installasjon av filer

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the install
nn: Simulerte installasjonen

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the remove
nn: Simulerte fjerninga

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Simulated the update
nn: Simulerte oppdateringa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Upgraded system
nn: Oppgraderte systemet

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
nn: Tilgjenge

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
nn: Ymse verktøy

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
nn: Utdanning

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
nn: Spel

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
nn: Grafikk

note: TRANSLATORS: The group type
en: Internet
nn: Internett

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
nn: Kontor

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
nn: Andre

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
nn: Utvikling

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
nn: Multimedium

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
nn: GNOME-skrivebord

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
nn: KDE-skrivebord

note: TRANSLATORS: The group type
en: XFCE desktop
nn: XFCE-skrivebord

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
nn: Andre skrivebord

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
nn: Tenarar

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
nn: Skrifter

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
nn: Administrative verktøy

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
nn: Gammalt

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
nn: Lokaltilpassing

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
nn: Virtualisering

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
nn: Tryggleik

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
nn: Straumstyring

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
nn: Kommunikasjon

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
nn: Nettverk

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
nn: Kart

note: TRANSLATORS: The group type
en: Software sources
nn: Programvarekjelder

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
nn: Vitskap

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
nn: Dokumentasjon

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
nn: Elektronikk

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
nn: Pakkesamlingar

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
nn: Leverandør

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
nn: Nyaste pakkar

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
nn: Ukjend gruppe

note: TRANSLATORS: we need to restart so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to restart this computer before the hardware will work correctly.
nn: Du må omstarta datamaskina før maskinvaren vil fungera riktig.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional software was installed
nn: Ytterlegare programvare vart installert

note: TRANSLATORS: button label
en: Restart now
nn: Start om no

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to remove and then reinsert the hardware before it will work correctly.
nn: Du må ta ut og setja inn igjen maskinvaren før han vil fungera riktig.

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: Your hardware has been set up and is now ready to use.
nn: Maskinvaren har vorte seten opp og er klar til bruk.

note: TRANSLATORS: we need another package to keep udev quiet
en: Additional firmware is required to make hardware in this computer function correctly.
nn: Ytterlegare fastvare krevst for å få maskinvare til å fungera riktig.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional firmware required
nn: Ytterlegare fastvare krevst

note: TRANSLATORS: button label
en: Install firmware
nn: Installer fastvare

note: TRANSLATORS: we should ignore this device and not ask anymore
en: Ignore devices
nn: Ignorer einingar

note: TODO: tell the user what hardware, NOT JUST A UDI TRANSLATORS: we can install an extra package so this hardware works, e.g. firmware
en: Additional packages can be installed to support this hardware
nn: Ytterlegare pakkar kan installerast for å støtta denne maskinvaren

note: TRANSLATORS: a new bit of hardware has been plugged in
en: New hardware attached
nn: Ny maskinvare er kopla til

note: TRANSLATORS: button text, install the packages needed for the hardware to work TRANSLATORS: button tooltip
en: Install package
nn: Installer pakke

note: TRANSLATORS: column for the application icon
en: Icon
nn: Ikon

en: Applications that can open this type of file
nn: Program som kan opna denne filtypen

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
nn: Programvaren er ikkje signert av ein påliteleg tilbydar.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
nn: Ikkje oppdater denne pakken om du ikkje er sikker på at det er trygt.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
nn: Vondsinna programvare kan skada datamaskina og gjera anna skade.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
nn: Er du <b>sikker</b> på at du vil oppdatera denne pakken?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
nn: Ikkje installer denne pakken om du ikkje er sikker på at det er trygt.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
nn: Er du <b>sikker</b> på at du vil installera denne pakken?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
nn: Ytterlegare medium krevst. Set inn %s merka med «%s» for å fortsetja.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
nn: Fortset

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
nn: Følgjande programvare må òg installerast

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
nn: Følgjande programvare må òg fjernast

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
nn: Følgjande programvare må òg oppdaterast

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
nn: Følgjande programvare må òg installerast på nytt

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
nn: Følgjande programvare må òg spolast tilbake

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
nn: Følgjande programvare må òg handsamast

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
nn: Ytterlegare godtaking krevst

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
nn[0]: For å installera denne pakken må ytterlegare programvare òg endrast.
nn[1]: For å installera desse pakkane må ytterlegare programvare òg endrast.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
nn[0]: For å fjerna denne pakken må ytterlegare programvare òg endrast.
nn[1]: For å fjerna desse pakkane må ytterlegare programvare òg endrast.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
nn[0]: For å oppdatera denne pakken må ytterlegare programvare òg endrast.
nn[1]: For å oppdatera desse pakkane må ytterlegare programvare òg endrast.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
nn[0]: For å installera denne fila må ytterlegare programvare òg endrast.
nn[1]: For å installera desse filene må ytterlegare programvare òg endrast.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
nn: For å handsama denne transaksjonen må ytterlegare programvare òg endrast.

note: TRANSLATORS: button label, force the install, even though it's untrusted
en: _Force install
nn: _Tving installasjon

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Force installing package
nn: Tving installering av pakke

note: TRANSLATORS: window title: do we want to execute a program we just installed?
en: Run new application?
nn: Køyr nye program?

note: add run button
en: _Run
nn: _Køyr

note: app-id xid TRANSLATORS: the reason why we've inhibited it
en: A transaction that cannot be interrupted is running
nn: Ein transaksjon som ikkje kan avbrytast køyrer

note: TRANSLATORS: command line option: a list of catalogs to install
en: Catalogs files to install
nn: Katalogfiler å installera

en: Failed to install catalog
nn: Installering av katalog feila

note: TRANSLATORS: no filename was supplied
en: You need to specify a file name to install
nn: Du må oppgje filnamn å installera

note: TRANSLATORS: This is when the specified DBus method did not execute successfully
en: The action could not be completed
nn: Handlinga kunne ikkje fullførast

note: TRANSLATORS: we don't have anything more useful to translate. sorry.
en: The request failed. More details are available in the detailed report.
nn: Førespurnaden feila. Fleire detaljar finst i den detaljerte rapporten.

note: TRANSLATORS: command line option: a list of files to install
en: Files to install
nn: Filer å installera

note: TRANSLATORS: could not install a package that contained the file we wanted TRANSLATORS: nothing done
en: Failed to install a package to provide a file
nn: Installasjon av pakke for å tilby fil feila

note: TRANSLATORS: nothing selected
en: You need to specify a file to install
nn: Du må oppgje fil å installera

note: TRANSLATORS: command line option: a list of catalogs to install
en: Mime types to install
nn: MIME-typar å installera

note: TRANSLATORS: could not install program supporting this type
en: Failed to install a program to handle this file type
nn: Installasjon av program for å handtera denne filtypen feila

note: TRANSLATORS: no type given
en: You need to specify a mime-type to install
nn: Du må oppgje MIME-type å installera

en: Packages to install
nn: Pakkar å installera

note: TRANSLATORS: failed
en: Failed to install package from name
nn: Installasjon av pakke frå namn feila

note: TRANSLATORS: nothing was specified
en: You need to specify a package to install
nn: Du må oppgje pakke å installera

note: TRANSLATORS: command line option: a list of files to install
en: Local files to install
nn: Lokale filer å installera

note: TRANSLATORS: nothig was specified
en: You need to specify a filename to install
nn: Du må oppgje filnamn å installera

note: TRANSLATORS: strftime formatted please
en: %d %B %Y
nn: %d. %B %Y

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
nn: Dato

note: TRANSLATORS: column for the username, e.g. Richard Hughes
en: Username
nn: Brukarnamn

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
nn: Program

note: TRANSLATORS: short name for pkcon
en: Command line client
nn: Kommandolinjeklient

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Update System
nn: Oppdater system

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-icon
en: Update Icon
nn: Oppdateringsikon

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
nn: Set filteret til denne verdien

note: are we running privileged
en: Log viewer
nn: Loggframvisar

en: Remaining time : %s
nn: Attståande tid: %s

note: TRANSLATORS: cannot resolve name to package name
en: Could not find any packages named '%s'
nn: Klarte ikkje finna nokre pakkar kalla «%s»

note: TRANSLATORS: cannot find any valid package names
en: Could not find any valid package names
nn: Klarte ikkje finna nokre gyldige pakkenamn

note: TRANSLATORS: cannot get package array
en: Could not get array of installed packages: %s
nn: Klarte ikkje henta tabell over installerte pakkar: %s

en: Could not save to file: %s
nn: Klarte ikkje lagra til fil: %s

note: TRANSLATORS: we could not create the pack file, generic error TRANSLATORS: Could not create package array TRANSLATORS: we could not read the file array for the destination computer
en: Create error
nn: Lag feil

en: Cannot create service pack
nn: Klarte ikkje laga tenestepakke

en: Cannot copy system package array
nn: Klarte ikkje kopiera tabell over systempakkar

en: No package name selected
nn: Ingen pakkenamn valt

note: TRANSLATORS: progressbar text
en: Refreshing system package array
nn: Oppfriskar tabell over systempakkar

note: TRANSLATORS: we could not reset internal state
en: Refresh error
nn: Feil under oppfrisking

en: Could not refresh package array
nn: Klarte ikkje oppfriska pakketabell

en: Cannot read destination package array
nn: Klarte ikkje lesa tabell over målpakkar

note: TRANSLATORS: file search type, lists of packages
en: Package array files
nn: Pakketabellfiler

note: TRANSLATORS: file search type, service pack destination file type
en: Service pack files
nn: Tenestepakkefiler

note: TRANSLATORS: the constants should not be translated
en: Set the option, allowable values are 'array', 'updates' and 'package'
nn: Set innstillinga, tillatne verdiar er «array» (tabell), «updates» (oppdateringar) og «package» (pakke)

note: TRANSLATORS: this is the destination computer package array
en: Set the remote package array filename
nn: Set filnamnet på den eksterne pakketabellen

note: TRANSLATORS: this is the file output directory
en: Set the default output directory
nn: Set forvald utmappe

en: Exit after a small delay
nn: Avslutt etter eit lite opphald

note: TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Update Applet
nn: Oppdaterminiprogram

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Update applet
nn: Oppdaterminiprogram

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
nn: Handsaming av handling feila.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
nn: Somme av oppdateringane som vart installerte krev at datamaskina vert omstarta før endringane vert tekne i bruk.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
nn: Omstart datamaskina

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
nn: Somme av oppdateringane som vart installerte krev at datamaskina vert omstarta for å fortsetja med å vere trygg.

note: TRANSLATORS: the message text for the logout
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
nn: Somme av oppdateringane som vart installerte krev at du loggar ut og inn igjen før endringane vert tekne i buk.

note: TRANSLATORS: the button text for the logout
en: Log Out
nn: Logg ut

note: TRANSLATORS: the message text for the logout
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
nn: Somme av oppdateringane som vart installerte krev at du loggar ut og inn igjen for å fortsetja med å vere trygg.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
nn: Klarte ikkje omstarta

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
nn: Somme oppdateringar vart ikkje installerte

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
nn: Klarte ikkje oppdatera pakkar

note: TRANSLATORS: this is the application name for libcanberra
en: GNOME PackageKit Update Viewer
nn: GNOME PackageKit oppdateringsframvisar

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Failed to update
nn: Oppdatering feila

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
nn: Oppdateringar installerte

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
nn: Alle oppdateringar vart installerte.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
nn: Dei valde oppdateringar vart installerte.

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
nn: Hentar liste over oppdateringar

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
nn: Klarte ikkje køyra oppgraderingskript.

note: show a warning message TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
nn[0]: Tilkoplinga er over mobilt breiband og det kan vera dyrt å oppdatera denne pakken.
nn[1]: Tilkoplinga er over mobilt breiband og det kan vera dyrt å oppdatera desse pakkane.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
nn: Det er ingen oppdateringar tilgjengelege

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
nn: Ingen oppdateringar er tilgjengelege

note: TRANSLATORS: no network connnection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
nn: Fann ikkje nettverkstilkopling.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
nn[0]: _Installer oppdatering
nn[1]: _Installer oppdateringar

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All software is up to date
nn: All programvare er oppdatert

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no software updates available for your computer at this time.
nn: Det er ingen oppdateringar tilgjengelege for datamaskina di no.

en: There is %i update available | There are %i updates available
nn[0]: Det er %i oppdatering tilgjengeleg
nn[1]: Det er %i oppdateringar tilgjengelege

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %i update selected | %i updates selected
nn[0]: %i oppdatering vald
nn[1]: %i oppdateringar valde

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
nn[0]: %i oppdatering vald (%s)
nn[1]: %i oppdateringar valde (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has name of the package that will be updated
en: Software
nn: Programvare

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
nn: Denne oppdateringa vil retta feil og andre ikkje-kritiske problem.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
nn: Denne oppdateringa er viktig for ho rettar kritiske problem.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
nn: Denne oppdateringa krevst for å retta tryggleikshòl i denne pakken.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
nn: Denne oppdateringa er blokkert.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
nn: Dette varslet vart sendt den %s og sist oppdatert den %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
nn: Dette varslet vart sendt den %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
nn[0]: Besøk denne nettstaden for meir informasjon om denne oppdateringa:
nn[1]: Besøk desse nettstadene for meir informasjon om denne oppdateringa:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
nn[0]: Besøk denne nettstaden for meir informasjon om feil retta av denne oppdateringa:
nn[1]: Besøk desse nettstadene for meir informasjon om feil retta av denne oppdateringa:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
nn[0]: Besøk denne nettstaden for meir informasjon om denne tryggleiksoppdateringa:
nn[1]: Besøk desse nettstadene for meir informasjon om denne tryggleiksoppdateringa:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
nn: Datamaskina må omstartast etter oppdateringa for at endringane skal takast i bruk.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
nn: Du må logga ut og inn igjen etter oppdateringa for at endringane skal takast i bruk.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classifaction of this update is unstable which means it is not designed for production use.
nn: Klassifikasjonen for denne oppdateringa er ustabil som tyder at ho ikkje er for sluttbrukarar.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
nn: Dette er ein testoppdatering og er ikkje meint for normalt bruk. Rapporter eventuelle problem du møter.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
nn: Uviklingslogg vil visast for ingen skildring er tilgjengeleg for denne oppdateringa:

note: set loading text
en: Loading...
nn: Lastar …

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
nn: Klarte ikkje henta oppdateringsdetaljar

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
nn: Klarte ikkje henta pakkedetaljar

en: No results were returned.
nn: Ingen resultat returnerte.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
nn: Vel alle

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
nn: Vel tryggleiksoppdateringar

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
nn: Ignorer denne oppdateringa

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
nn: Klarte ikkje henta oppdateringar

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates...
nn: Ser etter oppdateringar …

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
nn: Klarte ikkje henta liste over distribusjonsoppgraderingar

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release '%s' is available
nn: Ny distribusjonsutgjevnad «%s» er tilgjengeleg

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
nn: Andre oppdateringar vert heldt tilbake fordi somme viktige systempakkar må installerast først.

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Software Update Viewer
nn: Framsynar for programvareoppdatering

en: Do not exit after the request has been processed
nn: Ikkje avslutt etter førespurnaden har vorte handsama

note: TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Session DBus service for PackageKit
nn: DBus-øktteneste for PackageKit

en: Package manager error details
nn: Feildetaljar til pakkehandsamar

note: TRANSLATORS: Prefix to the title shown in the libnotify popup
en: Package Manager
nn: Pakkehandsamar

note: TRANSLATORS: log out of the session
en: Log out
nn: Logg ut

note: TRANSLATORS: restart the computer
en: Restart
nn: Omstart

note: TRANSLATORS: This is the message in the libnotify body
en: Packages have been removed
nn: Pakkar har vorte fjerna

note: TRANSLATORS: This is the message in the libnotify body
en: Packages have been installed
nn: Pakkar har vorte installerte

note: TRANSLATORS: This is the message in the libnotify body
en: System has been updated
nn: Systemet har vorte oppdatert

note: TRANSLATORS: title: an action has finished, and we are showing the libnotify bubble
en: Task completed
nn: Oppgåve utførd

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
nn: Vis feilsøkingsinformasjon til alle filer

en: Debugging Options
nn: Feilsøkingsval

en: Show debugging options
nn: Vis feilsøkingsval
