gnome-packagekit master - en to oc translation catalogue (576 entries)

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Packages
oc: GNOME Paquets

en: Add or remove software installed on the system
oc: Apondre o suprimir de logicials installats sul sistèma

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
oc: Paquets vos permet d'installar e de suprimir de paquets de vòstre sistèma. Podètz visualizar e cercar los paquets d'aprèp lors noms, d'autres detalhs e quitament de noms de fichièrs. Podètz tanben prene coneissença de las dependéncias d'un paquet envèrs d'autres. La recèrca per gropes es possible e facilita la recèrca dels logicials dins vòstre environament de burèu preferit.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
oc: Paquets utiliza PackageKit e pòt foncionar dins totas las distribucions en utilizant lor gestion nativa de las paquets.

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Package Updater
oc: Aisina de mesa a jorn de paquets GNOME

en: Update software installed on the system
oc: Met a jorn los logicials installats sul sistèma

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
oc: L'aisina de mesa a jorn de paquets vos permet de metre a jorn los paquets de vòstre sistèma sens reaviada. Podètz consultar las informacions de caduna de las mesas a jorn e causir las que cal aplicar.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
oc: L'aisina de mesa a jorn de paquets utiliza PackageKit e pòt foncionar dins totas las distribucions en utilizant lor gestion nativa dels paquets.

en: Packages
oc: Paquets

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
oc: Fonts;Depauses;Preferéncias;Installacion;Installar;Botiga;

en: Apply Changes
oc: Aplicar las modificacions

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
oc: Las modificacions son pas aplicadas instantanèament ; aqueste boton las aplica.

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear current selection
oc: Escafar la seleccion actuala

en: Cancel search
oc: Anullar la recèrca

en: License
oc: Licéncia

en: Source
oc: Font

en: Install Package
oc: Installar un paquet

en: Remove Package
oc: Suprimir lo paquet

en: Visit home page for selected package
oc: Consultar la pagina d'acuèlh del paquet seleccionat

en: Visit Project Website
oc: Consultar lo site Web del projècte

en: Files
oc: Fichièrs

en: Required Packages
oc: Paquets necessaris

en: Dependent Packages
oc: Paquets dependents

en: Check for Updates
oc: Verificar las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
oc: Fonts de paquets

en: Refresh Package Lists
oc: Actualizar las listas de paquets

en: Package Log
oc: Istoric del paquet

en: Only Newest Versions
oc: Solament las versions las mai recentas

en: Only Native Packages
oc: Solament los paquets natius

en: About
oc: A prepaus

en: _Quit
oc: _Quitar

en: More details
oc: Mai de detalhs

en: License Agreement Required
oc: Acòrd de licéncia requesit

en: _Accept Agreement
oc: _Acceptar l'acòrd

en: Package Install
oc: Installacion de paquets

en: Install selected packages on the system
oc: Installar lo paquet seleccionat sul sistèma

en: View past package management tasks
oc: Afichar los prètzfaches de gestion de paquets anteriors

en: Filter
oc: Filtre

en: Enable or disable package repositories
oc: Activa o desactiva de depauses de paquets

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
oc: Una font de paquets conten de paquets que pòdon èsser installats sus aqueste ordenador.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
oc: _Afichar las fonts de desvolopament e de desbugatge dels paquets

en: Software signature is required
oc: Una signatura del logicial es requesida

en: Do you trust the source of the packages?
oc: Vos fisatz de la font d'aquestes paquets ?

en: Repository name:
oc: Nom del depaus :

en: Signature URL:
oc: URL de la signatura :

en: Signature user identifier:
oc: Identificant de l'utilizaire de la signatura :

en: Signature identifier:
oc: Identificant de la signatura :

en: Package:
oc: Paquet :

en: Do you recognize the user and trust this key?
oc: Reconeissètz aqueste utilizaire e vos fisatz d'aquesta clau ?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
oc: Aisina de mesa a jorn de paquets

en: Updates;Upgrade;
oc: Mesas a jorn;Mesas a nivèl;

en: _Install Updates
oc: _Installar las mesas a jorn

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
oc: Las mesas a jorn de paquets corregisson d'errors, eliminan de falhas de seguretat e provesisson de novèlas foncionalitats.

en: _Upgrade
oc: Metre a jo_rn

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
oc: Detalhs

en: Automatically remove unused dependencies
oc: Suprimir automaticament las dependéncias inutilizadas

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
oc: Al moment de la supression d'un paquet, las dependéncias que son pas necessàrias als autres paquets son tanben suprimidas.

en: Ask the user if additional packages should be installed
oc: Demandar a l'utilizaire se los paquets suplementaris devon èsser installats

en: Ask the user if additional packages should be installed.
oc: Demandar a l'utilizaire se los paquets suplementaris devon èsser installats.

en: If search terms should be completed automatically
oc: Indica se los tèrmes de la recèrca devon èsser completats automaticament

en: If search terms should be completed automatically.
oc: Indica se los tèrmes de la recèrca devon èsser completats automaticament.

en: Filter using basename in gpk-application
oc: Filtrar en utilizant lo nom de basa dins gpk-application

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
oc: Filtrar las listas de paquets en utilizant lo nom de basa dins gpk-application.

en: Only show the newest packages in the file lists
oc: Afichar solament los paquets los mai recents dins las listas de fichièrs

en: Only show the newest packages in the file lists.
oc: Afichar solament los paquets los mai recents dins las listas de fichièrs.

en: Only show supported packages in the file lists
oc: Afichar solament los paquets preses en carga dins las listas de fichièrs

en: Only show supported packages in the file lists.
oc: Afichar solament los paquets preses en carga dins las listas de fichièrs.

en: Only show native packages in the file lists
oc: Afichar solament los paquets natius dins las listas de fichièrs

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
oc: Afichar solament los paquets natius que correspondon a l'arquitectura de la maquina dins las listas de fichièrs.

en: Show the category group menu
oc: Afichar lo menú del grop de las categorias

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
oc: Afichar lo menú del grop de las categorias. Aquò es mai complet e personalizat a la distribucion mas pren mai de temps de completar.

en: Show the 'All Packages' group menu
oc: Afichar lo menú del grop « Totes los paquets »

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
oc: Afichar lo menú del grop Totes los paquets. Aquò pren fòrça temps per lo completar e es en general pas necessari als utilizaires finals.

en: The search mode used by default
oc: Lo mòde de recèrca utilizat per defaut

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
oc: Lo mode de recèrca utilizat per defaut. Las opcions son « name » (nom), « details » (detalhs) o « file » (fichièr).

en: Show all repositories in the package source viewer
oc: Afichar totes los depauses dins la vista de la font dels paquets

en: Show all repositories in the package source viewer.
oc: Afichar totes los depauses dins la vista de la font dels paquets.

en: Only show the newest updates in the list
oc: Afichar solament las mesas a jorn las mai recentas dins la lista

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
oc: Afichar solament las mesas a jorn las mai recentas dins la lista e filtrar las ancianas mesas a jorn que son totjorn disponiblas.

en: Scroll to packages as they are downloaded
oc: Far desfilar los paquets pendent lor telecargament

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
oc: Far desfilar los paquets dins la lista de las mesas a jorn pendent lor telecargament e lor installacion.

en: Allow applications to invoke the font installer
oc: Autorizar las aplicacions a apelar l'installador de poliças

en: Allow applications to invoke the font installer.
oc: Autorizar las aplicacions a apelar l'installador de poliças.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
oc: Programas que devon èsser ignorats quand emeton de requèstas de sesilha D-Bus

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
oc: Programas que devon èsser ignorats quand emeton de requèstas de sesilha D-Bus, separats per de virgulas.

en: Allow applications to invoke the codec installer
oc: Autorizar las aplicacions a apelar l'installador de codecs

en: Allow applications to invoke the codec installer.
oc: Autorizar las aplicacions a apelar l'installador de codecs.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
oc: Autorizar las aplicacions a apelar l'installador de tipe mime

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
oc: Autorizar las aplicacions a apelar l'installador de tipe mime.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
oc: Al moment de l'afichatge d'una interfàcia utilizaire a partir d'una requèsta de sesilha D-Bus, utilizar automaticament aquestas opcions per defaut.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
oc: Al moment de l'afichatge d'una interfàcia utilizaire a partir d'una requèsta de sesilha D-Bus, impausar l'activacion d'aquestas opcions.

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
oc: En espèra

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
oc[0]: %i fichièr installat per %s
oc[1]: %i fichièrs installats per %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
oc: Pas cap de paquet

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
oc: Cap d'autre paquet exigís pas aqueste paquet.

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %i package requires %s | %i packages require %s
oc[0]: %i paquet necessita %s
oc[1]: %i paquets necessitan %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
oc[0]: Los paquets que figuran dins la lista çaijós an besonh de %s per foncionar corrèctament.
oc[1]: Los paquets que figuran dins la lista çaijós an besonh de %s per foncionar corrèctament.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
oc: Aqueste paquet depend pas de cap d'autre paquet

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
oc[0]: %i paquet suplementari es requesit per %s
oc[1]: %i paquets suplementaris son requesits per %s

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
oc[0]: Los paquets que figuran dins la lista çaijós ont besonh de %s per foncionar corrèctament.
oc[1]: Los paquets que figuran dins la lista çaijós ont besonh de %s per foncionar corrèctament.

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
oc: Cap de resultat es pas estat trobat.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
oc: Ensajatz de picar un nom de paquet dins la barra de recèrca.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
oc: I a pas cap de paquet d'installar de suprimir en fila d'espèra.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
oc: Ensajatz la recèrca de descripcions de paquets en clicant sus l'icòna al costat del tèxte a recercar.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
oc: Ensajatz tornamai amb un tèrme de recèrca diferent.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
oc: Tèxte de recèrca invalid

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
oc: Lo tèxte recercat conten de caractèrs invalids

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
oc: La recèrca a pas pogut èsser acabada

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
oc: L'aplicacion de la transaccion a fracassat

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
oc: Cambiaments pas aplicats

en: Close _Anyway
oc: Tampar _malgrat tot

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
oc: Avètz fach de cambiaments que son pas encara estats aplicats.

en: These changes will be lost if you close this window.
oc: Aquestes cambiaments seràn perduts se tampatz la fenèstra.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
oc: Installat

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name
en: Name
oc: Nom

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
oc: Talha

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
oc: Talha installada

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
oc: Talha telecargada

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
oc: Recèrca per nom

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
oc: Recèrca per descripcion

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
oc: Recèrca per fichièr

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
oc: Recèrca per nom

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
oc: Recèrca per descripcion

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
oc: Recèrca per nom de fichièr

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
oc: Licenciat segon los tèrmes de la Licéncia Publica Generala GNU Version 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: PackageKit es un logicial liure ; lo podètz redistribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la Licéncia Publica Generala GNU, tala coma publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (a vòstra discrecion) tota version ulteriora.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: PackageKit es distribuit dins l'esper que serà utile, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita de VALOR MERCANDA o D'ADEQÜACION A UN BESONH PARTICULAR. Per mai de detalhs, veire la Licéncia Publica Generala GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
oc: Un exemplar de la Licéncia Publica Generala GNU deu èsser provesit amb PackageKit ; se es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: PackageKit Website
oc: Pagina d'acuèlh de PackageKit

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
oc: Gestion de paquets per GNOME

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
oc: Picatz un tèrme de recèrca, o clicatz sus una categoria per començar.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
oc: Picatz un tèrme de recèrca per començar.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
oc: Tampadura perque las proprietats an pas pogut èsser obtengudas

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
oc: Totes los paquets

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
oc: Afichar totes los paquets

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
oc: Aficha la version del programa e quita

en: Install Software
oc: Installacion del logicial

note: are we running privileged
en: Package installer
oc: Programa d'installacion de paquets

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
oc: 32 bits

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
oc: 64 bits

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
oc: Aquesta aplicacion es aviada en tant qu'utilizaire privilegiat

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
oc: %s es aviat en tant qu'utilizaire privilegiat

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
oc: Las aplicacions de gestion de paquets son securizadas.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
oc: L'aviada d'aplicacions grafics en tant qu'utilizaire privilegiat deu èsser evitada per de rasons de seguretat.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
oc: Contunhar m_algrat tot

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
oc: Ara

note: TRANSLATORS: time
en: %i second | %i seconds
oc[0]: %i segonda
oc[1]: %i segondas

note: TRANSLATORS: time
en: %i minute | %i minutes
oc[0]: %i minuta
oc[1]: %i minutas

note: TRANSLATORS: time
en: %i hour | %i hours
oc[0]: %i ora
oc[1]: %i oras

en: minute | minutes
oc[0]: minuta
oc[1]: minutas

en: second | seconds
oc[0]: segonda
oc[1]: segondas

en: hour | hours
oc[0]: ora
oc[1]: oras

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
oc: %s e %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
oc: %s, %s e %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
oc: %s, %s, %s e %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
oc: %s, %s, %s, %s e %s

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
oc: Aficha las informacions de desbugatge per totes los fichièrs

en: Debugging Options
oc: Opcions de desbugatge

en: Show debugging options
oc: Aficha las informacions de desbugatge

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
oc: paquets nombroses

en: No files
oc: Pas cap de fichièr

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
oc: Afichar pas mai aquò

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
oc: mèdia

en: Failed with unknown error code
oc: Fracàs amb un còde d'error desconegut

en: No network connection available
oc: Cap de connexion ret es pas disponibla

en: No package cache is available.
oc: Cap d'escondedor de paquets es pas disponible.

en: Out of memory
oc: Memòria insufisenta

en: Failed to create a thread
oc: La creacion d'un thread a fracassat

en: Not supported by this backend
oc: Pas pres en carga per aqueste motor

en: An internal system error has occurred
oc: Una error sistèma intèrna es apareguda

en: A security signature is not present
oc: Una signatura de seguretat es mancanta

en: The package is not installed
oc: Lo paquet es pas installat

en: The package was not found
oc: Lo paquet es pas estat trobat

en: The package is already installed
oc: Lo paquet es ja installat

en: The package download failed
oc: La recuperacion del paquet a fracassat

en: The group was not found
oc: Lo grop es pas estat trobat

en: The group list was invalid
oc: La lista del grop es pas valida

en: Dependency resolution failed
oc: La resolucion de las dependéncias a fracassat

en: Search filter was invalid
oc: Lo filtre de recèrca es pas valid

en: The package identifier was not well formed
oc: L'identificador de paquet èra incorrècte

en: Transaction error
oc: Error de transaccion

en: Repository name was not found
oc: Lo nom del depaus es pas estat trobat

en: Could not remove a protected system package
oc: Impossible de suprimir un paquet sistèma protegit

en: The action was canceled
oc: L'accion es estada anullada

en: The action was forcibly canceled
oc: L'anullacion de l'accion a estada forçada

en: Reading the configuration file failed
oc: Fracàs de la lectura del fichièr de configuracion

en: The action cannot be canceled
oc: L'accion pòt pas èsser anullada

en: Source packages cannot be installed
oc: Los paquets font an pas pogut èsser installats

en: The license agreement failed
oc: La validacion de l'acòrd de licéncia a fracassat

en: Local file conflict between packages
oc: Un fichièr local es en conflicte amb de paquets

en: Packages are not compatible
oc: Los paquets son pas compatibles

en: Problem connecting to a package source
oc: Problèma al moment de la connexion a una de las fonts de paquets

en: Failed to initialize
oc: L'inicializacion a fracassat

en: Failed to finalize
oc: La finalizacion a fracassat

en: Cannot get lock
oc: Impossible d'obténer un varrolh

en: No packages to update
oc: Pas cap de paquet a metre a jorn

en: Cannot write repository configuration
oc: Impossible d'escriure la configuracion del depaus

en: Local install failed
oc: L'installacion locala a fracassat

en: Bad security signature
oc: Marrida signatura de seguretat

en: Missing security signature
oc: Signatura de seguretat mancanta

en: Repository configuration invalid
oc: Configuracion del depaus invalida

en: Invalid package file
oc: Fichièr de paquet invalid

en: Package install blocked
oc: Installacion del paquet blocada

en: Package is corrupt
oc: Lo paquet es corromput

en: All packages are already installed
oc: Totes los paquets son ja installats

en: The specified file could not be found
oc: Lo fichièr indicat a pas pogut èsser trobat

en: No more mirrors are available
oc: Cap de miralh es pas disponible

en: No distribution upgrade data is available
oc: Cap de mesa a jorn de distribucion pas disponibla

en: Package is incompatible with this system
oc: Lo paquet es pas compatible amb aqueste sistèma

en: No space is left on the disk
oc: I a pas mai d'espaci disponible sul disc

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
oc: Un cambiament de mèdia es necessari

en: Authorization failed
oc: Error d'autorizacion

en: Update not found
oc: Mesa a jorn pas trobada

en: Cannot install from untrusted source
oc: Impossible d'installar dempuèi una font pas autorizada

en: Cannot update from untrusted source
oc: Impossible de metre a jorn dempuèi una font pas autorizada

en: Cannot get the file list
oc: Impossible d'obténer la lista dels fichièrs

en: Cannot get package requires
oc: Impossible d'obténer las dependéncias del paquet

en: Cannot disable source
oc: Impossible de desactivar la font

en: The download failed
oc: Lo telecargament a fracassat

en: Package failed to configure
oc: La configuracion del paquet a fracassat

en: Package failed to build
oc: La construccion del paquet a fracassat

en: Package failed to install
oc: L'installacion del paquet a fracassat

en: Package failed to be removed
oc: La supression del paquet a fracassat

en: Update failed due to running process
oc: La mesa a jorn a fracassat en rason de processus en cors d'execucion

en: The package database was changed
oc: La banca de donadas de paquets a cambiat

en: Virtual provide type is not supported
oc: Tipe d'aprovisionament virtual pas pres en carga

en: Install root is invalid
oc: Raiç de l'installacion invalida

en: Cannot fetch install sources
oc: Impossible de recuperar las fonts d'installacion

en: Rescheduled due to priority
oc: Reportat en foncion de prioritats

en: Unfinished transaction
oc: Transaccion inacabada

en: Lock required
oc: Varrolh requesit

en: Failed with unknown error code.
oc: Fracàs amb un còde d'error desconegut.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
oc: Cap de connexion a la ret es pas disponibla.
    Verificatz vòstres paramètres de connexion e ensajatz tornamai.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
oc: La lista dels paquets deu èsser reconstrucha.
    Aquò auriá degut èsser automaticament realizat pel motor.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
oc: Lo servici responsable de la gestion de las requèstas utilizaire manca de memòria.
    Reaviatz vòstre ordenador.

en: A thread could not be created to service the user request.
oc: Un thread a pas pogut èsser creat per gerir la requèsta utilizaire.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
oc: L'accion es pas presa en carga per aqueste motor.
    Senhalatz aquesta anomalia dins lo sistèma de seguiment dels defauts de vòstra distribucion perque aquò se deuriá pas produsir.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
oc: Un problèma inesperat es aparegut.
    Senhalatz aquesta anomalia dins lo sistèma de seguiment dels defauts de vòstra distribucion amb la descripcion de l'error.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
oc: Una relacion de seguretat segura pòt pas èsser mesa en plaça amb la font de paquets.
    Verificatz vòstres paramètres de seguretat.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
oc: Lo paquet qu'ensajatz de suprimir o de metre a jorn es pas encara installat.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
oc: Lo paquet qu'ensajatz de modificar es pas estat trobat, ni sus vòstre sistèma, ni dins cap de font de paquets.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
oc: Lo paquet qu'ensajatz d'installar es ja installat.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
oc: Lo telecargament del paquet a fracassat.
    Verificatz vòstra connexion a la ret.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
oc: Lo tipe de grop es pas estat trobat.
    Verificatz vòstra lista de gropes e ensajatz tornamai.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
oc: La lista del grop a pas pogut èsser cargada.
    Actualizar vòstre escondedor pòt ajudar, mentre que siá normalament una error de la font de logicials.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
oc: Impossible de trobar un paquet necessari per que l'accion s'acabe.
    Mai d'informacions son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: The search filter was not correctly formed.
oc: Lo filtre de recèrca èra incorrècte.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
oc: L'identificador del paquet èra incorrècte quand es estat mandat al servidor.
    De costuma, aquò indica una error intèrna que deu èsser senhalada.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
oc: Una error de transaccion pas especificada s'es produsida.
    Mai d'informacions son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
oc: Lo nom de la font de paquets distanta es pas estat trobat.
    Vos cal benlèu activar un element dins la gestion de las fonts de paquets.

en: Removing a protected system package is not allowed.
oc: La supression d'un paquet sistèma protegit es pas autorizada.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
oc: L'anullacion de l'accion a capitat e cap de paquet es pas estat modificat.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
oc: L'anullacion de l'accion a capitat e cap de paquet es pas estat modificat.
    Lo motor s'es pas tampat corrèctament.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
oc: Lo fichièr de configuracion natiu del paquet pòt pas èsser dobèrt.
    Asseguratz-vos que la configuracion es valida.

en: The action cannot be canceled at this time.
oc: Impossible d'anullar l'accion a aqueste estadi.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
oc: Normalament, los paquets font son pas installats d'aquesta manièra.
    Verificatz l'extension del fichièr qu'ensajatz d'installar.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
oc: L'acòrd de licéncia es pas estat acceptat.
    Per utilizar aqueste logicial vos cal acceptar la licéncia.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
oc: Dos paquets provesisson lo meteis fichièr.
    Aquò es sovent causat per una mescla de paquets que provenon de fonts diferentas.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
oc: Diferents paquets son pas compatibles entre eles.
    Aquò es sovent causat per una mescla de paquets que provenon de fonts diferentas.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
oc: I a agut un problèma (benlèu temporari) al moment de la connexion a una font de paquets.
    Verificatz los detalhs de l'error per n'aprene mai.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
oc: L'inicializacion del motor dels paquets a fracassat.
    Aquò se pòt produsir se d'autras aisinas de paquets son utilizadas simultanèament.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
oc: La tampadura de l'instància del motor a fracassat.
    Aquesta error pòt normalament èsser ignorada.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
oc: Impossible d'obténer un varrolh exclusiu sul motor de paquets.
    Tampatz las autras ancianas aisinas de paquets que poirián èsser dobèrtas.

en: None of the selected packages could be updated.
oc: Cap dels paquets seleccionats pòt pas èsser mes a jorn.

en: The repository configuration could not be modified.
oc: La configuracion del depaus a pas pogut èsser modificada .

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
oc: L'installacion del fichièr local a fracassat.
    D'informacions complementàrias son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: The package security signature could not be verified.
oc: La signatura de seguretat del paquet a pas pogut èsser verificada.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
oc: La signatura de seguretat del paquet es absenta e aqueste paquet es pas segur.
    Aqueste paquet es pas estat signat al moment de sa creacion.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
oc: La configuracion del depaus es pas valida e a pas pogut èsser legida.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
oc: Lo paquet qu'ensajatz d'installar es pas valid.
    Benlèu que lo fichièr del paquet es corromput, o alara, es pas un paquet corrècte.

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
oc: L'installacion d'aqueste paquet es empachada per la configuracion de vòstre sistèma de paquets.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
oc: Lo paquet qu'es estat telecargat es corromput e necessita d'èsser telecargat tornamai.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
oc: Totes los paquets seleccionats per èsser installats o son ja sul sistèma.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
oc: Lo fichièr indicat pòt pas èsser trobat sus vòstre sistèma.
    Verificatz que lo fichièr existís encara e qu'es pas estat suprimit.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
oc: Las donadas necessàrias son pas estadas trobadas dins cap de las fonts de paquets configuradas.
    I a pas mai cap de miralhr al qual ensajar de se connectar.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
oc: Las donadas necessàrias a la mesa a jorn son pas estadas trobadas dins cap de las fonts de paquets configuradas.
    La lista de las mesas a jorn de la distribucion serà pas disponibla.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
oc: Lo paquet qu'ensajatz d'installar es pas compatible amb aqueste sistèma.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
oc: I a pas pro d'espaci sul periferic.
    Liberatz d'espaci sul disc sistèma per efectuar aquesta operacion.

en: Additional media is required to complete the transaction.
oc: Un mèdia suplementari es necessari per completar la transaccion.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
oc: Avètz pas pogut vos autentificar.
    Verificatz los senhals o los paramètres del compte.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
oc: La mesa a jorn especificada es introbabla.
    Es possible que siá ja installada o que siá pas mai disponibla sul servidor distant.

en: The package could not be installed from untrusted source.
oc: Los paquets an pas pogut èsser installats dempuèi una font non segura.

en: The package could not be updated from untrusted source.
oc: Los paquets an pas pogut èsser meses a jorn dempuèi una font non segura.

en: The file list is not available for this package.
oc: La lista dels fichièrs a pas pogut èsser trobada per aqueste paquet.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
oc: L'informacion de çò qu'es necessari a aqueste paquet es pas disponibla.

en: The specified package source could not be disabled.
oc: La font de paquets indicada a pas pogut èsser desactivada.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
oc: Lo telecargament a pas pogut èsser realizat automaticament e deu èsser efectuat manualament.
    Mai d'informacions son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
oc: Un dels paquets seleccionats a pas pogut èsser configurat corrèctament.
    D'informacions complementàrias son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
oc: Un dels paquets seleccionats a pas pogut èsser construsit corrèctament.
    D'informacions complementàrias son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
oc: Un dels paquets seleccionats a pas pogut èsser installat corrèctament.
    D'informacions complementàrias son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
oc: Un dels paquets seleccionats a pas pogut èsser suprimit corrèctament.
    D'informacions complementàrias son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
oc: Un programa dobèrt deu èsser tampat abans de poder contunhar la mesa a jorn.
    Mai d'informacions son disponiblas dins lo rapòrt detalhat.

en: The package database was changed while the request was running.
oc: La banca de donadas dels paquets es estada modificada pendent lo tractament de la requèsta.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
oc: Lo tipe d'aprovisionament virtual es pas prés en carga pel sistèma.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
oc: La raiç de l'installacion es pas valida. Contactatz l'administrator.

en: The list of package sources could not be downloaded.
oc: La lista de las fonts de paquets a pas pogut èsser telecargada.

en: A previous package management transaction was interrupted.
oc: Una transaccion anteriora de gestion de paquet èra estada interrompuda.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
oc: La transaccion es estada anullada e serà reaviada quand lo sistèma serà al repaus.

en: A package manager lock is required.
oc: Un varrolhatge del gestionari de paquets es requesit.

en: No restart is necessary.
oc: Cap de reaviada es pas necessària.

en: You will be required to restart this application.
oc: Serà necessari de reaviar aquesta aplicacion.

en: You will be required to log out and back in.
oc: Serà necessari de vos desconnectar e de vos reconnectar.

en: A restart will be required.
oc: Una reaviada serà necessària.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
oc: Vos caldrà vos desconnectar puèi vos reconnectar a causa d'una mesa a jorn de seguretat.

en: A restart will be required due to a security update.
oc: Una reaviada del sistèma serà necessària a causa d'una mesa a jorn de seguretat.

en: No restart is required.
oc: Cap de reaviada es pas necessària.

en: A restart is required.
oc: Una reaviada es necessària.

en: You need to log out and log back in.
oc: Vos cal vos desconnectar puèi vos reconnectar.

en: You need to restart the application.
oc: Vos cal reaviar l'aplicacion.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
oc: Vos cal vos desconnectar puèi vos reconnectar per demorar securizat.

en: A restart is required to remain secure.
oc: Una reaviada del sistèma es necessària per demorar securizat.

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
oc: Estat desconegut

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
oc: Aviada

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
oc: En espèra dins la fila

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
oc: Execucion

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
oc: Interrogacion

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
oc: Obtencion d'informacions

note: TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
oc: Supression de paquets

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Downloading packages
oc: Telecargament dels paquets

note: TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
oc: Installacion dels paquets

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
oc: Actualizacion de la lista dels logicials

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
oc: Installacion de las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
oc: Netejatge dels paquets

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
oc: Deteccion dels paquets obsolèts

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
oc: Resolucion de las dependéncias

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
oc: Verificacion de las signaturas

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
oc: Ensag dels cambiaments

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
oc: Validacion dels cambiaments

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
oc: Demanda de donadas

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
oc: Acabat

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Canceling
oc: Anullacion

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
oc: Telecargament de las informacions a prepaus del depaus

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
oc: Telecargament de la lista dels paquets

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
oc: Telecargament de las listas de fichièrs

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
oc: Telecargament de las listas de cambiaments

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
oc: Telecargament dels gropes

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
oc: Telecargament de las informacions de mesas a jorn

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
oc: Remesa en paquet dels fichièrs

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
oc: Cargament de l'escondedor

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
oc: Analisi de las aplicacions installadas

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
oc: Generacion de las listas de paquets

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
oc: En espèra del varrolhatge del gestionari de paquets

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
oc: En espèra d'autentificacion

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
oc: Mesa a jorn de las aplicacions en foncionament

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
oc: Recèrca de las aplicacions en cors d'utilizacion

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
oc: Recèrca de las bibliotècas en cors d'utilizacion

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
oc: Còpia dels fichièrs

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
oc: Mesa a jorn triviala

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
oc: Mesa a jorn normala

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
oc: Mesa a jorn importanta

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
oc: Mesa a jorn de seguretat

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
oc: Mesa a jorn correctiva

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
oc: Mesa a jorn de melhorament

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
oc: Mesa a jorn blocada

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
oc: Disponible

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
oc: Contrarotlat

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
oc: Pas contrarotlat

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
oc: Recuperacion

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
oc: Mesa a jorn

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing
oc: Installacion

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing
oc: Supression

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
oc: Netejatge

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
oc: Rend obsolèt

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
oc: Reïnstallacion

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
oc: Preparacion

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
oc: Descompression

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
oc: Telecargat

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
oc: Mes a jorn

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
oc: Suprimit

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
oc: Netejat

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
oc: Obsolèt

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
oc: Reïnstallat

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
oc: Preparat

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
oc: Descompressat

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
oc: Tipe de ròtle desconegut

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting dependencies
oc: Obtencion de las dependéncias

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting update detail
oc: Obtencion dels detalhs de mesa a jorn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting details
oc: Obtencion dels detalhs

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting requires
oc: Obtencions de las dependéncias

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting updates
oc: Obtencion de las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching details
oc: Recèrca dins los detalhs

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for file
oc: Recèrca d'un fichièr

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching groups
oc: Recèrca de gropes

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for package name
oc: Recèrca d'un paquet per son nom

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing file
oc: Installacion del fichièr

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Refreshing package cache
oc: Actualizacion de l'escondedor dels paquets

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating packages
oc: Mesa a jorn dels paquets

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting list of repositories
oc: Obtencion de la lista dels depauses

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Enabling repository
oc: Activacion del depaus

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing repository
oc: Supression del depaus

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Setting repository data
oc: Mesa en plaça de las donadas del depaus

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Resolving
oc: Resolucion

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting file list
oc: Obtencion de la lista de fichièrs

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting what provides
oc: Obtencion de « Provesit per »

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing signature
oc: Installacion de la signatura

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting package lists
oc: Obtencion de las listas de paquets

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Accepting EULA
oc: Acceptacion del CLUF

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting distribution upgrade information
oc: Obtencion d'informacions de mesas a jorn de la distribucion

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting categories
oc: Obtencion de las categorias

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting old transactions
oc: Obtencion de las ancianas transaccions

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Repairing the system
oc: Reparacion del sistèma

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
oc: Dependéncias obtengudas

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
oc: Detalhs de las mesas a jorn obtenguts

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
oc: Detalhs obtenguts

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
oc: Dependéncias obtengudas

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
oc: Mesas a jorn obtengudas

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
oc: Recèrca de las informacions sul paquet efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
oc: Recèrca d'un fichièr efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
oc: Recèrca dels gropes efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
oc: Recèrca d'un paquet per son nom efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
oc: Supression dels paquets efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
oc: Installacion dels paquets efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
oc: Installacion dels fichièrs locals efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
oc: Actualizacion de l'escondedor dels paquets efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
oc: Mesa a jorn de paquets efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
oc: Anullacion efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
oc: Obtencion de la lista dels depauses realizada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
oc: Activacion del depaus efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
oc: Depaus suprimit

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
oc: Parametratge de las donadas del depaus efectuat

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
oc: Resolucion efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
oc: Recuperacion de la lista dels fichièrs efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
oc: Recuperacion de la lista de las dependéncias efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
oc: Installacion de la signatura efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
oc: Recuperacion de la lista dels paquets efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
oc: CLUF acceptat

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
oc: Telecargament dels paquets efectuat

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
oc: Recuperacion de las mesas a jorn de la distribucion efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
oc: Recuperacion de las categorias efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
oc: Recuperacion de las ancianas transaccions efectuada

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
oc: Sistèma reparat

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
oc: Accessibilitat

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
oc: Accessòris

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
oc: Educacion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
oc: Jòcs

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
oc: Grafisme

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
oc: Burotica

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
oc: Autres

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
oc: Desvolopament

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
oc: Multimèdia

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
oc: Aisinas sistèma

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
oc: Burèu GNOME

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
oc: Burèu KDE

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
oc: Burèu Xfce

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
oc: Autres burèus

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
oc: Edicion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
oc: Servidors

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
oc: Poliças

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
oc: Aisinas d'administracion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
oc: Ancianas aplicacions

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
oc: Localizacion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
oc: Virtualizacion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
oc: Seguretat

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
oc: Gestion de l'energia

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
oc: Comunicacion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
oc: Ret

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
oc: Cartografia

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
oc: Fonts de paquets

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
oc: Sciéncia

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
oc: Documentacion

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
oc: Electronica

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
oc: Colleccions de paquets

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
oc: Provesidor

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
oc: Paquets los mai recents

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
oc: Grop desconegut

note: TRANSLATORS: strftime formatted please
en: %d %B %Y
oc: %-d %B %Y

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
oc: Data

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
oc: Accion

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
oc: Nom d'utilizaire

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
oc: Aplicacion

note: TRANSLATORS: user-friendly name for pkcon
en: Command line client
oc: Client de linha de comanda

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-icon, which used to exist
en: Update Icon
oc: Icòna de mesa a jorn

note: TRANSLATORS: user-friendly name for the command not found plugin
en: Bash – Command Not Found
oc: Bash – comanda pas trobada

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-settings-daemon, which used to handle updates
en: GNOME Session
oc: Sesilha GNOME

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-software
en: GNOME Software
oc: Logicials GNOME

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
oc: Configura lo filtre de recèrca a aquesta valor

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
oc: Configura la fenèstra parenta per qu'aquela siá modala

en: Software Log Viewer
oc: Visionador de jornal dels logicials

note: are we running privileged
en: Log viewer
oc: Visionador de jornals

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
oc: Fracàs del cambiament d'estat

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
oc: Activat

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
oc: Font del paquet

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
oc: Fracàs de l'obtencion de la lista de las fonts

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
oc: Tampadura perque los detalhs del motor an pas pogut èsser obtengut

en: Getting package source list not supported by backend
oc: L'obtencion de la lista de las fonts de paquets es pas presa en carga pel motor

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
oc: Aqueste logicial es pas signat per un provesidor fisable.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
oc: Metre pas a jorn aqueste paquet levat se sètz segur qu'es fisable.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
oc: De logicials malvolents pòdon damatjar vòstre ordenador o causar d'autres domatges.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
oc: Sètz <b>segur</b> que volètz metre a jorn aqueste paquet ?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
oc: Installetz pas aqueste paquet levat se sètz segur qu'es fisable.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
oc: Sètz <b>segur</b> que volètz installar aqueste paquet ?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
oc: Un autre mèdia es necessari. Inserissètz lo %s etiquetat « %s » per contunhar.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
oc: Contunhar

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
oc: Los logicials seguents devon tanben èsser installats

en: Install
oc: Installar

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
oc: Los logicials seguents devon tanben èsser suprimits

en: Remove
oc: Suprimir

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
oc: Los logicials seguents devon tanben èsser meses a jorn

en: Update
oc: Metre a jorn

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
oc: Los logicials seguents devon tanben èsser reïnstallats

en: Reinstall
oc: Reïnstallar

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
oc: Los logicials seguents devon tanben èsser meses a jorn a una version anteriora

en: Downgrade
oc: Installar una version anteriora

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
oc: Los logicials seguents devon tanben èsser tractats

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
oc: Una confirmacion suplementària es necessària

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
oc[0]: Per installar aqueste paquet, d'autres logicials devon èsser modificats.
oc[1]: Per installar aquestes paquets, d'autres logicials devon èsser modificats.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
oc[0]: Per suprimir aqueste paquet, d'autres logicials devon tanben èsser modificats.
oc[1]: Per suprimir aquestes paquets, d'autres logicials devon tanben èsser modificats.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
oc[0]: Per metre a jorn aqueste paquet, d'autres logicials devon èsser modificats.
oc[1]: Per metre a jorn aquestes paquets, d'autres logicials devon èsser modificats.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
oc[0]: Per installar aqueste fichièr, d'autres logicials devon tanben èsser modificats.
oc[1]: Per installar aquestes fichièrs, d'autres logicials devon tanben èsser modificats.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
oc: Per efectuar aquesta transaccion, de logicials suplementaris devon tanben èsser modificats.

note: TRANSLATORS: button label, force the install, even though it's untrusted
en: _Force install
oc: _Forçar l'installacion

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Force installing package
oc: Fòrça l'installacion del paquet

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
oc: Fracàs de tractament de la requèsta.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
oc: Certanas de las mesas a jorn que son estadas installadas necessitan que l'ordenador siá reamodat per que los cambiaments sián aplicats.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
oc: Reamodar l'ordenador

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
oc: Certanas de las mesas a jorn que son estadas installadas necessitan que l'ordenador siá reamodat per demorar securizat.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
oc: Certanas de las mesas a jorn que son estadas installadas necessitan que vos  desconnectetz e reconnectetz per que los cambiaments sián aplicats.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
oc: Se desconnectar

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
oc: Certanas de las mesas a jorn que son estadas installadas necessitan que vos desconnectetz e reconnectetz per demorar securizat.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
oc: Impossible de reamodar

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
oc: Certanas mesas a jorn son pas estadas installadas

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
oc: Impossible de metre a jorn los paquets

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
oc: Mesas a jorn installadas

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
oc: Totas las mesas a jorn son estadas installadas amb succès.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
oc: Las mesas a jorn seleccionadas son estadas installadas amb succès.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
oc: Mesas a jorn trivialas

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
oc: Mesas a jorn importantas

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
oc: Mesas a jorn de seguretat

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
oc: Mesas a jorn correctivas

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
oc: Mesas a jorn de melhorament

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
oc: Mesas a jorn blocadas

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
oc: Autras mesas a jorn

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
oc: Obtencion de la lista de las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
oc: Impossible d'aviar l'escript de mesa a jorn

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
oc[0]: La connexion es provesida per un operator de telecomunicacions mobilas, e aquò pòt èsser costós de metre a jorn aqueste paquet.
oc[1]: La connexion es provesida per un operator de telecomunicacions mobilas, e il pòt èsser costós de metre a jorn aquestes paquets.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
oc: I a pas cap de mesa a jorn disponibla

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
oc: Cap de mesa a jorn es pas disponibla

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
oc: Cap de connexion ret es pas estada detectada.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
oc[0]: _Installar la mesa a jorn
oc[1]: _Installar las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
oc: Totes los paquets son a jorn

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
oc: I a pas de mesa a jorn disponibla per vòstre ordenador actualament.

en: There is %i update available | There are %i updates available
oc[0]: I a %i mesa a jorn disponibla
oc[1]: I a %i mesas a jorn disponiblas

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %i update selected | %i updates selected
oc[0]: %i mesa a jorn seleccionada
oc[1]: %i mesas a jorn seleccionadas

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
oc[0]: %i mesa a jorn seleccionada (%s)
oc[1]: %i mesas a jorn seleccionadas (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
oc: Estatut

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
oc: Aquesta mesa a jorn apondrà de novèlas foncionalitats e de foncionalitats espandidas.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
oc: Aquesta mesa a jorn corregís de bugs e d'autres problèmas non critics.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
oc: Aquesta mesa a jorn es importanta, pòt resòlvre de problèmas critics.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
oc: Aquesta mesa a jorn es necessària per corregir una falha de seguretat amb aqueste paquet.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
oc: Aquesta mesa a jorn es blocada.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
oc: Aquesta notificacion data del %s e es estada mesa a jorn lo %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
oc: Aquesta notificacion data del %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
oc[0]: Per mai d'informacions a prepaus d'aquesta mesa a jorn, consultatz aqueste site Web :
oc[1]: Per mai d'informacions a prepaus d'aquesta mesa a jorn, consultatz aquestes sites Web :

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
oc[0]: Per mai d'informacions a prepaus de las corrections de bugs d'aquesta mesa a jorn, visitatz aqueste site Web :
oc[1]: Per mai d'informacions a prepaus de las corrections de bugs d'aquesta mesa a jorn, visitatz aquestes sites Web :

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
oc[0]: Per mai d'informacions a prepaus d'aquesta mesa a jorn de seguretat, visitatz aqueste site Web :
oc[1]: Per mai d'informacions a prepaus d'aquesta mesa a jorn de seguretat, visitatz aquestes sites Web :

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
oc: L'ordenador deu èsser reamodat aprèp la mesa a jorn per que los cambiaments prengan efièch.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
oc: Vos caldrà vos desconnectar puèi vos reconnectar aprèp aquesta mesa a jorn per que los cambiaments prengan efièch.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
oc: Aquesta mesa a jorn es classada coma instabla ; aquò significa que deu pas èsser utilizada en produccion.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
oc: Mesa a jorn de tèst, es pas destinada a una utilizacion normala. Reportatz totes los problèmas o regressions que rencontratz.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
oc: Los jornals del desvolopaire son afichats perque i a pas de descripcion disponibla per aquesta mesa a jorn :

en: Loading…
oc: Cargament…

en: No update details available.
oc: Cap de detalh de mesa a jorn pas disponible.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
oc: Impossible d'obténer los detalhs de mesa a jorn

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
oc: Impossible d'obténer los detalhs del paquet

en: No results were returned.
oc: Cap de resultat es pas estat obtengut.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
oc: Seleccionar tot

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
oc: Deseleccionar tot

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
oc: Seleccionar las mesas a jorn de seguretat

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
oc: Ignorar aquesta mesa a jorn

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
oc: Impossible d'obténer las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
oc: Recèrca de mesas a jorn…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
oc: Impossible d'obténer la lista de las mesas a jorn de la distribucion

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release '%s' is available
oc: Una novèla mesa a jorn de la distribucion « %s » es disponibla

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
oc: D'autres mesas a jorn son en espèra perque certans paquets sistèma importants devon èsser installats en primièr.

en: Update Packages
oc: Mesa a jorn de paquets
