gnome-packagekit master - en to sl translation catalogue (578 entries)

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Packages
sl: Paketi GNOME

en: Add or remove software installed on the system
sl: Nameščanje in odstranjevanje programske opreme sistema

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
sl: Program omogoča nameščanje in odstranjevanje paketov sistema. Pakete je mogoče iskati po imenu, podrobnosti, imenih datotek, odvisnostih in drugem. Podpira tudi iskanje po skupinah programov za enostavno nameščanje želenih v okolje namizja.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
sl: Program uporablja sistem PackageKit in deluje na različnih distribucijah preko programov za upravljanje s paketi.

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Package Updater
sl: Posodabljalnik paketov GNOME

en: Update software installed on the system
sl: Posodobitev programske opreme nameščene na sistemu

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
sl: Posodabljalnik paketov omogoča posodabljanje paketov brez ponovnega zagona. O paketu si je mogoče ogledati podrobnosti in ga namestiti oziroma posodobiti.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
sl: Posodabljalnik paketov uporablja program PackageKit in deluje na vseh distribucijah, ki imajo nastavljen privzet upravljalnik paketov.

en: Packages
sl: Paketi

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
sl: posodobitve;nadgradnja;viri;skladišča;možnosti;namestitev;nakupovanje;

en: Apply Changes
sl: Uveljavi spremembe

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
sl: Spremembe niso uveljavljene takoj; uveljavljene bodo s pritiskom na gumb

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear current selection
sl: Počisti trenutni izbor

en: Cancel search
sl: Prekliči iskanje

en: License
sl: Dovoljenje

en: Source
sl: Vir

en: Install Package
sl: Namesti paket

en: Remove Package
sl: Odstrani paket

en: Visit home page for selected package
sl: Obiščite spletno stran izbranega paketa

en: Visit Project Website
sl: Obiščite spletišče projekta

en: Files
sl: Datoteke

en: Required Packages
sl: Zahtevani paketi

en: Dependent Packages
sl: Odvisni paketi

en: Check for Updates
sl: Preveri za posodobitve

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
sl: Izvorni paketi

en: Refresh Package Lists
sl: Osveži seznam paketov

en: Package Log
sl: Dnevnik paketa

en: Only Newest Versions
sl: Le novejše različice

en: Only Native Packages
sl: Le paketi distribucije

en: About
sl: O programu

en: _Quit
sl: _Končaj

en: More details
sl: Več podrobnosti

en: License Agreement Required
sl: Zahtevano je strinjanje z dovoljenjem uporabe

en: _Accept Agreement
sl: _Sprejmi dovoljenje

en: Package Install
sl: Namesti paket

en: Install selected packages on the system
sl: Namestitev izbrane programske opreme v sistem

en: View past package management tasks
sl: Pregled zgodovine upravljanja s paketi

en: Enable or disable package repositories
sl: Omogoči ali onemogoči skladišča paketov

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
sl: Vir programske opreme vsebuje pakete, ki jih je mogoče namestiti.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
sl: _Pokaži vire razhroščevanja in razvoja programske opreme

en: Software signature is required
sl: Zahtevan je podpis programske opreme

en: Do you trust the source of the packages?
sl: Ali zaupate viru paketa?

en: Repository name:
sl: Ime skladišča:

en: Signature URL:
sl: Naslov URL podpisa:

en: Signature user identifier:
sl: Določilo uporabniškega podpisa:

en: Signature identifier:
sl: Določilo podpisa:

en: Package:
sl: Paket:

en: Do you recognize the user and trust this key?
sl: Ali prepoznate uporabnika in zaupate temu ključu?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
sl: Posodabljalnik paketa

en: Updates;Upgrade;
sl: Nadgradnja;Posodobitev;

en: _Install Updates
sl: _Namesti posodobitve

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
sl: Programske posodobitve odpravljajo napake in varnostne luknje ter ponujajo nove programske zmožnosti.

en: _Upgrade
sl: _Posodobi

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Automatically remove unused dependencies
sl: Samodejno odstranjevanje neuporabljene odvisnosti

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
sl: Ob odstranjevanju paketa, odstrani tudi osirotele odvisnosti.

en: Ask the user if additional packages should be installed
sl: Vprašaj uporabnika ali naj bo nameščena dodatna programska oprema

en: Ask the user if additional packages should be installed.
sl: Vprašaj uporabnika ali naj bo nameščena dodatna programska oprema.

en: If search terms should be completed automatically
sl: Ali naj se iskalni pojmi samodejno dopolnjujejo

en: If search terms should be completed automatically.
sl: Ali naj se iskalni pojmi samodejno dopolnjujejo.

en: Filter using basename in gpk-application
sl: Filtriraj sezname paketov z uporabo osnove imena v gpk-application

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
sl: Filtriraj sezname paketov z uporabo osnove imena v gpk-application.

en: Only show the newest packages in the file lists
sl: Pokaži le najnovejše pakete v seznamu datotek

en: Only show the newest packages in the file lists.
sl: Pokaži le najnovejše pakete v seznamu datotek.

en: Only show supported packages in the file lists
sl: Pokaži le podprte pakete v seznamu datotek

en: Only show supported packages in the file lists.
sl: Pokaži le podprte pakete v seznamu datotek

en: Only show native packages in the file lists
sl: Pokaži le lastne pakete v seznamu datotek

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
sl: Pokaži le lastne pakete v seznamu datotek.

en: Show the category group menu
sl: Pokaži meni kategorij skupin

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
sl: Pokaži meni kategorij skupin. Možnost omogoča bolj popoln izpis po meri distribucije, vendar je izgradnja dolgotrajnejša.

en: Show the 'All Packages' group menu
sl: Pokaži meni skupine 'Vseh paketov'

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
sl: Pokaži vse menijske izbire paketov. To dejanje je lahko dolgotrajno, običajno pa končni uporabniki tega ne zahtevajo.

en: The search mode used by default
sl: Privzeto uporabljen iskalni način

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
sl: Privzeto določen način iskanja. Možnosti so "ime", "podrobnosti", ali pa "datoteke".

en: Show all repositories in the package source viewer
sl: Pokaži vsa skladišča v pregledovalniku programskih virov

en: Show all repositories in the package source viewer.
sl: Pokaži vsa skladišča v pregledovalniku programskih virov.

en: Only show the newest updates in the list
sl: Pokaži le najnovejše posodobitvene pakete v seznamu datotek

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
sl: V seznamu posodobitve pokaži le najnovejše pakete in odloči starejše, ki so še vedno na voljo.

en: Scroll to packages as they are downloaded
sl: Zdrsni na paket, ki se prejema

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
sl: Na seznamu posodobitev zdrsuj do paketa, ki se zadnji prejema ali namešča.

en: Allow applications to invoke the font installer
sl: Dovoli programom zagon namestilnika pisav

en: Allow applications to invoke the font installer.
sl: Dovoli programom zagon namestilnika pisav.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
sl: Programi, ki naj bodo prezrti, ko podajo zahteve po seji D-Bus

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
sl: Programi, ki naj bodo prezrti, ko podajo zahteve po seji D-Bus, ločeni z vejicami.

en: Allow applications to invoke the codec installer
sl: Dovoli programom zagon namestilnika kodekov

en: Allow applications to invoke the codec installer.
sl: Dovoli programom zagon namestilnika kodekov.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
sl: Dovoli programom zagon namestilnika vrst MIME

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
sl: Dovoli programom zagon namestilnika vrst MIME.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
sl: Pri prikazu uporabniškega vmesnika iz zahteve po seji D-Bus naj bodo te možnosti privzeto uporabljene.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
sl: Pri prikazu uporabniškega vmesnika iz zahteve po seji D-Bus naj bodo te možnosti vsiljeno vključene.

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
sl: Na čakanju

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
sl[0]: %i datotek je nameščenih s paketom %s
sl[1]: %i datoteka je nameščena s paketom %s
sl[2]: %i datoteki sta nameščeni s paketom %s
sl[3]: %i datoteke so nameščene s paketom %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
sl: Ni paketov

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
sl: Ni paketov, ki zahtevajo namestitev tega paketa.

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %i package requires %s | %i packages require %s
sl[0]: %i paketov je odvisno od namestitve paketa %s
sl[1]: %i paket je odvisen od namestitve paketa %s
sl[2]: %i paketa sta odvisna od namestitve paketa %s
sl[3]: %i paketi so odvisni od namestitve paketa %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
sl[0]: Navedeni paketi zahtevajo %s za pravilno delovanje.
sl[1]: Navedeni paketi zahtevajo %s za pravilno delovanje.
sl[2]: Navedeni paketi zahtevajo %s za pravilno delovanje.
sl[3]: Navedeni paketi zahtevajo %s za pravilno delovanje.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
sl: Paket ni odvisen od drugih paketov

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
sl[0]: %i dodatnih paketov bo nameščenih s programom %s.
sl[1]: %i dodaten paket bo nameščen s programom %s.
sl[2]: %i dodatna paketa bosta nameščena s programom %s.
sl[3]: %i dodatni paketi bodo nameščeni s programom %s.

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
sl[0]: Paketi navedeni spodaj morajo biti nameščeni za pravilno delovanje %s.
sl[1]: Paket naveden spodaj mora biti nameščen za pravilno delovanje %s.
sl[2]: Paketa navedena spodaj morata biti nameščena za pravilno delovanje %s.
sl[3]: Paketi navedeni spodaj morajo biti nameščeni za pravilno delovanje %s.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
sl: Neveljavno

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
sl: Ni zadetkov iskanja.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
sl: Vnesite ime paketa v iskalno vrstico.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
sl: Ni pripravljenih paketov za nameščanje ali odstranjevanje.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
sl: Poiščite opise paketov s klikom na ikono ob iskalnem nizu.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
sl: Poskusite znova z drugačnim iskalnim nizom.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
sl: Neveljavno iskalno besedilo

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
sl: Iskalno besedilo vsebuje neveljavne znake.

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
sl: Iskanja ni mogoče končati.

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
sl: Neuspešen zagon prenosa.

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
sl: Spremembe še niso uveljavljene

en: Close _Anyway
sl: Vseeno _zapri

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
sl: Narejene so bile spremembe, ki še niso bile uveljavljene.

en: These changes will be lost if you close this window.
sl: Ko se okno zapre bodo vse spremembe izgubljene.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
sl: Nameščeno

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name
en: Name
sl: Ime

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
sl: Velikost

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
sl: Velikost namestitve

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
sl: Velikost prejemanja

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
sl: Iskanje po imenu paketa

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
sl: Iskanje po opisu paketa

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
sl: Iskanje po datotekah v paketu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
sl: Iskanje po imenu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
sl: Iskanje po opisu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
sl: Iskanje po imenu datoteke

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
sl: Objavljeno pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU različice 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: PackageKit je prosta programska oprema; program lahko razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega Javnega Dovoljenja GNU (GNU GPL), kot je objavljen pri organizaciji Free Software Foundation; druga (2) različica dokumenta ali (po lastni presoji) katerikoli kasnejši različici.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: PackageKit se razširja v upanju, da bo uporabniku koristen, vendar BREZ ZAGOTOVILA KAKRŠNEGAKOLI JAMSTVA; tudi brez posrednega jamstva CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČENO UPORABO. Za več podrobnosti si oglejte Splošno Javno Dovoljenje GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sl: Skupaj s programom bi morali prejeti kopijo GNU Splošnega Javnega Dovoljenja; v primeru, da je niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: PackageKit Website
sl: Spletišče programa PackageKit

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
sl: Upravljalnik paketov za GNOME

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
sl: Vnesite iskani niz ali kliknite kategorijo.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
sl: Vnesite iskani niz.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
sl: Lastnosti ni mogoče pridobiti

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
sl: Vsi paketi

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
sl: Pokaži vse pakete

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
sl: Pokaži različico nameščenega programa in končaj

en: Install Software
sl: Namesti programsko opremo

note: are we running privileged
en: Package installer
sl: Namestilnik paketov

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
sl: Nameščanje in odstranjevanje programske opreme sistema

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
sl: 64 bitni

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
sl: Program je zagnan s skrbniškimi dovoljenji

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
sl: %s je zagnan s skrbniškimi dovoljenji

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
sl: Programi za upravljanje s paketi so varnostno občutljivi.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
sl: Zaganjanje grafičnih programov s skrbniškimi dovoljeni ni priporočljivo iz varnostnih razlogov.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
sl: Vseeno _nadaljuj

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
sl: Zdaj

note: TRANSLATORS: time
en: %i second | %i seconds
sl[0]: %i sekund
sl[1]: %i sekunda
sl[2]: %i sekundi
sl[3]: %i sekunde

note: TRANSLATORS: time
en: %i minute | %i minutes
sl[0]: %i minut
sl[1]: %i minuta
sl[2]: %i minuti
sl[3]: %i minute

note: TRANSLATORS: time
en: %i hour | %i hours
sl[0]: %i ur
sl[1]: %i ura
sl[2]: %i uri
sl[3]: %i ure

en: minute | minutes
sl[0]: minut
sl[1]: minuta
sl[2]: minuti
sl[3]: minute

en: second | seconds
sl[0]: sekund
sl[1]: sekunda
sl[2]: sekundi
sl[3]: sekunde

en: hour | hours
sl[0]: ur
sl[1]: ura
sl[2]: uri
sl[3]: ure

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
sl: %s in %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
sl: %s, %s in %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
sl: %s, %s, %s in %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
sl: %s, %s, %s, %s in %s

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
sl: Pokaži dodatne podrobnosti razhroščevanja za vse datoteke

en: Debugging Options
sl: Možnosti razhroščevanja

en: Show debugging options
sl: Pokaži možnosti razhroščevanja

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
sl: več paketov

en: No files
sl: Ni datotek

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
sl: Tega sporočila ne pokaži več.

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
sl: disk

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
sl: nosilec

en: Failed with unknown error code
sl: Napaka z neznano kodo napake

en: No network connection available
sl: Ni omrežne povezave

en: No package cache is available.
sl: Na voljo ni nobenega predpomnilnika paketov

en: Out of memory
sl: Primanjkuje pomnilnika

en: Failed to create a thread
sl: Ni mogoče ustvariti niti

en: Not supported by this backend
sl: Ni podprto s tem zaledjem programa

en: An internal system error has occurred
sl: Prišlo je do notranje sistemske napake

en: A security signature is not present
sl: Varnostni podpis ni na voljo

en: The package is not installed
sl: Paket ni nameščen

en: The package was not found
sl: Paketa ni mogoče najti

en: The package is already installed
sl: Paket je že nameščen.

en: The package download failed
sl: Napaka med prejemanjem paketa

en: The group was not found
sl: Skupine ni mogoče najti

en: The group list was invalid
sl: Neveljaven seznam skupin

en: Dependency resolution failed
sl: Razreševanje odvisnosti ni uspelo

en: Search filter was invalid
sl: Neveljaven iskalni filter

en: The package identifier was not well formed
sl: Določilo paketa ni ustrezno oblikovano

en: Transaction error
sl: Napaka prenosa

en: Repository name was not found
sl: Imena skladišča ni mogoče najti

en: Could not remove a protected system package
sl: Ni mogoče odstraniti sistemsko zaščitenega paketa

en: The action was canceled
sl: Dejanje je preklicano

en: The action was forcibly canceled
sl: Dejanje je vsiljeno preklicano

en: Reading the configuration file failed
sl: ni mogoče prebrati nastavitvene datoteke

en: The action cannot be canceled
sl: Dejanja ni mogoče preklicati

en: Source packages cannot be installed
sl: Izvornih paketov ni mogoče namestiti

en: The license agreement failed
sl: Ni mogoče sprejeti dovoljenja uporabe

en: Local file conflict between packages
sl: Krajevne datoteke so med paketi so v sporu

en: Packages are not compatible
sl: Paketi niso skladni

en: Problem connecting to a package source
sl: Napaka med povezovanjem z virom paketa

en: Failed to initialize
sl: Ni mogoče začeti opravila

en: Failed to finalize
sl: Zaključevanje je spodletelo

en: Cannot get lock
sl: Ni mogoče pridobiti zaklepa

en: No packages to update
sl: Ni paketov za posodabljanje

en: Cannot write repository configuration
sl: Ni mogoče zapisati nastavitev skladišča

en: Local install failed
sl: Krajevno nameščanje ni uspelo

en: Bad security signature
sl: Slab varnostni podpis

en: Missing security signature
sl: Manjkajoči varnostni podpis

en: Repository configuration invalid
sl: Neveljavna nastavitev skladišča

en: Invalid package file
sl: Neveljavna datoteka paketa

en: Package install blocked
sl: Namestitev paketa je ovirana.

en: Package is corrupt
sl: paket je pokvarjen

en: All packages are already installed
sl: Vsi paketi so že nameščeni

en: The specified file could not be found
sl: Določene datoteke ni mogoče najti.

en: No more mirrors are available
sl: Ni drugih razpoložljivih zrcalnih strežnikov

en: No distribution upgrade data is available
sl: Ni podatkov o možnosti posodobitvi distribucije

en: Package is incompatible with this system
sl: Paket ni skladen s tem sistemom

en: No space is left on the disk
sl: Na disku ni prostora

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
sl: Zahtevana je zamenjava nosilca

en: Authorization failed
sl: Overitev ni uspela

en: Update not found
sl: Posodobitve ni mogoče najti

en: Cannot install from untrusted source
sl: Ni mogoče namestiti paketov iz nezaupljivih virov

en: Cannot update from untrusted source
sl: Ni mogoče namestiti posodobitev iz nezaupljivih virov

en: Cannot get the file list
sl: Ni mogoče pridobiti seznama datotek

en: Cannot get package requires
sl: Ni mogoče pridobiti zahtevanih paketov

en: Cannot disable source
sl: Ni mogoče onemogočiti vira

en: The download failed
sl: Prejemanje ni uspelo

en: Package failed to configure
sl: Ni mogoče nastaviti paketa

en: Package failed to build
sl: Ni mogoče izgraditi paketa

en: Package failed to install
sl: Napaka med nameščanjem paketa

en: Package failed to be removed
sl: Napaka med odstranjevanjem paketa

en: Update failed due to running process
sl: Posodobitev ni uspela zaradi zagnanih opravil

en: The package database was changed
sl: Podatkovna zbirka paketov je spremenjena

en: Virtual provide type is not supported
sl: Navidezna vrsta ponudbe ni podprta

en: Install root is invalid
sl: Koren namestitve ni veljaven

en: Cannot fetch install sources
sl: Ni mogoče pridobiti virov namestitve

en: Rescheduled due to priority
sl: Ustavljeno zaradi prednostnega opravila.

en: Unfinished transaction
sl: Prenos je spodletel

en: Lock required
sl: Zahtevan je zaklep

en: Failed with unknown error code.
sl: Napaka z neznano kodo napake.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
sl: Na voljo ni nobene omrežne povezave.
    Preverite nastavitve povezav in poskusite znova.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
sl: Seznam paketov se mora ponovno izgraditi.
    Dejanje bi moralo biti samodejno zaključeno preko zaledja programa.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
sl: Storitev, ki upravlja z zahtevami uporabnika je brez pomnilnika.
    Ponovno je treba zagnati računalnik.

en: A thread could not be created to service the user request.
sl: Ni mogoče ustvariti niti zna zahtevo uporabnika.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
sl: Zaledje programa ne podpira dejanja.
    Pošljite poročilo o hrošču, saj se napake te vrste ne bi smele pojavljati.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
sl: Prišlo je do nepričakovane napake.
    Pošljite poročilo o hrošču skupaj z natančnim opisom napake.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
sl: Ni mogoče ustvariti varne vezi z viri programske opreme.
    Preverite varnostne nastavitve.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
sl: Paket, ki je pripravljen za odstranitev ali posodobitev sploh še ni nameščen.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
sl: Paketa, ki je pripravljen za spreminjanje, ni mogoče najti v sistemu oziroma med viri programske opreme.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
sl: Paket, ki je pripravljen za namestitev, je že nameščen.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
sl: Prejemanje paketa ni uspelo.
    Preverite omrežne nastavitve in nastavitve povezave.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
sl: Vrste skupine ni mogoče najti.
    Preverite seznam skupin in poskusite znova.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
sl: Seznama skupin ni mogoče naložiti.
    poskusite osvežiti predpomnilnik paketov.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
sl: Paketa za dokončanje dejanja ni mogoče najti.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: The search filter was not correctly formed.
sl: Filter iskanja ni pravilno oblikovan

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
sl: Določilo paketa ni ustrezno oblikovano pred pošiljanjem na strežnik.
    Običajno je to znak notranje napake, za katero je dobro napisati poročilo o napaki.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
sl: Prišlo je do nedoločene napake med prenosom.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
sl: Oddaljenega vira programske opreme ni mogoče najti.
    Predmet je morda treba omogočiti med viri programske opreme.

en: Removing a protected system package is not allowed.
sl: Odstranjevanje zaščitenega sistemskega paketa ni dovoljeno.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
sl: Dejanje je bilo uspešno preklicano. Noben paket ni bil spremenjen.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
sl: Dejanje je bilo uspešno preklicano. Noben paket ni bil spremenjen.
    Zaledje programa se ni povsem končalo.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
sl: Datoteke nastavitev paketa ni mogoče odpreti.
    Preverite, da so nastavitve pravilne.

en: The action cannot be canceled at this time.
sl: Dejanja v tem trenutku ni mogoče preklicati.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
sl: Izvorni paketi so običajno nameščeni na ta način.
    Preverite pripono datoteke, ki jo poskušate namestiti.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
sl: Niste sprejeli določil dovoljenja uporabe.
    Za uporabo tega programa morate dovoljenje potrditi.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
sl: Dva paketa imata enako datoteko.
    Napaka se pojavi, kadar so uporabljeni paketi različnih virov.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
sl: Obstaja več paketov, ki med seboj niso skladni.
    Napaka se pojavi, kadar so uporabljeni paketi različnih virov.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
sl: Prišlo je do napake med povezovanjem z viri programske opreme.
    Preverite podrobnosti napake.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
sl: Napaka med začenjanjem zaledja programa pakiranja.
    Napaka se pojavi, kadar so hkrati zagnani različni upravljalniki paketov.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
sl: Napaka med zapiranjem zaledja programa.
    Napako se običajno lahko prezre.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
sl: Ni mogoče zakleniti zaledja programa upravljalnika paketov.
    Zaprite druge upravljalnike paketov in poskusite znova.

en: None of the selected packages could be updated.
sl: Nobenega izmed izbranih paketov ni mogoče posodobiti

en: The repository configuration could not be modified.
sl: Nastavitev skladišča ni mogoče spreminjati

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
sl: Nameščanje krajevne datoteke ni uspelo.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: The package security signature could not be verified.
sl: Ni mogoče overiti varnostnega podpisa paketov.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
sl: Manjka podpis paketa, zato paket ni varnostno potrjen.
    Paket med ustvarjanjem ni bil podpisan.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
sl: Nastavitev skladišča je neveljavna in je ni mogoče prebrati.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
sl: Paket ni veljaven.
    Paket je pokvarjen ali pa ni pravi paket.

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
sl: Namestitev paketa je preprečilo določilo med sistemskimi nastavitvami nameščanja.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
sl: Prejeti paket je pokvarjen, zato ga je treba znova prenesti iz omrežja.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
sl: Vsi paketi izbrani za namestitev so že nameščeni v sistem.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
sl: Določene datoteke v sistemu ni mogoče najti.
    Preverite, da datoteka obstaja.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
sl: Zahtevanih podatkov ni mogoče najti med uporabljenimi viri programske opreme.
    Ni drugih razpoložljivih zrcalnih strežnikov za prejemanje paketov.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
sl: Zahtevane posodobitve ni mogoče najti med uporabljenimi viri programske opreme.
    Seznam posodobitev ne bo na voljo.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
sl: Paket, ki je pripravljen za namestitev, ni skladen s tem sistemom.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
sl: Ni dovolj prostora na napravi.
    Sprostiti je treba disk za izvedbo tega dejanja.

en: Additional media is required to complete the transaction.
sl: Za končanje prenosa je zahtevan dodatni nosilec.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
sl: Ni navedenih pravilnih podatkov za overitev.
    Preverite gesla in nastavitve računa.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
sl: Določene posodobitve ni mogoče najti.
    Morda je že nameščena ali pa ni več na voljo na oddaljenih strežnikih.

en: The package could not be installed from untrusted source.
sl: Paketa nezaupljivega vira ni dovoljeno namestiti.

en: The package could not be updated from untrusted source.
sl: Paketa nezaupljivega vira ni dovoljeno posodobiti.

en: The file list is not available for this package.
sl: Za ta paket seznam datotek ni na voljo.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
sl: Podrobnosti o zahtevah za namestitev tega paketa ni mogoče pridobiti.

en: The specified package source could not be disabled.
sl: Določenega vira programske opreme ni mogoče onemogočiti.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
sl: Paketa ni mogoče prejeti samodejno, zato ga je treba namestiti ročno.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
sl: Eden izmed izbranih paketov ni pravilno nastavljen.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
sl: Eden izmed izbranih paketov ni pravilno izgrajen.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
sl: Eden izmed izbranih paketov ni pravilno nameščen.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
sl: Eden izmed izbranih paketov ni pravilno odstranjen.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
sl: Zagnan je program, ki mora biti končan preden je mogoče nadaljevati posodobitev.
    Več podrobnosti je na voljo v podrobnem poročilu.

en: The package database was changed while the request was running.
sl: Podatkovna zbirka paketov je bila spremenjena med izvajanjem naloge.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
sl: Navidezna vrsta ponudbe ni podprta na tem sistemu.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
sl: Koren namestitve ni veljaven. Stopite v stik s sistemskim skrbnikom.

en: The list of package sources could not be downloaded.
sl: Seznama virov programske opreme ni mogoče prejeti.

en: A previous package management transaction was interrupted.
sl: Prejšnje upravljanje s paketi je bilo prekinjeno.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
sl: Opravilo je preklicano in bo ponovno začeto ob naslednji nedejavnosti sistema.

en: A package manager lock is required.
sl: Zahtevan je zaklep upravitelja paketov.

en: No restart is necessary.
sl: Ponovni zagon ni zahtevan.

en: You will be required to restart this application.
sl: Ponovno bo treba zagnati program.

en: You will be required to log out and back in.
sl: Treba se bo odjaviti in ponovno prijaviti v sistem.

en: A restart will be required.
sl: Zahtevan bo ponovno zagon sistema.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
sl: Zahtevana bo odjava in ponovna prijava zaradi uveljavljanja varnostnih posodobitev.

en: A restart will be required due to a security update.
sl: Zahtevan bo ponovni zagon zaradi uveljavljanja varnostnih posodobitev.

en: No restart is required.
sl: Ponovni zagon ni zahtevan.

en: A restart is required.
sl: Zahtevan je ponovni zagon.

en: You need to log out and log back in.
sl: Morate se odjaviti in ponovno prijaviti.

en: You need to restart the application.
sl: Program je treba ponovno zagnati

en: You need to log out and log back in to remain secure.
sl: Za zagon varnostnih posodobitev se je treba odjaviti in ponovno prijaviti.

en: A restart is required to remain secure.
sl: Sistem je treba ponovno zagnati za zagon varnostnih posodobitev.

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
sl: Neznano stanje

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
sl: Začenjanje

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
sl: Čakanje v vrsti

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
sl: Začeto

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
sl: Poizvedovanje

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
sl: Pridobivanje podrobnosti

note: TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
sl: Odstranjevanje paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Downloading packages
sl: Prejemanje paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
sl: Nameščanje paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
sl: Osveževanje seznama programske opreme

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
sl: Nameščanje posodobitev

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
sl: Čiščenje paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
sl: Označevanje zastarelih paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
sl: Razreševanje odvisnosti

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
sl: Preverjanje podpisov

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
sl: Preizkušanje sprememb

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
sl: Uveljavljanje sprememb

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
sl: Odobravanje podatkov

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
sl: Končano

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Canceling
sl: Preklicevanje

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
sl: Prejemanje podrobnosti skladišča

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
sl: Prejemanje seznama paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
sl: Prejemanje seznama datotek

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
sl: Prejemanje seznama sprememb

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
sl: Prejemanje skupin

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
sl: Prejemanje podatkov posodobitve

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
sl: Ponovno pakiranje datotek

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
sl: Nalaganje predpomnilnika

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
sl: Proučevanje nameščenih programov

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
sl: ustvarjanje seznama paketov

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
sl: Čakanje na zaklep upravljalnika paketov

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
sl: Čakanje na overitev

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
sl: Posodabljanje seznama zagnanih programov

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
sl: Preverjanje trenutno zagnanih programov

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
sl: Preverjanje trenutno zagnanih knjižnic

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
sl: Kopiranje datotek

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
sl: Manjša posodobitev

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
sl: Običajna posodobitev

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
sl: Pomembna posodobitev

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
sl: Varnostna posodobitev

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
sl: Posodobitev popravkov

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
sl: Posodobitev izboljšav

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
sl: Ovirana posodobitev

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
sl: Razpoložljivi paketi

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
sl: Overjeno

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
sl: Neoverjeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
sl: Prejemanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
sl: Posodabljanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing
sl: Nameščanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing
sl: Odstranjevanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
sl: Čiščenje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
sl: Označevanje zastarelih

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
sl: Ponovno nameščanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
sl: Pripravljanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
sl: Razširjanje

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
sl: Prejeto

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
sl: Posodobljeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
sl: Odstranjeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
sl: Počiščeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
sl: Zastarelo

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
sl: Ponovno nameščeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
sl: Pripravljeno

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
sl: Razširjeno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
sl: Neznana vrsta vloge

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting dependencies
sl: Pridobivanje odvisnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting update detail
sl: Pridobivanje podrobnosti posodobitve

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting details
sl: pridobivanje podrobnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting requires
sl: Pridobivanje zahtev

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting updates
sl: Pridobivanje posodobitev

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching details
sl: Iskanje podrobnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for file
sl: Iskanje datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching groups
sl: Iskanje skupin

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for package name
sl: Iskanje imen paketov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing file
sl: Nameščanje datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Refreshing package cache
sl: Osveževanje pomnilnika paketov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating packages
sl: Posodabljanje paketov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting list of repositories
sl: Pridobivanje seznama skladišč

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Enabling repository
sl: Omogočanje skladišča

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing repository
sl: Odstranjevanje skladišča

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Setting repository data
sl: Pridobivanje podatkov skladišča

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Resolving
sl: Razreševanje

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting file list
sl: Pridobivanje seznama datotek

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting what provides
sl: Pridobivanje ponudbe

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing signature
sl: Nameščanje podpisa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting package lists
sl: Pridobivanje seznama paketov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Accepting EULA
sl: Sprejemanje uporabniškega dovoljenja (EULA)

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting distribution upgrade information
sl: Pridobivanje podrobnosti posodobitve celotne distribucije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting categories
sl: Pridobivanje kategorij

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting old transactions
sl: Pridobivanje starejših prenosov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Repairing the system
sl: Popravljanje sistema

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
sl: Pridobljene odvisnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
sl: Pridobljene podrobnosti posodobitve

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
sl: Pridobljene podrobnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
sl: Pridobljene zahteve

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
sl: Pridobljene posodobitve

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
sl: Iskane podrobnosti paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
sl: Iskane datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
sl: Iskane skupine

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
sl: Iskano ime paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
sl: Odstranjeni paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
sl: Nameščeni paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
sl: Nameščene krajevne datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
sl: Osvežen predpomnilnik paketov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
sl: Posodobljeni paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
sl: Preklicano

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
sl: Pridobljen seznam skladišč

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
sl: Omogočeno skladišče

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
sl: Odstranjeno skladišče

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
sl: Določeni podatki skladišče

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
sl: Razrešeno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
sl: Pridobljen seznam datotek

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
sl: Pridobljeno ponujeno

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
sl: Nameščen podpis

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
sl: Pridobljen seznam paketov

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
sl: Sprejeto uporabniško dovoljenje (EULA)

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
sl: Prejeti paketi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
sl: Pridobljene posodobitve celotne distribucije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
sl: Pridobljene kategorije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
sl: Pridobljeni stari prenosi

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
sl: Izvedeno je popravljanje sistema

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
sl: Dostopnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
sl: Pripomočki

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
sl: Izobraževanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
sl: Igre

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
sl: Grafično oblikovanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Internet
sl: Splet

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
sl: Pisarniški paketi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
sl: Ostalo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
sl: Programiranje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
sl: Večpredstavnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
sl: Sistem

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
sl: GNOME namizje

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
sl: Namizje KDE

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
sl: Namizje XFCE

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
sl: Druga namizja

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
sl: Založništvo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
sl: Strežniki

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
sl: Pisave

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
sl: Skrbniška orodja

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
sl: Zastarelo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
sl: Jezikovno prilagajanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
sl: Predočenje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
sl: Varnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
sl: Upravljanje napajanja

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
sl: Sporočanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
sl: Omrežje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
sl: Zemljevidi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
sl: Izvorni paketi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
sl: Znanost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
sl: Dokumentacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
sl: Elektronika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
sl: Zbirka paketov

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
sl: Prodajalec

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
sl: Najnovejši paketi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
sl: Neznani paketi

note: TRANSLATORS: strftime formatted please
en: %d %B %Y
sl: %d. %B %Y

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
sl: Datum

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
sl: Dejanje

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
sl: Uporabniško ime

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
sl: Program

note: TRANSLATORS: user-friendly name for pkcon
en: Command line client
sl: Odjemalec ukazne vrstice

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-icon, which used to exist
en: Update Icon
sl: Ikona posodobitve

note: TRANSLATORS: user-friendly name for the command not found plugin
en: Bash – Command Not Found
sl: Bash - ukaza ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-settings-daemon, which used to handle updates
en: GNOME Session
sl: Seja GNOME

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-software
en: GNOME Software
sl: Programska oprema GNOME

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
sl: Nastavi filter na to vrednost

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
sl: Določi glavno okno kot vedno na vrhu.

en: Software Log Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnika programske opreme

note: are we running privileged
en: Log viewer
sl: Pregledovalnik dnevnikov

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
sl: Napaka med spreminjanjem stanja

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
sl: Omogočeno

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
sl: Izvorni paket

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
sl: Napaka med pridobivanjem seznama virov

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
sl: Podrobnosti zaledja programa ni mogoče pridobiti

en: Getting package source list not supported by backend
sl: Pridobivanje seznama virov programske opreme ni podprto v zaledju programa.

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
sl: Programska oprema ni podpisana s podpisom zaupljivega ponudnika.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
sl: Ne posodabljajte paketa, v kolikor niste povsem prepričani, da je namestitev varna.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
sl: Zlonamerna programska oprema lahko poškoduje računalnik in uniči vaše podatke.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
sl: Ali ste <b>povsem</b> prepričani, da želite posodobiti ta paket?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
sl: Ne nameščajte paketa, v kolikor niste povsem prepričani, da je namestitev varna.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
sl: Ali ste <b>povsem</b> prepričani, da želite namestiti ta paket?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
sl: Zahtevan je dodaten nosilec. Za nadaljevanje vstavite %s z oznako '%s'.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
sl: Nadaljuj

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
sl: Navedene datoteke je treba prav tako namestiti.

en: Install
sl: Namesti

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
sl: Navedene datoteke je treba odstraniti.

en: Remove
sl: Odstrani

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
sl: Navedene datoteke je treba posodobiti.

en: Update
sl: Posodobi

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
sl: Navedene datoteke je treba ponovno namestiti.

en: Reinstall
sl: Ponovno namesti

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
sl: Navedene datoteke je treba povrniti na starejšo različico.

en: Downgrade
sl: Povrni na starejšo različico

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
sl: Navedene datoteke je treba preveriti.

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
sl: Zahtevana je dodatna potrditev

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
sl[0]: Za pravilno delovanje izbranih programov je treba spremeniti tudi druge programske pakete.
sl[1]: Za pravilno delovanje izbranih programov je treba spremeniti tudi druge programske pakete.
sl[2]: Za pravilno delovanje izbranih programov je treba spremeniti tudi druge programske pakete.
sl[3]: Za pravilno delovanje izbranih programov je treba spremeniti tudi druge programske pakete.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
sl[0]: Z odstranitvijo paketov bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.
sl[1]: Z odstranitvijo paketa bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.
sl[2]: Z odstranitvijo paketov bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.
sl[3]: Z odstranitvijo paketov bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
sl[0]: S posodobitvijo paketov bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.
sl[1]: S posodobitvijo paketa bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.
sl[2]: S posodobitvijo paketov bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.
sl[3]: S posodobitvijo paketov bodo spremenjeni tudi drugi programski paketi.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
sl[0]: Za namestitev paketov je treba spremeniti dodatne programe.
sl[1]: Za namestitev paketa je treba spremeniti dodatne programe.
sl[2]: Za namestitev paketov je treba spremeniti dodatne programe.
sl[3]: Za namestitev paketov je treba spremeniti dodatne programe.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
sl: Za to dejanje so zahtevane spremembe tudi dodatnih programov.

note: TRANSLATORS: button label, force the install, even though it's untrusted
en: _Force install
sl: _Vsili namestitev

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Force installing package
sl: Vsili namestitev paketa

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
sl: Pošiljanje zahteve je spodletelo

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
sl: Nekatere nameščene posodobitve zahtevajo ponovni zagon računalnika.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
sl: Ponovni zagon

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
sl: Nekatere nameščene varnostne posodobitve zahtevajo ponovni zagon računalnika.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
sl: Nekatere nameščene posodobitve zahtevajo odjavo in ponovno prijavo.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
sl: Odjava

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
sl: Nekatere nameščene varnostne posodobitve zahtevajo odjavo in ponovno prijavo.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
sl: Ni mogoče ponovno zagnati

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
sl: Nekatere posodobitve niso bile nameščene

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
sl: Ni mogoče posodobiti paketov

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
sl: Posodobitve so nameščene

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
sl: Vse posodobitve so bile uspešno nameščene.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
sl: Izbrane posodobitve so bile uspešno nameščene.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
sl: Nepomembne posodobitve

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
sl: Pomembne posodobitve

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
sl: Varnostne posodobitve

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
sl: Posodobitve s popravki

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
sl: Posodobitve z izboljšavami

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
sl: Ovirane posodobitve

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
sl: Druge posodobitve

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
sl: Pridobivanje seznama posodobitev

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
sl: Ni mogoče zagnati skripta posodobitev

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
sl[0]: Posodobitev bo izvedena preko brezžične povezave, zato je posodobitev paketov lahko potratna.
sl[1]: Posodobitev bo izvedena preko brezžične povezave, zato je posodobitev paketa lahko potratna.
sl[2]: Posodobitev bo izvedena preko brezžične povezave, zato je posodobitev paketov lahko potratna.
sl[3]: Posodobitev bo izvedena preko brezžične povezave, zato je posodobitev paketov lahko potratna.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
sl: Ni razpoložljivih posodobitev

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
sl: Na voljo ni novih posodobitev

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
sl: Ni zaznane razpoložljive omrežne povezave.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
sl[0]: _Namesti posodobitve
sl[1]: _Namesti posodobitev
sl[2]: _Namesti posodobitve
sl[3]: _Namesti posodobitve

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
sl: Vsi paketi so posodobljeni!

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
sl: Trenutno ni nobenih posodobitev programske opreme.

en: There is %i update available | There are %i updates available
sl[0]: Na voljo je %i posodobitev
sl[1]: Na voljo je %i posodobitev
sl[2]: Na voljo sta %i posodobitvi
sl[3]: Na voljo so %i posodobitve

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %i update selected | %i updates selected
sl[0]: %i izbranih posodobitev
sl[1]: %i izbrana posodobitev
sl[2]: %i izbrani posodobitvi
sl[3]: %i izbrane posodobitve

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
sl[0]: %i izbranih posodobitev (%s)
sl[1]: %i izbrana posodobitev (%s)
sl[2]: %i izbrani posodobitvi (%s)
sl[3]: %i izbrane posodobitve (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
sl: Stanje

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
sl: S posodobitvijo bodo dodane nove zmožnosti programa in uporabnost.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
sl: Posodobitev odpravlja hrošče in druge manj kritične napake.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
sl: Posodobitev je pomembna, saj odpravlja kritične programske napake.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
sl: Zahtevana je posodobitev za varnostne popravke paketa.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
sl: Posodobitev je ovirana.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
sl: Opozorilo je bilo izdano %s in je bilo zadnjič posodobljeno %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
sl: Opozorilo je bilo izdano %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
sl[0]: Za več podrobnosti o posodobitvi, obiščite spletne strani:
sl[1]: Za več podrobnosti o posodobitvi, obiščite spletno stran:
sl[2]: Za več podrobnosti o posodobitvi, obiščite spletni strani:
sl[3]: Za več podrobnosti o posodobitvi, obiščite spletne strani:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
sl[0]: Za več podrobnosti o odpravljenih napakah, obiščite spletne strani:
sl[1]: Za več podrobnosti o odpravljenih napakah, obiščite spletno stran:
sl[2]: Za več podrobnosti o odpravljenih napakah, obiščite spletni strani:
sl[3]: Za več podrobnosti o odpravljenih napakah, obiščite spletne strani:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
sl[0]: Za več podrobnosti o varnostnih posodobitvah, obiščite spletne strani:
sl[1]: Za več podrobnosti o varnostnih posodobitvah, obiščite spletno stran:
sl[2]: Za več podrobnosti o varnostnih posodobitvah, obiščite spletni strani:
sl[3]: Za več podrobnosti o varnostnih posodobitvah, obiščite spletne strani:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
sl: Računalnik bo po posodobitvi treba za uveljavitev sprememb ponovno zagnati.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
sl: Za uveljavitev sprememb se je treba odjaviti in ponovno prijaviti.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
sl: Posodobitev je opredeljena kot razvojna različica, kar pomeni, da ni primerna za običajno vrsto uporabe.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
sl: To je preizkusna posodobitev in ni primerna za običajno rabo. V primeru težav pošljite poročilo o hroščih.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
sl: Izpisan bo dnevnik beleženja, saj za posodobitev ni ustreznega opisa:

en: Loading…
sl: Nalaganje ...

en: No update details available.
sl: Podrobnosti o posodobitvi niso na voljo.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
sl: Ni mogoče pridobiti posodobljenih podrobnosti

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
sl: Ni mogoče pridobiti podrobnosti paketa

en: No results were returned.
sl: Ni zadetkov iskanja.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
sl: Izberi vse

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
sl: Počisti vse

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
sl: Izberi varnostne posodobitve

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
sl: Prezri posodobitev

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
sl: Ni mogoče dobiti posodobitev

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
sl: Preverjanje posodobitev ...

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
sl: Ni mogoče pridobiti seznama posodobitve celotne distribucije

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release '%s' is available
sl: Na voljo je nova posodobitev distribucije na '%s'.

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
sl: Preostale posodobitve so zadržane, saj morajo biti najprej nameščeni pomembni sistemski paketi.

en: Update Packages
sl: Posodobi pakete
