gnome-packagekit master - en to sr translation catalogue (544 entries)

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Packages
sr: Gnomovi paketi

en: Add or remove software installed on the system
sr: Dodajte ili uklonite programe instalirane na ovom sistemu

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
sr: Paketi vam omogućava instalaciju i uklanjanje paketa na vašem sistemu. Možete pregledati i tražiti pakete prema nazivu, podacima ili čak prema nazivu datoteke a takođe i videti zavisnosti jednog paketa od drugih. Pretraga po grupama je moguća i to je lak način za nalaženje programa u vašem omiljenom radnom okruženju.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
sr: Paketi koristi Katalog paketa i može da radi na bilo kojoj distribuciji koristeći izvorni radni sklop upravljanja paketima.

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-viewer
en: GNOME Package Updater
sr: Gnomov osveživač paketa

en: Update software installed on the system
sr: Ažurirajte programe instalirane na ovom sistemu

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
sr: Osveživač paketa vam omogućava da osvežite pakete na vašem sistemu bez ponovnog učitavanja sistema. Možete pregledati podatke o svakom osveženju i da izaberete one koje ćete da primenite.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
sr: Osveživač paketa koristi Katalog paketa i može da radi na bilo kojoj distribuciji koristeći izvorni radni sklop upravljanja paketima.

en: Packages
sr: Paketi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
sr: izvori;riznice;postavke;instalacija;skladište;

en: License
sr: Dozvola

en: Source
sr: Izvor

en: Install
sr: Instaliraj

en: Remove
sr: Ukloni

en: Homepage
sr: Matična stranica

en: Visit home page for selected package
sr: Posetite veb stranicu izabranog paketa

en: Files
sr: Datoteke

en: Required
sr: Potreban

en: Dependent
sr: Zavisan

en: Clear current selection
sr: Očistite trenutni izbor

en: Cancel search
sr: Poništite pretragu

en: Apply Changes
sr: Primeni izmene

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
sr: Izmene se ne primenjuju odmah, već klikom na ovo dugme

en: Check for Updates
sr: Potraži ažuriranja

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
sr: Izvori paketa

en: Refresh Package Lists
sr: Osveži spisak paketa

en: Package Log
sr: Dnevnik paketa

en: Only Newest Versions
sr: Samo nova izdanja

en: Only Native Packages
sr: Samo izvorni paketi

en: About
sr: O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Install Package
sr: Instaliraj paket

en: More details
sr: Više detalja

en: _Force install
sr: _Primoraj instalaciju

note: button tooltip
en: Force installing package
sr: Primorajte instalaciju paketa

en: License Agreement Required
sr: Zahteva se prihvatanje ugovora o licenci

en: _Accept Agreement
sr: _Prihvati ugovor

en: Package Install
sr: Instalacija paketa

en: Install selected packages on the system
sr: Instalirajte izabrane pakete na sistemu

en: View past package management tasks
sr: Pregledajte prethodne poslove upravnika paketa

en: Enable or disable package repositories
sr: Uključite ili isključite riznice paketa

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
sr: Izvor paketa sadrži pakete koji mogu biti instalirani na ovom računaru.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
sr: _Prikaži izvore paketa za pročišćavanje i za razvoj

en: Do you trust the source of the packages?
sr: Da li verujete izvoru ovog paketa?

en: Repository name
sr: Naziv skladišta

en: Signature URL
sr: Adresa potpisa

en: Signature user identifier
sr: Odrednik potpisa korisnika

en: Signature identifier
sr: Odrednik potpisa

en: Package
sr: Paket

en: Do you recognize the user and trust this key?
sr: Da li prepoznajete korisnika i verujete ovom ključu?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
sr: Osveživač paketa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;
sr: ažuriranja;dogradnja;

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
sr: Osvežavanja paketa ispravljaju greške, uklanjaju bezbednosne propuste i pružaju nove mogućnosti.

en: _Upgrade
sr: _Nadogradi

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
sr: Pojedinosti

en: _Install Updates
sr: _Instaliraj ažuriranja

en: Automatically remove unused dependencies
sr: Sam uklanja nekorišćene zavisnosti

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
sr: Prilikom uklanjanja paketa, takođe će ukloniti one zavisnosti koje ne zahtevaju drugi paketi.

en: Ask the user if additional packages should be installed
sr: Pita korisnika da li da instalira dodatne pakete

en: Ask the user if additional packages should be installed.
sr: Pitaće korisnika da li da instalira dodatne pakete.

en: Filter using basename in gpk-application
sr: Filtrira koristeći osnovni naziv u gpk-programu

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
sr: Filtriraće spiskove paketa koristeći osnovni naziv u gpk-programu.

en: Only show the newest packages in the file lists
sr: Prikazuje samo najnovije pakete u spisku datoteka

en: Only show the newest packages in the file lists.
sr: Prikazivaće samo najnovije pakete u spisku datoteka.

en: Only show supported packages in the file lists
sr: Prikazuje samo podržane pakete u spisku datoteka

en: Only show supported packages in the file lists.
sr: Prikazivaće samo podržane pakete u spisku datoteka.

en: Only show native packages in the file lists
sr: Prikazuje samo izvorne pakete u spisku datoteka

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
sr: Prikazivaće samo izvorne pakete koji odgovaraju arhitekturi ovog računara u spisku datoteka.

en: Show the category group menu
sr: Prikazuje izbornik grupe kategorija

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
sr: Prikazivaće izbornik grupe kategorije. Ovo je potpunije i prilagođenije distribuciji, ali treba više vremena da se popuni.

en: Show the “All Packages” group menu
sr: Prikazuje izbornik grupe „Svi paketi“

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
sr: Prikazivaće stavku izbornika svih paketa. Ova stavka se dugo popunjava na većini pozadinaca, a krajnji korisnici je uglavnom ne zahtevaju.

en: The search mode used by default
sr: Podrazumevani način pretrage

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
sr: Podrazumevani način pretrage. Opcije su „name“ (prema nazivu), „details“ (prema detaljima), ili „file“ (prema nazivu datoteka).

en: Show all repositories in the package source viewer
sr: Prikazuje sve riznice u pregledaču izvora paketa

en: Show all repositories in the package source viewer.
sr: Prikazivaće sve riznice u pregledaču izvora paketa.

en: Only show the newest updates in the list
sr: Prikazuje samo najnovije pakete na spisku

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
sr: Prikazaće samo najnovije pakete na spisku ažuriranja, i filtriraće starija ažuriranja koja su još dostupna.

en: Scroll to packages as they are downloaded
sr: Prikazuje one pakete koji se preuzimaju

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
sr: Prikazivaće one pakete na spisku ažuriranja koji se upravo preuzimaju ili instaliraju.

en: Allow applications to invoke the font installer
sr: Dozvoljava programima da pozovu instalaciju fontova

en: Allow applications to invoke the font installer.
sr: Dozvoliće programima da pozovu instalaciju fontova.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
sr: Programi koje treba zanemariti kada izdaju zahteve sesije D-magistrale

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
sr: Programi koje treba zanemariti kada izdaju zahteve D-magistrali, odvojeni zarezima.

en: Allow applications to invoke the codec installer
sr: Dozvoljava programima da pozovu instalaciju kodeka

en: Allow applications to invoke the codec installer.
sr: Dozvoliće programima da pozovu instalaciju kodeka.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
sr: Dozvoljava programima da pozovu instalaciju mime vrsta

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
sr: Dozvoliće programima da pozovu instalaciju mime vrsta.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
sr: Kada se prikazuje grafičko sučelje iz zahteva sesije D-magistrale, automatski koristi ove opcije.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
sr: Kada se prikazuje grafičko sučelje iz zahteva sesije D-magistrale, primoraće uključivanje ovih opcija.

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
sr: Na čekanju

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
sr[0]: %u datoteku je instalirao „%s“
sr[1]: %u datoteke je instalirao „%s“
sr[2]: %u datoteka je instalirao „%s“
sr[3]: %u datoteku je instalirao „%s“

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
sr: Nema paketa

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
sr: Nema drugih paketa koji zahtevaju ovaj paket

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %u package requires %s | %u packages require %s
sr[0]: %u paket zahteva „%s“
sr[1]: %u paketa zahteva „%s“
sr[2]: %u paketa zahteva „%s“
sr[3]: %u paket zahteva „%s“

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
sr[0]: Paket sa priloženog spiska zahteva „%s“ da bi radio ispravno.
sr[1]: Paketi sa priloženog spiska zahtevaju „%s“ da bi radili ispravno.
sr[2]: Paketi sa priloženog spiska zahtevaju „%s“ da bi radili ispravno.
sr[3]: Paket sa priloženog spiska zahteva „%s“ da bi radio ispravno.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
sr: Ovaj paket ne zavisi ni od jednog drugog paketa

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
sr[0]: %u dodatni paket je potreban za „%s“
sr[1]: %u dodatna paketa su potrebna za „%s“
sr[2]: %u dodatnih paketa je potrebno za „%s“
sr[3]: %u dodatni paket je potreban za „%s“

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
sr[0]: Dole navedeni paket je potreban paketu „%s“ da bi radio ispravno.
sr[1]: Dole navedeni paketi su potrebni paketu „%s“ da bi radio ispravno.
sr[2]: Dole navedeni paketi su potrebni paketu „%s“ da bi radio ispravno.
sr[3]: Dole navedeni paket je potreban paketu „%s“ da bi radio ispravno.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
sr: Neispravno

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
sr: Nema pronađenih rezultata.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
sr: Pokušajte da unesete naziv paketa u traku za pretragu.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
sr: Nema paketa koji čekaju na instalaciju ili uklanjanje.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
sr: Pokušajte da tražite opise paketa tako što ćete kliknuti na ikonicu pored teksta za pretragu.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
sr: Pokušajte ponovo sa drugim pojmom za pretragu.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
sr: Neispravan tekst pretrage

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
sr: Tekst pretrage sadrži neispravne znakove

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
sr: Ne mogu da izvršim pretragu

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
sr: Nije uspelo izvršavanje prenosa

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
sr: Izmene nisu primenjene

en: Close _Anyway
sr: Ipak _zatvori

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
sr: Imate izmena koje još nisu primenjene.

en: These changes will be lost if you close this window.
sr: Izmene će biti izgubljene ako zatvorite prozor.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
sr: Instaliran je

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name
en: Name
sr: Naziv

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
sr: Veličina

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
sr: Veličina instaliranog

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
sr: Za preuzimanje

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
sr: Pretraga po nazivu

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
sr: Pretraga po opisu

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
sr: Pretraga po datoteci

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
sr: Tražite po nazivu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
sr: Tražite po opisu

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
sr: Tražite po nazivu datoteke

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
sr: Izdato pod Gnuovom Opštom javnom licencom u verziji 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Paket aranžman je slobodan softver; možete ga prosleđivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove Opšte javne licence koju objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo verzije 2 ove licence, ili (po vašem izboru) bilo koje novije verzije.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Paket aranžman se raspodeljuje u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove Opšte javne licence uz ovaj program; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: PackageKit Website
sr: Veb stranica Paket aranžmana

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
sr: Gnomov upravnik paketa

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
sr: Unesite reč za pretragu ili kliknite na kategoriju da započnete.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
sr: Unesite reč za pretragu da započnete.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
sr: Izlazim jer ne mogu da dobijem osobine

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
sr: Svi paketi

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
sr: Prikažite sve pakete

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
sr: Prikazuje izdanje programa i izlazi

en: Install Software
sr: Instaliraj softver

note: are we running privileged
en: Package installer
sr: Instaler paketa

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
sr: 32 bita

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
sr: 64 bita

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
sr: Program radi pod administratorskim nalogom

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
sr: %s radi pod administratorskim nalogom

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
sr: Programi za upravljanje paketa mogu uticati na sigurnost sistema.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
sr: Treba izbegavati pokretanje grafičkih programa pod administratorskim nalogom iz sigurnosnih razloga.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
sr: Ipak _nastaviti

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
sr: %s i %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
sr: %s, %s i %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
sr: %s, %s, %s i %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
sr: %s, %s, %s, %s i %s

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
sr: Prikazuje podatke uklanjanja grešaka za sve datoteke

en: Debugging Options
sr: Opcije za uklanjanje grešaka

en: Show debugging options
sr: Prikazuje opcije za uklanjanje grešaka

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
sr: više paketa

en: No files
sr: Nema datoteka

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
sr: Ne prikazuj ovo više

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
sr: disk

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
sr: medij

en: Failed with unknown error code
sr: Došlo je do greške sa nepoznatim kôdom

en: No network connection available
sr: Nema dostupne mrežne veze

en: No package cache is available.
sr: Ostava paketa nije dostupna.

en: Out of memory
sr: Nema više memorije

en: Failed to create a thread
sr: Ne mogu da napravim novu nit

en: Not supported by this backend
sr: Nije podržano od strane pozadinskog motora

en: An internal system error has occurred
sr: Došlo je do unutrašnje sistemske greške

en: A security signature is not present
sr: Sigurnosni potpis nije prisutan

en: The package is not installed
sr: Paket nije instaliran

en: The package was not found
sr: Paket nije pronađen

en: The package is already installed
sr: Paket je već instaliran

en: The package download failed
sr: Preuzimanje paketa nije uspelo

en: The group was not found
sr: Grupa nije nađena

en: The group list was invalid
sr: Spisak grupa nije bio ispravan

en: Dependency resolution failed
sr: Rešavanje zavisnosti nije uspelo

en: Search filter was invalid
sr: Filter pretrage nije bio ispravan

en: The package identifier was not well formed
sr: Identifikator paketa nije dobro formiran

en: Transaction error
sr: Greška prenosa

en: Repository name was not found
sr: Naziv riznice nije pronađen

en: Could not remove a protected system package
sr: Ne mogu da uklonim zaštićeni sistemski paket

en: The action was canceled
sr: Radnja je otkazana

en: The action was forcibly canceled
sr: Radnja je nasilno otkazana

en: Reading the configuration file failed
sr: Ne mogu da pročitam datoteku sa podešavanjima

en: The action cannot be canceled
sr: Ne mogu da otkažem radnju

en: Source packages cannot be installed
sr: Ne mogu da instaliram paket sa izvornim kôdom

en: The license agreement failed
sr: Nije uspelo prihvatanje ugovora o licenci

en: Local file conflict between packages
sr: Datoteke paketa ne mogu ići zajedno

en: Packages are not compatible
sr: Paketi nisu saglasni međusobom

en: Problem connecting to a package source
sr: Problem pri povezivanju na izvor paketa

en: Failed to initialize
sr: Ne mogu da pokrenem

en: Failed to finalize
sr: Ne mogu da završim

en: Cannot get lock
sr: Ne mogu da zaključam

en: No packages to update
sr: Nema paketa za ažuriranje

en: Cannot write repository configuration
sr: Ne mogu da upišem podešavanje skladišta

en: Local install failed
sr: Nije uspela lokalna instalacija

en: Bad security signature
sr: Loš sigurnosni potpis

en: Missing security signature
sr: Nedostaje sigurnosni potpis

en: Repository configuration invalid
sr: Neispravno podešavanje skladišta

en: Invalid package file
sr: Neispravna datoteka paketa

en: Package install blocked
sr: Instalacija paketa je blokirana

en: Package is corrupt
sr: Paket je oštećen

en: All packages are already installed
sr: Svi paketi su već instalirani

en: The specified file could not be found
sr: Ne mogu da nađem navedenu datoteku

en: No more mirrors are available
sr: Nema više dostupnih ogledala

en: No distribution upgrade data is available
sr: Nema više podataka o nadogradnji distribucije

en: Package is incompatible with this system
sr: Paket nije kompatabilan sa ovim sistemom

en: No space is left on the disk
sr: Nema više prostora na disku

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
sr: Potrebna je zamena medijuma

en: Authorization failed
sr: Prijava nije uspela

en: Update not found
sr: Ažuriranje nije nađeno

en: Cannot install from untrusted source
sr: Ne mogu da instaliram sa nepoverljivog izvora

en: Cannot update from untrusted source
sr: Ne mogu da ažuriram sa nepoverljivog izvora

en: Cannot get the file list
sr: Ne mogu da preuzmem spisak datoteka

en: Cannot get package requires
sr: Ne mogu da preuzmem zavisne pakete

en: Cannot disable source
sr: Ne mogu da onemogućim izvor

en: The download failed
sr: Ne mogu da preuzmem

en: Package failed to configure
sr: Ne mogu da podesim paket

en: Package failed to build
sr: Ne mogu da izgradim paket

en: Package failed to install
sr: Ne mogu da instaliram paket

en: Package failed to be removed
sr: Ne mogu da uklonim paket

en: Update failed due to running process
sr: Ažuriranje nije uspelo zbog radnog procesa

en: The package database was changed
sr: Baza paketa je izmenjena

en: Virtual provide type is not supported
sr: Vrsta virtuelnog obezbeđivanja nije podržan

en: Install root is invalid
sr: Instalacioni koren je neispravan

en: Cannot fetch install sources
sr: Ne mogu dovučem izvore instalacije

en: Rescheduled due to priority
sr: Ponovo isplanirani zbog važnosti

en: Unfinished transaction
sr: Nedovršeni prenos

en: Lock required
sr: Potrebno zaključavanje

en: Source already set
sr: Izvor je već podešen

en: Failed with unknown error code.
sr: Došlo je do greške sa nepoznatim kôdom.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
sr: Nema mrežne veze.
    Proverite podešavanja vaše mreže i probajte kasnije.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
sr: Spisak paketa treba da se ponovo izgradi.
    Ovo je trebalo samostalno da odradi pozadinski motor.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
sr: Servis odgovoran za obrađivanje zahteva korisnika je ostao bez memorije.
    Ponovo pokrenite računar.

en: A thread could not be created to service the user request.
sr: Ne mogu da napravim nit za obradu zahteva korisnika.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
sr: Pozadinski motor ne podržava ovu radnju,
    Prijavite grešku na sajtu za prijavljivanje grešaka vaše distribucije jer ovo nije trebalo da se desi.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
sr: Problem koji nismo očekivali se desio.
    Prijavite grešku na sajtu za prijavljivanje grešaka vaše distribucije sa opisom greške.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
sr: Ne mogu da uspostavim sigurnosno poverenje sa izvorom paketa.
    Proverite vaša sigurnosna podešavanja.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
sr: Paket koji pokušavate da uklonite ili nadogradite nije ni instaliran.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
sr: Paket koji će biti izmenjen nije pronađen na vašem sistemu niti u bilo kom izvoru paketa.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
sr: Paket koji pokušavate da instalirate je već instaliran.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
sr: Ne mogu da preuzmem paket.
    Proverite vašu mrežnu vezu.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
sr: Vrsta grupe nije pronađena.
    Proverite spisak grupa i pokušajte ponovo.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
sr: Ne mogu da učitam spisak grupa.
    Osvežavanje vašeg keša može da pomogne, ali ovo je obično greška u izvoru programa.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
sr: Paket potreban za završetak ove radnje nije pronađen.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: The search filter was not correctly formed.
sr: Filter pretrage nije dobro formiran.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
sr: Identifikator paketa nije dobro formiran kada je poslat na server.
    Ovo obično ukazuje na unutrašnju grešku i treba da se prijavi.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
sr: Desila se neodređena greška u prenosu.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
sr: Naziv udaljenog izvora paketa nije pronađen.
    Treba da omogućite stavku u izvorima paketa.

en: Removing a protected system package is not allowed.
sr: Uklanjanje zaštićenog sistemskog paketa nije dozvoljeno.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
sr: Radnja je uspešno otkazana i nijedan paket nije izmenjen.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
sr: Radnja je uspešno otkazana i nijedan paket nije izmenjen.
    Pozadinski motor nije pravilno završio rad.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku za podešavanje izvornog paketa.
    Proverite da li su vaša podešavanja ispravna.

en: The action cannot be canceled at this time.
sr: Trenutno ne možete da otkažete radnju.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
sr: Paketi sa izvornim kôdom se obično ne instaliraju ovako.
    Proverite proširenje datoteke koju pokušavate da instalirate.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
sr: Ugovor o licenci nije prihvaćen.
    Da biste koristili ovaj program morate prihvatiti ugovor.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
sr: Dva paketa obezbeđuju istu datoteku.
    Ovo se obično dešava kada pomešate pakete sa dva različita izvora.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
sr: Postoji više paketa koji međusobno nisu saglasni.
    Ovo se obično dešava kada pomešate pakete sa dva različita izvora.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
sr: Postoji (verovatno privremeni) problem u povezivanju na izvor paketa.
    Pogledajte opširan ispis greške za više podataka.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
sr: Ne mogu da pokrenem pozadinski motor za pakovanje.
    Ovo se može desiti kada u isto vreme koristite i neki drugi alat za pakovanje.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
sr: Ne mogu da zaustavim pozadinski motor.
    Obično možete zanemariti ovu grešku.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
sr: Ne mogu da zaključam pristup pozadinskom motoru za pakovanje.
    Zatvorite druge alate za pakovanje ukoliko su otvoreni.

en: None of the selected packages could be updated.
sr: Ne mogu da nadogradim nijedan od označenih paketa.

en: The repository configuration could not be modified.
sr: Ne mogu da izmenim podešavanje skladišta.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
sr: Ne mogu da instaliram lokalnu datoteku.
    Dostupno je više podataka u detaljnom izveštaju.

en: The package security signature could not be verified.
sr: Ne mogu da proverim sigurnosni potpis paketa.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
sr: Nedostaje sigurnosni potpis paketa. Ovaj paket nije od poverenja.
    To znači da paket nije potpisan kada je napravljen.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
sr: Podešavanje skladišta je neispravno i ne može da se pročita.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
sr: Paket koji pokušavate da instalirate nije ispravan.
    Datoteka paketa je oštećena ili ovo uopšte nije paket.

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
sr: Podešavanja vašeg sistema za pakovanje ne dozvoljavju instalaciju ovog paketa.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
sr: Preuzeti paket je oštećen i mora biti preuzet ponovo.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
sr: Svi paketi izabrani za instalaciju su već instalirani na ovom sistemu.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
sr: Ne mogu da pronađem navedenu datoteku na sistemu.
    Proverite da li datoteka još uvek postoji i da nije obrisana.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
sr: Ne mogu da nađem zahtevane podatke ni na jednom podešenom izvoru paketa.
    Nema više odraza sa kojih bih mogao da pokušam preuzimanje.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
sr: Ne mogu da nađem zahtevane podatke za nadogradnju ni na jednom podešenom izvoru paketa.
    Spisak nadogradnji distribucije neće biti dostupan.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
sr: Paket koji pokušavate da instalirate nije saglasan sa ovim sistemom.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
sr: Nema dovoljno mesta na uređaju.
    Oslobodite prostor na sistemskoj particiji da izvršite ovu operaciju.

en: Additional media is required to complete the transaction.
sr: Potreban je dodatni medijum da dovršite prenos.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
sr: Niste uneli dobre podatke za prijavu.
    Proverite lozinke i podešavanja naloga.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
sr: Ne mogu da pronađem navedenu nadogradnju.
    Možda je već instalirana ili više nije dostupna na udaljenom serveru.

en: The package could not be installed from untrusted source.
sr: Ne mogu da instaliram paket sa izvora bez poverenja.

en: The package could not be updated from untrusted source.
sr: Ne mogu da nadogradim paket sa izvora bez poverenja.

en: The file list is not available for this package.
sr: Spisak datoteka nije dostupan za ovaj paket.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
sr: Ne mogu da dobijem podatke o tome šta ovaj paket zahteva.

en: The specified package source could not be disabled.
sr: Ne mogu da omogućim navedeni izvor paketa.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
sr: Ne mogu da preuzmem paket, morate ga preuzeti ručno.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Ne mogu da podesim jedan od izabranih paketa 
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Ne mogu da izgradim jedan od izabranih paketa.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Ne mogu da instaliram jedan od izabranih paketa.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Ne mogu da uklonim jedan od izabranih paketa.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
sr: Pokrenut je program koji mora biti zatvoren kako bi nastavili nadogradnju.
    Više podataka je dostupno u detaljnom izveštaju.

en: The package database was changed while the request was running.
sr: Baza paketa je izmenjena tokom izvršavanja zahteva.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
sr: Vrsta virtuelnog obezbeđivanja nije podržana ovim sistemom.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
sr: Instalacioni koren je neispravan. Obratite se vašem administratoru.

en: The list of package sources could not be downloaded.
sr: Ne mogu da preuzmem spisak izvora paketa.

en: A previous package management transaction was interrupted.
sr: Prethodni prenos upravljanja paketom je prekinut.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
sr: Prenos je otkazan i biće ponovo pokušan kada sistem bude mirovao.

en: A package manager lock is required.
sr: Potrebno je zaključavanje upravnika paketa.

en: The software source is already in this state.
sr: Izvor programa je već u ovom stanju.

en: No restart is necessary.
sr: Nije potrebno ponovno pokretanje.

en: You will be required to restart this application.
sr: Potrebno je ponovno pokretanje ovog programa.

en: You will be required to log out and back in.
sr: Potrebno je da se odjavite i ponovo prijavite.

en: A restart will be required.
sr: Potrebno je da ponovo pokrenete računar.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
sr: Potrebno je da se odjavite i ponovo prijavite zbog sigurnosne nadogradnje.

en: A restart will be required due to a security update.
sr: Potrebno je ponovno pokretanje računara zbog sigurnosne nadogradnje.

en: No restart is required.
sr: Nije potrebno ponovno pokretanje.

en: A restart is required.
sr: Potrebno je ponovno pokretanje.

en: You need to log out and log back in.
sr: Morate da se odjavite i da se ponovo prijavite.

en: You need to restart the application.
sr: Morate ponovo da pokrenete program.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
sr: Morate da se odjavite i da se ponovo prijavite da biste ostali bezbedni.

en: A restart is required to remain secure.
sr: Potrebno je ponovno pokretanje da biste ostali bezbedni.

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
sr: Nepoznato stanje

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
sr: Pokrećem

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
sr: Čeka u redu

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
sr: Pokrenut

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
sr: Postavljam upit

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
sr: Preuzimam podatke

note: TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
sr: Uklanjam pakete

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files
en: Downloading packages
sr: Preuzimam paket

note: TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
sr: Instaliram pakete

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
sr: Osvežavam spisak programa

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
sr: Instaliram ažuriranja

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
sr: Čistim pakete

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
sr: Postavljam zastarele pakete

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
sr: Razrešavam zavisnosti

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
sr: Proveravam potpise

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
sr: Proveravam izmene

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
sr: Ugrađujem izmene

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
sr: Zahtevam podatke

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
sr: Završeno

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling
en: Canceling
sr: Otkazujem

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
sr: Preuzimam podatke o riznici

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
sr: Preuzimam spisak paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
sr: Preuzimam spisak datoteka

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
sr: Preuzimam spisak izmena

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
sr: Preuzimam grupe

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
sr: Preuzimam podatke o nadogradnji

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
sr: Prepakujem datoteke

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
sr: Učitavam keš

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
sr: Pretražujem instalirane programe

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
sr: Obrazujem spisak paketa

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
sr: Čekam na zaključavanje upravnika paketa

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
sr: Čekam na potvrđivanje identiteta

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
sr: Osvežavam spisak pokrenutih programa

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
sr: Proveravam trenutno pokrenute programe

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
sr: Proveravam trenutno pokrenute biblioteke

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
sr: Umnožavam datoteke

note: TRANSLATORS: we are running hooks pre or post transaction
en: Running hooks
sr: Pokrećem kukice

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
sr: Sitna nadogradnja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
sr: Obična nadogradnja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
sr: Važna nadogradnja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
sr: Sigurnosna nadogradnja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
sr: Nadgradnja sa ispravkama grešaka

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
sr: Nadgradnja sa poboljšanjima

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
sr: Blokirana nadogradnja

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
sr: Dostupan

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
sr: Poverljiv

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
sr: Nepoverljiv

note: TRANSLATORS: The state of a package
en: Unavailable
sr: Nedostupan

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
sr: Preuzimam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
sr: Nadgrađujem

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Installing
sr: Instaliram

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Removing
sr: Uklanjam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
sr: Čistim

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
sr: Zastarujem

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
sr: Ponovo instaliram

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
sr: Pripremam

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
sr: Otpakujem

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
sr: Preuzet

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
sr: Ažuriran

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
sr: Uklonjen

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
sr: Očišćen

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
sr: Zastareo

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
sr: Ponovo instaliran

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
sr: Pripremljen

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
sr: Otpakovan

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
sr: Nepoznata vrsta uloge

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
sr: Preuzeo sam zavisnosti

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
sr: Preuzeo sam detalje nadogradnje

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
sr: Preuzeo sam detalje

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
sr: Preuzeo sam šta pruža

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
sr: Preuzeo sam nadogradnje

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
sr: Pretražio sam detalje paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
sr: Potražio sam datoteku

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
sr: Pretražio sam grupe

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
sr: Potražio sam naziv paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
sr: Uklonio sam pakete

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
sr: Instalirao sam pakete

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
sr: Instalirao sam lokalne datoteke

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
sr: Osvežio sam keš paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
sr: Ažurirao sam pakete

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
sr: Otkazao sam

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
sr: Preuzeo sam spisak riznica

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
sr: Omogućio sam skladište

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
sr: Uklonio sam riznicu

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
sr: Postavio sam podatke o skladištu

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
sr: Razrešio sam

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
sr: Preuzeo sam spisak datoteka

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
sr: Preuzeo sam šta paket obezbeđuje

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
sr: Instalirao sam potpis

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
sr: Preuzeo sam spisak paketa

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
sr: Prihvatio sam ugovor o licenci

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
sr: Preuzeo sam pakete

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
sr: Preuzeo sam nadogradnje distribucije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
sr: Preuzeo sam kategorije

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
sr: Preuzeo sam stare prenose

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
sr: Popravio sam sistem

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Upgrading the system
sr: Nadograđujem sistem

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
sr: Pristupačnost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
sr: Alati

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
sr: Obrazovanje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
sr: Igre

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
sr: Grafika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
sr: Kancelarija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
sr: Ostalo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
sr: Programiranje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
sr: Zvuk i video

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
sr: Sistem

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
sr: Gnom okruženje

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
sr: KDE okruženje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
sr: Iksfce okruženje

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
sr: Ostala okruženja

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
sr: Izdavaštvo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
sr: Serveri

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
sr: Slovni likovi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
sr: Alati za administraciju

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
sr: Zastarelo

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
sr: Lokalizacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
sr: Virtuelizacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
sr: Bezbednost

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
sr: Upravljanje potrošnjom

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
sr: Komunikacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
sr: Mreža

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
sr: Mape

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
sr: Izvori paketa

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
sr: Nauka

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
sr: Dokumentacija

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
sr: Elektronika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
sr: Zbirke paketa

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
sr: Prodavac

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
sr: Najnoviji paketi

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
sr: Nepoznata grupa

note: TRANSLATORS: strftime formatted please
en: %d %B %Y
sr: %d. %B %Y

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
sr: Datum

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
sr: Radnja

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
sr: Korisničko ime

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
sr: Program

note: TRANSLATORS: user-friendly name for pkcon
en: Command line client
sr: Klijent linije naredbi

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gpk-update-icon, which used to exist
en: Update Icon
sr: Ikonica ažuriranja

note: TRANSLATORS: user-friendly name for the command not found plugin
en: Bash – Command Not Found
sr: Baš — naredba nije pronađena

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-settings-daemon, which used to handle updates
en: GNOME Session
sr: Gnomova sesija

note: TRANSLATORS: user-friendly name for gnome-software
en: GNOME Software
sr: Gnomovi programi

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
sr: Postavi filter na ovu vrednost

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
sr: Postavi roditeljski prozor da učiniš ovaj modalnim

en: Software Log Viewer
sr: Pregledač dnevnika programa

note: are we running privileged
en: Log viewer
sr: Pregledač dnevnika

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
sr: Ne mogu da promenim stanje

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
sr: Uključeno

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
sr: Izvor paketa

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
sr: Ne mogu da preuzmem spisak izvora

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
sr: Izlazim jer ne mogu da dobijem detalje o pozadinskom motoru

en: Getting package source list not supported by backend
sr: Preuzimam spisak izvora paketa koje ovaj pozadinac ne podržava

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
sr: Ovaj program nije potpisao dostavljač od poverenja.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
sr: Nemojte ažurirati ovaj paket osim ako niste sigurni da je to bezbedno.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
sr: Zlonamerni program može da ošteti vaš računar ili da mu naudi na neki drugi način.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
sr: Da li <b>sigurno</b> želite da nadogradite ovaj paket?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
sr: Nemojte instalirati ovaj paket osim ako niste sigurni da je to bezbedno.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
sr: Da li <b>sigurno</b> želite da instalirate ovaj paket?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
sr: Potreban je dodatni medijum. Ubacite %s sa natpisom „%s“ da nastavite.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
sr: Nastavi

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
sr: Morate da instalirate i sledeće programe

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
sr: Morate da uklonite i sledeće programe

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
sr: Morate da nadogradite i sledeće programe

en: Update
sr: Ažuriraj

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
sr: Morate ponovo da instalirate i sledeće programe

en: Reinstall
sr: Ponovo instaliraj

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
sr: Morate da instalirate starija izdanja i za sledeće programe

en: Downgrade
sr: Razgradi

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
sr: Morate da obradite i sledeće programe

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
sr: Potrebne su dodatne potvrde

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
sr[0]: Da instalirate ovaj paket, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[1]: Da instalirate ove pakete, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[2]: Da instalirate ove pakete, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[3]: Da instalirate ovaj paket, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
sr[0]: Da uklonite ovaj paket, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[1]: Da uklonite ove pakete, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[2]: Da uklonite ove pakete, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[3]: Da uklonite ovaj paket, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
sr[0]: Da ažurirate ovaj paket, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[1]: Da ažurirate ove pakete, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[2]: Da ažurirate ove pakete, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[3]: Da ažurirate ovaj paket, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
sr[0]: Da instalirate ovu datoteku, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[1]: Da instalirate ove datoteke, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[2]: Da instalirate ove datoteke, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.
sr[3]: Da instalirate ovu datoteku, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
sr: Da obradite ovaj prenos, sledeći programi takođe moraju biti izmenjeni.

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
sr: Ne mogu da obradim zahtev.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
sr: Neka od instaliranih ažuriranja zahtevaju ponovno pokretanje računara da bi izmene bile primenjene.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
sr: Ponovo pokreni računar

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
sr: Neka od instaliranih ažuriranja zahtevaju ponovno pokretanje računara da bi ostao bezbedan.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
sr: Neka od instaliranih ažuriranja zahtevaju da se odjavite i da se ponovo prijavite da bi izmene bile primenjene.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
sr: Odjavi me

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
sr: Neka od instaliranih ažuriranja zahtevaju da se odjavite i da se ponovo prijavite da bi ostali bezbedni.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
sr: Ne mogu ponovo da pokrenem računar

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
sr: Neka ažuriranja nisu instalirana

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
sr: Ne mogu da ažuriram pakete

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
sr: Ažuriranja su instalirana

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
sr: Sve ažuriranja su uspešno instalirana.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
sr: Izabrana ažuriranja su uspešno instalirana.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
sr: Sitna ažuriranja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
sr: Važna ažuriranja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
sr: Bezbednosna ažuriranja

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
sr: Ažuriranja sa ispravkama grešaka

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
sr: Ažuriranja sa poboljšanjima

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
sr: Blokirana ažuriranja

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
sr: Ostala ažuriranja

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
sr: Preuzimam spisak ažuriranja

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
sr: Ne mogu da pokrenem skriptu za nadogradnju

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
sr[0]: Trenutno ste povezani bežičnom mrežom, i može biti skupo da ažurirate paket.
sr[1]: Trenutno ste povezani bežičnom mrežom, i može biti skupo da ažurirate pakete.
sr[2]: Trenutno ste povezani bežičnom mrežom, i može biti skupo da ažurirate pakete.
sr[3]: Trenutno ste povezani bežičnom mrežom, i može biti skupo da ažurirate paket.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
sr: Nema dostupnih ažuriranja

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
sr: Nema dostupnih ažuriranja

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
sr: Nije otkrivena mrežna veza.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
sr[0]: _Instaliraj ažuriranje
sr[1]: _Instaliraj ažuriranja
sr[2]: _Instaliraj ažuriranja
sr[3]: _Instaliraj ažuriranje

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
sr: Svi paketi su osveženi

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
sr: Trenutno nema dostupnih ažuriranja paketa za vaš računar.

en: There is %u update available | There are %u updates available
sr[0]: Dostupno je %u ažuriranje
sr[1]: Dostupna su %u ažuriranja
sr[2]: Dostupno je %u ažuriranja
sr[3]: Dostupno je jedno ažuriranje

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %u update selected | %u updates selected
sr[0]: Izabrano je %u ažuriranje
sr[1]: Izabrana su %u ažuriranja
sr[2]: Izabrano je %u ažuriranja
sr[3]: Izabrano je jedno ažuriranje

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
sr[0]: Izabrano je %u ažuriranje (%s)
sr[1]: Izabrana su %u ažuriranja (%s)
sr[2]: Izabrano je %u ažuriranja (%s)
sr[3]: Izabrano je %u ažuriranje (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
sr: Stanje

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
sr: Ovo ažuriranje će dodati nove funkcije i proširiti delotvornost.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
sr: Ovo ažuriranje će ispraviti greške i druge nekritične probleme.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
sr: Ovo ažuriranje je važno jer rešava kritične probleme.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
sr: Ovo ažuriranje je potrebno da bi se ispravio sigurnosni propust u ovom paketu.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
sr: Ovo ažuriranje je blokirano.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
sr: Ovo obaveštenje je objavljeno %s i poslednji put je ažurirano %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
sr: Ovo obaveštenje je objavljeno %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
sr[0]: Za više podataka o ažuriranju pogledajte ovu veb stranicu:
sr[1]: Za više podataka o ažuriranju pogledajte ove veb stranice:
sr[2]: Za više podataka o ažuriranju pogledajte ove veb stranice:
sr[3]: Za više podataka o ažuriranju pogledajte ovu veb stranicu:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
sr[0]: Za više podataka o ispravljenim greškama pogledajte ovu veb stranicu:
sr[1]: Za više podataka o ispravljenim greškama pogledajte ove veb stranice:
sr[2]: Za više podataka o ispravljenim greškama pogledajte ove veb stranice:
sr[3]: Za više podataka o ispravljenim greškama pogledajte ovu veb stranicu:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
sr[0]: Za više podataka o ovom sigurnosnom ažuriranju pogledajte ovu veb stranicu:
sr[1]: Za više podataka o ovim sigurnosnim ažuriranjima pogledajte ove veb stranice:
sr[2]: Za više podataka o ovim sigurnosnim ažuriranjima pogledajte ove veb stranice:
sr[3]: Za više podataka o ovom sigurnosnom ažuriranju pogledajte ovu veb stranicu:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
sr: Morate ponovo pokrenuti računar nakon ažuriranja da bi izmene bile primenjene.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
sr: Morate da se odjavite i da se ponovo prijavite nakon ažuriranja da bi izmene bile primenjene.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
sr: Ovo ažuriranje spada u nestabilna što znači da nije namenjeno za profesionalnu upotrebu računara.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
sr: Ovo je probno ažuriranje i nije dizajnirano za normalnu upotrebu. Prijavite bilo kakav problem ili problem koji je počeo ponovo da se dešava.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
sr: Biće prikazan dnevnik programera jer nema dostupnog opisa ove nadogradnje:

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: No update details available.
sr: Nema dostupnih podataka o ažuriranju.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
sr: Ne mogu da preuzmem podatke o ažuriranju

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
sr: Ne mogu da preuzmem podtke o paketu

en: No results were returned.
sr: Nema vraćenih rezultata.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
sr: Izaberi sve

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
sr: Poništi izbor

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
sr: Izaberi sigurnosne nadogradnje

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
sr: Zanemari ovo ažuriranje

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
sr: Proveravam ažuriranja…

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
sr: Ne mogu da preuzmem listu za nadogradnju distribucije

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release “%s” is available
sr: Dostupno je novo izdanje distribucije „%s“

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
sr: Ostale ispravke su zadržane, jer prvo treba da budu instalirani neki važni sistemski paketi.

en: Update Packages
sr: Osvežite pakete
