gnome-panel - en to bs translation catalogue (492 entries)

en: Tasks
bs: Zadaci

en: Edit
bs: Izmijeni

en: All Day
bs: Cijeli dan

en: Appointments
bs: Zakazivanja

en: Birthdays and Anniversaries
bs: Rođendani i godišnjice

en: Weather Information
bs: Informacije o vremenu

en: Locations
bs: Lokacije

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Click to hide your appointments and tasks
bs: Kliknite da sakrijete vaše zakazane sastanke i zadatke

en: Click to view your appointments and tasks
bs: Kliknite za prikaz sastanaka i zadataka

en: Click to hide month calendar
bs: Kliknite da sakrijete mjesečni kalendar

en: Click to view month calendar
bs: Pritisnite kako biste vidjeli mjesečni kalendar

en: Computer Clock
bs: Sat računara

en: Failed to open the time settings
bs: Ne mogu da otvorim podešavanja vremena

en: Choose Location
bs: Odaberite lokaciju

en: Edit Location
bs: Izmijeni lokaciju

en: Default
bs: Osnovno

en: Kelvin
bs: Kelvini

en: Celsius
bs: Celzijus

en: Fahrenheit
bs: Farenhajt

en: Meters per second (m/s)
bs: Metri u sekundi (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
bs: Kilometri na sat (kph)

en: Miles per hour (mph)
bs: Milje na sat (mph)

en: Knots
bs: Čvorovi

en: Beaufort scale
bs: Boforova skala

en: City Name
bs: Ime grada

en: City Time Zone
bs: Vremenska zona grada

en: Failed to set the system timezone
bs: Neuspješno postavljanje vremenske zone sistema

en: <small>Set...</small>
bs: <small>Postavi...</small>

en: <small>Set</small>
bs: <small>Postavi</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
bs: Postavi mjesto kao tekuće mjesto i koristi njegovu vremensku zonu za ovaj računar

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
bs: %s,a osjeća se kao da je %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
bs: Izlazak sunca: %s / zalazak: %s

en: Copy Date and _Time
bs: Umnoži datum i _vreme

en: Ad_just Date & Time
bs: Podesi Datum & Vrijeme

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: East
bs: Istok

en: West
bs: Zapad

en: North
bs: Sjever

en: South
bs: Jug

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: _OK
bs: _U redu

en: (optional)
bs: (opcionalan)

en: _Location Name:
bs: _Naziv mjesta:

en: L_atitude:
bs: G. _širina:

en: L_ongitude:
bs: G. _dužina:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should usi that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
bs: Unesite naziv grada, oblasti ili države i pojaviće se prozor za izbor tog mjesta.

en: _Timezone:
bs: Vremenska _zona:

en: Clock Preferences
bs: Opcije sata

en: _Help
bs: Po_moć

en: Time _Settings
bs: Postavke _vremena

en: _Close
bs: _Zatvori

en: Clock Format
bs: Oblik sata

en: _12 hour format
bs: _12 satni format

en: _24 hour format
bs: _24 satni format

en: Panel Display
bs: Prikaz na panelu

en: Show the _date
bs: Pokaži _datum

en: Show seco_nds
bs: Pokaži seku_nde

en: Show _weather
bs: Pokaži metereološko _vrijeme

en: Show _temperature
bs: Pokaži _temperaturu

en: General
bs: Opšte

en: _Add
bs: _Dodaj

en: _Edit
bs: U_redi

en: _Remove
bs: U_kloni

en: Display
bs: Prikaz

en: _Visibility unit:
bs: _Jedinica vidljivosti:

en: _Pressure unit:
bs: _Jedinica pritiska:

en: _Temperature unit:
bs: Jedinica za _temperaturu:

en: _Wind speed unit:
bs: Jedinica za brzinu _vjetra:

en: Weather
bs: Meteorološko vrijeme

en: Could not display help document '%s'
bs: Ne mogu da prikažem dokument za pomoć „%s“

en: Error displaying help document
bs: Greška u prikazu pomoći

en: Clock Applet Factory
bs: Tvornica appleta za satove

en: Factory for clock applet
bs: Proizvođač za programčić sata

en: Clock
bs: Sat

en: Get the current time and date
bs: Saznaj trenutno vrijeme i datum

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bs: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisan aplet, možda ne želite ovo uraditi.
    Mi ne preporučujemo da %s koristite za bilo šta
     što bi ovaj aplet učinilo  "praktičnim" ili korisnim.

en: %s the Fish
bs: %s Riba

en: %s the Fish, a contemporary oracle
bs: %s  - Riba, današnje proricanje

en: Unable to locate the command to execute
bs: Ne mogu pronaći komandu koju treba izvršiti

en: %s the Fish Says:
bs: %s - Riba kaže:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
bs: Ne mogu da pročitam izlaz naredbe
    
    Detalji: %s

en: _Speak again
bs: _Pričaj ponovo

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
bs: Podešena naredba ne radi i zamijenjena je sa: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
bs: Ne mogu izvršiti '%s'
    
    Detalji: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
bs: Ne mogu da čitam iz „%s“
    
    Detalji: %s

en: The water needs changing
bs: Potrebno je promijeniti vodu

en: Look at today's date!
bs: Vidi danas koji je datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
bs: %s - Riba, proricateljica sreće.

en: Preferences
bs: Postavke

en: Fish Preferences
bs: Osobine Ribe

en: _Name of fish:
bs: _Ime ribe:

en: Co_mmand to run when clicked:
bs: Ko_manda za izvršavanje po klikanju:

en: Animation:
bs: Animacija:

en: _Pause per frame:
bs: _Pauza po okviru:

en: seconds
bs: sekundi

en: _Rotate on vertical panels
bs: _Rotiraj na vertikalnim pločama

en: Wanda Factory
bs: Wanda tvornica

en: From Whence That Stupid Fish Came
bs: Odakle Ta Glupa Riba Iziđe

en: Fish
bs: Riba

en: Display a swimming fish or another animated creature
bs: Prikaži ribu kako pliva ili neko drugo animirano stvorenje

en: Panel Notification Area
bs: Obavještajna zona ploče

en: Notification Area Factory
bs: Tvornica za Obavještajnu zonu

en: Factory for notification area
bs: Proizvođač za notifikacijsko područje

en: Notification Area
bs: Obavještajna zona

en: Area where notification icons appear
bs: Površina gdje se pojavljuju sličice za obavještenja

en: Window Navigation Applet Factory
bs: Proizvodnja apleta za odabir prozora

en: Factory for the window navigation related applets
bs: Proizvodnja programa za odabir prozora

en: Window Selector
bs: Izabirač prozora

en: Switch between open windows using a menu
bs: Prebacuj se do otvorenih prozora koristeći meni

en: Workspace Switcher
bs: Prebacivanje između radnih površina

en: Switch between workspaces
bs: Sljedeća radna površina

en: Window List
bs: Lista Prozora

en: Switch between open windows using buttons
bs: Prebacuj se do otvorenih prozora koristeći dugmad

en: Show Desktop
bs: Prikaži radnu površinu

en: Hide application windows and show the desktop
bs: Sakrij prozore programa i prikaži radnu površinu

en: Failed to load %s: %s
bs: Neuspjelo učitavanje %s: %s

en: Icon not found
bs: Ikona nije nađena

en: Click here to restore hidden windows.
bs: Kliknite ovdje da prikažete sakrivene prozore.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
bs: Kliknite ovdje da sakrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Show Desktop Button
bs: Dugme za prikazivanje radne površine

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
bs: Vaš upravitelj prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravitelja prozora.

en: Window List Preferences
bs: Osobine liste prozora

en: Window List Content
bs: Sadržaj Spiska prozora

en: Sh_ow windows from current workspace
bs: Prikaži prozore sa _trenutne radne površine

en: Show windows from a_ll workspaces
bs: Prikaži prozore sa _svih radnih površina

en: Window Grouping
bs: Grupisanje prozora

en: _Never group windows
bs: _Nikad ne grupiši prozore

en: Group windows when _space is limited
bs: Grupiši prozore kada je prostor ograničen

en: _Always group windows
bs: _Uvijek grupiši prozore

en: Restoring Minimized Windows
bs: Vraćanje umanjenih prozora

en: Restore to current _workspace
bs: Prikaži na _trenutnoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
bs: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: rows
bs: redovi

en: columns
bs: kolone

en: Workspace Switcher Preferences
bs: Osobine radnih površina

en: Show _only the current workspace
bs: Prikaži samo _trenutnu radnu površinu

en: Show _all workspaces in:
bs: Prikaži _sve radne površine u:

en: Switcher
bs: Prebacivač

en: Number of _workspaces:
bs: Broj radnih _površina:

en: Workspace na_mes:
bs: I_mena radnih površina:

en: Workspace Names
bs: Imena radnih površina

en: Show workspace _names in switcher
bs: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

en: Workspaces
bs: Radni prostori

en: Show date in tooltip
bs: Prikaži datum u obavijesti

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
bs: Ako je tačno, prikaži opis alata kada se mišom pređe preko sata.

en: Show weather in clock
bs: Pokaži vremensku prognozu na satu

en: If true, display a weather icon.
bs: Ako je tačno, prikaži ikonu vremena.

en: Show temperature in clock
bs: Pokaži temperaturu na satu

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
bs: Ako je postavljeno, prikaži temperaturu pored ikone sa vremenskim prilikama.

en: Show week numbers in calendar
bs: Prikaži brojeve nedjelja u kalendaru

en: If true, show week numbers in the calendar.
bs: Ako je tačno, prikaži redni broj sedmice u kalendaru.

en: Expand list of appointments
bs: Raširi spisak sastanaka

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikaži spisak sastanaka u kalendaru.

en: Expand list of birthdays
bs: Raširi spisak rođendana

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikaži spisak rođendana u kalendaru.

en: Expand list of tasks
bs: Raširi spisak zadataka

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikaži spisak zadataka u kalendaru.

en: Expand list of weather information
bs: Raširi spisak vremenskih prilika

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikaži vremenske prilike u kalendaru.

en: Expand list of locations
bs: Proširi spisak mjesta

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
bs: Ako je tačno, proširi spisak mjesta u prozoru kalendara.

en: List of locations
bs: Spisak mjesta

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
bs: Spisak mjesta za prikazivanje u prozoru kalendara. Svako mjesto je skupina prikazanog naziva, METARSKE šifre i koordinata.

en: The fish's name
bs: Ime ribe

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
bs: Riba bez imena je prilično glupa riba. Oživite vašu ribu dajući joj ime.

en: The fish's animation pixmap
bs: Sličica za animaciju ribe

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
bs: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorij sa slikama.

en: Command to execute on click
bs: Komanda za izvršavanje po kliku

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
bs: Ovaj ključ navodi komandu za izvršavanje po kliku na ribu.

en: Pause per frame
bs: Pauza po okviru

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
bs: Ovaj ključ navodi trajanje svakog okvira u sekundama.

en: Rotate on vertical panels
bs: Rotiraj na vertikalnim pločama

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
bs: Ukoliko je istinito, animacija ribe će biti rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: Show windows from all workspaces
bs: Prikaži prozore sa svih radnih prostora

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, popis prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: When to group windows
bs: Kada grupisati prozore

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
bs: Određuje kada grupisati prozore iz istog programa na listi prozora. Dozvoljene vrijednosti su "never" (nikad), "auto" (automatski) i "always" (uvijek).

en: Move windows to current workspace when unminimized
bs: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: Display workspace names
bs: Prikaži imena radnih površina

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, radne površine u programčetu će prikazivati imena radnih površina. Inače će prikazivati sadržaj radne površine. Ovo radi samo ako se koristi Metasiti kao upravljač prozorima.

en: Display all workspaces
bs: Prikaži sve radne površine

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, izmjena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: Rows in workspace switcher
bs: Broj redova u promjeni radnih površina

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
bs: Ovaj ključ određuje koliko redova (za horizontalan raspored) ili kolona (za vertikalan raspored) će prikazivati izmjena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

en: Enable tooltips
bs: Uključi savjete

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
bs: Ako je izabrano, oblačići savjeta se prikazuju za objekte u panelima. Savjeti mogu biti isključeni za cijelu radnu površ svojstvom „gtk-enable-tooltips“ (gtk-uključi-savete) u GTK+.

en: Confirm panel removal
bs: Potvrdi brisanje ploče

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozor u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje ploče.

en: Icon size in the menus
bs: Veličina ikonice u izbornicima

en: Icon size for only Applications item in the Menu Bar applet
bs: Veličina ikonice samo za stavku programa u programčetu treke izbornika

en: Panel ID list
bs: Popis ID-a ploče

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
bs: Spisak IB-a panela. Svaki IB određuje jedan panel prvog nivoa. Podešavanja za svaki od ovih panela se nalaze u /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
bs: Popis ID-a objekta na ploči

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
bs: Spisak IB-a objekata na panelu. Svaki IB određuje jedan objekat na panelu (npr. programčić, pokretač, dugme ili traku/dugme sa izbornikom). Podešavanja za svaki objekat se nalaze u „/apps/panel/objects/$(id)“.

en: Complete panel lockdown
bs: Potpuno zaključavanje ploče

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
bs: Ukoliko je postavljeno, ploča neće dozvoliti izmjene u mojim osobinama ploče. Pojedinačni programi se mogu zasebno zaključati. Ploču je obavezno ponovo pokenuti da bi ova opcija djelovala.

en: Applet IIDs to disable from loading
bs: IID-i programa za isključivanje učitavanja

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
bs: Popis IID-a programa koje će panel zanemarivati. Na ovaj način možete da spriječite učitavanje ili prikazivanje u izborniku nekih programa. Na primjer, da isključite program mali-narednik, dodajte "OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet" u ovaj popis. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo uzelo maha.

en: Disable Force Quit
bs: Onemogući prisilno zatvaranje

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
bs: Ako je postavljeno, ploča neće dozvoliti korisniku insistiranje na izlasku iz programa, uklanjanjem pristupa dugmetu insistiranog izlaza.

en: History of "Run Application" dialog
bs: Istorijat u prozorčiću za pokretanje naredbi

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
bs: Prikazuje spisak naredbi koje su ranije korišćene u prozorčiću za pokretanje naredbi.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
bs: Prikaži popis programa u prozoru za pokretanje komandi.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
bs: Ako je postavljenoprikazuje se lista poznatih programa u prozorčiću za pokretanje programa. Da li će se lista širiti, određuje se ključem show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
bs: Razgranaj popis programa u prozoru za pokretanje komandi

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
bs: Ukoliko je postavljeno, spisak poznatih programa u prozorčiću za pokretanje programa je razgranat. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno enable_program_list.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
bs: Omogući samodopunu u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
bs: Ako je tačno: automatsko dovršavanje je dostupno u dijalogu "Pokreni program".

en: Launcher location
bs: Pozicija pokretača

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
bs: Mjesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "launcher-object".

en: Tooltip displayed for menu
bs: Oblačić za meni

en: The text to display in a tooltip for this menu.
bs: Tekst za prikazivanje u oblačiću za ovaj meni.

en: Icon used for button
bs: Ikonica upotrijebljena za dugme

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
bs: Putanja do datoteke sa slikom koja se koristi kao ikonica za dugme ovog objekta. Ukoliko je prazno, koristi se podrazumijevana ikonica menija.

en: Menu content path
bs: Putanja sadržaja izbornika

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
bs: Putanja na osnovu koje se izgrađuje sadržaj menija. Ukoliko je prazno, koristi se podrazumijevani meni sa programima.

en: Object IID
bs: IB objekta

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
bs: IB implementacije za objekat — npr. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: Toplevel panel containing object
bs: Panel prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
bs: Identifikator ploče prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
bs: Pozicija je data u odnosu na donji/desni rub

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
bs: Ukoliko je postavljeno na „end“ (kraj), položaj objekta se posmatra u odnosu na desnu (ili donju — ukoliko je uspravan) ivicu panela.

en: Object's position on the panel
bs: Pozicija objekta na ploči

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
bs: Pozicija ovog objekta na ploči. Navodi se kao broj piksela u odnosu na lijevu (ili gornju ako je vertikalan) rub ploče.

en: Name to identify panel
bs: Ime kojim se identifikuje ova ploča

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
bs: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje ploča. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora ploče što može pomoći pri biranju ploče.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
bs: Xinerama prikaz na kojem je prikazana ploča

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
bs: Kada se koristi Xinerama, možete imati ploče na svakom ekranu. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kojem se prikazuje ploča.

en: Expand to occupy entire screen width
bs: Raširi da zauzme cijelu širinu prikaza

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
bs: Ukoliko je postavljeno, ploča će zauzeti cijelu širinu ekrana (visinu ako se radi o uspravnom panelu). Na ovaj način ploča se može postaviti jedino uz rub prikaza. Ukoliko nije postavljeno, ploča će biti taman tolika da na njega može da stane svaki program, pokretač i dugme.

en: Panel orientation
bs: Orjentacija ploče

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
bs: Usmjerenje ploče. Postoje četiri dozvoljene vrijednosti: "top", "bottom", "left" i "right". Pri raširenom prikazivanju, ova vrijednost označava uz koji rub se postavlja ploča. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između "top" i "bottom" je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnoj ploči — ali ipak daje i označava kako neki objekti na ploči treba da se ponašaju. Na primjer, na "top" ploči će se izbornici prikazivati ispod ploče, dok će se na "bottom" ploči izbornici prikazivati iznad ploče.

en: Panel size
bs: Veličina ploče

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
bs: Visina (širina za uspravne panele) ploče. U toku rada ploča će odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine fonta i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) ekrana.

en: X co-ordinate of panel
bs: Horizontalna koordinata panela (X koordinata)

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bs: Pozicija ploče na vodoravnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz ekran kako je naznačeno u usmjerenju.

en: Y co-ordinate of panel
bs: Vertikalna koordinata ploče

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bs: Pozicija ploče na vertikalnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz rub ekrana kako je naznačeno u usmjerenju.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
bs: Vodoravna koordinata panela, u odnosu na desnu stranu ekrana

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bs: Pozicija panela na vodoravnoj osi u odnosu na desnu ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrijednost se zanemaruje i koristi se vrijednost ključa „x“. Ako je vrijednost veća od 0, onda se vrijednost ključa „x“ zanemaruje. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmjerenju.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
bs: Uspravna koordinata panela, u odnosu na dno ekrana

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bs: Pozicija panela na uspravnoj osi u odnosu na donju ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrijednost se zanemaruje i koristi se vrijednost ključa „y“. Ako je vrijednost veća od 0, onda se vrijednost ključa „y“ zanemaruje. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmjerenju.

en: Center panel on x-axis
bs: Centriraj ploču horizontalno

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
bs: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se vodoravni položaj naveden u ključevima „x“ i „x_right“ i panel se centrira vodoravno. Ukoliko se izmjeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „x“ i „x_right“ određuju položaj panela.

en: Center panel on y-axis
bs: Centriraj ploču vertikalno

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
bs: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se uspravni položaj naveden u ključevima „y“ i „y_bottom“ i panel se centrira uspravno. Ukoliko se izmjeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „y“ i „y_bottom“ određuju položaj panela.

en: Automatically hide panel into corner
bs: Automatski sakrij panel u čošak

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
bs: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu ploče, on se skriva u rubu ekranu. Pomicanjem pokazivača u taj rub, ploča će se ponovo prikazati.

en: Enable hide buttons
bs: Omogući dugmad za skrivanje

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
bs: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane panela će se prikazati dugmad kojima se panel može pomaknuti na rub prikaza, tako da samo dugme ostane prikazan.

en: Enable arrows on hide buttons
bs: Prikaži strelice na dugmadima za skrivanje

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
bs: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smijestiti na dugmad za skrivanje. Ova osobina je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: Panel autohide delay
bs: Vrijeme sakrivanja ploče

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bs: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova osobina je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Panel autounhide delay
bs: Vrijeme otkrivanja ploče

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bs: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova osobina je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Visible pixels when hidden
bs: Broj vidljivih tačaka kada je skriven

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bs: Određuje koliko tačaka je vidljivo kada je ploča sakrivena u rubu. Ova osobina je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Animation speed
bs: Brzina animacije

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
bs: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrijednosti: "slow", "medium" i "fast". Ova osobina je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: Background type
bs: Tip pozadine

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
bs: Određuje koje je vrste pozadina ovog panela. Dozvoljene vrijednosti su „none“ — koristi uobičajenu pozadina za Gtk+ elemente; „color“ — koristi postavljenu boju za pozadinu; ili „image“ — koristi izabranu sliku kao pozadinu.

en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
bs: Postavlja boju pozadine panela u obliku #RGB.

en: Background image
bs: Slika za pozadinu

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
bs: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika polutransparentna, onda će se uklopiti sa slikom pozadine radne površine.

en: Rotate image on vertical panels
bs: Rotiraj sliku na vertikalnim pločama

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
bs: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu biti će rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: Image options
bs: Opcije slike

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
bs: Određuje kako se iscrtava slika podešena adresom slike. Moguće vrijednosti su: „none“, „stretch“ i „fit“. Sa „stretch“, slika će biti smanjena na dimenzije panela a odnos razmejre slike neće biti zadržan. Sa „fit“, slika će biti smanjena (zadržavajući odnos razmjera slike) na visinu panela (ako je položena).

en: _Move
bs: _Premjesti

en: _Remove From Panel
bs: _Skloni sa ploče

en: Create new file in the given directory
bs: Napravi novu datoteku u datom direktoriju

en: [FILE...]
bs: [DATOTEKA...]

en: - Edit .desktop files
bs: - Izmijeni .desktop datoteke

en: Create Launcher
bs: Napravi pokretač

en: Directory Properties
bs: Osobine direktorijuma

en: Launcher Properties
bs: Postavke pokretača

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
bs: Pokreće ostale programe i obezbeđuje razne alate za upravljanje prozorima, prikaz vremena, itd.

en: Could not show this URL
bs: Ne mogu prikazati ovu adresu

en: No URL was specified.
bs: Nijedna adresa nije navedena.

en: Could not launch application
bs: Ne mogu pokrenuti program

en: Could not use dropped item
bs: Ne mogu koristiti ispuštenu stvar

en: No URI provided for panel launcher desktop file
bs: URI adresa nije navedena u .desktop datoteci pokretača

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
bs: Ne može se otvoriti desktop datoteka "%s" za pokretač sa panela %s%s

en: _Launch
bs: Po_kreni

en: _Properties
bs: _Osobine

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
bs: Pokretač nije postavljen, ne mogu da učitam pokretač

en: Could not save launcher
bs: Ne mogu da napravim pokretač

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should bje. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
bs: Greška

en: Choose an icon
bs: Izaberite ikonicu

en: _Open
bs: _Otvori

en: Could not launch '%s'
bs: Ne mogu da pokrenem „%s“

en: Could not open location '%s'
bs: Ne mogu da otvorim mjesto „%s“

en: No application to handle search folders is installed.
bs: Nije instaliran program za upravljanje pretraživačkim fasciklama.

en: Replace a currently running panel
bs: Zamijeni postojeći panel

en: _Lock Screen
bs: _Zaključaj ekran

en: _Activate Screensaver
bs: _Aktiviraj screensaver

en: Connect to server
bs: Poveži se na server

en: Could not connect to server
bs: Ne mogu se povezati sa serverom

en: Lock Screen
bs: Zaključaj ekran

en: Protect your computer from unauthorized use
bs: Zaštitite Vaš računar od neovlaštene upotrebe

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out
bs: Odjavi se

en: Log out of this session to log in as a different user
bs: Odjavite se da biste se prijavili kao neki drugi korisnik

en: Run Application...
bs: Pokreni program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
bs: Pokrenite program unosom naredbe ili izborom iz liste

en: Search for Files...
bs: Traži datoteke...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
bs: Pronalazi dokumente i direktorije na ovom računaru po imenu ili sadržaju

en: Force Quit
bs: Prisili zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
bs: Insistiraj na isključivanju programa koji se loše ponašaju

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
bs: Poveži se sa serverom...

en: Connect to a remote computer or shared disk
bs: Poveži se na udaljeni računar ili dijeljeni disk

en: Hibernate
bs: Zamrzni

en: Suspend
bs: Obustavi

en: Hybrid sleep
bs: Uspavaj

en: Restart
bs: Ponovo pokreni

en: Restart the computer
bs: Ponovo pokreni računar

en: Power Off
bs: Gašenje

en: Power off the computer
bs: Ugasi računar

en: Main Menu
bs: Glavni meni

en: The main GNOME menu
bs: Glavni GNOME izbornik

en: Menu Bar
bs: Traka Menija

en: A custom menu bar
bs: Vlastita traka izbornika

en: A separator to organize the panel items
bs: Razdvajač za organizaciju stvari na ploči

en: User menu
bs: Korisničpki meni

en: Menu to change your settings and your online status
bs: Meni za promjenu vaših podešavanja i vašeg stanja na mreži

en: (empty)
bs: (prazno)

en: Custom Application Launcher
bs: Vlasitti pokretač programa

en: Create a new launcher
bs: Napravi novi pokretač

en: Application Launcher...
bs: Pokretač programa...

en: Copy a launcher from the applications menu
bs: Umnoži pokretač iz menija programa

en: Find an _item to add to "%s":
bs: Traži _stavku koju dodajete na „%s“:

en: Find an _item to add to the panel:
bs: Traži _stavku koju dodajete na panel:

en: Add to Panel
bs: Dodaj na panel

en: _Forward
bs: Na_pred

en: _Back
bs: Na_zad

en: "%s" has quit unexpectedly
bs: „%s“ je neočekivano okončan

en: Panel object has quit unexpectedly
bs: Objekat panela je neočekivano okončan

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
bs: Ukoliko ponovo učitate objekat panela, sam će biti dodat nazad na panel.

en: _Don't Reload
bs: _Ne učitavaj

en: _Reload
bs: _Ponovo učitaj

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
bs: Ploča je naišla na problem pri učitavanju "%s".

en: OK
bs: U redu

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
bs: Da li želite da uklonite ovaj programčić iz vaših podešavanja?

en: D_on't Delete
bs: _Ne Briši

en: _Delete
bs: _Ukloni

en: Open URL: %s
bs: Otvori URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
bs: Otvori „%s“

note: is_exec? exec nami
en: Open your personal folder
bs: Otvori lični direktorij

note: is_exec? exec
en: Computer
bs: Računar

note: nami
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bs: Razgledaj sve lokalne i udaljene diskove i direktorije dostupne sa ovog računara

note: is_exec? exec
en: Network
bs: Mreža

note: nami
en: Browse bookmarked and local network locations
bs: Razgledaj ranije obilježena i lokalna mrežna mjesta

en: Delete this panel?
bs: Ukloni ovaj panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
bs: Kada se panel ukloni, panel i njegove postavke se 
    nepovratno gube.

en: Cannot delete this panel
bs: Ne mogu da uklonim ovaj panel

en: You must always have at least one panel.
bs: Morate uvijek imati barem jedan panel.

en: _Add to Panel...
bs: _Dodaj na ploču...

en: _Delete This Panel
bs: _Obrisi ovu ploču

en: _New Panel
bs: _Nova ploča

en: Application
bs: Aplikacija

en: Application in Terminal
bs: Program u terminalu

en: Location
bs: Lokacija

note: Type
en: _Type:
bs: _Tip:

note: Nami
en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Browse...
bs: _Razgledaj...

note: Comment
en: Co_mment:
bs: Komentar:

en: _Revert
bs: _Povrati

en: Choose an application...
bs: Odaberi program...

en: Choose a file...
bs: Odaberi datoteku...

en: Comm_and:
bs: Na_redba:

en: _Location:
bs: _Lokacija:

en: The name of the launcher is not set.
bs: Ime ovog pokretača nije postavljeno.

en: Could not save directory properties
bs: Ne mogu da sačuvam osobine direktorijuma

en: The name of the directory is not set.
bs: Ime direktorijuma nije postavljeno.

en: The command of the launcher is not set.
bs: Naredba koju ovaj pokretač izvršava nije postavljena.

en: The location of the launcher is not set.
bs: Mjesto u kome se pokretač izvršava nije postavljeno.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
bs: Pritisnite na prozor da prisilite program da završi. Da anulirate, pritisnite <ESC>.

en: Force this application to exit?
bs: Primoraj ovaj program na zatvaranje?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
bs: Ako odaberete da natjerate zatvaranje ovog programa, možete izgubiti nesačuvane dokumente.

en: _Force quit
bs: _Prisili završavanje

en: Cannot create initial panel layout.
bs: Ne mogu da napravim početni raspored panela.

en: Browse and run installed applications
bs: Razgledajte i pokrenite neki od instaliranih programa

en: Access documents, folders and network places
bs: Pristup dokumentima, fasciklama i mrežnim mjestima

en: Applications
bs: Aplikacije

en: _Edit Menus
bs: _Uredite menije

en: Switch User
bs: Prebaci korisnika

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Unable to scan %s for media changes
bs: Ne može da prati %s za promjene medija

en: Rescan %s
bs: Ponovo provjeri %s

en: Unable to mount %s
bs: Ne mogu da montiram %s

en: Mount %s
bs: Montiraj %s

en: Removable Media
bs: Pokretni mediji

en: Network Places
bs: Mrežna mjesta

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
bs: Radna površina

en: Open the contents of your desktop in a folder
bs: Otvori radnu površ kao direktorij

en: Available
bs: Dostupan

en: Busy
bs: Zauzet

en: Places
bs: Mjesta

en: Image widget
bs: Element za sliku

en: Child widget to appear next to the menu text
bs: Element poroda koji će se pojaviti pored teksta izbornika

en: Always show image
bs: Uvijek prikazuj sliku

en: Whether the image will always be shown
bs: Da li će slika uvijek biti prikazana

[ctx: Orientation]
en: Top
bs: Gore

[ctx: Orientation]
en: Bottom
bs: Dolje

[ctx: Orientation]
en: Left
bs: Lijevo

[ctx: Orientation]
en: Right
bs: Desno

en: Panel Properties
bs: Svojstva panela

en: Some of these properties are locked down
bs: Neke od ovih osobina su zaključane

en: pixels
bs: pikseli

en: _Orientation:
bs: _Orijentacija:

en: _Size:
bs: _Veličina:

en: E_xpand
bs: _Proširi

en: _Autohide
bs: _Automatsko sakrivanje

en: Show hide _buttons
bs: Prikaži dugmad za _skrivanje

en: Arro_ws on hide buttons
bs: S_trelice na dugmadima za skrivanje

en: _None (use system theme)
bs: _Ništa (koristi sistemsku temu)

en: Solid c_olor
bs: _Čvrsta boja

en: Pick a color
bs: Izaberite boju

en: Transparent
bs: Providno

en: Opaque
bs: Neprozirno

en: Co_lor:
bs: Bo_ja:

en: S_tyle:
bs: _Stil:

en: Background _image:
bs: _Pozadinska slika:

en: Select background
bs: Izaberite pozadinu

en: Background
bs: Pozadina

en: Image Background Details
bs: Detalji slike za pozadinu

en: _Tile
bs: _Preslaganje

en: _Scale
bs: _Skaliranje

en: St_retch
bs: _Rastegni

en: Rotate image when panel is _vertical
bs: Rotiraj sliku ako je panel _vertikalan

en: Could not open recently used document "%s"
bs: Ne mogu da otvorim nedavno korišćeni dokument „%s“

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
bs: Došlo je do greške pri pokušaju otvaranja „%s“.

en: Clear the Recent Documents list?
bs: Da očistim spisak skorašnjih dokumenata?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
bs: Ukoliko očistite spisak skorašnjih dokumenata, čistite sljedeće:
    
    • Sve iz menija Prečice → Skorašnji dokumenti.
    • Sve iz spiska skorašnjih dokumenata u svim programima.

en: C_lear
bs: O_čisti

en: Clear Recent Documents
bs: Očisti nedavne dokumente

en: Recent Documents
bs: Skorašnji dokumenti

en: Clear Recent Documents...
bs: Očisti skorašnje dokumente...

en: Clear all items from the recent documents list
bs: Očisti sve stavke iz spiska skorašnjih dokumenata?

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
bs: Ne mogu naći terminal, koristiću xterm iako možda neće raditi

en: Could not run command '%s'
bs: Ne mogu da pokrenem naredbu „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
bs: Ne mogu da pretvorim „%s“ iz UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
bs: Izaberite datoteku koju želite pridodati komandi...

en: Select an application to view its description.
bs: Odaberite aplikaciju da vidite njen opis.

en: Will run command: '%s'
bs: Izvršit će komandu: "%s"

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
bs: Spisak adresa pušten na prozorče za pokretanje je bio neispravnog oblika (%d) ili dužine (%d)

en: Run Application
bs: Pokreni program

en: Command icon
bs: Ikona komande

en: The icon of the command to be run.
bs: Ikona komande koju treba izvršiti.

en: Run in _terminal
bs: Pokreni u _terminalu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
bs: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Run with _file...
bs: Pokreni uz _datoteku...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
bs: Pritisnite ovo dugme da pronađete datoteku čije ime želite pridodati komandi.

en: List of known applications
bs: Spisak poznatih programa

en: Show list of known _applications
bs: Prikaži popis poznatih pro_grama

en: _Run
bs: _Pokreni

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
bs: Pritisnite ovo dugme da pokrenete odabrani program ili komande iz stavke za unos komande.

en: Specify an applet IID to load
bs: Navedite IID programa za učitavanje

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
bs: Navedite početno usmjerenje programa (gore, dolje, lijevo ili desno)

en: Failed to load applet %s
bs: Neuspjelo učitavanje programčića %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
bs: Alat za isprobavanje programčića

en: Execute
bs: Izvrši

en: Close
bs: Zatvori

en: _Applet:
bs: _Programčić:

en: Hide Panel
bs: Sakrij ploču

note: translators: these string will bje shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
bs: Gornje rubno raširena ploča

en: Top Centered Panel
bs: Gornje centrirana ploča

en: Top Floating Panel
bs: Plutajuća ploča u vrhu

en: Top Edge Panel
bs: Gornja rubna ploča

en: Bottom Expanded Edge Panel
bs: Raširena donja rubna ploča

en: Bottom Centered Panel
bs: Ploča centrirana pri dnu

en: Bottom Floating Panel
bs: Donja plutajuća ploča

en: Bottom Edge Panel
bs: Rubna donja ploča

en: Left Expanded Edge Panel
bs: Raširena ljeva rubna ploča

en: Left Centered Panel
bs: Lijevo Centrirana ploča

en: Left Floating Panel
bs: Lijevo Plutajuća ploča

en: Left Edge Panel
bs: Lijeva rubna ploča

en: Right Expanded Edge Panel
bs: Desno rubno proširena ploča

en: Right Centered Panel
bs: Desno centrirana ploča

en: Right Floating Panel
bs: Desno plutajuća ploča

en: Right Edge Panel
bs: Desno rubna ploča

en: Icon '%s' not found
bs: Ikona '%s' nije pronađena.

en: file
bs: datoteka

en: Home Folder
bs: Lični direktorij

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
bs: Datotečni sistem

en: Search
bs: Traži

en: Test DBus Applet Factory
bs: Proizvođač za Tet DBus

en: Factory for Test DBus Applet
bs: Proizvođač za Test DBus Applet

en: A simple applet for testing the GNOME panel
bs: Jednostavan programčić za testiranje GNOME panela
