gnome-panel - en to crh translation catalogue (474 entries)

en: Tasks
crh: Vazifeler

en: Edit
crh: Tahrir Et

en: All Day
crh: Kün Boyu

en: Appointments
crh: Körüşmeler

en: Birthdays and Anniversaries
crh: Doğum künleri ve Yıldönümleri

en: Weather Information
crh: Hava Durumı Malümatı

en: Locations
crh: Qonumlar

en: Calendar
crh: Taqvim

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
crh: %A, %d %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
crh: Körüşmeler ve vazifeleriñizni gizlemek içün çertiñiz

en: Click to view your appointments and tasks
crh: Körüşmeler ve vazifeleriñizni körmek içün çertiñiz

en: Click to hide month calendar
crh: Ay taqvimini gizlemek içün çertiñiz

en: Click to view month calendar
crh: Ay taqvimini körmek içün çertiñiz

en: Computer Clock
crh: Bilgisayar Saatı

en: Failed to open the time settings
crh: Vaqıt ayarları açılamadı

en: _Preferences
crh: Tercih_ler

en: Ad_just Date & Time
crh: Tarih ve Vaqıtnı Tadil _Et

en: Choose Location
crh: Qonumnı Sayla

en: Edit Location
crh: Qonumnı Tahrir Et

en: City Name
crh: Şehеr İsmi

en: City Time Zone
crh: Şeher Saat Tilimi

en: Failed to set the system timezone
crh: Sistem vaqıt tilimini tesbit etüv muvafaqiyetsiz

en: <small>Set...</small>
crh: <small>Tesbit et...</small>

en: <small>Set</small>
crh: <small>Tesbit et</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
crh: Qonumnı cari qonum olaraq tesbit et ve onıñ vaqıt tilimini bu bilgisayar içün qullan

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
crh: %s, %s kibi sezilir

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
crh: Küneş doğuşı: %s / Küneş batışı: %s

en: East
crh: Şarq

en: West
crh: Ğarp

en: North
crh: Şimal

en: South
crh: Cenüp

en: _Location Name:
crh: _Qonum İsmi:

en: L_atitude:
crh: _Enlem:

en: L_ongitude:
crh: _Boylam:

en: _Timezone:
crh: _Saat Tilimi:

en: Clock Preferences
crh: Saat Tercihleri

en: Time _Settings
crh: Vaqıt _Tesbitleri

en: Clock Format
crh: Saat Formatı

en: _12 hour format
crh: _12 saatlıq format

en: _24 hour format
crh: _24 saatlıq format

en: Panel Display
crh: Panel Kösterimi

en: Show the _date
crh: _Tarihnı köster

en: Show seco_nds
crh: _Saniyelerni köster

en: Show _weather
crh: _Hava durumını köster

en: Show _temperature
crh: Hararetni _köster

en: General
crh: Umumiy

en: Display
crh: Kösterim

en: _Visibility unit:
crh: _Körünirlik birlemi:

en: _Pressure unit:
crh: _Basım birlemi:

en: _Temperature unit:
crh: _Hararet birlemi:

en: _Wind speed unit:
crh: _Yel sur'atı birlemi:

en: Weather
crh: Hava Durumı

en: Could not display help document '%s'
crh: Yardım vesiqası '%s' kösterilamadı

en: Error displaying help document
crh: Yardım vesiqası kösterilgende hata

en: Clock Applet Factory
crh: Saat Uyğulamaçığı Fabrikası

en: Factory for clock applet
crh: Saat uyğulamaçığı içün fabrika

en: Clock
crh: Saat

en: Get the current time and date
crh: Ağımdaki vaqıt ve tarihnı al

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
crh: İhtar:  Bu buyruq faydalı bir şey kibi körüne.
    Bu uyğulamaçıq faydasız olğanı içün, bunı yapmamağa isteybilirsiñiz.
    %s uyğulamaçığını onı "ameliy" yaki faydalı 
    yapacaq her hangi şey içün qullanmayuvıñıznı tevsiye etermiz.

en: %s the Fish
crh: %s el-Balıq

en: %s the Fish, a contemporary oracle
crh: %s el-Balıq, zemaneviy bir kâhin

en: Unable to locate the command to execute
crh: İfa etilecek buyruq qonumlandırılalmay

en: %s the Fish Says:
crh: %s el-Balıq Dey ki:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
crh: Buyruq çıqtısı oqulalmay
    
    Tafsilât: %s

en: _Speak again
crh: _Yañıdan söyle

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
crh: Ayarlanğan buyruq çalışmay ve aşağıdaki ile ivaz etilgendir: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
crh: '%s' ifa etilalmay
    
    Tafsilât: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
crh: '%s' oqulalmay
    
    Tafsilât: %s

en: The water needs changing
crh: Suv deñiştirilmek kerek

en: Look at today's date!
crh: Bugünki tarihqa baqıñız!

en: %s the Fish, the fortune teller
crh: %s el-Balıq, el-falcı

en: Fish Preferences
crh: Balıq Tercihleri

en: _Name of fish:
crh: _Balıqnıñ ismi:

en: Co_mmand to run when clicked:
crh: _Çertilgeninde çaptırılacaq olğan emir:

en: Animation
crh: Canlandırma

en: _Pause per frame:
crh: _Çerçive başına tınış:

en: seconds
crh: saniye

en: _Rotate on vertical panels
crh: _Vertikal panellerde bur

en: Wanda Factory
crh: Wanda Fabrikası

en: From Whence That Stupid Fish Came
crh: Bu Ahmaq Balıqnıñ Kelgeni Yer

en: Fish
crh: Balıq

en: Display a swimming fish or another animated creature
crh: Yaldağan balıqnı yaki diger canlandırılğan bir mahlüqnı köster

en: Panel Notification Area
crh: Panel Bildirim Mıntıqası

en: Notification Area Factory
crh: Bildirim Mıntıqası Fabrikası

en: Factory for notification area
crh: Tebliğ mıntıqası içün fabrika

en: Notification Area
crh: Bildirim Mıntıqası

en: Area where notification icons appear
crh: Tebliğ işaretçikleriniñ belirecegi mıntıqa

en: Window Navigation Applet Factory
crh: Pencere Yürsetimi Uyğulamaçığı Fabrikası

en: Factory for the window navigation related applets
crh: Pencere yürsetimi ile bağlı uyğulamaçıqlar içün fabrika

en: Window Selector
crh: Pencere Saylamcısı

en: Switch between open windows using a menu
crh: Bir menü qullanaraq açıq pencereler arasında almaş

en: Workspace Switcher
crh: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı

en: Switch between workspaces
crh: Çalışma-fezaları arasında almaş

en: Window List
crh: Pencere Cedveli

en: Switch between open windows using buttons
crh: Dögmeler qullanaraq açıq pencereler arasında almaş

en: Show Desktop
crh: Masaüstüni Köster

en: Hide application windows and show the desktop
crh: Uyğulama pencerelerini gizle ve masaüstüni köster

en: Failed to load %s: %s
crh: %s yüklenamadı: %s

en: Icon not found
crh: İşaretçik tapılmadı

en: Click here to restore hidden windows.
crh: Gizlengen pencerelerni keri tiklemek içün mında çertiñiz.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
crh: Pencerelerniñ hepsini gizlep masaüstüni köstermek içün mında çertiñiz.

en: Show Desktop Button
crh: Masaüstüni Kösterüv Dögmesi

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
crh: Pencere idareciñiz masaüstüni kösterüv dögmesini desteklemey, yaki bir pencere idarecisini çaptırmaysıñız.

en: Window List Preferences
crh: Pencere Cedveli Tercihleri

en: Window List Content
crh: Pencere Cedveli Mündericesi

en: Sh_ow windows from current workspace
crh: Ağımdaki çalışma-fezasından pencerelerni _köster

en: Show windows from a_ll workspaces
crh: Çalışma-fezalarınıñ _episinden pencerelerni köster

en: Window Grouping
crh: Pencere Zümrelemesi

en: _Never group windows
crh: Pencerelerni _hiç bir zaman zümrelendirme

en: Group windows when _space is limited
crh: _Feza qıt olğanda pencerelerni zümrelendir

en: _Always group windows
crh: _Pencerelerni her zaman zümrelendir

en: Restoring Minimized Windows
crh: Asğariyleştirilgen Pencerelerni Keri Tiklev

en: Restore to current _workspace
crh: Ağımdaki _çalışma-fezasına keri tikle

en: Restore to na_tive workspace
crh: _Tuvğan çalışma-fezasına keri tikle

en: rows
crh: saf

en: columns
crh: sutun

en: Workspace Switcher Preferences
crh: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı Tercihleri

en: Show _only the current workspace
crh: _Faqat ağımdaki çalışma-fezasını köster

en: Show _all workspaces in:
crh: _Hepsi çalışma-fezalarını şöyle köster:

en: Switcher
crh: Almaştırıcı

en: Number of _workspaces:
crh: _Çalışma-fezası sayısı:

en: Workspace na_mes:
crh: Çalışma-fezası isim_leri:

en: Workspace Names
crh: Çalışma-Fezası İsimleri

en: Show workspace _names in switcher
crh: Almaştırıcıda çalışma-fezası _isimlerini köster

en: Workspaces
crh: Çalışma-Fezaları

en: Show date in tooltip
crh: Alet-qaranesinde tarihnı köster

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
crh: Eger doğru ise, imleç saatnıñ üzerinde olğanda alet-qaranesinde tarihnı köster.

en: Show weather in clock
crh: Saatta hava durumını köster

en: If true, display a weather icon.
crh: Eger doğru ise, bir hava durumı işaretçigini köster.

en: Show temperature in clock
crh: Saatta hararetni köster

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
crh: Eger doğru ise, hava durumı işaretçiginiñ yanında hararetni köster.

en: Show week numbers in calendar
crh: Taqvimde hafta sayılarını köster

en: If true, show week numbers in the calendar.
crh: Eger doğru ise, taqvimde hafta sayılarını köster.

en: Expand list of appointments
crh: Körüşmeler cedvelini cayıldır

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
crh: Eger doğru ise, taqvim penceresinde körüşmeler cedvelini cayıldır.

en: Expand list of birthdays
crh: Doğum künleri cedvelini cayıldır

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
crh: Eger doğru ise, taqvim penceresinde doğum künleri cedvelini cayıldır.

en: Expand list of tasks
crh: Vazifeler cedvelini cayıldır

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
crh: Eger doğru ise, taqvim penceresinde vazifeler cedvelini cayıldır.

en: Expand list of weather information
crh: Hava durumı malümatı cedvelini cayıldır

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
crh: Eger doğru ise, taqvim penceresinde hava durumı malümatı cedvelini cayıldır.

en: Expand list of locations
crh: Qonumlar cedvelini cayıldır

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
crh: Eger doğru ise, taqvim penceresinde qonumlar cedvelini cayıldır.

en: List of locations
crh: Qonumlarnıñ cedveli

en: The fish's name
crh: Balıqnıñ adı

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
crh: Adsız bir balıq, çok meraqsız bir balıqtır. Balığıñıznı isimlendirerek onı hayatqa ketiriñiz.

en: The fish's animation pixmap
crh: Balıqnıñ canlandıma piks-haritası

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
crh: Bu anahtar, balıq uyğulamaçığında kösterilecek canlandırmada qullanılacaq suretniñ piks-haritaları (pixmaps) cilbentine nisbeten dosye adını belirtir.

en: Command to execute on click
crh: Çertme üzerine ifa etilecek buyruq

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
crh: Bu anahtar balıq çertilgeninde ifa etilmege çalışılacaq buyruqnı belirtir.

en: Pause per frame
crh: Çerçive başına tınış

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
crh: Bu anahtar, her çerçiveniñ kösterilecigi saniye sayısını belirtir.

en: Rotate on vertical panels
crh: Vertikal panellerde bur

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
crh: Eger doğru ise, balıqnıñ canlandırması vertikal panellerde burulğan kösterilecek.

en: Show windows from all workspaces
crh: Çalışma-fezalarınıñ hepsinden pencerelerni köster

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
crh: Eger doğru ise, pencere cedveli çalışma-fezalarınıñ hepsiniñ pencerelerini kösterecek. Aksi taqdirde, sadece ağımdaki çalışma-fezasındaki pencerelerni kösterecek.

en: When to group windows
crh: Pencerelerniñ ne zaman zümrelendirilecegi

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
crh: Pencere cedvelinde aynı uyğulamadan pencerelerniñ ne zaman zümrelendirilecegine qarar berir. Caiz qıymetler: "never" (asla), "auto" (avtomatik) ve "always" (her zaman).

en: Move windows to current workspace when unminimized
crh: Ğayrı asğariyleştirilgen pencerelerni ağımdaki çalışma-fezasına taşı

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
crh: Eger doğru ise, bir pencere ğayrı asğariyleştirilgende ağımdaki çalışma-fezasına taşılır. Aksi taqdirde, pencereniñ çalışma-fezasına almaşılır.

en: Display workspace names
crh: Çalışma-fezası isimlerini köster

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
crh: Eger doğru ise, çalışma-fezası almaştırıcısı hepsi çalışma-fezalarınıñ isimlerini kösterir. Aksi taqdirde, çalışma-fezalarındaki pencerelerni kösterir. Bu tesbit, ancaq pencere idarecisi Metacity olğanda çalışır.

en: Display all workspaces
crh: Hepsi çalışma-fezalarını köster

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
crh: Eger doğru ise, çalışma-fezası almaştırıcısı hepsi çalışma-fezalarını kösterir. Aksi taqdirde, faqat ağımdaki çalışma-fezasını kösterir.

en: Rows in workspace switcher
crh: Çalışma-fezası almaştırıcısındaki saf sayısı

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
crh: Bu anahtar, çalışma-fezası almaştırıcısınıñ çalışma-fezalarını qaç sıra (ufqiy serim içün), yaki sutun (vertikal serim içün) içinde kösterecegini belirtir. Bu anahtar, ancaq display_all_workspaces (hepsi çalışma-fezalarını köster) doğru olğanda alâqadardır.

en: Enable tooltips
crh: Alet-qaranelerini qabilleştir

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
crh: Doğru ise, paneldeki nesneler içün alet-qaraneleri kösterilir. Alet-qaraneleri bütün masaüstü içün GTK+ gtk-enable-tooltips hasiyeti ile qabilleştirilebilir.

en: Confirm panel removal
crh: Panelni çetleştirüvni tasdiqla

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
crh: Eger doğru ise, qullanıcınıñ bir panelni çetleştirmege istegenine dair tasdiq içün sorağan bir dialog kösterilir.

en: Panel ID list
crh: Panel kimligi cedveli

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
crh: Panel kimlikleriniñ cedveli. Her kimlik ferdiy bir üst-seviye panelni kimliklendirir. Bu panellerniñ her biri içün tesbitler /apps/panel/toplevels/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: Panel object ID list
crh: Panel nesne kimligi cedveli

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
crh: Panel nesnesi kimlikleriniñ cedveli. Her kimlik ferdiy bir panel nesnesini kimlikler (meselâ, bir uyğulamaçıq, fırlatıcı, amel dögmesi yaki menü dögmesi/çubuğı). Bu nesnelerniñ her biriniñ ayarları /apps/panel/objects/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: Complete panel lockdown
crh: Tam panel kilitlemesi

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
crh: Eger doğru ise, panel, ayarlamasındaki hiç bir deñişiklikke imkân bermeycek. Ancaq ferdiy uyğulamaçıqlar ayrı-ayrı kilitlenüvge muhtac ola bilir. Bunıñ tesirge kirüvi içün panel kene başlatılmalıdır.

en: Applet IIDs to disable from loading
crh: Yüklenüvi ğayrı qabilleştirilecek uyğulamaçıq IID'leri (arayüz kimlikleri)

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
crh: Panelniñ ihmal etecegi uyğulamaçıq IID'leriniñ (arayüz kimlikleriniñ) cedveli. Bu sayede, belli uyğulamaçıqlarnıñ menü içinde kösterilüvini yaki yüklenüvini ğayrı-qabilleştirebilirsiñiz. Meselâ, mini-buyurıcı uyğulamaçığını ğayrı-qabilleştirmek içün bu cedvelge 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' ekleñiz. Bunıñ tesirge kirüvi içün panel kene başlatılmalıdır.

en: Disable Force Quit
crh: Çıqışnı Cebir Etüv Ğayrı Qabilleştirilsin

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
crh: Eger doğru ise, panel, Çıqışnı Cebir Et dögmesine irişimni çetleştirerek qullanıcığa bir uyğulamanı cebren terk ettirmege imkân bermez.

en: History of "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialoğı keçmişi

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
crh: "Uyğulama Çaptır" dialoğında keçmişte qullanılğan emirlerniñ listesi.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialogında program cedvelini qabilleştir

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
crh: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki "Bilingen Uyğulamalar" cedveli faydalanılışlı olur. Dialog kösterilgende cedvelniñ cayıldırılğan olıp olmayuvı show_program_list (program cedvelini köster) anahtarı tarafından muraqabe etilir.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialogındaki program cedvelini cayıldır

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
crh: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki "Bilingen Uyğulamalar" cedveli dialog açılğanında cayıldırılır. Bu anahtar, ancaq enable_program_list (program cedvelini qabilleştir) anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialogında avto-tamamlamanı qabilleştir

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
crh: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki avto-tamamlama faydalanılışlı olur.

en: Launcher location
crh: Fırlatıcı qonumı

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
crh: Fırlatıcını tasvir etken .desktop dosyesiniñ qonumı. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "launcher-object" ise alâqadardır.

en: Tooltip displayed for menu
crh: Menü içün kösterilgen alet-qaranesi

en: The text to display in a tooltip for this menu.
crh: Bu menü içün bir alet-qaranesinde kösterilecek metin.

en: Icon used for button
crh: Dögme içün qullanılğan işaretçik

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
crh: Nesneniñ dögmesi içün qullanılğan suret dosyesiniñ qonumı. Boş ise, menü içün ögbelgilengen olğan işaretçik qullanılacaq.

en: Menu content path
crh: Menü mündericesi yolçığı

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
crh: Menü mündericesiniñ inşası içün qullanılacaq yolaq. Boş ise, menü ögbelgilengen uyğulamalar menüsi olacaq.

en: Object IID
crh: Nesne Arayüz Kimligi (IID)

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
crh: Uyğulamaçıqnıñ eda kimligi - meselâ, "ClockAppletFactory::ClockApplet".

en: Toplevel panel containing object
crh: Nesneni ihtiva etken üst-seviye paneli

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
crh: Bu nesneni ihtiva etken üst-seviye panelniñ kimligi.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
crh: Mevamnı alt/sağ ağızğa nisbeten tefsir et

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
crh: Eger 'end' olaraq tesbit etilgen ise, nesneniñ mevamı panelniñ oñ (yaki, vertikal ise, alt) ağzına nisbeten tefsir etilir.

en: Object's position on the panel
crh: Nesneniñ panel üzerindeki mevamı

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
crh: Bu panel nesnesiniñ mevamı. Mevam, panelniñ sol (yaki, vertikal ise, üst) ağzından piksel sayısı olaraq belirtilir.

en: Name to identify panel
crh: Panelni kimliklendirmek içün ismi

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
crh: Bu, bir panelni kimliklendirmek içün qullanabilecegiñiz, insanca oqunaqlı bir isimdir. Onıñ asıl muradı, panelniñ pencere serlevhası olaraq hızmet etmektir ki, bu, paneller arasında yürsetkende faydalıdır.

en: X screen where the panel is displayed
crh: Panelniñ kösterimlengeni X ekranı

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
crh: Çoqlu-ekran tesbitinde, her ferdiy ekranda paneller bulundırabilirsiñiz. Bu anahtar, panelniñ üzerinde kösterilecegi ağımdaki ekrannı belirtir.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
crh: Panelniñ kösterimlengeni Xinerama ekranı

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
crh: Xinerama tesbitinde, her ferdiy ekranda panel bulundırabilirsiñiz. Bu anahtar, panelniñ kösterilgeni cari ekrannı belirtir.

en: Expand to occupy entire screen width
crh: Bütün ekran kenişligini qaplamaq içün cayıldır

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
crh: Eger doğru ise, panel bütün ekran kenişligini (eger vertikal panel ise, yüksekligini) qaplaycaq. Bu kelişte panel ancaq ekrannıñ bir ucunda yerleştirilebilir. Eger yañlış ise; panel sadece uyğulamaçıqlarnı, fırlatıcılarnı ve dögmelerni qonaqlaybilecek qadar iri olacaq.

en: Panel orientation
crh: Panel yöneldirimi

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
crh: Panelniñ yöneldirimi. Caiz qıymetler: "top", "bottom", "left ", "right". Cayıldırılğan kelişte bu anahtar, panelniñ qaysı ekran ağzında bulunacağını belirtir. Cayıldırılmağan kelişte "top" ve "bottom" arasındaki farq daha az mühimdir - her ekisi de bunıñ ufqiy bir panel olğanını belirtir - faqat kene de bazı panel nesneleriniñ nasıl davranması lâzim olğanı haqqında faydalı bir kinaye berir. Meselâ, "top" panelinde menü dögmesi menüsini panelniñ altında peyda eter, halbuki "bottom" panelinde menü panelniñ üstünde peyda etilir.

en: Panel size
crh: Panel ölçüsi

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
crh: Panelniñ yüksekligi (vertikal bir panel içün kenişligi). Panel, çapuv zamanında hurufat ölçüsi ve diger köstergiçlerge binaen asğariy ölçüni belgiler. Azamiy ölçüsi ekran yükseliginiñ (ya da kenişliginiñ) dörtte biri olaraq sabittir.

en: X co-ordinate of panel
crh: Panelniñ X koordinatı

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ x-mihveri boyunca qonumı. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: Y co-ordinate of panel
crh: Panelniñ Y koordinatı

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ y-mihveri boyunca qonumı. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
crh: Panelniñ X koordinatı, ekrannıñ sağından başlayaraq

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ x-mihveri boyunca, ekrannıñ sağından başlayaraq, qonumı. Eger -1 olaraq tesbitli ise, qıymet ihmal etilir ve x anahtarınıñ qıymeti qullanılır. Eger 0 qıymetinden büyük ise, o zaman x anahtarınıñ qıymeti ihmal etilir. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
crh: Panelniñ Y koordinatı, ekrannıñ tübünden başlayaraq

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ y-mihveri boyunca, ekrannıñ tübünden başlayaraq, qonumı. Eger -1 olaraq tesbitli ise, bu qıymet ihmal etilir ve y anahtarınıñ qıymeti qullanılır. Eger 0 qıymetinden büyük ise, o zaman y anahtarınıñ qıymeti ihmal etilir. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: Center panel on x-axis
crh: Panelni x-mihveri üzerinde merkezle

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
crh: Eger doğru ise, x ve x_right anahtarları ihmal etilir ve panel ekrannıñ x-mihveriniñ ortasında yerleştirilir. Eger panel kene ölçülendirilse, o aynı mevamda qalır - yani panel her eki yandan da öser. Eger yañlış ise, x ve x_right anahtarları panelniñ qonumını belirtir.

en: Center panel on y-axis
crh: Panelni y-mihveri üzerinde merkezle

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
crh: Eger doğru ise, y ve y_bottom anahtarları ihmal etilir ve panel ekrannıñ y mihveriniñ ortasında yerleştirilir. Eger panel kene ölçülendirilse, o aynı mevamda qalır - yani panel her eki yandan da öser. Eger yañlış ise, y ve y_bottom anahtarları panelniñ qonumını belirtir.

en: Automatically hide panel into corner
crh: Panelni öz-özünden köşege gizle

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
crh: Eger doğru ise; imleç panel mıntıqasını terk etkenden soñ panel öz-özünden ekrannıñ bir köşesine gizlenecek. İmleçniñ o köşege tekrar ketirilüvi panelniñ körünüvini temin etecek.

en: Enable hide buttons
crh: Gizleme dögmelerini qabilleştir

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
crh: Eger doğru ise, panelniñ her eki yanına panelni ekrannıñ ağzına sadece bir dögme körünir şekilge hareket ettirmek içün qullanılabilgen dögmeler yerleştirilecek.

en: Enable arrows on hide buttons
crh: Gizleme dögmelerindeki oqlarnı qabilleştir

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
crh: Eger doğru ise, gizleme dögmelerine oqlar yerleştirilecek. Bu anahtar ancaq enable_buttons anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Panel autohide delay
crh: Panel avto-gizleme keçikmesi

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
crh: İmleç panel mıntıqasını terk etkeninde panelniñ öz-özünden gizlenmeden evelki keçikmeniñ qaç millisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Panel autounhide delay
crh: Panel avto-keri-kösterme keçikmesi

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
crh: İmleç panel mıntıqasına kirgeninde panelniñ öz-özünden keri-kösterilmeden evelki keçikmeniñ qaç millisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Visible pixels when hidden
crh: Gizlengen olğanda körünir pikseller

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
crh: Panel bir köşege öz-özünden gizlengeninde körüngen piksel sayısını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Animation speed
crh: Canlandırma tezligi

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
crh: Panel canlandırmalarınıñ hangi tezlikte yapılacağı. Caiz qıymetler: "slow", "medium" ve "fast". Bu anahtar, ancaq enable_animations anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Background type
crh: Arqa-zemin türü

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
crh: Bu panel içün qaysı tür arqa-zemini qullanılacağı. Caiz qıymetler: "none" - ög-belgilengen GTK+ pencereçik arqazemini qullanılacaq, "color" - arqazemin tüsü olaraq tüs anahtarı qullanılacaq yaki "image" - suret anahtarı tarafından belirtilgen suret arqazemin olaraq qullanılacaq.

en: Background color
crh: Arqa-zemin tüsü

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
crh: Panelniñ #RGB formatındaki arqa-zemin tüsüni belirtir.

en: Background image
crh: Arqa-zemin sureti

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
crh: Arqa-zemin sureti olaraq qullanılacaq dosyeni belirtir. Eger suret alfa kanalını bulundıra ise, o masaüstü arqa-zemin sureti üzerine terkipleştirilir.

en: Rotate image on vertical panels
crh: Vertikal panellerde suretni bur

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
crh: Eger doğru ise; panel vertikal olaraq yöneldirilgeninde arqa-zemin sureti burulacaq.

en: Image options
crh: Suret seçenekleri

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
crh: "image-uri" tarafından tesbit etilgen suretniñ nasıl qılınacağını belgiler. Caiz qıymetler şudır: "none", "stretch", "fit". "stretch" ile, suret panel boyutlarına miqyaslanır and aspekt nisbeti idame etilmez. "fit" ile, suret panel yüksekligine (ufqiy ise) miqyaslanır (suretniñ aspekt nisbeti qorunaraq).

en: _Move
crh: _Taşı

en: _Remove From Panel
crh: Panelden _Çetleştir

en: Create new file in the given directory
crh: Berilgen cilbentte yañı dosye icat et

en: [FILE...]
crh: [DOSYE...]

en: - Edit .desktop files
crh: - .desktop dosyelerini tahrir et

en: Create Launcher
crh: Fırlatıcı İcat Et

en: Directory Properties
crh: Cilbent Hasiyetleri

en: Launcher Properties
crh: Fırlatıcı Hasiyetleri

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
crh: Diger uyğulamalarnı fırlat ve pencerelerni idare etmek, vaqıtnı köstermek vs. içün çeşitli aletler temin et.

en: Could not show this URL
crh: Bu URL kösterilamadı

en: No URL was specified.
crh: Hiç bir URL belirtilmedi.

en: Could not launch application
crh: Uyğulama fırlatılamadı

en: Could not use dropped item
crh: Tüşürilgen unsur qullanılamadı

en: No URI provided for panel launcher desktop file
crh: Panel fırlatıcısı masaüstü dosyesi içün URI temin etilmegen

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
crh: Panel fırlatıcısı içün masaüstü dosyesi %s açılamadı%s%s

en: _Launch
crh: _Fırlat

en: _Properties
crh: _Hasiyetler

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
crh: Fırlatıcı qonumı tesbitli degil, fırlatıcı yüklenalmay

en: Could not save launcher
crh: Fırlatıcı saqlanamadı

en: File is not a valid .desktop file
crh: Dosye keçerli bir .desktop dosyesi degildir

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
crh: Tanılmağan masaüstü dosyesi Sürümi '%s'

en: Starting %s
crh: %s Başlatıla

en: Application does not accept documents on command line
crh: Uyğulama buyruq satrında vesiqalarnı qabul etmey

en: Unrecognized launch option: %d
crh: Tanılmağan fırlatış ihtiyarı: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
crh: Vesiqa URİ'leri bir 'Tür=İlişim' masaüstü kirildisine keçirilalmay

en: Not a launchable item
crh: Fırlatılabilgen bir unsur degil

en: Disable connection to session manager
crh: Oturım idarecisine bağlantını ğayrı-qabilleştir

en: Specify file containing saved configuration
crh: Saqlanğan yapılandırılışnı ihtiva etken dosyeni belirt

en: FILE
crh: DOSYE

en: Specify session management ID
crh: Oturım idaresi kimligini belirt

en: ID
crh: Kimlik

en: Session management options:
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatı:

en: Show session management options
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatını köster

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
crh: Hata

en: Choose an icon
crh: Bir işaretçik sayla

en: Could not launch '%s'
crh: '%s' fırlatılamadı

en: Could not open location '%s'
crh: '%s' qonumı açılamadı

en: No application to handle search folders is installed.
crh: Qıdırma cilbentlerini qollamaq içün hiç bir uyğulama qurulğan degil.

en: Replace a currently running panel
crh: Hal-hazırda çapmaqta olğan panel yerine qoy

en: _Lock Screen
crh: Ekrannı _Kilitle

en: _Activate Screensaver
crh: Ekran-Saqlayıcını _Faalleştir

en: Connect to server
crh: Sunucığa bağlan

en: Could not connect to server
crh: Sunucığa bağlanılamadı

en: Lock Screen
crh: Ekrannı Kilitle

en: Protect your computer from unauthorized use
crh: Bilgisayarıñıznı salâhiyetsiz qullanımdan himaye etiñiz

en: Log out of this session to log in as a different user
crh: Farqlı bir qullanıcı olaraq içeri imzalanmaq içün bu oturımnı qapat

en: Run Application...
crh: Uyğulama Çaptır...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
crh: Bir buyruq tuşlayaraq ya da cedvelden saylayaraq bir uyğulama çaptır

en: Search for Files...
crh: Dosyelerni Qıdır...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
crh: Bu bilgisayar üzerindeki vesiqalarnı ve cilbentlerni isim ya da münderice boyunca tap

en: Force Quit
crh: Çıqışnı Cebir Et

en: Force a misbehaving application to quit
crh: Yañlış davranğan uyğulamanı çıqmağa cebir et

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
crh: Sunucığa Bağlan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
crh: Uzaqtaki bilgisayarğa ya da üleşilgen diskke bağlan

en: Main Menu
crh: Baş Menü

en: The main GNOME menu
crh: Ana GNOME menüsi

en: Menu Bar
crh: Menü Çubuğı

en: A custom menu bar
crh: Şahsiyleştirilgen bir menü çubuğı

en: Separator
crh: Ayırğıç

en: A separator to organize the panel items
crh: Panel unsurlarını tertiplemek içün bir ayırğıç

en: User menu
crh: Qullanıcı menüsi

en: Menu to change your settings and your online status
crh: Ayarlarıñıznı ve devre-içi statusıñıznı deñiştirmek içün menü

en: (empty)
crh: (boş)

en: Custom Application Launcher
crh: Şahsiyleştirilgen Uyğulama Fırlatıcı

en: Create a new launcher
crh: Yañı bir fırlatıcını icat et

en: Application Launcher...
crh: Uyğulama Fırlatıcı...

en: Copy a launcher from the applications menu
crh: Bir fırlatıcını uyğulamalar menüsinden kopiyala

en: Find an _item to add to "%s":
crh: "%s" içine eklemek için bir unsur _tap:

en: Find an _item to add to the panel:
crh: Panelge eklemek içün bir unsur _tap:

en: Add to Panel
crh: Panelge Ekle

en: "%s" has quit unexpectedly
crh: "%s" beklenilmegende terk etti

en: Panel object has quit unexpectedly
crh: Panel nesnesi beklenilmegende terk etti

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
crh: Eger bir panel nesnesini kene yükleseñiz, o öz-özünden panelge keri eklenecektir.

en: _Don't Reload
crh: Kene Yükle_me

en: _Reload
crh: Kene _Yükle

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
crh: "%s" yüklengende panel bir mesele ile qarşılaştı.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
crh: Bu uyğulamaçıqnı ayarlamañızdan silmege isteysiñizmi?

en: Open URL: %s
crh: URL Aç: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
crh: '%s' Aç

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
crh: Şahsiy cilbentiñizni aç

note: is_exec? exec
en: Computer
crh: Bilgisayar

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
crh: Bu bilgisayardan irişilebilgen yerli ve uzaqtaki diskler ve cilbentlerniñ hepsinde kezin

note: is_exec? exec
en: Network
crh: Şebeke

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
crh: Yerimilengen ve yerli qonumlarda kezin

en: Delete this panel?
crh: Bu panel silinsinmi?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
crh: Bir çekmece silingende, bahis mavzusı panel ve onıñ 
    tesbitleri ğayıp olacaqtır.

en: Cannot delete this panel
crh: Bu panel silinalmay

en: You must always have at least one panel.
crh: Her zaman eñ az bir paneliñiz olmalı.

en: _Add to Panel...
crh: Panelge _Ekle...

en: _Delete This Panel
crh: Bu Panelni _Sil

en: _New Panel
crh: _Yañı Panel

en: Application
crh: Uyğulama

en: Application in Terminal
crh: Terminalda Uyğulama

en: Location
crh: Qonum

note: Type
en: _Type:
crh: _Tür:

note: Name
en: _Name:
crh: _İsim:

en: _Browse...
crh: _Kezin...

note: Comment
en: Co_mment:
crh: _Şerh:

en: Choose an application...
crh: Bir uyğulama sayla...

en: Choose a file...
crh: Bir dosye sayla...

en: Comm_and:
crh: _Emir:

en: _Location:
crh: _Qonum:

en: The name of the launcher is not set.
crh: Fırlatıcınıñ ismi tesbit etilmegen.

en: Could not save directory properties
crh: Cilbent hasiyetleri saqlanamadı

en: The name of the directory is not set.
crh: Cilbentniñ ismi tesbit etilmegen.

en: The command of the launcher is not set.
crh: Fırlatıcınıñ buyruğı tesbit etilmegen.

en: The location of the launcher is not set.
crh: Fırlatıcınıñ qonumı tesbit etilmegen.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
crh: Uyğulamanı terk etmege cebir etmek içün bir pencerege çertiñiz. Vazgeçmek içün <ESC> basıñız.

en: Force this application to exit?
crh: Bu uyğulama çıqmağa zorlansınmı?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
crh: Eger bir uyğulamanı çıqmağa zorlasañız, içinde açıq olğan hepsi vesiqalardaki saqlanmağan deñişiklikler coyulabilir.

en: Cannot create initial panel layout.
crh: Başlanğıç panel tizilimi icat etilalmay.

en: Browse and run installed applications
crh: Qurulğan uyğulamalarnı kezin ve olarnı çaptır

en: Access documents, folders and network places
crh: Vesiqalarğa, cilbentlerge ve şebeke yerlerine irişim

en: Applications
crh: Uyğulamalar

en: _Edit Menus
crh: _Menülerni Tahrir Et

en: Switch User
crh: Qullanıcı Almaştır

en: Bookmarks
crh: Saife-imleri

en: Unable to scan %s for media changes
crh: Vasat deñişiklikleri içün %s taralamadı

en: Rescan %s
crh: %s Kene Taralsın

en: Unable to mount %s
crh: %s taqılalmay

en: Mount %s
crh: %s taqılsın

en: Removable Media
crh: Çetleştirilebilgen Vasatlar

en: Network Places
crh: Şebeke Yerleri

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
crh: Masaüstü

en: Open the contents of your desktop in a folder
crh: Masaüstüñizniñ mündericesini bir cilbentte aç

en: Available
crh: Müsait

en: Busy
crh: Meşğul

en: Places
crh: Yerler

[ctx: Orientation]
en: Top
crh: Töpe

[ctx: Orientation]
en: Bottom
crh: Tüp

[ctx: Orientation]
en: Left
crh: Sol

[ctx: Orientation]
en: Right
crh: Sağ

en: Panel Properties
crh: Panel Hasiyetleri

en: Some of these properties are locked down
crh: Bu hasiyetlerniñ bazıları kilitlidir

en: pixels
crh: piksel

en: _Orientation:
crh: _Yöneldirim:

en: _Size:
crh: _Ölçü:

en: E_xpand
crh: _Cayıldır

en: _Autohide
crh: _Avtomatik gizle

en: Show hide _buttons
crh: Gizleme _dögmelerini köster

en: Arro_ws on hide buttons
crh: Gizleme dögmelerinde _oqlar

en: _None (use system theme)
crh: Yo_q (sistem temasını qullan)

en: Solid c_olor
crh: Som _tüs

en: Pick a color
crh: Bir tüs sayla

en: Co_lor:
crh: _Tüs:

en: S_tyle:
crh: _Uslûp:

en: Background _image:
crh: _Arqazemin sureti:

en: Select background
crh: Arqazemin sayla

en: Background
crh: Arqazemin

en: Image Background Details
crh: Suret Arqazemini Tafsilâtı

en: _Tile
crh: _Töşe

en: _Scale
crh: _Miqyasla

en: St_retch
crh: _Ker

en: Rotate image when panel is _vertical
crh: Panel _vertikal olğanda suretni bur

en: Could not open recently used document "%s"
crh: Demi qullanılğan vesiqa "%s" açılamadı

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
crh: "%s" açılmağa talpınılğanda bilinmegen bir hata hasıl oldı.

en: Clear the Recent Documents list?
crh: Demi Qullanılğan Vesiqalar cedveli temizlensinmi?

en: Clear Recent Documents
crh: Demi Qullanılğan Vesiqalarnı Temizle

en: Recent Documents
crh: Deminki Vesiqalar

en: Clear Recent Documents...
crh: Deminki Vesiqalarnı Temizle...

en: Clear all items from the recent documents list
crh: Demi qullanılğan vesiqalar cedvelindeki hepsi unsurlarnı temizle

en: Could not run command '%s'
crh: '%s' buyruğı çaptırılamadı

en: Could not convert '%s' from UTF-8
crh: '%s', UTF-8'den çevirilamadı

en: Choose a file to append to the command...
crh: Buyruqnıñ soñuna eklenecek bir dosye saylañız...

en: Select an application to view its description.
crh: Tasvirini körmek içün bir uyğulama saylañız.

en: Will run command: '%s'
crh: Çaptırılacaq buyruq: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
crh: Çaptıruv dialogına tüşürilgen URI cedveliniñ formatı (%d) yaki uzunlığı (%d) yañlış edi.

en: Run Application
crh: Uyğulama Çaptır

en: Command icon
crh: Buyruq işaretçigi

en: The icon of the command to be run.
crh: Çaptırılacaq buyruqnıñ işaretçigi.

en: Run in _terminal
crh: _Terminalda çaptır

en: Select this box to run the command in a terminal window.
crh: Buyruqnı bir terminal penceresinde çaptırmaq içün bu qutunı saylañız.

en: Run with _file...
crh: _Dosye ile çaptır...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
crh: İsmi buyruq satrınıñ soñuna eklenecek bir dosye içün kezinmek üzre bu dögmege çertiñiz.

en: List of known applications
crh: Bilingen uyğulamalarnıñ cedveli

en: Show list of known _applications
crh: Bilingen _uyğulamalarnıñ cedvelini köster

en: _Run
crh: _Çaptır

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
crh: Saylanğan uyğulamanı yaki buyruq kirişi alanındaki buyruqnı çaptırmaq içün bu dögmege çertiñiz.

en: _Force quit
crh: Çıqışnı _cebir et

en: C_lear
crh: _Temizle

en: D_on't Delete
crh: Sil_me

en: Specify an applet IID to load
crh: Yüklenecek uyğulamaçıq arayüzü kimligini (IID) belirtiñiz

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
crh: Uyğulamaçıq tercihleriniñ mağazlanacağı bir gconf qonumını belirtiñiz

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
crh: Uyğulamaçıqnıñ başlanğıç ölçüsini belirtiñiz (ufaçıq, orta, iri vs.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
crh: Uyğulamaçıqnıñ başlanğıç yöneldirimini belirtiñiz (töpe, tüp, sol yaki sağ)

[ctx: Size]
en: XX Small
crh: XX Miniçik

[ctx: Size]
en: X Small
crh: X Ufaçıq

[ctx: Size]
en: Small
crh: Ufaq

[ctx: Size]
en: Medium
crh: Orta

[ctx: Size]
en: Large
crh: İri

[ctx: Size]
en: X Large
crh: X Balaban

[ctx: Size]
en: XX Large
crh: XX Qocaman

en: Failed to load applet %s
crh: Uyğulamaçıq yüklenamadı: %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
crh: Uyğulamaçıq sınama aleti

en: _Applet:
crh: _Uyğulamaçıq:

en: _Prefs Dir:
crh: _Tercihler Cilbenti:

en: Hide Panel
crh: Panelni Gizle

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
crh: Töpedeki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Top Centered Panel
crh: Töpedeki Merkezlengen Panel

en: Top Floating Panel
crh: Töpedeki Yaldavuq Panel

en: Top Edge Panel
crh: Töpedeki Ağız Paneli

en: Bottom Expanded Edge Panel
crh: Tüpteki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Bottom Centered Panel
crh: Tüpteki Merkezlengen Panel

en: Bottom Floating Panel
crh: Tüpteki Yaldavuq Panel

en: Bottom Edge Panel
crh: Tüpteki Kenar Paneli

en: Left Expanded Edge Panel
crh: Soldaki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Left Centered Panel
crh: Soldaki Merkezlengen Panel

en: Left Floating Panel
crh: Soldaki Yaldavuq Panel

en: Left Edge Panel
crh: Soldaki Ağız Paneli

en: Right Expanded Edge Panel
crh: Sağdaki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Right Centered Panel
crh: Sağdaki Merkezlengen Panel

en: Right Floating Panel
crh: Sağdaki Yaldavuq Panel

en: Right Edge Panel
crh: Sağdaki Ağız Paneli

en: Icon '%s' not found
crh: '%s' işaretçigi tapılmadı

en: file
crh: dosye

en: Home Folder
crh: Ev Cilbenti

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
crh: Dosye Sistemi

en: Search
crh: Qıdıruv

en: Test DBus Applet Factory
crh: DBus Uyğulamaçığı Fabrikasını Sına

en: Factory for Test DBus Applet
crh: DBus Sınama Uyğulamaçığı içün fabrika

en: Test DBus Applet
crh: DBus Sınama Uyğulamaçığı

en: A simple applet for testing the GNOME panel
crh: GNOME panelini sınamaq içün basit bir uyğulamaçıq
