gnome-panel - en to cs translation catalogue (488 entries)

en: Show date in tooltip
cs: Zobrazovat datum v místní nápovědě

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat datum v místní nápovědě, když je myš nad hodinami.

en: Show weather in clock
cs: Zobrazovat v hodinách počasí

en: If true, display a weather icon.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat ikonu počasí.

en: Show temperature in clock
cs: Zobrazovat v hodinách teplotu

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat teplotu vedle ikony počasí.

en: Show week numbers in calendar
cs: Zobrazovat v kalendáři čísla týdnů

en: If true, show week numbers in the calendar.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat v kalendáři čísla týdnů.

en: Expand list of appointments
cs: Rozbalit seznam událostí

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam událostí.

en: Expand list of birthdays
cs: Rozbalit seznam narozenin

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam narozenin.

en: Expand list of tasks
cs: Rozbalit seznam úkolů

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam úkolů.

en: Expand list of weather information
cs: Rozbalit seznam informací o počasí

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam informací o počasí.

en: Expand list of locations
cs: Rozbalit seznam míst

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v okně kalendáře seznam míst.

en: List of locations
cs: Seznam míst

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
cs: Seznam míst, který se má zobrazovat v okně kalendáře. Každé místo je trojice skládající se z názvu, kódu METAR a souřadnic.

en: The fish's name
cs: Jméno ryby

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
cs: Ryba bez jména je pěkně hloupá ryba. Oživte svou rybu tím, že ji pojmenujete.

en: The fish's animation pixmap
cs: Obrázek animace ryby

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
cs: Tento klíč určuje název souboru obrázku, který bude použit k animaci zobrazované v appletu ryby, relativně k adresáři obrázků.

en: Command to execute on click
cs: Příkaz spouštěný po kliknutí

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
cs: Tento klíč určuje příkaz, se kterým bude učiněn pokus o spuštění po kliknutí na rybu.

en: Pause per frame
cs: Prodleva mezi políčky

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
cs: Tento klíč určuje počet sekund, po který bude každé políčko zobrazeno.

en: Rotate on vertical panels
cs: Na svislém panelu otočit

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
cs: Je-li zapnuto, bude animace ryby na svislých panelech zobrazena s otočením.

en: Show windows from all workspaces
cs: Zobrazovat okna ze všech pracovních ploch

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
cs: Je-li zapnuto, zobrazuje seznam oken okna ze všech pracovních ploch. V opačném případě zobrazuje jen okna z aktuální pracovní plochy.

en: When to group windows
cs: Kdy seskupovat okna

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
cs: Určuje, kdy seskupovat okna jedné aplikace v seznamu oken. Možné hodnoty jsou „never“ (nikdy), „auto“ (automaticky), a „always“ (vždy).

en: Move windows to current workspace when unminimized
cs: Při obnovení minimalizovaných oken je přesunout na aktuální pracovní plochu

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
cs: Je-li zapnuto, okno se při zrušení minimalizace přesune na aktuální pracovní plochu. V opačném případě se přepne na pracovní plochu okna.

en: Display workspace names
cs: Zobrazovat názvy pracovních ploch

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se v přepínači pracovních ploch názvy pracovních ploch. V opačném případě se zobrazí okna na pracovní ploše. Nastavení je funkční pouze v případě, kdy je správcem oken Metacity.

en: Display all workspaces
cs: Zobrazovat všechny pracovní plochy

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
cs: Je-li zapnuto, zobrazuje přepínač pracovních ploch všechny pracovní plochy, jinak zobrazuje pouze aktuální plochu.

en: Rows in workspace switcher
cs: Řádky v přepínači pracovních ploch

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
cs: Tento klíč určuje, v kolika řádcích (ve vodorovném rozložení) nebo sloupcích (ve svislém rozložení) zobrazuje přepínač pracovní plochy. Tento klíč se projeví jen pokud je klíč display_all_workspaces zapnutý.

en: Default panel layout
cs: Výchozí rozvržení panelů

en: The default panel layout to use when panels are created.
cs: Výchozí rozvržení panelů, které se má použít, když jsou panely vytvořeny.

en: Enable tooltips
cs: Povolit místní nápovědu

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
cs: Je-li zapnuto, jsou pro objekty na panelu zobrazovány místní nápovědy. Místní nápovědy je možné vypnout pro celé pracovní prostředí pomocí vlastnosti gtk-enable-tooltips v GTK+.

en: Prefer symbolic icons in panels
cs: Dávat v panelech přednost symbolickým ikonám

en: Confirm panel removal
cs: Potvrzovat odstranění panelu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
cs: Je-li zapnuto, je zobrazen dialog žádající o potvrzení, když chce uživatel odstranit panel.

en: Icon size in menus
cs: Velikost ikon v nabídkách

en: The size of icons in menus.
cs: Velikost ikon v nabídkách.

en: Maximum icon size in panels
cs: Maximální velikost ikon v panelech

en: The maximum size of icons in panels.
cs: Maximální velikost ikon v panelech.

en: Icon spacing in panels
cs: Rozestupy ikon v panelech

en: On horizontal panel minimum space between top and bottom border and the icon. For vertical panel minimum space from left and right borders.
cs: Na vodorovném panelu minimální mezera mezi horním a spodním okrajem a ikonou. Pro svislý panel minimální mezera od levého a pravého okraje.

en: Which theme variant to use
cs: Která varianta motivu se má použít

en: Panel ID list
cs: Seznam ID panelů

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
cs: Seznam ID panelů. Každé ID identifikuje jeden panel nejvyšší úrovně. Nastavení každého takového panelu je uloženo v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
cs: Seznam ID objektů panelu

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
cs: Seznam ID objektů panelu. Každé ID identifikuje jeden objekt panelu (např. aplet, spouštěč, tlačítko akce nebo nabídku tlačítka/lišty). Nastavení každého takového objektu je uloženo v /apps/panel/objects/$(id).

en: Complete panel lockdown
cs: Úplné zamčení panelu

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Je-li zapnuto, nepovolí panel žádné změny svého nastavení. Jednotlivé applety ale možná bude potřeba zamknout odděleně. Aby mělo toto nastavení vliv, musí být panel restartován.

en: Applet IIDs to disable from loading
cs: IID appletů, jejichž načítání zakázat

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Seznam IID appletů, které bude panel ignorovat. Takto je možné zakázat načítání některých appletů, nebo jejich zobrazování v nabídce. Například applet „mini-commander“ zakážete přidáním „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ do tohoto seznamu. Aby mělo takové nastavení vliv, musí být panel restartován.

en: Disable Force Quit
cs: Zakázat vynucení ukončení

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
cs: Je-li zapnuto, panel uživateli nedovolí vynutit ukončení aplikace tím, že odstraní přístup k tlačítku vynuceného ukončení.

en: History of "Run Application" dialog
cs: Historie dialogového okna „Spustit aplikaci“

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
cs: Seznam příkazů použitý dříve v dialogovém okně „Spustit aplikaci“.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
cs: Povolit seznam programů v dialogu „Spustit aplikaci“

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
cs: Je-li zapnuto, je v dialogovém okně „Spustit aplikaci“ dostupný seznam „Známé aplikace“. Zda seznam je nebo není rozbalen při zobrazení dialogu, to je řízeno nastavením klíče show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
cs: Rozbalit seznam programů v dialogu „Spustit aplikaci“

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
cs: Je-li zapnuto, je seznam „Známé aplikace“ v případě otevření dialogového okna „Spustit aplikaci“ rozbalen. Toto nastavení má vliv jen pokud je klíč enable_program_list zapnutý.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
cs: Povolit automatické doplňování v dialogu „Spustit aplikaci“

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
cs: Je-li zapnuto, je zpřístupněno automatické doplňování v dialogu „Spustit aplikaci“.

en: Object IID
cs: IID objektu

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
cs: Implementační ID objektu – např. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: Module ID
cs: ID modulu

en: Applet ID
cs: ID apletu

en: Toplevel panel containing object
cs: Panel nejvyšší úrovně, který obsahuje objekt

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
cs: Identifikátor panelu nejvyšší úrovně, který obsahuje tento objekt.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
cs: Interpretovat pozici relativně ke spodnímu/pravému okraji

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
cs: Je-li nastaveno na „end“, je umístění objektu interpretováno relativně k pravému okraji panelu (nebo dolnímu, je-li svislý).

en: Object's position on the panel
cs: Pozice objektu na panelu

en: The index of this panel object within the other objects with the same pack-type, from the left (or top if vertical) panel edge.
cs: Index tohoto objektu panelu v rámci jiného objektu se stejným typem balení, od levého okraje panelu (nebo horního, je-li svislý).

en: Name to identify panel
cs: Název, kterým identifikovat panel

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
cs: Toto je člověkem čitelný název, který je možné používat k identifikaci panelu. Jeho hlavním účelem je sloužit jako nadpis okna panelu, což je užitečné při přepínání mezi panely.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
cs: Monitor Xinerama, na kterém se panel zobrazuje

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
cs: V nastavení Xinerama můžete mít panely na každém monitoru. Tento klíč identifikuje aktuální monitor, na kterém je panel zobrazován.

en: Expand to occupy entire screen width
cs: Rozpínat kvůli zabrání celé šířky obrazovky

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
cs: Je-li zapnuto, bude panel zabírat celou šířku obrazovky (výšku, pokud je to svislý panel). V tomto režimu může být panel umístěn jen na okraj obrazovky. Je-li vypnuto, bude panel jen tak velký, aby se do něj vešly jeho applety, spouštěče a tlačítka.

en: Panel orientation
cs: Orientace panelu

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
cs: Orientace panelu. Možné hodnoty jsou „top“ (nahoře), „bottom“ (dole), „left“ (vlevo), „right“ (vpravo). V režimu rozpínání klíč určuje, na kterém okraji obrazovky je panel. Mimo režim rozpínání je rozdíl mezi „top“ a „bottom“ méně důležitý – obojí indikuje, že je to vodorovný panel - ale stále dává užitečnou nápovědu, jak se mají chovat některé objekty panelu. Například na panelu „top“ bude tlačítko otevírat nabídku pod panelem, ale na panelu „bottom“ bude nabídka otevřena nad panelem.

en: Panel alignment
cs: Zarovnání panelů

en: The alignment of the panel. Possible values are "start", "center", "end".
cs: Kam mají být panely zarovnány. Možné hodnoty jsou „start“ (začátek), „center“ (střed) a „end“ (konec).

en: Panel size
cs: Velikost panelu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
cs: Výška panelu (šířka u vertikálního panelu). Panel při běhu určí minimální velikost podle velikosti písma a jiných hodnot. Maximální velikost je omezena na jednu čtvrtinu výšky (nebo šířky) obrazovky.

en: Automatically hide panel into corner
cs: Automaticky skrývat panel do rohu

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
cs: Je-li zapnuto, bude panel automaticky skryt do rohu obrazovky, když kurzor opustí oblast panelu. Opětovný přesun kurzoru do tohoto rohu způsobí, že se panel znovu objeví.

en: Enable hide buttons
cs: Povolit tlačítka ke skrývání

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
cs: Je-li zapnuto, bude na každou stranu panelu umístěno tlačítko, které může být použito k přesunu panelu na okraj obrazovky, kdy bude zobrazené jen tlačítko.

en: Enable arrows on hide buttons
cs: Povolit šipky na tlačítkách ke skrývání

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
cs: Je-li zapnuto, budou na tlačítkách ke skrývání umístěny šipky. Tento klíč má význam jen pokud je klíč enable_buttons zapnutý.

en: Panel autohide delay
cs: Zpoždění automatického skrytí panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet milisekund zpoždění poté, co kurzor opustí oblast panelu, než je panel automaticky skryt. Tento klíč má vliv, jen pokud je klíč auto_hide zapnutý.

en: Panel autounhide delay
cs: Zpoždění automatického odkrytí panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet milisekund zpoždění poté, co kurzor vstoupí do oblasti panelu, než je panel automaticky obnoven. Tento klíč má vliv, jen pokud je klíč auto_hide zapnutý.

en: Visible pixels when hidden
cs: Počet viditelných pixelů skrytého panelu

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet viditelných pixelů, když je panel automaticky skryt do rohu. Tento klíč má vliv, jen pokud je klíč auto_hide zapnutý.

en: Animation speed
cs: Rychlost animace

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
cs: Rychlost, kterou mají probíhat animace. Možné hodnoty jsou „slow“ (pomalu), „medium“ (středně rychle) a „fast“ (rychle). Tento klíč má vliv jen pokud je klíč enable_animations zapnutý.

en: Use custom background color
cs: Používat vlastní barvu pozadí

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Use custom background image
cs: Používat vlastní obrázek na pozadí

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
cs: Určuje soubor, který se má používat k obrázku na pozadí. Pokud obrázek obsahuje kanál alfa, bude složen s obrázkem na pozadí pracovní plochy.

en: Image options
cs: Volby obrázku

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
cs: Určuje, jak se vykreslí obrázek udaný v image-uri. Možné hodnoty jsou „none“, „stretch“, „fit“. Při „stretch“ bude obrázek přeškálován na rozměry panelu a nebude při tom zachován poměr stran. Při „fit“ bude obrázek přeškálován (se zachováním poměru stran) na šířku panelu (je-li tento vodorovný). Při „none“ bude obrázek ponechán v původní velikosti.

en: Rotate image on vertical panels
cs: Otočit obrázek na svislých panelech

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
cs: Je-li zapnuto, bude obrázek na pozadí otočen, pokud je panel umístěn svisle.

en: Use custom text color
cs: Používat vlastní barvu textu

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
cs: Spouští další aplikace a poskytuje různé nástroje ke správě oken, zobrazuje čas atd.

en: Add to Panel
cs: Přidat na panel

en: No applets found
cs: Nebyl nalezen žádný aplet

en: Find an item to add to “%s”
cs: Vyhledání položky pro přidání do „%s“

en: Find an item to add to the panel
cs: Vyhledání položky pro přidání do panelu

en: Help
cs: Nápověda

en: About
cs: O aplikaci

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disabled because this applet is listed in “disabled-applets” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema.
cs: Zakázáno, protože tento aplet je na seznamu v nastavení „disabled-applets“ ve schématu GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown“.

en: Add
cs: Přidat

en: Hide Panel
cs: Skrýt panel

en: Failed to Load Applet
cs: Nelze načíst aplet

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
cs: Chcete tento applet odstranit ze svého nastavení?

en: The panel encountered a problem while loading “<b>%s</b>” applet from “<b>%s</b>” module! %s
cs: V panelu došlo k problému při načítání apletu „<b>%s</b>“ z modulu „<b>%s</b>“! %s

en: OK
cs: Budiž

en: _Delete
cs: O_dstranit

en: D_on't Delete
cs: _Neodstraňovat

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
cs: Chyba

en: Failed to load applet! Click for more info...
cs: Nepodařilo se načíst aplet! Pro více informací klikněte zde...

en: Replace a currently running panel
cs: Nahradit právě spuštěný panel

en: Print version
cs: Vypsat verzi

[ctx: Orientation]
en: Top
cs: nahoru

[ctx: Orientation]
en: Bottom
cs: dolů

[ctx: Orientation]
en: Left
cs: doleva

[ctx: Orientation]
en: Right
cs: doprava

[ctx: Alignment]
en: Start
cs: začátek

[ctx: Alignment]
en: Center
cs: střed

[ctx: Alignment]
en: End
cs: konec

en: Panel Properties
cs: Vlastnosti panelu

en: Some of these properties are locked down
cs: Některá z těchto nastavení jsou zamčená

en: _Orientation:
cs: _Orientace:

en: _Alignment:
cs: Z_arovnat na:

en: _Size:
cs: _Velikost:

en: pixels
cs: pixelů

en: Miscellaneous:
cs: Různé:

en: E_xpand
cs: _Roztahovat

en: _Autohide
cs: _Automaticky skrývat

en: Show hide _buttons
cs: Zobrazovat _tlačítka ke skrývání

en: Arro_ws on hide buttons
cs: Ši_pky na tlačítkách ke skrývání

en: General
cs: Obecné

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Background image:
cs: Obrázek na pozadí:

en: Tile
cs: Dlaždice

en: Stretch
cs: Roztáhnout

en: Fit
cs: Vyplnit

en: Rotate image on vertical panel
cs: Otočit obrázek na svislých panelech

en: Text color:
cs: Barva textu:

en: Theme
cs: Motiv

en: Left
cs: Doleva

en: Center
cs: Na střed

en: Right
cs: Doprava

en: Applets
cs: Aplety

en: _Move
cs: _Přesunout

en: _Remove From Panel
cs: _Odstranit z panelu

en: Open URL: %s
cs: Otevřít URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
cs: Otevře „%s“

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
cs: Otevře osobní složku

note: is_exec? exec
en: Computer
cs: Počítač

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cs: Procházet všechny místní a vzdálené disky a složky přístupné z tohoto počítače

note: is_exec? exec
en: Network
cs: Síť

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
cs: Procházet poznačená a místní síťová umístění

en: Delete this panel?
cs: Odstranit tento panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
cs: Když je panel odstraněn, je on a jeho
    nastavení ztraceno.

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: Cannot delete this panel
cs: Tento panel nelze odstranit

en: You must always have at least one panel.
cs: Vždy je nutné mít alespoň jeden panel.

en: _Add to Panel...
cs: _Přidat na panel…

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: _Delete This Panel
cs: O_dstranit tento panel

en: _New Panel
cs: _Nový panel

en: Cannot create initial panel layout
cs: Nelze vytvořit počáteční rozložení panelu

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací panel u horní hrany

en: Top Centered Panel
cs: Panel nahoře uprostřed

en: Top Start Panel
cs: Panel nahoře na začátku

en: Top End Panel
cs: Panel nahoře na konci

en: Bottom Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací panel dolního okraje

en: Bottom Centered Panel
cs: Panel dole uprostřed

en: Bottom Start Panel
cs: Panel dole na začátku

en: Bottom End Panel
cs: Panel dole na konci

en: Left Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací panel u levého okraje

en: Left Centered Panel
cs: Panel vlevo uprostřed

en: Left Start Panel
cs: Panel vlevo na začátku

en: Left End Panel
cs: Panel vlevo na konci

en: Right Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací panel u levého okraje

en: Right Centered Panel
cs: Panel vpravo uprostřed

en: Right Start Panel
cs: Panel vpravo na začátku

en: Right End Panel
cs: Panel vpravo na konci

en: Home
cs: Domů

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
cs: Systém souborů

en: Initial Setup
cs: Počáteční nastavení

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Done
cs: Hotovo

en: Could not display help document '%s'
cs: Nelze zobrazit dokument nápovědy „%s“

en: Error displaying help document
cs: Chyba při zobrazování dokumentu nápovědy

en: Backend “%s” is not supported.
cs: Výkonná část „%s“ není podporována.

en: Could not open location '%s'
cs: Nelze otevřít umístění „%s“

en: Force Quit
cs: Vynutit ukončení

en: Force a misbehaving application to quit
cs: Vynutí ukončení chybně se chovající aplikace

en: Lock Screen
cs: Zamknout obrazovku

en: Protect your computer from unauthorized use
cs: Chrání váš počítač před neautorizovaným použitím

en: Log Out
cs: Odhlásit se

en: Log out of this session to log in as a different user
cs: Odhlásí se z tohoto sezení, aby bylo možné přihlásit se jako jiný uživatel

en: Run Application...
cs: Spustit aplikaci…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
cs: Spustí aplikaci zadáním příkazu nebo vybráním ze seznamu

en: Power Off
cs: Vypnout

en: Power off the computer
cs: Vypnout počítač

en: Disabled because “disable-force-quit” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema is set to true.
cs: Zakázáno, protože nastavení „disable-force-quit“ ve schématu GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown“ je nastaveno na pravda.

en: Could not launch application
cs: Nelze spustit aplikaci

en: Disabled because “disable-lock-screen” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
cs: Zakázáno, protože nastavení „disable-lock-screen“ ve schématu GSettings „org.gnome.desktop.lockdown“ je nastaveno na pravda.

en: _Lock Screen
cs: _Zamknout obrazovku

en: _Activate Screensaver
cs: _Aktivovat šetřič obrazovky

en: Disabled because “disable-log-out” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
cs: Zakázáno, protože nastavení „disable-log-out“ ve schématu GSettings „org.gnome.desktop.lockdown“ je nastaveno na pravda.

en: Disabled because “disable-command-line” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
cs: Zakázáno, protože nastavení „disable-command-line“ ve schématu GSettings „org.gnome.desktop.lockdown“ je nastaveno na pravda.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
cs: Kliknutím na okno vynutíte ukončení aplikace. Ke zrušení stiskněte <ESC>.

en: Force this application to exit?
cs: Vynutit ukončení této aplikace?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
cs: Vynutíte-li ukončení aplikace, neuložené změny ve všech otevřených dokumentech mohou být ztraceny.

en: _Force quit
cs: _Vynutit ukončení

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
cs: Nelze najít terminál; použije se xterm, ikdyž nemusí fungovat

en: Could not run command '%s'
cs: Nelze spustit příkaz „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
cs: Nelze převést „%s“ z UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
cs: Vybrat soubor, který připojit k příkazu…

en: _OK
cs: _Budiž

en: Select an application to view its description.
cs: Vyberte aplikaci k zobrazení jejího popisu.

en: Will run command: '%s'
cs: Bude spuštěn příkaz: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
cs: Seznam URI upuštěný na dialog spuštění měl chybný formát (%d) nebo délku (%d)

en: file
cs: soubor

en: Run Application
cs: Spustit aplikaci

en: Command icon
cs: Ikona příkazu

en: The icon of the command to be run.
cs: Ikona programu, který se má spustit.

en: Run in _terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
cs: Vyberte prosím toto pole ke spuštění příkazu v okně terminálu.

en: Run with _file...
cs: Spustit se sou_borem…

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
cs: Kliknutím na toto tlačítko je možné procházet soubory a vybrat ten, jehož název bude připojen k řetězci příkazu.

en: List of known applications
cs: Seznam známých aplikací

en: Show list of known _applications
cs: Zobrazit seznam známých _aplikací

en: _Run
cs: _Spustit

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se spustí vybraná aplikace nebo příkaz v poli zadání příkazu.

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
cs: %H:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
cs: %e. %b

en: Edit
cs: Upravit

en: Tasks
cs: Úkoly

en: All Day
cs: Celý den

en: Appointments
cs: Události

en: Birthdays and Anniversaries
cs: Narozeniny a výročí

en: Weather Information
cs: Informace o počasí

en: Click to prevent further changes to timezone
cs: Klikněte pro zabránění dalším změnám časového pásma

en: Click to make changes to timezone
cs: Klikněte pro provedení změn časového pásma

en: Locations
cs: Místa

en: Calendar
cs: Kalendář

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date.
en: %A %B %d (%Z)
cs: %A, %e. %B (%Z)

en: Click to hide your appointments and tasks
cs: Kliknutím se skryjí události a úkoly

en: Click to view your appointments and tasks
cs: Kliknutím se zobrazí události a úkoly

en: Click to hide month calendar
cs: Kliknutím se skryje měsíční kalendář

en: Click to view month calendar
cs: Kliknutím se zobrazí měsíční kalendář

note: Done!
en: Computer Clock
cs: Počítačové hodiny

en: Failed to open the time settings
cs: Selhalo otevření nastavení času

en: Choose Location
cs: Vybrat místo

en: Edit Location
cs: Upravit místo

en: Default
cs: výchozí

en: Kelvin
cs: Stupně Kelvina

en: Celsius
cs: Stupně Celsia

en: Fahrenheit
cs: Stupně Fahrenheita

en: Meters per second (m/s)
cs: Metry za sekundu (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
cs: Kilometry za hodinu (km/h)

en: Miles per hour (mph)
cs: Míle za hodinu (mph)

en: Knots
cs: Uzly

en: Beaufort scale
cs: Beaufortova stupnice

en: City Name
cs: Název města

en: City Time Zone
cs: Časové pásmo města

en: Loading…
cs: Načítá se…

en: Failed to set the system timezone
cs: Nezdařilo se nastavení systémového časového pásma

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
cs: Nastavit místo pro tento počítač jako aktuální a použít odpovídající časové pásmo

en: Set location as current location
cs: Nastavit místo jako aktuální

en: Click “Unlock” to set location as current location and use its timezone for this computer
cs: Klikněte na „Odemknout“ pro nastavení místa pro tento počítač jako aktuální a použití odpovídajícího časového pásma

en: Set
cs: Nastavit

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
cs: %s, pocitově %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
cs: Východ Slunce: %s / západ Slunce: %s

en: Clock
cs: Hodiny

en: Get the current time and date
cs: Získat aktuální čas a datum

en: Copy Date and _Time
cs: Kopírova_t datum a čas

en: Ad_just Date & Time
cs: _Upravit datum a čas

en: _Preferences
cs: Př_edvolby

en: East
cs: Východ

en: West
cs: Západ

en: North
cs: Sever

en: South
cs: Jih

en: _Location Name:
cs: Náz_ev místa:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
cs: Napište název města, regionu nebo země, a poté vyberte ze seznamu odpovídající položku.

en: L_atitude:
cs: Zeměpisná šířk_a:

en: L_ongitude:
cs: Z_eměpisná délka:

en: (optional)
cs: (volitelné)

en: Clock Preferences
cs: Předvolby hodin

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: Time _Settings
cs: Nas_tavení času

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Clock Format
cs: Formát hodin

en: _12 hour format
cs: _12hodinový formát

en: _24 hour format
cs: _24hodinový formát

en: Panel Display
cs: Zobrazení panelu

en: Show the _date
cs: Zobrazovat _datum

en: Show seco_nds
cs: Zobrazovat _sekundy

en: Show _weather
cs: Z_obrazovat počasí

en: Show _temperature
cs: Zo_brazovat teplotu

en: _Add
cs: Přid_at

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Remove
cs: Odst_ranit

en: Display
cs: Zobrazení

en: _Visibility unit:
cs: Jednotka _viditelnosti:

en: _Pressure unit:
cs: Jednotk_a tlaku:

en: _Temperature unit:
cs: Jednotka _teploty:

en: _Wind speed unit:
cs: Jednotka _rychlosti větru:

en: Weather
cs: Počasí

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
cs: Varování: Tento příkaz vypadá, že by mohl být použitelný.
    Jelikož se jedná o nepoužitelný applet, možná jste se spletli.
    Doporučuje se nepoužívat %s k ničemu, co by
    mohlo tento applet učinit „praktickým“ či užitečným.

en: %s the Fish
cs: Ryba %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
cs: Ryba %s, soudobá věštkyně

en: Unable to locate the command to execute
cs: Nelze nalézt program, který se má spustit

en: %s the Fish Says:
cs: Ryba %s říká:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
cs: Nelze číst výstup příkazu
    
    Podrobnosti: %s

en: _Speak again
cs: Pro_mluvit znovu

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
cs: Nastavený příkaz nefunguje a byl nahrazen: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
cs: Nelze spustit „%s“
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
cs: Nelze číst z „%s“
    
    Podrobnosti: %s

en: The water needs changing
cs: Je potřeba vyměnit vodu

en: Look at today's date!
cs: Mrkněte na dnešní datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
cs: Ryba %s, věštkyně

en: Fish
cs: Ryba

en: Display a swimming fish or another animated creature
cs: Zobrazit plavající rybu nebo jinou animovanou potvoru

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Fish Preferences
cs: Předvolby ryby

en: _Name of fish:
cs: _Jméno ryby:

en: Co_mmand to run when clicked:
cs: Příkaz, který spustit _při kliknutí:

en: Animation:
cs: Animace:

en: _Pause per frame:
cs: Prodleva _mezi políčky:

en: seconds
cs: sekund

en: _Rotate on vertical panels
cs: N_a svislém panelu otočit

en: _Launch
cs: _Spustit

en: Application
cs: Aplikace

en: Application in Terminal
cs: Aplikace v terminálu

en: Directory
cs: Složka

en: File
cs: Soubor

en: Choose Icon File
cs: Zvolit soubor s ikonou

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Choose Icon Name
cs: Zvolit název ikony

en: Choose an application...
cs: Zvolit aplikaci…

en: Choose a directory...
cs: Zvolit složku…

en: Choose a file...
cs: Zvolit soubor…

en: Comm_and:
cs: Pří_kaz:

en: _Location:
cs: _Umístění:

note: Type
en: _Type:
cs: _Typ:

note: Name
en: _Name:
cs: Náz_ev:

en: _Browse...
cs: _Procházet…

note: Comment
en: Co_mment:
cs: Ko_mentář:

en: All
cs: Vše

en: Select Icon Name
cs: Výběr názvu ikony

en: Select
cs: Vybrat

en: Contexts:
cs: Kontexty:

en: Icon Names:
cs: Názvy ikon:

en: Show standard icons only
cs: Zobrazovat jen standardní ikony

en: (empty)
cs: (prázdné)

en: Can not execute “%s” command line.
cs: Nezdařilo se spustit příkaz „%s“.

en: Could not open location
cs: Nezdařilo se otevřít umístění

en: Failed to load key file “%s”: %s
cs: Nezdařilo se načíst soubor s klíči „%s“: %s

en: Custom Application Launcher
cs: Vlastní spouštěč aplikace

en: Create a new launcher
cs: Vytvořit nový spouštěč

en: Application Launcher...
cs: Spouštěč aplikace…

en: Copy a launcher from the applications menu
cs: Kopírovat spouštěč z nabídky aplikací

en: Could not save launcher
cs: Nelze uložit spouštěč

en: _Revert
cs: V_rátit

en: Launcher Properties
cs: Vlastnosti spouštěče

en: Launcher does not start with required “%s” group.
cs: Spouštěč se nespustil s požadovanou skupinou „%s“.

en: Launcher has invalid Type key value “%s”.
cs: Spuštěč má neplatnou hodnotu „%s“ klíče Type.

en: The icon of the launcher is not set.
cs: Spouštěč nemá nastavenou ikonu.

en: The type of the launcher is not set.
cs: Spouštěč nemá nastavený typ.

en: The type of the launcher must be “%s” or “%s”.
cs: Typ spouštěče musí být „%s“ nebo „%s“.

en: The name of the launcher is not set.
cs: Spouštěč nemá nastavený název.

en: The command of the launcher is not set.
cs: Příkaz spouštěče není nastaven.

en: The location of the launcher is not set.
cs: Umístění spouštěče není nastaveno.

en: Launcher location
cs: Umístění spouštěče

en: The location of the .desktop file describing the launcher.
cs: Umístění souboru .desktop popisujícího spouštěč.

en: Switch User
cs: Přepnout uživatele

en: Hibernate
cs: Uspat na disk

en: Suspend
cs: Uspat do paměti

en: Hybrid Sleep
cs: Uspat hybridně

en: Restart
cs: Restartovat

en: Restart the computer
cs: Restartovat počítač

en: Applications
cs: Aplikace

en: Browse and run installed applications
cs: Umožňuje procházet a spouštět nainstalované aplikace

en: Places
cs: Místa

en: Access documents, folders and network places
cs: Umožňuje přistupovat k dokumentům, složkám a místům v síti

en: System
cs: Systém

en: Change system appearance and behavior, or get help
cs: Změnit vzhled a chování systému nebo získat nápovědu

en: Please install the '%s' application.
cs: Nainstalujte prosím aplikaci „%s“

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: The main GNOME menu
cs: Hlavní nabídka GNOME

en: Menu Button
cs: Tlačítko nabídky

en: A custom menu button
cs: Vlastní tlačítko nabídky

en: Menu Bar
cs: Lišta nabídky

en: A custom menu bar
cs: Vlastní lišta nabídky

en: User menu
cs: Uživatelská nabídka

en: Menu to change your settings and log out
cs: Nabídka pro změnu vašeho nastavení a odhlášení

en: Could not launch '%s'
cs: Nelze spustit „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
cs: %s nelze prohledat na změny médií

en: Unable to mount %s
cs: Nelze připojit %s

en: Rescan %s
cs: Znovu prohledat %s

en: Mount %s
cs: Připojit %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Open the contents of your desktop in a folder
cs: Otevře obsah pracovní plochy ve složce

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Removable Media
cs: Výměnná média

en: Network Places
cs: Místa v síti

en: Recent Documents
cs: Nedávné dokumenty

en: Clear the Recent Documents list?
cs: Vymazat seznam nedávných dokumentů?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
cs: Pokud vymažete seznam nedávných dokumentů, vymažete následující:
    • Všechny položky z nabídky Místa → Nedávné dokumenty.
    • Všechny položky ze seznamu nedávných dokumentů ve všech aplikacích.

en: C_lear
cs: _Vymazat

en: Clear Recent Documents...
cs: Vymazat nedávné dokumenty…

en: Clear all items from the recent documents list
cs: Vymaže všechny položky ze seznamu nedávných dokumentů

en: _Edit Menus
cs: _Upravit nabídky

en: Icon used for button
cs: Ikona používaná pro tlačítko

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
cs: Umístění souboru s obrázkem používaným jako ikona tlačítka objektu. Není-li vyplněno, bude použita výchozí ikona pro nabídku.

en: Menu content path
cs: Cesta k obsahu nabídky

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
cs: Cesta, ze které je vytvářen obsah nabídky. Pokud není vyplněno, bude nabídka obsahovat výchozí nabídku aplikací.

en: Show arrow on menu icon
cs: Ukazovat šipku na ikoně nabídky

en: Tooltip displayed for menu
cs: Místní nápověda zobrazovaná u nabídky

en: The text to display in a tooltip for this menu.
cs: Text, který se má zobrazit v místní nápovědě této nabídky.

en: Panel Notification Area
cs: Oznamovací oblast na panelu

en: Notification Area
cs: Oznamovací oblast

en: Area where notification icons appear
cs: Oblast, ve které se objevují oznamovací ikony

en: Separator
cs: Oddělovač

en: A separator to organize the panel items
cs: Oddělovač na organizaci položek na panelu

en: Status Notifier Host
cs: Hostitel oznamování stavu

en: Display all Status Notifier Items
cs: Zobrazí všechny položky z oznamování stavu

en: Failed to load %s: %s
cs: Nelze načíst %s: %s

en: Icon not found
cs: Ikona nenalezena

en: Click here to restore hidden windows.
cs: Skrytá okna obnovíte kliknutím zde.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
cs: Kliknutím zde skryjete všechna okna a zobrazíte pracovní plochu.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
cs: Váš správce oken nepodporuje tlačítko „Zobrazit pracovní plochu“, nebo správce oken neběží.

en: Show Desktop Button
cs: Tlačítko Zobrazit pracovní plochu

en: Window List Preferences
cs: Předvolby seznamu oken

en: Window List Content
cs: Obsah seznamu oken

en: Sh_ow windows from current workspace
cs: Zobrazovat okna z _aktuální pracovní plochy

en: Show windows from a_ll workspaces
cs: Zobrazovat okna ze _všech pracovních ploch

en: Window Grouping
cs: Seskupování oken

en: _Never group windows
cs: _Nikdy neseskupovat okna

en: Group windows when _space is limited
cs: Seskupovat okna, je-li málo _místa

en: _Always group windows
cs: Vždy _seskupovat okna

en: Restoring Minimized Windows
cs: Obnovování minimalizovaných oken

en: Restore to current _workspace
cs: O_bnovovat na aktuální pracovní plochu

en: Restore to na_tive workspace
cs: Obnovovat na _původní pracovní plochu

en: Window Selector
cs: Výběr oken

en: Show Desktop
cs: Zobrazit pracovní plochu

en: Hide application windows and show the desktop
cs: Skrýt okna aplikací a zobrazit pracovní plochu

en: Window List
cs: Seznam oken

en: Switch between open windows using buttons
cs: Přepnout mezi otevřenými okny pomocí tlačítek

en: Switch between open windows using a menu
cs: Přepnout mezi otevřenými okny pomocí nabídky

en: Workspace Switcher
cs: Přepínač pracovních ploch

en: Switch between workspaces
cs: Přepnout mezi pracovními plochami

en: rows
cs: řádcích

en: columns
cs: sloupců

en: Workspace Switcher Preferences
cs: Předvolby přepínače pracovních ploch

en: Show _only the current workspace
cs: Zobrazovat jen _aktuální pracovní plochu

en: Show _all workspaces in:
cs: Zobrazovat _všechny pracovní plochy v:

en: Switcher
cs: Přepínač

en: Number of _workspaces:
cs: Počet _pracovních ploch:

en: Workspace na_mes:
cs: Názvy pra_covních ploch:

en: Workspace Names
cs: Názvy pracovních ploch

en: Show workspace _names in switcher
cs: Z_obrazovat názvy pracovních ploch v přepínači

en: Workspaces
cs: Pracovní plochy
