gnome-panel 3.2x - en to nb translation catalogue (366 entries)

en: Show date in tooltip
nb: Vis dato i verktøytipset

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
nb: Vis dato i verktøytipset når muspekeren holdes over klokken hvis satt til «true».

en: Show weather in clock
nb: Vis været i klokken

en: If true, display a weather icon.
nb: Vis værikon hvis denne er satt til «true».

en: Show temperature in clock
nb: Vis temperaturen i klokken

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
nb: Vis temperatur ved siden av værikonet hvis sann.

en: Show week numbers in calendar
nb: Vis ukenummer i kalenderen

en: If true, show week numbers in the calendar.
nb: Vis ukenummer i kalenderen hvis sann.

en: Expand list of appointments
nb: Utvid liste med avtaler

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
nb: Avtalelisten i kalendervinduet utvides hvis sann.

en: Expand list of birthdays
nb: Utvid liste med fødselsdager

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
nb: Fødselsdagslisten i kalendervinduet utvides hvis sann.

en: Expand list of tasks
nb: Utvid liste med oppgaver

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
nb: Utvid listen med oppgaver i kalendervinduet hvis sann.

en: Expand list of weather information
nb: Utvid liste med informasjon om vær

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
nb: Utvid listen med værinformasjon i kalendervinduet hvis sann.

en: Expand list of locations
nb: Utvid liste med steder

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
nb: Utvid listen med steder i kalendervinduet hvis denne er satt til «true».

en: List of locations
nb: Liste med steder

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
nb: En liste med steder som vises i kalendervinduet. Hver lokasjon er en tuple av visningsnavnet, METAR-koden og koordinatene.

en: The fish's name
nb: Fiskens navn

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
nb: En fisk uten et navn er en veldig kjedelig fisk. Gi liv til din fisk ved å gi den et navn.

en: The fish's animation pixmap
nb: Fiskens animerte bilde

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
nb: Denne nøkkelen spesifiserer filnavnet relativ til bildekatalogen for bildet som skal brukes som animasjon for fisken.

en: Command to execute on click
nb: Kommando som skal utføres ved klikk

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
nb: Denne nøkkelen oppgir kommandoen som skal utføres ved klikk på fisken.

en: Pause per frame
nb: Pause for hvert bilde

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
nb: Denne nøkkelen oppgir antall sekunder hvert bilde vil vises.

en: Rotate on vertical panels
nb: Roter på vertikale paneler

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
nb: Fiskens animasjon vil roteres på vertikale paneler hvis denne settes til «true».

en: Show windows from all workspaces
nb: Vis vinduer fra alle arbeidsområder

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
nb: Hvis denne settes til «true» vil oppgavelisten vise vinduer fra alle arbeidsområder. Ellers vil kun vinduer fra aktivt arbeidsområde vises.

en: When to group windows
nb: Når skal vinduer grupperes

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
nb: Bestemmer når vinduer fra samme program skal grupperes i oppgavelisten. Mulige verdier er «never», «auto» og «always».

en: Move windows to current workspace when unminimized
nb: Flytt vinuder til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
nb: Hvis satt til «true» hentes vinduer til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting. Ellers bytt til vinduets arbeidsområde.

en: Display workspace names
nb: Vis navn på arbeidsområder

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil arbeidsområdebytter vise navn på arbeidsområdene, ellers vil vinduene på arbeidsområdet vises. Denne innstillingen virker kun med Metacity vindushåndtereren.

en: Display all workspaces
nb: Vis alle arbeidsområder

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil arbeidsområdebytter vise alle arbeidsområder, ellers vil kun aktivt arbeidsområde vises.

en: Rows in workspace switcher
nb: Rader i arbeidsområdebytter

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
nb: Denne nøkkelen spesifiserer hvor mange rader (for horisontal plassering) eller kolonner (for vertikal plassering) arbeidsområdebytteren viser arbeidsområdene i. Denne nøkkelen er kun relevant når nøkkelen «display_all_workspaces» er satt til «true».

en: Enable tooltips
nb: Slå på verktøytips

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
nb: Hvis satt til «true» vil verktøytips vises for objekter på paneler. Verktøytips kan slås av for hele skrivebordet med egenskapen gtk-enable-tooltips i GTK+.

en: Confirm panel removal
nb: Bekreft fjerning av panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
nb: Hvis sann vil en dialog vises for å spørre om bekreftelse hvis bruker ønsker å fjerne et panel.

en: Icon size in the menus
nb: Ikonstørrelse i menyene

en: Which theme variant to use
nb: Temavariant som skal brukes

en: Panel ID list
nb: ID-liste for paneler

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
nb: En liste med panel-IDer. Hver ID identifiserer et individuelt panel. Innstillingene for hvert av disse panelene lagres i /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
nb: ID-liste over panelobjekter

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
nb: En liste med IDer for panelobjekter. Hver ID identifiserer et individuelt panelobjekt, f.eks et panelprogram, en oppstarter, handlingsknapp eller meny-knapp/linje. Innstillingene for hvert av disse objektene lagres i /apps/panel/objects/$(id).

en: Complete panel lockdown
nb: Fullstending nedlåsing av panelet

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
nb: Hvis sann vil panelet ikke tillate noen endringer i konfigurasjonen for panelet. Individuelle panelprogrammer kan likevel trenge separat nedlåsing. Panelet må startes på nytt for at dette skal tre i kraft.

en: Applet IIDs to disable from loading
nb: IIDer for panelprogrammer som skal hindres å starte

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
nb: En liste med IIDer for panelprogrammer som panelet skal ignorere. På denne måten kan du hindre at panelprogrammer lastes eller vises i menyen. Du kan for eksempel deaktivere kommandolinjepanelprogrammet ved å legge til «OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet» i listen. Panelet må startes på nytt for at dette skal tre i kraft.

en: Disable Force Quit
nb: Deaktiver tvungen nedstenging

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
nb: Hvis sann vil panelet ikke tillate en bruker å tvinge et program til å avslutte ved å fjerne tilgang til knappen for tvungen nedstenging.

en: History of "Run Application" dialog
nb: Historikk for «Kjør program»-dialogen

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
nb: Liste med kommandoer brukt tidligere i «Kjør program»-dialogen.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
nb: Aktiver programlisten i «Kjør program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
nb: Hvis denne er sann vil listen med «Kjente program» i dialogen «Kjør program» gjøres tilgjengelig. Om listen skal utvides eller ikke styres av nøkkelen show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
nb: Utvid programlisten i «Kjør program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
nb: Hvis denne er sann vil listen med «Kjente programmer» i dialogen «Kjør program» utvides når dialogen åpnes. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen enable_program_list er satt til sann.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
nb: Aktiver automatisk fullføring i «Kjør program»-dialogen

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil automatisk fullføring være tilgjengelig i dialogen «Kjør program»

en: Launcher location
nb: Adresse til oppstarter

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
nb: Adresse til .desktop-filen som beskriver oppstarteren. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «object_type» er satt til «launcher-object».

en: Tooltip displayed for menu
nb: Verktøytips som vises for meny

en: The text to display in a tooltip for this menu.
nb: Tekst som skal vises i verktøytips for denne menyen.

en: Icon used for button
nb: Ikon brukt for knapp

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
nb: Adresse til bildefilen som skal brukes som ikon for objektets knapp. Hvis den ikke er satt vil forvalgt ikon for menyen bli brukt.

en: Menu content path
nb: Sti til menyinnhold

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
nb: Sti for oppretting av menyinnhold. Hvis den ikke er satt vil forvalgt programmeny brukes.

en: Object IID
nb: IID for objekt

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
nb: Implementasjons-ID for objektet - f.eks. «ClockAppletFactory::ClockApplet».

en: Toplevel panel containing object
nb: Toppnivåpanel som inneholder objektet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
nb: Identifikator for toppnivåpanelet som inneholder dette objektet.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
nb: Tolk posisjon relativt til nederste/høyre kant

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
nb: Hvis satt til «end» vil posisjonen for objektet tolkes relativt til høyre (eller nederste) kant av panelet.

en: Object's position on the panel
nb: Objektets posisjon på panelet

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
nb: Posisjon for dette panelobjektet. Posisjonen spesifiseres med antall piksler fra venstre (eller øverste hvis vertikalt) kant av panelet.

en: Name to identify panel
nb: Navn som identifiserer panelet

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
nb: Dette er et vanlig navn du kan bruke for å identifisere et panel. Hovedformålet med denne er bruk som panelets vindustittel hvilket er nyttig når man navigerer mellom forskjellige panelet.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
nb: Xinerama-skjerm hvor panelet vises

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
nb: Med et Xinerama-oppsett kan du ha paneler på hver individuelle skjerm. Denne nøkkelen identifiserer skjermen panelet vises på.

en: Expand to occupy entire screen width
nb: Utvid til å bruke hele skjermbredden

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
nb: Hvis «true» vil panlet oppta hele skjermbredden (høyden hvis det er et vertikalt panel). Panelet kan kun plasseres ved skjermkanten i dette modus. Hvis «false» vil panelet kun tilpasses nødvendig størrelse for panelprogrammer, oppstartere og knapper på panelet.

en: Panel orientation
nb: Panelets orientering

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
nb: Orientering for panelet. Mulige verdier er «top», «bottom», «left», «right». I utvidet modus oppgir nøkkelen hvilken skjermkant panelet er på. I ikke-utvidet modus er forskjellen mellom «top» og «bottom» mindre viktig - begge indikerer at dette er et horisontalt panel - men de gir fremdeles et nyttig hint for oppførselen for noen panelobjekter. På et «top»-panel vil for eksempel en menyknapp vise meny under panelet, men på et «bottom»-panel vil menyen vises over panelet.

en: Panel size
nb: Panelets størrelse

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
nb: Høyde (bredde for et vertikalt panel) på panelet. Panelet vil bestemme minste størrelse basert på skriftstørrelse og andre faktorer ved oppstart. Maksimal størrelse er fastsatt til en fjerdedel av skjermhøyden (eller bredden).

en: X co-ordinate of panel
nb: Panelets x-koordinat

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plasseringen til panelet langs x-aksen. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av nøkkelen orientation.

en: Y co-ordinate of panel
nb: Panelets y-koordinat

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plasseringen til panelet langs y-aksen. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av nøkkelen orientation.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
nb: X-koordinat for panelet. Starter fra høyre side av skjermen

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plasseringen til panelet langs x-aksen fra bunnen av skjermen Hvis den settes til -1 ignoreres verdien og x-nøkkelen brukes i stedet Hvis verdien er større enn 0 vil x-nøkkelen ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av nøkkelen orientation.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
nb: Y-koordinat for panelet. Starter fra bunnen av skjermen

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plasseringen til panelet langs y-aksen fra bunnen av skjermen Hvis den settes til -1 ignoreres verdien og y-nøkkelen brukes i stedet Hvis verdien er større enn 0 vil y-nøkkelen ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av nøkkelen orientation.

en: Center panel on x-axis
nb: Sentrer panelet på x-aksen

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
nb: Hvis «true» vil x og x_right-nøkkelen ignoreres og panelet plasseres sentrert på x-aksen av skjermen. Hvis panelets størrelse endres vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Hvis «false» vil x og x_right-nøkkelen spesifisere panelets plassering.

en: Center panel on y-axis
nb: Sentrer panelet på y-aksen

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
nb: Hvis «true» vil y og y_bottom-nøkkelen ignoreres og panelet plasseres sentrert på y-aksen av skjermen. Hvis panelets størrelse endres vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Hvis «false» vil y og y_bottom-nøkkelen spesifisere panelets plassering.

en: Automatically hide panel into corner
nb: Skjul panelet automatisk i hjørnet

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
nb: Hvis «true» vil panelet skjules i et hjørne av skjermen når pekeren forlater panelområdet. Panelet vil komme til syne igjen hvis pekeren flyttes til aktuelt hjørne igjen.

en: Enable hide buttons
nb: Slå på knapper for skjuling

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil knapper som kan brukes til å skjule panelet til en av sidene plasseres på hver side av panelet.

en: Enable arrows on hide buttons
nb: Slå på piler på knapp for skjuling

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil piler plasseres på knappene for skjuling. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «enable_buttons» er «true».

en: Panel autohide delay
nb: Pause før automatisk skjuling av panelet

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nb: Oppgir antall millisekunder med pause før panelet skjules etter at pekeren forlater panelområdet. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er satt til «true».

en: Panel autounhide delay
nb: Pause før gjenoppretting av panelet

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nb: Oppgir antall millisekunder med pause før panelet vises igjen etter at pekeren går inn i panelområdet. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er «true».

en: Visible pixels when hidden
nb: Antall synlige piksler når skjult

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nb: Oppgir antall piksler som er synlig når panelet er automatisk skjult i et hjørne. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er «true».

en: Animation speed
nb: Animasjonshastighet

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
nb: Hastighet for panelanimasjoner. Mulige verdier er «slow», «medium» og «fast». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen enable_animations er «true».

en: Use custom background color
nb: Bruk egendefinert bakgrunnsfarge

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Use custom background image
nb: Bruk egendefinert bakgrunnsbilde

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
nb: Oppgir filen som skal brukes som bakgrunnsbilde. Hvis bildet inneholder en alpha-kanal vil dette kompositeres på bakgrunnsbildet for skrivebordet.

en: Image options
nb: Alternativer for bilde

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
nb: Bestemmer hvordan bildet satt av image-uri vises. Mulige verdier er «none», «stretch», «fit». Med «stretch» vil bildet skaleres til panelets størrelse og høyde-/breddeforhold for bildet vil ikke bli beholdt. Med «fit» vil bildet bli skalert til panelets høyde hvis det har vertikal orientering, og høyde-/breddeforhold for bildet blir bevart.

en: Rotate image on vertical panels
nb: Roter bildet på vertikale paneler

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
nb: Hvis «true» vil bakgrunnsbildet roteres når panelet er plassert vertikalt.

en: Use custom text color
nb: Bruk egendefinert tekstfarge

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: _Move
nb: _Flytt

en: _Remove From Panel
nb: Fje_rn fra panelet

en: Create new file in the given directory
nb: Opprett ny fil i oppgit katalog

en: [FILE...]
nb: [FIL …]

en: - Edit .desktop files
nb: - Rediger .desktop-filer

en: Create Launcher
nb: Opprett oppstarter

en: Directory Properties
nb: Egenskaper for katalog

en: Launcher Properties
nb: Egenskaper for oppstarter

en: Hide Panel
nb: Skjul panelet

[ctx: Orientation]
en: Top
nb: Topp

[ctx: Orientation]
en: Bottom
nb: Bunn

[ctx: Orientation]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: Orientation]
en: Right
nb: Høyre

en: Could not show this URL
nb: Kunne ikke vise denne URLen

en: No URL was specified.
nb: Ingen URL ble oppgitt.

en: Could not launch application
nb: Kan ikke starte programmet

en: Could not use dropped item
nb: Kunne ikke bruke sluppet oppføring

en: No URI provided for panel launcher desktop file
nb: Ingen URI oppgitt for oppstarters .desktop-fil

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
nb: Kan ikke åpne .desktop-fil %s for oppstarter %s%s

en: _Launch
nb: S_tart

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
nb: Lokasjon for oppstarter er ikke satt. Kan ikke laste oppstarter

en: Could not save launcher
nb: Kunne ikke lagre oppstarter

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
nb: Feil

en: Choose an icon
nb: Velg et ikon

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: Could not launch '%s'
nb: Kunne ikke starte «%s»

en: Could not open location '%s'
nb: Kan ikke åpne adresse «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
nb: Ingen programmer installert som kan håndtere søkemapper.

en: Replace a currently running panel
nb: Erstatt et eksisterende panel

en: Print version
nb: Skriv ut versjon

en: _Lock Screen
nb: _Lås skjerm

en: _Activate Screensaver
nb: _Aktiver skjermsparer

en: Connect to server
nb: Koble til tjener

en: Could not connect to server
nb: Kunne ikke koble til tjener

en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Protect your computer from unauthorized use
nb: Beskytt din datamaskin mot uautorisert bruk

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out
nb: Logg ut

en: Log out of this session to log in as a different user
nb: Logg ut fra denne økten for å logge inn som en annen bruker.

en: Run Application...
nb: Kjør program …

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
nb: Kjør programmer ved å skrive inn en kommando eller velg fra en liste

en: Search for Files...
nb: Søk etter filer …

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nb: Finn dokumenter og mapper på denne datamaskinen etter navn eller innhold

en: Force Quit
nb: Tvungen nedstenging

en: Force a misbehaving application to quit
nb: Tving et program som ikke oppfører seg til å avslutte

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
nb: Koble til tjener …

en: Connect to a remote computer or shared disk
nb: Koble til en ekstern datamaskin eller delt disk

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Hybrid sleep
nb: Hybrid hvilemodus

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Restart the computer
nb: Start datamaskinen på nytt

en: Power Off
nb: Slå av

en: Power off the computer
nb: Slå av datamaskinen

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: The main GNOME menu
nb: Hovedmenyen for GNOME

en: Menu Bar
nb: Menylinje

en: A custom menu bar
nb: En tilpasset menylinje

en: User menu
nb: Brukermeny

en: Menu to change your settings and log out
nb: Meny for å endre dine innstillinger og logge ut

en: (empty)
nb: (tom)

en: Custom Application Launcher
nb: Egendefinert oppstarter

en: Create a new launcher
nb: Lag en ny oppstarter

en: Application Launcher...
nb: Oppstarter …

en: Copy a launcher from the applications menu
nb: Kopier en oppstarter fra menyen programmer

en: Find an _item to add to "%s":
nb: Velg en _oppføring som skal legges til på «%s»:

en: Find an _item to add to the panel:
nb: Velg en _oppføring som skal legges til på panelet:

en: _Forward
nb: _Fremover

en: _Add
nb: _Legg til

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
nb: Det oppsto et problem i panelet ved lasting av «%s».

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
nb: Vil du slette dette panelprogrammet fra din konfigurasjon?

en: D_on't Delete
nb: I_kke slett

en: _Delete
nb: _Slett

en: Open URL: %s
nb: Åpne URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
nb: Åpne «%s»

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

note: is_exec? exec
en: Computer
nb: Datamaskin

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nb: Bla gjennom alle lokale og eksterne disker og mapper som er tilgjengelige fra denne datamaskinen

note: is_exec? exec
en: Network
nb: Nettverk

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
nb: Bla gjennom lokale nettverkslokasjoner og bokmerker

en: Delete this panel?
nb: Slett dette panelet?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
nb: Panelet og alle dets innstillinger vil
    gå tapt hvis du sletter det.

en: Cannot delete this panel
nb: Kan ikke slette dette panelet

en: You must always have at least one panel.
nb: Du må ha minst ett panel.

en: _Add to Panel...
nb: _Legg til på panelet …

en: _Delete This Panel
nb: _Slett dette panelet

en: _New Panel
nb: _Nytt panel

en: Application
nb: Program

en: Application in Terminal
nb: Program i terminal

en: Location
nb: Adresse

note: Name
en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom …

note: Comment
en: Co_mment:
nb: Ko_mmentar:

en: _Revert
nb: Fo_rkast

en: _Close
nb: _Lukk

en: Choose an application...
nb: Velg et program …

en: Choose a file...
nb: Velg en fil …

en: Comm_and:
nb: Komm_ando:

en: _Location:
nb: _Adresse:

en: The name of the launcher is not set.
nb: Navnet på oppstarteren er ikke satt.

en: Could not save directory properties
nb: Kunne ikke lagre egenskaper for katalog

en: The name of the directory is not set.
nb: Navnet på katalogen er ikke satt.

en: The command of the launcher is not set.
nb: Kommando for oppstarteren er ikke satt..

en: The location of the launcher is not set.
nb: Adresse for oppstarteren er ikke satt.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
nb: Klikk på et vindu for å tvinge programmet til å avslutte. Trykk <ESC> for å avbryte.

en: Force this application to exit?
nb: Tving dette programmet til å avslutte?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
nb: Hvis du tvinger programmet til å avslutte vil alle ikke-lagrede endringer åpne dokumenter vil gå tapt.

en: _Force quit
nb: _Tvungen nedstenging

en: Cannot create initial panel layout.
nb: Kan ikke lage utforming for panelet.

en: Browse and run installed applications
nb: Se gjennom og kjør installerte programmer

en: Access documents, folders and network places
nb: Aksesser dokumenter, mapper og nettverksadresser

en: Applications
nb: Programmer

en: _Edit Menus
nb: R_ediger menyer

en: Switch User
nb: Bytt bruker

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Unable to scan %s for media changes
nb: Kan ikke søke etter endringer for medie på %s

en: Rescan %s
nb: Oppdater %s

en: Unable to mount %s
nb: Kan ikke montere %s

en: Mount %s
nb: Monter %s

en: Removable Media
nb: Avtagbart medie

en: Network Places
nb: Nettverksadresser

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Open the contents of your desktop in a folder
nb: Åpne skrivebordet som en mappe

en: Places
nb: Steder

en: Image widget
nb: Bildekomponent

en: Child widget to appear next to the menu text
nb: Underkomponent som skal vises ved siden av menyteksten

en: Always show image
nb: Alltid vis bilde

en: Whether the image will always be shown
nb: Hvorvidt bildet alltid skal vises

en: Could not open recently used document "%s"
nb: Kunne ikke åpne tidligere vist dokument «%s»

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
nb: En ukjent feil oppsto under forsøk på å åpne «%s».

en: Clear the Recent Documents list?
nb: Tøm liste over siste dokumenter?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
nb: Hvis du tømmer listen over siste dokumenter vil følgende fjernes:
    • Alle oppføringer fra menyoppføringen Steder → Siste dokumenter.
    • Alle oppføringer fra listen over siste dokumenter i alle programmer.

en: C_lear
nb: Tø_m

en: Clear Recent Documents
nb: Tøm siste dokumenter

en: Recent Documents
nb: Siste dokumenter

en: Clear Recent Documents...
nb: Tøm siste dokumenter …

en: Clear all items from the recent documents list
nb: Tøm alle oppføringer fra listen med siste dokumenter

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
nb: Kan ikke finne en terminal. Bruker xterm, selv om den kanskje ikke fungerer

en: Could not run command '%s'
nb: Kunne ikke kjøre kommando «%s»

en: Could not convert '%s' from UTF-8
nb: Kunne ikke konvertere «%s» fra UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
nb: Velg en fil som skal legges til kommandoen …

en: Select an application to view its description.
nb: Velg et program for å vise beskrivelsen.

en: Will run command: '%s'
nb: Kjører kommando «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
nb: URI-listen som ble sluppet på kjøringsdialogen hadde feil format (%d) eller lengde (%d)

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
nb: Utvidet kantpanel øverst

en: Top Centered Panel
nb: Sentrert panel øverst

en: Top Floating Panel
nb: Flytende panel øverst

en: Top Edge Panel
nb: Kantpanel øverst

en: Bottom Expanded Edge Panel
nb: Utvidet kantpanel nederst

en: Bottom Centered Panel
nb: Sentrert panel nederst

en: Bottom Floating Panel
nb: Flytende panel nederst

en: Bottom Edge Panel
nb: Kantpanel nederst

en: Left Expanded Edge Panel
nb: Utvidet kantpanel til venstre

en: Left Centered Panel
nb: Sentrert panel til venstre

en: Left Floating Panel
nb: Flytende panel til venstre

en: Left Edge Panel
nb: Kantpanel til venstre

en: Right Expanded Edge Panel
nb: Utvidet kantpanel til høyre

en: Right Centered Panel
nb: Sentrert panel til høyre

en: Right Floating Panel
nb: Flytende panel til høyre

en: Right Edge Panel
nb: Kantpanel til høyre

en: Icon '%s' not found
nb: Ikon «%s» ble ikke funnet

en: file
nb: fil

en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
nb: Filsystem

en: Search
nb: Søk

en: A separator to organize the panel items
nb: En separator for organisering av panelområder

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Edit
nb: Rediger

en: All Day
nb: Hele dagen

en: Appointments
nb: Avtaler

en: Birthdays and Anniversaries
nb: Fødsels- og bryllupsdager

en: Weather Information
nb: Informasjon om vær

en: Locations
nb: Steder

en: Calendar
nb: Kalender

en: Click to hide your appointments and tasks
nb: Klikk for å skjule dine avtaler og oppgaver

en: Click to view your appointments and tasks
nb: Klikk for å vise dine avtaler og oppgaver

en: Click to hide month calendar
nb: Klikk for å skjule månedskalender

en: Click to view month calendar
nb: Klikk for å vise månedskalender

note: Done!
en: Computer Clock
nb: Datamaskinklokke

en: Failed to open the time settings
nb: Klarte ikke å åpne innstillinger for klokken

en: Choose Location
nb: Velg stede

en: Edit Location
nb: Rediger sted

en: Default
nb: Forvalg

en: Meters per second (m/s)
nb: Meter per sekund (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
nb: Kilometer i timen (km/t)

en: Miles per hour (mph)
nb: Mil i timen (mpt)

en: Knots
nb: Knop

en: Beaufort scale
nb: Beaufortskala

en: City Name
nb: Navn på by

en: City Time Zone
nb: Tidssone for by

en: Failed to set the system timezone
nb: Klarte ikke å sette tidssone for systemet

en: <small>Set...</small>
nb: <small>Sett …</small>

en: <small>Set</small>
nb: <small>Sett</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
nb: Sett sted som aktivt sted og bruk tidssonen for denne datamaskinen

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
nb: %s, føles som %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
nb: Soloppgang: %s / Solnedgang: %s

en: Get the current time and date
nb: Hent tid og dato

en: Clock
nb: Klokke

en: Could not display help document '%s'
nb: Kunne ikke vise hjelpdokument «%s»

en: Error displaying help document
nb: Feil ved visning av hjelpdokument

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nb: Advarsel: Kommandoen ser ut til å gjøre noe nyttig.
    Siden dette er et unyttig panelprogram er det ikke sikkert du ønsker dette.
    Vi vil på det sterkeste advare mot enhver bruk av %s som
    medfører at programmet gjør nytte for seg.

en: %s the Fish
nb: Fisken %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
nb: Fisken %s, et samtidens orakel

en: Unable to locate the command to execute
nb: Kan ikke finne kommandoen som skal kjøres

en: %s the Fish Says:
nb: Fisken %s sier:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
nb: Kan ikke lese utdata fra kommando
    
    Detaljer: %s

en: _Speak again
nb: _Si det igjen

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
nb: Konfigurert kommando fungerer ikke og er erstattet av: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
nb: Kan ikke kjøre «%s»
    
    Detaljer: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
nb: Kan ikke lese fra «%s»
    
    Detaljer: %s

en: The water needs changing
nb: Vannet må skiftes

en: Look at today's date!
nb: Se på datoen i dag!

en: %s the Fish, the fortune teller
nb: Fisken %s, en historieforteller

en: Display a swimming fish or another animated creature
nb: Viser en svømmende fisk eller en annen animert skapning

en: Fish
nb: Fisk

en: Panel Notification Area
nb: Varslingsområde for panelet

en: Notification Area
nb: Varslingsområde

en: Area where notification icons appear
nb: Område hvor varslingsikoner vises

en: Display all Status Notifier Items
nb: Vis alle statusvarslingsoppføringer

en: Status Notifier Host
nb: Statusvarslingsvert

en: Failed to load %s: %s
nb: Kunne ikke laste %s: %s

en: Icon not found
nb: Ikon ikke funnet

en: Click here to restore hidden windows.
nb: Klikk her for å gjenopprette skjulte vinduer.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
nb: Klikk her for å skjule alle vinduer og vise skrivebordet.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
nb: Vindushåndtereren din støtter ikke knapp for å vise skrivebordet, eller kanskje du ikke kjører med en vindushåndterer.

en: Show Desktop Button
nb: Vis skrivebordsknapp

en: Window Selector
nb: Vinduvelger

en: Show Desktop
nb: Vis skrivebord

en: Hide application windows and show the desktop
nb: Skjul programvinduer og vis skrivebordet

en: Window List
nb: Vinduliste

en: Switch between open windows using buttons
nb: Bytt mellom åpne vinduer med knapper

en: Switch between open windows using a menu
nb: Bytt mellom åpne vinduer med en meny

en: Workspace Switcher
nb: Arbeidsområdebytter

en: Switch between workspaces
nb: Bytt mellom arbeidsområder

en: rows
nb: rader

en: columns
nb: kolonner
