gnome-panel 2.28.x - en to nn translation catalogue (438 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
nn: %l.%M %p

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10).
en: %H:%M
nn: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
nn: %d. %b

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Edit
nn: Rediger

en: All Day
nn: Heile dagen

en: Appointments
nn: Avtaler

en: Birthdays and Anniversaries
nn: Fødsels- og bryllupsdagar

en: Weather Information
nn: Informasjon om vêr

en: Locations
nn: Stader

en: Calendar
nn: Kalender

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
nn: %A %d. %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
nn: Trykk for å skjula dine avtaler og oppgåver

en: Click to view your appointments and tasks
nn: Klikk for å visa dine avtaler og oppgåver

en: Click to hide month calendar
nn: Trykk for å skjula månadskalender

en: Click to view month calendar
nn: Klikk for å visa kalender for denne månaden

en: Computer Clock
nn: Datamaskinklokke

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: Ad_just Date & Time
nn: _Juster dato og klokkeslett

en: Choose Location
nn: Vel stad

en: Edit Location
nn: Endra stad

en: City Name
nn: Bynamn

en: City Time Zone
nn: Tidssone for by

en: Failed to set the system timezone
nn: Klarte ikkje setja tidssone for systemet

en: <small>Set...</small>
nn: <small>Sett …</small>

en: <small>Set</small>
nn: <small>Sett</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
nn: Sett stad som gjeldande stad og bruk tidssona hans på denne maskinen

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
nn: %l.%M <small>%p (%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday).
en: %H:%M <small>(%A)</small>
nn: %H.%M <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p</small>
nn: %l.%M <small>%p</small>

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
nn: %s, kjennest ut som %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
nn: Soloppgong: %s / Solnedgong: %s

en: East
nn: Aust

en: West
nn: Vest

en: North
nn: Nord

en: South
nn: Sør

en: _Location Name:
nn: _Stadsnamn:

en: L_atitude:
nn: _Breiddegrad:

en: L_ongitude:
nn: _Lengdegrad:

en: _Timezone:
nn: _Tidssone:

en: Clock Preferences
nn: Innstillingar for klokke

en: Time _Settings
nn: Tid_sinnstillingar

en: Clock Format
nn: Klokkeformat

en: _12 hour format
nn: _12-timarsformat

en: _24 hour format
nn: _24-timarsformat

en: Panel Display
nn: Panelvisning

en: Show the _date
nn: Vis _dato

en: Show seco_nds
nn: Vis _sekund

en: Show _weather
nn: Vis _vêr

en: Show _temperature
nn: Vis _temperatur

en: General
nn: Allment

en: Display
nn: Vis

en: _Visibility unit:
nn: _Sikteining:

en: _Pressure unit:
nn: _Trykkeining:

en: _Temperature unit:
nn: _Temperatureining:

en: _Wind speed unit:
nn: Eining for _vindfart:

en: Weather
nn: Vêr

en: Could not display help document '%s'
nn: Klarte ikkje visa hjelpedokument «%s»

en: Error displaying help document
nn: Klarte ikkje visa hjelpedokument

en: Clock Applet Factory
nn: Fabrikk for klokke

en: Clock
nn: Klokke

en: Get the current time and date
nn: Hent noverande tid og dato

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nn: Åtvaring: Kommandoen ser faktisk ut til å gjera noko nyttig.
    Sidan dette er eit unyttig program er det ikkje sikkert du ynskjer dette.
    Me vil på det sterkaste åtvara mot einkvar bruk av %s som
    fører med seg at programmet gjer nytte for seg.

en: %s the Fish
nn: Fisken %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
nn: Fisken %s, eit moderne orakel

en: Unable to locate the command to execute
nn: Klarte ikkje finna kommandoen som skal køyrast

en: %s the Fish Says:
nn: Fisken %s seier:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
nn: Klarte ikkje å lesa utskrift frå kommandoen
    
    Detaljar: %s

en: _Speak again
nn: _Snakk på nytt

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
nn: Konfigurert kommando verkar ikkje og vart erstatta av: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
nn: Klarte ikkje å køyra «%s»
    
    Detaljar: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
nn: Klarte ikkje å lesa frå «%s»
    
    Detaljar: %s

en: The water needs changing
nn: Vatnet må skiftast

en: Look at today's date!
nn: Sjå på datoen i dag!

en: %s the Fish, the fortune teller
nn: Fisken %s, spåkona

en: Fish Preferences
nn: Innstillingar for fisk

en: _Name of fish:
nn: _Namn på fisken:

en: Co_mmand to run when clicked:
nn: Ko_mmando som skal utførast når klikka på:

en: Animation
nn: Animasjon

en: _Pause per frame:
nn: _Pause for kvart bilete:

en: seconds
nn: sekund

en: _Rotate on vertical panels
nn: _Roter på loddrette panel

en: Wanda Factory
nn: Wanda-fabrikk

en: From Whence That Stupid Fish Came
nn: Derifrå den dumme fisken kom

en: Fish
nn: Fisk

en: Display a swimming fish or another animated creature
nn: Viser ein symjande fisk eller andre animerte skapningar

en: Panel Notification Area
nn: Panelet sitt varslingsområde

en: Notification Area Factory
nn: Varslingsområdefabrikk

en: Notification Area
nn: Varslingsområde

en: Area where notification icons appear
nn: Område der varslingsikon kjem fram

en: Window Navigation Applet Factory
nn: Fabrikk for vindaugenavigeringshjelpeprogram

en: Factory for the window navigation related applets
nn: Fabrikk for hjelpeprogram som har å gjera med vindaugenavigering

en: Window Selector
nn: Vindaugeveljar

en: Switch between open windows using a menu
nn: Byt mellom opne vindauge med ein meny

en: Workspace Switcher
nn: Arbeidsområdeskiftar

en: Switch between workspaces
nn: Skift mellom arbeidsområde

en: Window List
nn: Vindaugsliste

en: Switch between open windows using buttons
nn: Byt mellom opne vindauge med knappar

en: Show Desktop
nn: Vis skrivebordet

en: Hide application windows and show the desktop
nn: Gøym programvindauga, og vis skrivebordet

en: Failed to load %s: %s
nn: Klarte ikkje å lasta %s: %s

en: Icon not found
nn: Fann ikkje ikonet

en: Click here to restore hidden windows.
nn: Klikk her for å gjenoppretta skjulte vindauge.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
nn: Klikk her for å skjula alle vindauga og visa skrivebordet.

en: Show Desktop Button
nn: Knapp for å visa skrivebordet

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
nn: Vindaugehandsamaren din støttar ikkje knapp som viser skrivebordet, eller du køyrer ikkje noko vindaugehandsamar.

en: Window List Preferences
nn: Innstillingar for vindaugeliste

en: Window List Content
nn: Innhald i vindaugeliste

en: Sh_ow windows from current workspace
nn: Vis vindauge frå _aktiv arbeidsområde

en: Show windows from a_ll workspaces
nn: Vis vindauger frå a_lle arbeidsområda

en: Window Grouping
nn: Gruppering av vindauge

en: _Never group windows
nn: Grupper aldri _vindauge

en: Group windows when _space is limited
nn: Grupper vindague når _plassen er liten

en: _Always group windows
nn: Grupper _alltid vindauger

en: Restoring Minimized Windows
nn: Gjenoppretting av minimerte vindauge

en: Restore to current _workspace
nn: Gjenopprett til gjeldande _arbeidsområde

en: Restore to na_tive workspace
nn: Gjenopprett til _opprinneleg arbeidsområde

en: rows
nn: rader

en: columns
nn: kolonner

en: Workspace Switcher Preferences
nn: Innstillingar for arbeidsområdeskiftaren

en: Show _only the current workspace
nn: Viser berre det _gjeldande arbeidsområdet

en: Show _all workspaces in:
nn: Vis _alle arbeidsområda i:

en: Switcher
nn: Bytar

en: Number of _workspaces:
nn: Tal på arbeids_flater:

en: Workspace na_mes:
nn: Na_mn på arbeidsområda:

en: Workspace Names
nn: Namn på arbeidsområda

en: Show workspace _names in switcher
nn: Vis arbeidsområde_namn i skiftaren

en: Workspaces
nn: Arbeidsområde

en: Show date in tooltip
nn: Vis dato i verktøytips

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
nn: Dersom sett til sann, vis datoen i eit verktøytips når peikaren er over klokka.

en: Show weather in clock
nn: Vis vêr i klokka

en: If true, display a weather icon.
nn: Dersom sett til sann, vis eit vêrikon.

en: Show temperature in clock
nn: Vis temperatur i klokka

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
nn: Dersom sett til sann, vis temperatur ved sida av vêrikonet.

en: Show week numbers in calendar
nn: Vis vekenummer i kalenderen

en: If true, show week numbers in the calendar.
nn: Dersom sett til sann, vis vekenummer i kalenderen.

en: Expand list of appointments
nn: Utvid liste med avtaler

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
nn: Dersom sett til sann, utvid avtalelista i kalendervindauget.

en: Expand list of birthdays
nn: Utvid liste med fødselsdagar

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
nn: Dersom sett til sann, utvid lista over fødselsdagar i kalendervindauget.

en: Expand list of tasks
nn: Utvid liste med oppgåver

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
nn: Dersom sett til sann, utvid lista med oppgåver i kalendervindauget.

en: Expand list of weather information
nn: Utvid liste med informasjon om vêr

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
nn: Dersom sett til sann, utvid lista med vêrinformasjon i kalendervindauget.

en: Expand list of locations
nn: Utvid liste med stader

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
nn: Dersom sett til sann, utvid lista med stader i kalendervindauget.

en: List of locations
nn: Liste over stader

en: The fish's name
nn: Namnet på fisken

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
nn: Ein fisk utan namn er ein kjedeleg fisk. Gje liv til fisken din ved å gje honom eit namn.

en: The fish's animation pixmap
nn: Fisken sitt animasjonsbilete

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
nn: Denne nøkkelen inneheld filnamnet, relativt til biletekatalogen, på biletefila som skal brukast til animasjonen til fisken.

en: Command to execute on click
nn: Kommando som skal utførast når klikka på

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
nn: Denne nøkkelen avgjer kva for kommando som skal utførast ved klikk på fisken.

en: Pause per frame
nn: Pause for kvart bilete

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
nn: Denne nøkkelen styrer kor mange sekund kvart bilete vert vist.

en: Rotate on vertical panels
nn: Roter på loddrette panel

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
nn: Dersom set til sann, vert animasjonen til fisken vist rotert på loddrette panel.

en: Show windows from all workspaces
nn: Vis vindauge frå alle arbeidsområda

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
nn: Dersom set til sann, vil vindaugslista visa vindauga på alle arbeidsområda. Elles vil ho berre visa vindauge på det noverande arbeidsområdet.

en: When to group windows
nn: Når vindauge skal setjast i grupper

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
nn: Styrer når vindauge frå same program skal setjast i gruppe på vindaugelista. Moglege verdiar er «never», «auto» og «always».

en: Move windows to current workspace when unminimized
nn: Flytt vindauge til noverande arbeidsområde når dei vert gjenoppretta

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
nn: Dersom set til sann, vil eit vindauge som vert gjenoppretta setjast på det aktive arbeidsområdet. Elles vil fokus flyttast til vindauget sitt arbeidsområde.

en: Display workspace names
nn: Vis namn på arbeidsområda

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
nn: Dersom set til sann, vil arbeidsområdebyter visa namn på arbeidsområda, elles vil vindauga på arbeidsområdet vert viste. Denne innstillinga verkar berre med vindushandsamaren Metacity.

en: Display all workspaces
nn: Vis alle arbeidsområda

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
nn: Dersom set til sann, vil arbeidsområdeskiftaren visa alle arbeidsområda. Elles vil han berre visa det noverande arbeidsområdet.

en: Rows in workspace switcher
nn: Rader i arbeidsområdeskiftar

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
nn: Denne nøkkelen styrer kor mange rader (i vassrett plassering) eller kolonner (i loddrett plassering) som arbeidsområdehandsamaren viser arbeidsområda i. Denne nøkkelen er berre relevant når «display_all_workspaces» er satt til «sann».

en: Enable tooltips
nn: Bruk verktøytips

en: Confirm panel removal
nn: Stadfest fjerning av panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
nn: Dersom set til sann, vil ein dialog be om stadfesting når brukaren vil ta vekk eit panel.

en: Panel ID list
nn: Liste over panel-ID

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
nn: Ei liste over panel-ID-ar. Kvar ID tilhøyrer eitt toppnivå-panel. Innstillingane til kvart av desse panela er lagra i «/apps/panel/toplevels/$(id)».

en: Panel object ID list
nn: Liste over ID-ar til panelobjekt

en: Complete panel lockdown
nn: Lås heile panelet

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
nn: Dersom set til sann, vil ikkje panelet tillata endringar i oppsettet sitt. Dei ulike panelprogramma må kanskje låsast kvar for seg. Panelet må startast på nytt for at denne innstillinga skal tre i kraft.

en: Applet IIDs to disable from loading
nn: Panelprogram-IID-ar som ikkje skal lastast

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
nn: Ei liste over panelprogram-IID-ar som panelet vil oversjå. På denne måten kan du hindra visse panelprogram frå å verta lasta eller å verta viste i menyen. Til dømes kan du hindra kommandolinjeprogrammet i å verta brukt ved å leggja til «OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet» til denne lista. Panelet må startast på nytt for at endringar her skal verta verksame.

en: Disable Force Quit
nn: Kopla ut tvungen avslutting

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
nn: Dersom set til sann, vil panelet fjerna tilgangen til tvungen avslutt-knappen, og då vil ikkje ein brukar kunna tvinga eit program til å avslutta.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
nn: Bruk programlista i «Køyr program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
nn: Dersom set til sann, vert lista over kjente program vist i «Køyr program»-dialogen. Om lista vert utvida eller ikkje når dialogen vert vist, vert kontrollert av nøkkelen «show_program_list».

en: Expand program list in "Run Application" dialog
nn: Utvid programlista i «Køyr program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
nn: Dersom set til sann, vert lista over kjente program i «Køyr program»-dialogen utvida. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «enable_program_list» er sann.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
nn: Bruk autofullføring i «Køyr program»-dialogen

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
nn: Dersom set til sann, bruk autofullføring i «Køyr program»-dialogen.

en: Launcher location
nn: Plassering av oppstartar

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
nn: Plasseringa til .desktop-fila som skildrar oppstartaren. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «launcher-object».

en: Menu content path
nn: Sti til menyinnhald

en: Toplevel panel containing object
nn: Toppnivåpanel som inneheld objektet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
nn: Identifikatoren til toppnivå-panelet som inneheld objektet.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
nn: Plasser i høve til høgre/nedre kant

en: Object's position on the panel
nn: Plasseringa til objektet på panelet

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
nn: Plasseringa til dette panelobjektet. Plasseringa er målt i pikslar frå venstre kant av panelet (øvre kant for loddrette panel).

en: Name to identify panel
nn: Namn som særmerkjer dette panelet

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
nn: Dette er eit namn som du kan bruka som kjennemerke på eit panel. Hovudformålet med namnet er å fungera som panelet sin vindaugstittel, som er nyttig når du navigerer mellom panel.

en: X screen where the panel is displayed
nn: X-skjerm der panelet vert vist

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
nn: Dersom du har fleire skjermar, kan du ha panel på kvar skjerm. Denne nøkkelen inneheld kva for skjerm panelet vert vist på no.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
nn: Xinerama-skjerm der panelet vert vist

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
nn: I eit Xinerama-oppsett kan du ha ulike panel på kvar skjerm. Denne nøkkelen inneheld kva for ein skjerm panelet vert vist på.

en: Expand to occupy entire screen width
nn: Utvid til heile skjermbreidda

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
nn: Dersom sann, vil panelet bruka heile skjermbreidda (skjermhøgda på loddrette panel). Då kan panelet berre plasserast på kanten av skjermen. Dersom usann, vil panelet berre vera så stort som det må vera for å få plass til alle panelprogramma, oppstartarane og knappane.

en: Panel orientation
nn: Plasseringa til panelet

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
nn: Plasseringa av panelet. Moglege verdiar er «top», «bottom», «left» og «right». I utvida modus styrer nøkkelen kva for ein kant av skjermen panelet er på. I ikkje-utvida modus er skilnaden mellom «top» og «bottom» mindre vesentleg, begge er vassrette panel. Men dei to vala kan framleis gje nyttige vink om korleis somme panelobjekt skal te seg. T.d. vil eit panel som har «top» opna menyane sine under panelet, medan eit panel som har «bottom» vil opna menyane sine over panelet.

en: Panel size
nn: Storleik på panelet

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
nn: Høgda på eit vassrett panel, breidda på eit loddrett panel. Panelet vil finna ut når det er i bruk ein minste storleik ut frå skriftstorleik og anna. Den største storleiken er satt til ein fjerdedel av skrivebordshøgda (eller -breidda).

en: X co-ordinate of panel
nn: X-koordinaten til panelet

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Plasseringa av panelet langsetter X-aksen. Denne nøkkelen er berre relevant når panelet ikkje er utvida. Når panelet er utvida, vert denne nøkkelen ignorert, og panelet vert plassert på kanten av skjermen. Kva for ein kant vert styrt av nøkkelen «orientation».

en: Y co-ordinate of panel
nn: Y-koordinaten til panelet

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Plasseringa av panelet langsetter Y-aksen. Denne nøkkelen er berre relevant når panelet ikkje er utvida. Når panelet er utvida, vert denne nøkkelen ignorert, og panelet vert plassert på kanten av skjermen. Kva for ein kant vert styrt av nøkkelen «orientation».

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
nn: X-koordinat for panelet. Startar frå høgre side av skjermen

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Stad for panelet langs x-aksen frå botnen av skjermen Viss den setjes til -1 ignorerast verdien og x-nøkkelen brukast i staden Viss verdien er større enn 0 vil x-nøkkelen ignorerast. Denne nøkkelen er berre relevant i ikkje-utvida modus. I utvida modus ignorerast denne nøkkelen og panelet plasserast ved skjermkanten oppgjeven av nøkkelen orientation.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
nn: Y-koordinat for panelet. Startar frå botnen av skjermen

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Stad for panelet langs y-aksen frå botnen av skjermen Viss den setjes til -1 ignorerast verdien og y-nøkkelen brukast i staden Viss verdien er større enn 0 vil y-nøkkelen ignorerast. Denne nøkkelen er berre relevant i ikkje-utvida modus. I utvida modus ignorerast denne nøkkelen og panelet plasserast ved skjermkanten oppgjeven av nøkkelen orientation.

en: Center panel on x-axis
nn: Midtstill panelet på X-aksen

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
nn: Viss «true» vil x og x_right-nøkkelen ignorerast og panelet plasserast sentrert på x-aksen av skjermen. Viss panelets storleik endrast vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Viss «false» vil x og x_right-nøkkelen spesifisere panelets stad.

en: Center panel on y-axis
nn: Midtstill panelet på Y-aksen

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
nn: Viss «true» vil y og y_bottom-nøkkelen ignorerast og panelet plasserast sentrert på y-aksen av skjermen. Viss panelets storleik endrast vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Viss «false» vil y og y_bottom-nøkkelen spesifisere panelets stad.

en: Automatically hide panel into corner
nn: Gøym panelet i hjørnet automatisk

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
nn: Dersom sann, vert panelet automatisk skjult i eit hjørne av skjermen når peikaren går vekk frå panelet. Når peikaren går inn i hjørnet kjem panelet fram att.

en: Enable hide buttons
nn: Bruk gøymeknappar

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
nn: Dersom set til sann, vil knappane plasserast på kvar si side av panelet. Dei kan brukast til å flytta panelet utanfor skjermen, slik at berre ein knapp er synleg.

en: Enable arrows on hide buttons
nn: Vis piler på gøymeknappen

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
nn: Dersom set til sann, vil piler plasserast på gøymeknappane. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «enable_buttons» er sann.

en: Panel autohide delay
nn: Pause før automatisk gøyming

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nn: Styrer kor mange millisekund pause det skal vera mellom at peikaren går vekk frå panelområdet og panelet vert gøymt automatisk. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «auto_hide» er sann.

en: Panel autounhide delay
nn: Pause før automatisk vising

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nn: Styrer kor mange millisekund pause det skal vera mellom at peikaren går inn i panelområdet og panelet vert vist automatisk. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «auto_hide» er sann.

en: Visible pixels when hidden
nn: Synlege pikslar når gøymt

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nn: Styrer talet på pikslar som er synleg når panelet vert gøymt automatisk i eit hjørne. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «auto_hide» er sann.

en: Animation speed
nn: Fart på animasjonar

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
nn: Kor raskt animasjonar i panelet skal gå. Moglege verdiar er «slow», «medium» og «fast». Denne nøkkelene er berre relevant dersom nøkkelen «enable_animations» er sann.

en: Background type
nn: Bakgrunnstype

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
nn: Styrer bakgrunnsfargen til panelet, i #RGB-format.

en: Background image
nn: Bakgrunnsbilete

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
nn: Styrer kva fil som vert brukt til bakgrunnsbilete. Dersom biletet inneheld ein alpha-kanal, vil biletet leggjast oppå skrivebordsbakgrunnen.

en: Rotate image on vertical panels
nn: Rotér biletet på loddrette panel

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
nn: Dersom sann, vil bakgrunnsbiletet roterast når panelet vert plassert loddrett.

en: _Move
nn: _Flytt

en: _Remove From Panel
nn: Fje_rn frå panelet

en: Create new file in the given directory
nn: Opprett ei ny fil i gjeven mappe

en: [FILE...]
nn: [FIL…]

en: - Edit .desktop files
nn: - Rediger .desktop-filer

en: Create Launcher
nn: Lag oppstartar

en: Directory Properties
nn: Eigenskapar for katalogen

en: Launcher Properties
nn: Eigenskapar for oppstartar

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
nn: Start andre program og bruk ulike verktøy for å handtera vindauge, vis klokka osv.

en: Could not show this URL
nn: Klarte ikkje visa denne URLen

en: No URL was specified.
nn: Ingen URL vart oppgjeven.

en: Could not launch application
nn: Klarte ikkje starta programmet

en: Could not use dropped item
nn: Klarte ikkje bruka sluppen oppføring

en: No URI provided for panel launcher desktop file
nn: Ikkje oppgjeven noko URI til .desktop-fila til oppstartaren

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
nn: Klarte ikkje opna skrivebordsfila «%s» for panel-oppstartaren %s%s

en: _Launch
nn: _Start

en: _Properties
nn: _Eigenskapar

en: Could not save launcher
nn: Klarte ikkje lagra oppstartar

en: FILE
nn: [FIL]

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Session management options:
nn: Brukarval for økthandsaming:

en: Show session management options
nn: Vis brukarval for økthandsaming

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
nn: Feil

en: Choose an icon
nn: Vel ikon

en: Could not launch '%s'
nn: Klarte ikkje køyra «%s»

en: Could not open location '%s'
nn: Klarte ikkje opna plasseringa «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
nn: Ingen program for å handtera søk i mapper er installert.

en: Replace a currently running panel
nn: Byt ut eit køyrande panel

en: _Lock Screen
nn: _Lås skjerm

en: _Activate Screensaver
nn: St_art skjermsparar

en: Could not connect to server
nn: Klarte ikkje kopla til tenar

en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Protect your computer from unauthorized use
nn: Vern datamaskinen din mot uautorisert bruk

en: Log out of this session to log in as a different user
nn: Logg ut for å logga inn som ein annan brukar

en: Run Application...
nn: Køyr program …

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
nn: Køyr program ved å skriva inn ein kommando eller vel frå ei liste

en: Search for Files...
nn: Søk etter filer …

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nn: Finn dokument og mapper på denne datamaskinen etter namn eller innhald

en: Force Quit
nn: Tving til å avslutta

en: Force a misbehaving application to quit
nn: Tving eit program som ikkje ter seg ordentleg til å avslutta

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
nn: Kopla til tenar …

en: Connect to a remote computer or shared disk
nn: Kopla til ein ekstern datamaskin eller delt disk

en: Main Menu
nn: Hovudmeny

en: The main GNOME menu
nn: GNOME-hovudmenyen

en: Menu Bar
nn: Menylinje

en: A custom menu bar
nn: Sjølvlaga menylinje

en: Separator
nn: Delelinje

en: A separator to organize the panel items
nn: Ei delelinje å ordna panelelementa med

en: (empty)
nn: (tom)

en: Custom Application Launcher
nn: Sjølvlaga programoppstartar

en: Create a new launcher
nn: Lag ny oppstartar

en: Application Launcher...
nn: Programoppstartar …

en: Copy a launcher from the applications menu
nn: Kopier ein oppstartar frå programmenyen

en: Find an _item to add to "%s":
nn: Finn ei _oppføring å leggja til på «%s»:

en: Find an _item to add to the panel:
nn: Finn ei _oppføring å leggja til på panelet:

en: Add to Panel
nn: Legg til på panelet

en: "%s" has quit unexpectedly
nn: «%s» har avslutta uventa

en: Panel object has quit unexpectedly
nn: Panelobjektet har avslutta uventa

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
nn: Dersom du lastar eit panelobjekt på nytt vil det automatisk verta lagt tilbake i panelet.

en: _Don't Reload
nn: _Ikkje last på ny

en: _Reload
nn: _Last på ny

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
nn: Panelet støtte på eit problem medan «%s» vart lasta.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
nn: Vil du fjerna panelprogrammet frå oppsettet ditt?

en: Open URL: %s
nn: Opna URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
nn: Opna «%s»

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
nn: Opna di personlige mappe

en: Delete this panel?
nn: Slett denne skuffa?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
nn: Når eit panel vert fjerna, går panelet og 
    innstillingane det har tapt.

en: Cannot delete this panel
nn: Klarte ikkje sletta dette panelet

en: You must always have at least one panel.
nn: Du må alltid ha minst eit panel.

en: _Add to Panel...
nn: _Legg til på panelet …

en: _Delete This Panel
nn: _Slett dette panelet

en: _New Panel
nn: _Nytt panel

en: Application
nn: Program

en: Application in Terminal
nn: Program i terminal

en: Location
nn: Stad

note: Name
en: _Name:
nn: _Namn:

en: _Browse...
nn: _Bla gjennom …

note: Comment
en: Co_mment:
nn: _Merknad:

en: Choose an application...
nn: Vel eit program …

en: Choose a file...
nn: Vel ei fil …

en: Comm_and:
nn: Komm_ando:

en: _Location:
nn: _Plassering:

en: The name of the launcher is not set.
nn: Namn på oppstartar er ikkje vald.

en: Could not save directory properties
nn: Kunne ikkje lagra eigenskapar for mappe

en: The name of the directory is not set.
nn: Namnet på mappa er ikkje sett.

en: The command of the launcher is not set.
nn: Kommando for oppstartar er ikkje vald.

en: The location of the launcher is not set.
nn: Plasseringa til oppstartaren er ikkje vald.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
nn: Klikk på eit vindauge for å tvinga det programmet til å avslutta. Trykk <ESC> for å avbryta.

en: Force this application to exit?
nn: Tving dette programmet til å avslutte?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
nn: Viss du tvingar programmet til å avslutta kan ulagra endringar i opne dokument gå tapt.

en: Browse and run installed applications
nn: Sjå gjennom og køyr installerte program

en: Access documents, folders and network places
nn: Opna dokument, mapper og nettverksstader

en: Applications
nn: Program

en: _Edit Menus
nn: R_ediger menyar

en: Switch User
nn: Byt brukar

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Unable to scan %s for media changes
nn: Klarte ikkje søkja gjennom «%s» etter mediumendringar.

en: Rescan %s
nn: Skann %s på nytt

en: Unable to mount %s
nn: Klarte ikkje montera %s

en: Mount %s
nn: Monter %s

en: Removable Media
nn: Avtakbare medium

en: Network Places
nn: Nettverksstader

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Open the contents of your desktop in a folder
nn: Opna skrivebordet som ei mappe

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Busy
nn: Oppteken

en: Places
nn: Stader

[ctx: Orientation]
en: Top
nn: Topp

[ctx: Orientation]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: Orientation]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: Orientation]
en: Right
nn: Høgre

en: Panel Properties
nn: Eigenskapar for panelet

en: Some of these properties are locked down
nn: Somme av desse eigenskapane er låste

en: pixels
nn: pikslar

en: _Orientation:
nn: _Plassering:

en: _Size:
nn: _Storleik:

en: E_xpand
nn: _Utvid

en: _Autohide
nn: _Gøym automatisk

en: Show hide _buttons
nn: Vis gøyme_knappar

en: Arro_ws on hide buttons
nn: _Piler på gøymeknappane

en: _None (use system theme)
nn: I_nga (bruk systemdrakta)

en: Solid c_olor
nn: Heilf_ylt farge

en: Pick a color
nn: Vel ein farge

en: Co_lor:
nn: _Farge:

en: S_tyle:
nn: S_til:

en: Background _image:
nn: Bakgrunnsb_ilete:

en: Select background
nn: Vel bakgrunn

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Image Background Details
nn: Detaljar om bakgrunnsbiletet

en: _Tile
nn: Fl_islegg

en: _Scale
nn: _Skaler

en: St_retch
nn: St_rekk

en: Rotate image when panel is _vertical
nn: _Roter bilete på loddrette panel

en: Could not open recently used document "%s"
nn: Klarte ikkje å opna nyleg brukt dokument «%s»

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
nn: Ein ukjend feil oppstod under freistnad på å opna «%s»

en: Clear the Recent Documents list?
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument?

en: Clear Recent Documents
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument

en: Recent Documents
nn: Nyleg brukte dokument

en: Clear Recent Documents...
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument

en: Clear all items from the recent documents list
nn: Fjern alle element i lista over nyleg brukte dokument

en: Could not run command '%s'
nn: Klarte ikkje køyra kommandoen «%s»

en: Could not convert '%s' from UTF-8
nn: Klarte ikkje konvertera «%s» frå UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
nn: Vel ei fil å leggja til kommandoen …

en: Select an application to view its description.
nn: Vel eit program for å lesa skildringa av det.

en: Will run command: '%s'
nn: Køyrer kommandoen «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
nn: Adresselista sleppt ved køyredialog hadde feil format (%d) eller lengd (%d)

en: Run Application
nn: Køyr program

en: Command icon
nn: Kommandoikon

en: The icon of the command to be run.
nn: Ikon for kommandoen som skal køyrast.

en: Run in _terminal
nn: Køyr i _terminal

en: Select this box to run the command in a terminal window.
nn: Kryss av i denne boksen for å køyra kommandoen i eit terminalvindauge.

en: Run with _file...
nn: Køyr med _fil …

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
nn: Klikk på denne knappen for å leita etter eit filnamn å leggja til kommandostrengen.

en: List of known applications
nn: Liste over kjente program

en: Show list of known _applications
nn: Vis liste over kjente _program

en: _Run
nn: Køy_r

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
nn: Klikk på denne knappen for å køyra det valde programmet eller programmet i tekstfeltet.

en: _Force quit
nn: _Tving til å avslutta

en: C_lear
nn: T_øm

en: D_on't Delete
nn: _Ikkje slett

en: Specify an applet IID to load
nn: Oppgje ein panelprogram-ID å lasta

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
nn: Oppgje ei GConf-plassering der innstillinga til panelprogrammet skal lagrast

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
nn: Oppgje storleiken panelprogrammet skal starta med (veldig lite, middels, stort, etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
nn: Oppgje startplasseringa til panelet (topp, botn, venstre eller høgre)

[ctx: Size]
en: XX Small
nn: Ekstra ekstra lite

[ctx: Size]
en: X Small
nn: Ekstra lite

[ctx: Size]
en: Small
nn: Lite

[ctx: Size]
en: Medium
nn: Middels

[ctx: Size]
en: Large
nn: Stort

[ctx: Size]
en: X Large
nn: Ekstra stort

[ctx: Size]
en: XX Large
nn: Ekstra ekstra stort

en: Failed to load applet %s
nn: Klarte ikkje lasta panelprogram %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
nn: Verktøy for testing av panelprogram

en: _Applet:
nn: P_anelprogram:

en: _Prefs Dir:
nn: Plassering av _innstillingar

en: Hide Panel
nn: Gøym panelet

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
nn: Øvre utvida kantpanel

en: Top Centered Panel
nn: Øvre midtstilt panel

en: Top Floating Panel
nn: Øvre flytande panel

en: Top Edge Panel
nn: Øvre kantpanel

en: Bottom Expanded Edge Panel
nn: Nedre utvida kantpanel

en: Bottom Centered Panel
nn: Nedre midtstilte panel

en: Bottom Floating Panel
nn: Nedre flytande panel

en: Bottom Edge Panel
nn: Nedre kantpanel

en: Left Expanded Edge Panel
nn: Venstre utvida kantpanel

en: Left Centered Panel
nn: Venstre midtstilt panel

en: Left Floating Panel
nn: Venstre flytande panel

en: Left Edge Panel
nn: Venstre kantpanel

en: Right Expanded Edge Panel
nn: Høgre utvida kantpanel

en: Right Centered Panel
nn: Høgre midtstilt panel

en: Right Floating Panel
nn: Høgre flytande panel

en: Right Edge Panel
nn: Høgre kantpanel

en: Icon '%s' not found
nn: Ikon «%s» vart ikkje funnen

en: file
nn: fil

en: Home Folder
nn: Heimemappe

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
nn: Filsystem

en: Search
nn: Søk
