gnome-panel - en to pl translation catalogue (486 entries)

en: Show date in tooltip
pl: Wyświetlanie daty w podpowiedzi

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
pl: Określa, czy wyświetlać datę w podpowiedzi, gdy kursor myszy znajduje się nad zegarem.

en: Show weather in clock
pl: Wyświetlanie pogody w zegarze

en: If true, display a weather icon.
pl: Jeżeli ustawione, wyświetla ikonę pogody.

en: Show temperature in clock
pl: Wyświetlanie temperatury w zegarze

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
pl: Określa, czy wyświetlać temperaturę obok ikony pogody.

en: Show week numbers in calendar
pl: Wyświetlanie numerów tygodni w kalendarzu

en: If true, show week numbers in the calendar.
pl: Określa, czy wyświetlać numery tygodni w kalendarzu.

en: Expand list of appointments
pl: Rozwija listę spotkań

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
pl: Określa, czy wysuwać listę spotkań w kalendarzu.

en: Expand list of birthdays
pl: Rozwija listę urodzin

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
pl: Określa, czy wysuwać listę urodzin w kalendarzu.

en: Expand list of tasks
pl: Rozwija listę zadań

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
pl: Określa, czy wysuwać listę zadań w kalendarzu.

en: Expand list of weather information
pl: Rozwija listę informacji pogodowych

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
pl: Określa, czy wysuwać listę informacji pogodowych w kalendarzu.

en: Expand list of locations
pl: Rozwija listy położeń

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
pl: Określa, czy wysuwać listę położeń w oknie kalendarza.

en: List of locations
pl: Lista położeń

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
pl: Lista położeń do wyświetlenia w oknie kalendarza. Każde położenie jest krotką wyświetlanej nazwy, kodu METAR i współrzędnych.

en: The fish's name
pl: Imię rybki

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
pl: Rybka bez imienia jest bardzo nudną rybką. Imię przywraca rybce sens życia.

en: The fish's animation pixmap
pl: Mapa pikseli z animacją rybki

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
pl: Ten klucz określa nazwę (względem katalogu z mapami pikseli) pliku mapy pikseli z animacją apletu rybki.

en: Command to execute on click
pl: Polecenie wykonywane po kliknięciu

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
pl: Ten klucz określa jakie polecenie zostanie wykonywane po kliknięciu rybki.

en: Pause per frame
pl: Czas oczekiwania pomiędzy klatkami

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
pl: Ten klucz określa liczbę sekund wyświetlania każdej klatki.

en: Rotate on vertical panels
pl: Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
pl: Określa czy animacja rybki będzie obrócona, jeśli panel ma orientację pionową.

en: Show windows from all workspaces
pl: Wyświetla okna ze wszystkich obszarów roboczych

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
pl: Określa, czy lista zadań wyświetla okna ze wszystkich obszarów roboczych. W przeciwnym wypadku wyświetlone zostaną tylko okna z bieżącego obszaru.

en: When to group windows
pl: Kiedy grupować okna

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
pl: Określa, kiedy na liście zadań okna tego samego programu powinny być grupowane. Poprawnymi wartościami są: „never” (nigdy), „auto” (automatycznie) oraz „always” (zawsze).

en: Move windows to current workspace when unminimized
pl: Przywraca okna na bieżącym obszarze roboczym

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
pl: Określa, czy podczas przywracania okno przenoszone jest na bieżące biurko. W przeciwnym razie, zmieniony zostanie obszar roboczy okna.

en: Display workspace names
pl: Wyświetlanie nazw obszarów roboczych

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
pl: Określa, czy przełącznik obszarów roboczych powinien wyświetlać ich nazwy, czy zawartość. Ustawienie to działa tylko z menedżerem okien Metacity.

en: Display all workspaces
pl: Wyświetlanie wszystkich obszarów roboczych

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
pl: Określa, czy wyświetlać wszystkie obszary robocze, czy tylko obszar bieżący.

en: Rows in workspace switcher
pl: Liczba wierszy w przełączniku obszarów roboczych

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
pl: Klucz ten określa, ile wierszy (dla układu poziomego) lub kolumn (w przypadku układu pionowego) będzie zawierał przełącznik obszarów roboczych. Opcja ta ma zastosowanie tylko, gdy ustawione jest „display_all_workspaces”.

en: Default panel layout
pl: Domyślny układ panelu

en: The default panel layout to use when panels are created.
pl: Domyślny układ używany podczas tworzenia paneli.

en: Enable tooltips
pl: Włączenie podpowiedzi

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
pl: Po ustawieniu, podpowiedzi dla obiektów na panelu będą wyświetlane. Podpowiedzi mogą być wyłączone dla całego środowiska za pomocą własności „gtk-enable-tooltips” w bibliotece GTK.

en: Prefer symbolic icons in panels
pl: Preferowanie ikon symbolicznych na panelach

en: Confirm panel removal
pl: Potwierdzenie usunięcia panelu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
pl: Określa, czy jest wyświetlane okno z pytaniem o potwierdzenie usunięcia panelu.

en: Icon size in menus
pl: Rozmiar ikon w menu

en: The size of icons in menus.
pl: Rozmiar ikon w menu.

en: Maximum icon size in panels
pl: Maksymalny rozmiar ikon na panelach

en: The maximum size of icons in panels.
pl: Maksymalny rozmiar ikon na panelach.

en: Which theme variant to use
pl: Używany wariant motywu

en: Panel ID list
pl: Lista identyfikatorów panelu

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
pl: Lista identyfikatorów panelu. Każdy identyfikator określa pojedynczy panel nadrzędny. Ustawienia każdego z tych paneli są przechowywane w /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
pl: Lista identyfikatorów obiektów panelu

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
pl: Lista identyfikatorów obiektów panelu. Każdy identyfikator jest powiązany z pojedynczym obiektem panelu (np. apletem, aktywatorem, przyciskiem polecenia lub przyciskiem/paskiem menu). Ustawienia dla każdego z tych obiektów są przechowywane w /apps/panel/objects/$(id).

en: Complete panel lockdown
pl: Całkowite zablokowanie panelu

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Po ustawieniu, panel nie będzie pozwalał na wprowadzanie żadnych zmian do konfiguracji. Pojedyncze aplety mogą jednak mimo tego wymagać zablokowania. Panel musi zostać ponownie uruchomiony, aby zastosować zmiany.

en: Applet IIDs to disable from loading
pl: Identyfikatory apletów, które nie będą wczytywane

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Lista identyfikatorów apletów ignorowanych przez panel. Tym sposobem można wyłączyć wczytywanie niektórych apletów lub wyświetlanie ich w menu. Na przykład, aby wyłączyć aplet mini-commander, należy dodać wpis „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet” do tej listy. Panel musi zostać ponownie uruchomiony, aby zastosować zmiany.

en: Disable Force Quit
pl: Wyłączenie wymuszenia zamknięcia

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
pl: Określa, czy zabraniać użytkownikowi wymuszenia zakończenia programu, poprzez usunięcie przycisku wymuszenia zakończenia.

en: History of "Run Application" dialog
pl: Historia okna „Uruchamianie programu”

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
pl: Lista poleceń użytych w przeszłości w oknie „Uruchamianie programu”.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
pl: Wyświetlanie listy programów w oknie „Uruchamianie programu”

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
pl: Określa, czy lista „Znane programy” ma być dostępna w oknie „Uruchom program”. Czy lista jest rozwinięta w momencie pokazania tego okna jest określone przez opcję „show_program_list”.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
pl: Rozwinięcie listy programów w oknie „Uruchamianie programu”

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
pl: Określa, czy lista „Znane programy” ma zostać rozwinięta w momencie wyświetlenia okna „Uruchamianie programu”. Ta opcja ma znaczenie tylko, jeśli „enable_program_list” jest ustawione.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
pl: Automatyczne uzupełnianie w oknie „Uruchamianie programu”

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
pl: Określa, czy w oknie „Uruchamianie programu” będzie dostępne automatyczne uzupełnianie.

en: Object IID
pl: IID obiektu

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
pl: Identyfikator implementacji obiektu — np. „ClockAppletFactory::ClockApplet”.

en: Module ID
pl: Identyfikator modułu

en: Applet ID
pl: Identyfikator apletu

en: Toplevel panel containing object
pl: Panel główny zawierający obiekt

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
pl: Identyfikator panelu nadrzędnego zawierającego ten obiekt.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
pl: Ustawianie pozycji względem dolnej/prawej krawędzi

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „end”, to położenie obiektu jest ustalane względem prawej (lub dolnej, jeśli panel jest pionowy) krawędzi panelu.

en: Object's position on the panel
pl: Pozycja obiektu na panelu

en: The index of this panel object within the other objects with the same pack-type, from the left (or top if vertical) panel edge.
pl: Indeks tego obiektu panelu w ramach pozostałych obiektów o tym samym „pack-type”, od lewej (lub górnej, jeśli jest pionowy) krawędzi panelu.

en: Name to identify panel
pl: Nazwa identyfikująca panel

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
pl: Czytelna dla człowieka nazwa do identyfikacji panelu. Głównym zastosowaniem jest określanie nazwy okna panelu, co jest przydatne przy przełączaniu się pomiędzy panelami.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
pl: Monitor Xinerama, na którym wyświetlany jest panel

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
pl: W konfiguracji Xinerama można mieć panele na każdym osobnym monitorze. Ten klucz określa bieżący monitor, na którym jest wyświetlany panel.

en: Expand to occupy entire screen width
pl: Rozwijanie na całej szerokości ekranu

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji, panel zajmie całą szerokość ekranu (lub wysokość, jeśli jest pionowy). Taki panel może zostać umieszczony tylko przy krawędzi ekranu. Jeśli ta opcja jest wyłączona, panel będzie tylko tak duży, by pomieścić wszystkie obiekty.

en: Panel orientation
pl: Ułożenie panelu

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
pl: Położenie panelu. Dopuszczalne wartości to: „top” (góra), „bottom” (dół), „left” (lewo), „right” (prawo). W trybie rozwiniętym opcja określa, na której krawędzi ekranu znajduje się panel. W trybie nierozwiniętym różnica pomiędzy „top” (góra) i „bottom” (dół) ma mniejsze znaczenie — obie określają, że jest to panel poziomy — ale ciągle dostarczają użytecznych informacji, jak część obiektów na panelu powinna się zachowywać. Dla przykładu, na górnym panelu menu będzie rozwijane na dół, podczas gdy na panelu dolnym, menu będzie rozwijane do góry.

en: Panel alignment
pl: Wyrównanie panelu

en: The alignment of the panel. Possible values are "start", "center", "end".
pl: Wyrównanie panelu. Możliwe wartości: „start” (początek), „center” (środek) i „end” (koniec).

en: Panel size
pl: Rozmiar panelu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
pl: Wysokość (szerokość dla panelu pionowego) panelu. Podczas pracy panel określi minimalny rozmiar na podstawie rozmiaru czcionki i innych wskaźnikach. Maksymalny rozmiar jest ograniczony do jednej czwartej wysokości (lub szerokości) ekranu.

en: Automatically hide panel into corner
pl: Automatyczne ukrywanie panelu w rogu ekranu

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
pl: Po włączeniu tej opcji, panel zostanie automatycznie schowany w rogu ekranu, gdy kursor myszy opuści jego obszar. Przesunięcie kursora do tego rogu spowoduje ponowne pojawienie się panelu.

en: Enable hide buttons
pl: Przyciski ukrywania

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
pl: Po włączeniu tej opcji, po obu stronach panelu zostaną umieszczone przyciski, które mogą być użyte do przesunięcia panelu w kierunku krawędzi ekranu tak, że pozostanie widoczny tylko przycisk.

en: Enable arrows on hide buttons
pl: Strzałki na przyciskach ukrywania

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
pl: Określa, czy zostaną wyświetlone strzałki na przyciskach ukrywania. Ta opcja ma sens tylko, gdy „enable_buttons” jest ustawione.

en: Panel autohide delay
pl: Opóźnienie ukrywania panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę milisekund opóźnienia od opuszczenia przez kursor obszaru panelu, zanim panel zostanie automatycznie ukryty. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku, gdy opcja „auto_hide” jest ustawiona.

en: Panel autounhide delay
pl: Opóźnienie odkrywania panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę milisekund opóźnienia od przesunięcia kursora nad obszar panelu, zanim panel zostanie automatycznie wyświetlony. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku, gdy opcja „auto_hide” jest ustawiona.

en: Visible pixels when hidden
pl: Widoczna liczba pikseli ukrytego panelu

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę widocznych pikseli panelu po automatycznym ukryciu w rogu ekranu. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku, gdy opcja „auto_hide” jest ustawiona.

en: Animation speed
pl: Szybkość animacji

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
pl: Prędkość, z jaką powinna odbywać się animacja panelu. Dopuszczalne wartości to: „slow” (wolno), „medium” (średnio) i „fast” (szybko). Opcja ma znaczenie tylko w przypadku ustawienia „enable_animations”.

en: Use custom background color
pl: Niestandardowy kolor tła

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Use custom background image
pl: Niestandardowy obraz tła

en: Background image
pl: Obraz tła

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
pl: Określa plik używany jako obraz tła. Jeśli obraz zawiera kanał alfa, zostanie on nałożony na obraz tła pulpitu.

en: Image options
pl: Opcje obrazu

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
pl: Określa, jak jest wyświetlany obraz ustawiony przez image-uri. Możliwe wartości to „none”, „stretch”, „fit”. Wartość „stretch” powoduje skalowanie obrazu do wymiarów panelu, a proporcje obrazu nie będą zarządzane. Wartość „fit” powoduje skalowanie obrazu (zachowując proporcje obrazu) do wysokości panelu (jeśli jest poziomy).

en: Rotate image on vertical panels
pl: Obracanie obrazów przy pionowym ułożeniu panelu

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz tła będzie obracany, jeśli panel ma orientację pionową.

en: Use custom text color
pl: Niestandardowy kolor tekstu

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
pl: Uruchamianie innych programów i dostarczanie różnych narzędzi do zarządzania oknami, wyświetlania czasu itp.

en: Add to Panel
pl: Dodawanie do panelu

en: No applets found
pl: Nie odnaleziono żadnych apletów

en: Find an item to add to “%s”
pl: Wyszukiwany element do dodania do „%s”

en: Find an item to add to the panel
pl: Wyszukiwany element do dodania do panelu

en: Help
pl: Pomoc

en: About
pl: O programie

en: Remove
pl: Usuń

en: Disabled because this applet is listed in “disabled-applets” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema.
pl: Wyłączone, ponieważ ten aplet jest wymieniony w ustawieniu „disabled-applets” w schemacie GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown”.

en: Add
pl: Dodaj

en: Hide Panel
pl: Ukrywa panel

en: Failed to Load Applet
pl: Wczytanie apletu się nie powiodło

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
pl: Usunąć aplet z konfiguracji?

en: The panel encountered a problem while loading “<b>%s</b>” applet from “<b>%s</b>” module! %s
pl: Wystąpił problem podczas wczytywania apletu „<b>%s</b>” z modułu „<b>%s</b>”. %s

en: _Delete
pl: _Usuń

en: D_on't Delete
pl: _Nie usuwaj

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
pl: Błąd

en: Failed to load applet! Click for more info...
pl: Wczytanie apletu się nie powiodło. Kliknięcie wyświetli więcej informacji.

en: Replace a currently running panel
pl: Zamienia obecnie uruchomiony panel

en: Print version
pl: Wyświetla wersję

[ctx: Orientation]
en: Top
pl: Góra

[ctx: Orientation]
en: Bottom
pl: Dół

[ctx: Orientation]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: Orientation]
en: Right
pl: Prawo

[ctx: Alignment]
en: Start
pl: Początek

[ctx: Alignment]
en: Center
pl: Środek

[ctx: Alignment]
en: End
pl: Koniec

en: Panel Properties
pl: Właściwości panelu

en: Some of these properties are locked down
pl: Część z tych właściwości jest zablokowana

en: _Orientation:
pl: _Ułożenie:

en: _Alignment:
pl: _Wyrównanie:

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

en: pixels
pl: pikseli

en: Miscellaneous:
pl: Różne:

en: E_xpand
pl: R_ozszerzanie

en: _Autohide
pl: _Automatyczne ukrywanie

en: Show hide _buttons
pl: _Przyciski ukrywania

en: Arro_ws on hide buttons
pl: S_trzałki na przyciskach ukrywania

en: General
pl: Ogólne

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Background image:
pl: Obraz tła:

en: Tile
pl: Kafelek

en: Stretch
pl: Rozciągnięty

en: Fit
pl: Dopasowany

en: Rotate image on vertical panel
pl: Obrót obrazu przy pionowym ułożeniu panelu

en: Text color:
pl: Kolor tekstu:

en: Theme
pl: Motyw

en: Left
pl: Lewo

en: Center
pl: Środek

en: Right
pl: Prawo

en: Applets
pl: Aplety

en: _Move
pl: _Przesuń

en: _Remove From Panel
pl: U_suń z panelu

en: Open URL: %s
pl: Otwarcie adresu URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
pl: Otwiera „%s”

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
pl: Otwiera katalog osobisty użytkownika

note: is_exec? exec
en: Computer
pl: Komputer

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
pl: Przegląda wszystkie lokalne i zdalne dyski oraz katalogi dostępne z tego komputera

note: is_exec? exec
en: Network
pl: Sieć

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
pl: Przegląda zakładki i lokalne położenia sieciowe

en: Delete this panel?
pl: Usunąć ten panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
pl: Po usunięciu panelu jego ustawienia zostaną
    utracone.

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Cannot delete this panel
pl: Nie można usunąć tego panelu

en: You must always have at least one panel.
pl: Musi istnieć przynajmniej jeden panel.

en: _Add to Panel...
pl: _Dodaj do panelu…

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Delete This Panel
pl: _Usuń panel

en: _New Panel
pl: _Nowy panel

en: Cannot create initial panel layout
pl: Nie można utworzyć początkowego układu panelu

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
pl: Górny rozwijany panel krawędziowy

en: Top Centered Panel
pl: Górny panel wyśrodkowany

en: Top Start Panel
pl: Górny panel na początku

en: Top End Panel
pl: Górny panel na końcu

en: Bottom Expanded Edge Panel
pl: Dolny rozwijany panel krawędziowy

en: Bottom Centered Panel
pl: Dolny panel wyśrodkowany

en: Bottom Start Panel
pl: Dolny panel na początku

en: Bottom End Panel
pl: Dolny panel na końcu

en: Left Expanded Edge Panel
pl: Dolny rozwijany panel krawędziowy

en: Left Centered Panel
pl: Lewy panel wyśrodkowany

en: Left Start Panel
pl: Lewy panel na początku

en: Left End Panel
pl: Lewy panel na końcu

en: Right Expanded Edge Panel
pl: Prawy rozwijany panel krawędziowy

en: Right Centered Panel
pl: Prawy panel wyśrodkowany

en: Right Start Panel
pl: Prawy panel na początku

en: Right End Panel
pl: Prawy panel na końcu

en: Home
pl: Katalog domowy

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
pl: System plików

en: Initial Setup
pl: Początkowa konfiguracja

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Done
pl: Gotowe

en: Could not display help document '%s'
pl: Nie można wyświetlić dokumentu pomocy „%s”

en: Error displaying help document
pl: Błąd podczas wyświetlania dokumentu pomocy

en: Backend “%s” is not supported.
pl: Mechanizm „%s” nie jest obsługiwany.

en: Could not open location '%s'
pl: Nie można otworzyć położenia „%s”

en: Force Quit
pl: Wymuś zamknięcie

en: Force a misbehaving application to quit
pl: Wymusza zakończenie źle działającego programu

en: Lock Screen
pl: Zablokuj ekran

en: Protect your computer from unauthorized use
pl: Zabezpiecza komputer przed nieupoważnionym dostępem

en: Log Out
pl: Wyloguj się

en: Log out of this session to log in as a different user
pl: Kończy bieżącą sesję, pozwalając na zalogowanie się innemu użytkownikowi

en: Run Application...
pl: Uruchom program…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
pl: Uruchamia program wybrany z listy lub wprowadzone polecenie

en: Power Off
pl: Wyłącz komputer

en: Power off the computer
pl: Wyłącza komputer

en: Disabled because “disable-force-quit” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema is set to true.
pl: Wyłączone, ponieważ ustawienie „disable-force-quit” w schemacie GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown” jest ustawione na wartość „true” (prawda).

en: Could not launch application
pl: Nie można uruchomić programu

en: Disabled because “disable-lock-screen” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
pl: Wyłączone, ponieważ ustawienie „disable-lock-screen” w schemacie GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown” jest ustawione na wartość „true” (prawda).

en: _Lock Screen
pl: Za_blokuj ekran

en: _Activate Screensaver
pl: Włącz wyg_aszacz ekranu

en: Disabled because “disable-log-out” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
pl: Wyłączone, ponieważ ustawienie „disable-log-out” w schemacie GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown” jest ustawione na wartość „true” (prawda).

en: Disabled because “disable-command-line” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
pl: Wyłączone, ponieważ ustawienie „disable-command-line” w schemacie GSettings „org.gnome.gnome-panel.lockdown” jest ustawione na wartość „true” (prawda).

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
pl: Kliknięcie okna wymusi zakończenie programu. Klawisz <Esc> anuluje.

en: Force this application to exit?
pl: Wymusić zakończenie programu?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
pl: Jeśli wymusi się zakończenie programu, to wszystkie niezapisane zmiany w otwartych dokumentach zostaną utracone.

en: _Force quit
pl: _Wymuś zamknięcie

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
pl: Nie można odnaleźć terminala, używanie xterm, nawet jeśli nie zadziała

en: Could not run command '%s'
pl: Nie można uruchomić polecenia „%s”

en: Could not convert '%s' from UTF-8
pl: Nie można zmienić „%s” z UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
pl: Wybór pliku dołączanego do polecenia…

en: Select an application to view its description.
pl: Należy wybrać program, żeby zobaczyć jego opis.

en: Will run command: '%s'
pl: Zostanie wykonane polecenie: „%s”

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Lista adresów URI upuszczona na oknie uruchamiania ma błędny format (%d) lub długość (%d)

en: file
pl: plik

en: Run Application
pl: Uruchamianie programu

en: Command icon
pl: Ikona polecenia

en: The icon of the command to be run.
pl: Ikona polecenia, które zostanie uruchomione.

en: Run in _terminal
pl: Uruchomienie w _terminalu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
pl: Należy zaznaczyć tę opcję, aby uruchomić polecenie w oknie terminala.

en: Run with _file...
pl: Uruchomienie z p_likiem…

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
pl: Kliknięcie tego przycisku umożliwia wybranie pliku, którego nazwa zostanie dołączona do napisu określającego polecenie.

en: List of known applications
pl: Lista znanych programów

en: Show list of known _applications
pl: Lista znanych progr_amów

en: _Run
pl: U_ruchom

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
pl: Kliknięcie tego przycisku powoduje uruchomienie wybranego programu lub polecenia wpisanego do pola tekstowego.

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
pl: %-l∶%M %p

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10).
en: %H:%M
pl: %H∶%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
pl: %-d %b

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Tasks
pl: Zadania

en: All Day
pl: Cały dzień

en: Appointments
pl: Spotkania

en: Birthdays and Anniversaries
pl: Urodziny i rocznice

en: Weather Information
pl: Prognoza pogody

en: Click to prevent further changes to timezone
pl: Uniemożliwia zmianę strefy czasowej

en: Click to make changes to timezone
pl: Umożliwia zmianę strefy czasowej

en: Locations
pl: Położenia

en: Calendar
pl: Kalendarz

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date.
en: %A %B %d (%Z)
pl: %A, %-d %B (%Z)

en: Click to hide your appointments and tasks
pl: Ukrywa terminy i zadania

en: Click to view your appointments and tasks
pl: Wyświetla terminy i zadania

en: Click to hide month calendar
pl: Ukrywa miesięczny kalendarz

en: Click to view month calendar
pl: Wyświetla miesięczny kalendarz

note: Done!
en: Computer Clock
pl: Zegar komputerowy

en: Failed to open the time settings
pl: Otwarcie ustawień czasu się nie powiodło

en: Choose Location
pl: Wybór położenia

en: Edit Location
pl: Modyfikacja położenia

en: Default
pl: Domyślnie

en: Kelvin
pl: Kelwiny

en: Celsius
pl: Stopnie Celsjusza

en: Fahrenheit
pl: Stopnie Fahrenheita

en: Meters per second (m/s)
pl: Metry na sekundę (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
pl: Kilometry na godzinę (km/s)

en: Miles per hour (mph)
pl: Mile na godzinę (mph)

en: Knots
pl: Węzły

en: Beaufort scale
pl: Skala Beauforta

en: City Name
pl: Nazwa miasta

en: City Time Zone
pl: Strefa czasowa miasta

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Failed to set the system timezone
pl: Ustawienie strefy czasowej systemu się nie powiodło

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
pl: Ustawia położenie jako bieżące i używa jego strefy czasowej dla tego komputera

en: Set location as current location
pl: Ustawia położenie jako bieżące

en: Click “Unlock” to set location as current location and use its timezone for this computer
pl: Kliknięcie „Odblokuj” umożliwi ustawienie położenia jako bieżącego i użycie jego strefy czasowej dla tego komputera

en: Set
pl: Ustaw

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
pl: %-l∶%M <small>%p (%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday).
en: %H:%M <small>(%A)</small>
pl: %H∶%M <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p</small>
pl: %-l∶%M <small>%p</small>

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
pl: %s, odczuwalna %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
pl: Wschód słońca: %s, zachód słońca: %s

en: Clock
pl: Zegar

en: Get the current time and date
pl: Wyświetla bieżący czas i datę

en: Copy Date and _Time
pl: Skopiuj datę i _czas

en: Ad_just Date & Time
pl: Dos_tosuj datę i czas

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: East
pl: Wschód

en: West
pl: Zachód

en: North
pl: Północ

en: South
pl: Południe

en: _Location Name:
pl: _Nazwa położenia:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
pl: Proszę wprowadzić nazwę miasta lub państwa, a następnie wybrać pozycję z menu rozwijanego.

en: L_atitude:
pl: _Szerokość:

en: L_ongitude:
pl: Dł_ugość:

en: (optional)
pl: (opcjonalne)

en: Clock Preferences
pl: Preferencje zegara

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Time _Settings
pl: _Ustawienia czasu

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Clock Format
pl: Format zegara

en: _12 hour format
pl: _12-godzinny

en: _24 hour format
pl: _24-godzinny

en: Panel Display
pl: Wyświetlanie na panelu

en: Show the _date
pl: _Data

en: Show seco_nds
pl: _Sekundy

en: Show _weather
pl: _Pogoda

en: Show _temperature
pl: _Temperatura

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Edit
pl: _Modyfikuj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: _Visibility unit:
pl: Jednostka _widoczności:

en: _Pressure unit:
pl: Jednostka _ciśnienia:

en: _Temperature unit:
pl: Jednostka t_emperatury:

en: _Wind speed unit:
pl: Jednostka prędkości _wiatru:

en: Weather
pl: Pogoda

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
pl: Uwaga: wprowadzone polecenie wydaje się robić coś użytecznego.
    Ponieważ aplet ten jest bezużyteczny, najprawdopodobniej nie
    ma potrzeby tego robić. Zdecydowanie odradza się wykorzystywanie
    apletu %s do czegokolwiek, co można uznać za przydatne, czy choć
    trochę użyteczne.

en: %s the Fish
pl: Rybka %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
pl: %s jest rybką, współczesną wróżbitką

en: Unable to locate the command to execute
pl: Nie można odnaleźć wykonywanego polecenia

en: %s the Fish Says:
pl: Rybka %s przemawia:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
pl: Nie można odczytać wyniku polecenia
    
    Szczegóły: %s

en: _Speak again
pl: _Przemów jeszcze raz

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
pl: Skonfigurowane polecenie nie działa i zostało zastąpione przez: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
pl: Nie można wykonać polecenia: „%s”
    
    Szczegóły: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
pl: Nie można odczytać z „%s”
    
    Szczegóły: %s

en: The water needs changing
pl: Woda wymaga wymiany

en: Look at today's date!
pl: Zobacz dzisiejszą datę!

en: %s the Fish, the fortune teller
pl: Rybka %s obwieszczająca wróżby

en: Fish
pl: Rybka

en: Display a swimming fish or another animated creature
pl: Wyświetla pływającą rybkę lub inne animowane stworzenie

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Fish Preferences
pl: Preferencje rybki

en: _Name of fish:
pl: _Imię rybki:

en: Co_mmand to run when clicked:
pl: P_olecenie wykonywane po kliknięciu:

en: Animation:
pl: Animacja:

en: _Pause per frame:
pl: _Czas między klatkami:

en: seconds
pl: s

en: _Rotate on vertical panels
pl: _Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: _Launch
pl: _Uruchom

en: Application
pl: Program

en: Application in Terminal
pl: Program w terminalu

en: Directory
pl: Katalog

en: File
pl: Plik

en: Choose Icon File
pl: Wybierz plik ikony

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Choose Icon Name
pl: Wybierz nazwę ikony

en: Choose an application...
pl: Wybór programu…

en: Choose a directory...
pl: Wybór katalogu…

en: Choose a file...
pl: Wybór pliku…

en: Comm_and:
pl: P_olecenie:

en: _Location:
pl: _Położenie:

note: Type
en: _Type:
pl: _Typ:

note: Name
en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Browse...
pl: P_rzeglądaj…

note: Comment
en: Co_mment:
pl: _Komentarz:

en: All
pl: Wszystko

en: Select Icon Name
pl: Wybór nazwy ikony

en: Select
pl: Wybierz

en: Contexts:
pl: Konteksty:

en: Icon Names:
pl: Nazwy ikon:

en: Show standard icons only
pl: Tylko standardowe ikony

en: (empty)
pl: (puste)

en: Can not execute “%s” command line.
pl: Nie można wykonać „%s” w wierszu poleceń.

en: Could not open location
pl: Nie można otworzyć położenia

en: Failed to load key file “%s”: %s
pl: Wczytanie pliku klucza „%s” się nie powiodło: %s

en: Custom Application Launcher
pl: Niestandardowy aktywator programu

en: Create a new launcher
pl: Tworzy nowy aktywator

en: Application Launcher...
pl: Aktywator programu…

en: Copy a launcher from the applications menu
pl: Kopiuje aktywator z menu programu

en: Could not save launcher
pl: Nie można zapisać aktywatora

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: Launcher Properties
pl: Właściwości aktywatora

en: Launcher does not start with required “%s” group.
pl: Aktywator nie zaczyna się od wymaganej grupy „%s”.

en: Launcher has invalid Type key value “%s”.
pl: Aktywator ma nieprawidłową wartość „%s” klucza Type.

en: The icon of the launcher is not set.
pl: Nie określono ikony aktywatora.

en: The type of the launcher is not set.
pl: Nie określono typu aktywatora.

en: The type of the launcher must be “%s” or “%s”.
pl: Typ aktywatora musi być „%s” lub „%s”.

en: The name of the launcher is not set.
pl: Nie określono nazwy aktywatora.

en: The command of the launcher is not set.
pl: Nie określono polecenia aktywatora.

en: The location of the launcher is not set.
pl: Nie określono położenia aktywatora.

en: Launcher location
pl: Położenie aktywatora

en: The location of the .desktop file describing the launcher.
pl: Położenie pliku .desktop opisującego aktywator.

en: Switch User
pl: Przełącz użytkownika

en: Hibernate
pl: Hibernuj

en: Suspend
pl: Uśpij

en: Hybrid Sleep
pl: Uśpij hybrydowo

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Restart the computer
pl: Ponownie uruchamia komputer

en: Applications
pl: Programy

en: Browse and run installed applications
pl: Przeglądanie i uruchamianie zainstalowanych programów

en: Places
pl: Miejsca

en: Access documents, folders and network places
pl: Dostęp do dokumentów, katalogów i miejsc sieciowych

en: Change system appearance and behavior, or get help
pl: Zmiana wyglądu i zachowania systemu oraz pomoc

en: Please install the '%s' application.
pl: Proszę zainstalować program „%s”.

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: The main GNOME menu
pl: Menu główne GNOME

en: Menu Button
pl: Przycisk menu

en: A custom menu button
pl: Niestandardowy przycisk menu

en: Menu Bar
pl: Pasek menu

en: A custom menu bar
pl: Niestandardowy pasek menu

en: User menu
pl: Menu użytkownika

en: Menu to change your settings and log out
pl: Menu do zmieniania ustawień i wylogowywania

en: Could not launch '%s'
pl: Nie można uruchomić „%s”

en: Unable to scan %s for media changes
pl: Nie można skanować %s w poszukiwaniu zmian nośników

en: Unable to mount %s
pl: Nie można zamontować %s

en: Rescan %s
pl: Skanuj %s ponownie

en: Mount %s
pl: Montuje %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
pl: Pulpit

en: Open the contents of your desktop in a folder
pl: Otwiera pulpit jako katalog

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Removable Media
pl: Nośniki wymienne

en: Network Places
pl: Miejsca sieciowe

en: Recent Documents
pl: Ostatnio używane dokumenty

en: Clear the Recent Documents list?
pl: Wyczyścić listę ostatnio używanych dokumentów?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
pl: Jeżeli zostanie wyczyszczona lista ostatnio używanych dokumentów, wyczyszczone zostaną:
    • Wszystkie elementy z menu Miejsca → Ostatnio używane dokumenty.
    • Wszystkie elementy z listy ostatnio używanych dokumentów we wszystkich programach.

en: C_lear
pl: _Wyczyść

en: Clear Recent Documents...
pl: Wyczyść ostatnio używane dokumenty…

en: Clear all items from the recent documents list
pl: Usuwa wszystkie elementy z listy ostatnio używanych dokumentów

en: _Edit Menus
pl: _Modyfikuj menu

en: Icon used for button
pl: Ikona przycisku

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
pl: Położenie pliku obrazu zawierającego ikonę przycisku obiektu. Jeśli ustawiona zostanie pusta wartość, to zostanie użyta domyślna ikona dla menu.

en: Menu content path
pl: Ścieżka zawartości menu

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
pl: Ścieżka, na podstawie której konstruowana jest treść menu. Jeśli ustawiona zostanie pusta wartość, to menu będzie domyślnym menu programów.

en: Show arrow on menu icon
pl: Strzałka na ikonie menu

en: Tooltip displayed for menu
pl: Podpowiedź wyświetlana dla menu

en: The text to display in a tooltip for this menu.
pl: Tekst do wyświetlenia w podpowiedzi dla tego menu.

en: Panel Notification Area
pl: Obszar powiadamiania panelu

en: Notification Area
pl: Obszar powiadamiania

en: Area where notification icons appear
pl: Obszar, w którym pojawiają się ikony powiadomień

en: A separator to organize the panel items
pl: Separator porządkujący elementy menu

en: Status Notifier Host
pl: Gospodarz obszaru powiadamiania

en: Display all Status Notifier Items
pl: Wyświetlanie wszystkich elementów obszaru powiadamiania

en: Failed to load %s: %s
pl: Wczytanie %s się nie powiodło: %s

en: Icon not found
pl: Nie odnaleziono ikony

en: Click here to restore hidden windows.
pl: Kliknięcie przywróci ukryte okna.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
pl: Kliknięcie ukryje wszystkie okna i wyświetli pulpit.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
pl: Menedżer okien nie ma obsługi przycisku odkrywającego pulpit, albo żaden menedżer okien nie jest włączony.

en: Show Desktop Button
pl: Przycisk odkrywania pulpitu

en: Window List Preferences
pl: Preferencje listy okien

en: Window List Content
pl: Zawartość listy okien

en: Sh_ow windows from current workspace
pl: _Okna z bieżącego obszaru roboczego

en: Show windows from a_ll workspaces
pl: O_kna ze wszystkich obszarów roboczych

en: Window Grouping
pl: Grupowanie okien

en: _Never group windows
pl: _Grupowanie wyłączone

en: Group windows when _space is limited
pl: Grupowanie tylko, gdy brak _miejsca

en: _Always group windows
pl: Gr_upowanie zawsze włączone

en: Restoring Minimized Windows
pl: Przywracanie zminimalizowanych okien

en: Restore to current _workspace
pl: Przywracanie _na bieżącym pulpicie

en: Restore to na_tive workspace
pl: Przywracanie n_a pierwotnym pulpicie

en: Window Selector
pl: Menu okien

en: Show Desktop
pl: Odkrywanie pulpitu

en: Hide application windows and show the desktop
pl: Ukrywa okna programów i wyświetla pulpit

en: Window List
pl: Lista okien

en: Switch between open windows using buttons
pl: Przełączanie między otwartymi oknami za pomocą przycisków

en: Switch between open windows using a menu
pl: Przełączanie między otwartymi oknami za pomocą menu

en: Workspace Switcher
pl: Przełącznik obszarów roboczych

en: Switch between workspaces
pl: Przełączanie między obszarami roboczymi

en: rows
pl: wierszach

en: columns
pl: kolumnach

en: Workspace Switcher Preferences
pl: Preferencje przełącznika obszarów roboczych

en: Show _only the current workspace
pl: Wyświetlanie tylko _bieżącego obszaru roboczego

en: Show _all workspaces in:
pl: Wyświetlanie _wszystkich obszarów roboczych w:

en: Switcher
pl: Przełącznik

en: Number of _workspaces:
pl: Liczba _obszarów roboczych:

en: Workspace na_mes:
pl: _Nazwy obszarów roboczych:

en: Workspace Names
pl: Nazwy obszarów roboczych

en: Show workspace _names in switcher
pl: Wyświetlanie _nazw obszarów roboczych

en: Workspaces
pl: Obszary robocze
