gnome-panel master - en to sl translation catalogue (489 entries)

en: Show date in tooltip
sl: Pokaži datum v namigu

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz datuma v oblačku namiga, ko je kazalka miške nad uro.

en: Show weather in clock
sl: Pokaži vreme ob prikazu časa

en: If true, display a weather icon.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz ikone vremena.

en: Show temperature in clock
sl: Pokaži temperaturo v prikazu časa

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sl: Izbrana možnost določa prikaz temperature ob ikoni vremena.

en: Show week numbers in calendar
sl: Pokaži številke tednov v koledarju

en: If true, show week numbers in the calendar.
sl: Izbrana možnost določa prikaz številk tednov v koledarju.

en: Expand list of appointments
sl: Razširi seznam sestankov

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
sl: Izbrana možnost določa razširjeni seznam sestankov v oknu koledarja.

en: Expand list of birthdays
sl: Razširi seznam rojstnih dni

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz seznama rojstnih dni v oknu koledarja.

en: Expand list of tasks
sl: Razširi seznam nalog

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz seznama nalog v oknu koledarja.

en: Expand list of weather information
sl: Razširi seznam podrobnosti vremena

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz podrobnosti vremena v oknu koledarja.

en: Expand list of locations
sl: Razširi seznam mest

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz seznama krajev v oknu koledarja.

en: List of locations
sl: Seznam mest

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
sl: Seznam mest prikazanih v oknu koledarja. Vsako mesto sestavljajo ime, koda METAR in koordinate.

en: The fish's name
sl: Ime ribe

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sl: Riba brez imena je precej dolgočasna riba. Oživite svojo ribo tako, da jo poimenujete.

en: The fish's animation pixmap
sl: Sličica animacije ribe

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sl: Ključ navaja ime datoteke kjer so slike, ki bodo uporabljene za animacijo prikazano v apletu ribe, glede na mapo sličic.

en: Command to execute on click
sl: Ukaz, ki naj se izvrši ob kliku

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sl: Ključ navaja ukaz, ki naj se izvrši ob kliku na ribo.

en: Pause per frame
sl: Premor med slikami

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sl: Ključ navaja število sekund prikaza vsake posamezne sličice.

en: Rotate on vertical panels
sl: Zavrti predmet pri navpično postavljenih pultih

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo ribja animacija na navpičnem pultu prikazana obrnjeno.

en: Show windows from all workspaces
sl: Pokaži okna vseh delovnih površin

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sl: Izbrana možnost določa, da bo seznam oken prikazal okna vseh delovnih površin, sicer bodo prikazana le okna trenutne delovne površine.

en: When to group windows
sl: Kdaj naj se okna združujejo v skupine

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sl: Določi, kdaj se okna v seznamu združujejo. Veljavne vrednosti so »nikoli«, »samodejno« in »vedno«.

en: Move windows to current workspace when unminimized
sl: Ob povečanju okna, ga premakni na trenutno delovno površino

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sl: Izbrana možnost določa, da se ob povečanju okna to premakne na trenutno delovno površino, sicer se preklopi cela delovna površina.

en: Display workspace names
sl: Pokaži imena delovnih površin

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz imen delovnih površin. V primeru, da možnosti ni izbrana bodo prikazana njihova okna.

en: Display all workspaces
sl: Pokaži vse delovne površine

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz vseh delovnih površin, sicer je prikazana le trenutna.

en: Rows in workspace switcher
sl: Vrstice v preklopniku delovnih površin

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sl: Ključ navaja koliko vrstic (za vodoravno postavitev) ali stolpcev (za navpično postavitev) se pokaže v preklopniku delovnih površin. Možnost je odvisna od možnosti prikaži vse delovne površine.

en: Default panel layout
sl: Privzeta postavitev pulta

en: The default panel layout to use when panels are created.
sl: Privzeta postavitev pulta, ko je ta ustvarjen.

en: Enable tooltips
sl: Omogoči namige

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
sl: Izbrana možnost omogoča, da so orodni namigi prikazani za vse predmete pladnja. Orodne namige je mogoče onemogočiti za celotno namizje s spreminjanjem lastnosti gtk-enable-tooltips med nastavitvami GTK+.

en: Prefer symbolic icons in panels
sl: Prednostno uporabi simbolne ikone v pultih

en: Confirm panel removal
sl: Potrdi odstranitev pulta

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sl: Izbrana možnost onemogoča prikaz pogovornega okna, ki vpraša ali je uporabnik prepričan o odstranitvi pulta.

en: Icon size in menus
sl: Velikost ikon v meniju

en: The size of icons in menus.
sl: Velikost ikon v meniju.

en: Maximum icon size in panels
sl: Največja velikost ikone na pladnju

en: The maximum size of icons in panels.
sl: Največja sprejemljiva velikost ikone na pladnju.

en: Icon spacing in panels
sl: Največja velikost ikone na pladnju

en: On horizontal panel minimum space between top and bottom border and the icon. For vertical panel minimum space from left and right borders.
sl: Na vodoravni plošči je najmanjši razmik med zgornjo in spodnjo obrobo ter ikono. Za navpično ploščo je na voljo minimalni prostor od leve in desne meje.

en: Which theme variant to use
sl: Katera različica teme naj bo v uporabi

en: Panel ID list
sl: Seznam ID številk pulta

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sl: Seznam ID številk pultov. Vsak ID predstavlja samostojen vrhnji pult. Nastavitve vsakega pulta posebej so shranjene v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
sl: Seznam ID številk predmetov pulta

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sl: Seznam ID-številk predmetov pulta. Vsak ID predstavlja posamezni predmet pulta (npr. zaganjalnik, gumb dejanja ali gumb menija). Nastavitve vsakega izmed predmetov so shranjene v /apps/panel/objects/$(id).

en: Complete panel lockdown
sl: Popolno zaklepanje pulta

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sl: Izbrana možnost onemogoča spreminjanje nastavitev pulta. Nekateri apleti morajo biti zaklenjeni posebej. Po izbiri je treba pult ponovno zagnati.

en: Applet IIDs to disable from loading
sl: IID-številke apletov, ki naj se jim prepreči nalaganje

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sl: Seznam IID-številk apletov, ki jih bo pult prezrl. Na ta način lahko določenim vstavkom preprečite nalaganje in prikaz v meniju. Na primer, da preprečite vstavek mini-poveljnik v ta seznam dodajte »OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet«. Možnost zahteva ponovni zagon pulta.

en: Disable Force Quit
sl: Onemogoči vsiljeno končanje

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sl: Izbrana možnost onemogoča uporabniku vsiljeno končanje programov tako, da odstrani možnost iz menija.

en: History of "Run Application" dialog
sl: Zgodovina pogovornega okna »Zaženi program«

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
sl: Seznam ukazov, ki so bili uporabljeni v pogovornem oknu »Zaženi program«.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sl: Omogoči seznam programov v pogovornem oknu »Zaženi program«

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sl: Izbrana možnost omogoča, da postane seznam »Znani programi« na voljo znotraj pogovornega okna »Zaženi program«. Oblika prikaza seznama je podana s ključem show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sl: Razširi seznam programov v pogovornem oknu »Zaženi program«

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se seznam »Znani programi« v pogovornem oknu »Zaženi program« razširi ob odprtju pogovornega okna. Možnost je odvisna od uporabe možnosti omogoči seznam programov.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sl: Omogoči samodejno dopolnjevanje v pogovornem oknu »Zaženi program«

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejno dopolnjevanje v pogovornem oknu »Zaženi program«.

en: Object IID
sl: IID predmeta

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
sl: Vstavitveni ID predmeta - npr. »ClockAppletFactory::ClockApplet«.

en: Module ID
sl: ID modula

en: Applet ID
sl: ID apleta

en: Toplevel panel containing object
sl: Namig prikazan za pult, ki vsebuje predmet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sl: Določilo vrhnjega pulta, ki vsebuje ta predmet.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sl: Določi mesto glede na na spodnji/desni rob

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sl: Izbrana možnost omogoča, da je položaj predmeta določen glede na desni (ali spodnji, če je navpičen) rob pulta.

en: Object's position on the panel
sl: Položaj predmeta na pultu

en: The index of this panel object within the other objects with the same pack-type, from the left (or top if vertical) panel edge.
sl: Mesto predmeta pulta znotraj drugega predmeta iste vrste. Mesto je navedeno s številom točk od levega (oziroma vrhnjega) roba pulta.

en: Name to identify panel
sl: Ime za določevanje pulta

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sl: Ime namenjeno prepoznavanju pulta. Ime se pojavi v nazivni vrstici okna pulta, s čimer se olajša prepoznavanje pulta.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sl: Nadzornik Xinerama, na katerem je prikazan pult

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sl: V okoljih s Xineramo je mogoče imeti pulte na vsakem zaslonu posebej. Možnost določa trenutni zaslon na katerem je prikazan pult.

en: Expand to occupy entire screen width
sl: Razširi na celotno širino zaslona

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sl: Izbrana možnost določa razširitev pulta na celotno širino (višino, če je navpičen) namizja. V tem načinu je lahko pult postavljen le na rob zaslona. Obratno pa bo pult velik le toliko, da bodo lahko na njem vsi apleti, zaganjalniki in gumbi.

en: Panel orientation
sl: Usmerjenost pulta

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sl: Usmerjenost pulta. Mogoče vrednosti so »zgoraj«, »spodaj«, »levo« in »desno«. V razširjenem načinu možnost določa rob zaslona, na katerem je pult. V običajnem načinu je razlika med »zgoraj« in »spodaj« manj pomembna, saj obe vrednosti določata vodoravno postavitev. Pri možnosti »zgoraj« bo meni postavljen pod pult, pri »spodaj« pa nad pult.

en: Panel alignment
sl: Poravnava pulta

en: The alignment of the panel. Possible values are "start", "center", "end".
sl: Poravnava plošče. Možne vrednosti so »začetek«, »sredinsko«, »konec«.

en: Panel size
sl: Velikost pulta

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sl: Višina (širina za vodoravni pult) pulta. Pult samodejno določi najmanjšo velikost, na osnovi velikosti pisave in drugih kazalcih. Največja vrednost je nastavljena na četrtino višine (ali širine) zaslona.

en: Automatically hide panel into corner
sl: Samodejno skrij pult v kot

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sl: Izbrana možnost določa, da se pult samodejno skrije ob rob zaslona, ko nad njim ni miškine kazalke. Premik kazalke ob rob zaslona povzroči ponovno odkritje pulta.

en: Enable hide buttons
sl: Omogoči gumbe skrivanja

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sl: Izbrana možnost določa prikaz gumbov za stransko skrivanje pladnja na obeh njegovih koncih.

en: Enable arrows on hide buttons
sl: Omogoči puščice na gumbih skrivanja

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sl: Izbrana možnost določa prikaz puščic na gumbih skrivanja.

en: Panel autohide delay
sl: Premor pred samodejnim skrivanjem pulta

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sl: Navaja premor v milisekundah preden se pult ob dotiku kazala miške samodejno skrije. Možnost je uporabljena le, kadar je uporabljena tudi možnost samodejnega skrivanja.

en: Panel autounhide delay
sl: Premor pred samodejnim odkrivanjem pulta

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sl: Navaja premor v milisekundah preden se pult ob dotiku kazala miške samodejno odkrije. Možnost je uporabljena le, kadar je uporabljena tudi možnost samodejnega skrivanja.

en: Visible pixels when hidden
sl: Število vidnih točk, ko je skrit

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sl: Navaja število točk, ki so vidni, ko se pult samodejno skrije za rob. Možnost je uporabljena le, kadar je uporabljena tudi možnost samodejnega skrivanja.

en: Animation speed
sl: Hitrost animacije

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sl: Hitrost animacij pulta. Mogoče vrednosti so »počasi«, »srednje« in »hitro«. Možnost se lahko uporabi le, kadar je omogočena tudi možnost omogoči animacije.

en: Use custom background color
sl: Uporabi barvo ozadja po meri

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Use custom background image
sl: Uporabi sliko ozadja po meri

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sl: Navaja datoteko, ki bo uporabljena kot slika ozadja. V primeru, da slika vsebuje alfa barve, bo slika prikazana združeno s sliko ozadja namizja.

en: Image options
sl: Možnosti slike

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sl: Določa kako je izrisana slika, ki jo določa naslov URI slike. Mogoče vrednosti so »brez«, »raztegnjeno« in »prilagojeno«. Možnost »raztegnjeno« raztegne sliko čez celotno površino pulta in ne upošteva razmerja slike. Možnost »prilagojeno« pa prilagodi velikost slike višini pulta (če je ta v vodoravnem položaju).

en: Rotate image on vertical panels
sl: Zavrti sliko pri navpično postavljenih pultih

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sl: Izbrana možnost določa obrnjenost ozadja, kadar je pult usmerjen navpično.

en: Use custom text color
sl: Uporabi barvo ozadja po meri

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Panel
sl: Pult

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sl: Zagon drugih programov in podpora pri različnih pripomočkih za upravljanje z okni, časom ...

en: Add to Panel
sl: Dodaj pultu

en: No applets found
sl: Ni najdenih apletov

en: Find an item to add to “%s”
sl: Najde predmet za dodajanje k »%s«

en: Find an item to add to the panel
sl: Najdi predmet za dodajanje na pult

en: Help
sl: Pomo_č

en: About
sl: O programu

en: Remove
sl: Odstrani

en: Disabled because this applet is listed in “disabled-applets” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema.
sl: Onemogočeno, ker je ta programček naveden v nastavitvi »disabled-applets« v shemi »org.gnome.gnome-panel.lockdown« GSettings.

en: Add
sl: _Dodaj

en: Hide Panel
sl: Skrij pult

en: Failed to Load Applet
sl: Ni mogoče naložiti apleta

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sl: Ali želite izbrisati aplet iz nastavitev?

en: The panel encountered a problem while loading “<b>%s</b>” applet from “<b>%s</b>” module! %s
sl: Pult je naletel na težavo pri nalaganju apleta »<b>%s</b>« iz modula »<b>%s</b>«! %s

en: OK
sl: V redu

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: D_on't Delete
sl: _Ne izbriši

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
sl: Napaka

en: Failed to load applet! Click for more info...
sl: Nalaganje apleta ni uspelo! Kliknite za več informacij ...

en: Replace a currently running panel
sl: Zamenjaj trenutno zagnan pult

en: Print version
sl: Izpiši različico

[ctx: Orientation]
en: Top
sl: Zgoraj

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sl: Spodaj

[ctx: Orientation]
en: Left
sl: Levo

[ctx: Orientation]
en: Right
sl: Desno

[ctx: Alignment]
en: Start
sl: Začetek

[ctx: Alignment]
en: Center
sl: Sredinsko

[ctx: Alignment]
en: End
sl: Konec

en: Panel Properties
sl: Lastnosti pulta

en: Some of these properties are locked down
sl: Nekatere od teh vrednosti so zaklenjene

en: _Orientation:
sl: _Usmerjenost:

en: _Alignment:
sl: P_oravnava:

en: _Size:
sl: _Velikost:

en: pixels
sl: točke

en: Miscellaneous:
sl: Razno:

en: E_xpand
sl: _Razširi

en: _Autohide
sl: _Samodejno skrivanje pulta

en: Show hide _buttons
sl: Pokaži _gumbe za skrivanje

en: Arro_ws on hide buttons
sl: Pu_ščice na gumbih za skrivanje

en: General
sl: Splošno

en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: Background image:
sl: Slika ozadja:

en: Tile
sl: Razpostavi

en: Stretch
sl: Raztegni

en: Fit
sl: Prilagodi

en: Rotate image on vertical panel
sl: Zavrti sliko pri navpično postavljenem pultu

en: Text color:
sl: Barva besedila:

en: Theme
sl: Tema

en: Left
sl: Levo

en: Center
sl: Sredinsko

en: Right
sl: Desno

en: Applets
sl: Apleti

en: _Move
sl: _Premakni

en: _Remove From Panel
sl: _Odstrani s pulta

en: Open URL: %s
sl: Odpri naslov URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sl: Odpri »%s«

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
sl: Dostop do osebne mape

note: is_exec? exec
en: Computer
sl: Računalnik

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sl: Brskanje po vseh dostopnih krajevnih in oddaljenih diskih in mapah

note: is_exec? exec
en: Network
sl: Omrežje

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
sl: Brskanje po zaznamovanih in krajevnih omrežnih povezavah

en: Delete this panel?
sl: Ali naj se pult izbriše?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sl: Z brisanjem pulta se izbrišejo tudi
    vse njegove nastavitve.

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: Cannot delete this panel
sl: Pulta ni mogoče izbrisati

en: You must always have at least one panel.
sl: Na namizju mora biti vedno vsaj en pult.

en: _Add to Panel...
sl: _Dodaj na pult ...

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: _Delete This Panel
sl: _Izbriši pult

en: _New Panel
sl: _Nov pult

en: Cannot create initial panel layout
sl: Ni mogoče ustvariti začetne postavitve pulta

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sl: Zgornji razširjeni robni pult

en: Top Centered Panel
sl: Zgornji središčni pult

en: Top Start Panel
sl: Zgornji začetni pult

en: Top End Panel
sl: Zgornji končni pult

en: Bottom Expanded Edge Panel
sl: Spodnji razširjeni robni pult

en: Bottom Centered Panel
sl: Spodnji središčni pult

en: Bottom Start Panel
sl: Spodnji začetni pult

en: Bottom End Panel
sl: Spodnji končni pult

en: Left Expanded Edge Panel
sl: Levi razširjeni robni pult

en: Left Centered Panel
sl: Levi središčni pult

en: Left Start Panel
sl: Levi začetni pult

en: Left End Panel
sl: Levi končni pult

en: Right Expanded Edge Panel
sl: Desni razširjeni robni pult

en: Right Centered Panel
sl: Desni središčni pult

en: Right Start Panel
sl: Desni začetni pult

en: Right End Panel
sl: Desni končni pult

en: Home
sl: Začetek

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
sl: Datotečni sistem

en: Initial Setup
sl: Začetna nastavitev

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Done
sl: Končano

en: Could not display help document '%s'
sl: Ni mogoče prikazati dokumenta pomoči »%s«

en: Error displaying help document
sl: Napaka med prikazovanjem dokumenta pomoči

en: Backend “%s” is not supported.
sl: Zaledje »%s« ni podprto.

en: Could not open location '%s'
sl: Ni mogoče odpreti mesta »%s«

en: Force Quit
sl: Vsili končanje

en: Force a misbehaving application to quit
sl: Vsiljen konec neodzivnega programa

en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

en: Protect your computer from unauthorized use
sl: Zavaruje računalnik pred neodobreno uporabo

en: Log Out
sl: Odjava

en: Log out of this session to log in as a different user
sl: Odjava iz trenutne seje in prijava z drugimi uporabniškimi podatki

en: Run Application...
sl: Zaženi program ...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sl: Zagon programa z vpisom ukaza ali izborom iz seznama

en: Power Off
sl: Izklopi

en: Power off the computer
sl: Izklopi računalnik

en: Disabled because “disable-force-quit” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema is set to true.
sl: Onemogočeno, ker je nastavitev »disable-force-quit« v shemi »org.gnome.gnome-panel.lockdown« GSettings nastavljen na true.

en: Could not launch application
sl: Programa ni mogoče zagnati

en: Disabled because “disable-lock-screen” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
sl: Onemogočeno, ker je nastavitev »disable-lock-screen« v shemi »org.gnome.desktop.lockdown« GSettings nastavljena na true.

en: _Lock Screen
sl: _Zakleni zaslon

en: _Activate Screensaver
sl: _Omogoči ohranjevalnik zaslona

en: Disabled because “disable-log-out” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
sl: Onemogočeno, ker je nastavitev »disabled-log-out« v shemi »org.gnome.desktop.lockdown« GSettings nastavljena na true.

en: Disabled because “disable-command-line” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
sl: Onemogočeno, ker je nastavitev »disable-command -line« v shemi »org.gnome.desktop.lockdown« GSettings nastavljena na true.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sl: Kliknite na okno za vsiljen konec programa. Za preklic končanja pritisnite tipko escape.

en: Force this application to exit?
sl: Ali naj bo program vsiljeno končan?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sl: V primeru, da je program vsiljeno končan, bodo izgubljeni vsi odprti dokumenti programa.

en: _Force quit
sl: _Vsili končanje

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sl: Terminala ni mogoče najti, uporabljen bo xterm, četudi morda ne deluje

en: Could not run command '%s'
sl: Ni mogoče izvesti ukaza »%s«

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sl: Ni mogoče pretvoriti »%s« iz UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
sl: Izbor datoteke, ki naj se pripne ukazu ...

en: _OK
sl: _V redu

en: Select an application to view its description.
sl: Izbor programa za pregled opisa.

en: Will run command: '%s'
sl: Izveden bo ukaz »%s«

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sl: Seznam naslovov URI ima napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)

en: file
sl: datoteka

en: Run Application
sl: Zaženi program

en: Command icon
sl: Ikona ukaza

en: The icon of the command to be run.
sl: Ikona ukaza, ki bo zagnan.

en: Run in _terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sl: Izberite možnost za zagon programa v terminalskem oknu.

en: Run with _file...
sl: Zaženi z _datoteko ...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sl: Kliknite gumb za izbiro imena datoteke, ki bo pripeto ukazu.

en: List of known applications
sl: Seznam znanih programov

en: Show list of known _applications
sl: Pokaži _seznam znanih programov

en: _Run
sl: _Zaženi

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sl: Kliknite gumb za zagon izbranega programa ali ukaza v vnosnem polju ukaza.

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
sl: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10).
en: %H:%M
sl: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
sl: %d. %b

en: Edit
sl: Uredi

en: Tasks
sl: Naloge

en: All Day
sl: Celodnevno

en: Appointments
sl: Sestanki

en: Birthdays and Anniversaries
sl: Rojstni dnevi in obletnice

en: Weather Information
sl: Vremenske napovedi

en: Click to prevent further changes to timezone
sl: Kliknite, če želite preprečiti nadaljnje spremembe časovnega pasu

en: Click to make changes to timezone
sl: Kliknite, če želite spremeniti časovni pas

en: Locations
sl: Mesta

en: Calendar
sl: Koledar

en: Click to hide your appointments and tasks
sl: Kliknite za skrivanje sestankov in nalog

en: Click to view your appointments and tasks
sl: Kliknite za ogled sestankov in opravil

en: Click to hide month calendar
sl: Kliknite za skrivanje mesečnega koledarja

en: Click to view month calendar
sl: Kliknite za ogled mesečnega koledarja

note: Done!
en: Computer Clock
sl: Računalniška ura

en: Failed to open the time settings
sl: Napaka med odpiranjem okna nastavitev sistemskega časa

en: Choose Location
sl: Izbor mesta

en: Edit Location
sl: Urejanje mesta

en: Default
sl: Privzeto

en: Kelvin
sl: Kelvini

en: Celsius
sl: Celziji

en: Fahrenheit
sl: Fahrenheiti

en: Meters per second (m/s)
sl: Metri na sekundo (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
sl: Kilometri na uro (km/h)

en: Miles per hour (mph)
sl: Milje na uro (mi/h)

en: Knots
sl: Vozli

en: Beaufort scale
sl: Beaufortova skala

en: City Name
sl: Ime mesta

en: City Time Zone
sl: Časovno območje mesta

en: Loading…
sl: Poteka nalaganje …

en: Failed to set the system timezone
sl: Napaka med nastavljanjem časovnega območja

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sl: Nastavi mesto kot trenutno mesto in uporabi trenutni čas časovnega območja izbranega mesta

en: Set location as current location
sl: Nastavi mesto kot trenutno mesto

en: Click “Unlock” to set location as current location and use its timezone for this computer
sl: Kliknite »Odkleni«, da nastavite mesto kot trenutno mesto in uporabite trenutni čas njegovega časovnega pasu za ta računalnik

en: Set
sl: Nastavi

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
sl: %s, ki jih občutimo kot %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sl: Sončni vzhod: %s / Sončni zahod: %s

en: Clock
sl: Ura

en: Get the current time and date
sl: Posodobi uro na trenutni čas in datum

en: Copy Date and _Time
sl: Kopiraj _datum in čas

en: Ad_just Date & Time
sl: _Nastavi datum in uro

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: East
sl: Vzhod

en: West
sl: Zahod

en: North
sl: Sever

en: South
sl: Jug

en: _Location Name:
sl: _Ime mesta:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
sl: Vpišite ime mesta, območja ali države in nato izberite želeno mesto iz pojavnega okna.

en: L_atitude:
sl: Geografska _širina:

en: L_ongitude:
sl: Geografska _dolžina:

en: (optional)
sl: (izbirno)

en: Clock Preferences
sl: Možnosti ure

en: _Help
sl: Pomo_č

en: Time _Settings
sl: Nastavitve _časa

en: _Close
sl: _Zapri

en: Clock Format
sl: Zapis ure

en: _12 hour format
sl: _12-urni zapis časa

en: _24 hour format
sl: _24-urni zapis časa

en: Panel Display
sl: Prikazovanje pulta

en: Show the _date
sl: Pokaži _datum

en: Show seco_nds
sl: Pokaži _sekunde

en: Show _weather
sl: Pokaži _vreme

en: Show _temperature
sl: Pokaži _temperaturo

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Display
sl: Pokaži

en: _Visibility unit:
sl: Enota _vidljivosti:

en: _Pressure unit:
sl: _Enota tlaka:

en: _Temperature unit:
sl: _Enota temperature:

en: _Wind speed unit:
sl: Enota hitrosti _vetra:

en: Weather
sl: Vreme

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sl: Opozorilo: videti je, da je ukaz za nekaj celo uporaben.
    Ker je aplet sam po sebi neuporaben, to morda za vas
    ni najbolj vzpodbudno. Močno odsvetujemo uporabo
    %s za karkoli, kar bi bilo vsaj teoretično uporabno.

en: %s the Fish
sl: Riba %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sl: Riba %s, sodobni orakelj

en: Unable to locate the command to execute
sl: Ni mogoče najti ukaza za izvajanje

en: %s the Fish Says:
sl: Riba %s pravi:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sl: Ni mogoče prebrati odvoda ukaza
    
    Podrobnosti: %s

en: _Speak again
sl: _Spregovori znova

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sl: Nastavljen ukaz ne deluje in je bil zamenjan z: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sl: Ni mogoče izvesti: »%s«
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sl: Ni mogoče brati iz: »%s«
    
    Podrobnosti: %s

en: The water needs changing
sl: Treba bo zamenjati vodo

en: Look at today's date!
sl: Poglejte današnji datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
sl: Riba %s, prerokovalka

en: Fish
sl: Riba

en: Display a swimming fish or another animated creature
sl: Prikaz plavajoče ribe ali druge animiranega stvora

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Fish Preferences
sl: Ribje možnosti

en: _Name of fish:
sl: Ime _ribe:

en: Co_mmand to run when clicked:
sl: _Ukaz, ki naj se izvrši ob kliku:

en: Animation:
sl: Animacija:

en: _Pause per frame:
sl: _Premor med slikami:

en: seconds
sl: sekund

en: _Rotate on vertical panels
sl: _Zavrti pri navpičnem pultu

en: _Launch
sl: _Zaženi

en: Application
sl: Program

en: Application in Terminal
sl: Program terminala

en: Directory
sl: Mapa

en: File
sl: Datoteka

en: Choose Icon File
sl: Izbor datoteke ikone

en: _Open
sl: _Odpri

en: Choose Icon Name
sl: Izbor imena ikone

en: Choose an application...
sl: Izbor programa ...

en: Choose a directory...
sl: Izbor mape ...

en: Choose a file...
sl: Izbor datoteke ...

en: Comm_and:
sl: _Ukaz:

en: _Location:
sl: _Mesto:

note: Type
en: _Type:
sl: _Vrsta:

note: Name
en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Browse...
sl: _Prebrskaj ...

note: Comment
en: Co_mment:
sl: _Opomba:

en: All
sl: Vse

en: Select Icon Name
sl: Izbor imena ikone

en: Select
sl: Izbor

en: Contexts:
sl: Konteksti:

en: Icon Names:
sl: Imena ikone:

en: Show standard icons only
sl: Pokaži samo standardne ikone

en: (empty)
sl: (prazno)

en: Can not execute “%s” command line.
sl: Ukazne vrstice »%s« ni mogoče izvršiti.

en: Could not open location
sl: Mesta ni mogoče odpreti

en: Failed to load key file “%s”: %s
sl: Nalaganje datoteke ključa »%s« je spodletelo: %s

en: Custom Application Launcher
sl: Zagon programov po meri

en: Create a new launcher
sl: Ustvari nov zaganjalnik

en: Application Launcher...
sl: Zaganjalnik programa ...

en: Copy a launcher from the applications menu
sl: Kopiraj zaganjalnik iz menija programov

en: Could not save launcher
sl: Ni mogoče shraniti zaganjalnika

en: _Revert
sl: _Povrni

en: Launcher Properties
sl: Lastnosti zaganjalnika

en: Launcher does not start with required “%s” group.
sl: Zaganjalnik se ne začne z zahtevano skupino »%s«.

en: Launcher has invalid Type key value “%s”.
sl: Zaganjalnik ima neveljavno vrednost ključa Type »%s«.

en: The icon of the launcher is not set.
sl: Ikona zaganjalnika ni nastavljena.

en: The type of the launcher is not set.
sl: Podatek o vrsti zaganjalnika ni določen.

en: The type of the launcher must be “%s” or “%s”.
sl: Vrsta zaganjalnika mora biti »%s« ali »%s«.

en: The name of the launcher is not set.
sl: Ime zaganjalnika ni določeno.

en: The command of the launcher is not set.
sl: Ukaz zaganjalnika ni nastavljen.

en: The location of the launcher is not set.
sl: Mesto zaganjalnika ni določeno.

en: Launcher location
sl: Mesto zaganjalnika

en: The location of the .desktop file describing the launcher.
sl: Mesto datoteke .desktop, ki opisuje zaganjalnik.

en: Switch User
sl: Preklopi uporabnika

en: Hibernate
sl: V mirovanje

en: Suspend
sl: V pripravljenost

en: Hybrid Sleep
sl: V pripravljenost

en: Restart
sl: Ponovno zaženi

en: Restart the computer
sl: Ponovno zaženi računalnik

en: Applications
sl: Programi

en: Browse and run installed applications
sl: Pregled in zaganjanje nameščenih programov.

en: Places
sl: Mesta

en: Access documents, folders and network places
sl: Dostop do dokumentov, map in omrežnih mest.

en: System
sl: Sistem

en: Change system appearance and behavior, or get help
sl: Spreminjanje videza in obnašanja sistema oziroma iskanje pomoči

en: Please install the '%s' application.
sl: Namestiti je treba program »%s«.

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: The main GNOME menu
sl: Glavni meni GNOME

en: Menu Button
sl: Menijski gumb

en: A custom menu button
sl: Menijski gumb po meri

en: Menu Bar
sl: Menijska vrstica

en: A custom menu bar
sl: Menijska vrstica po meri

en: User menu
sl: Uporabniški meni

en: Menu to change your settings and log out
sl: Meni za spreminjanje nastavitev in odjavo

en: Could not launch '%s'
sl: Ni mogoče zagnati »%s«

en: Unable to scan %s for media changes
sl: Ni mogoče preiskati %s za spremembe

en: Unable to mount %s
sl: Ni mogoče priklopiti %s

en: Rescan %s
sl: Ponovno preišči %s

en: Mount %s
sl: Priklopi %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
sl: Namizje

en: Open the contents of your desktop in a folder
sl: Odpri vsebino namizja v mapi

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Removable Media
sl: Odstranljivi nosilci

en: Network Places
sl: Omrežna mesta

en: Recent Documents
sl: Nedavni dokumenti

en: Clear the Recent Documents list?
sl: Počisti seznam nedavnih dokumentov?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sl: Med čiščenjem seznama nedavnih dokumentov, bodo počiščeni:
    • vsi predmeti iz menija Mesta → Nedavni dokumenti.
    • vsi predmeti iz seznamov nedavnih dokumentov vaših programov.

en: C_lear
sl: _Počisti

en: Clear Recent Documents...
sl: Počisti nedavne dokumente ...

en: Clear all items from the recent documents list
sl: Počisti vse predmete s seznama nedavnih dokumentov

en: _Edit Menus
sl: Ur_edi menije

en: Icon used for button
sl: Ikona uporabljena za gumb

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
sl: Mesto datoteke slike, ki se uporabi za ikono gumba. V kolikor vrednost ni določena, bo uporabljena privzeta ikona.

en: Menu content path
sl: Pot menija vsebine

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
sl: Pot, na osnovi katere je ustvarjena vsebina menija. V kolikor vrednost ni določena, bo meni privzeti meni programov.

en: Show arrow on menu icon
sl: Pokaži puščico na ikoni menija

en: Tooltip displayed for menu
sl: Namig prikazan v meniju

en: The text to display in a tooltip for this menu.
sl: Besedilo prikazano v namigu tega menija.

en: Panel Notification Area
sl: Obvestilno območje pulta

en: Notification Area
sl: Obvestilno območje

en: Area where notification icons appear
sl: Območje, kjer se pojavi obvestilna ikona

en: Separator
sl: Ločilnik

en: A separator to organize the panel items
sl: Ločilna črta za razporejanje predmetov na pultu

en: Status Notifier Host
sl: Gostitelj obvestilnika stanja

en: Display all Status Notifier Items
sl: Prikaži vse predmete obvestilnika stanja

en: Failed to load %s: %s
sl: Ni mogoče naložiti %s: %s

en: Icon not found
sl: Ikone ni mogoče najti

en: Click here to restore hidden windows.
sl: Kliknite za povrnitev skritih oken.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sl: Kliknite za hitro skrivanje vseh oken in prikaz namizja.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sl: Upravljalnik oken ne podpira prikaza gumba namizja ali pa upravljalnik oken ni zagnan.

en: Show Desktop Button
sl: Ikona pokaži namizje

en: Window List Preferences
sl: Možnosti seznama oken

en: Window List Content
sl: Vsebina seznama oken

en: Sh_ow windows from current workspace
sl: Pokaži okna _trenutne delovne površine

en: Show windows from a_ll workspaces
sl: Pokaži okna _vseh delovnih površin

en: Window Grouping
sl: Združevanje oken

en: _Never group windows
sl: _Nikoli ne združi oken

en: Group windows when _space is limited
sl: Združi okna v skupine, ko je _prostor omejen

en: _Always group windows
sl: _Vedno združi okna

en: Restoring Minimized Windows
sl: Obnavljanje skrčenih oken

en: Restore to current _workspace
sl: Povrni trenutno _delovno površino

en: Restore to na_tive workspace
sl: Povrni _izvorno delovno površino

en: Window Selector
sl: Izbirnik oken

en: Show Desktop
sl: Pokaži namizje

en: Hide application windows and show the desktop
sl: Skrij okno programa in pokaži namizje.

en: Window List
sl: Seznam oken

en: Switch between open windows using buttons
sl: Preklop med odprtimi okni z gumbi

en: Switch between open windows using a menu
sl: Preklop med odprtimi okni preko menija

en: Workspace Switcher
sl: Preklopnik delovnih površin

en: Switch between workspaces
sl: Preklop med delovnimi površinami

en: rows
sl: vrstic

en: columns
sl: stolpcev

en: Workspace Switcher Preferences
sl: Možnosti preklopnika delovnih površin

en: Show _only the current workspace
sl: Pokaži le _trenutno delovno površino

en: Show _all workspaces in:
sl: Pokaži _vse delovne površine v:

en: Switcher
sl: Preklopnik

en: Number of _workspaces:
sl: Število _delovnih površin:

en: Workspace na_mes:
sl: Imena delovnih površin:

en: Workspace Names
sl: Imena delovnih površin

en: Show workspace _names in switcher
sl: V preklopniku pokaži imena _delovnih površin

en: Workspaces
sl: Delovne površine
