gnome-panel - en to sr translation catalogue (479 entries)

en: Show date in tooltip
sr: Приказ датума у облачићу

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Уколико је постављено, приказује облачић када се мишем пређе преко часовника.

en: Show weather in clock
sr: Приказ временских прилика у часовнику

en: If true, display a weather icon.
sr: Уколико је постављено, приказује иконицу са временским приликама.

en: Show temperature in clock
sr: Приказ температуре у часовнику

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sr: Уколико је постављено, приказује температуру поред временских прилика.

en: Show week numbers in calendar
sr: Приказ бројева недеља у календару

en: If true, show week numbers in the calendar.
sr: Уколико је постављено, приказује бројеве недеља у календару.

en: Expand list of appointments
sr: Шири списак састанака

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак састанака у календару.

en: Expand list of birthdays
sr: Шири списак рођендана

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак рођендана у календару.

en: Expand list of tasks
sr: Шири списак задатака

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак задатака у календару.

en: Expand list of weather information
sr: Шири списак временских прилика

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак временских прилика у календару.

en: Expand list of locations
sr: Шири списак места

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак места у календару.

en: List of locations
sr: Списак места

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
sr: Списак места за приказивање у прозору календара. Свако место је скупина приказаног назива, МЕТАРСКЕ шифре и координата.

en: The fish's name
sr: Име рибе

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Риба без имена је прилично тупава риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: The fish's animation pixmap
sr: Сличица за анимацију рибе

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Овај кључ наводи назив датотеке са сликом која се користи за анимацију рибе, дату у односу на директоријум са сликама.

en: Command to execute on click
sr: Наредба за извршење по клику

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Овај кључ наводи наредбу која ће бити извршена по клику на рибу.

en: Pause per frame
sr: Застој по кадру

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Овај кључ наводи трајање сваког кадра у секундама.

en: Rotate on vertical panels
sr: Заокреће на усправним панелима

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Уколико је постављено, анимација рибе ће бити окренута када је панел усмерен усправно.

en: Show windows from all workspaces
sr: Приказује прозоре са свих радних простора

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, списак прозора приказује прозоре са свих радних простора, а иначе само са текућег.

en: When to group windows
sr: Када груписати прозоре

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Одређује када ће бити груписани прозори истог програма у списку прозора. Дозвољене вредности су „never“ (никад), „auto“ (аутоматски) и „always“ (увек).

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Пребацује умањене прозоре на тренутни радни простор

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Уколико је изабрано, када поништите умањени прозор, пребациће га на текућу радни простор. Иначе, пребациће га на његову матичну радну површину.

en: Display workspace names
sr: Приказује називе радних простора

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
sr: Уколико је изабрано, радни простори у програмчету ће приказивати називе радних простора. Иначе ће приказивати садржај радног простора. Ово ради само ако се користи Метасити као управљач прозорима.

en: Display all workspaces
sr: Приказује све радне просторе

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Уколико је изабрано, пребацивач радних простора ће приказивати све радне просторе. Иначе ће приказати само тренутни.

en: Rows in workspace switcher
sr: Број редова у пребацивачу радних простора

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Овај кључ одређује у колико редова (за водоравно пружање) или колона (за усправно пружање) ће пребацивач приказивати радне просторе. Овај кључ има значаја једино ако је постављен кључ „display_all_workspaces“ (прикажи_све_радне_просторе).

en: Default panel layout
sr: Основни изглед панела

en: The default panel layout to use when panels are created.
sr: Основни изглед панела за коришћење приликом стварања панела.

en: Enable tooltips
sr: Укључује облачиће упутства

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
sr: Ако је изабрано, облачићи савета се приказују за објекте у панелима. Савети могу бити искључени за целу радну површ својством „gtk-enable-tooltips“ (гтк-укључи-савете) у ГТК+.

en: Prefer symbolic icons in panels
sr: Даје предност симболичким иконицама у панелима

en: Confirm panel removal
sr: Потврђује уклањање панела

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Уколико је постављено, приказује се прозорче у којем се тражи одобрење корисника за уклањање панела.

en: Icon size in menus
sr: Величина иконице у изборницима

en: The size of icons in menus.
sr: Величина иконице у изборницима.

en: Maximum icon size in panels
sr: Највећа величина иконице у панелима

en: The maximum size of icons in panels.
sr: Највећа величина иконице у панелима.

en: Which theme variant to use
sr: Коју ће варијанту теме да користи

en: Panel ID list
sr: Списак ИБ-а панела

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sr: Списак ИБ-а панела. Сваки ИБ одређује један панел првог нивоа. Подешавања за сваки од ових панела се налазе у „/apps/panel/toplevels/$(id)“.

en: Panel object ID list
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу. Сваки ИБ одређује један објекат на панелу (нпр. програмче, покретач, дугме или траку/дугме са изборником). Подешавања за сваки објекат се налазе у „/apps/panel/objects/$(id)“.

en: Complete panel lockdown
sr: Потпуно закључавање панела

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити измене у подешавањима панела. Појединачни програмчићи се могу засебно закључати. Панел мора бити поново покренут да би ово ступило на снагу.

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: ИИБ-ови програмчета за искључивање учитавања

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Списак ИИБ-ова програмчића које ће панел занемаривати. На овај начин можете да спречите учитавање или приказивање у изборнику неких програмчића. На пример, да искључите програмче мали-наредник, додајте „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ у овај списак. Панел мора бити поново покренут да би ово ступило на снагу.

en: Disable Force Quit
sr: Искључује принудно затварање

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да принудно затвори програм уклањањем дугмета за принудно затварање.

en: History of "Run Application" dialog
sr: Историјат у прозорчету за покретање наредби

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
sr: Приказује списак наредби које су раније коришћене у прозорчету за покретање наредби.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Приказује списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Уколико је постављено, приказује се списак познатих програма у прозорчету за покретање програма. Да ли ће списак бити разгранат при приказивању прозорчета подешава се кључем „show_program_list“ (прикажи_списак_програма).

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Шири списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Уколико је постављено, списак познатих програма у прозорчету за покретање програма је разгранат. Ово подешавање је значајно једино ако је постављен кључ „enable_program_list“ (укључи_списак_програма).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sr: Укључује самодовршавање у прозорчету за покретање наредби

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sr: Уколико је постављено, самодовршавање ће бити доступно у прозорчету за покретање наредби.

en: Object IID
sr: ИБ објекта

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
sr: ИБ имплементације за објекат — нпр. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: Toplevel panel containing object
sr: Панел првог нивоа који садржи овај објекат

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Идентификатор панела првог нивоа који садржи овај објекат.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr: Положај је дат у односу на доњу/десну ивицу

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr: Уколико је постављено на „end“ (крај), положај објекта се посматра у односу на десну (или доњу — уколико је усправан) ивицу панела.

en: Object's position on the panel
sr: Положај објекта на панелу

en: The index of this panel object within the other objects with the same pack-type, from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Индекс овог објекта на панелу унутар других објеката са истом врстом паковања, са леве (или врха ако је вертикалан) ивице панела.

en: Name to identify panel
sr: Назив за распознавање панела

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ово је људима разумљив назив који можете користити за распознавање панела. Његова једина сврха је да служи као наслов прозора панела што може помоћи при бирању панела.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ксинерама екран на којем је приказан панел

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Када се користи Ксинерама, можете имати панеле на сваком екрану. Овај кључ одређује текући екран на којем се приказује панел.

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Шири да заузме целу ширину екрана

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Уколико је постављено, панел ће заузети целу ширину екрана (висину ако се ради о усправном панелу). На овај начин се панел може поставити једино уз ивицу екрана. Уколико није постављено, панел ће бити таман толики да на њега може да стане свако програмче, покретач и дугме.

en: Panel orientation
sr: Усмерење панела

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Усмерење панела. Постоје четири дозвољене вредности: „top“ (горе), „bottom“ (доле), „left“ (лево) и „right“ (десно). При раширеном приказивању, ова вредност означава уз коју ивицу се поставља панел. При нераширеном приказивању, разлика између „top“ и „bottom“ је мање значајна — оба означавају да се ради о водоравном панелу — али ипак даје и наговештај како неки објекти на панелу треба да се понашају. На пример, на горњем панелу ће се изборници приказивати испод панела, док ће се на доњем панелу изборници приказивати изнад панела.

en: Panel alignment
sr: Поравнање панела

en: The alignment of the panel. Possible values are "start", "center", "end".
sr: Поравнање панела. Могуће вредности су „start“ (почетак), „center“ (средина), „end“ крај).

en: Panel size
sr: Величина панела

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Висина (ширина за усправне панеле) панела. У току рада панел ће одредити најмању величину на основу величине словног лика и осталих показатеља. Највећа величина је утврђена на четвртину висине (ширине) екрана.

en: Automatically hide panel into corner
sr: Сам скрива панел у ћошак

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Уколико је постављено, када показивач миша напусти површину панела, он се сам скрива у ћошак екрана. Померањем показивача у тај ћошак поново ће се приказати панел.

en: Enable hide buttons
sr: Укључује дугмиће за скривање

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Уколико је постављено, са сваке стране панела ће се приказати дугмићи којима се панел може померити на ивицу екрана, тако да само дугме остане приказано.

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Приказује стрелице на дугмићима за скривање

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Уколико је постављено, стрелице ће се сместити на дугмиће за скривање. Ова поставка је значајна једино ако је постављен кључ „enable_buttons“ (укључи_дугмиће).

en: Panel autohide delay
sr: Застој самоскривања панела

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач напусти површ панела пре скривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је постављен кључ „auto_hide“ (сам_сакриј).

en: Panel autounhide delay
sr: Време откривања панела

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач уђе на површ панела пре откривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Visible pixels when hidden
sr: Број видљивих тачака када је скривен

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико је тачака видљиво када је панел скривен у ћошку. Ова поставка је значајна једино ако је постављен кључ „auto_hide“ (сам_сакриј).

en: Animation speed
sr: Брзина анимације

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Брзина којом се одвијају анимације. Постоје три могуће вредности: „slow“ (споро), „medium“ (средње) и „fast“ (брзо). Ова поставка је значајна једино када је постављен кључ „enable_animations“ (укључи_анимације).

en: Use custom background color
sr: Користи произвољну боју позадине

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Use custom background image
sr: Користи произвољну слику позадине

en: Background image
sr: Слика за позадину

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује датотеку која се користи као слика за позадину. Ако је слика полупровидна, онда ће се укомпоновати са позадинском сликом радног простора.

en: Image options
sr: Опције слике

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Одређује како се исцртава слика подешена адресом слике. Могуће вредности су: „none“, „stretch“ и „fit“. Са „stretch“, слика ће бити смањена на димензије панела а однос размере слике неће бити задржан. Са „fit“, слика ће бити смањена (задржавајући однос размера слике) на висину панела (ако је положена).

en: Rotate image on vertical panels
sr: Заокреће слику на усправним панелима

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Уколико је постављено, слика за позадину ће бити окренута када је панел усмерен усправно.

en: Use custom text color
sr: Користи произвољну боју текста

en: Text Color
sr: Боја текста

en: Panel
sr: Панел

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sr: Покреће остале програме и обезбеђује разне алате за управљање прозорима, приказ времена, итд.

en: Add to Panel
sr: Додај на панел

en: No applets found
sr: Нисам пронашао програме

en: Find an item to add to “%s”
sr: Нађи ставку за додавање на „%s“

en: Find an item to add to the panel
sr: Нађите ставку за додавање на панел

en: Help
sr: Помоћ

en: About
sr: О програму

en: Remove
sr: Уклони

en: Disabled because this applet is listed in “disabled-applets” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema.
sr: Искључено јер је ово програмче на списку поставки „disabled-applets“ (искључени-програмчићи) у „org.gnome.gnome-panel.lockdown“ шеми Гпоставки.

en: Add
sr: Додај

en: Hide Panel
sr: Сакриј панел

en: Replace a currently running panel
sr: Замени постојећи панел

en: Print version
sr: Исписује издање

[ctx: Orientation]
en: Top
sr: Горе

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sr: Доле

[ctx: Orientation]
en: Left
sr: Лево

[ctx: Orientation]
en: Right
sr: Десно

[ctx: Alignment]
en: Start
sr: Почетак

[ctx: Alignment]
en: Center
sr: Средиште

[ctx: Alignment]
en: End
sr: Крај

en: Panel Properties
sr: Особине панела

en: Some of these properties are locked down
sr: Неке од ових особина су закључане

en: _Orientation:
sr: _Усмерење:

en: _Alignment:
sr: _Поравнање:

en: _Size:
sr: _Величина:

en: pixels
sr: тачака

en: Miscellaneous:
sr: Разно:

en: E_xpand
sr: _Рашири

en: _Autohide
sr: _Сам сакриј

en: Show hide _buttons
sr: Прикажи дугмиће за _скривање

en: Arro_ws on hide buttons
sr: Стрелице на _дугмићима за скривање

en: General
sr: Опште

en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Background image:
sr: Слика за позадину:

en: Tile
sr: Поплочај

en: Stretch
sr: Развуци

en: Fit
sr: Испуни

en: Rotate image on vertical panel
sr: Заокреће слику на усправним панелу

en: Text color:
sr: Боја текста:

en: Theme
sr: Тема

en: Left
sr: Лево

en: Center
sr: По средини

en: Right
sr: Десно

en: Applets
sr: Програмчићи

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
sr: Грешка

en: Could not open location '%s'
sr: Не могу да отворим место „%s“

en: _Move
sr: Пре_мести

en: _Remove From Panel
sr: _Уклони са панела

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“.

en: OK
sr: У реду

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: Да ли желите да уклоните ово програмче из ваших подешавања?

en: D_on't Delete
sr: _Не уклањај

en: _Delete
sr: _Уклони

en: Open URL: %s
sr: Отвори адресу: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sr: Отвори „%s“

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу

note: is_exec? exec
en: Computer
sr: Рачунар

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледајте све локалне и удаљене дискове и фасцикле доступне са овог рачунара

note: is_exec? exec
en: Network
sr: Мрежа

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледајте обележена и локална мрежна места

en: Delete this panel?
sr: Да обришем овај панел?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sr: Када је обрисан, панел и његове поставке се 
    неповратно губе.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Cannot delete this panel
sr: Не могу да уклоним овај панел

en: You must always have at least one panel.
sr: Морате увек имати барем један панел.

en: _Add to Panel...
sr: _Додај на панел...

en: _Properties
sr: _Својства

en: _Delete This Panel
sr: _Уклони овај панел

en: _New Panel
sr: _Нови панел

en: Cannot create initial panel layout.
sr: Не могу да направим почетни распоред панела.

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr: Не могу да нађем терминал, користим икстерм, чак и уколико не ради

en: Could not run command '%s'
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sr: Не могу да претворим „%s“ из УТФ-8

en: Choose a file to append to the command...
sr: Изаберите датотеку коју желите да придодате наредби...

en: _OK
sr: _У реду

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм да видите његов опис.

en: Will run command: '%s'
sr: Извршићу наредбу: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Списак адреса пуштен на прозорче за покретање је био неисправног облика (%d) или дужине (%d)

en: Run Application
sr: Покрени програм

en: Command icon
sr: Икона наредбе

en: The icon of the command to be run.
sr: Икона наредбе коју треба извршити.

en: Run in _terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Означите ову кућицу да бисте покренули наредбу у терминалу.

en: Run with _file...
sr: Покрени уз _датотеку...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Кликните ово дугме да пронађете датотеку чији назив желите да придодате наредби.

en: List of known applications
sr: Списак познатих програма

en: Show list of known _applications
sr: Прикажи списак познатих про_грама

en: _Run
sr: _Покрени

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Кликните ово дугме да покренете изабрани програм или наредбу из поља за унос наредбе.

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sr: Горњи раширени ивични панел

en: Top Centered Panel
sr: Горњи панел по средини

en: Top Start Panel
sr: Горњи почетни панел

en: Top End Panel
sr: Горњи крајњи панел

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr: Доњи раширени ивични панел

en: Bottom Centered Panel
sr: Доњи панел по средини

en: Bottom Start Panel
sr: Доњи почетни панел

en: Bottom End Panel
sr: Доњи крајњи панел

en: Left Expanded Edge Panel
sr: Леви раширени ивични панел

en: Left Centered Panel
sr: Леви панел по средини

en: Left Start Panel
sr: Леви почетни панел

en: Left End Panel
sr: Леви крајњи панел

en: Right Expanded Edge Panel
sr: Десни раширени ивични панел

en: Right Centered Panel
sr: Десни панел по средини

en: Right Start Panel
sr: Десни почетни панел

en: Right End Panel
sr: Десни крајњи панел

en: file
sr: датотека

en: Home
sr: Лична фасцикла

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
sr: Систем датотека

en: Initial Setup
sr: Почетно подешавање

en: Cancel
sr: Откажи

en: Done
sr: Готово

en: Could not display help document '%s'
sr: Не могу да прикажем документ помоћи „%s“

en: Error displaying help document
sr: Грешка приказивања помоћи

en: Backend “%s” is not supported.
sr: Позадинац „%s“ није подржан.

en: Force Quit
sr: Приморај затварање

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Приморај недолични програм на затварање

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

en: Log Out
sr: Одјави ме

en: Log out of this session to log in as a different user
sr: Одјавите се да бисте се пријавили као неки други корисник

en: Run Application...
sr: Покрени програм...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sr: Покрените програм уносом наредбе или избором са списка

en: Power Off
sr: Угаси

en: Power off the computer
sr: Угасите рачунар

en: Disabled because “disable-force-quit” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema is set to true.
sr: Искључено јер је поставка „disable-force-quit“ у „org.gnome.gnome-panel.lockdown“ у шеми Гподешавања постављена на изабрано.

en: Could not launch application
sr: Не могу да покренем програм

en: Disabled because “disable-lock-screen” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
sr: Искључено јер је поставка „disable-lock-screen“ у „org.gnome.desktop.lockdown“ у шеми Гподешавања постављена на изабрано.

en: _Lock Screen
sr: _Закључај екран

en: _Activate Screensaver
sr: _Покрени чување екрана

en: Disabled because “disable-log-out” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
sr: Искључено јер је поставка „disable-log-out“ у „org.gnome.desktop.lockdown“ у шеми Гподешавања постављена на изабрано.

en: Disabled because “disable-command-line” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
sr: Искључено јер је поставка „disable-command-line“ у „org.gnome.desktop.lockdown“ у шеми Гподешавања постављена на изабрано.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Кликните на прозор да приморате програм да изађе. Да откажете, притисните <ESC>.

en: Force this application to exit?
sr: Да приморам овај програм на затварање?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sr: Ако одлучите да приморате затварање овог програма, можете изгубити несачуване документе.

en: _Force quit
sr: _Обавезно изађи

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
sr: %d. %b

en: Tasks
sr: Задужења

en: Edit
sr: Уреди

en: All Day
sr: Цео дан

en: Appointments
sr: Заказани састанци

en: Birthdays and Anniversaries
sr: Рођендани и годишњнице

en: Weather Information
sr: Временске прилике

en: Locations
sr: Места

en: Calendar
sr: Календар

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date.
en: %A %B %d (%Z)
sr: %A, %d. %B (%Z)

en: Click to hide your appointments and tasks
sr: Кликните да сакријете ваше заказане састанке и задатке

en: Click to view your appointments and tasks
sr: Кликните да прикажете ваше заказане састанке и задатке

en: Click to hide month calendar
sr: Кликните да сакријете месечни календар

en: Click to view month calendar
sr: Кликните да прикажете месечни календар

note: Done!
en: Computer Clock
sr: Рачунарски часовник

en: Failed to open the time settings
sr: Не могу да отворим подешавања времена

en: Choose Location
sr: Изаберите место

en: Edit Location
sr: Измените место

en: Default
sr: Основно

en: Kelvin
sr: Келвини

en: Celsius
sr: Целзијуси

en: Fahrenheit
sr: Фаренхајти

en: Meters per second (m/s)
sr: Метара у секунди (м/с)

en: Kilometers per hour (kph)
sr: Миља на сат (ми)

en: Miles per hour (mph)
sr: Миља на сат (ми)

en: Knots
sr: Чворова

en: Beaufort scale
sr: Бофорова скала

en: City Name
sr: Име града

en: City Time Zone
sr: Временска зона

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Failed to set the system timezone
sr: Нисам успео да подесим временску зону система

en: <small>Set...</small>
sr: <small>Постави...</small>

en: <small>Set</small>
sr: <small>Постави</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sr: Поставите место као тренутно место и користите дату временску зону на рачунару

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
sr: %s, изгледа као да је %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sr: Сунце је изашло у %s, залази у %s

en: Clock
sr: Часовник

en: Get the current time and date
sr: Сазнај тренутно време и датум

en: Copy Date and _Time
sr: Умножи датум и _време

en: Ad_just Date & Time
sr: Подеси _датум и време

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: East
sr: Исток

en: West
sr: Запад

en: North
sr: Север

en: South
sr: Југ

en: _Location Name:
sr: _Назив места:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
sr: Унесите назив града, области или државе и појавиће се прозор за избор тог места.

en: L_atitude:
sr: Г. _ширина:

en: L_ongitude:
sr: Г. _дужина:

en: (optional)
sr: (необавезно)

en: Clock Preferences
sr: Поставке часовника

en: _Help
sr: По_моћ

en: Time _Settings
sr: _Подешавање времена

en: _Close
sr: _Затвори

en: Clock Format
sr: Облик сата

en: _12 hour format
sr: _12 часа

en: _24 hour format
sr: _24 часа

en: Panel Display
sr: Приказ на панелу

en: Show the _date
sr: Прикажи _датум

en: Show seco_nds
sr: Прикажи _секунде

en: Show _weather
sr: Прикажи _временске прилике

en: Show _temperature
sr: Прикажи _температуру

en: _Add
sr: _Додај

en: _Edit
sr: У_реди

en: _Remove
sr: У_клони

en: Display
sr: Приказ

en: _Visibility unit:
sr: Јединица _видљивости:

en: _Pressure unit:
sr: Јединица _притиска:

en: _Temperature unit:
sr: Јединица _температуре:

en: _Wind speed unit:
sr: Јединица _брзине ветра:

en: Weather
sr: Временске прилике

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Упозорење: Наредба изгледа као нешто заправо врло корисно.
    Како је ово бескорисно програмче, можда не желите да ово урадите.
    Строго вам саветујемо да не користите „%s“ за било шта што би ово
    програмче учинило „практичним“ или корисним.

en: %s the Fish
sr: Риба звана %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Риба звана %s, савремена пророчица

en: Unable to locate the command to execute
sr: Не могу да пронађем наредбу за извршавање

en: %s the Fish Says:
sr: Риба звана %s каже:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sr: Не могу да прочитам излаз наредбе
    
    Детаљи: %s

en: _Speak again
sr: _Реци опет

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sr: Подешена наредба не ради и замењена је са: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да извршим „%s“
    
    Детаљи: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да читам из „%s“
    
    Детаљи: %s

en: The water needs changing
sr: Потребно је променити воду

en: Look at today's date!
sr: Види бре који је датум!

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Риба звана %s, краљица међу пророчицама

en: Fish
sr: Риба

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Прикажите рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: Preferences
sr: Поставке

en: Fish Preferences
sr: Поставке за Рибу

en: _Name of fish:
sr: _Име рибе:

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: Наредба за _извршење по притиску:

en: Animation:
sr: Анимација:

en: _Pause per frame:
sr: _Застој по кадру:

en: seconds
sr: секунде

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Заокрени на усправним панелима

en: _Launch
sr: По_крени

en: Application
sr: Програм

en: Application in Terminal
sr: Програм у терминалу

en: Directory
sr: Директоријум

en: File
sr: Датотека

en: Choose Icon File
sr: Изаберите датотеку иконице

en: _Open
sr: _Отвори

en: Choose Icon Name
sr: Изаберите назив иконице

en: Choose an application...
sr: Изабери програм...

en: Choose a directory...
sr: Изабери директоријум...

en: Choose a file...
sr: Изабери датотеку...

en: Comm_and:
sr: _Наредба:

en: _Location:
sr: _Место:

note: Type
en: _Type:
sr: _Врста:

note: Name
en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

note: Comment
en: Co_mment:
sr: _Напомена:

en: All
sr: Све

en: Select Icon Name
sr: Изаберите назив иконице

en: Select
sr: Изабери

en: Contexts:
sr: Садржај:

en: Icon Names:
sr: Назив иконице:

en: Show standard icons only
sr: Прикажи само стандардне иконице

en: (empty)
sr: (празно)

en: Can not execute “%s” command line.
sr: Не могу да извршим наредбу „%s“.

en: Could not open location
sr: Не могу да отворим место

en: Failed to load key file “%s”: %s
sr: Нисам успео да учитам датотеку кључа „%s“: %s

en: Custom Application Launcher
sr: Покретач произвољног програма

en: Create a new launcher
sr: Направите нови покретач

en: Application Launcher...
sr: Покретач програма...

en: Copy a launcher from the applications menu
sr: Умножите покретач из изборника програма

en: Could not save launcher
sr: Не могу да направим покретач

en: _Revert
sr: _Поврати

en: Launcher Properties
sr: Поставке покретача

en: Launcher does not start with required “%s” group.
sr: Покретач не почиње захтеваном „%s“ групом.

en: Launcher has invalid Type key value “%s”.
sr: Покретач има неисправну вредност кључа врсте „%s“.

en: The icon of the launcher is not set.
sr: Иконица покретача није постављена.

en: The type of the launcher is not set.
sr: Врста покретача није постављена.

en: The type of the launcher must be “%s” or “%s”.
sr: Врста покретача мора бити „%s“ или „%s“.

en: The name of the launcher is not set.
sr: Назив овог покретача није постављен.

en: The command of the launcher is not set.
sr: Наредба коју овај покретач извршава није постављена.

en: The location of the launcher is not set.
sr: Место у коме се покретач извршава није постављено.

en: Launcher location
sr: Положај покретача

en: The location of the .desktop file describing the launcher.
sr: Место „.desktop“ датотеке која описује покретач.

en: Switch User
sr: Промени корисника

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: Suspend
sr: Обустави

en: Hybrid Sleep
sr: Хибридно спавање

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Restart the computer
sr: Поново покрени рачунар

en: Applications
sr: Програми

en: Browse and run installed applications
sr: Разгледајте и покрените неки од инсталираних програма

en: Places
sr: Пречице

en: Access documents, folders and network places
sr: Приступите документима, фасциклама и мрежним местима

en: System
sr: Систем

en: Change system appearance and behavior, or get help
sr: Измените изглед система и понашање, или прибавите помоћ

en: Please install the '%s' application.
sr: Инсталирајте програм „%s“.

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: The main GNOME menu
sr: Главни изборник Гнома

en: Menu Button
sr: Дугме изборника

en: A custom menu button
sr: Прилагођено дугме изборника

en: Menu Bar
sr: Трака изборника

en: A custom menu bar
sr: Произвољни изборник

en: User menu
sr: Кориснички изборник

en: Menu to change your settings and log out
sr: Изборник за промену подешавања и за одјављивање

en: Could not launch '%s'
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
sr: Не могу да очитам „%s“ за променама медија

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикачим „%s“

en: Rescan %s
sr: Поново очитај „%s“

en: Mount %s
sr: Прикачи %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
sr: Радна површ

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Прикажите садржај радне површи у виду фасцикле

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Removable Media
sr: Измењиви дискови

en: Network Places
sr: Мрежна места

en: Recent Documents
sr: Скорашњи документи

en: Clear the Recent Documents list?
sr: Да очистим списак скорашњих докумената?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sr: Уколико очистите списак скорашњих докумената, чистите следеће:
    • Све из изборника Пречице → Скорашњи документи.
    • Све из списка скорашњих докумената у свим програмима.

en: C_lear
sr: _Очисти

en: Clear Recent Documents...
sr: Очисти скорашње документе...

en: Clear all items from the recent documents list
sr: Очистите све ставке из списка скорашњих докумената

en: _Edit Menus
sr: _Уреди изборнике

en: Icon used for button
sr: Иконица употребљена за дугме

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
sr: Путања до датотеке са сликом која се користи као иконица за дугме овог објекта. Уколико је празно, користи се подразумевана иконица изборника.

en: Menu content path
sr: Путања садржаја изборника

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
sr: Путања на основу које се изграђује садржај изборника. Уколико је празно, користи се подразумевани изборник са програмима.

en: Show arrow on menu icon
sr: Прикажи стрелицу на иконици изборника

en: Tooltip displayed for menu
sr: Облачић за изборник

en: The text to display in a tooltip for this menu.
sr: Текст за приказивање у облачићу за овај изборник.

en: Panel Notification Area
sr: Обавештајна зона панела

en: Notification Area
sr: Обавештајна зона

en: Area where notification icons appear
sr: Област где се приказују иконице обавештења

en: Separator
sr: Раздвајач

en: A separator to organize the panel items
sr: Раздвојник између ставки на панелу

en: Status Notifier Host
sr: Домаћин обавештавача стања

en: Display all Status Notifier Items
sr: Прикажи све ставке обавештавача стања

en: Failed to load %s: %s
sr: Нисам успео да учитавам „%s“: %s

en: Icon not found
sr: Иконица није нађена

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Притисните овде да прикажете прикривене прозоре.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Притисните овде да прикријете све прозоре и видите радну површ.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Ваш управник прозорима не подржава приказивање радне површи, или не користите управника прозора.

en: Show Desktop Button
sr: Дугме за приказивање радног простора

en: Window List Preferences
sr: Поставке списка прозора

en: Window List Content
sr: Садржај списка прозора

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Прикажи прозоре са _текућег радног простора

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Прикажи прозоре са _свих радних простора

en: Window Grouping
sr: Груписање прозора

en: _Never group windows
sr: _Никад не групиши прозоре

en: Group windows when _space is limited
sr: Групиши прозоре када је простор _ограничен

en: _Always group windows
sr: _Увек групиши прозоре

en: Restoring Minimized Windows
sr: Показује умањене прозоре

en: Restore to current _workspace
sr: Прикажи на _текућем радном простору

en: Restore to na_tive workspace
sr: Прикажи на _матичној радној површини

en: Window Selector
sr: Изборник прозора

en: Show Desktop
sr: Прикажи радну површ

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Сакријте прозоре програма и прикажите радну површ

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Switch between open windows using buttons
sr: Мењајте отворене прозоре користећи дугмад

en: Switch between open windows using a menu
sr: Мењајте отворене прозоре користећи изборник

en: Workspace Switcher
sr: Измењивач радних простора

en: Switch between workspaces
sr: Пребацујте се између радних простора

en: rows
sr: реда

en: columns
sr: колоне

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Поставке пребацивача радних простора

en: Show _only the current workspace
sr: Прикажи само _текући радни простор

en: Show _all workspaces in:
sr: Прикажи _све радне просторе у:

en: Switcher
sr: Пребацивач

en: Number of _workspaces:
sr: _Број радних простора:

en: Workspace na_mes:
sr: _Називи радних простора:

en: Workspace Names
sr: Називи радних простора

en: Show workspace _names in switcher
sr: Прикажи _називе радних простора у пребацивачу

en: Workspaces
sr: Радни простори
