gnome-panel - en to sr translation catalogue (475 entries)

en: Show date in tooltip
sr: Prikaz datuma u oblačiću

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje oblačić kada se mišem pređe preko časovnika.

en: Show weather in clock
sr: Prikaz vremenskih prilika u časovniku

en: If true, display a weather icon.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje ikonicu sa vremenskim prilikama.

en: Show temperature in clock
sr: Prikaz temperature u časovniku

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje temperaturu pored vremenskih prilika.

en: Show week numbers in calendar
sr: Prikaz brojeva nedelja u kalendaru

en: If true, show week numbers in the calendar.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje brojeve nedelja u kalendaru.

en: Expand list of appointments
sr: Širi spisak sastanaka

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak sastanaka u kalendaru.

en: Expand list of birthdays
sr: Širi spisak rođendana

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak rođendana u kalendaru.

en: Expand list of tasks
sr: Širi spisak zadataka

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak zadataka u kalendaru.

en: Expand list of weather information
sr: Širi spisak vremenskih prilika

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak vremenskih prilika u kalendaru.

en: Expand list of locations
sr: Širi spisak mesta

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak mesta u kalendaru.

en: List of locations
sr: Spisak mesta

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
sr: Spisak mesta za prikazivanje u prozoru kalendara. Svako mesto je skupina prikazanog naziva, METARSKE šifre i koordinata.

en: The fish's name
sr: Ime ribe

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Riba bez imena je prilično tupava riba. Oživite vašu ribu dajući joj ime.

en: The fish's animation pixmap
sr: Sličica za animaciju ribe

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Ovaj ključ navodi naziv datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorijum sa slikama.

en: Command to execute on click
sr: Naredba za izvršenje po kliku

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Ovaj ključ navodi naredbu koja će biti izvršena po kliku na ribu.

en: Pause per frame
sr: Zastoj po kadru

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Ovaj ključ navodi trajanje svakog kadra u sekundama.

en: Rotate on vertical panels
sr: Zaokreće na uspravnim panelima

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Ukoliko je postavljeno, animacija ribe će biti okrenuta kada je panel usmeren uspravno.

en: Show windows from all workspaces
sr: Prikazuje prozore sa svih radnih prostora

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Ukoliko je ovo uključeno, spisak prozora prikazuje prozore sa svih radnih prostora, a inače samo sa tekućeg.

en: When to group windows
sr: Kada grupisati prozore

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Određuje kada će biti grupisani prozori istog programa u spisku prozora. Dozvoljene vrednosti su „never“ (nikad), „auto“ (automatski) i „always“ (uvek).

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Prebacuje umanjene prozore na trenutni radni prostor

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Ukoliko je izabrano, kada poništite umanjeni prozor, prebaciće ga na tekuću radni prostor. Inače, prebaciće ga na njegovu matičnu radnu površinu.

en: Display workspace names
sr: Prikazuje nazive radnih prostora

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
sr: Ukoliko je izabrano, radni prostori u programčetu će prikazivati nazive radnih prostora. Inače će prikazivati sadržaj radnog prostora. Ovo radi samo ako se koristi Metasiti kao upravljač prozorima.

en: Display all workspaces
sr: Prikazuje sve radne prostore

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Ukoliko je izabrano, prebacivač radnih prostora će prikazivati sve radne prostore. Inače će prikazati samo trenutni.

en: Rows in workspace switcher
sr: Broj redova u prebacivaču radnih prostora

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Ovaj ključ određuje u koliko redova (za vodoravno pružanje) ili kolona (za uspravno pružanje) će prebacivač prikazivati radne prostore. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je postavljen ključ „display_all_workspaces“ (prikaži_sve_radne_prostore).

en: Enable tooltips
sr: Uključuje oblačiće uputstva

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
sr: Ako je izabrano, oblačići saveta se prikazuju za objekte u panelima. Saveti mogu biti isključeni za celu radnu površ svojstvom „gtk-enable-tooltips“ (gtk-uključi-savete) u GTK+.

en: Confirm panel removal
sr: Potvrđuje uklanjanje panela

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozorče u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje panela.

en: Icon size in menus
sr: Veličina ikonice u izbornicima

en: The size of icons in menus.
sr: Veličina ikonice u izbornicima.

en: Maximum icon size in panels
sr: Najveća veličina ikonice u panelima

en: The maximum size of icons in panels.
sr: Najveća veličina ikonice u panelima.

en: Icon size in the menus
sr: Veličina ikonice u izbornicima

en: Icon size for only Applications item in the Menu Bar applet
sr: Veličina ikonice samo za stavku programa u programčetu treke izbornika

en: Which theme variant to use
sr: Koju će varijantu teme da koristi

en: Panel ID list
sr: Spisak IB-a panela

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sr: Spisak IB-a panela. Svaki IB određuje jedan panel prvog nivoa. Podešavanja za svaki od ovih panela se nalaze u „/apps/panel/toplevels/$(id)“.

en: Panel object ID list
sr: Spisak IB-a objekata na panelu

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sr: Spisak IB-a objekata na panelu. Svaki IB određuje jedan objekat na panelu (npr. programče, pokretač, dugme ili traku/dugme sa izbornikom). Podešavanja za svaki objekat se nalaze u „/apps/panel/objects/$(id)“.

en: Complete panel lockdown
sr: Potpuno zaključavanje panela

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Ukoliko je postavljeno, panel neće dozvoliti izmene u podešavanjima panela. Pojedinačni programčići se mogu zasebno zaključati. Panel mora biti ponovo pokrenut da bi ovo stupilo na snagu.

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: IIB-ovi programčeta za isključivanje učitavanja

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Spisak IIB-ova programčića koje će panel zanemarivati. Na ovaj način možete da sprečite učitavanje ili prikazivanje u izborniku nekih programčića. Na primer, da isključite programče mali-narednik, dodajte „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ u ovaj spisak. Panel mora biti ponovo pokrenut da bi ovo stupilo na snagu.

en: Disable Force Quit
sr: Isključuje prinudno zatvaranje

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Ukoliko je postavljeno, panel neće dozvoliti korisniku da prinudno zatvori program uklanjanjem dugmeta za prinudno zatvaranje.

en: History of "Run Application" dialog
sr: Istorijat u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
sr: Prikazuje spisak naredbi koje su ranije korišćene u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Prikazuje spisak programa u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se spisak poznatih programa u prozorčetu za pokretanje programa. Da li će spisak biti razgranat pri prikazivanju prozorčeta podešava se ključem „show_program_list“ (prikaži_spisak_programa).

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Širi spisak programa u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Ukoliko je postavljeno, spisak poznatih programa u prozorčetu za pokretanje programa je razgranat. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljen ključ „enable_program_list“ (uključi_spisak_programa).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sr: Uključuje samodovršavanje u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sr: Ukoliko je postavljeno, samodovršavanje će biti dostupno u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: Launcher location
sr: Položaj pokretača

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr: Mesto „.desktop“ datoteke koja opisuje pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je za ključ „object_type“ (vrsta_objekta) postavljeno „launcher-object“.

en: Tooltip displayed for menu
sr: Oblačić za izbornik

en: The text to display in a tooltip for this menu.
sr: Tekst za prikazivanje u oblačiću za ovaj izbornik.

en: Icon used for button
sr: Ikonica upotrebljena za dugme

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
sr: Putanja do datoteke sa slikom koja se koristi kao ikonica za dugme ovog objekta. Ukoliko je prazno, koristi se podrazumevana ikonica izbornika.

en: Menu content path
sr: Putanja sadržaja izbornika

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
sr: Putanja na osnovu koje se izgrađuje sadržaj izbornika. Ukoliko je prazno, koristi se podrazumevani izbornik sa programima.

en: Object IID
sr: IB objekta

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
sr: IB implementacije za objekat — npr. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: Toplevel panel containing object
sr: Panel prvog nivoa koji sadrži ovaj objekat

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Identifikator panela prvog nivoa koji sadrži ovaj objekat.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr: Položaj je dat u odnosu na donju/desnu ivicu

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno na „end“ (kraj), položaj objekta se posmatra u odnosu na desnu (ili donju — ukoliko je uspravan) ivicu panela.

en: Object's position on the panel
sr: Položaj objekta na panelu

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Položaj ovog objekta na panelu. Navodi se kao broj tačaka u odnosu na levu (ili gornju — ako je uspravan) ivicu panela.

en: Name to identify panel
sr: Naziv za raspoznavanje panela

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ovo je ljudima razumljiv naziv koji možete koristiti za raspoznavanje panela. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora panela što može pomoći pri biranju panela.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ksinerama ekran na kojem je prikazan panel

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Kada se koristi Ksinerama, možete imati panele na svakom ekranu. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kojem se prikazuje panel.

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Širi da zauzme celu širinu ekrana

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, panel će zauzeti celu širinu ekrana (visinu ako se radi o uspravnom panelu). Na ovaj način se panel može postaviti jedino uz ivicu ekrana. Ukoliko nije postavljeno, panel će biti taman toliki da na njega može da stane svako programče, pokretač i dugme.

en: Panel orientation
sr: Usmerenje panela

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Usmerenje panela. Postoje četiri dozvoljene vrednosti: „top“ (gore), „bottom“ (dole), „left“ (levo) i „right“ (desno). Pri raširenom prikazivanju, ova vrednost označava uz koju ivicu se postavlja panel. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između „top“ i „bottom“ je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnom panelu — ali ipak daje i nagoveštaj kako neki objekti na panelu treba da se ponašaju. Na primer, na gornjem panelu će se izbornici prikazivati ispod panela, dok će se na donjem panelu izbornici prikazivati iznad panela.

en: Panel size
sr: Veličina panela

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Visina (širina za uspravne panele) panela. U toku rada panel će odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine slovnog lika i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) ekrana.

en: X co-ordinate of panel
sr: Vodoravna koordinata panela

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Položaj panela na vodoravnoj osi. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju ova vrednost se zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: Y co-ordinate of panel
sr: Uspravna koordinata panela

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Položaj panela na uspravnoj osi. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju ova vrednost se zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sr: Vodoravna koordinata panela, u odnosu na desnu stranu ekrana

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Položaj panela na vodoravnoj osi u odnosu na desnu ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrednost se zanemaruje i koristi se vrednost ključa „x“. Ako je vrednost veća od 0, onda se vrednost ključa „x“ zanemaruje. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju ova vrednost se zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sr: Uspravna koordinata panela, u odnosu na dno ekrana

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Položaj panela na uspravnoj osi u odnosu na donju ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrednost se zanemaruje i koristi se vrednost ključa „y“. Ako je vrednost veća od 0, onda se vrednost ključa „y“ zanemaruje. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju ova vrednost se zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: Center panel on x-axis
sr: Postavlja panel vodoravno po sredini

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se vodoravni položaj naveden u ključevima „x“ i „x_right“ i panel se postavlja vodoravno po sredini. Ukoliko se izmeni veličina panela, ostaće na istom položaju — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „x“ i „x_right“ određuju položaj panela.

en: Center panel on y-axis
sr: Postavlja panel uspravno po sredini

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se uspravni položaj naveden u ključevima „y“ i „y_bottom“ i panel se postavlja uspravno po sredini. Ukoliko se izmeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „y“ i „y_bottom“ određuju položaj panela.

en: Automatically hide panel into corner
sr: Sam skriva panel u ćošak

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu panela, on se sam skriva u ćošak ekrana. Pomeranjem pokazivača u taj ćošak ponovo će se prikazati panel.

en: Enable hide buttons
sr: Uključuje dugmiće za skrivanje

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane panela će se prikazati dugmići kojima se panel može pomeriti na ivicu ekrana, tako da samo dugme ostane prikazano.

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Prikazuje strelice na dugmićima za skrivanje

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smestiti na dugmiće za skrivanje. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljen ključ „enable_buttons“ (uključi_dugmiće).

en: Panel autohide delay
sr: Zastoj samoskrivanja panela

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač napusti površ panela pre skrivanja panela. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljen ključ „auto_hide“ (sam_sakrij).

en: Panel autounhide delay
sr: Vreme otkrivanja panela

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površ panela pre otkrivanja panela. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: Visible pixels when hidden
sr: Broj vidljivih tačaka kada je skriven

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Određuje koliko je tačaka vidljivo kada je panel skriven u ćošku. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljen ključ „auto_hide“ (sam_sakrij).

en: Animation speed
sr: Brzina animacije

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrednosti: „slow“ (sporo), „medium“ (srednje) i „fast“ (brzo). Ova postavka je značajna jedino kada je postavljen ključ „enable_animations“ (uključi_animacije).

en: Use custom background color
sr: Koristi proizvoljnu boju pozadine

en: Background Color
sr: Boja pozadine

en: Use custom background image
sr: Koristi proizvoljnu sliku pozadine

en: Background image
sr: Slika za pozadinu

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika poluprovidna, onda će se ukomponovati sa pozadinskom slikom radnog prostora.

en: Image options
sr: Opcije slike

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Određuje kako se iscrtava slika podešena adresom slike. Moguće vrednosti su: „none“, „stretch“ i „fit“. Sa „stretch“, slika će biti smanjena na dimenzije panela a odnos razmere slike neće biti zadržan. Sa „fit“, slika će biti smanjena (zadržavajući odnos razmera slike) na visinu panela (ako je položena).

en: Rotate image on vertical panels
sr: Zaokreće sliku na uspravnim panelima

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu će biti okrenuta kada je panel usmeren uspravno.

en: Use custom text color
sr: Koristi proizvoljnu boju teksta

en: Text Color
sr: Boja teksta

en: _Move
sr: Pre_mesti

en: _Remove From Panel
sr: _Ukloni sa panela

en: Create new file in the given directory
sr: Napravi novu datoteku u datom direktorijumu

en: [FILE...]
sr: [DATOTEKA...]

en: - Edit .desktop files
sr: — Izmenite „.desktop“ datoteke

en: Create Launcher
sr: Napravi pokretač

en: Directory Properties
sr: Osobine direktorijuma

en: Launcher Properties
sr: Postavke pokretača

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sr: Pokreće ostale programe i obezbeđuje razne alate za upravljanje prozorima, prikaz vremena, itd.

en: Help
sr: Pomoć

en: About
sr: O programu

en: Add
sr: Dodaj

en: Add to Panel
sr: Dodaj na panel

en: No applets found
sr: Nisam pronašao programe

en: Hide Panel
sr: Sakrij panel

[ctx: Orientation]
en: Top
sr: Gore

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sr: Dole

[ctx: Orientation]
en: Left
sr: Levo

[ctx: Orientation]
en: Right
sr: Desno

en: Panel Properties
sr: Osobine panela

en: Some of these properties are locked down
sr: Neke od ovih osobina su zaključane

en: _Orientation:
sr: _Usmerenje:

en: _Size:
sr: _Veličina:

en: pixels
sr: tačaka

en: Miscellaneous:
sr: Razno:

en: E_xpand
sr: _Raširi

en: _Autohide
sr: _Sam sakrij

en: Show hide _buttons
sr: Prikaži dugmiće za _skrivanje

en: Arro_ws on hide buttons
sr: Strelice na _dugmićima za skrivanje

en: General
sr: Opšte

en: Background color:
sr: Boja pozadine:

en: Background image:
sr: Slika za pozadinu:

en: Tile
sr: Popločaj

en: Stretch
sr: Razvuci

en: Fit
sr: Ispuni

en: Rotate image on vertical panel
sr: Zaokreće sliku na uspravnim panelu

en: Text color:
sr: Boja teksta:

en: Theme
sr: Tema

en: Could not show this URL
sr: Ne mogu da prikažem ovu internet adresu

en: No URL was specified.
sr: Nije zadana internet adresa.

en: Could not launch application
sr: Ne mogu da pokrenem program

en: Could not use dropped item
sr: Ne mogu da koristim otpuštenu stavku

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: Nije navedena putanja u datoteci pokretača panela

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ za pokretač panela %s%s

en: _Launch
sr: Po_kreni

en: _Properties
sr: _Svojstva

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
sr: Pokretač nije postavljen, ne mogu da učitam pokretač

en: Could not save launcher
sr: Ne mogu da napravim pokretač

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
sr: Greška

en: Choose an icon
sr: Izaberite ikonicu

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Open
sr: _Otvori

en: Could not launch '%s'
sr: Ne mogu da pokrenem „%s“

en: Could not open location '%s'
sr: Ne mogu da otvorim mesto „%s“

en: Replace a currently running panel
sr: Zameni postojeći panel

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje

en: _Lock Screen
sr: _Zaključaj ekran

en: _Activate Screensaver
sr: _Pokreni čuvanje ekrana

en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Zaštitite vaš računar od neovlašćene upotrebe

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out
sr: Odjavi me

en: Log out of this session to log in as a different user
sr: Odjavite se da biste se prijavili kao neki drugi korisnik

en: Run Application...
sr: Pokreni program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sr: Pokrenite program unosom naredbe ili izborom sa spiska

en: Search for Files...
sr: Traži datoteke...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Pronađite dokumente i fascikle na ovom računaru prema nazivu ili sadržaju

en: Force Quit
sr: Primoraj zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Primoraj nedolični program na zatvaranje

en: Hibernate
sr: Zamrzni

en: Suspend
sr: Obustavi

en: Hybrid sleep
sr: Uspavaj

en: Restart
sr: Ponovo pokreni

en: Restart the computer
sr: Ponovo pokreni računar

en: Power Off
sr: Ugasi

en: Power off the computer
sr: Ugasite računar

en: Main Menu
sr: Glavni izbornik

en: The main GNOME menu
sr: Glavni izbornik Gnoma

en: User menu
sr: Korisnički izbornik

en: Menu to change your settings and log out
sr: Izbornik za promenu podešavanja i za odjavljivanje

en: (empty)
sr: (prazno)

en: Custom Application Launcher
sr: Pokretač proizvoljnog programa

en: Create a new launcher
sr: Napravite novi pokretač

en: Application Launcher...
sr: Pokretač programa...

en: Copy a launcher from the applications menu
sr: Umnožite pokretač iz izbornika programa

en: Find an _item to add to "%s":
sr: Nađi _stavku za dodavanje na „%s“:

en: Find an _item to add to the panel:
sr: Nađi _stavku za dodavanje na panel:

en: _Forward
sr: Na_pred

en: _Add
sr: _Dodaj

en: Find an item to add to the panel:
sr: Nađi stavku za dodavanje na panel:

en: _Back
sr: Na_zad

en: _Close
sr: _Zatvori

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Ovaj panel je naišao na nepriliku pri učitavanju „%s“.

en: OK
sr: U redu

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: Da li želite da uklonite ovo programče iz vaših podešavanja?

en: D_on't Delete
sr: _Ne uklanjaj

en: _Delete
sr: _Ukloni

en: Open URL: %s
sr: Otvori adresu: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sr: Otvori „%s“

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
sr: Otvorite vašu ličnu fasciklu

note: is_exec? exec
en: Computer
sr: Računar

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Razgledajte sve lokalne i udaljene diskove i fascikle dostupne sa ovog računara

note: is_exec? exec
en: Network
sr: Mreža

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Razgledajte obeležena i lokalna mrežna mesta

en: Delete this panel?
sr: Da obrišem ovaj panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sr: Kada je obrisan, panel i njegove postavke se 
    nepovratno gube.

en: Cannot delete this panel
sr: Ne mogu da uklonim ovaj panel

en: You must always have at least one panel.
sr: Morate uvek imati barem jedan panel.

en: _Add to Panel...
sr: _Dodaj na panel...

en: _Delete This Panel
sr: _Ukloni ovaj panel

en: _New Panel
sr: _Novi panel

en: Application
sr: Program

en: Application in Terminal
sr: Program u terminalu

en: Location
sr: Mesto

note: Type
en: _Type:
sr: _Vrsta:

note: Name
en: _Name:
sr: _Naziv:

en: _Browse...
sr: _Razgledaj...

note: Comment
en: Co_mment:
sr: _Napomena:

en: _Revert
sr: _Povrati

en: _OK
sr: _U redu

en: Choose an application...
sr: Izaberi program...

en: Choose a file...
sr: Izaberi datoteku...

en: Comm_and:
sr: _Naredba:

en: _Location:
sr: _Mesto:

en: The name of the launcher is not set.
sr: Naziv ovog pokretača nije postavljen.

en: Could not save directory properties
sr: Ne mogu da sačuvam osobine direktorijuma

en: The name of the directory is not set.
sr: Naziv direktorijuma nije postavljen.

en: The command of the launcher is not set.
sr: Naredba koju ovaj pokretač izvršava nije postavljena.

en: The location of the launcher is not set.
sr: Mesto u kome se pokretač izvršava nije postavljeno.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Kliknite na prozor da primorate program da izađe. Da otkažete, pritisnite <ESC>.

en: Force this application to exit?
sr: Da primoram ovaj program na zatvaranje?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sr: Ako odlučite da primorate zatvaranje ovog programa, možete izgubiti nesačuvane dokumente.

en: _Force quit
sr: _Obavezno izađi

en: Cannot create initial panel layout.
sr: Ne mogu da napravim početni raspored panela.

en: _Edit Menus
sr: _Uredi izbornike

en: Switch User
sr: Promeni korisnika

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Unable to scan %s for media changes
sr: Ne mogu da očitam „%s“ za promenama medija

en: Rescan %s
sr: Ponovo očitaj „%s“

en: Unable to mount %s
sr: Ne mogu da prikačim „%s“

en: Mount %s
sr: Prikači %s

en: Removable Media
sr: Izmenjivi diskovi

en: Network Places
sr: Mrežna mesta

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
sr: Radna površ

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Prikažite sadržaj radne površi u vidu fascikle

en: Places
sr: Prečice

en: Image widget
sr: Element za sliku

en: Child widget to appear next to the menu text
sr: Element poroda koji će se pojaviti pored teksta izbornika

en: Always show image
sr: Uvek prikazuj sliku

en: Whether the image will always be shown
sr: Da li će slika uvek biti prikazana

en: Could not open recently used document "%s"
sr: Ne mogu da otvorim nedavno korišćeni dokument „%s“

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sr: Došlo je do greške pri pokušaju otvaranja „%s“.

en: Clear the Recent Documents list?
sr: Da očistim spisak skorašnjih dokumenata?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sr: Ukoliko očistite spisak skorašnjih dokumenata, čistite sledeće:
    • Sve iz izbornika Prečice → Skorašnji dokumenti.
    • Sve iz spiska skorašnjih dokumenata u svim programima.

en: C_lear
sr: _Očisti

en: Clear Recent Documents
sr: Očisti skorašnje dokumente

en: Recent Documents
sr: Skorašnji dokumenti

en: Clear Recent Documents...
sr: Očisti skorašnje dokumente...

en: Clear all items from the recent documents list
sr: Očistite sve stavke iz spiska skorašnjih dokumenata

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr: Ne mogu da nađem terminal, koristim iksterm, čak i ukoliko ne radi

en: Could not run command '%s'
sr: Ne mogu da pokrenem naredbu „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sr: Ne mogu da pretvorim „%s“ iz UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
sr: Izaberite datoteku koju želite da pridodate naredbi...

en: Select an application to view its description.
sr: Izaberite program da vidite njegov opis.

en: Will run command: '%s'
sr: Izvršiću naredbu: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Spisak adresa pušten na prozorče za pokretanje je bio neispravnog oblika (%d) ili dužine (%d)

en: Run Application
sr: Pokreni program

en: Command icon
sr: Ikona naredbe

en: The icon of the command to be run.
sr: Ikona naredbe koju treba izvršiti.

en: Run in _terminal
sr: Pokreni u _terminalu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Run with _file...
sr: Pokreni uz _datoteku...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Kliknite ovo dugme da pronađete datoteku čiji naziv želite da pridodate naredbi.

en: List of known applications
sr: Spisak poznatih programa

en: Show list of known _applications
sr: Prikaži spisak poznatih pro_grama

en: _Run
sr: _Pokreni

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Kliknite ovo dugme da pokrenete izabrani program ili naredbu iz polja za unos naredbe.

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sr: Gornji rašireni ivični panel

en: Top Centered Panel
sr: Gornji panel po sredini

en: Top Floating Panel
sr: Gornji plutajući panel

en: Top Edge Panel
sr: Gornji ivični panel

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr: Donji rašireni ivični panel

en: Bottom Centered Panel
sr: Donji panel po sredini

en: Bottom Floating Panel
sr: Donji plutajući panel

en: Bottom Edge Panel
sr: Donji ivični panel

en: Left Expanded Edge Panel
sr: Levi rašireni ivični panel

en: Left Centered Panel
sr: Levi panel po sredini

en: Left Floating Panel
sr: Levi plutajući panel

en: Left Edge Panel
sr: Levi ivični panel

en: Right Expanded Edge Panel
sr: Desni rašireni ivični panel

en: Right Centered Panel
sr: Desni panel po sredini

en: Right Floating Panel
sr: Desni plutajući panel

en: Right Edge Panel
sr: desni ivični panel

en: Icon '%s' not found
sr: Ikonica „%s“ nije nađena

en: file
sr: datoteka

en: Home
sr: Lična fascikla

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
sr: Sistem datoteka

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
sr: %d. %b

en: Tasks
sr: Zaduženja

en: Edit
sr: Uredi

en: All Day
sr: Ceo dan

en: Appointments
sr: Zakazani sastanci

en: Birthdays and Anniversaries
sr: Rođendani i godišnjnice

en: Weather Information
sr: Vremenske prilike

en: Locations
sr: Mesta

en: Calendar
sr: Kalendar

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date.
en: %A %B %d (%Z)
sr: %A, %d. %B (%Z)

en: Click to hide your appointments and tasks
sr: Kliknite da sakrijete vaše zakazane sastanke i zadatke

en: Click to view your appointments and tasks
sr: Kliknite da prikažete vaše zakazane sastanke i zadatke

en: Click to hide month calendar
sr: Kliknite da sakrijete mesečni kalendar

en: Click to view month calendar
sr: Kliknite da prikažete mesečni kalendar

note: Done!
en: Computer Clock
sr: Računarski časovnik

en: Failed to open the time settings
sr: Ne mogu da otvorim podešavanja vremena

en: Could not display help document '%s'
sr: Ne mogu da prikažem dokument pomoći „%s“

en: Error displaying help document
sr: Greška prikazivanja pomoći

en: Choose Location
sr: Izaberite mesto

en: Edit Location
sr: Izmenite mesto

en: Default
sr: Osnovno

en: Kelvin
sr: Kelvini

en: Celsius
sr: Celzijusi

en: Fahrenheit
sr: Farenhajti

en: Meters per second (m/s)
sr: Metara u sekundi (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
sr: Milja na sat (mi)

en: Miles per hour (mph)
sr: Milja na sat (mi)

en: Knots
sr: Čvorova

en: Beaufort scale
sr: Boforova skala

en: City Name
sr: Ime grada

en: City Time Zone
sr: Vremenska zona

en: Failed to set the system timezone
sr: Nisam uspeo da podesim vremensku zonu sistema

en: <small>Set...</small>
sr: <small>Postavi...</small>

en: <small>Set</small>
sr: <small>Postavi</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sr: Postavite mesto kao trenutno mesto i koristite datu vremensku zonu na računaru

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
sr: %s, izgleda kao da je %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sr: Sunce je izašlo u %s, zalazi u %s

en: Clock
sr: Časovnik

en: Get the current time and date
sr: Saznaj trenutno vreme i datum

en: Copy Date and _Time
sr: Umnoži datum i _vreme

en: Ad_just Date & Time
sr: Podesi _datum i vreme

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: East
sr: Istok

en: West
sr: Zapad

en: North
sr: Sever

en: South
sr: Jug

en: (optional)
sr: (neobavezno)

en: _Location Name:
sr: _Naziv mesta:

en: L_atitude:
sr: G. _širina:

en: L_ongitude:
sr: G. _dužina:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
sr: Unesite naziv grada, oblasti ili države i pojaviće se prozor za izbor tog mesta.

en: _Timezone:
sr: Vremenska _zona:

en: Clock Preferences
sr: Postavke časovnika

en: _Help
sr: Po_moć

en: Time _Settings
sr: _Podešavanje vremena

en: Clock Format
sr: Oblik sata

en: _12 hour format
sr: _12 časa

en: _24 hour format
sr: _24 časa

en: Panel Display
sr: Prikaz na panelu

en: Show the _date
sr: Prikaži _datum

en: Show seco_nds
sr: Prikaži _sekunde

en: Show _weather
sr: Prikaži _vremenske prilike

en: Show _temperature
sr: Prikaži _temperaturu

en: _Edit
sr: U_redi

en: _Remove
sr: U_kloni

en: Display
sr: Prikaz

en: _Visibility unit:
sr: Jedinica _vidljivosti:

en: _Pressure unit:
sr: Jedinica _pritiska:

en: _Temperature unit:
sr: Jedinica _temperature:

en: _Wind speed unit:
sr: Jedinica _brzine vetra:

en: Weather
sr: Vremenske prilike

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Upozorenje: Naredba izgleda kao nešto zapravo vrlo korisno.
    Kako je ovo beskorisno programče, možda ne želite da ovo uradite.
    Strogo vam savetujemo da ne koristite „%s“ za bilo šta što bi ovo
    programče učinilo „praktičnim“ ili korisnim.

en: %s the Fish
sr: Riba zvana %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Riba zvana %s, savremena proročica

en: Unable to locate the command to execute
sr: Ne mogu da pronađem naredbu za izvršavanje

en: %s the Fish Says:
sr: Riba zvana %s kaže:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sr: Ne mogu da pročitam izlaz naredbe
    
    Detalji: %s

en: _Speak again
sr: _Reci opet

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sr: Podešena naredba ne radi i zamenjena je sa: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Ne mogu da izvršim „%s“
    
    Detalji: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sr: Ne mogu da čitam iz „%s“
    
    Detalji: %s

en: The water needs changing
sr: Potrebno je promeniti vodu

en: Look at today's date!
sr: Vidi bre koji je datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Riba zvana %s, kraljica među proročicama

en: Fish
sr: Riba

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Prikažite ribu kako pliva ili neko drugo animirano stvorenje

en: Preferences
sr: Postavke

en: Fish Preferences
sr: Postavke za Ribu

en: _Name of fish:
sr: _Ime ribe:

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: Naredba za _izvršenje po pritisku:

en: Animation:
sr: Animacija:

en: _Pause per frame:
sr: _Zastoj po kadru:

en: seconds
sr: sekunde

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Zaokreni na uspravnim panelima

en: Please install the '%s' application.
sr: Instalirajte program „%s“.

en: Applications
sr: Programi

en: Browse and run installed applications
sr: Razgledajte i pokrenite neki od instaliranih programa

en: Access documents, folders and network places
sr: Pristupite dokumentima, fasciklama i mrežnim mestima

en: System
sr: Sistem

en: Change system appearance and behavior, or get help
sr: Izmenite izgled sistema i ponašanje, ili pribavite pomoć

en: Menu Bar
sr: Traka izbornika

en: A custom menu bar
sr: Proizvoljni izbornik

en: Panel Notification Area
sr: Obaveštajna zona panela

en: Notification Area
sr: Obaveštajna zona

en: Area where notification icons appear
sr: Oblast gde se prikazuju ikonice obaveštenja

en: Separator
sr: Razdvajač

en: A separator to organize the panel items
sr: Razdvojnik između stavki na panelu

en: Status Notifier Host
sr: Domaćin obaveštavača stanja

en: Display all Status Notifier Items
sr: Prikaži sve stavke obaveštavača stanja

en: Failed to load %s: %s
sr: Nisam uspeo da učitavam „%s“: %s

en: Icon not found
sr: Ikonica nije nađena

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Pritisnite ovde da prikažete prikrivene prozore.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Pritisnite ovde da prikrijete sve prozore i vidite radnu površ.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Vaš upravnik prozorima ne podržava prikazivanje radne površi, ili ne koristite upravnika prozora.

en: Show Desktop Button
sr: Dugme za prikazivanje radnog prostora

en: Window List Preferences
sr: Postavke spiska prozora

en: Window List Content
sr: Sadržaj spiska prozora

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Prikaži prozore sa _tekućeg radnog prostora

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Prikaži prozore sa _svih radnih prostora

en: Window Grouping
sr: Grupisanje prozora

en: _Never group windows
sr: _Nikad ne grupiši prozore

en: Group windows when _space is limited
sr: Grupiši prozore kada je prostor _ograničen

en: _Always group windows
sr: _Uvek grupiši prozore

en: Restoring Minimized Windows
sr: Pokazuje umanjene prozore

en: Restore to current _workspace
sr: Prikaži na _tekućem radnom prostoru

en: Restore to na_tive workspace
sr: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Window Selector
sr: Izbornik prozora

en: Show Desktop
sr: Prikaži radnu površ

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Sakrijte prozore programa i prikažite radnu površ

en: Window List
sr: Spisak prozora

en: Switch between open windows using buttons
sr: Menjajte otvorene prozore koristeći dugmad

en: Switch between open windows using a menu
sr: Menjajte otvorene prozore koristeći izbornik

en: Workspace Switcher
sr: Izmenjivač radnih prostora

en: Switch between workspaces
sr: Prebacujte se između radnih prostora

en: rows
sr: reda

en: columns
sr: kolone

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Postavke prebacivača radnih prostora

en: Show _only the current workspace
sr: Prikaži samo _tekući radni prostor

en: Show _all workspaces in:
sr: Prikaži _sve radne prostore u:

en: Switcher
sr: Prebacivač

en: Number of _workspaces:
sr: _Broj radnih prostora:

en: Workspace na_mes:
sr: _Nazivi radnih prostora:

en: Workspace Names
sr: Nazivi radnih prostora

en: Show workspace _names in switcher
sr: Prikaži _nazive radnih prostora u prebacivaču

en: Workspaces
sr: Radni prostori
