gnome-panel - en to tr translation catalogue (483 entries)

en: Show date in tooltip
tr: Balon içinde tarihi göster

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
tr: Eğer seçiliyse, imleç saatin üzerine getirildiğinde balonda tarihi göster.

en: Show weather in clock
tr: Saat içinde hava durumunu göster

en: If true, display a weather icon.
tr: Eğer seçiliyse, hava durumu simgesi gösterir.

en: Show temperature in clock
tr: Saat içinde sıcaklığı göster

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
tr: Eğer seçiliyse, hava durumu simgesinin yanında sıcaklığı gösterir.

en: Show week numbers in calendar
tr: Takvimde kaçıncı hafta olduğunu göster

en: If true, show week numbers in the calendar.
tr: Eğer seçiliyse, takvimde kaçıncı hafta olduğunu göster.

en: Expand list of appointments
tr: Randevuların listesini genişlet

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde rendevuların listesi açılır.

en: Expand list of birthdays
tr: Doğum günlerinin listesini genişlet

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde doğum günlerinin listesi açılır.

en: Expand list of tasks
tr: Görevlerin listesini genişlet

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde görevlerin listesi açılır.

en: Expand list of weather information
tr: Hava durumu bilgisi listesini genişlet

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde hava durumu bilgisininn listesi açılır.

en: Expand list of locations
tr: Konumların listesini genişlet

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde konumların listesi açılır.

en: List of locations
tr: Konumların listesi

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
tr: Takvim penceresinde gösterilecek olan konumların bir listesi. Her bir konum, görüntü adı, METAR kodu ve koordinatlardan oluşan bir tüptür.

en: The fish's name
tr: Balığın adı

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
tr: Adsız balık, çok boş bir balıktır. Balığınıza adlandırarak ona yaşam verin.

en: The fish's animation pixmap
tr: Balık canlandımasının benekeşlemi

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
tr: Bu anahtar balık canlandırmasının gösteriminde kullanılacak resmin benekeşlem dizinine göre dosya adını belirtir.

en: Command to execute on click
tr: Tıklanınca çalıştırılacak uygulama

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
tr: Bu anahtar balığa tıklandığında çalıştırılacak komutu belirtir.

en: Pause per frame
tr: Çervece başına bekleme

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
tr: Bu anahtar her çerçevenin kaç saniye boyunca gösterileciğini belirtir.

en: Rotate on vertical panels
tr: Dikey panellerde döndür

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
tr: Eger seçiliyse, balığın canlandırması dikey panelde döndürülecek.

en: Show windows from all workspaces
tr: Tüm çalışma alanlarındaki pencereleri göster

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
tr: Eğer seçiliyse, pencere listesi tüm çalışma alanlarındaki pencereleri gösterecektir. Diğer durumda yalnızca o an kullanılan çalışma alanındaki pencereleri gösterir.

en: When to group windows
tr: Pencerelerin ne zaman kümeleneceği

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
tr: Pencere listesinde aynı uygulamaların ne zaman kümeleneceğine karar verir. Olası değerler: "never" (asla), "auto" (kendiliğinden) ve "always" (her zaman).

en: Move windows to current workspace when unminimized
tr: Büyütülen pencereleri o anki çalışma alanına taşı

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
tr: Eğer seçiliyse, pencereyi büyülttüğünüzde o anki çalışma alanına gelecektir. Diğer durumda, büyütülen pencerenin çalışma alanına geçilecektir.

en: Display workspace names
tr: Çalışma alanlarının adlarını göster

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
tr: Eğer seçiliyse, çalışma alanı değiştiricisi tüm çalışma alanlarının adlarını gösterir. Diğer durumda, çalışma alanlarındaki pencereleri gösterir. Bu özellik yalnızca pencere yöneticisi Metacity olduğunda çalışır.

en: Display all workspaces
tr: Tüm çalışma alanlarını göster

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
tr: Eğer seçiliyse, çalışma alanı değiştiricisi tüm çalışma alanlarını gösterir. Diğer durumda yalnızca o anki çalışma alanını gösterir.

en: Rows in workspace switcher
tr: Çalışma alanı değiştiricisindeki satır sayısı

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
tr: Bu anahtar çalışma alanı değiştiricisinin çalışma alanlarını kaç sıra (yatay düzen için), veya sütun (dikey düzen için) içinde göstereceğini belirtir. Bu anahtar yalnızca display_all_workspaces anahtarı doğru ayarlanmışsa anlamlıdır.

en: Default panel layout
tr: Öntanımlı panel düzeni

en: The default panel layout to use when panels are created.
tr: Paneller oluşturulduğunda kullanılacak öntanımlı panel düzeni.

en: Enable tooltips
tr: Balonları etkinleştir

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
tr: Eğer seçiliyse, nesneler için ipuçları panelde gösterilir. İpuçları GTK+'daki gtk-enable-tooltips özellikli masaüstünde pasif bırakılabilir.

en: Prefer symbolic icons in panels
tr: Panellerde sembolik simgeleri yeğle

en: Confirm panel removal
tr: Panel silmeyi onayla

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
tr: Eğer seçiliyse, kullanıcı paneli silmek istediğinde onayının sorulduğu bir pencere gösterilir.

en: Icon size in menus
tr: Menülerdeki simge boyutu

en: The size of icons in menus.
tr: Menülerdeki simge boyutu.

en: Maximum icon size in panels
tr: Panellerdeki en yüksek simge boyutu

en: The maximum size of icons in panels.
tr: Panellerdeki en yüksek simge boyutu.

en: Which theme variant to use
tr: Hangi tema değişkeni kullanılacak

en: Panel ID list
tr: Panel numara listesi

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
tr: Panel tanım numaralarının listesi. Her numara başka üst düzey paneli tanımlar. Bu panellerin her biri için ayarlar /apps/panel/toplevels/$(id) içerisinde saklanır.

en: Panel object ID list
tr: Panel nesnesi numara listesi

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
tr: Panel nesnelerinin tanım numaraları listesi. Her numara başka panel nesnesi tanımlar (örn. çalıştırıcı, çekmece ya da menü düğmesi). Bu nesnelerin her biri için ayarlar /apps/panel/objects/$(id) içerisinde saklanır.

en: Complete panel lockdown
tr: Panelin tümünü kilitle

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
tr: Eğer seçiliyse, panel yapılandırmasındaki hiç bir değişikliğe izin vermeyecektir. Ancak uygulamacıklar ayrıca kilitlenme ihtiyacı duyabilirler. Bunun etkili olabilmesi için panelin yeniden başlatılması gerekmektedir.

en: Applet IIDs to disable from loading
tr: Yüklenmesi engellenecek uygulamacık IIDleri

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
tr: Panelin yok sayacağı uygulamacık IIDlerinin listesi. Böylelikle belirli uygulamacıkların menü içinde görüntülenmemesini veya yüklenmemesini sağlayabilirsiniz. Örnek olarak mini-commander uygulamacığını devre dışı bırakmak için 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet'i bu listeye ekleyin. Bunun etkili olması için paneli yeniden başlatmanız gerekir.

en: Disable Force Quit
tr: Zorla Çık'ı Etkisizleştir

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
tr: Eğer seçiliyse, panel, bir uygulama kapatılırken zorla çıkış yapılmasını Sonlandır düğmesine erişimi keserek engeller.

en: History of "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" iletişim penceresinin geçmişi

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresinde kendiliğinden tamamlamayı etkinleştir.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresinde program listesini etkinleştir

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
tr: Eğer seçiliyse, "Uygulama Çalıştır" penceresindeki "Bilinen Uygulamalar" listesi kullanılabilir olur. Listenin genişletilmiş olup olmaması show_program_list anahtarı ile denetlenir.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresindeki program listesini genişlet

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
tr: Eğer seçiliyse, "Uygulama Çalıştır" penceresindeki "Bilinen Uygulamalar" listesi, pencere açıldığında genişlemiş olarak başlar. Bu anahtar yalnızca enable_program_list anahtarı seçili ise anlamlıdır.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresinde kendiliğinden tamamlamayı etkinleştir

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
tr: Eğer seçiliyse, "Uygulama Çalıştır" penceresinde kendiliğinden tamamlama etkin olur.

en: Object IID
tr: Nesne Kimliği

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
tr: Nesnenin tanımlama kimliği - ö.r. "ClockAppletFactory::ClockApplet".

en: Module ID
tr: Modül Kimliği

en: Applet ID
tr: Uygulamacık Kimliği

en: Toplevel panel containing object
tr: Nesneyi barındıran üst düzey paneli

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
tr: Bu nesneyi barındıran üst düzey panelinin belirteci.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
tr: Konumu alt/sağ kenara göre uygula

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
tr: Eğer 'son' seçiliyse, nesnenin konumu panelin sağ (eğer dikey ise alt) kenarına göre uygulanır.

en: Object's position on the panel
tr: Nesnenin paneldeki konumu

en: The index of this panel object within the other objects with the same pack-type, from the left (or top if vertical) panel edge.
tr: Panel nesnesinin konumu. Bu konum panelin sol (veya dikeyse üst) kenarından piksel sayısı olarak belirtilmiştir.

en: Name to identify panel
tr: Panelin belirtmek için adı

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
tr: Bu paneli tanımlamanıza yarayacak, insanların anlayabileceği bir addır. Bunun asıl amacı paneller arasında dolaşırken panellerin pencere başlığı olarak kullanılmasıdır.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
tr: Panelin görüntüleneceği Xinerama ekranı

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
tr: Xinerama ayarında, her ekranda panel bulundurabilirsiniz. Bu anahtar panelin gösterileceği geçerli ekranı belirtir.

en: Expand to occupy entire screen width
tr: Tüm ekran genişliğini kaplaması için genişlet

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
tr: Eğer seçiliyse, panel tüm ekran genişliğini (eğer dikey panelse yüksekliğini) kaplayacak. Bu kipte panel yalnızca ekranın kenarlarında konumlandırılabilir. Eğer seçili değilse; panel yalnızca uygulamacıkları, başlatıcıları ve düğmeleri barındırabilecek büyüklükte olacak.

en: Panel orientation
tr: Panelin konumu

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
tr: Panelin konumu. Olası değerler: "top" (üst), "bottom" (alt), "left" (sol), "right" (sağ). Kenarı kaplama kipinde anahtar, panelin hangi kenarda bulunacağını belirtir. Eğer kenarı kaplamayan kipte ise "top" ve "bottom" arasındaki fark çok az önem taşır - her ikisi de bunun yatay panel olduğunu belirtir - fakat yine de kimi panel nesnelerinin işleyişi hakkında fikir verir. Örneğin "top" panelinde menü düğmesi menünün altında menü gösterir ancak "bottom" panelde menü panelin üstünde oluşur.

en: Panel alignment
tr: Panel hizalama

en: The alignment of the panel. Possible values are "start", "center", "end".
tr: Panelin konumu. Olası değerler: "start" (başlangıç), "center" (merkez) ve "end" (son).

en: Panel size
tr: Panel boyutu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
tr: Panelin yüksekliği (dikey panel için genişlik). Panel çalışma sırasında yazı tipi boyutu ve diğer belirteçleri göze alarak asgari boyut belirler. Azami boyut ekranın yüksekliğinin (ya da genişliğinin) dörtte birine sabitlenir.

en: Automatically hide panel into corner
tr: Paneli kendiliğinden köşeye gizle

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
tr: Eğer seçiliyse; panel kendiliğinden, imleç panel alanını terk ettikten sonra ekranın köşesine gizlenecek. İmlecin köşeye yeniden getirilmesi panelin görünmesini sağlayacak.

en: Enable hide buttons
tr: Gizleme düğmelerini etkinleştir

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
tr: Eğer seçiliyse, panelin her iki tarafına, paneli ekranın kenarlarına yalnızca düğme gözükür biçime getiren düğmeler yerleştirilecek.

en: Enable arrows on hide buttons
tr: Gizleme düğmelerinde oklar görünsün

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
tr: Eğer seçiliyse, gizleme düğmelerine oklar yerleştirilecek. Bu anahtar yalnızca enable_buttons anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Panel autohide delay
tr: Panel kendiliğinden gizleme gecikmesi

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: İmleç panel alanından çıktığında kendiliğinden gizlemeden önceki beklemenin kaç milisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar yalnızca auto_hide anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Panel autounhide delay
tr: Panel kendiliğinden gösterme gecikmesi

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: İmleç panel alanına girdiğinde kendiliğinden görüntülenmeden önceki beklemenin kaç milisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar yalnızca auto_hide anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Visible pixels when hidden
tr: Gizliyken görünecek pikseller

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: Panel köşede kendiliğinden gizlendiğinde kaç beneğin görünür olacağını belirtir. Bu anahtar yalnızca auto_hide anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Animation speed
tr: Canlandırma hızı

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
tr: Panel canlandırmalarının hangi hızda yapılacağını belirtir. Olası değerler: "slow" (yavaş), "medium" (orta) ve "fast" (hızlı). Bu anahtar yalnızca enable_animations anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Use custom background color
tr: Özel bir arka plan rengi kullan

en: Background Color
tr: Arka Plan Rengi

en: Use custom background image
tr: Özel arka plan resmi kullan

en: Background image
tr: Arka plan resmi

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
tr: Arka plan resmi olarak kullanılacak dosyayı belirtir. Eğer resim alfa kanalı bulunduruyorsa masaüstü arka plan resmi ile birleştirilir.

en: Image options
tr: Resim seçenekleri

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
tr: Taranmış resimin image-uri tarafından nasıl ayarlanacağını belirler. Geçerli değerler: "none" (hiçbiri), "stretch" (esnet), "fit" (sığdır). "stretch" ile resim panelin boyutlarına göre ölçeklendirilir, görüş oranında değişiklik yapılmaz. "fit" ile resim (görüş alanı korunarak) panelin boyuna göre ölçeklendirilir (eğer yataysa).

en: Rotate image on vertical panels
tr: Dikey panellerde resmi döndür

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
tr: Eğer seçiliyse; arkaplan resmi, panel dikey konumlandırıldığında döndürülecek.

en: Use custom text color
tr: Özel metin rengi kullan

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
tr: Diğer uygulamaları başlatır ve pencereleri yönetmek, saati göstermek vb. gibi amaçlar için türlü araçlar sağlar.

en: Add to Panel
tr: Panele Ekle

en: No applets found
tr: Uygulamacık bulunamadı

en: Find an item to add to “%s”
tr: "%s" içine eklenecek öge bul

en: Find an item to add to the panel
tr: Panele eklenecek öge bul

en: Help
tr: Yardım

en: About
tr: Hakkında

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled because this applet is listed in “disabled-applets” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema.
tr: Devre dışı, çünkü bu uygulamacık “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings şemasındaki “disabled-applets” ayarında listelendi.

en: Add
tr: Ekle

en: Hide Panel
tr: Paneli Gizle

en: Failed to Load Applet
tr: Uygulamacık Yüklenemedi

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
tr: Bu uygulamacığı ayarlarınızdan silmek istiyor musunuz?

en: The panel encountered a problem while loading “<b>%s</b>” applet from “<b>%s</b>” module! %s
tr: Panel, “<b>%2$s</b>” modülünden “<b>%1$s</b>” uygulamacığını yüklerken sorunla karşılaştı! %3$s

en: OK
tr: Tamam

en: _Delete
tr: _Sil

en: D_on't Delete
tr: Sil_me

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
tr: Hata

en: Failed to load applet! Click for more info...
tr: Uygulamacık yüklenemedi! Daha çok bilgi için tıklayın...

en: Replace a currently running panel
tr: Şu an çalışan panelle yer değiştir

en: Print version
tr: Sürüm yazdır

[ctx: Orientation]
en: Top
tr: Üst

[ctx: Orientation]
en: Bottom
tr: Alt

[ctx: Orientation]
en: Left
tr: Sol

[ctx: Orientation]
en: Right
tr: Sağ

[ctx: Alignment]
en: Start
tr: Başlangıç

[ctx: Alignment]
en: Center
tr: Merkez

[ctx: Alignment]
en: End
tr: Son

en: Panel Properties
tr: Panel Özellikleri

en: Some of these properties are locked down
tr: Bu özelliklerin bazıları kilitli

en: _Orientation:
tr: _Yerleşim:

en: _Alignment:
tr: _Hizalama:

en: _Size:
tr: B_oyut:

en: pixels
tr: piksel

en: Miscellaneous:
tr: Türlü:

en: E_xpand
tr: _Genişlet

en: _Autohide
tr: Kendiliğinden _gizle

en: Show hide _buttons
tr: Gizleme _düğmelerini göster

en: Arro_ws on hide buttons
tr: Gizleme düğmelerinde _oklar

en: General
tr: Genel

en: Background color:
tr: Arka plan rengi:

en: Background image:
tr: Arka plan resmi:

en: Tile
tr: Döşe

en: Stretch
tr: Esnet

en: Fit
tr: Sığdır

en: Rotate image on vertical panel
tr: Dikey panelde resmi döndür

en: Text color:
tr: Metin rengi:

en: Theme
tr: Tema

en: Left
tr: Sol

en: Center
tr: Merkez

en: Right
tr: Sağ

en: Applets
tr: Uygulamacıklar

en: _Move
tr: _Taşı

en: _Remove From Panel
tr: Panelden _Sil

en: Open URL: %s
tr: URL'yi aç: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
tr: '%s' aç

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
tr: Kişisel klasörünüzü açın

note: is_exec? exec
en: Computer
tr: Bilgisayar

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
tr: Bu bilgisayardan tüm yerel ve uzaktaki disklere ve klasörlere göz atın

note: is_exec? exec
en: Network
tr: Ağ

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
tr: Yer imi oluşturulmuş ve yerel ağ konumlarına göz at

en: Delete this panel?
tr: Bu panel silinsin mi?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
tr: Bir panel silinince, panel ve panelin
    ayarları yitirilecektir.

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: Cannot delete this panel
tr: Bu panel silinemedi

en: You must always have at least one panel.
tr: Her zaman en az bir paneliniz olması gerekiyor.

en: _Add to Panel...
tr: Panele _Ekle...

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Delete This Panel
tr: Bu Paneli _Sil

en: _New Panel
tr: _Yeni Panel

en: Cannot create initial panel layout
tr: Başlangıç panel düzeni oluşturulamıyor

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
tr: Tepede Kenarı Kaplayan Panel

en: Top Centered Panel
tr: Tepede Ortalanmış Panel

en: Top Start Panel
tr: Tepede İlk Panel

en: Top End Panel
tr: Tepede Son Panel

en: Bottom Expanded Edge Panel
tr: Altta Kenarı Kaplayan Panel

en: Bottom Centered Panel
tr: Altta Ortalanmış Panel

en: Bottom Start Panel
tr: Altta İlk Panel

en: Bottom End Panel
tr: Altta Son Panel

en: Left Expanded Edge Panel
tr: Solda Kenarı Kaplayan Panel

en: Left Centered Panel
tr: Solda Ortalanmış Panel

en: Left Start Panel
tr: Solda İlk Panel

en: Left End Panel
tr: Solda Son Panel

en: Right Expanded Edge Panel
tr: Sağ Kenarı Kaplayan Panel

en: Right Centered Panel
tr: Sağda Ortalanmış Panel

en: Right Start Panel
tr: Sağda İlk Panel

en: Right End Panel
tr: Sağda Son Panel

en: Home
tr: Başlangıç

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: Initial Setup
tr: İlk Kurulum

en: Cancel
tr: İptal

en: Done
tr: Tamam

en: Could not display help document '%s'
tr: '%s' yardım belgesi görüntülenemedi

en: Error displaying help document
tr: Yardım belgesi görüntülenirken hata

en: Backend “%s” is not supported.
tr: “%s” arka ucu desteklenmiyor.

en: Could not open location '%s'
tr: '%s' konumu açılamadı

en: Force Quit
tr: Sonlandır

en: Force a misbehaving application to quit
tr: Geçersiz işlem yapan uygulamayı zorla kapat

en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

en: Protect your computer from unauthorized use
tr: Bilgisayarınızı yetkisiz kullanımdan koruyun

en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

en: Log out of this session to log in as a different user
tr: Başka kullanıcıyla giriş yapmak için bu oturumu kapat

en: Run Application...
tr: Uygulama Çalıştır...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
tr: Komut girerek ya da listeden seçerek bir uygulama çalıştır

en: Power Off
tr: Kapat

en: Power off the computer
tr: Bilgisayarı kapat

en: Disabled because “disable-force-quit” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema is set to true.
tr: Devre dışı, çünkü “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings şemasındaki “disable-force-quit” ayarı true (doğru) olarak belirlenmedi.

en: Could not launch application
tr: Uygulama başlatılamadı

en: Disabled because “disable-lock-screen” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
tr: Devre dışı, çünkü “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings şemasındaki “disable-lock-screen” ayarı true (doğru) olarak belirlenmedi.

en: _Lock Screen
tr: Ekranı _Kilitle

en: _Activate Screensaver
tr: Ekran _Koruyucuyu Etkinleştir

en: Disabled because “disable-log-out” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
tr: Devre dışı, çünkü “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings şemasındaki “disable-log-out” ayarı true (doğru) olarak belirlenmedi.

en: Disabled because “disable-command-line” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
tr: Devre dışı, çünkü “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings şemasındaki “disable-command-line” ayarı true (doğru) olarak belirlenmedi.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
tr: Uygulamayı çıkmaya zorlamak için pencereye tıkla. İptal etmek için <ESC> tuşuna bas.

en: Force this application to exit?
tr: Bu uygulama çıkmaya zorlansın mı?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
tr: Eğer uygulamayı çıkmaya zorlarsanız, açık olan tüm belgelerdeki kaydedilmemiş değişiklikler yitirilecek.

en: _Force quit
tr: _Sonlandır

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
tr: Uçbirim bulunamadı, xterm kullanılıyor, ancak çalışmayabilir

en: Could not run command '%s'
tr: '%s' komutu çalıştırılamadı

en: Could not convert '%s' from UTF-8
tr: '%s' UTF-8'den çevirilemedi

en: Choose a file to append to the command...
tr: Komuta eklenecek dosya seç...

en: _OK
tr: _Tamam

en: Select an application to view its description.
tr: Açıklaması görüntülenecek uygulama seç.

en: Will run command: '%s'
tr: Çalıştıracak komut: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Çalıştırma penceresine sürüklenen URI listesinin biçimi (%d) veya uzunluğu (%d) hatalıydı.

en: file
tr: dosya

en: Run Application
tr: Uygulama Çalıştır

en: Command icon
tr: Komut simgesi

en: The icon of the command to be run.
tr: Çalıştırılacak komutun simgesi.

en: Run in _terminal
tr: _Uçbirimde çalıştır

en: Select this box to run the command in a terminal window.
tr: Komutu uçbirim penceresinde çalıştırmak için bu kutuyu seç.

en: Run with _file...
tr: Dosya _ile çalıştır...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
tr: Adı komut satırına eklenecek dosyaya göz atmak için bu düğmeye tıkla.

en: List of known applications
tr: Bilinen uygulamaların listesi

en: Show list of known _applications
tr: _Bilinen uygulamaların listesini göster

en: _Run
tr: _Çalıştır

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
tr: Komut girişi alanındaki komutu veya uygulamayı çalıştırmak için bu düğmeye tıkla.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Tasks
tr: Görevler

en: All Day
tr: Tüm Gün

en: Appointments
tr: Randevular

en: Birthdays and Anniversaries
tr: Doğum Günleri ve Yıl Dönümleri

en: Weather Information
tr: Hava Durumu Bilgisi

en: Click to prevent further changes to timezone
tr: Gelecek saat dilimi değişikliklerini önlemek için tıkla

en: Click to make changes to timezone
tr: Saat dilimi değişikliği için tıkla

en: Locations
tr: Konumlar

en: Calendar
tr: Takvim

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date.
en: %A %B %d (%Z)
tr: %A, %d %B (%Z)

en: Click to hide your appointments and tasks
tr: Randevuları ve görevleri gizlemek için tıkla

en: Click to view your appointments and tasks
tr: Randevuları ve görevleri görüntülemek için tıkla

en: Click to hide month calendar
tr: Ay takvimini gizlemek için tıkla

en: Click to view month calendar
tr: Ay takvimini görüntülemek için tıkla

note: Done!
en: Computer Clock
tr: Bilgisayar Saati

en: Failed to open the time settings
tr: Saat ayarlarını açılamadı

en: Choose Location
tr: Konum Seç

en: Edit Location
tr: Konumu Düzenle

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Celsius
tr: Santigrat

en: Fahrenheit
tr: Fahrenhayt

en: Meters per second (m/s)
tr: Saniyedeki metre (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
tr: Saatteki kilometre (kph)

en: Miles per hour (mph)
tr: Saatteki mil (mph)

en: Knots
tr: Knot

en: Beaufort scale
tr: Beaufort ölçeği

en: City Name
tr: Şehir Adı

en: City Time Zone
tr: Şehir Saat Dilimi

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Failed to set the system timezone
tr: Sistem saat dilimi ayarlanamadı

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
tr: Konumu geçerli konum olarak ata ve bu bilgisayar için onun saat dilimini kullan

en: Set location as current location
tr: Konumu geçerli konum olarak ata

en: Click “Unlock” to set location as current location and use its timezone for this computer
tr: Konumu geçerli konum olarak atamak ve bu bilgisayar için onun saat dilimini kullanmak için “Kilidi Aç”a tıkla

en: Set
tr: Ata

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
tr: %s, hissedilen %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
tr: Gün doğumu: %s / Gün batımı: %s

en: Clock
tr: Saat

en: Get the current time and date
tr: Şu anki zamanı ve tarihi al

en: Copy Date and _Time
tr: _Tarih ve Saati Kopyala

en: Ad_just Date & Time
tr: Tarih ve Saati _Ayarla

en: _Preferences
tr: Ter_cihler

en: East
tr: Doğu

en: West
tr: Batı

en: North
tr: Kuzey

en: South
tr: Kuzey

en: _Location Name:
tr: _Konum Adı:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
tr: Şehir, bölge veya ülke adı gir ve açılan pencereden eşleşme seç.

en: L_atitude:
tr: _Enlem:

en: L_ongitude:
tr: _Boylam:

en: (optional)
tr: (isteğe bağlı)

en: Clock Preferences
tr: Saat Tercihleri

en: _Help
tr: _Yardım

en: Time _Settings
tr: Saat _Ayarları

en: _Close
tr: _Kapat

en: Clock Format
tr: Saat Biçimi

en: _12 hour format
tr: _12 saat biçimi

en: _24 hour format
tr: _24 saat biçimi

en: Panel Display
tr: Panel Ekranı

en: Show the _date
tr: _Tarihi göster

en: Show seco_nds
tr: _Saniyeleri göster

en: Show _weather
tr: _Hava durumunu göster

en: Show _temperature
tr: Sıcaklığı _göster

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Edit
tr: D_üzenle

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Display
tr: Görüntü

en: _Visibility unit:
tr: _Görüş mesafesi birimi:

en: _Pressure unit:
tr: _Basınç birimi:

en: _Temperature unit:
tr: _Sıcaklık birimi:

en: _Wind speed unit:
tr: _Rüzgar hızı birimi:

en: Weather
tr: Hava Durumu

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
tr: Uyarı: Bu komut kullanışlı gibi gözüküyor.
    Bu uygulamacık gereksiz olduğu için, bunu yapmak istemeyebilirsiniz.
    Uygulamacığı "pratik" veya kullanışlı 
    bir hale çevirmemek için %s komutunu kullanmamanızı öneririz.

en: %s the Fish
tr: %s Balığı

en: %s the Fish, a contemporary oracle
tr: Çağdaş Kahin %s Balığı

en: Unable to locate the command to execute
tr: Çalıştırılacak komutun konumuna ulaşılamıyor

en: %s the Fish Says:
tr: %s Balığı Diyor ki:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
tr: Komutun çıktısı okunamadı
    
    Ayrıntılar: %s

en: _Speak again
tr: Yeniden _konuş

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
tr: Ayarlanmış komut çalışmadığı için '%s' ile değiştirilmiştir

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
tr: '%s' çalıştırılamadı
    
    Ayrıntılar: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
tr: '%s' uygulamasından okunamadı
    
    Ayrıntılar: %s

en: The water needs changing
tr: Suyun değiştirilmesi lazım

en: Look at today's date!
tr: Bugünün tarihine bakın!

en: %s the Fish, the fortune teller
tr: Falcı %s Balığı

en: Fish
tr: Balık

en: Display a swimming fish or another animated creature
tr: Yüzen balığı veya diğer canlandırılmış yaratıklardan birini göster

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Fish Preferences
tr: Balık Tercihleri

en: _Name of fish:
tr: _Balığın adı:

en: Co_mmand to run when clicked:
tr: _Tıklandığında çalıştırılacak olan komut:

en: Animation:
tr: Canlandırma:

en: _Pause per frame:
tr: _Çerçeve başına bekleme (sn):

en: seconds
tr: saniye

en: _Rotate on vertical panels
tr: _Dikey panellerde döndür

en: _Launch
tr: Baş_lat

en: Application
tr: Uygulama

en: Application in Terminal
tr: Uçbirim İçinde Uygulama

en: Directory
tr: Dizin

en: File
tr: Dosya

en: Choose Icon File
tr: Simge Dosyası Seç

en: _Open
tr: _Aç

en: Choose Icon Name
tr: Simge Adı Seç

en: Choose an application...
tr: Uygulama seç...

en: Choose a directory...
tr: Dizin seç...

en: Choose a file...
tr: Dosya seç...

en: Comm_and:
tr: _Komut:

en: _Location:
tr: _Konum:

note: Type
en: _Type:
tr: _Tür:

note: Name
en: _Name:
tr: _Ad:

en: _Browse...
tr: _Göz At...

note: Comment
en: Co_mment:
tr: _Açıklama:

en: All
tr: Tümü

en: Select Icon Name
tr: Simge Adı Seç

en: Select
tr: Seç

en: Contexts:
tr: Bağlamlar:

en: Icon Names:
tr: Simge Adları:

en: Show standard icons only
tr: Yalnızca standart simgeleri göster

en: (empty)
tr: (boş)

en: Can not execute “%s” command line.
tr: “%s” komut satırı çalıştırılamadı.

en: Could not open location
tr: Konum açılamadı

en: Failed to load key file “%s”: %s
tr: “%s” anahtar dosyası yüklenemedi: %s

en: Custom Application Launcher
tr: Özel Uygulama Başlatıcı

en: Create a new launcher
tr: Yeni başlatıcı oluştur

en: Application Launcher...
tr: Uygulama Başlatıcı...

en: Copy a launcher from the applications menu
tr: Uygulamalar menüsünden başlatıcı kopyala

en: Could not save launcher
tr: Başlatıcı kaydedilemedi

en: _Revert
tr: _Geri Al

en: Launcher Properties
tr: Başlatıcı Özellikleri

en: Launcher does not start with required “%s” group.
tr: Başlatıcı gerekli “%s” kümesiyle başlamıyor.

en: Launcher has invalid Type key value “%s”.
tr: Başlatıcının geçersiz “%s” Tür anahtar değeri var.

en: The icon of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının simgesi atanmamış.

en: The type of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının türü atanmamış.

en: The type of the launcher must be “%s” or “%s”.
tr: Başlatıcının türü “%s” veya “%s” olmalıdır.

en: The name of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının adı atanmamış.

en: The command of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının komutu atanmamış.

en: The location of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının konumu atanmamış.

en: Launcher location
tr: Başlatıcı konumu

en: The location of the .desktop file describing the launcher.
tr: Başlatıcıyı tanımlayan .desktop dosyasının konumu.

en: Switch User
tr: Kullanıcı Değiştir

en: Hibernate
tr: Hazırda Beklet

en: Suspend
tr: Askıya Al

en: Hybrid Sleep
tr: Melez Uyku

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Restart the computer
tr: Bilgisayarı yeniden başlat

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Browse and run installed applications
tr: Kurulmuş uygulamlara göz at ve onları çalıştır

en: Places
tr: Yerler

en: Access documents, folders and network places
tr: Belgelere, klasörlere ve ağ yerlerine eriş

en: System
tr: Sistem

en: Change system appearance and behavior, or get help
tr: Masaüstü görünümünü ve davranışını değiştir, ya da yardım al

en: Please install the '%s' application.
tr: Lütfen '%s' uygulamasını kur.

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: The main GNOME menu
tr: Ana GNOME menüsü

en: Menu Button
tr: Menü Düğmesi

en: A custom menu button
tr: Özel menü düğmesi

en: Menu Bar
tr: Menü Çubuğu

en: A custom menu bar
tr: Özel menü çubuğu

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: Menu to change your settings and log out
tr: Ayarlarınızı değiştirme ve çıkış yapma menüsü

en: Could not launch '%s'
tr: '%s' başlatılamadı

en: Unable to scan %s for media changes
tr: Ortam değişiklikleri için %s taranamadı

en: Unable to mount %s
tr: %s bağlanamadı

en: Rescan %s
tr: Yeniden Tara: %s

en: Mount %s
tr: Bağla: %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Open the contents of your desktop in a folder
tr: Masaüstünüzün içeriğini klasör içerisinde aç

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: Removable Media
tr: Çıkarılabilir Ortam

en: Network Places
tr: Ağ Yerleri

en: Recent Documents
tr: Son Kullanılan Belgeler

en: Clear the Recent Documents list?
tr: Son Kullanılan Belgeler listesi temizlensin mi?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
tr: Eğer Son Kullanılan Belgeler listesini temizlerseniz, aşağıdakiler de temizlenir:
    • Yerler → Son Kullanılan Belgeler menüsündeki tüm ögeler.
    • Tüm uygulamalardaki son kullanılan belgeler listeleri.

en: C_lear
tr: _Temizle

en: Clear Recent Documents...
tr: Son Kullanılan Belgeleri Temizle...

en: Clear all items from the recent documents list
tr: Son kullanılan belgeler listesini temizle

en: _Edit Menus
tr: _Menüleri Düzenle

en: Icon used for button
tr: Düğme için kullanılan simge

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
tr: Nesnenin düğmesinde kullanılacak resim dosyasının konumu. Eğer boşsa, menünün öntanımlı simgesi kullanılacaktır.

en: Menu content path
tr: Menü içeriği yolu

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
tr: Menü içeriğinin oluşmasında kullanılacak yol. Eğer boşsa, menü öntanımlı uygulamalar menüsü olacaktır.

en: Show arrow on menu icon
tr: Menü simgesinde ok göster

en: Tooltip displayed for menu
tr: Menü veya çekmece için gösterilecek balon

en: The text to display in a tooltip for this menu.
tr: Bu menü için ipucunda gösterilecek metin.

en: Panel Notification Area
tr: Panel Uyarı Alanı

en: Notification Area
tr: Uyarı Alanı

en: Area where notification icons appear
tr: Uyarı simgelerinin belireceği alan

en: Separator
tr: Ayraç

en: A separator to organize the panel items
tr: Panel ögelerini düzenlemek için ayraç

en: Status Notifier Host
tr: Durum Bildirici Ana Bilgisayarı

en: Display all Status Notifier Items
tr: Tüm Durum Bildirici Ögelerini Göster

en: Failed to load %s: %s
tr: %s yüklenemedi: %s

en: Icon not found
tr: Simge bulunamadı

en: Click here to restore hidden windows.
tr: Gizli pencereleri geri yüklemek için buraya tıklayın.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
tr: Tüm pencereleri gizleyip masaüstünü göstermek için buraya tıklayın.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
tr: Pencere yöneticiniz masaüstünü gösterme düğmesini desteklemiyor veya bir pencere yöneticisi çalıştırmıyorsunuz.

en: Show Desktop Button
tr: Masaüstünü Gösterme Düğmesi

en: Window List Preferences
tr: Pencere Listesi Tercihleri

en: Window List Content
tr: Pencere Listesi İçeriği

en: Sh_ow windows from current workspace
tr: Geçerli çalışma alanındaki pencereleri _göster

en: Show windows from a_ll workspaces
tr: _Tüm çalışma alanlarındaki pencereleri göster

en: Window Grouping
tr: Pencere Kümeleme

en: _Never group windows
tr: Pencereleri _hiçbir zaman kümeleme

en: Group windows when _space is limited
tr: _Yer kısıtlı olduğunda pencereleri kümele

en: _Always group windows
tr: _Pencereleri her zaman kümele

en: Restoring Minimized Windows
tr: Küçültülmüş Pencereleri Eski Boyutuna Getirme

en: Restore to current _workspace
tr: Geçerli _kullanım alanına geri yükle

en: Restore to na_tive workspace
tr: _Kendi çalışma alanına geri yükle

en: Window Selector
tr: Pencere Seçici

en: Show Desktop
tr: Masaüstünü Göster

en: Hide application windows and show the desktop
tr: Uygulama pencerelerini gizle ve masaüstünü göster

en: Window List
tr: Pencere Listesi

en: Switch between open windows using buttons
tr: Düğme kullanarak açık pencereler arasında geçiş yap

en: Switch between open windows using a menu
tr: Menü kullanarak açık pencereler arasında geçiş yap

en: Workspace Switcher
tr: Çalışma Alanı Geçişi

en: Switch between workspaces
tr: Çalışma alanları arasında geçiş yap

en: rows
tr: satır

en: columns
tr: sütun

en: Workspace Switcher Preferences
tr: Çalışma Alanı Değiştiricisi Tercihleri

en: Show _only the current workspace
tr: _Yalnızca geçerli çalışma alanını göster

en: Show _all workspaces in:
tr: Şuradaki _tüm çalışma alanlarını göster:

en: Switcher
tr: Değiştirici

en: Number of _workspaces:
tr: _Çalışma alanı sayısı:

en: Workspace na_mes:
tr: Çalışma alanı _adları:

en: Workspace Names
tr: Çalışma Alanı Adları

en: Show workspace _names in switcher
tr: Çalışma alanı _adlarını değiştiricide göster

en: Workspaces
tr: Çalışma Alanları
