gnome-panel master - en to kab translation catalogue (69 entries)

en: Text Color
kab: Ini n uḍris

en: Help
kab: Tallelt

en: About
kab: Ɣef

en: Remove
kab: Kkes

en: Add
kab: Rnu

en: OK
kab: IH

en: _Delete
kab: Kkes (_D)

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
kab: Tuccḍa

en: Theme
kab: Asentel

en: Left
kab: Azelmaḍ

en: Center
kab: Alemmas

en: Right
kab: Ayeffus

note: is_exec? exec
en: Computer
kab: Aselkim

note: is_exec? exec
en: Network
kab: Aẓeṭṭa

en: _Cancel
kab: Sefsex (_C)

en: Home
kab: Agejdan

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus Translators: this is the same string as the one found in nautilus
en: File System
kab: Anagraw n ifuyla

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Done
kab: Immed

en: _OK
kab: IH (_O)

en: file
kab: afaylu

en: Edit
kab: Ẓreg

en: All Day
kab: Ass kamel

en: Locations
kab: Adigen

en: Calendar
kab: Awitay

note: Done!
en: Computer Clock
kab: Tamrilt n uselkim

en: Choose Location
kab: Fren adig

en: Default
kab: Amezwer

en: Clock
kab: Tamrint

en: _Preferences
kab: Ismenyafen (_P)

en: East
kab: Asammar

en: West
kab: Amalu

en: North
kab: Agafa

en: South
kab: Anẓul

en: _Help
kab: Tallelt (_H)

en: _Close
kab: Mdel (_C)

en: _Add
kab: Rnu (_A)

en: _Edit
kab: Ẓreg (_E)

en: _Remove
kab: Kkes (_R)

en: Preferences
kab: Imenyafen

en: Application
kab: Asnas

en: File
kab: Afaylu

en: _Open
kab: Ldi (_O)

en: Choose a directory...
kab: Fren akaram...

en: Choose a file...
kab: Fren afaylu...

en: _Location:
kab: Adig (_L)

note: Type
en: _Type:
kab: _Tawsit:

note: Name
en: _Name:
kab: Isem (_N):

en: _Browse...
kab: Snirem (_B)...

en: All
kab: Akk

en: Select
kab: Fren

en: (empty)
kab: (d ilem)

en: Switch User
kab: Senfel aseqdac

en: Restart
kab: Ales tanekra

en: Restart the computer
kab: Ales tanekra n uselkim

en: Applications
kab: Isnasen

en: Places
kab: Imeḍqan

en: System
kab: Anagraw

en: Main Menu
kab: Umuɣ agejdan

en: The main GNOME menu
kab: Umuɣ-nni agejdan n GNOME

en: Mount %s
kab: Serkeb %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
kab: Tanarit

en: Bookmarks
kab: Ticraḍ

en: Recent Documents
kab: Isemliyen n melmi kan

en: Icon not found
kab: Tignit ur tettwaf ara

en: Show Desktop
kab: Sken-d Tanarit

en: columns
kab: ijga

en: Workspace Names
kab: Ismawen n Tallunin n umahil

en: Workspaces
kab: Tallunin n umahil
