gnome-panel - en to fur translation catalogue (476 entries)

en: Show date in tooltip
fur: Mostre la date tal sugjeriment

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
fur: Se true (vêr), mostre la date intun sugjeriment al passaç dal mouse sul orloi.

en: Show weather in clock
fur: Mostre condizions meteo tal orloi

en: If true, display a weather icon.
fur: Se true (vêr), mostre une icone des condizions meteo.

en: Show temperature in clock
fur: Mostre la temperadure tal orloi

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
fur: Se true (vêr), mostre la temperadure dongje de icone dal meteo.

en: Show week numbers in calendar
fur: Mostre i numars des setemanis tal calendari

en: If true, show week numbers in the calendar.
fur: Se true (vêr), mostre tal calendari i numars des setemanis.

en: Expand list of appointments
fur: Slargje la liste dai apontaments

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
fur: Se true (vêr), slargje la liste dai apontaments tal barcon dal calendari.

en: Expand list of birthdays
fur: Slargje la liste dai compleans

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
fur: Se true (vêr), slargje la liste dai compleans tal barcon dal calendari.

en: Expand list of tasks
fur: Slargje la liste dai compits

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
fur: Se true (vêr), slargje la liste dai compits tal barcon dal calendari.

en: Expand list of weather information
fur: Slargje la liste des informazions meteo

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
fur: Se true (vêr), slargje la liste des informazions meteo tal barcon dal calendari.

en: Expand list of locations
fur: Slargje la liste des localitâts

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
fur: Se true (vêr), slargje la liste des localitâts intal barcon dal calendari.

en: List of locations
fur: Liste di localitâts

en: A list of locations to display in the calendar window. Each location is a tuple of display name, METAR code and coordinates.
fur: Une liste di localitâts di mostrâ tal barcon dal calendari. Ogni localitât e je une tuple di non di visualizâ, codiç METAR e coordenadis.

en: The fish's name
fur: Il non dal pes

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
fur: Un pes cence non al è un pes çondar. Sveilu fûr danti un non.

en: The fish's animation pixmap
fur: La animazion pixmap pal pes

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
fur: Cheste clâf e specifiche il non dal file dal pixmap de cartele dai pixmap, che al vignarà doprât pe animazion mostrade te applet dal pes.

en: Command to execute on click
fur: Comant di eseguî sul clic

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
fur: Cheste clâf e specifiche il comant che si provarà a eseguî cuant che al ven fat clic sul pes.

en: Pause per frame
fur: Pause par fotogram

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
fur: Cheste clâf e specifiche il numar di seconts che ogni fotogram al restarà visualizât.

en: Rotate on vertical panels
fur: Zire sui panei verticâi

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
fur: Se metût a true (vêr), sui panei verticâi la animazion dal pes e vignarà mostrade zirade.

en: Show windows from all workspaces
fur: Mostre i barcons di ducj i spazis di lavôr

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
fur: Se true (vêr), la liste dai barcons e mostrarà i barcons di ducj i spazis di lavôr. In câs contrari e mostrarà dome i barcons dal spazi di lavôr che si sta doprant.

en: When to group windows
fur: Al mostre cuant meti dongje i barcons

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
fur: Al decît cuant meti dongje i barcons de stesse aplicazion te liste dai barcons. I valôrs pussibii a son "never", "auto" e "always".

en: Move windows to current workspace when unminimized
fur: Sposte i barcons tal spazi di lavôr atuâl cuant che si ju alce di minimizâts

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
fur: Se true (vêr), alore cuant che tu alcis un barcon minimizât, tu lu spostis tal spazi di lavôr atuâl. In câs contrari, tu passis al spazi di lavôr dal barcon.

en: Display workspace names
fur: Mostre i nons dai spazis di lavôr

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
fur: Se true (vêr), i spazis di lavôr tal seletôr di spazis di lavôr a mostraran i nons dai spazis di lavôr. In câs contrari, a mostraran i barcons sul spazi di lavôr. Cheste impostazion e funzione dome cuant che si à Metacity par gjestôr dai barcons.

en: Display all workspaces
fur: Mostre ducj i spazis di lavôr

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
fur: Se true (vêr), il seletôr di spazis di lavôr al mostrarà ducj i spazis di lavôr. In câs contrari al mostrarà dome il spazi di lavôr atuâl.

en: Rows in workspace switcher
fur: Riis tal seletôr spazis di lavôr

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
fur: Cheste clâf a specifiche tropis riis (par panei orizontâi) o colonis (par panei verticâi) a son visualizadis tal seletôr. Cheste clâf à un sens dome se la variabil display_all_workspaces a je impostade a TRUE.

en: Default panel layout
fur: Disposizion dal panel predefinide

en: The default panel layout to use when panels are created.
fur: La disposizion dal panel predefinide di doprâ cuant che i panei a vegnin creâts.

en: Enable tooltips
fur: Abilite sugjeriments

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
fur: Se true (vêr), a vegnin mostrât i sugjeriments pai ogjets tai panei. Si pues disabilitâ i sugjeriments par dut il scritori cu la proprietât gtk-enable-tooltips in GTK+.

en: Prefer symbolic icons in panels
fur: Preferìs lis iconis simbolichis tai panei

en: Confirm panel removal
fur: Conferme rimozion dal panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
fur: Se true (vêr), al ven mostrât un dialic par confermâ la rimozion di un panel de bande dal utent.

en: Icon size in menus
fur: Dimensions iconis intai menù

en: The size of icons in menus.
fur: La dimension des iconis intai menù.

en: Maximum icon size in panels
fur: Dimension massime iconis tai panei

en: The maximum size of icons in panels.
fur: La dimension massime des iconis tai panei.

en: Which theme variant to use
fur: Cuale variant di teme di doprâ

en: Panel ID list
fur: Liste ID panel

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
fur: Une liste di ID di panel. Ogni ID al identifiche un singul panel di nivel superiôr. Lis impostazions par ognidun di chescj panei a vegnin memorizadis in /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
fur: Liste ID ogjiets dal panel

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
fur: Une liste di ID di ogjets dal panel. Ogni ID al identifiche un singul ogjet dal panel (p.e. une applet, inviadôr, un boton di azion opûr un boton/sbare di menù). Lis impostazions par ognun di chescj ogjets a vegnin memorizadis in /apps/panel/objects/$(id).

en: Complete panel lockdown
fur: Disativazion totâl dal panel

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Se true (vêr), il panel non lassarà fâ nissune modifiche ae sô configurazion. Dut câs, al podarès coventâ di blocâ in maniere separade lis singulis applet. Par aplicâ cheste impostazion si scugne tornâ a inviâ il panel.

en: Applet IIDs to disable from loading
fur: IID des applet di disabilitâ dal cjamament

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Une liste di IID di applet che il panel al ignorarà. Cussì al è pussibil disabilitâ il cjamament e la disponibilitât di cualchi applet tai menù. Par esempli par disabilitâ la applet mini-commander, zonte a cheste liste "OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet". Par aplicâ cheste impostazion si scugne tornâ a inviâ il panel.

en: Disable Force Quit
fur: Disabilite il sfuarçâ la jessude

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
fur: Se true (vêr), il panel nol permetarà al utent di sfuarçâ la jessude di une aplicazion gjavant l'acès al boton sfuarce jessude.

en: History of "Run Application" dialog
fur: Cronologjie dal dialic "Eseguìs aplicazion"

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
fur: La liste di comants doprade tal passât tal dialic "Eseguìs aplicazion".

en: Enable program list in "Run Application" dialog
fur: Ative la liste dai programs tal dialic "Eseguìs aplicazion"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
fur: Se true (vêr), tal barcon di dialic "Eseguìs aplicazion" e je disponibile la liste "Aplicazions cognossudis". Cu la clâf show_program_list key tu controlis se la liste e je pandude o mancul cuant che al ven mostrât il dialic.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
fur: Slargje la liste dai programs tal dialic "Eseguìs aplicazion"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
fur: Se true (vêr), la liste "Aplicazions cognossudis" tal dialic "Eseguìs aplicazion" e ven pandude cuant che al ven viert il dialic. Cheste clâf e à sens dome se la clâf enable_program_listing a je stade metude a true (vêr).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
fur: Ative il completament automatic tal dialic "Eseguìs aplicazion"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
fur: Se true (vêr), al devente disponibil il completament automatic tal dialic "Eseguìs aplicazion".

en: Object IID
fur: Ogjet IID

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
fur: Il ID di implementazion dal ogjet - p.e. "ClockAppletFactory::ClockApplet".

en: Module ID
fur: ID Module

en: Applet ID
fur: ID Applet

en: Toplevel panel containing object
fur: Panel di nivel superiôr che al conten l'ogjet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
fur: L'identificadôr dal panel di nivel superiôr che al à dentri chest ogjet.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
fur: Interprete la posizion in relazion al ôr bas/diestri

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
fur: Se metût a 'end', la posizion dal ogjet e ven interpretade in relazion al ôr di diestre (o in bas se verticâl) dal panel.

en: Object's position on the panel
fur: Posizion dal ogjet sul panel

en: The index of this panel object within the other objects with the same pack-type, from the left (or top if vertical) panel edge.
fur: L'indiç di chest ogjet di panel jenfri altris ogjets cul stes gjenar di pachet, tacant dal ôr di çampe (o di parsore se verticâl) dal panel.

en: Name to identify panel
fur: Non par identificâ il panel

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
fur: Chest al è un non leibil che si pues doprâ par identificâ un panel. Il so significât principâl al è chel di servî come titul dal barcon dal panel che al è utile cuant che si navighe tra i panei.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
fur: Visôr di Xinerama dulà che il panel al ven visualizât

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
fur: Intune configurazion Xinerama, tu puedis vê panei su ogni singul monitor. Cheste clâf e identifiche in cuâl visôr, in chest moment, al ven visualizât il panel.

en: Expand to occupy entire screen width
fur: Slargje par doprâ dute la largjece dal schermi

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
fur: Se true (vêr), il panel al ocuparà dute la largjece dal schermi (altece se chest al è un panel verticâl). In cheste modalitât si pues plaçâ il panel dome intun ôr dal schermi. Se false (fals), il panel al sarà larc dome che che al covente par sestâ sul panel lis applets, i launchers e i botons.

en: Panel orientation
fur: Orientament panel

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
fur: L'orientament dal panel. I valôrs pussibii a son "top", "bottom", "left", "right". In modalitât slargjade la clâf e specifiche in cuâl ôr dal schermi al sta il panel. In modalitât no-slargjade la diference tra "top" e "bottom" e je mancul impuartante - ducj i doi a indichin che chel al è un panel orizontâl - ma a dan distès un sugjeriment util su ce mût che cualchi ogjet di panel al à di compuartâsi. Par esempli, suntun panel "top" un boton menù al fasarà vignî fûr il so menù sot dal panel, al contrari suntun panel "bottom" il menù al vignarà fûr parsore dal panel.

en: Panel alignment
fur: Inlineament panel

en: The alignment of the panel. Possible values are "start", "center", "end".
fur: L'inlineament dal panel. I valôrs pussibii a son "start", "center", "end".

en: Panel size
fur: Dimension panel

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
fur: La altece (largjece pai panei verticâi) dal panel. Il panel al determinarà sul moment une dimension minime basade su la dimension dal caratar e altris indicadôrs. La dimension massime e je fisse a un cuart de altece dal schermi (o largjece).

en: Automatically hide panel into corner
fur: Al plate in automatic il panel intun cjanton

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
fur: Se true (vêr), il panel al ven platât in automatic intun cjanton dal schermi cuant che il pontadôr al lasse la aree dal panel. Tornant a spostâ il pontadôr in chel cjanton il panel al tornarà fûr.

en: Enable hide buttons
fur: Abilite i botons par platâ

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
fur: Se true (vêr), i botons a vignaran metûts su ogni bande dal panel che si pues doprâ par spostâlu tai ôrs dal schermi, lassant dome un boton visibil.

en: Enable arrows on hide buttons
fur: Abilite lis frecis sui botons par platâ

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
fur: Se true (vêr), lis frecis a vignaran metudis sui botons par platâ. Cheste clâf e je rilevante dome se la clâf enable_buttons e je true (vêr).

en: Panel autohide delay
fur: Ritart platament automatic dal panel

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fur: Al specifiche il numar di miliseconts di ritart dopo che il pontadôr al lasse la aree dal panel, prime che il panel si plati in automatic. Cheste clâf e je rilevante se la clâf auto_hide e je true (vêr).

en: Panel autounhide delay
fur: Ritart par pandi in automatic il panel

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fur: Al specifiche il numar di miliseconts di ritart daspò chei il pontadôr al jentre te aree dal panel prime che si torni a mostrâ il panel in automatic. Cheste clâf e je rilevante se la clâf auto_hide e je true (vêr).

en: Visible pixels when hidden
fur: Pixels visibii cuant che al è platât

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fur: Al specifiche il numar di pixels visibii cuant che il panel al ven platât in automatic suntun cjanton. Cheste clâf e je rilevante dome se la clâf auto_hide e je true (vêr).

en: Animation speed
fur: Velocitât animazion

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
fur: La velocitât che si àn di sucedi lis animazions tal panel. I valôrs pussibii a son "slow", "medium" and "fast". Cheste clâf e je rilevante se la clâf enable_animations e je true (vêr).

en: Use custom background color
fur: Dopre colôr di fonts personalizât

en: Background Color
fur: Colôr di fonts

en: Use custom background image
fur: Doprâ imagjin di fonts personalizade

en: Background image
fur: Imagjin di fonts

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
fur: Al specifiche il file di doprâ pe imagjin di fonts. Se la imagjin e conten un canâl alpha e vignarà componude adun cu la imagjin dal fondâl dal scritori.

en: Image options
fur: Opzions imagjin

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
fur: Al determine ce mût che a ven dissegnade la imagjin configurade dal image-uri. I valôrs pussibii a son "none", "stretch", "fit". Cun "stretch", la imagjin e vignarà scjalade aes dimensions dal panel e no vignaran mantignudis lis proporzions de imagjin. Cun "fit", la imagjin e vignarà scjalade (mantignint lis proporzions de imagjin) su la altece (se orizontâl).

en: Rotate image on vertical panels
fur: Volte imagjin su panei verticâi

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
fur: Se true (vêr), la imagjin di fonts e vignarà voltade cuant che il panel al ven orientât in verticâl.

en: Use custom text color
fur: Dopre colôr di test personalizât

en: Text Color
fur: Colôr test

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
fur: Invie altris aplicazions e furnìs variis utilitâts par gjestî i barcons, mostrâ la ore, e v.i.

en: Add to Panel
fur: Zonte al panel

en: No applets found
fur: Nissune applet cjatade

en: Find an item to add to “%s”
fur: Cjate un element di zontâ a “%s”

en: Find an item to add to the panel
fur: Cjate un element di zontâ al panel

en: Help
fur: Jutori

en: About
fur: Informazions

en: Remove
fur: Gjave

en: Disabled because this applet is listed in “disabled-applets” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema.
fur: Disabilitât parcè che cheste applet e je listade inte impostazion “disabled-applets” tal scheme GSettings “org.gnome.gnome-panel.lockdown”.

en: Add
fur: Zonte

en: Hide Panel
fur: Plate il panel

en: Failed to Load Applet
fur: Impussibil cjamâ la applet

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fur: Desideristu eliminâ la applet de tô configurazion?

en: The panel encountered a problem while loading “<b>%s</b>” applet from “<b>%s</b>” module! %s
fur: Il panel al à cjatât un probleme dulinvie il cjariament de applet "<b>%s</b>" dal modul  “<b>%s</b>”! %s

en: OK
fur: Va ben

en: _Delete
fur: _Elimine

en: D_on't Delete
fur: N_o stâ eliminâ

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
fur: Erôr

en: Failed to load applet! Click for more info...
fur: Impussibil cjamâ la applet! Fâs clic par vê plui informazions...

en: Replace a currently running panel
fur: Sostituìs un panel che al è in esecuzion

en: Print version
fur: Stampe version

[ctx: Orientation]
en: Top
fur: Sù

[ctx: Orientation]
en: Bottom
fur: Jù

[ctx: Orientation]
en: Left
fur: Çampe

[ctx: Orientation]
en: Right
fur: Drete

[ctx: Alignment]
en: Start
fur: Inizi

[ctx: Alignment]
en: Center
fur: Centri

[ctx: Alignment]
en: End
fur: Fin

en: Panel Properties
fur: Proprietâts dal panel

en: Some of these properties are locked down
fur: Cualchidune di chestis proprietâts a son disativadis

en: _Orientation:
fur: _Orientament:

en: _Alignment:
fur: Inline_ament:

en: _Size:
fur: _Dimension:

en: Miscellaneous:
fur: Variis:

en: E_xpand
fur: _Slargje

en: _Autohide
fur: _Plate in automatic

en: Show hide _buttons
fur: Mostre i _botons di riduzion

en: Arro_ws on hide buttons
fur: _Frecis sui botons di riduzion

en: General
fur: Gjenerâl

en: Background color:
fur: Colôr di fonts:

en: Background image:
fur: Imagjin di fonts:

en: Tile
fur: Mosaic

en: Stretch
fur: Stirâ

en: Fit
fur: Adate

en: Rotate image on vertical panel
fur: Zire la imagjin tal panel verticâl

en: Text color:
fur: Colôr test:

en: Theme
fur: Teme

en: Left
fur: Çampe

en: Center
fur: Centre

en: Right
fur: Diestre

en: _Move
fur: _Môf

en: _Remove From Panel
fur: _Scancele dal panel

en: Open URL: %s
fur: Vierç URL: %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fur: Vierç '%s'

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
fur: Vierç la cartele personâl

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
fur: Esplore ducj i discs locâi o lontans e lis cartelis acessibilis di chest computer

note: is_exec? exec
en: Network
fur: Rêt

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
fur: Esplore lis posizions metudis tal segnelibri e te rêt locâl

en: Delete this panel?
fur: Eliminâ chest panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un panel al ven scancelât, il panel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Cannot delete this panel
fur: Impussibil eliminâ chest panel

en: You must always have at least one panel.
fur: Tu scugnis vê simpri almancul un panel.

en: _Add to Panel...
fur: _Zonte al panel...

en: _Properties
fur: _Proprietâts

en: _Delete This Panel
fur: _Scancele chest panel

en: _New Panel
fur: _Gnûf panel

en: Cannot create initial panel layout
fur: Impussibil creâ la disposizion iniziâl dal panel

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
fur: Panel ôr slargjât superiôr

en: Top Centered Panel
fur: Panel centrât superiôr

en: Top Start Panel
fur: Panel di inizi superiôr

en: Top End Panel
fur: Panel di fin superiôr

en: Bottom Expanded Edge Panel
fur: Panel ôr slargjât inferiôr

en: Bottom Centered Panel
fur: Panel centrât inferiôr

en: Bottom Start Panel
fur: Panel di inizi inferiôr

en: Bottom End Panel
fur: Panel di fin inferiôr

en: Left Expanded Edge Panel
fur: Panel ôr slargjât di çampe

en: Left Centered Panel
fur: Panel centrât di çampe

en: Left Start Panel
fur: Panel di inizi a çampe

en: Left End Panel
fur: Panel di fin a çampe

en: Right Expanded Edge Panel
fur: Panel ôr slargjât di diestre

en: Right Centered Panel
fur: Panel centrât di diestre

en: Right Start Panel
fur: Panel di inizi a diestre

en: Right End Panel
fur: Panel di fin a diestre

en: Home
fur: Cjase

en: Initial Setup
fur: Configurazions iniziâls

en: Cancel
fur: Anule

en: Done
fur: Fat

en: Could not display help document '%s'
fur: Impussibil mostrâ il document di jutori '%s'

en: Error displaying help document
fur: Erôr tal mostrâ il document di jutori

en: Backend “%s” is not supported.
fur: Il backend “%s” nol è supuartât.

en: Could not open location '%s'
fur: Impussibil mostrâ la posizion '%s'

en: Force Quit
fur: Sfuarce jessude

en: Force a misbehaving application to quit
fur: Sfuarçe la jessude di une aplicazion che no rispuint plui

en: Lock Screen
fur: Bloche schermi

en: Protect your computer from unauthorized use
fur: Al manten il computer protet da cui ch'a nol è autorizât

en: Log Out
fur: Jes

en: Log out of this session to log in as a different user
fur: Jes di cheste session par jentrâ come altri utent

en: Run Application...
fur: Eseguìs aplicazion...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fur: Invie une aplicazion scrivint un comant o sielzint di un elenco

en: Power Off
fur: Distude

en: Power off the computer
fur: Distude il computer

en: Disabled because “disable-force-quit” setting in “org.gnome.gnome-panel.lockdown” GSettings schema is set to true.
fur: Disabilitât parcè che la impostazion “disable-force-quit” intal scheme GSettings “org.gnome.gnome-panel.lockdown” e je metude a true (vêr).

en: Could not launch application
fur: Impussibil inviâ la aplicazion

en: Disabled because “disable-lock-screen” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
fur: Disabilitât parcè che la impostazion “disable-lock-screen” intal scheme GSettings “org.gnome.desktop.lockdown” e je metude a true (vêr).

en: _Lock Screen
fur: _Bloche schermi

en: _Activate Screensaver
fur: _Ative screensaver

en: Disabled because “disable-log-out” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
fur: Disabilitât parcè che la impostazion “disable-log-out” intal scheme GSettings “org.gnome.desktop.lockdown” e je metude a true (vêr).

en: Disabled because “disable-command-line” setting in “org.gnome.desktop.lockdown” GSettings schema is set to true.
fur: Disabilitât parcè che la impostazion “disable-command-line” intal scheme GSettings “org.gnome.desktop.lockdown” e je metude a true (vêr).

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fur: Fâs clic suntun barcon par sfuarçâ la jessude de aplicazion. Par anulâ frache <ESC>.

en: Force this application to exit?
fur: Sfuarçâ la jessude di cheste aplicazion?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
fur: Sielzint di sfuarçâ la jessude di une aplicazion, lis modifichi no salvadis, di ogni document viert dentri di chê aplicazion, a vignaran pierdudis.

en: _Force quit
fur: _Sfuarce jessude

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
fur: Impussibil cjatâ un terminâl, si dopre xterm, ancje se al podarès no funzionâ

en: Could not run command '%s'
fur: Impussibil eseguî il comant '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
fur: Impussibil convertî '%s' da UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
fur: Sielte di un file di zontâ al comant...

en: _OK
fur: _Va ben

en: Select an application to view its description.
fur: Selezionâ une aplicazion par visualizâ la sô descrizion.

en: Will run command: '%s'
fur: Al eseguis il comant: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
fur: La liste di URI strissinade sul dialic di esecuzion e veve un formât sbaliât (%d) o une lungjece (%d) sbaliade

en: Run Application
fur: Eseguìs aplicazion

en: Command icon
fur: Icone comant

en: The icon of the command to be run.
fur: La icone dal comant di eseguî.

en: Run in _terminal
fur: Eseguis tal _terminâl

en: Select this box to run the command in a terminal window.
fur: Selezionâ cheste casele par eseguî il comant intun barcon di terminâl.

en: Run with _file...
fur: Eseguis cun _file...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
fur: Fâs clic su chest boton par sielzi un file e zontâ il sô non ae stringhe di comant.

en: List of known applications
fur: Elenco des aplicazions cognossudis

en: Show list of known _applications
fur: Mostre la liste des _aplicazions cognossudis

en: _Run
fur: _Eseguis

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
fur: Fâs clic su chest boton par eseguî la aplicazion selezionade o il comant presint tal cjamp di inseriment comants.

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
fur: %d di %b

en: Edit
fur: Modifiche

en: Tasks
fur: Compits

en: All Day
fur: Zornade interie

en: Appointments
fur: Apontaments

en: Birthdays and Anniversaries
fur: Compleans e aniversariis

en: Weather Information
fur: Informazions meteo

en: Click to prevent further changes to timezone
fur: Fâs clic par impedî ulteriôrs modifichis al fûs orari

en: Click to make changes to timezone
fur: Fâs clic par fâ modifichis al fûs orari

en: Locations
fur: Localitâts

en: Calendar
fur: Calendari

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date.
en: %A %B %d (%Z)
fur: %A, %d di %B (%Z)

en: Click to hide your appointments and tasks
fur: Fâs clic par platâ i propris apontaments e compits

en: Click to view your appointments and tasks
fur: Fracâ par mostrâ apontaments e compits

en: Click to hide month calendar
fur: Fâs clic par platâ il calendari dal mês

en: Click to view month calendar
fur: Fracâ par mostrâ il calendari dal mês

note: Done!
en: Computer Clock
fur: Orloi dal computer

en: Failed to open the time settings
fur: No si è rivâts a vierzi lis impostazion di date e ore

en: Choose Location
fur: Sielç posizion

en: Edit Location
fur: Modifiche posizion

en: Default
fur: Predefinît

en: Meters per second (m/s)
fur: Metris al secont (m/s)

en: Kilometers per hour (kph)
fur: Kilometris oraris (km/h)

en: Miles per hour (mph)
fur: Miis par ore (mph)

en: Knots
fur: Grops

en: Beaufort scale
fur: Scjale Beaufort

en: City Name
fur: Non de citât

en: City Time Zone
fur: Fûs orari de citât

en: Loading…
fur: Daûr a cjamâ…

en: Failed to set the system timezone
fur: Impostazion dal fûs orari falide

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
fur: Met come localitât la localitât atuâl e dopre il so fûs orari par chest computer

en: Set location as current location
fur: Met come localitât la posizion atuâl

en: Click “Unlock” to set location as current location and use its timezone for this computer
fur: Fâs clic su “Sbloche” par meti come localitât la posizion atuâl e dopre il so fûs orari par chest computer

en: Set
fur: Stabilìs

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
fur: %s, percepide %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fur: Albe: %s / Tramont: %s

en: Clock
fur: Orloi

en: Get the current time and date
fur: Oten la date e la ore curint

en: Copy Date and _Time
fur: Copie date e _ore

en: Ad_just Date & Time
fur: Re_gole date e ore

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: East
fur: Est

en: West
fur: Ovest

en: North
fur: Nord

en: South
fur: Sud

en: _Location Name:
fur: Non de _posizion:

note: Languages that have a single word that translates as either 'state' or 'province' should use that instead of 'region'.
en: Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.
fur: Scrîf il non di une citât, regjon o paîs e selezione une cumbinazion dal pop-up.

en: L_atitude:
fur: L_atitudin:

en: L_ongitude:
fur: L_ongjitudin:

en: (optional)
fur: (opzionâl)

en: Clock Preferences
fur: Preferencis dal orloi

en: _Help
fur: _Jutori

en: Time _Settings
fur: Imposta_zions ore

en: _Close
fur: _Siere

en: Clock Format
fur: Formât orloi

en: _12 hour format
fur: Formât _12 oris

en: _24 hour format
fur: Formât _24 oris

en: Panel Display
fur: Visualizazion dal panel

en: Show the _date
fur: Mostre la _date

en: Show seco_nds
fur: Mostre i _seconts

en: Show _weather
fur: Mostre lis condizions _meteo

en: Show _temperature
fur: Mostre la _temperadure

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Display
fur: Visôr

en: _Visibility unit:
fur: Unitât di _visibilitât:

en: _Pressure unit:
fur: Unitât di _pression:

en: _Temperature unit:
fur: Unitât di _temperadure:

en: _Wind speed unit:
fur: Unitât di velocitât da svint:

en: Weather
fur: Condizions meteo

en: Warning: The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
fur: Atenzion: al somee che chest comant al sedi stât progjietât
    par fâ alc di util. Viodût che cheste e je une applet inutile,
    al è miôr no eseguî cheste operazion. 
    O conseìn di nô doprâ %s in mût di no rindi
    cheste applet utile sul plan pratic.

en: %s the Fish
fur: %s Il pès

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fur: %s il pès: un oracul di cumò

en: Unable to locate the command to execute
fur: Impussibil cjatâ il comand di eseguî

en: %s the Fish Says:
fur: %s il pès al dîs:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei l'output dal comant
    
    Detais: %s

en: _Speak again
fur: _Cjacare ancjemò

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fur: Il comant configurât nol è operatîf e al è stât gambiat cun: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil eseguî '%s'
    
    Particulars: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei di '%s'
    
    Particulars: %s

en: The water needs changing
fur: Bisugne cambiâ la aghe

en: Look at today's date!
fur: Cjale la date di uè!

en: %s the Fish, the fortune teller
fur: %s il pès, il motegjadôr

en: Fish
fur: Pès

en: Display a swimming fish or another animated creature
fur: Mostre un pès ch'al nade o un altre creature vive

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Fish Preferences
fur: Preferencis dal pès

en: _Name of fish:
fur: _Non dal pes:

en: Co_mmand to run when clicked:
fur: Co_mant di eseguî cuant che si frache:

en: Animation:
fur: Animazion:

en: _Pause per frame:
fur: _Durade fotogram:

en: seconds
fur: seconts

en: _Rotate on vertical panels
fur: _Zirâ tai panêi verticâls

en: _Launch
fur: _Invie

en: Application
fur: Aplicazion

en: Application in Terminal
fur: Aplicazion tal terminâl

en: Directory
fur: Cartele

en: Choose Icon File
fur: Sielç file di icone

en: _Open
fur: _Vierç

en: Choose Icon Name
fur: Sielç non de icone

en: Choose an application...
fur: Sielzi une aplicazion...

en: Choose a directory...
fur: Sielç une cartele...

en: Choose a file...
fur: Sielzi un file...

en: Comm_and:
fur: Com_ant:

en: _Location:
fur: _Posizion:

note: Type
en: _Type:
fur: _Gjenar:

note: Name
en: _Name:
fur: _Non:

en: _Browse...
fur: _Esplore...

note: Comment
en: Co_mment:
fur: Co_ment:

en: All
fur: Ducj

en: Select Icon Name
fur: Selezione non icone

en: Select
fur: Selezione

en: Contexts:
fur: Contescj:

en: Icon Names:
fur: Nons di icone:

en: Show standard icons only
fur: Mostre dome lis iconis standard

en: (empty)
fur: (vueit)

en: Can not execute “%s” command line.
fur: Impussibil eseguî la rie di comant “%s”.

en: Could not open location
fur: Impussibil vierzi la posizion

en: Failed to load key file “%s”: %s
fur: No si è rivâts a cjariâ il file clâf “%s”: %s

en: Custom Application Launcher
fur: Inviadôr di aplicazions personalizât

en: Create a new launcher
fur: Cree un gnûf inviadôr

en: Application Launcher...
fur: Inviadôr aplicazion...

en: Copy a launcher from the applications menu
fur: Cupie un inviadôr dal menu des aplicazions

en: Could not save launcher
fur: Impussibil salvâ l'inviadôr

en: _Revert
fur: _Ripristine

en: Launcher Properties
fur: Proprietâts dal inviadôr

en: Launcher does not start with required “%s” group.
fur: L'inviadôr nol partìs cul grup domandât “%s”.

en: Launcher has invalid Type key value “%s”.
fur: L'inviadôr al à un valôr de clâf Gjenar “%s” no valit.

en: The icon of the launcher is not set.
fur: La icone dal inviadôr no je stade stabilide.

en: The type of the launcher is not set.
fur: Nol è stât stabilît il gjenar dal inviadôr.

en: The type of the launcher must be “%s” or “%s”.
fur: Il gjenar dal inviadôr al scugne jessi “%s” o “%s”.

en: The name of the launcher is not set.
fur: Nol è stât stabilît il non dal inviadôr.

en: The command of the launcher is not set.
fur: Nol è stât configurât il comant dal inviadôr.

en: The location of the launcher is not set.
fur: No je stade stabilide la posizion dal inviadôr.

en: Launcher location
fur: Posizion dal inviadôr

en: The location of the .desktop file describing the launcher.
fur: La posizion dal file .desktop che e descrîf l'inviadôr.

en: Switch User
fur: Cambie Utent

en: Hibernate
fur: Iberne

en: Suspend
fur: Sospint

en: Hybrid Sleep
fur: Sospension ibride

en: Restart
fur: Torne invie

en: Restart the computer
fur: Torne a inviâ il computer

en: Applications
fur: Aplicazions

en: Browse and run installed applications
fur: Sgarfe e invie lis aplicazions instaladis

en: Places
fur: Risorsis

en: Access documents, folders and network places
fur: Jentre tai documents, tes cartelis e tes risorsis di rêt

en: System
fur: Sisteme

en: Change system appearance and behavior, or get help
fur: Cambie l'aspiet e il compuartament dal sisteme, o oten jutori

en: Please install the '%s' application.
fur: Par plasê instale la aplicazion '%s'.

en: Main Menu
fur: Menu principâl

en: The main GNOME menu
fur: Il menù principâl di GNOME

en: Menu Button
fur: Boton menù

en: A custom menu button
fur: Un boton menù personalizât

en: Menu Bar
fur: Bare di menu

en: A custom menu bar
fur: Une bare di menu personalizade

en: User menu
fur: Menù utent

en: Menu to change your settings and log out
fur: Menù par cambiâ lis impostazions e la jessude

en: Could not launch '%s'
fur: Impussibil inviâ '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
fur: Impussibil cirî dentri %s par gambiaments al supuart

en: Unable to mount %s
fur: Impussibil montâ %s

en: Rescan %s
fur: Torne a cirî dentri %s

en: Mount %s
fur: Monte %s

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Folder" * (this is not the Desktop environment).
en: Desktop
fur: Scritori

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç il contignût da scrivanie intune cartele

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Removable Media
fur: Supuarts removibî

en: Network Places
fur: Canal de rêt

en: Recent Documents
fur: Documents Resints

en: Clear the Recent Documents list?
fur: Netâ fûr la liste dai Documents Resints?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
fur: Se tu netis fûr la liste dai Documents Resints, tu netis fûr ancje:
    • Dutis lis vôs dal menù Risorsis → Documents resints.
    • Dutis lis vôs de liste di documents resints in dutis lis aplicazions.

en: C_lear
fur: _Nete

en: Clear Recent Documents...
fur: Nete Documents Resints...

en: Clear all items from the recent documents list
fur: A nete fûr dutis lis vôs dai Documents Resints

en: _Edit Menus
fur: _Modifiche menu

en: Icon used for button
fur: Icone doprade pal boton

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
fur: La posizion dal file imagjin doprât come icone pal boton dal ogjet. Se vueide, e vignarà doprade la icone predefinide pal menù.

en: Menu content path
fur: Percors dal contignût dal menù

en: The path from which the menu contents is constructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
fur: Il percors par costruî il contignût dal menù. Se vueit, il menù al sarà chel predefinît des aplicazions.

en: Show arrow on menu icon
fur: Mostre frece su la icone menù

en: Tooltip displayed for menu
fur: Sugjeriment mostrâts pal menù

en: The text to display in a tooltip for this menu.
fur: Il test di visualizâ intun sugjeriment par chest menù.

en: Panel Notification Area
fur: Aree des notifichis dal panel

en: Notification Area
fur: Aree des notifichis

en: Area where notification icons appear
fur: Aree dulà che a vignaran fûr lis iconis des notifichis

en: Separator
fur: Separadôr

en: A separator to organize the panel items
fur: Un separadôr par organizâ i elements dal panel

en: Status Notifier Host
fur: Host notificadôr di stât

en: Display all Status Notifier Items
fur: Visualize ducj i elements dal notificadôr di stât

en: Failed to load %s: %s
fur: No si è rivâts a cjariâ %s: %s

en: Icon not found
fur: Icone no cjatade

en: Click here to restore hidden windows.
fur: Fâs clic achì par ripristinâ i barcons platâts.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
fur: Fâs clic achì par platâ ducj i barcons e mostrâ il scritori.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
fur: Il gjestôr dai barcons nol supuarte il boton mostre scritori, opûr nol è in esecuzion nissun gjestôr di barcons.

en: Show Desktop Button
fur: Boton mostre scritori

en: Window List Preferences
fur: Preferencis de liste dai barcons

en: Window List Content
fur: Contignût de liste dai barcons

en: Sh_ow windows from current workspace
fur: Mostre i barcons dal spazi di la_vôr viert

en: Show windows from a_ll workspaces
fur: Mostre i barcons in _ducj i spazis di lavôr

en: Window Grouping
fur: Ingrumament balcons

en: _Never group windows
fur: _No stâ meti mai dongje i barcons

en: Group windows when _space is limited
fur: Met dongje i barcons cuant che il _spazi al è pôc

en: _Always group windows
fur: _Met simpri dongje i barcons

en: Restoring Minimized Windows
fur: Daûr a ripristinâ i barcons minimizâts

en: Restore to current _workspace
fur: Ripristine tal _spazi di lavôr viert

en: Restore to na_tive workspace
fur: Ripristine tal spazi di lavôr origjinâl

en: Window Selector
fur: Seletôr barcons

en: Show Desktop
fur: Mostre scritori

en: Hide application windows and show the desktop
fur: Plate i barcons des aplicazions e mostre il scritori

en: Window List
fur: Liste barcons

en: Switch between open windows using buttons
fur: Passe di un barcon viert a chel altri doprant i botons

en: Switch between open windows using a menu
fur: Passe di un barcon viert a chel altri doprant un menù

en: Workspace Switcher
fur: Seletôr spazis di lavôr

en: Switch between workspaces
fur: Passe di un spazi di lavôr a chel altri

en: rows
fur: riis

en: columns
fur: colonis

en: Workspace Switcher Preferences
fur: Preferencis dal seletôr dai spazis di lavôr

en: Show _only the current workspace
fur: Mostre d_ome il spazi di lavôr che si sta doprant

en: Show _all workspaces in:
fur: Mostre _ducj i spazis di lavôr su:

en: Switcher
fur: Seletôr

en: Number of _workspaces:
fur: N_umar di spazis di lavôr:

en: Workspace na_mes:
fur: _Nons spazis di lavôr:

en: Workspace Names
fur: Nons dai spazis di lavôr

en: Show workspace _names in switcher
fur: Mostre i _nons dai spazis di lavôr tal seletôr

en: Workspaces
fur: Spazis di lavôr
