PasswordSafe master - en to hr translation catalogue (282 entries)

en: Manage your passwords
hr: Upravljaj lozinkama

en: Learn more about Password Safe
hr: Saznaj više o programu „Trezor za lozinke”

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Safety Info
hr: Sigurnosne informacije

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: It is possible that external applications will create unencrypted hidden or temporary copies of this attachment file! Please proceed with caution.
hr: Moguće je da će vanjski programi stvoriti nešifrirane skrivene ili privremene kopije ove datoteke! Nastavi s oprezom.

note: Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Back
hr: Na_trag

note: Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Proceed
hr: _Nastavi

en: Remove attribute
hr: Ukloni svojstvo

en: Color
hr: Boja

note: Application title in headerbar. Application name in the headerbar title
en: Password Safe
hr: Trezor za lozinke

note: Headerbar subtitle in keepass safe creation routine.
en: Create Safe
hr: Stvori trezor

en: _Preferences
hr: _Postavke

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Tipkovnički prečaci

note: "Password Safe" is the application name
en: _About Password Safe
hr: _O programu Trezor za lozinke

en: Protect your safe
hr: Zaštiti trezor

en: _Password
hr: _Lozinka

en: Use a password to secure your safe.
hr: Zaštiti trezor pomoću lozinke.

en: _Keyfile
hr: _Datoteka ključa

en: Use a keyfile to secure your safe.
hr: Zaštiti trezor pomoću datoteke ključa.

en: _Composite
hr: _Sastavljeno

en: Use a password in combination with a keyfile to secure your safe.
hr: Zaštiti trezor pomoću kombinacije lozinke i datoteke ključa.

en: Enter Password
hr: Upiši lozinku

en: Set password for safe.
hr: Postavi lozinku za trezor.

en: Password Match Check
hr: Provjera poklapanja lozinki

en: Repeat password for safe.
hr: Ponovi lozinku za trezor.

en: Match Check Failed
hr: Neuspjela provjera poklapanja

en: Please try again.
hr: Pokušaj ponovo.

en: _Confirm
hr: _Potvrdi

en: Generate Keyfile
hr: Generiraj datoteku ključa

en: Set keyfile for safe
hr: Postavi datoteku ključa za trezor

note: Button to generate a password
en: _Generate
hr: _Generiraj

en: Safe Successfully Created
hr: Trezor je uspješno stvoren

note: Menubutton in headerbar for starting the safe opening process (for existing safe)
en: _Open Safe
hr: _Otvori trezor

en: Details
hr: Detalji

en: Path
hr: Staza

en: File Size
hr: Veličina datoteke

en: Safe Name
hr: Ime trezora

note: KeePass is a proper noun
en: KeePass Version
hr: KeePass verzija

en: Creation Date
hr: Datum stvaranja

en: Encryption Algorithm
hr: Algoritam za šifriranje

en: Derivation Algorithm
hr: Algoritam za izvođenje

note: Statistics
en: Stats
hr: Statistika

en: Number of Groups
hr: Broj grupa

en: Passwords
hr: Lozinke

en: Number of Entries
hr: Broj zapisa

en: General
hr: Opće

en: Password
hr: Lozinka

note: New password (replacement for an old one)
en: _New
hr: _Nova

en: Generate Password
hr: Generiraj lozinku

note: Retype the new password to confirm
en: C_onfirm
hr: P_otvrdi

note: Current password
en: _Current
hr: _Trenutačna

en: Keyfile
hr: Datoteka ključa

en: _Select current keyfile
hr: _Odaberi trenutačnu datoteku ključa

en: _Generate new keyfile
hr: _Generiraj novu datoteku ključa

en: _Apply Changes
hr: _Primijeni promjene

en: Authentication
hr: Autentifikacija

note: ChaCha20 is a proper name, do not translate
en: ChaCha20: 256-bit
hr: ChaCha20: 256-bitni

note: Twofish is a proper name, do not translate
en: Twofish: 256-bit
hr: Twofish: 256-bitni

note: AES is a proper name, do not translate
en: AES: 256-bit
hr: AES: 256-bitni

note: https://en.wikipedia.org/wiki/Key_derivation_function
en: Key Derivation Function
hr: Funkcija za izvođenje ključeva

en: Apply Changes
hr: Primijeni promjene

en: _Title
hr: _Naslov

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: _Notes
hr: _Bilješke

en: Icon
hr: Ikona

en: Attachments
hr: Privitci

en: _Add Attachment
hr: _Dodaj privitak

en: Attributes
hr: Svojstva

en: Key
hr: Ključ

en: Value
hr: Vrijednost

en: Add attribute
hr: Dodaj svojstvo

en: Copy username to clipboard
hr: Kopiraj korisničko ime u međuspremnik

en: Copy password to clipboard
hr: Kopiraj lozinku u međuspremnik

[ctx: Shortcut window description]
en: Application
hr: Program

[ctx: Shortcut window description]
en: Create safe
hr: Stvori trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Open safe
hr: Otvori trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Open preferences
hr: Otvori postavke

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Prikaži tipkovničke prečace

[ctx: Shortcut window description]
en: Quit
hr: Zatvori program

[ctx: Shortcut window description]
en: Safe
hr: Trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Lock safe
hr: Zaključaj trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Save safe
hr: Spremi trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Open search
hr: Otvori pretragu

[ctx: Shortcut window description]
en: Create entry
hr: Stvori zapis

[ctx: Shortcut window description]
en: Create group
hr: Stvori grupu

[ctx: Shortcut window description]
en: Entry
hr: Zapis

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy password
hr: Kopiraj lozinku

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy username
hr: Kopiraj korisničko ime

[ctx: Shortcut window description]
en: Go back
hr: Idi natrag

en: New…
hr: Nova …

en: Open…
hr: Otvori …

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Password Safe is a password manager which makes use of the Keepass v.4 format. It integrates perfectly with the GNOME desktop and provides an easy and uncluttered interface for the management of password databases.
hr: „Trezor za lozinke” je program za upravljanje lozinkama koji koristi KeePass format v.4. Savršeno se integrira s radnom površinom GNOME i pruža jednostavno i uredno sučelje za upravljanje bazama podataka za lozinke.

en: A password manager for GNOME
hr: Upravljač lozinki za GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keepass;encrypt;secure;
hr: keepass;šifriranje;zaštita;

en: Use dark GTK theme
hr: Koristi tamnu GTK temu

en: Use the dark variant of your GTK+ theme. Please note that not every GTK+ theme has a dark variant.
hr: Koristi tamnu inačicu GTK+ teme. Napomena: Tamna tema ne postoji za svaku GTK+ temu.

en: Reopen last opened database
hr: Ponovo otvori zadnju otvorenu bazu podataka

en: Automatically open the unlock screen of the last opened database, otherwise show the welcome screen.
hr: Automatski otvori prozor otključavanja zadnje otvorene baze podataka, u suprotnom prikaži prozor dobrodošlice.

en: Save every change automatically
hr: Automatski spremi svaku promjenu

en: Save every change you made instantly into the database. Please note that you cannot revert changes if Autosave is enabled.
hr: Spremi bazu podataka pri svakoj promjeni. Ako je automatsko spremanje aktivirano, promjene se ne mogu poništiti.

en: Lock database after X minutes
hr: Zaključaj bazu podataka nakon x minuta

en: Automatically lock your database after a given amount of minutes to improve the security.
hr: Za veću sigurnost, automatski zaključaj bazu podataka nakon određenog broja minuta.

en: Clear clipboard after X seconds
hr: Isprazni međuspremnik nakon x sekunda

en: After copying the password clear the clipboard for security reasons.
hr: Nakon kopiranja lozinke, iz sigurnosnih razloga isprazni međuspremnik.

en: Display passwords in plain text
hr: Prikaži lozinke kao tekst

en: Show the passwords in the entry fields by default.
hr: Standardno prikaži lozinke u poljima zapisa.

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Remember the window size.
hr: Zapamti veličinu prozora.

en: Last opened database
hr: Zadnja otvorena baza podataka

en: Path to the last opened database.
hr: Staza do zadnje otvorene baze podataka.

en: Last opened databases
hr: Zadnje otvorene baze podataka

en: A list of the last opened databases.
hr: Popis zadnjih otvorenih baza podataka.

en: Remember composite key
hr: Zapamti sastavljani ključ

en: Remember last used composite key for database unlocking.
hr: Zapamti zadnji korišteni sastavljani ključ za otključavanje baze podataka.

en: Last used composite key
hr: Zadnji korišteni sastavljeni ključ

en: Path to last used key for composite database unlocking.
hr: Staza do zadnjeg korištenog sastavljanog ključ za otključavanje.

en: Remember unlock method
hr: Zapamti način otključavanja

en: Remember last used unlock method for future database unlocking.
hr: Zapamti zadnji korišteni način otključavanja za buduća otključavanja baze podataka.

en: Backup the database on unlock
hr: Spremi sigurnosnu kopiju baze podataka pri otključavanju

en: If an error occurs while saving the database, a backup can be found at ~/.cache/passwordsafe/backups
hr: Ako se tijekom spremanja baze podataka dogodi greška, sigurnosnu kopiju možeš pronaći u ~/.cache/passwordsafe/backups

en: Sorting order of groups and entries
hr: Redoslijed grupa i zapisa

en: Order of the rows in the groups and entries view.
hr: Redoslijed redova u prikazu grupa i zapisa.

en: Last used unlock method
hr: Zadnji korišteni način otključavanja

en: Used to store the last used unlock method and to enable a faster unlock process.
hr: Koristi se za spremanje zadnjeg korištenog načina otključavanja, čime se omogućuje brže otklučavanje.

en: Use full-text search
hr: Koristi pretraživanje teksta

en: Performs a search across all values of entries.
hr: Pretražuje sve vrijednosti zapisa.

en: Current group search
hr: Pretraživanje trenutačne grupe

en: Only search entries in the current group.
hr: Pretraži samo zapise u trenutačnoj grupi.

en: Use uppercases when generating a password
hr: Koristi velika slova za generiranje lozinke

en: Use uppercase characters A-Z when generating a random password.
hr: Koristi velika slova A-Z za generiranje slučajne lozinke.

en: Use lowercases when generating a password
hr: Koristi mala slova za generiranje lozinke

en: Use lowercase characters a-z when generating a random password.
hr: Koristi mala slova a-z za generiranje slučajne lozinke.

en: Use numbers when generating a password
hr: Koristi brojke za generiranje lozinke

en: Use numbers 0-9 characters when generating a random password.
hr: Koristi brojke 0-9 za generiranje slučajne lozinke.

en: Use symbols when generating a password
hr: Koristi simbole za generiranje lozinke

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a random password.
hr: Koristi ne-alfanumeričke ASCII znakove za generiranje slučajne lozinke.

en: Password length when generating a password
hr: Broj znakova za generiranje lozinke

en: Number of single characters when generating a password.
hr: Broj znakova za generiranje lozinke.

en: Number of words when generating a passphrase
hr: Broj riječi za generiranje tajnog izraza

en: Number of words to use when generating a passphrase.
hr: Broj riječi za generiranje tajnog izraza.

en: Separator when generating a passphrase
hr: Znak razdvajanja za generiranje tajnog izraza

en: Word separator to use when generating a passphrase.
hr: Znak razdvajanja za generiranje tajnog izraza.

en: Length
hr: Broj znakova

en: Characters
hr: Znakovi

en: Words
hr: Riječi

en: Separator
hr: Znak razdvajanja

en: Enter character here…
hr: Ovdje upiši znak …

en: Passphrase
hr: Datoteka lozinke

en: Properties
hr: Svojstva

en: Accessed
hr: Pristupljeno

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Created
hr: Stvoreno

note: Dialog window title on application quit to inform the user that his safe(s) has unsaved changes with the possibility to select safes he want to save or not.
en: Do you want to save all safes with unsaved changes?
hr: Želiš li spremiti sve trezore s nespremljenim promjenama?

note: Dialog window subtitle on application quit to inform the user that his safe(s) has unsaved changes with the possibility to select safes he want to save or not.
en: Select the safes you want to save.
hr: Odaberi trezore koje želiš spremiti.

en: _Cancel
hr: O_dustani

en: _Quit
hr: _Zatvori program

en: Recent Safes
hr: Nedavni trezori

en: Code
hr: Kȏd

en: Property
hr: Svojstvo

en: Title
hr: Naziv

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Notes
hr: Bilješke

en: References
hr: Reference

en: Syntax
hr: Sintaksa

en: The placeholder syntax for field references is the following:
hr: Sintaksa rezerviranog mjesta za reference polja je sljedeća:

en: Show Field Codes
hr: Prikaži kodove polja

en: Identifier
hr: Identifikator

en: Reference
hr: Referenca

en: Each entry has a unique identifier called UUID. It can be found in the properties of the entry.
hr: Svaki zapis ima jedinstveni identifikator, tzv. UUID. Može se pronaći u svojstvima zapisa.

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Unsaved Changes
hr: Nespremljene promjene

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: Do you want to write all changes to the safe?
hr: Želiš li zapisati sve promjene u trezor?

note: _Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Quit Without Saving
hr: _Zatvori bez spremanja

note: _Cancel exiting the program
en: _Don't Quit
hr: _Nemoj zatvoriti

note: _Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Save and Quit
hr: _Spremi i zatvori program

en: Enter search term
hr: Upiši traženi pojam

en: No search results
hr: Nema rezultata

note: Button tooltip in selection mode to move every selected entry/group to another place
en: Move selection
hr: Premjesti označene

note: Button tooltip in selection mode to delete every selected entry/group
en: Delete selection
hr: Izbriši označene

en: Cancel
hr: Odustani

en: _Dark Theme
hr: _Tamna tema

en: Use dark GTK theme.
hr: Koristi tamnu GTK temu.

en: _Hide First Start Screen
hr: _Sakrij prozor prvog pokretanja

en: Reopen last opened safe.
hr: Ponovo otvori zadnji otvoreni trezor.

en: Safe
hr: Trezor

en: _Save Automatically
hr: Automatski _spremi

en: Save every change automatically.
hr: Automatski spremi svaku promjenu.

en: Unlock
hr: Otključaj

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember Composite _Key
hr: Zapamti sastavljani _ključ

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember last used composite key.
hr: Zapamti zadnji korišteni sastavljeni ključ.

note: There are 3 unlock methods: password, keyfile, composite (password+keyfile)
en: Remember _Unlock Method
hr: Zapamti način _otključavanja

en: Enable faster unlocking.
hr: Omogući brže otključavanje.

en: Password Generation
hr: Generiranje lozinke

en: Password Length
hr: Broj znakova lozinke

en: _Uppercase Characters
hr: _Velika slova

en: Use uppercase characters A-Z when generating a password.
hr: Koristi velika slova A-Z za generiranje lozinke.

en: _Lowercase Characters
hr: _Mala slova

en: Use lowercase characters a-z when generating a password.
hr: Koristi mala slova a-z za generiranje lozinke.

en: _Numeric Characters
hr: _Numerički znakovi

en: Use numeric characters when generating a password.
hr: Koristi numeričke znakove za generiranje lozinke.

en: _Special Characters
hr: _Posebni znakovi

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a password.
hr: Koristi ne-alfanumeričke ASCII znakove za generiranje lozinke.

en: Passphrase Generation
hr: Generiranje tajnog izraza

en: Passphrase Length
hr: Broj znakova tajnog izraza

en: Enter Character
hr: Upiši znak

en: Security
hr: Sigurnost

en: Safe Lock Timeout
hr: Vrijeme do zaključavanja trezora

en: Lock safe on idle after X minutes.
hr: Zaključaj trezor nakon x minuta neaktivnosti.

en: Clear Clipboard
hr: Isprazni međuspremnik

en: Clear clipboard after X seconds.
hr: Isprazni međuspremnik nakon x sekunda.

en: _Show Password Fields
hr: _Prikaži polja lozinke

en: Display passwords in plain text.
hr: Prikaži lozinke kao tekst.

en: Clear Recent List
hr: Isprazni popis nedavnih

en: Clear the recently opened safes list.
hr: Isprazni popis nedavno otvorenih trezora.

note: Menubutton in headerbar for starting the safe creation process
en: _New Safe
hr: _Novi trezor

note: Headerbar subtitle for the keepass safe unlock screen.
en: Open Safe
hr: Otvori trezor

en: Safe is Locked
hr: Trezor je zaključan

en: Enter password to unlock
hr: Za otključavanje, upiši lozinku

en: Select keyfile to unlock
hr: Za otključavanje, odaberi datoteku ključa

en: _Open Keyfile
hr: _Otvori datoteku ključa

en: Enter password and select keyfile to unlock
hr: Za otključavanje, upiši lozinku i odaberi datoteku ključa

note: Composite unlock is a authentication method where both password and keyfile are required
en: Composite
hr: Sastavljeno

en: Empty group
hr: Prazna grupa

en: Click on a checkbox to select
hr: Odaberi pritiskom na potvrdni okvir

note: Button tooltip in headerbar to open search page
en: Search
hr: Pretraga

note: Button tooltip in headerbar to switch to selection mode where the user can tick password entries and groups
en: Selection Mode
hr: Modus označavanja

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Lock
hr: _Zaključaj

en: So_rting
hr: _Redoslijed

en: _Last Added
hr: Za_dnji dodani

en: Sa_fe Settings
hr: _Postavke trezora

en: Select _All
hr: Oz_nači sve

en: Select _None
hr: O_dznači sve

en: D_uplicate
hr: D_upliciraj

en: _References
hr: _Reference

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: New _Entry
hr: Novi _zapis

en: New _Group
hr: Nova _grupa

note: The umbrella sentence of the application on the first start screen
en: Secure Password Safe
hr: Sigurna lozinka trezora

note: The subtitle of the umbrella sentence in the first start screen. This is a sentence which gives the user a starting point what he can do if he opens the application for the first time.
en: Securely store your passwords, notes and data. <b>Create</b> or <b>import</b> a new Keepass safe.
hr: Spremi lozinke, bilješke i podatke na siguran način. <b>Stvori</b> ili <b>uvezi</b> novi KeePass trezor.

en: Unable to Quit: Could not save Safe
hr: Neuspjelo zatvaranje programa: Neuspjelo spremanje trezora

en: Passwords do not match
hr: Lozinke se ne poklapaju

note: NOTE: Filechooser title for generating a new keyfile
en: Choose location for keyfile
hr: Odaberi mjesto datoteke ključa

en: Generating…
hr: Generiranje …

en: Clone
hr: Kloniraj

note: NOTE: Filechooser title for choosing current used keyfile
en: Choose current keyfile
hr: Odaberi trenutačnu datoteku ključa

en: _Open
hr: _Otvori

en: Apply…
hr: Primijeni …

note: Encryption Algorithm
en: Unknown
hr: Nepoznat

note: NOTE: AES is a proper name
en: AES 256-bit
hr: AES 256-bitni

note: NOTE: ChaCha20 is a proper name
en: ChaCha20 256-bit
hr: ChaCha20 256-bitni

note: NOTE: Twofish is a proper name
en: Twofish 256-bit
hr: Twofish 256-bitni

en: Attribute key already exists
hr: Ključ svojstva već postoji

note: NOTE: Filechooser title for selecting attachment file
en: Select attachment
hr: Odaberi privitak

en: _Add
hr: _Dodaj

note: NOTE: Filechooser title for downloading an attachment
en: Save attachment
hr: Spremi privitak

en: Username copied to clipboard
hr: Korisničko ime kopirano u međuspremnik

en: Password copied to clipboard
hr: Lozinka kopirana u međuspremnik

en: Title not specified
hr: Naziv nije određen

note: NOTE: Filechooser title for opening an existing keepass safe kdbx file
en: Choose a Keepass safe
hr: Odaberi jedan KeePass trezor

note: NOTE: KeePass + version number is a proper name, do not translate
en: KeePass 3.1/4 Database
hr: Baza podataka KeePass 3.1/4

en: Could not open file
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke

en: Could not open file: Mime type not supported
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke: Mime vrsta nije podržana

en: Safe already opened
hr: Trezor je već otvoren

note: NOTE: Filechooser title for creating a new keepass safe kdbx file
en: Choose location for Keepass safe
hr: Odaberi mjesto za KeePass trezor

en: _Create
hr: _Stvori

en: Operation aborted: Deleting currently active group
hr: Operacija je prekinuta: Briše se trenutačno aktivna grupa

en: Deletion completed
hr: Brisanje je završeno

en: Operation aborted: Moving currently active group
hr: Operacija je prekinuta: Premješta se trenutačno aktivna grupa

en: Move completed
hr: Premještanje je završeno

en: Choose a keyfile
hr: Odaberi datoteku ključa

en: Choose Keyfile
hr: Odaberi datoteku ključa

note: NOTE kdb is a an older format for Keepass databases.
en: The kdb format is not supported
hr: kdb format nije podržan

en: Failed to unlock safe
hr: Neuspjelo otključavanje trezora

en: Try again
hr: Pokušaj ponovo

en: Safe saved
hr: Trezor je spremljen

en: Could not save Safe
hr: Neuspjelo spremanje trezora

en: Please wait. Another save is running.
hr: Pričekaj. U tijeku je jedno drugo spremanje.

note: NOTE: In-app notification to inform the user that no save is necessary because there where no changes made
en: No changes made
hr: Ništa nije promijenjeno

en: Copied to clipboard
hr: Kopirano u međuspremnik

note: NOTE: Notification that a safe has been locked.
en: Safe locked due to inactivity
hr: Trezor je zaključan zbog neaktivnosti

en: {} Selected entry | {} Selected entries
hr[0]: {} odabran unos
hr[1]: {} odabrana unosa
hr[2]: {} odabranih unosa
