PasswordSafe master - en to vi translation catalogue (283 entries)

en: Manage your passwords
vi: Quản lý các mật khẩu của bạn

en: Learn more about Password Safe
vi: Tìm hiểu thêm về Két giữ Mật khẩu

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Safety Info
vi: Thông tin an toàn

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: It is possible that external applications will create unencrypted hidden or temporary copies of this attachment file! Please proceed with caution.
vi: Có thể các ứng dụng bên ngoài sẽ tạo ra các bản sao ẩn hoặc tạm thời không được mã hóa của tệp đính kèm này! Vui lòng tiến hành thận trọng.

note: Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Back
vi: _Quay lại

note: Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Proceed
vi: Đã _xử lý

en: Remove attribute
vi: Xóa bỏ thuộc tính

en: Color
vi: Màu sắc

note: Application title in headerbar. Application name in the headerbar title
en: Password Safe
vi: Két giữ mật khẩu

note: Headerbar subtitle in keepass safe creation routine.
en: Create Safe
vi: Tạo két

en: _Preferences
vi: _Tùy thích

en: _Keyboard Shortcuts
vi: _Phím tắt bàn phím

note: "Password Safe" is the application name
en: _About Password Safe
vi: _Giới thiệu Két giữ Mật khẩu

en: Protect your safe
vi: Bảo vệ két của bạn

en: _Password
vi: _Mật khẩu

en: Use a password to secure your safe.
vi: Sử dụng mật khẩu để đảm bảo an toàn cho két của bạn.

en: _Keyfile
vi: Tập tin _khóa

en: Use a keyfile to secure your safe.
vi: Sử dụng tập tin khóa để đảm bảo an toàn cho két của bạn.

en: _Composite
vi: _Hỗn hợp

en: Use a password in combination with a keyfile to secure your safe.
vi: Sử dụng mật khẩu kết hợp với tập tin khóa để đảm bảo an toàn cho két của bạn.

en: Enter Password
vi: Nhập mật khẩu

en: Set password for safe.
vi: Đặt mật khẩu cho két của bạn.

en: Password Match Check
vi: Kiểm tra Khớp cặp Mật khẩu

en: Repeat password for safe.
vi: Lặp lại mật khẩu cho két.

en: Match Check Failed
vi: Kiểm tra khớp cặp gặp lỗi

en: Please try again.
vi: Vui lòng thử lại.

en: _Confirm
vi: Xác _nhận

en: Generate Keyfile
vi: Tạo tập tin khóa

en: Set keyfile for safe
vi: Đặt tập tin khóa cho két

note: Button to generate a password
en: _Generate
vi: Tạ_o

en: Safe Successfully Created
vi: Két đã được tạo thành công

note: Menubutton in headerbar for starting the safe opening process (for existing safe)
en: _Open Safe
vi: Mở _Két

en: Details
vi: Chi tiết

en: Path
vi: Đường dẫn

en: File Size
vi: Kích cỡ tập tin

en: Safe Name
vi: Tên Két

note: KeePass is a proper noun
en: KeePass Version
vi: Phiên bản Keepass

en: Creation Date
vi: Ngày tạo

en: Encryption Algorithm
vi: Thuật toán mã hóa

en: Derivation Algorithm
vi: Thuật toán dẫn xuất

note: Statistics
en: Stats
vi: Thống kê

en: Number of Groups
vi: Số nhóm

en: Passwords
vi: Mật khẩu

en: Number of Entries
vi: Số mục tin

en: General
vi: Chung

en: Password
vi: Mật khẩu

note: New password (replacement for an old one)
en: _New
vi: Két _mới

en: Generate Password
vi: Tạo mật khẩu

note: Retype the new password to confirm
en: C_onfirm
vi: Xá_c nhận

note: Current password
en: _Current
vi: H_iện tại

en: Keyfile
vi: Tập tin khóa

en: _Select current keyfile
vi: _Chọn tập tin khóa hiện tại

en: _Generate new keyfile
vi: Tạo tậ_p tin khóa mới

en: _Apply Changes
vi: Áp dụng tha_y đổi

en: Authentication
vi: Xác thực

note: ChaCha20 is a proper name, do not translate
en: ChaCha20: 256-bit
vi: ChaCha20: 256-bít

note: Twofish is a proper name, do not translate
en: Twofish: 256-bit
vi: Twofish: 256-bít

note: AES is a proper name, do not translate
en: AES: 256-bit
vi: AES: 256-bít

note: https://en.wikipedia.org/wiki/Key_derivation_function
en: Key Derivation Function
vi: Tính năng dẫn xuất khóa

en: Apply Changes
vi: Áp dụng thay đổi

en: _Title
vi: _Tựa đề

en: _Username
vi: Tài _khoản

en: _Notes
vi: _Ghi chú

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Attachments
vi: Đính kèm

en: _Add Attachment
vi: Thê_m đính kèm

en: Attributes
vi: Thuộc tính

en: Key
vi: Khóa

en: Value
vi: Giá trị

en: Add attribute
vi: Thêm thuộc tính

en: Copy username to clipboard
vi: Chép tài khoản vào clipboard

en: Copy password to clipboard
vi: Chép mật khẩu vào clipboard

[ctx: Shortcut window description]
en: Application
vi: Ứng dụng

[ctx: Shortcut window description]
en: Create safe
vi: Tạo két

[ctx: Shortcut window description]
en: Open safe
vi: Mở két

[ctx: Shortcut window description]
en: Open preferences
vi: Mở Tùy thích

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
vi: Hiển thị các phím tắt

[ctx: Shortcut window description]
en: Quit
vi: Thoát

[ctx: Shortcut window description]
en: Safe
vi: Két

[ctx: Shortcut window description]
en: Lock safe
vi: Khóa két

[ctx: Shortcut window description]
en: Save safe
vi: Lưu két

[ctx: Shortcut window description]
en: Open search
vi: Mở hộp thoại Tìm kiếm

[ctx: Shortcut window description]
en: Create entry
vi: Tạo mục tin

[ctx: Shortcut window description]
en: Create group
vi: Tạo nhóm

[ctx: Shortcut window description]
en: Entry
vi: Mục tin

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy password
vi: Sao chép mật khẩu

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy username
vi: Sao chép tài khoản

[ctx: Shortcut window description]
en: Go back
vi: Quay lại

en: New…
vi: Mới…

en: Open…
vi: Mở…

en: _Copy
vi: _Sao chép

en: Password Safe is a password manager which makes use of the KeePass v.4 format. It integrates perfectly with the GNOME desktop and provides an easy and uncluttered interface for the management of password databases.
vi: Két giữ Mật khẩu là một chương trình quản lý mật khẩu sử dụng định dạng Keepass v.4. Nó được tích hợp hoàn hảo với môi trường máy tính để bàn GNOME và cung cấp một giao diện gọn gàng cho quản lý cơ sở dữ liệu mật khẩu.

en: A password manager for GNOME
vi: Phần mềm quản lý mật khẩu cho GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keepass;encrypt;secure;
vi: keepass;encrypt;secure;mã hóa;ma hoa;an toàn;an toàn;mật khẩu;mat khau;

en: Use dark GTK theme
vi: Dùng chủ đề GTK tối

en: Use the dark variant of your GTK+ theme. Please note that not every GTK+ theme has a dark variant.
vi: Sử dụng biến thể tối của chủ đề GTK+ của bạn. Vui lòng chú ý rằng không phải chủ đề GTK+ cũng có biến thể tối.

en: Reopen last opened database
vi: Mở lại cơ sở dữ liệu mở cuối cùng

en: Automatically open the unlock screen of the last opened database, otherwise show the welcome screen.
vi: Tự động mở màn hình mở khóa màn hình của cơ sở dữ liệu đã mở lần cuối, nếu không sẽ hiển thị màn hình chào mừng.

en: Save every change automatically
vi: Tự động lưu mỗi khi có thay đổi

en: Save every change you made instantly into the database. Please note that you cannot revert changes if Autosave is enabled.
vi: Lưu mọi thay đổi mà bạn tạo ra ngay lập tức vào cơ sở dữ liệu. Vui lòng chú ý rằng bạn không thể hoàn lại như cũ nếu Tự động lưu được bật.

en: Lock database after X minutes
vi: Khóa cơ sở dữ liệu sau X phút

en: Automatically lock your database after a given amount of minutes to improve the security.
vi: Tự động khóa cơ sở dữ liệu của bạn sau một số phút nhất định để tăng cường tính bảo mật.

en: Clear clipboard after X seconds
vi: Xóa clipboard sau X phút

en: After copying the password clear the clipboard for security reasons.
vi: Sau khi sao chép mật khẩu xóa clipboard vì lý do bảo mật.

en: Display passwords in plain text
vi: Hiển thị mật khẩu ở dạng văn bản đọc được

en: Show the passwords in the entry fields by default.
vi: Hiển thị mật khẩu trong các trường nhập theo mặc định.

en: Window size
vi: Kích thước cửa sổ

en: Remember the window size.
vi: Nhớ kích cỡ của cửa sổ.

en: Last opened database
vi: Cơ sở dữ liệu mở cuối cùng

en: Path to the last opened database.
vi: Đường dẫn đến cơ sở dữ liệu đã mở lần cuối.

en: Last opened databases
vi: Cơ sở dữ liệu mở cuối cùng

en: A list of the last opened databases.
vi: Danh sách các cơ sở dữ liệu mở cuối cùng.

en: Remember composite key
vi: Nhớ khóa tổ hợp

en: Remember last used composite key for database unlocking.
vi: Nhớ phương tổ hợp khóa dùng lần cuối để mở khóa cơ sở dữ liệu.

en: Last used composite key
vi: Tổ hợp khóa được sử dụng lần cuối

en: Path to last used key for composite database unlocking.
vi: Đường dẫn đến khóa được sử dụng cuối cùng để mở khóa cơ sở dữ liệu tổng hợp.

en: Remember unlock method
vi: Nhớ phương thức mở khóa

en: Remember last used unlock method for future database unlocking.
vi: Nhớ phương thức mở khóa dùng lần cuối để mở khóa cơ sở dữ liệu trong tương lai.

en: Backup the database on unlock
vi: Sao lưu cơ sở dữ liệu khi mở khóa

en: If an error occurs while saving the database, a backup can be found at ~/.cache/passwordsafe/backups
vi: Nếu có trục trặc xảy ra khi lưu cơ sở dữ liệu, một bản sao dự phòng có thể tìm thấy tại ~/.cache/passwordsafe/backups

en: Sorting order of groups and entries
vi: Thứ tự sắp xếp các nhóm và mục tin

en: Order of the rows in the groups and entries view.
vi: Thứ tự của các dòng trong trình bày các nhóm và mục tin.

en: Last used unlock method
vi: Phương thức mở khóa dùng cuối cùng

en: Used to store the last used unlock method and to enable a faster unlock process.
vi: Được sử dụng để lưu trữ phương pháp mở khóa được sử dụng cuối cùng và để cho phép quá trình mở khóa nhanh hơn.

en: Use full-text search
vi: Tìm qua toàn văn bản

en: Performs a search across all values of entries.
vi: Thực hiện tìm kiếm trên tất cả các giá trị của mục.

en: Current group search
vi: Tìm nhóm hiện tại

en: Only search entries in the current group.
vi: Chỉ tìm kiếm các mục trong nhóm hiện tại.

en: Use uppercases when generating a password
vi: Sử dụng chữ hoa khi tạo mật khẩu

en: Use uppercase characters A-Z when generating a random password.
vi: Sử dụng ký tự chữ hoa A-Z khi tạo mật khẩu ngẫu nhiên.

en: Use lowercases when generating a password
vi: Dùng chữ thường khi tạo mật khẩu

en: Use lowercase characters a-z when generating a random password.
vi: Sử dụng ký tự chữ thường a-z khi tạo mật khẩu ngẫu nhiên.

en: Use numbers when generating a password
vi: Dùng chữ số khi tạo mật khẩu

en: Use numbers 0-9 characters when generating a random password.
vi: Sử dụng số 0-9 ký tự khi tạo mật khẩu ngẫu nhiên.

en: Use symbols when generating a password
vi: Dùng ký tự đặc biệt khi tạo mật khẩu

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a random password.
vi: Sử dụng ký hiệu ASCII không phải chữ và số khi tạo mật khẩu ngẫu nhiên.

en: Password length when generating a password
vi: Độ dài mật khẩu khi tạo mật khẩu

en: Number of single characters when generating a password.
vi: Số ký tự đơn khi tạo mật khẩu.

en: Number of words when generating a passphrase
vi: Số từ khi tạo mật khẩu

en: Number of words to use when generating a passphrase.
vi: Số từ được dùng khi tạo cụm từ mật khẩu.

en: Separator when generating a passphrase
vi: Bộ phân tách khi tạo cụm mật khẩu

en: Word separator to use when generating a passphrase.
vi: Bộ phân tách từ khi tạo cụm mật khẩu.

en: Length
vi: Độ dài

en: Characters
vi: Ký tự

en: Words
vi: Từ

en: Separator
vi: Bộ phân cách

en: Enter character here…
vi: Nhập các ký tự vào đây…

en: Passphrase
vi: Cụm từ mật khẩu

en: Properties
vi: Thuộc tính

en: Accessed
vi: Lúc xem

en: Modified
vi: Lúc sửa

en: Created
vi: Lúc tạo

note: Dialog window title on application quit to inform the user that his safe(s) has unsaved changes with the possibility to select safes he want to save or not.
en: Do you want to save all safes with unsaved changes?
vi: Bạn có muốn lưu lại mọi két với các thay đổi chưa được lựu không?

note: Dialog window subtitle on application quit to inform the user that his safe(s) has unsaved changes with the possibility to select safes he want to save or not.
en: Select the safes you want to save.
vi: Chọn các két bạn muốn ghi lại.

en: _Cancel
vi: _Hủy

en: _Quit
vi: _Thoát

en: Recent Safes
vi: Cơ sở dữ liệu Mới dùng

en: Code
vi: Mã

en: Property
vi: Thuộc tính

en: Title
vi: Tựa đề

en: Username
vi: Tài khoản

en: Notes
vi: Ghi chú

en: References
vi: Tùy thích

en: Syntax
vi: Cú pháp

en: The placeholder syntax for field references is the following:
vi: Cú pháp chỗ dành sẵn cho tham chiếu trường như sau:

en: Show Field Codes
vi: Hiện mã trường

en: Identifier
vi: Định danh

en: Reference
vi: Tùy thích

en: Each entry has a unique identifier called UUID. It can be found in the properties of the entry.
vi: Mỗi mục có một mã định danh duy nhất được gọi là UUID. Nó có thể được tìm thấy trong các thuộc tính của mục tin.

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Unsaved Changes
vi: Thay đổi chưa lưu

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: Do you want to write all changes to the safe?
vi: Bạn có muốn ghi tất cả các thay đổi vào két không?

note: _Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Quit Without Saving
vi: Thoát mà _Không Lưu lại

note: _Cancel exiting the program
en: _Don't Quit
vi: Đừn_g Thoát

note: _Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Save and Quit
vi: _Lưu và Thoát

en: Enter search term
vi: Nhập chuỗi tìm kiếm

en: No search results
vi: Không tìm thấy kết quả nào

note: Button tooltip in selection mode to move every selected entry/group to another place
en: Move selection
vi: Di chuyển cái được chọn

note: Button tooltip in selection mode to delete every selected entry/group
en: Delete selection
vi: Xóa cái được chọn

en: Cancel
vi: Hủy

en: _Dark Theme
vi: Chủ đề _tối

en: Use dark GTK theme.
vi: Dùng chủ đề GTK tối.

en: _Hide First Start Screen
vi: Không Hiển thị _Màn hình Chạy lần đầu

en: Reopen last opened safe.
vi: Mở lại két mở cuối cùng.

en: Safe
vi: Két

en: _Save Automatically
vi: Tự động Lư_u

en: Save every change automatically.
vi: Tự động lưu mỗi khi có thay đổi.

en: Unlock
vi: Mở khóa

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember Composite _Key
vi: Nhớ Khó_a Tổ hợp

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember last used composite key.
vi: Nhớ tổ hợp khóa dùng lần cuối.

note: There are 3 unlock methods: password, keyfile, composite (password+keyfile)
en: Remember _Unlock Method
vi: Nhớ _Phương thức Mở khóa

en: Enable faster unlocking.
vi: Bật mở khóa nhanh hơn.

en: Password Generation
vi: Tạo mật khẩu

en: Password Length
vi: Độ dài mật khẩu

en: _Uppercase Characters
vi: Ký tự H_OA

en: Use uppercase characters A-Z when generating a password.
vi: Sử dụng ký tự chữ hoa A-Z khi tạo mật khẩu.

en: _Lowercase Characters
vi: Ký tự thườn_g

en: Use lowercase characters a-z when generating a password.
vi: Sử dụng ký tự chữ thường a-z khi tạo mật khẩu.

en: _Numeric Characters
vi: Ký tự chữ _số

en: Use numeric characters when generating a password.
vi: Sử dụng ký tự chữ số khi tạo mật khẩu.

en: _Special Characters
vi: Ký tự Đặc _biệt

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a password.
vi: Sử dụng ký hiệu ASCII không phải chữ và số khi tạo mật khẩu.

en: Passphrase Generation
vi: Tạo cụm từ mật khẩu

en: Passphrase Length
vi: Độ dài cụm từ mật khẩu

en: Enter Character
vi: Nhập ký tự

en: Security
vi: Bảo mật

en: Safe Lock Timeout
vi: Thời gian tối đa không dùng sẽ khóa két

en: Lock safe on idle after X minutes.
vi: Khóa két sau X phút khi hệ thống không làm gì.

en: Clear Clipboard
vi: Xóa Clipboard

en: Clear clipboard after X seconds.
vi: Xóa clipboard sau X phút.

en: _Show Password Fields
vi: _Hiển thị Trường Mật khẩu

en: Display passwords in plain text.
vi: Hiển thị mật khẩu ở dạng văn bản đọc được.

en: Clear Recent List
vi: Xóa danh sách mới dùng

en: Clear the recently opened safes list.
vi: Xóa sạch danh sách lưu các két mới mở gần đây.

note: Menubutton in headerbar for starting the safe creation process
en: _New Safe
vi: Két _mới

note: Headerbar subtitle for the keepass safe unlock screen.
en: Open Safe
vi: Mở két

en: Safe is Locked
vi: Két bị khóa

en: Enter password to unlock
vi: Nhập mật khẩu để mở khóa

en: Select keyfile to unlock
vi: Chọn tập tin khóa để mở khóa

en: _Open Keyfile
vi: Mở _Tập tin khóa

en: Enter password and select keyfile to unlock
vi: Nhập mật khẩu và chọn tập tin khóa để mở khóa

note: Composite unlock is a authentication method where both password and keyfile are required
en: Composite
vi: Hỗn hợp

en: Empty group
vi: Nhóm rỗng

en: Click on a checkbox to select
vi: Nhấn vào ô kiểm để chọn

note: Button tooltip in headerbar to open search page
en: Search
vi: Tìm kiếm

note: Button tooltip in headerbar to switch to selection mode where the user can tick password entries and groups
en: Selection Mode
vi: Chế độ chọn

en: _Save
vi: _Lưu

en: _Lock
vi: _Khóa

en: So_rting
vi: Sắp _xếp

en: _Last Added
vi: Được _thêm Lần cuối

en: Sa_fe Settings
vi: _Cài đặt Két

en: Select _All
vi: Chọn _Tất cả

en: Select _None
vi: Không chọn _Gì cả

en: D_uplicate
vi: N_hân đôi

en: _References
vi: Tù_y chọn

en: _Properties
vi: Th_uộc tính

en: _Delete
vi: _Xóa bỏ

en: New _Entry
vi: Đề _mục Mới

en: New _Group
vi: _Nhóm Mới

note: The umbrella sentence of the application on the first start screen
en: Secure Password Safe
vi: Đảm bảo an toàn cho Két giữ Mật khẩu

note: The subtitle of the umbrella sentence in the first start screen. This is a sentence which gives the user a starting point what he can do if he opens the application for the first time.
en: Securely store your passwords, notes and data. <b>Create</b> or <b>import</b> a new Keepass safe.
vi: Lưu trữ an toàn mật khẩu, ghi chú và dữ liệu của bạn. <b>Tạo</b> hoặc <b>nhập</b> một két KeePass mới.

en: Unable to Quit: Could not save Safe
vi: Không thể Thoát: Không thể lưu Két an toàn

en: Passwords do not match
vi: Mật khẩu không khớp

note: NOTE: Filechooser title for generating a new keyfile
en: Choose location for keyfile
vi: Chọn vị trí cho tập tin khóa

en: Generating…
vi: Đang tạo…

en: Clone
vi: Nhân đôi

note: NOTE: Filechooser title for choosing current used keyfile
en: Choose current keyfile
vi: Chọn tập tin khóa hiện tại

en: _Open
vi: _Mở

en: Apply…
vi: Áp dụng…

note: Encryption Algorithm
en: Unknown
vi: Không hiểu

note: NOTE: AES is a proper name
en: AES 256-bit
vi: AES 256-bít

note: NOTE: ChaCha20 is a proper name
en: ChaCha20 256-bit
vi: ChaCha20 256-bít

note: NOTE: Twofish is a proper name
en: Twofish 256-bit
vi: Twofish 256-bít

en: Attribute key already exists
vi: Khóa thuộc tính đã sẵn có

note: NOTE: Filechooser title for selecting attachment file
en: Select attachment
vi: Chọn đính kèm

en: _Add
vi: _Thêm

note: NOTE: Filechooser title for downloading an attachment
en: Save attachment
vi: Lưu phần đính kèm

en: Username copied to clipboard
vi: Đã sao chép tên người dùng vào khay nhớ tạm

en: Password copied to clipboard
vi: Đã sao chép mật khẩu vào khay nhớ tạm

en: Title not specified
vi: Chưa chỉ ra tựa đề

en: No username specified
vi: Chưa chỉ định tài khoản

note: NOTE: Filechooser title for opening an existing keepass safe kdbx file
en: Choose a Keepass safe
vi: Chọn một két Keepass

note: NOTE: KeePass + version number is a proper name, do not translate
en: KeePass 3.1/4 Database
vi: Cơ sở dữ liệu KeePass 3.1/4

en: Could not open file
vi: Không thể mở tập tin

en: Could not open file: Mime type not supported
vi: Không thể mở tập tin: Kiểu định dạng tập tin không được hỗ trợ

en: Safe already opened
vi: Cơ sở dữ liệu đã được mở rồi

note: NOTE: Filechooser title for creating a new keepass safe kdbx file
en: Choose location for Keepass safe
vi: Chọn vị trí cho két Keepass

en: _Create
vi: _Tạo

en: Operation aborted: Deleting currently active group
vi: Thao tác bị hủy: Xóa nhóm hiện đang hoạt động

en: Deletion completed
vi: Xóa xong

en: Operation aborted: Moving currently active group
vi: Thao tác bị hủy: Di chuyển nhóm hiện đang hoạt động

en: Move completed
vi: Di chuyển xong

en: Choose a keyfile
vi: Chọn một tập tin khóa

en: Choose Keyfile
vi: Chọn tập tin khóa

note: NOTE kdb is a an older format for Keepass databases.
en: The kdb format is not supported
vi: Kiểu tập tin {} ({}) không được hỗ trợ

en: Failed to unlock safe
vi: Gặp lỗi khi mở khóa két

en: Try again
vi: Thử lại

en: Safe saved
vi: Két đã được lưu

en: Could not save Safe
vi: Không thể lưu Két

en: Please wait. Another save is running.
vi: Vui lòng chờ. Đã có tiến trình lưu khác đang chạy.

note: NOTE: In-app notification to inform the user that no save is necessary because there where no changes made
en: No changes made
vi: Không tạo ra thay đổi nào

en: Copied to clipboard
vi: Đã chép vào clipboard

note: NOTE: Notification that a safe has been locked.
en: Safe locked due to inactivity
vi: Đã khóa Két do không hoạt động

en: {} Selected entry | {} Selected entries
vi[0]: {} Mục đã được chọn
