phonemgr master - en to ro translation catalogue (95 entries)

en: Cannot get contact: %s
ro: Nu s-a putut obține contactul: %s

en: Could not find contact: %s
ro: Nu s-a putut găsi contactul: %s

en: Cannot create searchable view.
ro: Nu s-a putut crea un mod de vizualizare pentru căutare.

en: Success
ro: Succes

en: An argument was invalid.
ro: Un argument nu a fost valid.

en: The address book is busy.
ro: Agenda este ocupată.

en: The address book is offline.
ro: Agenda este deconectată.

en: The address book does not exist.
ro: Agenda nu există.

en: The "Me" contact does not exist.
ro: Contactul "Eu" nu există.

en: The address book is not loaded.
ro: Agenda nu este încărcată.

en: The address book is already loaded.
ro: Agenda este deja încărcată.

en: Permission was denied when accessing the address book.
ro: Permisiunea a fost respinsă în timp ce se accesa agenda.

en: The contact was not found.
ro: Contactul nu a fost găsit.

en: This contact ID already exists.
ro: Acest ID de contact există deja.

en: The protocol is not supported.
ro: Protocolul nu este admis.

en: The operation was cancelled.
ro: Operația a fost anulată.

en: The operation could not be cancelled.
ro: Nu s-a putut anula operația.

en: The address book authentication failed.
ro: Autentificarea agendei a eșuat.

en: Authentication is required to access the address book and was not given.
ro: Pentru a accesa agenda este necesară autentificarea.

en: A secure connection is not available.
ro: Nicio conexiune securizată nu este disponibilă.

en: A CORBA error occurred whilst accessing the address book.
ro: O eroare CORBA a apărut în timp ce se accesa agenda.

en: The address book source does not exist.
ro: Sursa agendei nu există.

en: An unknown error occurred.
ro: A intervenit o eroare necunoscută.

en: GConf error: %s
ro: Eroare GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
ro: Toate erorile viitoare vor fi afișate numai în terminal.

en: The connection type used by gnome-phone-manager
ro: Tipul de conexiune folosit de gnome-phone-manager

en: The connection type used by gnome-phone-manager: Bluetooth is 0 Serial 1 is 1 Serial 2 is 2 IrDa is 3 Other connection types are 4
ro: Tipul de conexiune folosit de gnome-phone-manager: Bluetooth este 0 Serial 1 este 1 Serial 2 este 2 IrDa este 3 Alte tipuri de conexiune sunt 4

en: Bluetooth address of the device to connect to
ro: Adresa Bluetooth a dispozitivului la care să se conecteze

en: Bluetooth address of the device to connect to. Requires connection_type to be 1 to be used.
ro: Adresa Bluetooth a dispozitivului la care să se conecteze. Necesită ca „connection_type” să fie 1 pentru a fi folosit.

en: The device node for the serial device to connect to
ro: Nodul dispozitivului la care să se conecteze dispozitivul serial

en: The device node for the serial device to connect to. Requires connection_type to be 4 to be used.
ro: Nodul dispozitivului la care să se conecteze dispozitivul serial. Necesită ca „tip_conexiune” sa fie 4 pentru a fi folosit.

en: Whether to retry connecting to the mobile phone
ro: Dacă să se reîncerce conectarea la telefonul mobil

en: Whether to retry connecting to the mobile phone if the connection fails at some point.
ro: Dacă să se reîncerce conectarea la telefonul mobil dacă aceasta eșuează la un moment dat.

en: Whether to synchronise the phone clock with the computer's
ro: Dacă să se sincronizeze ceasul telefonului cu cel al calculatorului

en: Whether to synchronise the phone clock with the computer's.
ro: Dacă să se sincronizeze ceasul telefonului cu cel al calculatorului.

en: Whether to popup new messages on the desktop
ro: Dacă mesajele noi să fie deschise într-o fereastră pop-up pe desktop

en: Whether to popup new messages on the desktop as soon as they're received, as opposed to showing them when clicking on the tray icon.
ro: Dacă mesajele noi să fie deschise într-o fereastră pop-up pe desktop imediat ce sunt primite, în loc să fie afișate când este accesată iconița din zona de notificare.

en: Whether to play a sound alert when a new message comes in
ro: Dacă să fie redat un sunet atunci când un mesaj nou este primit

en: Whether to play a sound alert when a new message comes in.
ro: Dacă să fie redat un sunet atunci când un mesaj nou este primit.

en: Message Received
ro: Mesaj primit

en: You have received a message
ro: Ați primit un mesaj

en: Sender:
ro: Expeditor:

en: Date:
ro: Dată:

en: _Reply
ro: _Răspunde

en: Send Message
ro: Trimite mesaj

en: Enter your text message
ro: Introduceți mesajul text

en: _Recipient:
ro: _Destinatar:

en: _Message:
ro: _Mesaj

en: Enter the text message you want to send.
ro: Introduceți mesajul text pe care doriți sa-l trimiteți.

en: Characters left:
ro: Caractere rămase:

note: This is a receipt from the SMS server saying the message has been delivered to the recipient's phone
en: _Notify when message is delivered
ro: _Înștiințează când mesajul este livrat

en: _Send
ro: _Trimite

en: Phone Manager Preferences
ro: Preferințe manager de telefon

en: Alerting
ro: Se alertează

en: _Pop-up window for new messages
ro: Fereastră _popup pentru mesaje noi

en: Play _sound when messages arrive
ro: Redă un _sunet când se primește un mesaj

en: Interface
ro: Interfață

en: Phone Connection
ro: Conexiune telefon

en: Use Bluetooth wireless networking to connect to your phone
ro: Folosește rețele Bluetooth fără-fir pentru a conecta telefonul

en: Serial port _1 (/dev/ttyS0)
ro: Port serial _1 (/dev/ttyS0)

en: Connect using serial port 1, also known as COM1 or /dev/ttyS0
ro: Conectează folosind portul serie 1, cunoscut și drept COM1 sau /dev/ttyS0

en: Serial port _2 (/dev/ttyS1)
ro: Port serial _2 (/dev/ttyS1)

en: Connect using serial port 2, also known as COM2 or /dev/ttyS1
ro: Conectează folosind portul serial 2, cunoscut și drept COM2 sau /dev/ttyS1

en: I_nfra red (/dev/ircomm0)
ro: I_nfraroșu (/dev/ircomm0)

en: Connect using infrared communication
ro: Conectare folosind comunicarea prin infraroșu

en: Other _port
ro: Alt _port

en: Connect using an alternative serial device
ro: Conectare folosind un dispozitiv alternativ

en: Alternative device filename, e.g. /dev/ttyS3
ro: Numele fișierului pentru dispozitivul alternativ, ex. /dev/ttyS3

en: Automated Tasks
ro: Sarcini automatizate

en: Automatically _retry connections
ro: _Reîncearcă automat conectarea

en: Always try and reconnect whenever a connection is not immediately available. Use this with Bluetooth to ensure your phone connects whenever it comes in range.
ro: Încercă mereu reconectarea oricând o conexiune nu este disponibilă imediat. Folosiți acest lucru cu Bluetooth pentru a vă asigura că telefonul dumneavoastră se conectează oricând este în raza de acțiune.

en: Synchronise phone's _time and date
ro: Sincronizează ora și data _telefonului

en: Synchronise phone's time and date with the computer's clock
ro: Sincronizează ora și data telefonului cu cea a calculatorului

en: Connection
ro: Conexiune

note: Translators: "device" is a phone or a modem
en: Use this device with Phone Manager
ro: Utilizați acest dispozitiv cu Administratorul de telefoane

en: - Manage your mobile phone
ro: - Administrați-vă telefonul

note: translators: the '%s' will be substituted with '/dev/ttyS0' or similar
en: Connected to device on %s
ro: Conectat la dispozitiv pe %s

note: the ERROR signal will have been emitted, so we don't bother changing the icon ourselves at this point translators: the '%s' will be substituted with '/dev/ttyS0' or similar
en: Failed connection to device on %s
ro: Conectarea la dispozitiv pe %s a eșuat

en: Phone Manager
ro: Administrator pentru telefon.

en: Receive and send text messages from your mobile phone
ro: Primiți și trimiteți mesaje de tip text de pe telefonul mobil

en: Message arrived
ro: Mesaj primit

en: Connected
ro: Conectat

en: Connecting to phone
ro: Se conectează la telefon

en: Not connected
ro: Neconectat

en: Show model name of a specific device
ro: Afișează numele modelului unui dispozitiv specific.

en: Write the configuration file for gnokii debugging
ro: Scrie fișierul de configurare pentru depanatorul gnokii

en: Enable debug
ro: Activează depanatorul

en: Show version information and exit
ro: Arată informația despre versiune și ieși

en: gnome-phone-manager version %s
ro: gnome-phone-manager versiunea %s

en: Send and receive messages from your mobile phone.
ro: Trimiteți și primiți mesaje de pe telefonul mobil.

en: Phone Manager website
ro: Pagina web a aplicației

en: _Send Message
ro: _Trimite mesaj

en: New text message received
ro: Mesaj nou primit

en: Message too long!
ro: Mesajul este prea lung!

en: Make all warnings fatal
ro: Consideră orice avertizare ca fiind fatală
