gnome-photos master - en to bg translation catalogue (212 entries)

en: Photos
bg: Снимки

en: Access, organize and share your photos on GNOME
bg: Преглед, организиране и споделяне на снимките ви в GNOME

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
bg: Приложение за намиране, организиране и споделяне на снимки в GNOME. Предназначено е да бъде опростен и елегантен заместник на използването на файловия мениджър при работа със снимки. Лесно ретуширане, оразмеряване, редактиране и отрязване.
    Предлага постоянна интеграция с облака чрез регистрациите на GNOME.

en: You can:
bg: Получавате:

en: Automatically find all your pictures
bg: Автоматично откриване на всичките ви снимки

en: View recent local and online photos
bg: Преглед на скорошните снимки локално и онлайн

en: Access your Facebook or Flickr pictures
bg: Достъп до снимките във Facebook и Flickr

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
bg: Преглед на снимките на телевизор, лаптоп или друго устройство, предоставящо DLNA, в локалната мрежа

en: Set pictures as your desktop background
bg: Задаване на снимката като фон

en: Print photos
bg: Печат на снимки

en: Select favorites
bg: Избор на любими

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
bg: Лесно редактиране на снимките в програмата или ползване на същински редактор за по-сложни промени

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Access, organize and share photos
bg: Преглед, организиране и споделяне на снимки

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
bg: photos;pictures;снимки;изображения;картини;фотографии;

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: Window size (width and height).
bg: Размер на прозореца (широчина и височина)

en: Window position
bg: Позиция на прозореца

en: Window position (x and y).
bg: Позиция на прозореца (x и y).

en: Window maximized
bg: Максимизиран прозорец

en: Window maximized state
bg: Максимизирано състояние на прозорец

en: Show the empty state
bg: Показване на празно състояние

en: Show the application's version
bg: Извеждане на версията на програмата

en: Album
bg: Албум

en: Screenshots
bg: Снимки на екрана

en: “%s” deleted
bg: „%s“ е изтрита

en: %d item deleted | %d items deleted
bg[0]: %d елемент е изтрит
bg[1]: %d елементи са изтрити

en: Undo
bg: Отмяна

en: DLNA Renderer Devices
bg: Устройства, предоставящи DLNA

en: “%s” edited
bg: „%s“ е редактирана

en: Collection View
bg: Изглед по албуми

en: Albums
bg: Албуми

en: Favorites
bg: Любими

en: Import
bg: Внасяне

en: Search
bg: Търсене

en: No Albums Found
bg: Не са намерени албуми

en: Starred Photos Will Appear Here
bg: Тук са снимките със звездички

en: No Photos Found
bg: Няма намерени снимки

en: You can create albums from the Photos view
bg: Може да създавате албуми от изгледа със снимки

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
bg: Онлайн регистрации

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
bg: Папка със снимки

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
bg: Тук са снимките от „%s“ и „%s“.

en: Try a different search.
bg: Пробвайте различно търсене.

[ctx: dialog title]
en: Export
bg: Изнасяне

en: _Folder Name
bg: _Име на папка

en: Size
bg: Размер

en: F_ull
bg: _Пълен

en: _Reduced
bg: _Намален

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Export
bg: _Изнасяне

note: Translators: this is the estimated size of the exported image in * the form "1600×1067 (0.6 GB)".
en: %d×%d (%s)
bg: %d × %d (%s)

en: Calculating export size…
bg: Изчисляване на размера на изнесените данни…

en: Failed to export: not enough space
bg: Неуспешно изнасяне: няма достатъчно пространство

en: Failed to export
bg: Неуспешно изнасяне

en: “%s” exported
bg: „%s“ е изнесена

en: %d item exported | %d items exported
bg[0]: Изнесен е %d елемент
bg[1]: Изнесени са %d елемента

en: Analyze
bg: Анализиране

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
bg: Отваряне

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
bg: Изнасяне на папка

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Извеждане на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
bg: Навигация

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
bg: Следваща снимка

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
bg: Предишна снимка

[ctx: shortcut window]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Overview
bg: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избор на всички

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
bg: Изнасяне на избраната снимка

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
bg: Печат на избраната снимка

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
bg: Изтриване на избраните снимки

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
bg: Снимки

[ctx: shortcut window]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Export
bg: Изнасяне

[ctx: shortcut window]
en: Print
bg: Печат

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
bg: Напасване

[ctx: shortcut window]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
bg: Меню за действия

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
bg: На цял екран

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
bg: Редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
bg: Отказ

en: An album with that name already exists
bg: Вече съществува албум с това име

en: An album for that date already exists
bg: Вече съществува албум за тази дата

[ctx: dialog title]
en: Name Album
bg: Име на албум

en: Create _New
bg: Създаване на _нов

en: Add to _Existing
bg: _Добавяне към съществуващ

en: _Add
bg: _Добавяне

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
bg: Доставяне на снимки от %s

en: Fetching photos from online accounts
bg: Доставяне на снимки регистрациите онлайн

en: Your photos are being indexed
bg: Снимките бяха индексирани

en: Some photos might not be available during this process
bg: По време на този процес някои снимки може да не са достъпни

en: Oops! Unable to load “%s”
bg: „%s“ не може да се зареди

en: Local
bg: Локални

en: Click on items to select them
bg: Натиснете върху обектите, за да ги изберете.

en: %d selected | %d selected
bg[0]: %d избрана
bg[1]: %d избрани

en: Select items for import
bg: Избор на обекти за внасяне

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
bg[0]: Избор на елементи за внасяне (избран е %u)
bg[1]: Избор на елементи за внасяне (избрани са %u)

en: Back
bg: Назад

en: Select Items
bg: Избор на обекти

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Remove from favorites
bg: Премахване от „Любими“

en: Add to favorites
bg: Добавяне в „Любими“

en: Done
bg: Готово

en: _Select
bg: _Избор

en: Copyright © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 Umang Jain
bg: Авторски права © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Авторски права © 2015 – 2018 Umang Jain

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
bg: Организиране

en: Export…
bg: Изнасяне…

en: Print…
bg: Отпечатване…

en: Delete
bg: Изтриване

en: Display on…
bg: Показване на…

en: Set as Background
bg: Задаване за фон

en: Set as Lock Screen
bg: Задаване за фон на заключен екран

en: Properties
bg: Свойства

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: About Photos
bg: Относно „Снимки“

en: Printing “%s”: %s
bg: Отпечатване на „%s“: %s

en: Image Settings
bg: Настройки на изображението

en: Position
bg: Позиция

en: _Left:
bg: _Ляво:

en: _Right:
bg: _Дясно:

en: _Top:
bg: _Горе:

en: _Bottom:
bg: Д_олу:

en: C_enter:
bg: Ц_ентър:

en: None
bg: Нищо

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Both
bg: И двете

en: _Width:
bg: _Широчина:

en: _Height:
bg: _Височина:

en: _Scaling:
bg: _Мащабиране:

en: _Unit:
bg: _Единица:

en: Millimeters
bg: Милиметри

en: Inches
bg: Инчове

en: Preview
bg: Преглед

en: Edited in Photos
bg: Редактирана в „Снимки за GNOME“

en: Untouched
bg: Без ретуш

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
bg: Автор

en: Source
bg: Източник

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Date Created
bg: Дата на създаване

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
bg: Вид

en: Dimensions
bg: Размери

en: Location
bg: Позиция

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Exposure
bg: Експозиция

en: Aperture
bg: Бленда

en: Focal Length
bg: Фокусно разстояние

en: ISO Speed
bg: Скорост по ISO

en: Flash
bg: Светкавица

en: Modifications
bg: Промени

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
bg[0]: %ld × %ld пиксел
bg[1]: %ld × %ld пиксела

en: Off, did not fire
bg: Изключена, без

en: On, fired
bg: Включена, светнала

en: Discard all Edits
bg: Изчистване на всички редакции

en: Devices
bg: Устройства

en: All
bg: Всички

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
bg: Автор

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
bg: Съвпадение по

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
bg: Вид

en: Select All
bg: Избор на всички

en: Select None
bg: Изчистване на избора

en: Export
bg: Изнасяне

en: Add to Album
bg: Добавяне в албум

[ctx: dialog title]
en: Share
bg: Споделяне

en: “%s” shared
bg: „%s“ е споделена

en: E-Mail
bg: Е-поща

en: Failed to upload photo: Service not authorized
bg: Неуспешно качване на снимка, услугата не е упълномощена

en: Failed to upload photo
bg: Неуспешно качване на снимка

en: Sources
bg: Източници

en: New device discovered
bg: Открито е ново устройство

en: Import…
bg: Внасяне…

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
bg: Времето за годност на идентификацията ви за „%s“ е минало

en: Settings
bg: Настройки

en: D-Bus address to use
bg: Адрес на D-Bus, който да се ползва

en: Contrast
bg: Контраст

en: Blacks
bg: Черно

en: Saturation
bg: Наситеност

en: Shadows
bg: Сенки

en: Highlights
bg: Светлини

en: Colors
bg: Цветове

en: Free
bg: Произволно

en: Original
bg: Оригинал

en: 1×1 (Square)
bg: 1×1 (квадрат)

en: 10×8 / 5×4
bg: 10×8 / 5×4

en: 4×3 / 8×6 (1024×768)
bg: 4×3 / 8×6 (1024×768)

en: 3×2 / 6×4
bg: 3×2 / 6×4

en: Lock aspect ratio
bg: Постоянно отношение на страните

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: Portrait
bg: Портрет

en: Reset
bg: Изчистване

en: Crop
bg: Отрязване

en: Sharpen
bg: По-контрастно

en: Denoise
bg: Махане на шум

en: Enhance
bg: Подобряване

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
bg: Нищо

en: Calistoga
bg: Калистога

en: Trencin
bg: Тренчин

en: Mogadishu
bg: Могадишу

en: Caap
bg: Кап

en: Hometown
bg: Хоумтаун

en: Filters
bg: Филтри

en: Unable to find Tracker on your operating system
bg: Tracker липсва в операционната ви система

en: Unable to fetch the list of photos
bg: Списъкът със снимки не може да бъде извлечен
