gnome-photos master - en to ca translation catalogue (202 entries)

en: Photos
ca: Fotografies

en: Access, organize and share your photos on GNOME
ca: Accediu, organitzeu i compartiu les vostres fotografies amb el GNOME

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
ca: Accediu, organitzeu i compartiu les vostres fotografies amb el GNOME. Un substitut simple i elegant del gestor de fitxers en la gestió d'imatges. Milloreu, retalleu i editeu instantàniament. S'integra transparentment amb el núvol mitjançant els comptes en línia del GNOME.

en: You can:
ca: Podeu:

en: Automatically find all your pictures
ca: Trobar automàticament totes les fotografies

en: View recent local and online photos
ca: Visualitzar les fotos locals i en línia recents

en: Access your Facebook or Flickr pictures
ca: Accedir a les fotografies de Facebook o Flickr

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
ca: Visualitzar fotografies en televisors, portàtils o altres visualitzadors DNLA de la vostra xarxa

en: Set pictures as your desktop background
ca: Establir imatges com a fons de l'escriptori

en: Print photos
ca: Imprimir fotos

en: Select favorites
ca: Seleccionar les preferides

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
ca: Editar fàcilment les fotografies en l'aplicació o obrir-les en un editor més potent per a fer canvis més avançats

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Access, organize and share photos
ca: Accediu, gestioneu i compartiu fotografies

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
ca: Fotografies;Imatges;

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state
ca: Estat maximitzat de la finestra

en: Show the empty state
ca: Mostra l'estat buit

en: Show the application's version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

note: Translators: this is the default sub-directory where photos will * be imported. Translators: this is the default sub-directory where photos * will be exported. Translators: this is the name of the default album that will be * created for imported photos.
en: %-d %B %Y
ca: %-d %B del %Y

en: Album
ca: Àlbum

en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

en: “%s” deleted
ca: «%s» suprimit

en: %d item deleted | %d items deleted
ca[0]: S'ha suprimit l'element seleccionat
ca[1]: S'han suprimit els %d elements seleccionats

en: Undo
ca: Desfés

en: DLNA Renderer Devices
ca: Dispositius renderitzadors DLNA

en: “%s” edited
ca: «%s» editat

en: Collection View
ca: Vista de col·lecció

en: Albums
ca: Àlbums

en: Favorites
ca: Preferits

en: Import
ca: Importa

en: Search
ca: Cerca

en: No Albums Found
ca: No s'ha trobat cap àlbum

en: Starred Photos Will Appear Here
ca: Les fotografies destacades apareixeran aquí

en: No Photos Found
ca: No s'ha trobat cap fotografia

en: You can create albums from the Photos view
ca: Podeu crear àlbums des de la vista de fotografies

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
ca: Comptes en línia

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
ca: Carpeta d'imatges

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
ca: Les fotografies dels %s i de la %s apareixeran aquí.

en: Try a different search.
ca: Proveu amb una cerca diferent

[ctx: dialog title]
en: Export
ca: Exporta

en: _Folder Name
ca: Nom de la _carpeta

en: Size
ca: Mida

en: F_ull
ca: _Completa

en: _Reduced
ca: _Reduïda

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Export
ca: _Exporta

note: Translators: this is the estimated size of the exported image in * the form "1600×1067 (0.6 GB)".
en: %d×%d (%s)
ca: %d×%d px (%s GB)

en: Calculating export size…
ca: S'està calculant la mida d'exportació…

en: Failed to export: not enough space
ca: S'ha produït un error en exportar: no hi ha prou espai en disc

en: Failed to export
ca: S'ha produït un error en exportar

en: “%s” exported
ca: «%s» exportat

en: %d item exported | %d items exported
ca[0]: %d element exportat
ca[1]: %d elements exportats

en: Analyze
ca: Analitza

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
ca: Obre

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
ca: Carpeta d'exportació

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
ca: Fotografia següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
ca: Fotografia prèvia

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Ves enrere

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ca: Resum

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
ca: Exporta les fotografies seleccionades

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
ca: Imprimeix les fotografies seleccionades

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
ca: Suprimeix les fotografies seleccionades

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
ca: Vista fotografia

[ctx: shortcut window]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: shortcut window]
en: Export
ca: Exporta

[ctx: shortcut window]
en: Print
ca: Imprimeix

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Allunya

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
ca: Millor ajust

[ctx: shortcut window]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
ca: Menú d'acció

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
ca: Vista d'edició

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: An album with that name already exists
ca: Ja existeix un àlbum amb aquest nom

en: An album for that date already exists
ca: Ja existeix un àlbum per aquesta data

[ctx: dialog title]
en: Name Album
ca: Nom de l'àlbum

en: Create _New
ca: Crea _nou

en: Add to _Existing
ca: A_fegeix a un existent

en: _Add
ca: _Afegeix

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
ca: S'estan recollint les fotos de %s

en: Fetching photos from online accounts
ca: S'estan recollint les fotos dels comptes en línia

en: Your photos are being indexed
ca: S'estan indexant les fotografies

en: Some photos might not be available during this process
ca: Mentre duri el procés, algunes fotografies no estaran disponibles

en: Oops! Unable to load “%s”
ca: No s'ha pogut carregar «%s»

en: Click on items to select them
ca: Feu clic als elements per a seleccionar-los

en: %d selected | %d selected
ca[0]: %d seleccionat
ca[1]: %d seleccionats

en: Select items for import
ca: Selecciona els elements a importar

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
ca[0]: Selecciona els elements a importar (%u seleccionat)
ca[1]: Selecciona els elements a importar (%u seleccionats)

en: Back
ca: Enrere

en: Select Items
ca: Selecciona els elements

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: Remove from favorites
ca: Suprimeix dels preferits

en: Add to favorites
ca: Afegeix als preferits

en: Done
ca: Fet

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _OK
ca: _D'acord

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
ca: Organitza

en: Export…
ca: Exporta…

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Display on…
ca: Visualitza a…

en: Set as Background
ca: Estableix com a fons

en: Set as Lock Screen
ca: Estableix com a fons de pantalla bloqueig

en: Properties
ca: Propietats

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres

en: _Help
ca: A_juda

en: About Photos
ca: Quant al Fotografies

en: Printing “%s”: %s
ca: S'està imprimint «%s»: %s

en: Image Settings
ca: Paràmetres de la imatge

en: Position
ca: Posiciona

en: _Left:
ca: _Esquerra:

en: _Right:
ca: _Dreta:

en: _Top:
ca: Par_t superior:

en: _Bottom:
ca: Part in_ferior:

en: C_enter:
ca: _Centre:

en: None
ca: Cap

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Both
ca: Ambdós

en: _Width:
ca: Am_plada:

en: _Height:
ca: A_lçària:

en: _Scaling:
ca: _Escalat:

en: _Unit:
ca: _Unitat:

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Inches
ca: Polzades

en: Preview
ca: Previsualització

en: Edited in Photos
ca: Editat amb el Fotografies

en: Untouched
ca: Sense modificar

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
ca: Títol

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
ca: Autor

en: Source
ca: Font

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date Created
ca: Data de creació

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
ca: Tipus

en: Dimensions
ca: Mides

en: Location
ca: Ubicació

en: Camera
ca: Càmera

en: Exposure
ca: Exposició

en: Aperture
ca: Obertura

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: ISO Speed
ca: Velocitat de l'ISO

en: Flash
ca: Flaix

en: Modifications
ca: Modificacions

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
ca[0]: %ld × %ld píxel
ca[1]: %ld × %ld píxels

en: Off, did not fire
ca: Aturat, no ha disparat

en: On, fired
ca: Engegat, ha disparat

en: Discard all Edits
ca: Descarta totes les edicions

en: Devices
ca: Dispositius

en: All
ca: Tot

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
ca: Títol

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
ca: Autor

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
ca: Coincidència

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
ca: Tipus

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Export
ca: Exporta

en: Add to Album
ca: Afegeix a l'àlbum

[ctx: dialog title]
en: Share
ca: Comparteix

en: “%s” shared
ca: «%s» compartit

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: Failed to upload photo: Service not authorized
ca: S'ha produït un error en pujar una fotografia: servei no autoritzat

en: Failed to upload photo
ca: S'ha produït un error en pujar una fotografia

en: Sources
ca: Fonts

en: New device discovered
ca: S'ha descobert un nou dispositiu

en: Import…
ca: Importa…

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
ca: Les credencials %s han vençut

en: Settings
ca: Paràmetres

en: D-Bus address to use
ca: Adreça D-Bus a utilitzar

en: Blacks
ca: Negres

en: Saturation
ca: Saturació

en: Shadows
ca: Ombres

en: Highlights
ca: Ressaltats

en: Free
ca: Lliure

en: 1×1 (Square)
ca: 1×1 (quadrat)

en: Lock aspect ratio
ca: Bloqueja la relació d'aspecte

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Portrait
ca: Vertical

en: Reset
ca: Restableix

en: Crop
ca: Retalla

en: Sharpen
ca: Enfoca

en: Denoise
ca: Reducció de soroll

en: Enhance
ca: Millora

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
ca: Cap

en: Trencin
ca: Trenčín

en: Mogadishu
ca: Mogadiscio

en: Hometown
ca: Ciutat natal

en: Filters
ca: Filtres

en: Unable to find Tracker on your operating system
ca: No es pot trobar el Tracker al sistema operatiu

en: Unable to fetch the list of photos
ca: No es pot obtenir el llistat de fotografies
