gnome-photos master - en to mjw translation catalogue (45 entries)

en: Photos
mjw: Arjan

en: Access your Facebook or Flickr pictures
mjw: Facebook mate Flickr arjan chelang me

en: Set pictures as your desktop background
mjw: Arjan phan desktop anung arjan bi kok noi

en: Print photos
mjw: Arjan ke Print

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

en: Window size
mjw: Window apun

en: Window size (width and height).
mjw: Window apun (arpan pen arjon).

en: Window position (x and y).
mjw: Window position (x pen y).

note: Translators: this is the default sub-directory where photos will * be imported. Translators: this is the default sub-directory where photos * will be exported. Translators: this is the name of the default album that will be * created for imported photos.
en: %-d %B %Y
mjw: %Y %B %d

en: Search
mjw: Kiri

en: No albums found
mjw: Albums longle

en: No photos found
mjw: Arjan longle

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
mjw: Arjan folder

en: Try a different search
mjw: Kaprek kiri bor-e tha

en: _Folder Name
mjw: _Folder Men

en: Empty Trash
mjw: Dustbin pa angse

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
mjw: Dunthu Arjan

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
mjw: Aphi Arjan

[ctx: shortcut window]
en: Go back
mjw: Phi chedam

[ctx: shortcut window]
en: Search
mjw: Kiri

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
mjw: Pathe

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
mjw: Pabi

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
mjw: Chok-chit

[ctx: shortcut window]
en: Delete
mjw: Kethan

[ctx: dialog title]
en: Name Album
mjw: Album Men

en: Create _New
mjw: Kimi selam

en: Back
mjw: Aphi

en: Done
mjw: Tanglo

en: _OK
mjw: CH_OK

en: About Photos
mjw: Photos Aputhak

en: _Left:
mjw: Arvi:

en: _Right:
mjw: Ar-eh:

en: _Top:
mjw: Angsong:

en: _Bottom:
mjw: A_ber:

en: C_enter:
mjw: Ch_etim:

en: Both
mjw: Hini

en: _Width:
mjw: Arpan:

en: _Height:
mjw: Arjon:

en: Blacks
mjw: Ki-ik

en: Shadows
mjw: Harchi

en: Colors
mjw: Alir

en: Free
mjw: Kejoi

en: Enhance
mjw: Pamethu

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
mjw: Awe

en: Hometown
mjw: Rongsopi
