gnome-photos master - en to oc translation catalogue (198 entries)

en: Photos
oc: Fòtos

en: Access, organize and share your photos on GNOME
oc: Accedir, organizar e partejar vòstras fòtos amb GNOME

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
oc: Una aplicacion per accedir, organizar e partejar vòstras fòtos amb GNOME. Se vòl èsser una alternativa a l'encòp simpla e eleganta al tradicional gestionari de fichièrs per manipular las fòtos. Una integracion transparenta de la nívol es tanben ofèrta via lo gestionari dels comptes en linha GNOME.

en: You can:
oc: Podètz :

en: Automatically find all your pictures
oc: Trobatz automaticament totas vòstras fòtos

en: View recent local and online photos
oc: Veire de fòtos recentas en local o en linha

en: Access your Facebook or Flickr pictures
oc: Accedir a vòstres imatges Facebook o Flickr

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
oc: Visualizar de fòtos sus la TV, los portatius o d'autres equipament DLNA de vòstre ret local

en: Set pictures as your desktop background
oc: Definir l'imatge coma rèireplan del burèu

en: Print photos
oc: Imprimir de fòtos

en: Select favorites
oc: Seleccionar de favorits

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
oc: Modificatz facilament vòstres imatges dins l'aplicacion, o enviatz-los a un editor mai complet per de modificacions mai avançadas

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Access, organize and share photos
oc: Accedir, organizar e partejar de fòtos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
oc: fòtos;imatges;fotografia;

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Dimensions de la fenèstra (largor e nautor).

en: Window position
oc: Posicion de la fenèstra

en: Window position (x and y).
oc: Posicion de la fenèstra (en x e y).

en: Window maximized
oc: Agrandiment de la fenèstra

en: Window maximized state
oc: Nivèl d'agrandiment de la fenèstra

en: Show the empty state
oc: Afichar l'estat void

en: Show the application's version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

note: Translators: this is the default sub-directory where photos will * be imported. Translators: this is the default sub-directory where photos * will be exported. Translators: this is the name of the default album that will be * created for imported photos.
en: %-d %B %Y
oc: %e %B de %Y

en: Screenshots
oc: Capturas d'ecran

en: “%s” deleted
oc: « %s » suprimit

en: %d item deleted | %d items deleted
oc[0]: %d element suprimit
oc[1]: %d elements suprimits

en: Undo
oc: Anullar

en: DLNA Renderer Devices
oc: Periferics de rendut DLNA

en: “%s” edited
oc: « %s » editat

en: Collection View
oc: Vista colleccion

en: Favorites
oc: Favorits

en: Import
oc: Importar

en: Search
oc: Recèrca

en: No Albums Found
oc: Cap d'album pas trobat

en: Starred Photos Will Appear Here
oc: Las fòtos en favorits apareisseràn aicí

en: No Photos Found
oc: Cap de fòto pas trobada

en: You can create albums from the Photos view
oc: Podètz crear d'albums a partir de la vista Fòtos

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
oc: Comptes en linha

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
oc: Repertòri d'imatges

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
oc: Las fòtos de %s e %s apareisseràn aquí.

en: Try a different search.
oc: Ensajatz una recèrca diferenta.

[ctx: dialog title]
en: Export
oc: Exportar

en: _Folder Name
oc: Nom del _dorsièr

en: Size
oc: Talha

en: F_ull
oc: Integ_rala

en: _Reduced
oc: _Reduita

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Export
oc: _Exportar

en: Calculating export size…
oc: Calcul de la talha d'exportacion…

en: Failed to export: not enough space
oc: Impossible d'exportar : espaci tròp pichon

en: Failed to export
oc: Fracàs de l'exportacion

en: “%s” exported
oc: « %s » exportat

en: %d item exported | %d items exported
oc[0]: %d element exportat
oc[1]: %d elements exportats

en: Analyze
oc: Analisar

en: Empty Trash
oc: Voidar l'escobilhièr

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
oc: Dobrir

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
oc: Exportar lo dorsièr

[ctx: shortcut window]
en: Show help
oc: Afichar l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
oc: Navigacion

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
oc: Fòto seguenta

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
oc: Fòto precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Go back
oc: Retorn

[ctx: shortcut window]
en: Overview
oc: Vista d'ensemble

[ctx: shortcut window]
en: Search
oc: Recercar

[ctx: shortcut window]
en: Select all
oc: Seleccionar tot

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
oc: Exportar las fòtos seleccionadas

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
oc: Imprimir las fòtos seleccionadas

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
oc: Suprimir las fòtos seleccionadas

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
oc: Vista fòto

[ctx: shortcut window]
en: Edit
oc: Modificar

[ctx: shortcut window]
en: Export
oc: Exportar

[ctx: shortcut window]
en: Print
oc: Imprimir

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
oc: Zoom avant

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
oc: Talha ideala

[ctx: shortcut window]
en: Delete
oc: Suprimir

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
oc: Menú accion

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
oc: Ecran complet

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
oc: Vista modificacion

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
oc: Anullar

en: An album with that name already exists
oc: Un album amb aqueste nom existís ja

en: An album for that date already exists
oc: Un album per aquesta data existís ja

[ctx: dialog title]
en: Name Album
oc: Nom de l’album

en: Create _New
oc: Crear un novèl

en: Add to _Existing
oc: Apondre a un album _existent

en: _Add
oc: _Apondre

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
oc: Recuperacion de las fòtos dempuèi %s

en: Fetching photos from online accounts
oc: Recuperacion de las fòtos dempuèi los comptes en linha

en: Your photos are being indexed
oc: Vòstras fòtos son en cors d'indexacion

en: Some photos might not be available during this process
oc: D'unas fòtos pòdon èsser indisponiblas pendent aquesta operacion

en: Oops! Unable to load “%s”
oc: Ops ! Impossible de cargar « %s »

en: Click on items to select them
oc: Clicar suls elements per los seleccionar

en: %d selected | %d selected
oc[0]: %d seleccionat
oc[1]: %d seleccionats

en: Select items for import
oc: Seleccionar d'elements d'importar

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
oc[0]: Seleccionar los elements d'importar (%u seleccionat)
oc[1]: Seleccionar los elements d'importar (%u seleccionats)

en: Back
oc: Retorn

en: Select Items
oc: Seleccionar d'elements

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
oc: Dobrir amb %s

en: Remove from favorites
oc: Suprimir dels favorits

en: Add to favorites
oc: Apondre als favorits

en: Done
oc: Acabat

en: _Select
oc: _Seleccionar

en: _OK
oc: _D'acòrdi

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
oc: Organizar

en: Export…
oc: Exportar…

en: Print…
oc: Imprimir…

en: Delete
oc: Suprimir

en: Display on…
oc: Afichar sus…

en: Set as Background
oc: Definir coma rèireplan

en: Set as Lock Screen
oc: Definir coma ecran de verrolhatge

en: Properties
oc: Proprietats

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: _Help
oc: A_juda

en: About Photos
oc: A prepaus Fòtos

en: Printing “%s”: %s
oc: Impression de « %s » : %s

en: Image Settings
oc: Paramètres de l'imatge

en: Position
oc: Posicion

en: _Left:
oc: A Es_quèrra :

en: _Right:
oc: A _dreita :

en: _Top:
oc: A_mont :

en: _Bottom:
oc: A_val :

en: C_enter:
oc: Al _centre :

en: None
oc: Pas cap

en: Horizontal
oc: Orizontala

en: Vertical
oc: Verticala

en: Both
oc: Los dos

en: _Width:
oc: _Largor :

en: _Height:
oc: _Nautor :

en: _Scaling:
oc: Es_cala :

en: _Unit:
oc: _Unitat :

en: Millimeters
oc: Millimètres

en: Inches
oc: Poces

en: Preview
oc: Apercebut

en: Edited in Photos
oc: Modificada dins Fòtos

en: Untouched
oc: Sens modificacion

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
oc: Títol

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
oc: Autor

en: Source
oc: Provenéncia

en: Date Modified
oc: Data de modificacion

en: Date Created
oc: Data de creacion

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
oc: Tipe

en: Location
oc: Emplaçament

en: Camera
oc: Aparelh

en: Exposure
oc: Exposicion

en: Aperture
oc: Dobertura

en: Focal Length
oc: Distància focala

en: ISO Speed
oc: Velocitat ISO

en: Modifications
oc: Modificacions

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
oc[0]: %ld × %ld pixèl
oc[1]: %ld × %ld pixèls

en: Off, did not fire
oc: Atudat, s'es pas desenclavat

en: On, fired
oc: Alucat, s'es desenclavat

en: Discard all Edits
oc: Abandonar totas las modificacions

en: Devices
oc: Periferics

en: All
oc: Totas

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
oc: Títol

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
oc: Autor

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
oc: Correspondéncia

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
oc: Tipe

en: Select All
oc: Seleccionar tot

en: Select None
oc: Seleccionar pas res

en: Export
oc: Exportar

en: Add to Album
oc: Apondre a l'album

[ctx: dialog title]
en: Share
oc: Partiment

en: “%s” shared
oc: « %s » partejat

en: E-Mail
oc: Corrièl

en: Failed to upload photo: Service not authorized
oc: Fracàs al moment del mandadís de la fòto : lo servici es pas autorizat

en: Failed to upload photo
oc: Fracàs del mandadís de la fòto

en: Sources
oc: Provenéncias

en: New device discovered
oc: Periferic novèl descobèrt

en: Import…
oc: Importar…

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
oc: Las informacions d'identificacion %s an expirat

en: Settings
oc: Paramètres

en: D-Bus address to use
oc: Adreça D-Bus d'utilizar

en: Contrast
oc: Contraste

en: Blacks
oc: Negres

en: Saturation
oc: Saturacion

en: Shadows
oc: Ombras

en: Highlights
oc: Susbrilhança

en: Free
oc: Gratuit

en: 1×1 (Square)
oc: 1×1 (Carrat)

en: Lock aspect ratio
oc: Verrolhar las proporcions

en: Landscape
oc: Païsatge

en: Portrait
oc: Retrach

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Crop
oc: Decopatge

en: Sharpen
oc: Aumentar la netetat

en: Denoise
oc: Desbruitar

en: Enhance
oc: Melhorament

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
oc: Pas cap

en: Caap
oc: Lo Cap

en: Hometown
oc: Vila d'origina

en: Filters
oc: Filtres

en: Unable to find Tracker on your operating system
oc: Impossible de trobar Tracker dins vòstre sistèma operatiu

en: Unable to fetch the list of photos
oc: Impossible de recuperar la lista de las fòtos
