gnome-photos master - en to pa translation catalogue (209 entries)

en: Photos
pa: ਫ਼ੋਟੋ

en: Access, organize and share your photos on GNOME
pa: ਗਨੋਮ ਉੱਤੇ ਆਪਣੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋ ਵਰਤੋਂ, ਪਰਬੰਧ ਕਰੋ ਅਤੇ ਸਾਂਝੀਆਂ ਕਰੋ

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
pa: ਗਨੋਮ ਵਿੱਚ ਤੁਹਾਡੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋ ਲਈ ਪਹੁੰਚ, ਉਹਨਾਂ ਦਾ ਪਰਬੰਧ ਅਤੇ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ। ਇਸ ਨੂੰ ਫ਼ੋਟੋ ਦਾ ਪਰਬੰਧ ਕਰਨ ਲਈ ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਦੀ ਬਜਾਏ ਸੌਖਾ ਤੇ ਸਧਾਰਨ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਤਿਆਰ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ। ਝਲਕ ਵਿੱਚ ਸੁਧਾਰੋ, ਕਰੋਪ ਕਰੋ ਅਤੇ ਸੋਧੋ। ਗਨੋਮ ਆਨਲਾਈਨ ਖਾਤਿਆਂ ਰਾਹੀਂ ਕਲਾਉਡ ਜੋੜ ਨੂੰ ਵੀ ਸੌਖਾ ਬਣਾਇਆ ਗਿਆ ਹੈ।

en: You can:
pa: ਤੁਸੀਂ:

en: Automatically find all your pictures
pa: ਆਪਣੀਆਂ ਸਾਰੀਆਂ ਤਸਵੀਰਾਂ ਨੂੰ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਲੱਭੋ

en: View recent local and online photos
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਲੋਕਲ ਤੇ ਆਨਲਾਈਨ ਫ਼ੋਟੋ ਵੇਖੋ

en: Access your Facebook or Flickr pictures
pa: ਆਪਣੀ ਫੇਸਬੁੱਕ ਜਾਂ ਫਲਿੱਕਰ ਤਸਵੀਰਾਂ ਵਰਤੋਂ

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
pa: ਫ਼ੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਟੀਵੀ, ਲੈਪਟਾਪ ਜਾਂ ਤੁਹਾਡੇ ਲੋਕਲ ਨੈੱਟਵਰਕ ਉੱਤੇ DLNA ਰੈਂਡਰ ਉੱਤੇ ਵੇਖ ਸਕਦੇ ਹੋ

en: Set pictures as your desktop background
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ ਨੂੰ ਆਪਣੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਵਜੋਂ ਲਗਾਓ

en: Print photos
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

en: Select favorites
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਚੁਣੋ

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
pa: ਐਪ ਵਿੱਚ ਆਪਣੀਆਂ ਤਸਵੀਰਾਂ ਨੂੰ ਸੌਖੀ ਤਰ੍ਹਾਂ ਸੋਧੋ ਜਾਂ ਹੋਰ ਤਕਨੀਕੀ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਲਈ ਪੂਰੇ ਫੀਚਰ ਵਾਲੇ ਐਡੀਟਰ ਲਈ ਭੇਜੋ

en: The GNOME Project
pa: ਗਨੋਮ ਪਰੋਜੈੱਕਟ

en: Access, organize and share photos
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਵਰਤੋਂ, ਪਰਬੰਧ ਕਰੋ ਅਤੇ ਸਾਂਝੀਆਂ ਕਰੋ

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
pa: ਫ਼ੋਟੋ;ਤਸਵੀਰਾਂ;

en: Window size
pa: ਵਿੰਡੋ ਆਕਾਰ

en: Window size (width and height).
pa: ਵਿੰਡੋ ਆਕਾਰ (ਚੌੜਾਈ ਅਤੇ ਉਚਾਈ)

en: Window position
pa: ਵਿੰਡੋ ਸਥਿਤੀ

en: Window position (x and y).
pa: ਵਿੰਡੋ ਸਥਿਤੀ (x ਅਤੇ y)

en: Window maximized
pa: ਵਿੰਡੋ ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਕੀਤੀ

en: Window maximized state
pa: ਵਿੰਡੋ ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਆਕਾਰ ਸਥਿਤੀ

en: Show the empty state
pa: ਖਾਲੀ ਹਾਲਤ ਵੇਖਾਓ

en: Show the application's version
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦਾ ਵਰਜ਼ਨ ਵੇਖੋ

en: Album
pa: ਐਲਬਮ

en: Screenshots
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ

en: “%s” deleted
pa: “%s” ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ

en: %d item deleted | %d items deleted
pa[0]: %d ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ
pa[1]: %d ਆਈਟਮਾਂ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ

en: Undo
pa: ਵਾਪਸ

en: DLNA Renderer Devices
pa: DLNA ਰੈਂਡਰਰ ਜੰਤਰ

en: “%s” edited
pa: “%s” ਨੂੰ ਸੋਧਿਆ ਗਿਆ

en: Collection View
pa: ਭੰਡਾਰ ਝਲਕ

en: Albums
pa: ਐਲਬਮਾਂ

en: Favorites
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ

en: Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: No Albums Found
pa: ਕੋਈ ਐਲਬਮ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Starred Photos Will Appear Here
pa: ਤਾਰਾ ਲੱਗੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋ ਇੱਥੇ ਦਿਖਾਈ ਦੇਣਗੀਆਂ

en: No Photos Found
pa: ਕੋਈ ਫ਼ੋਟੋ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: You can create albums from the Photos view
pa: ਤੁਸੀਂ ਫ਼ੋਟੋ ਝਲਕ ਤੋਂ ਐਲਬਮਾਂ ਬਣਾ ਸਕਦੇ ਹੋ

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
pa: ਆਨਲਾਈਨ ਖਾਤੇ

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ ਫੋਲਡਰ

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
pa: %s ਅਤੇ %s ਤੋਂ ਤੁਹਾਡੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋ ਇੱਥੇ ਦਿਖਾਈ ਦੇਣਗੀਆਂ।

en: Try a different search.
pa: ਹੋਰ ਕੋਈ ਖੋਜ ਕਰਕੇ ਵੇਖੋ।

[ctx: dialog title]
en: Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: _Folder Name
pa: ਫੋਲਡਰ ਨਾਂ(_F)

en: Size
pa: ਅਕਾਰ

en: F_ull
pa: ਪੂਰਾ(_u)

en: _Reduced
pa: ਘਟਾਇਆ(_R)

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ(_I)

en: Calculating export size…
pa: ...ਐਕਸਪੋਰਟ ਆਕਾਰ ਪਤਾ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Failed to export: not enough space
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: ਲੋੜੀਂਦੀ ਥਾਂ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Failed to export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: “%s” exported
pa: “%s” ਨੂੰ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕੀਤਾ

en: %d item exported | %d items exported
pa[0]: %d ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕੀਤਾ
pa[1]: %d ਆਈਟਮਾਂ ਨੂੰ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕੀਤਾ

en: Analyze
pa: ਵਿਸ਼ਲੇਸ਼ਣ

en: Empty Trash
pa: ਰੱਦੀ ਨੂੰ ਖਾਲੀ ਕਰੋ

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਫੋਲਡਰ

[ctx: shortcut window]
en: General
pa: ਆਮ

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pa: ਮਦਦ ਵੇਖਾਓ

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pa: ਬਾਹਰ

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
pa: ਅਗਲੀ ਫ਼ੋਟੋ

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
pa: ਪਿਛਲੀ ਫ਼ੋਟੋ

[ctx: shortcut window]
en: Go back
pa: ਪਿੱਛੇ ਜਾਓ

[ctx: shortcut window]
en: Overview
pa: ਸਾਰ

[ctx: shortcut window]
en: Search
pa: ਖੋਜੋ

[ctx: shortcut window]
en: Select all
pa: ਸਭ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
pa: ਚੁਣੀ ਫ਼ੋਟੋ ਨੂੰ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
pa: ਚੁਣੀ ਫ਼ੋਟੋ ਨੂੰ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
pa: ਚੁਣੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋਆਂ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਦੀ ਝਲਕ

[ctx: shortcut window]
en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

[ctx: shortcut window]
en: Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

[ctx: shortcut window]
en: Print
pa: ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
pa: ਜ਼ੂਮ ਇਨ

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
pa: ਜ਼ੂਮ ਆਉਟ

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
pa: ਉੱਤਮ ਫਿੱਟ

[ctx: shortcut window]
en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਮੇਨੂ

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
pa: ਝਲਕ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: An album with that name already exists
pa: ਉਸ ਨਾਂ ਨਾਲ ਐਲਬਮ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

en: An album for that date already exists
pa: ਉਸ ਤਾਰੀਖ ਲਈ ਐਲਬਮ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

[ctx: dialog title]
en: Name Album
pa: ਨਾਂ ਐਲਬਮ

en: Create _New
pa: ਨਵਾਂ ਬਣਾਓ(_N)

en: Add to _Existing
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ(_E)

en: _Add
pa: ਸ਼ਾਮਲ(_A)

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
pa: '%s' ਤੋਂ ਫ਼ੋਟੋ ਲਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Fetching photos from online accounts
pa: ਆਨਲਾਈਨ ਅਕਾਊਂਟਾਂ ਤੋਂ ਫ਼ੋਟੋ ਲਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Your photos are being indexed
pa: ਤੁਹਾਡੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋ ਦਾ ਇੰਡੈਕਸ ਤਿਆਰ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Some photos might not be available during this process
pa: ਕੁਝ ਫ਼ੋਟੋ ਇਸ ਕਾਰਵਾਈ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਸ਼ਾਇਦ ਉਪਲੱਬਧ ਨਾ ਹੋਣ

en: Oops! Unable to load “%s”
pa: ਓਹ! “%s” ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Local
pa: ਲੋਕਲ

en: Click on items to select them
pa: ਆਈਟਮਾਂ ਨੂੰ ਚੁਣਨ ਲਈ ਉਹਨਾਂ ਉੱਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ

en: %d selected | %d selected
pa[0]: %d ਚੁਣੀ
pa[1]: %d ਚੁਣੀਆਂ

en: Select items for import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਲਈ ਚੀਜ਼ਾਂ ਚੁਣੋ

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
pa[0]: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਆਈਟਮਾਂ ਚੁਣੋ (%u ਚੁਣੀ)
pa[1]: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਆਈਟਮਾਂ ਚੁਣੋ (%u ਚੁਣੀਆਂ)

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Select Items
pa: ਆਈਟਮਾਂ ਚੁਣੋ

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
pa: %s ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Remove from favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ

en: Add to favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ

en: Done
pa: ਮੁਕੰਮਲ

en: _Select
pa: ਚੁਣੋ(_S)

en: Copyright © 2012 – 2019 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 Umang Jain
pa: Copyright © 2012 – 2019 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 ਉਮੰਗ ਜੈਨ

en: _OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ(_O)

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
pa: ਪਰਬੰਧ

en: Export…
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ…

en: Print…
pa: …ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Display on…
pa: ...ਉੱਤੇ ਵੇਖਾਓ

en: Set as Background
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਬਣਾਓ

en: Set as Lock Screen
pa: ਲਾਕ ਸਕਰੀਨ ਵਜੋਂ ਲਗਾਓ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

en: Keyboard Shortcuts
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

en: _Help
pa: ਮੱਦਦ(_H)

en: About Photos
pa: ਫੋਟੋ ਬਾਰੇ

en: Printing “%s”: %s
pa: “%s” ਨੂੰ ਪਰਿੰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ: %s

en: Image Settings
pa: ਚਿੱਤਰ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Position
pa: ਸਥਿਤੀ

en: _Left:
pa: ਖੱਬੇ(_L):

en: _Right:
pa: ਸੱਜੇ(_R):

en: _Top:
pa: ਉੱਤੇ(_T):

en: _Bottom:
pa: ਹੇਠਾਂ(_B):

en: C_enter:
pa: ਸੈਂਟਰ(_e):

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Horizontal
pa: ਹਰੀਜੱਟਲ

en: Vertical
pa: ਵਰਟੀਕਲ

en: Both
pa: ਦੋਵੇਂ

en: _Width:
pa: ਚੌੜਾਈ(_W):

en: _Height:
pa: ਉਚਾਈ(_H):

en: _Scaling:
pa: ਸਕੇਲਿੰਗ(_S):

en: _Unit:
pa: ਯੂਨਿਟ(_U):

en: Millimeters
pa: ਮਿਲੀਮੀਟਰ

en: Inches
pa: ਇੰਚ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Edited in Photos
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਵਿੱਚ ਸੋਧੀ

en: Untouched
pa: ਨਾ-ਛੋਹਿਆ

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: Source
pa: ਸਰੋਤ

en: Date Modified
pa: ਸੋਧ ਤਾਰੀਖ

en: Date Created
pa: ਬਣਾਉਣ ਮਿਤੀ

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Dimensions
pa: ਮਾਪ

en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: Camera
pa: ਕੈਮਰਾ

en: Exposure
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ

en: Aperture
pa: ਅਪਰਚਰ

en: Focal Length
pa: ਫੋਕਲ ਲੰਬਾਈ

en: ISO Speed
pa: ISO ਸਪੀਡ

en: Flash
pa: ਫਲੈਸ਼

en: Modifications
pa: ਸੋਧਾਂ

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
pa[0]: %ld × %ld ਪਿਕਸਲ
pa[1]: %ld × %ld ਪਿਕਸਲ

en: Off, did not fire
pa: ਬੰਦ, ਨਹੀਂ ਚੱਲੀ

en: On, fired
pa: ਚਾਲੂ, ਫਾਇਰਡ

en: Discard all Edits
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਸੋਧਾਂ ਅਣਡਿੱਠੀਆਂ ਕਰੋ

en: Devices
pa: ਡਿਵਾਈਸ

en: All
pa: ਸਭ

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
pa: ਲੇਖਕ

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
pa: ਮਿਲਦਾ

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Select All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ

en: Select None
pa: ਕੋਈ ਨਾ ਚੁਣੋ

en: Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Add to Album
pa: ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਿਲ

[ctx: dialog title]
en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: “%s” shared
pa: “%s” ਨੂੰ ਸਾਂਝਾ ਕੀਤਾ

en: E-Mail
pa: ਈ-ਮੇਲ

en: Failed to upload photo: Service not authorized
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਅੱਪਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ: ਸੇਵਾ ਪਰਮਾਣਿਤ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Failed to upload photo
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਅੱਪਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Sources
pa: ਸਰੋਤ

en: New device discovered
pa: ਨਵੇਂ ਡਿਵਾਈਸ ਖੋਜੇ ਗਏ

en: Import…
pa: …ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
pa: ਤੁਹਾਡੇ %s ਸਨਦ ਦੀ ਮਿਆਦ ਪੁੱਗੀ ਹੈ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: D-Bus address to use
pa: ਵਰਤਣ ਲਈ D-Bus ਸਿਰਨਾਵਾਂ

en: Contrast
pa: ਕਨਟਰਾਸਟ

en: Blacks
pa: ਬਲੈਕ

en: Saturation
pa: ਸੰਤ੍ਰਿਪਤਾ

en: Shadows
pa: ਛਾਵਾਂ

en: Highlights
pa: ਉਘਾੜੋ

en: Colors
pa: ਰੰਗ

en: Free
pa:  ਖਾਲੀ

en: Original
pa: ਅਸਲ

en: 1×1 (Square)
pa: 1×1 (ਵਰਗ)

en: Lock aspect ratio
pa: ਆਕਾਰ ਅਨੁਪਾਤ ਨੂੰ ਸਥਿਰ ਰੱਖੋ

en: Landscape
pa: ਲੈਂਡਸਕੇਪ

en: Portrait
pa: ਪੋਰਟਰੇਟ

en: Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Crop
pa: ਕਰੋਪ ਕਰੋ

en: Sharpen
pa: ਤਿੱਖਾਪਨ

en: Denoise
pa: ਨੋਵਾਇਸ ਨੂੰ ਹਟਾਓ

en: Enhance
pa: ਵਾਧਾ ਕਰੋ

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Calistoga
pa: ਕਲੀਸਟੋਗਾ

en: Trencin
pa: ਟਰੇਂਚਿਨ

en: Mogadishu
pa: ਮੋਗਾਡਿਸ਼ੂ

en: Caap
pa: ਕੀਪ

en: Hometown
pa: ਜੱਦੀ ਸ਼ਹਿਰ

en: Filters
pa: ਫਿਲਟਰ

en: Unable to find Tracker on your operating system
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਓਪਰੇਟਿੰਗ ਸਿਸਟਮ ਉੱਤੇ ਟਰੈਕਰ ਲੱਭਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ

en: Unable to fetch the list of photos
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਦੀ ਸੂਚੀ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ
