gnome-photos master - en to sk translation catalogue (204 entries)

en: Photos
sk: Fotografie

en: Access, organize and share your photos on GNOME
sk: Pristupujte k vašim fotografiám, organizujte a sprístupňujte ich v prostredí GNOME

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
sk: Pristupujte, organizujte a zdieľajte vaše fotografie v prostredí GNOME. Jednoduchá a elegantná náhrada za používanie správcu súborov pri práci s fotografiami. V rýchlosti vylepšujte, orezávajte a upravujte. Samozrejmosťou je prepojenie s cloudom prostredníctvom Účtov služieb pre GNOME.

en: You can:
sk: Môžete:

en: Automatically find all your pictures
sk: Automaticky nájsť všetky vaše obrázky

en: View recent local and online photos
sk: Zobraziť nedávne miestne a internetové fotografie

en: Access your Facebook or Flickr pictures
sk: Pristupovať k vašim obrázkom na službách Facebook alebo Flickr

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
sk: Zobraziť fotografie na TV, notebooku alebo inom DLNA prehrávači vo vašej miestnej sieti

en: Set pictures as your desktop background
sk: Nastavovať obrázky ako pozadie pracovnej plochy

en: Print photos
sk: Tlačiť fotografie

en: Select favorites
sk: Vybrať obľúbené fotografie

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
sk: Jednoducho upravovať vaše obrázky v aplikácii, alebo odosielať do plne funkčného editora pre pokročilejšie úpravy

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Access, organize and share photos
sk: Pristupuje, organizuje a sprístupňuje fotografie

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
sk: Fotografie;Obrázky;

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Veľkosť okna (šírka a výška).

en: Window position
sk: Pozícia okna

en: Window position (x and y).
sk: Pozícia okna (x a y).

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Maximalizovaný stav okna

en: Show the empty state
sk: Zobrazí prázdny stav

en: Show the application's version
sk: Zobrazí verziu aplikácie

note: Translators: this is the default sub-directory where photos will * be imported. Translators: this is the default sub-directory where photos * will be exported. Translators: this is the name of the default album that will be * created for imported photos.
en: %-d %B %Y
sk: %-d. %B %Y

en: Screenshots
sk: Snímky obrazovky

en: “%s” deleted
sk: Súbor „%s“ odstránený

en: %d item deleted | %d items deleted
sk[0]: %d položiek odstránených
sk[1]: %d položka odstránená
sk[2]: %d položky odstránené

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: DLNA Renderer Devices
sk: Vykresľovacie zariadenia DLNA

en: “%s” edited
sk: Súbor „%s“ upravený

en: Collection View
sk: Zobrazenie zbierky

en: Albums
sk: Albumy

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Import
sk: Importovať

en: Search
sk: Hľadať

en: No Albums Found
sk: Nenašli sa žiadne albumy

en: Starred Photos Will Appear Here
sk: Tu budú zobrazené fotografie označené hviezdičkou

en: No Photos Found
sk: Nenašli sa žiadne fotografie

en: You can create albums from the Photos view
sk: Môžete vytvárať albumy zo zobrazenia fotografií

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
sk: účtov služieb

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
sk: priečinka Obrázky

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
sk: Tu budú zobrazené fotografie z vašich %s a %s.

en: Try a different search.
sk: Skúste vyhľadať niečo iné.

[ctx: dialog title]
en: Export
sk: Exportovanie

en: _Folder Name
sk: Názov _priečinka

en: Size
sk: Veľkosť

en: F_ull
sk: Pl_ná

en: _Reduced
sk: Z_redukovaná

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Export
sk: _Exportovať

en: Calculating export size…
sk: Vypočítava sa veľkosť exportu…

en: Failed to export: not enough space
sk: Zlyhalo exportovanie: nedostatok miesta

en: Failed to export
sk: Zlyhalo exportovanie

en: “%s” exported
sk: Súbor „%s“ exportovaný

en: %d item exported | %d items exported
sk[0]: %d položiek exportovaných
sk[1]: %d položka exportovaná
sk[2]: %d položky exportované

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť Kôš

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
sk: Otvoriť

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
sk: Exportovať priečinok

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
sk: Nasledujúca fotografia

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
sk: Predchádzajúca fotografia

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejdenie späť

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadanie

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Výber všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
sk: Export vybranej fotografie

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
sk: Tlač vybranej fotografie

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
sk: Odstránenie vybratej fotografie

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
sk: Pohľad fotografie

[ctx: shortcut window]
en: Edit
sk: Úprava

[ctx: shortcut window]
en: Export
sk: Exportovanie

[ctx: shortcut window]
en: Print
sk: Tlač

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Priblíženie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Oddialenie

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
sk: Najlepšia veľkosť

[ctx: shortcut window]
en: Delete
sk: Odstránenie

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
sk: Ponuka akcií

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
sk: Pohľad úprav

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
sk: Zrušenie

en: An album with that name already exists
sk: Album s týmto názvom už existuje

en: An album for that date already exists
sk: Album pre tento dátum už existuje

[ctx: dialog title]
en: Name Album
sk: Pomenovanie albumu

en: Create _New
sk: Vytvoriť _nový

en: Add to _Existing
sk: Pridať do _existujúceho

en: _Add
sk: _Pridať

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
sk: Získavajú sa fotografie zo služby %s

en: Fetching photos from online accounts
sk: Získavajú sa fotografie z účtov služieb

en: Your photos are being indexed
sk: Prebieha indexovanie vašich fotografií

en: Some photos might not be available during this process
sk: Niektoré fotografie nemusia byť počas tohoto procesu dostupné

en: Oops! Unable to load “%s”
sk: Ale nie! Nepodarilo sa načítať fotografiu „%s“

en: Local
sk: Miestne

en: Click on items to select them
sk: Kliknutím na položku ju vyberiete

en: %d selected | %d selected
sk[0]: %d vybratých
sk[1]: %d vybratá
sk[2]: %d vybraté

en: Select items for import
sk: Vyberte položky na importovanie

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
sk[0]: Vyberte položky na importovanie (%u vybraných)
sk[1]: Vyberte položky na importovanie (%u vybraná)
sk[2]: Vyberte položky na importovanie (%u vybrané)

en: Back
sk: Späť

en: Select Items
sk: Vyberie položky

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
sk: Otvoriť pomocou programu %s

en: Remove from favorites
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Add to favorites
sk: Pridá medzi obľúbené

en: Done
sk: Dokončiť

en: _Select
sk: Vyb_rať

en: Copyright © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 Umang Jain
sk: Autorské práva © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Autorské práva © 2015 – 2018 Umang Jain

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
sk: Organizovanie

en: Export…
sk: Exportovať…

en: Print…
sk: Tlačiť…

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Display on…
sk: Zobraziť na…

en: Set as Background
sk: Nastaviť ako pozadie plochy

en: Set as Lock Screen
sk: Nastaviť ako uzamknutú obrazovku

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: About Photos
sk: O aplikácii Fotografie

en: Printing “%s”: %s
sk: Tlačí sa „%s“: %s

en: Image Settings
sk: Nastavenia obrázka

en: Position
sk: Pozícia

en: _Left:
sk: _Vľavo:

en: _Right:
sk: V_pravo:

en: _Top:
sk: _Hore:

en: _Bottom:
sk: _Dole:

en: C_enter:
sk: Vystr_ediť:

en: None
sk: Nijako

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Both
sk: Vodorovne aj zvislo

en: _Width:
sk: Ší_rka:

en: _Height:
sk: _Výška:

en: _Scaling:
sk: _Mierka:

en: _Unit:
sk: _Jednotky:

en: Millimeters
sk: Milimetre

en: Inches
sk: Palce

en: Preview
sk: Náhľad

en: Edited in Photos
sk: Upravená aplikáciou Fotografie

en: Untouched
sk: Neupravená

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
sk: Názov

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
sk: Autor

en: Source
sk: Zdroj

en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
sk: Typ

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Camera
sk: Fotoaparát

en: Exposure
sk: Expozícia

en: Aperture
sk: Clona

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: ISO Speed
sk: Citlivosť ISO

en: Flash
sk: Blesk

en: Modifications
sk: Úpravy

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
sk[0]: %ld × %ld pixelov
sk[1]: %ld × %ld pixel
sk[2]: %ld × %ld pixely

en: Off, did not fire
sk: Vypnutý, nepoužitý

en: On, fired
sk: Zapnutý, použitý

en: Discard all Edits
sk: Zahodiť všetky úpravy

en: Devices
sk: Zariadenia

en: All
sk: Všetko

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
sk: Názov

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
sk: Autor

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
sk: Porovnávať

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
sk: Typ

en: Select All
sk: Vybrať všetky

en: Select None
sk: Zrušiť výber

en: Export
sk: Exportovanie

en: Add to Album
sk: Pridať do albumu

[ctx: dialog title]
en: Share
sk: Sprístupnenie

en: “%s” shared
sk: Fotografia „%s“ zdieľaná

en: E-Mail
sk: E-mail

en: Failed to upload photo: Service not authorized
sk: Zlyhalo odovzdanie fotografie: Totožnosť služby nebola overená

en: Failed to upload photo
sk: Zlyhalo odovzdanie fotografie

en: Sources
sk: Zdroje

en: New device discovered
sk: Bolo zistené nové zariadenie

en: Import…
sk: Importovať…

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
sk: Vaše poverenia účtu služby %s vypršali

en: Settings
sk: Nastaveniach

en: D-Bus address to use
sk: Adresa zbernice D-Bus, ktorá sa má použiť

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Blacks
sk: Čierna

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Shadows
sk: Tiene

en: Highlights
sk: Zvýraznenia

en: Colors
sk: Farby

en: Free
sk: Voľný

en: Original
sk: Pôvodný

en: 1×1 (Square)
sk: 1×1 (štvorec)

en: Lock aspect ratio
sk: Uzamknúť pomer strán

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Crop
sk: Orezať

en: Sharpen
sk: Doostrenie

en: Denoise
sk: Odstránenie šumu

en: Enhance
sk: Vylepšiť

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
sk: Žiadny

en: Trencin
sk: Trenčín

en: Filters
sk: Filtre

en: Unable to find Tracker on your operating system
sk: Nie je možné nájsť nástroj Sledovač vo vašom operačnom systéme

en: Unable to fetch the list of photos
sk: Nepodarilo sa získať zoznam fotografií
