gnome-photos master - en to sl_SI translation catalogue (205 entries)

en: Photos
sl_SI: Fotografije

en: Access, organize and share your photos on GNOME
sl_SI: Urejanje in izmenjava fotografij za namizje GNOME

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
sl_SI: Enostaven program za urejanje in izmenjavo fotografij na namizju GNOME. Ustvarjen je z namenom, da zamenja običajni upravljalnik datotek pri urejanju fotografij. Program podpira tudi objavljanje fotografij v oblak prek spletnih računov GNOME.

en: You can:
sl_SI: S programom je mogoče:

en: Automatically find all your pictures
sl_SI: samodejno poiskati slike na različnih mestih

en: View recent local and online photos
sl_SI: Pregled nedavnih krajevnih in spletnih fotografij

en: Access your Facebook or Flickr pictures
sl_SI: dostop do slik na družbenih omrežjih Facebook ali Flickr

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
sl_SI: pregledovati slike na TV, računalniku in na drugih izrisovalnikih DLNA na omrežju

en: Set pictures as your desktop background
sl_SI: nastaviti sliko kot ozadje namizja

en: Print photos
sl_SI: Natisni fotografije

en: Select favorites
sl_SI: Izberi priljubljeno

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
sl_SI: Enostavno urejanje slik in podpora za napredne možnosti urejevalnika

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Access, organize and share photos
sl_SI: Urejanje in izmenjava fotografij.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
sl_SI: Fotografije; Slike;Photo;Picture;urejanje;

en: Window size
sl_SI: Velikost okna

en: Window size (width and height).
sl_SI: Velikost okna (širina in višina).

en: Window position
sl_SI: Položaj okna

en: Window position (x and y).
sl_SI: Položaj okna (osi x in y).

en: Window maximized
sl_SI: Razpeto okno

en: Window maximized state
sl_SI: Razpeto glavno okno

en: Show the empty state
sl_SI: Pokaži prazno stanje

en: Show the application's version
sl_SI: Pokaži različico programa

en: Screenshots
sl_SI: Zajete slike

en: “%s” deleted
sl_SI: Slika »%s« je izbrisana.

en: %d item deleted | %d items deleted
sl_SI[0]: %d predmetov je izbrisanih
sl_SI[1]: %d predmet je izbrisan
sl_SI[2]: %d predmeta sta izbrisana
sl_SI[3]: %d predmeti so izbrisani

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: DLNA Renderer Devices
sl_SI: Naprave izrisovalnika DLNA

en: “%s” edited
sl_SI: Slika »%s« je spremenjena.

en: Collection View
sl_SI: Pogled zbirke

en: Albums
sl_SI: Albumi

en: Favorites
sl_SI: Priljubljeno

en: Import
sl_SI: Uvozi

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: No Albums Found
sl_SI: Ni najdenih albumov

en: Starred Photos Will Appear Here
sl_SI: Na tem mestu bodo prikazane slike z zvezdico

en: No Photos Found
sl_SI: Ni najdenih fotografij

en: You can create albums from the Photos view
sl_SI: Albume je mogoče ustvariti v pogledu slik

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
sl_SI: Spletni računi

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
sl_SI: Mapa s slikami

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
sl_SI: Na tem mestu bodo prikazane slike iz %s in %s.

en: Try a different search.
sl_SI: Poskusite z drugačnim iskalnim nizom.

[ctx: dialog title]
en: Export
sl_SI: Izvoz

en: _Folder Name
sl_SI: _Ime mape

en: Size
sl_SI: Velikost

en: F_ull
sl_SI: _Polno

en: _Reduced
sl_SI: _Pomanjšano

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Export
sl_SI: _Izvozi

en: Calculating export size…
sl_SI: Preračunavanje velikosti izvoza …

en: Failed to export: not enough space
sl_SI: Izvoz je spodletel: ni dovolj prostora

en: Failed to export
sl_SI: Izvoz je spodletel

en: “%s” exported
sl_SI: Slika »%s« je izvožena.

en: %d item exported | %d items exported
sl_SI[0]: %d predmetov je izvoženih
sl_SI[1]: %d predmet je izvožen
sl_SI[2]: %d predmeta sta izvožena
sl_SI[3]: %d predmeti je izvoženi

en: Analyze
sl_SI: Preuči

en: Empty Trash
sl_SI: Izprazni smeti

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
sl_SI: Odpri

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
sl_SI: Izvozna mapa

note: Translators: this is the fallback title in the form * "Facebook — 2nd January 2013".
en: %s — %s
sl_SI: %s – %s

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sl_SI: Krmarjenje

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
sl_SI: Pokaže naslednjo sliko

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
sl_SI: Pokaže predhodno sliko

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sl_SI: Nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sl_SI: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl_SI: Iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sl_SI: Izbere vse

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
sl_SI: Izvozi izbrane fotografije

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
sl_SI: Natisne izbrane fotografije

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
sl_SI: Izbriše izbrane slike

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
sl_SI: Pogled fotografije

[ctx: shortcut window]
en: Edit
sl_SI: Omogoči urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Export
sl_SI: Izvozi sliko

[ctx: shortcut window]
en: Print
sl_SI: Natisne vsebino

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sl_SI: Približa pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sl_SI: Oddalji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
sl_SI: Prilagodi velikost oknu

[ctx: shortcut window]
en: Delete
sl_SI: Izbriše vsebino

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
sl_SI: Meni dejanj

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
sl_SI: Urejevalni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
sl_SI: Prekliče opravilo

en: An album with that name already exists
sl_SI: Album s tem imenom že obstaja

en: An album for that date already exists
sl_SI: Album za ta datum že obstaja

[ctx: dialog title]
en: Name Album
sl_SI: Ime albuma

en: Create _New
sl_SI: Ustvari _novo

en: Add to _Existing
sl_SI: Dodaj k _obstoječim

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
sl_SI: Pridobivanje fotografij prek spletne storitve %s

en: Fetching photos from online accounts
sl_SI: Pridobivanje fotografij preko spletnih računov

en: Your photos are being indexed
sl_SI: Iz podatkov fotografij se pripravlja kazalo

en: Some photos might not be available during this process
sl_SI: Nekatere fotografije med opravilom lahko niso na voljo

en: Oops! Unable to load “%s”
sl_SI: Napaka! Ni mogoče naložiti »%s«.

en: Local
sl_SI: Krajevno

en: Click on items to select them
sl_SI: S klikom se predmeti izberejo.

en: %d selected | %d selected
sl_SI[0]: %d izbranih
sl_SI[1]: %d izbrana
sl_SI[2]: %d izbrani
sl_SI[3]: %d izbrane

en: Select items for import
sl_SI: Izbor predmetov za uvoz

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
sl_SI[0]: Izbor predmetov za uvoz (%u izbranih)
sl_SI[1]: Izbor predmetov za uvoz (%u izbran)
sl_SI[2]: Izbor predmetov za uvoz (%u izbrana)
sl_SI[3]: Izbor predmetov za uvoz (%u izbrani)

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Select Items
sl_SI: Izbor predmetov

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
sl_SI: Odpri s programom %s

en: Remove from favorites
sl_SI: Odstrani iz priljubljenih

en: Add to favorites
sl_SI: Dodaj med priljubljene

en: Done
sl_SI: Končano

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: Copyright © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 Umang Jain
sl_SI: Avtorske pravice © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Avtorske pravice © 2015 – 2018 Umang Jain

en: _OK
sl_SI: _V redu

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
sl_SI: Urejanje fotografij

en: Export…
sl_SI: Izvozi …

en: Print…
sl_SI: Natisni …

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Display on…
sl_SI: Pokaži na …

en: Set as Background
sl_SI: Nastavi kot ozadje

en: Set as Lock Screen
sl_SI: Nastavi kot zaslon za zaklep

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: About Photos
sl_SI: O programu

en: Printing “%s”: %s
sl_SI: Tiskanje »%s«: %s

en: Image Settings
sl_SI: Nastavitve slik

en: Position
sl_SI: Položaj

en: _Left:
sl_SI: _Levo:

en: _Right:
sl_SI: _Desno:

en: _Top:
sl_SI: _Zgoraj:

en: _Bottom:
sl_SI: _Spodaj:

en: C_enter:
sl_SI: Sr_edina:

en: None
sl_SI: Brez

en: Horizontal
sl_SI: Vodoravno

en: Vertical
sl_SI: Navpično

en: Both
sl_SI: Oba

en: _Width:
sl_SI: _Širina:

en: _Height:
sl_SI: _Višina:

en: _Scaling:
sl_SI: _Merilo:

en: _Unit:
sl_SI: _Enota:

en: Millimeters
sl_SI: Milimetri

en: Inches
sl_SI: Palci

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Edited in Photos
sl_SI: Urejeno z GNOME Photos

en: Untouched
sl_SI: Nespremenjeno

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
sl_SI: Naslov

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
sl_SI: Avtor

en: Source
sl_SI: Vir

en: Date Modified
sl_SI: Datum spremembe

en: Date Created
sl_SI: Datum stvaritve

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Dimensions
sl_SI: Mere

en: Location
sl_SI: Mesto

en: Camera
sl_SI: Fotoaparat

en: Exposure
sl_SI: Osvetljenost

en: Aperture
sl_SI: Zaslonka

en: Focal Length
sl_SI: Goriščna razdalja

en: ISO Speed
sl_SI: Hitrost ISO

en: Flash
sl_SI: Bliskavica

en: Modifications
sl_SI: Spremembe

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
sl_SI[0]: %ld × %ld točk
sl_SI[1]: %ld × %ld točka
sl_SI[2]: %ld × %ld točki
sl_SI[3]: %ld × %ld točke

en: Off, did not fire
sl_SI: Onemogočeno, bliskavica se ni sprožila

en: On, fired
sl_SI: Omogočeno, bliskavica se je sprožila

en: Discard all Edits
sl_SI: Zavrzi vsa urejanja

en: Devices
sl_SI: Naprave

en: All
sl_SI: Vse

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
sl_SI: Naslov

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
sl_SI: Avtor

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
sl_SI: Se sklada

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: Select None
sl_SI: Odstrani izbor

en: Export
sl_SI: Izvoz

en: Add to Album
sl_SI: Dodaj v album

[ctx: dialog title]
en: Share
sl_SI: Objavi

en: “%s” shared
sl_SI: Slika »%s« je v souporabi

en: E-Mail
sl_SI: Elektronski naslov

en: Failed to upload photo: Service not authorized
sl_SI: Pošiljanje slike je spodletelo: storitev ni overjena.

en: Failed to upload photo
sl_SI: Pošiljanje slike je spodletelo

en: Sources
sl_SI: Viri

en: New device discovered
sl_SI: Zaznana je nova naprava

en: Import…
sl_SI: Uvozi …

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
sl_SI: Poverila %s so potekla!

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: D-Bus address to use
sl_SI: Naslov vodila D-Bus za uporabo

en: Contrast
sl_SI: Kontrast

en: Blacks
sl_SI: Črnine

en: Saturation
sl_SI: Nasičenost

en: Shadows
sl_SI: Sence

en: Highlights
sl_SI: Poudarjanje

en: Colors
sl_SI: Prilagodi

en: Free
sl_SI: Prosto

en: Original
sl_SI: Izvorno

en: 1×1 (Square)
sl_SI: 1×1 (kvadrat)

en: Lock aspect ratio
sl_SI: Zakleni razmerje velikosti

en: Landscape
sl_SI: Ležeče

en: Portrait
sl_SI: Pokončno

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

en: Crop
sl_SI: Obreži

en: Sharpen
sl_SI: Izostri

en: Denoise
sl_SI: Zmanjšaj šum

en: Enhance
sl_SI: Izboljšaj

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
sl_SI: Brez

en: Mogadishu
sl_SI: Mogadiš

en: Filters
sl_SI: Filtri

en: Unable to find Tracker on your operating system
sl_SI: V sistemu ni mogoče najti programa Tracker

en: Unable to fetch the list of photos
sl_SI: Seznama fotografij ni mogoče pridobiti
