gnome-photos master - en to sr translation catalogue (209 entries)

en: Photos
sr: Фотографије

en: Access, organize and share your photos on GNOME
sr: Приступите, разврстајте и делите ваше фотографије на Гному

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
sr: Приступајте, сређујте и делите ваше фотографије на Гному. Једноставна и елегантна замена за коришћење управника датотека за рад са фотографијама. Побољшавајте, одрежите и уређујте слике у тренутку. Неприметно обједињавање облака се нуди кроз Гномове налоге на мрежи.

en: You can:
sr: Можете:

en: Automatically find all your pictures
sr: Аутоматски наћи све ваше слике

en: View recent local and online photos
sr: Видите скорашње месне и фотографије на мрежи

en: Access your Facebook or Flickr pictures
sr: Приступите вашим сликама на Фејсбуку или Фликру

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
sr: Погледати слике на ТВ-у, лаптоповима и другим уређајима који подржавају ДЛНА на вашој мрежи

en: Set pictures as your desktop background
sr: Постављајте слике за позадине на вашем уређају

en: Print photos
sr: Штампај фотографије

en: Select favorites
sr: Изабери омиљене

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
sr: Олако уређујте ваше слике у програму или их пошаљите у напреднији уређивач за сложеније измене

en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: Access, organize and share photos
sr: Приступите, разврстајте и делите фотографије

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
sr: Photos;Pictures;фотографије;слике;fotografije;slike;

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height).
sr: Величина прозора (ширина и висина).

en: Window position
sr: Положај прозора

en: Window position (x and y).
sr: Положај прозора (положено и усправно).

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: Window maximized state
sr: Стање увећања прозора

en: Show the empty state
sr: Прикажи празно стање

en: Show the application's version
sr: Приказује издање програма

en: Album
sr: Албум

en: Screenshots
sr: Снимци екрана

en: “%s” deleted
sr: Ставка „%s“ је обрисана

en: %d item deleted | %d items deleted
sr[0]: %d ставка је обрисана
sr[1]: %d ставке су обрисане
sr[2]: %d ставки је обрисано
sr[3]: Једна ставка је обрисана

en: Undo
sr: Опозови

en: DLNA Renderer Devices
sr: Уређаји ДЛНА исцртавача

en: “%s” edited
sr: Ставка „%s“ је уређена

en: Collection View
sr: Преглед збирке

en: Albums
sr: Албуми

en: Favorites
sr: Омиљене

en: Import
sr: Увези

en: Search
sr: Потражи

en: No Albums Found
sr: Нисам нашао албуме

en: Starred Photos Will Appear Here
sr: Овде ће се појавити фотографије са звездом

en: No Photos Found
sr: Нисам пронашао фотографије

en: You can create albums from the Photos view
sr: Можете правити албуме из прегледа фотографија

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
sr: Налози на мрежи

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
sr: Фасцикла са сликама

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
sr: Фотографије са вашег мрежног налога „%s“ и из фасцикле „%s“ ће се појавити овде.

en: Try a different search.
sr: Покушајте са другачијом претрагом.

[ctx: dialog title]
en: Export
sr: Извоз

en: _Folder Name
sr: Назив _фасцикле

en: Size
sr: Величина

en: F_ull
sr: П_уна

en: _Reduced
sr: С_мањена

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Export
sr: _Извези

en: Calculating export size…
sr: Прорачунавам величину извоза…

en: Failed to export: not enough space
sr: Нисам успео да извезем: нема довољно простора

en: Failed to export
sr: Нисам успео да извезем

en: “%s” exported
sr: Ставка „%s“ је извезена

en: %d item exported | %d items exported
sr[0]: %d ставка је извезена
sr[1]: %d ставке су извезене
sr[2]: %d ставки је извезено
sr[3]: Једна ставка је извезена

en: Analyze
sr: Анализирај

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
sr: Отвори

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
sr: Извези фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Прикажи помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице тастатуре

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
sr: Следећа слика

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
sr: Претходна слика

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Иди назад

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Изабери све

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photo
sr: Извези изабрану слику

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photo
sr: Штампај изабрану слику

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
sr: Брисање изабраних слика

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
sr: Преглед слика

[ctx: shortcut window]
en: Edit
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Export
sr: Извоз

[ctx: shortcut window]
en: Print
sr: Штампа

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Увећава приказ

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Умањује приказ

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
sr: Најбоље уклапање

[ctx: shortcut window]
en: Delete
sr: Брисање

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
sr: Изборник радњи

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
sr: Преглед уређивања

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
sr: Отказивање

en: An album with that name already exists
sr: Албум са таквим називом већ постоји

en: An album for that date already exists
sr: Албум са тим датумом већ постоји

[ctx: dialog title]
en: Name Album
sr: Именуј албум

en: Create _New
sr: Направи _нов

en: Add to _Existing
sr: Додај у постој_ећи

en: _Add
sr: _Додај

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
sr: Довлачим фотографије са „%s“

en: Fetching photos from online accounts
sr: Довлачим фотографије са налога на мрежи

en: Your photos are being indexed
sr: Ваше фотографије су пописане

en: Some photos might not be available during this process
sr: Неке фотографије неће бити доступне за време овог поступка

en: Oops! Unable to load “%s”
sr: Упс! Нисам успео да учитам „%s“

en: Local
sr: Месно

en: Click on items to select them
sr: Кликните на ставке да их изаберете

en: %d selected | %d selected
sr[0]: %d изабрана
sr[1]: %d изабранe
sr[2]: %d изабраних
sr[3]: једна изабрана

en: Select items for import
sr: Изабери ставке за увоз

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
sr[0]: Изабер ставке за увоз (%u изабрана)
sr[1]: Изабер ставке за увоз (%u изабране)
sr[2]: Изабер ставке за увоз (%u изабраних)
sr[3]: Изабер ставке за увоз (једна изабрана)

en: Back
sr: Назад

en: Select Items
sr: Изабери ставке

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
sr: Отвори програмом „%s“

en: Remove from favorites
sr: Уклоните из омиљених

en: Add to favorites
sr: Додајте у омиљене

en: Done
sr: Урађено

en: _Select
sr: _Изабери

en: Copyright © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 Umang Jain
sr: Право на копирање © 2012 – 2021 Red Hat, Inc.
    Право на копирање © 2015 – 2018 Umang Jain

en: _OK
sr: У _реду

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
sr: Разврставање

en: Export…
sr: Извези…

en: Print…
sr: Штампај…

en: Delete
sr: Обриши

en: Display on…
sr: Прикажи на…

en: Set as Background
sr: Постави за позадину

en: Set as Lock Screen
sr: Постави за екран закључавања

en: Properties
sr: Својства

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: _Help
sr: По_моћ

en: About Photos
sr: О Фотографијама

en: Printing “%s”: %s
sr: Штампам „%s“: %s

en: Image Settings
sr: Подешавања слике

en: Position
sr: Положај

en: _Left:
sr: _Лево:

en: _Right:
sr: _Десно:

en: _Top:
sr: _Горе:

en: _Bottom:
sr: _Доле:

en: C_enter:
sr: _Средина:

en: None
sr: Ништа

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Vertical
sr: Усправно

en: Both
sr: Оба

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Height:
sr: _Висина:

en: _Scaling:
sr: _Размера:

en: _Unit:
sr: _Јединица:

en: Millimeters
sr: Милиметара

en: Inches
sr: Палаца

en: Preview
sr: Преглед

en: Edited in Photos
sr: Уређивано у Фотографијама

en: Untouched
sr: Неуређивано

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
sr: Наслов

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
sr: Стваралац

en: Source
sr: Извор

en: Date Modified
sr: Датум измене

en: Date Created
sr: Датум стварања

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
sr: Врста

en: Dimensions
sr: Димензије

en: Location
sr: Места

en: Camera
sr: Фото-апарат

en: Exposure
sr: Изложеност

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: ISO Speed
sr: ИСО брзина

en: Flash
sr: Блиц

en: Modifications
sr: Измене

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
sr[0]: %ld × %ld пиксел
sr[1]: %ld × %ld пиксела
sr[2]: %ld × %ld пиксела
sr[3]: %ld × %ld пиксел

en: Off, did not fire
sr: Искључено, без блица

en: On, fired
sr: Укључено, са блицем

en: Discard all Edits
sr: Одбаци сва уређивања

en: Devices
sr: Уређаји

en: All
sr: Све

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
sr: Наслов

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
sr: Стваралац

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
sr: Поклопи

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
sr: Врста

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select None
sr: Поништи избор

en: Export
sr: Извези

en: Add to Album
sr: Додај у албум

[ctx: dialog title]
en: Share
sr: Дели

en: “%s” shared
sr: Ставка „%s“ је подељена

en: E-Mail
sr: Е-пошта

en: Failed to upload photo: Service not authorized
sr: Нисам успео да отпремим фотографију: Услуга није овлашћена

en: Failed to upload photo
sr: Нисам успео да отпремим фотографију

en: Sources
sr: Извори

en: New device discovered
sr: Нови уређај је откривен

en: Import…
sr: Увези…

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
sr: Ваше „%s“ уверење је истекло

en: Settings
sr: Подешавања

en: D-Bus address to use
sr: Адреса Д-сабирнице за коришћење

en: Contrast
sr: Контраст

en: Blacks
sr: Црнило

en: Saturation
sr: Засићење

en: Shadows
sr: Сенке

en: Highlights
sr: Истицања

en: Colors
sr: Боје

en: Free
sr: Слободно

en: Original
sr: Изворно

en: 1×1 (Square)
sr: 1×1 (Квадрат)

en: Lock aspect ratio
sr: Закључај однос размере

en: Landscape
sr: Положено

en: Portrait
sr: Усправно

en: Reset
sr: Поново постави

en: Crop
sr: Одрежи

en: Sharpen
sr: Изоштри

en: Denoise
sr: Смањи буку

en: Enhance
sr: Побољшај

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
sr: Ништа

en: Calistoga
sr: Калистога

en: Trencin
sr: Тренчин

en: Mogadishu
sr: Могадишу

en: Caap
sr: Кап

en: Hometown
sr: Хоумтаун

en: Filters
sr: Филтери

en: Unable to find Tracker on your operating system
sr: Не могу наћи Трагача на вашем оперативном систему

en: Unable to fetch the list of photos
sr: Не могу да довучем списак фотографија
