gnome-photos master - en to gu translation catalogue (73 entries)

en: Photos
gu: ફોટાઓ

en: Access, organize and share your photos on GNOME
gu: તમારા ફોટાઓ GNOME પર દાખલ કરો, ગોઠવો અને શૅર કરો

en: It lets you:
gu: તે તમને કરવા દે છે:

en: Set as background
gu: પાશ્ર્વભૂમી તરીકે સુયોજીત કરો

en: Print photos
gu: ફોટાઓ છાપો

en: Select favorites
gu: પ્રીય વસ્તુઓ પસંદ કરો

en: Access, organize and share photos
gu: ફોટાઓ દાખલ કરો, ગોઠવો અને શૅર કરો

en: Photos;Pictures;
gu: ફોટાઓ;ચિત્રો;

en: Window size
gu: વિન્ડોનુ માપ

en: Window size (width and height).
gu: વિન્ડોનુ માપ (પહોળાઇ અને ઊંચાઈ)

en: Window position
gu: વિન્ડોનુ સ્થાન

en: Window position (x and y).
gu: વિન્ડોનુ સ્થાન(x અને y).

en: Window maximized
gu: વિન્ડો મોટી થઈ

en: Album
gu: આલ્બમ

en: Screenshots
gu: સ્ક્રીનશોટ્સ

en: Albums
gu: આલ્બમ્સ

en: Favorites
gu: પ્રીય

en: Search
gu: શોધો

en: Name your first album
gu: તમારા પ્રથમ આલ્બમને નામ આપો

note: Translators: %s here is "Settings", which is in a separate string * due to markup, and should be translated only in the context of * this sentence.
en: You can add your online accounts in %s
gu: તમે તમારા ઑનલાઇન ખાતા %s મા ઉમેરી શકો છો

en: No Albums Found
gu: કોઈ આલ્બમ્સ મળ્યાં નથી

en: Size
gu: માપ

en: _Cancel
gu: રદ કરો(_C)

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
gu: ખોલો

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gu: બહાર આવો

[ctx: shortcut window]
en: Search
gu: શોધો

[ctx: shortcut window]
en: Select all
gu: બધુ પસંદ કરો

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
gu: ફોટો જુઓ

[ctx: shortcut window]
en: Print
gu: છાપો

[ctx: shortcut window]
en: Delete
gu: કાઢી નાખો

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
gu: પૂર્ણ સ્ક્રીન

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Local
gu: સ્થાનીક

en: Click on items to select them
gu: વસ્તુઓ ને પસંદ કરવા તેમના પર ક્લીક કરો

en: Back
gu: પાછળ

en: Select Items
gu: વસ્તુઓ પસંદ કરો

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
gu: %s સાથે ખોલો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Done
gu: પૂર્ણ

en: Fullscreen
gu: પૂર્ણ સ્ક્રીન

en: _Help
gu: મદદ (_H)

en: About
gu: વિશે

en: Quit
gu: બહાર નીકળો

en: _Add
gu: ઉમેરો (_A)

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
gu: ગોઠવો

en: Print…
gu: છાપો...

en: Delete
gu: કાઢી નાંખો

en: Set as Background
gu: પાશ્ર્વભૂમી તરીકે સુયોજીત કરો

en: None
gu: કોઇપણ નહિ

en: Both
gu: બંને

en: _Width:
gu: પહોળાઈ (_W):

en: _Height:
gu: ઊંચાઈ (_H):

en: Millimeters
gu: મીલીમીટર

en: Inches
gu: ઈંચ

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
gu: શીષૅક

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
gu: લેખક

en: Source
gu: સ્રોત

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
gu: પ્રકાર

en: Camera
gu: કૅમેરો

en: Flash
gu: ફ્લેશ

en: All
gu: બધા

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
gu: શીષૅક

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
gu: લેખક

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
gu: પ્રકાર

en: Select All
gu: બધુ પસંદ કરો

en: Select None
gu: કોઇપણ પસંદ ના કરો

en: Add to Album
gu: આલ્બમ મા ઉમેરો

en: Sources
gu: સ્રોતો

en: Enhance
gu: સુ઼઼ધારો

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
gu: કોઇપણ નહિ

en: 1947
gu: ૧૯૪૭

en: Filters
gu: ગાળકો

en: Unable to fetch the list of photos
gu: ફોટાઓની યાદી બહાર કાઢવા અસક્ષમ
