gnome-photos master - en to ms translation catalogue (199 entries)

en: Photos
ms: Foto

en: Access, organize and share your photos on GNOME
ms: Capai, urus dan kongsikan foto-foto anda dengan GNOME

en: Access, organize and share your photos on GNOME. A simple and elegant replacement for using a file manager to deal with photos. Enhance, crop and edit in a snap. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
ms: Capai, urus dan kongsikan foto-foto anda dengan GNOME. Satu penggantian ringkas dan elegan seperti sebuah pengurus fail yang mengendalikan foto. Tambah baik, kerat dan sunting dengan mudah. Penyepaduan awan tanpa berkelim ditawarkan melalui Akaun Dalam Talian GNOME.

en: You can:
ms: Anda boleh:

en: Automatically find all your pictures
ms: Cari semua gambar anda secara automatik

en: View recent local and online photos
ms: Lihat foto-foto setempat baru-baru ini dan juga foto-foto dalam talian

en: Access your Facebook or Flickr pictures
ms: Capai gambar Facebook atau Flickr anda

en: View photos on TVs, laptops or other DLNA renderers on your local network
ms: Lihat foto-foto dalam TV, komputer riba atau lain-lain penerap DLNA dalam rangkaian setempat anda

en: Set pictures as your desktop background
ms: Tetapkan gambar sebagai latar belakang atas meja anda

en: Print photos
ms: Cetak foto

en: Select favorites
ms: Pilih kegemaran

en: Easily edit your pictures in the app, or send to a full featured editor for more advanced changes
ms: Sunting gambar anda dengan apl secara mudah, atau hantar ke penyunting berfitur penuh untuk dapatkan perubahan lanjutan

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Access, organize and share photos
ms: Capai, urus dan kongsi foto-foto

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Photos;Pictures;
ms: Foto;Gambar;

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y).
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y).

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap dimaksimumkan

en: Show the empty state
ms: Tunjuk keadaan kosong

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Screenshots
ms: Tangkap layar

en: “%s” deleted
ms: “%s” dipadamkan

en: %d item deleted | %d items deleted
ms[0]: %d item dipadam
ms[1]: %d item dipadam

en: Undo
ms: Buat Asal

en: DLNA Renderer Devices
ms: Peranti Penerap DLNA

en: “%s” edited
ms: “%s” disunting

en: Collection View
ms: Pandangan Koleksi

en: Albums
ms: Album

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Search
ms: Gelintar

en: No albums found
ms: Tiada album ditemui

en: Starred photos will appear here
ms: Foto-foto dibintangi akan muncul di sini

en: No photos found
ms: Tiada foto ditemui

en: You can create albums from the Photos view
ms: Anda boleh mencipta album dari pandangan Foto

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Online Accounts
ms: Akaun Dalam Talian

note: Translators: this should be translated in the context of * the "Photos from your Online Accounts and Pictures folder * will appear here." sentence below.
en: Pictures folder
ms: Folder gambar

note: Translators: the first %s here is "Online Accounts" and the * second %s is "Pictures folder", which are in separate * strings due to markup, and should be translated only in the * context of this sentence.
en: Photos from your %s and %s will appear here.
ms: Foto daripada %s anda dan %s akan muncul di sini.

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar lain

[ctx: dialog title]
en: Export
ms: Eksport

en: _Folder Name
ms: Nama _Folder

en: Size
ms: Saiz

en: F_ull
ms: Pen_uh

en: _Reduced
ms: _Dikurangkan

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Export
ms: _Eksport

en: Calculating export size…
ms: Mengira saiz eksport...

en: Failed to export: not enough space
ms: Gagal dieskportL ruang tidak mencukupi

en: Failed to export
ms: Gagal dieksport

en: “%s” exported
ms: %s dieksport

en: %d item exported | %d items exported
ms[0]: %d item dieksport
ms[1]: %d item dieksport

en: Analyze
ms: Analisis

en: Empty Trash
ms: Kosongkan Tong Sampah

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
ms: Buka

note: Translators: this is the label of the button to open the * folder where the item was exported.
en: Export Folder
ms: Eksport Folder

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ms: Tunjuk bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Next photo
ms: Foto berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Previous photo
ms: Foto terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ms: Kembali

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ms: Selayang Pandang

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ms: Pilih semua

[ctx: shortcut window]
en: Export selected photos
ms: Eksport foto-foto terpilih

[ctx: shortcut window]
en: Print selected photos
ms: Cetak foto-foto terpilih

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected photos
ms: Padam foto-foto terpilih

[ctx: shortcut window]
en: Photo view
ms: Pandangan foto

[ctx: shortcut window]
en: Edit
ms: Sunting

[ctx: shortcut window]
en: Export
ms: Eksport

[ctx: shortcut window]
en: Print
ms: Cetak

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ms: Zum masuk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ms: Zum keluar

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
ms: Suai muat

[ctx: shortcut window]
en: Delete
ms: Padam

[ctx: shortcut window]
en: Action menu
ms: Menu tindakan

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

[ctx: shortcut window]
en: Edit view
ms: Pandangan sunting

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
ms: Batal

en: An album with that name already exists
ms: Satu album dengan nama tersebut telah wujud

en: An album for that date already exists
ms: Satu album dengan tarikh tersebut telah wujud

[ctx: dialog title]
en: Name Album
ms: Nama Album

en: Create _New
ms: Cipta _Baharu

en: Add to _Existing
ms: Tambah ke _Sedia Ada

en: _Add
ms: T_ambah

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Fetching photos from %s
ms: Mendapatkan foto-foto dari %s

en: Fetching photos from online accounts
ms: Mendapatkan foto-foto dari akaun dalam talian

en: Your photos are being indexed
ms: Foto-foto anda telah diindekskan

en: Some photos might not be available during this process
ms: Sesetengah foto mungkin tidak tersedia ketika proses ini berlangsung

en: Oops! Unable to load “%s”
ms: Alamak! Tidak boleh memuatkan "%s"

en: Local
ms: Setempat

en: Click on items to select them
ms: Klik pada item-item untuk memilihnya

en: %d selected | %d selected
ms[0]: %d terpilih
ms[1]: %d terpilih

en: Select items for import
ms: Pilih item-item untuk diimport

en: Select items for import (%u selected) | Select items for import (%u selected)
ms[0]: Pilih item untuk import (%u terpilih)
ms[1]: Pilih item untuk import (%u terpilih)

en: Back
ms: Undur

en: Select Items
ms: Pilih Item-item

note: length == 1 Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
ms: Buka dengan %s

en: Remove from favorites
ms: Buang dari kegemaran

en: Add to favorites
ms: Tambah ke kegemaran

en: Done
ms: Selesai

en: _Select
ms: _Pilih

en: Copyright © 2012 – 2019 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2015 – 2018 Umang Jain
ms: Hak cipta © 2012 – 2019 Red Hat, Inc.
    Hak cipta © 2015 – 2018 Umang Jain

[ctx: Dialog title]
note: Translators: "Organize" refers to photos in this context
en: Organize
ms: Urus

en: Export…
ms: Eksport...

en: Print…
ms: Cetak…

en: Delete
ms: Padam

en: Display on…
ms: Papar pada...

en: Set as Background
ms: Tetapkan sebagai Latar Belakang

en: Set as Lock Screen
ms: Tetapkan sebagai Skrin Kunci

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: About Photos
ms: Perihal Foto

en: Printing “%s”: %s
ms: Mencetak "%s": %s

en: Image Settings
ms: Tetapan Imej

en: Position
ms: Posisi

en: _Left:
ms: _Kiri:

en: _Right:
ms: K_anan:

en: _Top:
ms: _Atas:

en: _Bottom:
ms: _Bawah:

en: C_enter:
ms: Ten_gah:

en: None
ms: Tiada

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: Vertical
ms: Menegak

en: Both
ms: Kedua-duanya

en: _Width:
ms: _Lebar:

en: _Height:
ms: _Tinggi:

en: _Scaling:
ms: _Penskalaan:

en: Millimeters
ms: Millimeter

en: Inches
ms: Inci

en: Preview
ms: Pratonton

en: Edited in Photos
ms: Disunting dalam Foto

en: Untouched
ms: Tidak Disentuh

[ctx: Document Title]
note: Translators: this is the label next to the photo title in the * properties dialog
en: Title
ms: Tajuk

[ctx: Document Author]
note: Translators: this is the label next to the photo author in * the properties dialog
en: Author
ms: Pengarang

en: Source
ms: Sumber

en: Date Modified
ms: Tarikh Diubah Suai

en: Date Created
ms: Tarikh Dicipta

[ctx: Document Type]
note: Translators: this is the label next to the photo type in the * properties dialog
en: Type
ms: Jenis

en: Dimensions
ms: Dimensi

en: Location
ms: Lokasi

en: Camera
ms: Kamera

en: Exposure
ms: Dedahan

en: Aperture
ms: Bukaan

en: Focal Length
ms: Jarak Fokus

en: ISO Speed
ms: Kelajuan ISO

en: Flash
ms: Denyar

en: Modifications
ms: Pengubahsuaian

en: %ld × %ld pixel | %ld × %ld pixels
ms[0]: %ld × %ld piksel
ms[1]: %ld × %ld piksel

en: Off, did not fire
ms: Mati, tidak dipancarkan

en: On, fired
ms: Hidup, dipancarkan

en: Discard all Edits
ms: Singkir semua Suntingan

en: Devices
ms: Peranti

en: All
ms: Semua

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching.
en: Title
ms: Tajuk

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching.
en: Author
ms: Pengarang

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and * "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author".
en: Match
ms: Padanan

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter. eg., All, Albums, * Favorites and Photos.
en: Type
ms: Jenis

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select None
ms: Pilih Tiada

en: Export
ms: Eksport

en: Add to Album
ms: Tambah ke Album

[ctx: dialog title]
en: Share
ms: Kongsi

en: “%s” shared
ms: "%s" dikongsi

en: E-Mail
ms: E-Mel

en: Failed to upload photo: Service not authorized
ms: Gagal memuat naik foto: Perkhidmatan tidak diizinkan

en: Failed to upload photo
ms: Gagal memuat naik foto

en: Sources
ms: Sumber

en: New device discovered
ms: Peranti baharu ditemui

en: Import…
ms: Import...

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g., * "Facebook" or "Flickr".
en: Your %s credentials have expired
ms: Kelayakan %s anda telah luput

en: Settings
ms: Tetapan

en: D-Bus address to use
ms: Alamat D-Bus yang digunakan

en: Contrast
ms: Beza Jelas

en: Blacks
ms: Hitam

en: Saturation
ms: Ketepuan

en: Shadows
ms: Bayang

en: Highlights
ms: Sorot

en: Colors
ms: Warna

en: Free
ms: Bebas

en: Original
ms: Asli

en: 1×1 (Square)
ms: 1×1 (Petak)

en: Lock aspect ratio
ms: Kunci nisbah bidang

en: Landscape
ms: Lanskap

en: Portrait
ms: Potret

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Crop
ms: Kerat

en: Sharpen
ms: Jelaskan

en: Denoise
ms: Nyahingar

en: Enhance
ms: Pertingkatkan

[ctx: Edit Filter]
note: Translators: "None" refers to the nop magic filter when editing.
en: None
ms: Tiada

en: Filters
ms: Penapis

en: Unable to find Tracker on your operating system
ms: Tidak boleh mencari Penjejak dalam sistem pengoperasian anda

en: Unable to fetch the list of photos
ms: Tidak memperoleh senarai foto
