gnomepie 0.4 - en to bg translation catalogue (101 entries)

en: Activation Settings
bg: Сетинги за активация

en: It's possible to bind mouse buttons as well!
bg: Можете и копчетата на мишката да програмирате!

en: Turbo mode
bg: Турбо модус

en: If checked, the Pie will close when you release the chosen hot key.
bg: Ако избрано, паят ще се затвори когато изберете избраната от вас клавиятурна комбиназия.

en: Long press for activation
bg: Натиснете дълго за активиране

en: If checked, the Pie will only open if you press this hot key a bit longer.
bg: Ако избрано, паят ще се отвори само ако задържите клавишната комбинация за по дълго.

en: Open Pie centered on the screen
bg: Отворете пай центриран на екранът

en: If checked, the Pie will open in the middle of your screen. Else it will pop up at your pointer.
bg: Ако избрано, паят ще се отвори в средата на екранът. Иначе ще се отвори при пойнтерът на мишката.

en: Activation options
bg: Активазия опций

en: Slice Options
bg: Опций за парчета

en: There are no options for this Slice type.
bg: Няма опций за този тип парче.

en: Name of the Slice
bg: Име на парчето

en: URI to open
bg: URI да се отвори

en: Command to execute
bg: Команда за стартиране

en: Hotkey to press
bg: Клавишна комбинация за използване

en: Pie to open
bg: Пай за отваряне

en: Is Quick Action
bg: Е бързо действие

en: This Slice will be executed when you click in the middle of the Pie.
bg: Тази част ще се стартира като кликнете върху паят.

en: Slice options
bg: Опций за парчето

en: Select an icon
bg: Изберете икона

en: Icon Theme
bg: Иконна тема

en: Custom Icon
bg: Собствена икона

en: Gnome-Pie Settings
bg: Гноум-Пай Сетинги

en: Start Gnome-Pie on login
bg: Пускане на Гноум-Пай на логин

en: If checked, Gnome-Pie will start silently everytime you log in.
bg: Ако избрано, Гноум-Пай ще стартира тихо при всяко влизане в системата.

en: Display panel icon
bg: Покажи панеловата икона

en: If not checked, you can access this menu by launching Gnome-Pie a second time.
bg: Ако не е избрано, можете да влезете в тожа меню като стартирате Гноум-Пай втори път.

en: Display Slice labels
bg: Покажи найменование на парчето

en: Displays the name of each Slice next to it. Only available if supported by the theme.
bg: Показва името на всяко парче до парчето. Само ако се подържа от темата.

en: Global scale
bg: Глобална скала

en: General Settings
bg: Общи Сетинги

en: <b><big>You have no Pies!</big>
    
    Start by creating one! </b> This can be done by clicking on the tiny little plus sign in the lower left corner.
bg: <b><big>Нямате пайове!</big>
    
    Почнете със създаването на пай! </b> Това може да се направи със кликването на малкият плюс символът в долният ляв край.

en: Press hotkey
bg: Моля натиснете клавишната комбинация

en: Simulates the activation of a hotkey.
bg: Симулира натискането на клавишната комбинациа.

en: Open URI
bg: Отварете URI

en: Opens a given location. You may use URL's or files paths.
bg: Отваря определена локациа. Може да изпозжате URL или файлови пътеки.

en: Trash
bg: Боклук

en: Launch application
bg: Старт на апликациа

en: Executes the given command.
bg: Стартиране на командата

en: Open Pie
bg: Отворете паят

en: Opens another Pie of Gnome-Pie. You may create sub menus this way.
bg: Отваря нов Гноум-Пай пай. Може да направите под-менюта по този начин.

en: New Pie
bg: Нов пай

en: Do you really want to delete the selected Pie with all contained Slices?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете избраният пай със всички съхранени парчета вътре?

en: Do you really want to delete this Slice?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтрийте това парче?

en: Slice types
bg: Типове парчета

en: Click to edit
bg: Кликнете за да редактирате

en: Drag to move
bg: Плъзнете за да преместите

en: Click to add a new Slice
bg: Кликнете за да добавите ново парче

en: Drop to add as new Slice
bg: Пуснете за да добавите ново парче

en: Drop to move Slice
bg: Пуснете за да преместите парчето

en: Click to delete
bg: Кликнете за да изтриете

en: All icons
bg: Всички икони

en: Applications
bg: Приложения

en: Actions
bg: Действия

en: Places
bg: Места

en: File types
bg: Типове файлове

en: Emotes
bg: Емоти

en: Miscellaneous
bg: Други

en: All supported image formats
bg: Всички подъръжани картинни формати

en: Rename me!
bg: Прейменувай ме!

en: This hotkey is already assigned to the pie "%s"! 
    
    Please select another one or cancel your selection.
bg: Тази клавишна комбинация вече се използва от друг пай "%s"! 
    
    Моля изберете друга комбиназия или сменете комбиназията.

en: Themes
bg: Теми

en: Press a hotkey ...
bg: Натиснете клавиатурната комбинация

en: Not bound
bg: Не свързано

en: Button %i
bg: Бутон %i

en: LeftButton
bg: Ляв Бутон

en: RightButton
bg: ДесенБутон

en: MiddleButton
bg: СреденБутон

en: Turbo
bg: Турбо

en: Delayed
bg: Закаснено

en: Centered
bg: Зентрирано

en: Group: Window List
bg: Група: Прозорецов лист

en: Shows a Slice for each of your opened Windows. Almost like Alt-Tab.
bg: Показва парче за всеки от отворените прозорци. Почити като Алт-Таб.

en: Group: Clipboard
bg: Група: Клипборд

en: Manages your Clipboard.
bg: Управлява клипбордът.

en: Group: Devices
bg: Група: Узтройства

en: Shows a Slice for each plugged in devices, like USB-Sticks.
bg: Показва парче за всеки от включените узтройства, като USB-стикове.

en: Root
bg: Рут

en: Group: Main menu
bg: Група: Главно меню

en: Displays your main menu structure.
bg: Показва главаната ви меню структура.

en: Group: Session Control
bg: Група: Контрол на сесията

en: Shows a Slice for Shutdown, Reboot, and Hibernate.
bg: Показва парче за Спиране на системата, рестартиране, и зимуване.

en: Shutdown
bg: Спиране

en: Logout
bg: Излизане

en: Reboot
bg: Рестарт

en: Group: Bookmarks
bg: Група: Букмаркери

en: Shows a Slice for each of your directory Bookmarks.
bg: Показва парче за всеки от директорията Букмарки.

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Next Track
bg: Следвашта песен

en: Stop
bg: Спри

en: Previous Track
bg: Предишна Песен

en: Play/Pause
bg: Плей/Пауза

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Session
bg: Сесия

en: Main Menu
bg: Главно Меню

en: Window
bg: Прозорец

en: Scale
bg: Мащаб

en: Minimize
bg: Минимизирай

en: Close
bg: Затвори

en: Maximize
bg: Максимизирай

en: Restore
bg: Въстанови
