podcasts master - en to fi translation catalogue (123 entries)

en: Episodes:
fi: Jaksot:

en: Last publication
fi: Viimeisin julkaisu

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribing to feed…
fi: Tilataan syöte…

en: Add Podcasts
fi: Lisää podcasteja

en: Search
fi: Etsi

en: Enter a feed URL or search the selected platforms.
fi: Kirjoita syötteen verkko-osoite tai etsi valituilta alustoilta.

en: Submit search
fi: Suorita haku

en: Loading…
fi: Ladataan…

en: Please enable a Search Platform below, or enter a http(s) feed URL.
fi: Ota hakualusta käyttöön alta, tai kirjoita syötteen http(s)-osoite.

en: Search Platforms
fi: Hakualustat

en: Search queries will be sent to these platforms.
fi: Haut lähetetään näille alustoille.

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: This show does not have episodes yet
fi: Tässä ohjelmassa ei ole vielä yhtäkään jaksoa

en: If you think this is an error, please consider writing a bug report.
fi: Jos tämä on mielestäsi virhe, teethän bugiraportin.

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Get Some Shows
fi: Hanki ohjelmia

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Add new shows via feed URL
fi: Lisää uusia ohjelmia syötteen osoitteen avulla

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Import shows from another device
fi: Tuo ohjelmia toiselta laitteelta

en: Episode Details
fi: Jakson tiedot

en: Episode Menu
fi: Jaksovalikko

en: Podcast Title
fi: Podcastin nimi

en: Duration - Date
fi: Kesto - Päiväys

en: Stream
fi: Suoratoisto

en: Play
fi: Toista

en: Download
fi: Lataa

en: Cancel
fi: Peru

en: Delete
fi: Poista

en: Episode Description
fi: Jakson kuvaus

en: Episode Cover
fi: Jakson kansi

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: Go to Show
fi: Siirry ohjelmaan

en: Copy Episode Url
fi: Kopioi jakson verkko-osoite

en: Mark as Played
fi: Merkitse toistetuksi

en: Mark as Unplayed
fi: Merkitse toistamattomaksi

en: You’ve already listened to this episode.
fi: Olet jo kuunnellut tämän jakson.

en: Calculating episode size…
fi: Lasketaan jakson kokoa…

en: Play this episode
fi: Toista tämä jakso

en: Cancel the download process
fi: Peru lataaminen

en: Download this episode
fi: Lataa tämä jakso

en: Episode without audio
fi: Jakso ilman ääntä

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fi: Liikkuminen

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Page
fi: Siirry etusivulle

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Shows as a Noun
en: Go to Shows Page
fi: Siirry ohjelmasivulle

[ctx: shortcut window]
note: Translators: 'Discovery' is a page where you can add new podcasts
en: Go To Discovery Page
fi: Siirry hakusivulle

[ctx: shortcut window]
en: Player
fi: Soitin

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Pause
fi: Keskeytä/jatka

[ctx: shortcut window]
en: Seek Forwards
fi: Kelaa eteenpäin

[ctx: shortcut window]
en: Seek Backwards
fi: Kelaa taaksepäin

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Check for new episodes
fi: Tarkista uudet jaksot

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
fi: Lopeta sovellus

[ctx: shortcut window]
en: Import Subscriptions
fi: Tuo tilaukset

[ctx: shortcut window]
en: Export Subscriptions
fi: Vie tilaukset

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: This Week
fi: Tällä viikolla

en: This Month
fi: Tässä kuussa

en: Older
fi: Vanhemmat

en: Change the playback speed
fi: Vaihda toistonopeutta

en: Rewind
fi: Kelaa taakse

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Forward
fi: Kelaa eteen

en: Rewind 10 seconds
fi: Siirry taakse 10 sekuntia

en: Fast forward 10 seconds
fi: Siirry eteen 10 sekuntia

en: _Mark All Episodes as Played
fi: _Merkitse kaikki jaksot toistetuiksi

en: _Website
fi: _Verkkosivusto

en: _Unsubscribe
fi: _Lopeta tilaus

en: Open Website
fi: Avaa verkkosivusto

en: Mark All as Played
fi: Merkitse kaikki toistetuiksi

en: Unsubscribe
fi: Lopeta tilaus

en: Podcast Menu
fi: Podcast-valikko

en: Episodes
fi: Jaksot

en: _Check for New Episodes
fi: Ta_rkista uudet jaksot

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: _Import Shows
fi: Tu_o jaksoja

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: _Export Shows
fi: _Vie jaksoja

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _About Podcasts
fi: _Tietoja - Podcastit

note: Weird magic I copy-pasted that sets the Application Name in the Shell.
en: Podcasts
fi: Podcastit

en: Add a New Feed
fi: Lisää uusi syöte

en: Main Menu
fi: Päävalikko

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: Show
fi: Ohjelma

en: Listen to your favorite shows
fi: Kuuntele suosikkiohjelmiasi

en: Play, update, and manage your podcasts from a lightweight interface that seamlessly integrates with GNOME. Podcasts can play various audio formats and remember where you stopped listening. You can subscribe to shows via RSS/Atom, iTunes, and Soundcloud links. Subscriptions from other apps can be imported via OPML files.
fi: Toista, päivitä ja hallitse podcasteja Gnome-työpöytään integroituvasta käyttöliittymästä. Podcastit kykenee toistamaan lukuisia äänimuotoja ja muistaa, missä kohtaa lopetit kuuntelun. Voit tilata ohjelmia RSS-/Atom-, iTunes- ja Soundcloud-linkeillä. Tilauksia muista sovelluksista voi tuoda OPML-tiedostoista.

en: The home view displaying the newest episodes of your podcasts
fi: Päänäkymä esittäen podcastien uusimmat jaksot

en: The shows view displaying the covers of your podcasts
fi: Ohjelmien näkymä, esillä podcastien kannet

en: The show widget displaying the cover and the latest episodes of a specific podcast
fi: Ohjelmanäkymä esittäen kansikuvan ja podcastin uusimmat jaksot

en: The view where one can add a new podcast
fi: Näkymä podcastin lisäämiseksi

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Podcasts developers
fi: Podcasts-kehittäjät

en: Listen to your favorite podcasts, right from your desktop.
fi: Kuuntele suosikkipodcastejasi suoraan työpöydältäsi.

en: Height of the last open main window
fi: Viimeksi avoinna olleen pääikkunan korkeus

en: Width of the last open main window
fi: Viimeksi avoinna olleen pääikkunan leveys

en: Maximized state of the last open main window
fi: Viimeisimmän pääikkunan suurennettu tila

en: Whether to periodically refresh content
fi: Päivitetäänkö sisältö säännöllisesti

en: How many periods of time to wait between automatic refreshes
fi: Kuinka monta ajanjaksoa odottaa automaattisten päivitysten välillä

en: What period of time to wait between automatic refreshes
fi: Kuinka pitkä ajanjakso odottaa automaattisten päivitysten välillä

en: Whether to refresh content after startup
fi: Päivitetäänkö sisältö sovelluksen käynnistyttyä

en: How many periods of time to wait between automatic cleanups
fi: Kuinka monta ajanjaksoa odottaa automaattisten siivousten välillä

en: What period of time to wait between automatic cleanups
fi: Kuinka pitkä ajanjakso odottaa automaattisten siivousten välillä

en: Copied URL to clipboard!
fi: Verkko-osoite kopioitu leikepöydälle!

en: Jump to {}:{}:{}
fi: Siirry kohtaan {}:{}:{}

en: Jump to {}:{}
fi: Siirry kohtaan {}:{}

en: Download failed: {}
fi: Lataus epäonnistui: {}

en: Failed to subscribe to feed: {}
fi: Syötteen tilaaminen epäonnistui: {}

en: OPML file
fi: OPML-tiedosto

en: Select the file from which to you want to import shows.
fi: Valitse tiedosto, josta haluat tuoda ohjelmia.

en: _Import
fi: _Tuo

en: Failed to parse the imported file {}
fi: Tuotua tiedostoa {} ei voitu jäsentää

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Export shows to…
fi: Vie jaksot…

en: _Export
fi: _Vie

note: Translators: This is the string of the suggested name for the exported opml file
en: gnome-podcasts-exported-shows
fi: gnome-podcasteista-viedyt-ohjelmat

en: GNOME Podcasts Subscriptions
fi: Gnomen podcastsovelluksen tilaukset

en: Failed to export podcasts
fi: Podcastien vienti epäonnistui

en: Podcast Client for the GNOME Desktop.
fi: Podcast-sovellus Gnome-työpöydlle.

en: Fetching feeds…
fi: Noudetaan syötteitä…

en: New
fi: Uudet

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Shows
fi: Ohjelmat

en: Download progress
fi: Latauksen edistyminen

en: The media player was unable to execute an action.
fi: Mediasoitin ei kyennyt suorittamaan toimintoa.

en: Visually expands this description
fi: Laajentaa kuvausta

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Marked all episodes as listened
fi: Merkitse kaikki jaksot toistetuiksi

en: Undo
fi: Kumoa

en: Unsubscribed from {}
fi: Lopeta syötteen {} tilaus
