podcasts master - en to ka translation catalogue (126 entries)

en: Episodes:
ka: ეპიზოდები:

en: Last publication
ka: ბოლო გამოცემა

en: _Subscribe
ka: _გამოწერა

en: Subscribing to feed…
ka: ლენტის გამოწერა…

en: Add Podcasts
ka: პოდკასტების დამატება

en: Search
ka: ძებნა

en: Enter a feed URL or search the selected platforms.
ka: შეიყვანეთ ლენტის ბმული ან მოძებნეთ მონიშნულ პლატფორმებზე.

en: Submit search
ka: ძებნის დამტკიცება

en: Loading…
ka: ჩატვირთვა…

en: Please enable a Search Platform below, or enter a http(s) feed URL.
ka: ჩართეთ ძებნი პლატფორმა ქვემოთ, ან შეიყვანეთ ლენტის http(s) ბმული.

en: Search Platforms
ka: პლატფორმებზე ძებნა

en: Search queries will be sent to these platforms.
ka: ძებნის მოთხოვნები ამ პლატფორმებზე გაიგზავნება.

en: Search results
ka: ძებნის შედეგები

en: No results found.
ka: შედეგების გარეშე.

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: This show does not have episodes yet
ka: ამ შოუს ჯერ ეპიზოდები არ აქვს

en: If you think this is an error, please consider writing a bug report.
ka: თუ ფიქრობთ, რომ ეს შეცდომაა, მოგვწერეთ მის შესახებ.

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Get Some Shows
ka: უყურეთ სერიალებს

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Add new shows via feed URL
ka: ახალი შოუების დამატება ლენტის URL-ის საშუალებით

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Import shows from another device
ka: შოუების შემოტანა სხვა მოწყობილობიდან

en: Episode Details
ka: ეპიზოდის დეტალები

en: Episode Menu
ka: ეპიზოდის მენიუ

en: Podcast Title
ka: პოდკასტის სათაური

en: Duration - Date
ka: ხანგრძლივობა - თარიღი

en: _Stream
ka: _დასტრიმვა

en: _Play
ka: _დაკვრა

en: _Download
ka: _გადმოწერა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Episode Description
ka: ეპიზოდის აღწერა

en: Episode Cover
ka: ეპიზოდის ყდა

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: Go to Show
ka: სერიალზე გადასვლა

en: Copy Episode URL
ka: ეპიზოდის ბმულის კოპირება

en: Mark as Played
ka: დაკრულად მონიშვნა

en: Mark as Unplayed
ka: დაუკრავად მონიშვნა

en: You’ve already listened to this episode.
ka: თქვენ უკვე მოუსმინეთ ამ ეპიზოდს.

en: Calculating episode size…
ka: ეპიზოდის ზომის გამოთვლა…

en: Play this episode
ka: ამ ეპიზოდის დაკვრა

en: Cancel the download process
ka: გადმოწერის გაუქმება

en: Download this episode
ka: ამ ეპიზოდის გადმოწერა

en: Episode without audio
ka: ეპიზოდის ხმის გარეშე

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Page
ka: გადასვლა საწყის გვერდზე

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Shows as a Noun
en: Go to Shows Page
ka: გადასვლა სერიალების გვერდზე

[ctx: shortcut window]
note: Translators: 'Discovery' is a page where you can add new podcasts
en: Go To Discovery Page
ka: გადასვლა აღმოჩენის გვერდზე

[ctx: shortcut window]
en: Player
ka: დამკვრელი

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Pause
ka: პაუზის გადართვა

[ctx: shortcut window]
en: Seek Forwards
ka: წინ გადახვევა

[ctx: shortcut window]
en: Seek Backwards
ka: უკან გადახვევა

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: shortcut window]
en: Check for new episodes
ka: ახალი ეპიზოდების შემოწმება

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Import Subscriptions
ka: გამოწერების შემოტანა

[ctx: shortcut window]
en: Export Subscriptions
ka: გამოწერების გატანა

en: Today
ka: დღეს

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: This Week
ka: ამ კვირაში

en: This Month
ka: ამ თვეში

en: Older
ka: უფრო ძველია

en: Change the playback speed
ka: დაკვრის სიჩქარის შეცვლა

en: Rewind
ka: გადახვევა

en: Play
ka: დაკვრა

en: Pause
ka: პაუზა

en: Forward
ka: წინ

en: Description
ka: აღწერა

en: Rewind 10 seconds
ka: 10 წამით გადახვევა

en: Fast forward 10 seconds
ka: 10 წამით წინ სწრაფი გადახვევა

en: _Mark All Episodes as Played
ka: _მონიშნეთ ყველა ეპიზოდი, როგორც დაკრული

en: _Website
ka: _ვებსაიტი

en: _Unsubscribe
ka: გამოწერის _გაუქმება

en: Open Website
ka: ვებგვერდის გახსნა

en: Mark All as Played
ka: ყველას, როგორც დაკრულის მონიშვნა

en: Unsubscribe
ka: გამოწერის გაუქმება

en: Podcast Menu
ka: პოდკასტის მენიუ

en: Episodes
ka: ეპიზოდები

en: _Check for New Episodes
ka: _ახალი ეპიზოდების შემოწმება

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: _Import Shows
ka: _სერიალების შემოტანა

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: _Export Shows
ka: სერიალების _გატანა

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _About Podcasts
ka: პოდკასტების _შესახებ

note: Weird magic I copy-pasted that sets the Application Name in the Shell.
en: Podcasts
ka: პოდკასტები

en: Add a New Feed
ka: ახალი ლენტის დამატება

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: Show
ka: სერიალი

en: Listen to your favorite shows
ka: მოუსმინეთ თქვენს საყვარელ შოუებს

en: Play, update, and manage your podcasts from a lightweight interface that seamlessly integrates with GNOME. Podcasts can play various audio formats and remember where you stopped listening. You can subscribe to shows via RSS/Atom, iTunes, and Soundcloud links. Subscriptions from other apps can be imported via OPML files.
ka: დაუკარით, განაახლეთ და მართეთ თქვენი პოდკასტები მსუბუქი ინტერფეისიდან, რომელიც GNOME-შია ჩაშენებული. Podcasts-ს სხვადასხვა აუდიო ფორმატების დაკვრა და სად შეწყვიტეთ დაკვრა, იმის დამახსოვრება შეუძლია. შოუები შეგძლიათ RSS/Aton, iTunes და Soundcloud-ის ბმულებით დაამატოთ. სხვა აპებიდან გამოწერები OPML ფაილებით შეგიძლიათ, დაამატოთ.

en: The home view displaying the newest episodes of your podcasts
ka: საწყისი ხედი, რომელიც თქვენი პოდკასტების უახლეს ეპიზოდებს აჩვენებს

en: The shows view displaying the covers of your podcasts
ka: სერიალების ხედი, რომელიც თქვენი პოდკასტების ყდებს აჩვენებს

en: The show widget displaying the cover and the latest episodes of a specific podcast
ka: ჩვენების ვიჯეტი, რომელიც მითითებული პოდკასტის ყდას და უახლეს ეპიზოდებს აჩვენებს

en: The view where one can add a new podcast
ka: ხედი, სადაც მსურველს ახალი პოდკასტის დამატება შეუძლია

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Podcasts developers
ka: Podcasts-ის პროგრამისტები

en: Listen to your favorite podcasts, right from your desktop.
ka: მოუსმინეთ თქვენს საყვარელ პოდკასტებს, პირდაპირ თქვენი სამუშაო მაგიდიდან.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Podcast;RSS;
ka: Podcast;RSS;პოდკასტი;

en: Height of the last open main window
ka: ბოლოს გახსნილი მთავარი ფანჯრის სიმაღლე

en: Width of the last open main window
ka: ბოლოს გახსნილი მთავარი ფანჯრის სიგანე

en: Maximized state of the last open main window
ka: ბოლოს გახსნილი მთავარი ფანჯრის მთელ ეკრანზე გაშლილობა

en: Whether to periodically refresh content
ka: პერდიოდულად განახლდება თუ არა შემცველობა

en: How many periods of time to wait between automatic refreshes
ka: რამდენი დრო უნდა დაველოდოთ ავტომატურ განახლებებს შორის

en: What period of time to wait between automatic refreshes
ka: რა პერიოდი უნდა დაველოდოთ ავტომატურ განახლებებს შორის

en: Whether to refresh content after startup
ka: განახლდება თუ არა შემცველობა გაშვების შემდეგ

en: How many periods of time to wait between automatic cleanups
ka: რამდენი პერიოდი უნდა დაველოდო ავტომატურ გაწმენდებს შორის

en: What period of time to wait between automatic cleanups
ka: რა პერიოდი უნდა დაველოდო ავტომატურ გაწმენდებს შორის

en: Copied URL to clipboard!
ka: ბმული დაკოპირდა გაცვლის ბაფერში!

en: Jump to {}:{}:{}
ka: {}:{}:{}-ზე გადასვლა

en: Jump to {}:{}
ka: {}:{}-ზე გადასვლა

en: Download failed: {}
ka: გადმოწერა ჩავარდა: {}

en: Failed to subscribe to feed: {}
ka: ჩავარდა გამოწერა ლენტისთვის: {}

en: OPML file
ka: OPML ფაილი

en: Select the file from which to you want to import shows.
ka: აირჩიეთ ფაილი, საიდანაც გნებავთ, შოუები შემოიტანოთ.

en: _Import
ka: _შემოტანა

en: Failed to parse the imported file {}
ka: შემოტანილი ფაილის {} დამუშავება ჩავარდა

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Export shows to…
ka: შოუების გატანა…

en: _Export
ka: _გატანა

en: GNOME Podcasts Subscriptions
ka: GNOME Podcasts-ის გამოწერები

en: Failed to export podcasts
ka: პოდკასტების გატანის შეცდომა

en: Podcast Client for the GNOME Desktop.
ka: პოდკასტების კლიენტი GNOME-სთვის.

en: Fetching feeds…
ka: ლენტების გამოთხოვა…

en: New
ka: ახალი

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Shows
ka: სერიალები

en: Download progress
ka: გადმოწერის მიმდინარეობა

en: {} min
ka: {} წთ

en: The media player was unable to execute an action.
ka: მედიის დამკვრელმა ქმედების შესრულება ვერ შეძლო.

en: Visually expands this description
ka: ვიზუალურად გაშლის ამ აღწერას

en: Read More
ka: დაწვრილებით

en: Marked all episodes as listened
ka: ყველა ეპიზოდის, როგორც მოსმენილის, მონიშვნა

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Unsubscribed from {}
ka: {}-ის გამოწერის გაუქმება
