podcasts master - en to eu translation catalogue (132 entries)

en: Episodes:
eu: Pasarteak:

en: Last publication
eu: Azken argitalpena

en: _Subscribe
eu: _Harpidetu

en: Subscribing to feed…
eu: Jariora harpidetzen…

en: Add Podcasts
eu: Gehitu podcastak

en: Search
eu: Bilatu

en: Enter a feed URL or search the selected platforms.
eu: Sartu jario baten URLa edo bilatu hautatutako plataformetan.

en: Submit search
eu: Bidali bilaketa

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Please enable a Search Platform below, or enter a http(s) feed URL.
eu: Gaitu plataformetan bilatzea behean, edo sartu jario baten http(s) URLa

en: Search Platforms
eu: Bilatu plataformetan

en: Search queries will be sent to these platforms.
eu: Bilaketa-kontsultak plataforma horietara bidaliko da.

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: No results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: This show does not have episodes yet
eu: Saio honek ez du pasarterik oraindik

en: If you think this is an error, please consider writing a bug report.
eu: Errorea dela uste baduzu, idatzi akatsaren jakinarazpen bat.

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Get Some Shows
eu: Eskuratu zenbait saio

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Add new shows via feed URL
eu: Gehitu saio berriak jarioen URL baten bidez

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Import shows from another device
eu: Inportatu saioak beste gailu batetik

en: Episode Details
eu: Pasartearen xehetasunak

en: Episode Menu
eu: Pasarteen menua

en: Podcast Title
eu: Podcastaren izenburua

en: Duration - Date
eu: Iraupena - Data

en: _Stream
eu: _Transmititu

en: _Play
eu: _Erreproduzitu

en: _Pause
eu: Pau_satu

en: _Download
eu: _Deskargatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Episode Description
eu: Pasartearen deskribapena

en: Episode Cover
eu: Pasartearen azala

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: Go to Show
eu: Joan aurkezpenera

en: Copy Episode URL
eu: Kopiatu pasartearen URLa

en: Mark as Played
eu: Markatu irakurri gisa

en: Mark as Unplayed
eu: Markatu erreproduzitu gabe gisa

en: You’ve already listened to this episode.
eu: Dagoeneko entzun duzu pasarte hau

en: Calculating episode size…
eu: Pasartearen tamaina kalkulatzen…

en: Play this episode
eu: Erreproduzitu pasarte hau

en: Pause playback
eu: Pausatu erreprodukzioa

en: Cancel the download process
eu: Utzi deskarga-prozesua

en: Download this episode
eu: Deskargatu pasarte hau

en: Episode without audio
eu: Audiorik gabeko pasartea

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: This Week
eu: Aste honetan

en: This Month
eu: Hilabete honetan

en: Older
eu: Zaharragoa

en: Change the playback speed
eu: Aldatu erreprodukzioaren abiadura

en: Rewind 10 seconds
eu: Joan 10 segundo atzera

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Pause
eu: Pausatu

en: Fast forward 10 seconds
eu: Joan 10 segundo aurrera

en: Go to the description for this episode.
eu: Joan pasarte honen deskribapenera

en: Go to the Chapters list.
eu: Joan kapituluen zerrendara.

en: _Mark All Episodes as Played
eu: _Markatu pasarte guztiak erreproduzitu gisa

en: _Website
eu: _Webgunea

en: _Unsubscribe
eu: Harpidetza _kendu

en: Player
eu: Erreproduzigailua

en: Description
eu: Azalpena

en: Chapters
eu: Kapituluak

en: Rewind
eu: Birbobinatu

en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Go to Home Page
eu: Joan orri nagusira

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Shows as a Noun
en: Go to Shows Page
eu: Joan saioen orrira

[ctx: shortcut window]
note: Translators: 'Discovery' is a page where you can add new podcasts
en: Go To Discovery Page
eu: Joan saioak aurkitzeko orrira

[ctx: shortcut window]
en: Player
eu: Erreproduzigailua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Pause
eu: Txandakatu pausatzea

[ctx: shortcut window]
en: Seek Forwards
eu: Bilatu aurrerantz

[ctx: shortcut window]
en: Seek Backwards
eu: Bilatu atzerantz

[ctx: shortcut window]
en: Raise Playback Speed
eu: Azkartu erreprodukzio-abiadura

[ctx: shortcut window]
en: Lower Playback Speed
eu: Moteldu erreprodukzio-abiadura

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Check for new episodes
eu: Begiratu pasarte berriak dauden

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eu: Irten aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Import Subscriptions
eu: Inportatu harpidetzak

[ctx: shortcut window]
en: Export Subscriptions
eu: Esportatu harpidetzak

en: Open Website
eu: Ireki webgunea

en: Mark All as Played
eu: Markatu dena erreproduzitu gisa

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Podcast Menu
eu: Podcasten menua

en: Episodes
eu: Pasarteak

en: _Check for New Episodes
eu: _Begiratu pasarte berriak dauden

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: _Import Shows
eu: _Inportatu saioak

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: _Export Shows
eu: _Esportatu saioak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Podcasts
eu: Podcastak aplikazioari _buruz

note: Weird magic I copy-pasted that sets the Application Name in the Shell.
en: Podcasts
eu: Podcast-ak

en: Add a New Feed
eu: Gehitu jario berria

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

note: Translators: Show as a noun, meaning a Podcast-Show.
en: Show
eu: Erakutsi

en: Listen to your favorite shows
eu: Entzun zure saiorik gogokoenak

en: Play, update, and manage your podcasts from a lightweight interface that seamlessly integrates with GNOME. Podcasts can play various audio formats and remember where you stopped listening. You can subscribe to shows via RSS/Atom, iTunes, and Soundcloud links. Subscriptions from other apps can be imported via OPML files.
eu: Erreproduzitu, eguneratu eta kudeatu zure podcastak GNOMEri primeran egokitzen zaion interfaze arin batetik. Podcastak aplikazioak hainbat audio-formatu erreproduzitu ditzake eta entzuteari non utzi zenion gogoratzen du. Saioen harpidetzak egin ditzakezu RSS/Atom, ITunes eta Soundcloud esteken bidez. Beste aplikazio batzuetako harpidetzak ere inportatu daitezke OPML fitxategien bidez.

en: The home view displaying the newest episodes of your podcasts
eu: Zure podcasten pasarte berrienak bistaratzen dituen ikuspegi nagusia

en: The shows view displaying the covers of your podcasts
eu: Zure podcasten azalak bistaratzen dituen ikuspegia

en: The show widget displaying the cover and the latest episodes of a specific podcast
eu: Podcast jakin baten azala eta azken pasarteak bistaratzen dituen trepeta

en: The view where one can add a new podcast
eu: Podcast berriak gehitzea ahalbidetzen duen ikuspegia

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Podcasts developers
eu: Podcastak aplikazioaren garatzaileak

en: Listen to your favorite podcasts, right from your desktop.
eu: Entzun zure podcast gogokoenak zuzenean zure mahaigainetik.

en: Height of the last open main window
eu: Irekitako azken leiho nagusiaren altuera

en: Width of the last open main window
eu: Irekitako azken leiho nagusiaren zabalera

en: Maximized state of the last open main window
eu: Irekitako azken leiho nagusiaren egoera maximizatua

en: Whether to periodically refresh content
eu: Edukia aldizka freskatuko den ala ez

en: How many periods of time to wait between automatic refreshes
eu: Zenbat denbora-tarte itxarongo den freskatze automatikoen artean

en: What period of time to wait between automatic refreshes
eu: Zenbat denbora itxarongo den freskatze automatikoen artean

en: Whether to refresh content after startup
eu: Abioaren ondoren edukia freskatuko den ala ez

en: How many periods of time to wait between automatic cleanups
eu: Zenbat denbora-tarte itxarongo den garbitze automatikoen artean

en: What period of time to wait between automatic cleanups
eu: Zenbat denbora itxarongo den garbitze automatikoen artean

en: Copied URL to clipboard!
eu: URLa arbelean kopiatu da!

en: Jump to {}:{}:{}
eu: Joan hona: {}:{}:{}

en: Jump to {}:{}
eu: Joan hona: {}:{}

en: Download failed: {}
eu: Deskargak huts egin du: {}

en: Failed to subscribe to feed: {}
eu: Jariora harpidetzeak huts egin du: {}

en: OPML file
eu: OPML fitxategia

en: Select the file from which to you want to import shows.
eu: Hautatu saioak inportatzeko erabiliko duzun fitxategia.

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Failed to parse the imported file {}
eu: Inportatutako {} fitxategiaren analisiak huts egin du

note: Translators: Show as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Export shows to…
eu: Esportatu saioak hona…

en: _Export
eu: _Esportatu

en: GNOME Podcasts Subscriptions
eu: GNOME Podcastak harpidetzak

en: Failed to export podcasts
eu: Huts egin du podcastak esportatzeak

en: Podcast Client for the GNOME Desktop.
eu: Podcasten bezeroa GNOME mahaigainerako.

en: Fetching feeds…
eu: Jarioak atzitzen…

en: New
eu: Berria

note: Translators: Shows as a noun, meaning Podcast-Shows.
en: Shows
eu: Saioak

en: Download progress
eu: Deskargaren aurrerapena

en: The media player was unable to execute an action.
eu: Multimedia-erreproduzigailuak ezin izan da ekintza bat exekutatu.

en: Visually expands this description
eu: Deskribapen hau ikusiz hedatzen du

en: Read More
eu: Irakurri gehiago

en: Marked all episodes as listened
eu: Markatu pasarte guztiak entzundako gisa

en: Undo
eu: Desegin

en: Unsubscribed from {}
eu: Kendu {} podcast-eko harpidetza
