recipes master - en to nl translation catalogue (209 entries)

en: Recipes
nl: Recepten

en: GNOME cooks unite!
nl: Gnome-koks, verenigt u!

en: GNOME loves to cook
nl: Gnome houdt van koken

en: Initial screen for the application
nl: Openingsscherm voor de toepassing

en: The cuisines page
nl: De gerechtenpagina

en: An individual recipe
nl: Een individueel recept

en: An individual cuisine
nl: Een individueel gerecht

en: Existing Chef
nl: Bestaande chef

en: Imported Chef
nl: Geïmporteerde chef

en: Short Name:
nl: Korte naam:

en: Name:
nl: Naam:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Picture:
nl: Afbeelding:

en: _Save
nl: Op_slaan

en: Time is up!
nl: De tijd is om!

en: No recipes found
nl: Geen recepten gevonden

en: There are no recipes for this cuisine.
nl: Er zijn geen recepten voor dit gerecht.

en: Cuisines page
nl: Gerechtenpagina

en: World Cuisines
nl: Wereldgerechten

en: Seasonal
nl: Seizoensgebonden

en: Meal
nl: Maaltijd

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _Delete
nl: Verwij_deren

en: _Share
nl: _Delen

en: _Print
nl: Af_drukken

en: Add an image
nl: Afbeelding toevoegen

en: Rotate image
nl: Afbeelding roteren

en: Remove image
nl: Afbeelding verwijderen

en: Ser_ves
nl: Por_ties

en: Less than 15 minutes
nl: Minder dan 15 minuten

en: 15 to 30 minutes
nl: 15 tot 30 minuten

en: 30 to 45 minutes
nl: 30 tot 45 minuten

en: 45 minutes to an hour
nl: 45 minuten tot een uur

en: More than an hour
nl: Meer dan een uur

en: _Cuisine
nl: _Gerecht

en: _Meal
nl: _Maaltijd

en: S_eason
nl: S_eizoen

en: Vegan
nl: Veganistisch

en: Vegetarian
nl: Vegetarisch

en: Ingredients
nl: Ingrediënten

en: There are no recipes here yet.
nl: Er zijn hier nog geen recepten.

en: Any meal
nl: Elke maaltijd

en: Dietary restrictions
nl: Dieetbeperkingen

en: No restrictions
nl: Geen beperkingen

note: FIXME: repopulate
en: Anything
nl: Wat dan ook

en: Search…
nl: Zoeken…

en: Recipes page
nl: Receptenpagina

en: Today
nl: Vandaag

en: Categories
nl: Categorieën

en: Featured GNOME Chefs
nl: Aanbevolen Gnome-chefs

en: Try a different search
nl: Probeer een andere zoekopdracht

en: Start
nl: Starten

en: _New Recipe
nl: _Nieuw recept

en: Go back
nl: Ga terug

en: Search
nl: Zoeken

en: Cuisines
nl: Gerechten

en: _Import
nl: I_mporteren

en: _About
nl: I_nfo

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Rename
nl: Hernoemen

en: A recipe with this name already exists.
nl: Er bestaat al een recept met deze naam.

en: Select an Image
nl: Afbeelding selecteren

en: Open
nl: Openen

en: Image files
nl: Afbeeldingsbestanden

en: GNOME Recipes
nl: Gnome Recepten

en: American
nl: Amerikaans

en: Chinese
nl: Chinees

en: Indian
nl: India's

en: Italian
nl: Italiaans

en: French
nl: Frans

en: Greek
nl: Grieks

en: Mediterranean
nl: Mediterraans

en: Mexican
nl: Mexicaans

en: Turkish
nl: Turks

en: American Cuisine
nl: Amerikaanse gerechten

en: Chinese Cuisine
nl: Chinese gerechten

en: Indian Cuisine
nl: Indiase gerechten

en: Italian Cuisine
nl: Italiaanse gerechten

en: French Cuisine
nl: Franse gerechten

en: Greek Cuisine
nl: Griekse gerechten

en: Mediterranean Cuisine
nl: Mediterraanse gerechten

en: Mexican Cuisine
nl: Mexicaanse gerechten

en: Turkish Cuisine
nl: Turkse gerechten

en: The cuisine of the United States reflects its history. The European colonization of the Americas yielded the introduction of a number of ingredients and cooking styles to the latter. The various styles continued expanding well into the 19th and 20th centuries, proportional to the influx of immigrants from many foreign nations; such influx developed a rich diversity in food preparation throughout the country.
nl: De keuken van de Verenigde Staten is een weerspiegeling van haar geschiedenis. De Europese kolonisatie van Amerika bracht de invoering van een aantal ingrediënten en kookstijlen met zich mee. De verschillende stijlen breidden zich uit tot ver in de 19e en 20e eeuw, evenredig met de instroom van immigranten uit verschillende landen; met deze instroom ontwikkelde zich een rijke diversiteit aan voedselbereiding in het hele land.

en: Chinese cuisine includes styles originating from the diverse regions of China, as well as from Chinese people in other parts of the world including most Asian nations. The history of Chinese cuisine in China stretches back for thousands of years and has changed from period to period and in each region according to climate, imperial fashions, and local preferences. Over time, techniques and ingredients from the cuisines of other cultures were integrated into the cuisine of the Chinese people due both to imperial expansion and from the trade with nearby regions in pre-modern times, and from Europe and the New World in the modern period.
nl: De Chinese keuken omvat stijlen die afkomstig zijn van de diverse regio's van China, evenals van Chinezen uit andere delen van de wereld, met inbegrip van de meeste Aziatische landen. De geschiedenis van de Chinese keuken in China gaat duizenden jaren terug en is van periode tot periode veranderd in elke regio, afhankelijk van klimaat, keizerlijke modes en lokale voorkeuren. Mettertijd werden technieken en gerechten van andere culturen geïntegreerd in de keuken van de Chinezen, door zowel de uitbreiding van het keizerrijk als de handel met naburige regio's in de pre-moderne tijd en met Europa en de Nieuwe wereld in de moderne tijd.

en: Italian cuisine is characterized by its simplicity, with many dishes having only four to eight ingredients. Italian cooks rely chiefly on the quality of the ingredients rather than on elaborate preparation. Ingredients and dishes vary by region. Many dishes that were once regional, however, have proliferated with variations throughout the country.
nl: De Italiaanse keuken wordt gekenmerkt door haar eenvoud, waarbij veel gerechten uit slechts vier tot acht ingrediënten bestaan. Italiaanse koks richten zich eerder op de kwaliteit van de ingrediënten dan op een ingewikkelde bereiding. Ingrediënten en gerechten verschillen per regio. Maar vele gerechten die ooit regionaal waren, hebben zich met variaties verspreid door het hele land.

en: French cuisine was codified in the 20th century by Auguste Escoffier to become the modern haute cuisine; Escoffier, however, left out much of the local culinary character to be found in the regions of France and was considered difficult to execute by home cooks. Gastro-tourism and the Guide Michelin helped to acquaint people with the rich bourgeois and peasant cuisine of the French countryside starting in the 20th century. Gascon cuisine has also had great influence over the cuisine in the southwest of France. Many dishes that were once regional have proliferated in variations across the country.
nl: De Franse keuken werd in de 20e eeuw door Auguste Escoffier aangemerkt om de moderne haute cuisine te worden; Maar Escoffier liet veel van het lokale culinaire karakter dat te vinden is in de Franse regio's achterwege en zijn recepten werden beschouwd als moeilijk uit te voeren door thuiskoks. Geholpen door het Gastro-toerisme en de Guide Michelin maakten mensen kennis met de keuken van de rijke burgerij en de boerenkeuken van het Franse platteland, beginnend in de 20e eeuw. De keuken van Gascogne heeft ook grote invloed gehad op de keuken in het zuidwesten van Frankrijk. Vele gerechten die ooit regionaal waren, hebben zich met variaties verspreid door het hele land.

en: Contemporary Greek cookery makes wide use of vegetables, olive oil, grains, fish, wine, and meat (white and red, including lamb, poultry, rabbit and pork). Other important ingredients include olives, cheese, eggplant (aubergine), zucchini (courgette), lemon juice, vegetables, herbs, bread and yoghurt. The most commonly used grain is wheat; barley is also used. Common dessert ingredients include nuts, honey, fruits, and filo pastry.
nl: De huidige Griekse keuken maakt veel gebruik van groenten, olijfolie, granen, vis, wijn en vlees (wit en rood, waaronder lamsvlees, kip, konijn en varkensvlees). Andere belangrijke ingrediënten zijn olijven, kaas, aubergine, courgette, citroensap, groenten, kruiden, brood en yoghurt. De meestgebruikte graansoort is tarwe; gerst wordt ook gebruikt. Veelgebruikte ingrediënten voor nagerechten zijn noten, honing, vruchten en bladerdeeg.

en: Mexican cuisine is primarily a fusion of indigenous Mesoamerican cooking with European, especially Spanish, elements added after the Spanish conquest of the Aztec Empire in the 16th century. The staples are native foods, such as corn, beans, avocados, tomatoes, and chili peppers, along with rice, which was brought by the Spanish. Europeans introduced a large number of other foods, the most important of which were meats from domesticated animals (beef, pork, chicken, goat, and sheep), dairy products (especially cheese), and various herbs and spices.
nl: De Mexicaanse keuken is hoofdzakelijk een samensmelting van de inlandse Meso-Amerikaanse keuken met Europese, vooral Spaanse, elementen die zijn toegevoegd na de Spaanse verovering van het Aztekenrijk in de 16e eeuw. De hoofdschotels bevatten inheemse ingrediënten zoals mais, bonen, avocado's, tomaten en chilipepers, samen met rijst, meegebracht door de Spanjaarden. Europeanen introduceerden een groot aantal andere voedingsmiddelen waaronder vooral vlees van gedomesticeerde dieren (rundvlees, varkensvlees, kip, geiten- en schapenvlees), zuivelproducten (vooral kaas), en verschillende kruiden en specerijen.

en: You can find a great variety of mouth watering dishes in Turkish cuisine, which is mostly the heritage of Ottoman cuisine. It is the mixture and refinement of Central Asian, Middle Eastern and Balkan cuisines. Therefore it is impossible to fit Turkish cuisine into a short list.
nl: In de Turkse keuken vindt u een groot aantal overheerlijke gerechten die vooral afkomstig zijn uit de Ottomaanse keuken. Het is de mengeling en verfijning van gerechten uit Centraal-Azië, het Midden-Oosten en de Balkan. Daarom is het onmogelijk om Turkse gerechten in een korte lijst op te nemen.

en: Gluten-free recipes
nl: Glutenvrije recepten

en: Nut-free recipes
nl: Notenvrije recepten

en: Vegan recipes
nl: Veganistische recepten

en: Vegetarian recipes
nl: Vegetarische recepten

en: Milk-free recipes
nl: Melkvrije recepten

en: Other dietary restrictions
nl: Overige dieetbeperkingen

en: hour
nl: uur

en: hours
nl: uur

en: minute
nl: minuut

en: minutes
nl: minuten

en: second
nl: seconde

en: seconds
nl: seconden

en: You need to provide a name for the recipe
nl: U moet het recept een naam geven

en: No %s found
nl: Geen %s gevonden

en: You could add one using the “New Recipe” button.
nl: U zou er een kunnen toevoegen via de knop ‘Nieuw recept’.

en: Recipes by %s
nl: Recepten van %s

en: No recipes by chef %s found
nl: Geen recepten van chef %s gevonden

en: Sorry about this.
nl: Het spijt me.

en: No recipes for %s found
nl: Geen recepten voor %s gevonden

en: No favorite recipes found
nl: Geen favoriet recept gevonden

en: Breakfast
nl: Ontbijt

en: Desserts
nl: Nagerechten

en: Other
nl: Overig

en: Could not parse %s as a fraction
nl: Ontleden van %s als breuk mislukt

en: Could not parse %s as a number
nl: Ontleden van %s als getal mislukt

en: Author:
nl: Auteur:

en: Preparation:
nl: Voorbereiding:

en: Cooking:
nl: Bereiding:

en: Serves:
nl: Porties:

en: Error while importing recipe:
    %s
nl: Fout bij het importeren van recept:
    %s

en: Error printing file:
nl: Fout bij afdrukken van het bestand:

en: No details
nl: Geen details

en: by %s
nl: van %s

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Christmas
nl: Kerstmis

en: Spring
nl: Voorjaar

en: Summer
nl: Zomer

en: Fall
nl: Herfst

en: Select a recipe file
nl: Een receptbestand selecteren

en: _Export
nl: _Exporteren

en: Almond
nl: Amandel

en: Apple
nl: Appel

en: Apricot
nl: Abrikoos

en: Artichoke
nl: Artisjok

en: Asparagus
nl: Asperge

en: Bacon
nl: Spek

en: Banana
nl: Banaan

en: Basil
nl: Basilicum

en: Basmati rice
nl: Basmati rijst

en: Bay leaf
nl: Laurierblad

en: Beans
nl: Bonen

en: Beef mince
nl: Rundergehakt

en: Beef sausage
nl: Runderworst

en: Beef stock
nl: Runderbouillon

en: Beetroot
nl: Biet

en: Berry
nl: Bes

en: Bilberry
nl: Bosbes

en: Carrot
nl: Wortel

en: Date
nl: Dadel

en: Egg
nl: Ei

en: Fig
nl: Vijg

en: Garlic
nl: Knoflook

en: Honey
nl: Honing

en: Lemon
nl: Citroen

en: Mustard
nl: Mosterd

en: Onion
nl: Ui

en: Orange
nl: Sinaasappel

en: Parsley
nl: Peterselie

en: Pepper
nl: Peper

en: Peppers
nl: Pepers

en: Potato
nl: Aardappel

en: Squash
nl: Pompoen

en: Tangerine
nl: Mandarijn

en: Tomato
nl: Tomaat

en: Vinegar
nl: Azijn

en: Wine
nl: Wijn

en: no Almond
nl: geen Amandel

en: no Amaretti
nl: geen Amaretti

en: no Apple
nl: geen Appel

en: no Apricot
nl: geen Abrikoos

en: no Artichoke
nl: geen Artisjok

en: no Asparagus
nl: geen Asperge

en: no Aubergine
nl: geen Aubergine

en: no Bacon
nl: geen Spek

en: no Bagel
nl: geen Bagel

en: no Banana
nl: geen Banaan

en: no Basil
nl: geen Basilicum

en: no Basmati rice
nl: geen Basmati rijst

en: no Bay leaf
nl: geen Laurierblad

en: no Beans
nl: geen Bonen

en: no Beef mince
nl: geen Rundergehakt

en: no Beef sausage
nl: geen Runderworst

en: no Beef stock
nl: geen Runderbouillon

en: no Beetroot
nl: geen Biet

en: no Berry
nl: geen Bes

en: no Biscotti
nl: geen Biscotti

en: no Bilberry
nl: geen Bosbes

en: no Carrot
nl: geen Wortel

en: no Couscous
nl: geen Couscous

en: no Date
nl: geen Dadel

en: no Egg
nl: geen Ei

en: no Fig
nl: geen Vijg

en: no Garlic
nl: geen Knoflook

en: no Honey
nl: geen Honing

en: no Lemon
nl: geen Citroen

en: no Mayonnaise
nl: geen Mayonnaise

en: no Mustard
nl: geen Mosterd

en: no Onion
nl: geen Ui

en: no Orange
nl: geen Sinaasappel

en: no Parsley
nl: geen Peterselie

en: no Pepper
nl: geen Peper

en: no Squash
nl: geen Pompoen

en: no Tangerine
nl: geen Mandarijn

en: no Tomato
nl: geen Tomaat

en: no Vinegar
nl: geen Azijn

en: no Wine
nl: geen Wijn

en: no Yoghurt
nl: geen Yoghurt

en: no Zinfandel
nl: geen Zinfandel
