recipes master - en to hu translation catalogue (1069 entries)

en: Recipes
hu: Receptek

en: GNOME cooks unite!
hu: GNOME szakácsok egyesüljetek!

en: GNOME loves to cook
hu: A GNOME imád főzni

en: Recipes is an easy-to-use application that will help you to discover what to cook today, tomorrow, the rest of the week and for your special occasions.
hu: A Receptek egy könnyedén használható alkalmazás, amely a segítségére lesz annak kitalálásában, hogy mit főzzön ma, holnap, a hét többi napján és különleges alkalmakkor.

en: Recipes comes with a collection of recipes that have been collected by GNOME contributors from all over the world. It also lets you store your own recipes and share them with your friends.
hu: A Receptek egy olyan receptgyűjteménnyel érkezik, amelyet a GNOME közreműködők gyűjtöttek össze a világ minden tájáról. Lehetővé teszi a saját receptjei tárolását is, és megoszthatja azokat az ismerőseivel.

en: The major features of Recipes include:
hu: A Receptek főbb funkciói a következők:

en: Add and edit your own recipes
hu: Saját receptek hozzáadása és szerkesztése

en: Share recipes with your friends
hu: Receptek megosztása az ismerőseivel

en: Export and print shopping lists
hu: Bevásárlólisták exportálása és nyomtatása

en: Adjust quantities based on the number of servings
hu: Mennyiségek beállítása az adagok száma alapján

en: Mark recipes to cook later or add them to your favorites
hu: Receptek megjelölése későbbi elkészítéshez, vagy azok hozzáadása a kedvencekhez

en: Add notes to recipes
hu: Jegyzetek hozzáadása a receptekhez

en: Hands-free cooking instruction mode
hu: Kihangosítható főzési utasítások mód

en: Initial screen for the application
hu: Az alkalmazás kezdőképernyője

en: The cuisines page
hu: A konyhák oldala

en: A shopping list
hu: Egy bevásárlólista

en: Cooking a recipe
hu: Egy recept elkészítése

en: Editing a recipe
hu: Egy recept szerkesztése

en: An individual recipe
hu: Egy egyedi recept

en: An individual cuisine
hu: Egy egyedi konyha

en: The user ID of the current user
hu: A jelenlegi felhasználó felhasználó-azonosítója

en: The user ID of the current user.
hu: A jelenlegi felhasználó felhasználó-azonosítója.

en: The number of times cooking mode has been presented
hu: Hányszor lett megjelenítve a főzési mód

en: The number of times cooking mode has been presented.
hu: Hányszor lett megjelenítve a főzési mód.

en: The timestamp of the last change to the favorites list
hu: A kedvencek listája utolsó változásának időbélyege

en: The timestamp of the last time an item was added to or removed from the favorites list.
hu: A legutolsó időpont időbélyege, amikor egy elem hozzá lett adva vagy el lett távolítva a kedvencek listájáról.

en: The list of favorites
hu: A kedvencek listája

en: The list of favorites. Each entry in the list is the ID of a recipe.
hu: A kedvencek listája. A listán minden egyes bejegyzés egy recept azonosítója.

en: The timestamp of the last change to the shopping list
hu: A bevásárlólista utolsó változásának időbélyege

en: The timestamp of the last time an item was added to or removed from the shopping list.
hu: A legutolsó időpont időbélyege, amikor egy elem hozzá lett adva vagy el lett távolítva a bevásárlólistáról.

en: The shopping list
hu: A bevásárlólista

en: The shopping list. Each entry in the dictionary maps the ID of a recipe to a serving count.
hu: A bevásárlólista. A szótárban minden egyes bejegyzés egy recept azonosítóját képezi le egy adag darabszámára.

en: Ingredients that were removed from the shopping list
hu: Hozzávalók, amelyek el lettek távolítva a bevásárlólistáról

en: The names of ingredients that were removed from the shopping list.
hu: A hozzávalók nevei, amelyek el lettek távolítva a bevásárlólistáról.

en: The list of recipes to be exported
hu: Az exportálandó receptek listája

en: The list of recipes to be exported. Each entry in the list is the ID of a recipe.
hu: Az exportálandó receptek listája. A listán minden egyes bejegyzés egy recept azonosítója.

en: The setting for which unit temperatures should be displayed in.
hu: A beállítás, hogy a hőmérsékletek milyen egységben jelenjenek meg.

en: The setting for which unit temperatures should be displayed in. Default is 'locale', which means to use the LC_MEASUREMENT category of the current locale to decide.
hu: A beállítás, hogy a hőmérsékletek milyen egységben jelenjenek meg. Az alapértelmezett a „locale”, amely a jelenlegi területi beállítás LC_MEASUREMENT kategóriáját használja az eldöntéshez.

en: By which key to sort lists.
hu: Mely kulcs szerint legyenek a listák rendezve.

en: The setting determines which key is used to sort lists of recipes by.
hu: A beállítás meghatározza, hogy mely kulcs szerint legyenek a receptek rendezve.

en: Whether the surprise dialog should be shown.
hu: Megjelenjen-e a meglepetés párbeszédablak.

en: The setting determines whether the surprise dialog should be shown on startup.
hu: A beállítás meghatározza, hogy indításkor megjelenjen-e a meglepetés párbeszédablak.

en: The setting for which unit volumes should be displayed in.
hu: A beállítás, hogy az űrmértékek milyen egységben jelenjenek meg.

en: The setting for which unit volumes should be displayed in. Default is 'locale',
hu: A beállítás, hogy az űrmértékek milyen egységben jelenjenek meg. Az alapértelmezett a „locale”.

en: The setting for which unit weights should be displayed in.
hu: A beállítás, hogy az súlyok milyen egységben jelenjenek meg.

en: The setting for which unit weights should be displayed in. Default is 'locale',
hu: A beállítás, hogy a súlyok milyen egységben jelenjenek meg. Az alapértelmezett a „locale”.

en: Same Chef
hu: Ugyanaz a konyhafőnök

en: Different Chef
hu: Eltérő konyhafőnök

en: Existing Chef
hu: Meglévő konyhafőnök

en: Imported Chef
hu: Importált konyhafőnök

en: Short Name:
hu: Rövid név:

en: Name:
hu: Név:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Picture:
hu: Fénykép:

en: Chef Information
hu: Konyhafőnök-információk

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Save
hu: _Mentés

en: This information may be shared with other users if you share your recipes.
hu: Ezek az információk megosztásra kerülhetnek más felhasználóknak, ha megosztja a receptjeit.

en: Other Chef
hu: Egyéb konyhafőnök

en: Name…
hu: Név…

en: Short Name…
hu: Rövid név…

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Done
hu: Kész

en: Stop Cooking?
hu: Főzés leállítása?

en: Some timers are still running.
hu: Néhány időzítő még fut.

en: Recipes can keep the timers running
    even if you leave cooking mode now.
hu: A Receptek képes futva hagyni az időzítőket
    akkor is, ha most elhagyja a főzési módot.

en: Keep Cooking
hu: Főzés folytatása

en: Stop Timers
hu: Időmérők leállítása

en: Continue Timers
hu: Időmérők folytatása

en: Controls
hu: Vezérlők

en: To advance to the next step, press any key on the
    keyboard.
hu: A következő lépésre haladáshoz nyomjon meg bármilyen
    billentyűt a billentyűzeten.

en: To go back to the previous step, doubletap any key.
hu: Az előző lépésre visszatéréshez nyomjon meg duplán bármely billentyűt.

en: Alternatively, you can use the cursor keys to
    quickly seek within the directions.
hu: Alternatívaként használhatja a kurzorbillentyűket is
    az utasításokon belüli gyors lépkedéshez.

en: To exit the process, press the Escape key.
hu: A folyamatból való kilépéshez nyomja meg az Escape billentyűt.

en: Time is up!
hu: Lejárt az idő!

en: No recipes found
hu: Nem található recept

en: There are no recipes for this cuisine.
hu: Nincsenek receptek ehhez a konyhához.

en: Cuisines page
hu: Konyhák oldala

en: World Cuisines
hu: Világ konyhái

en: Seasonal
hu: Időszaki

en: Contains garlic
hu: Fokhagymát tartalmaz

en: Contains dairy products. Please always double-check the ingredients if you are serving a person with gluten or dairy intolerance.
hu: Tejterméket tartalmaz. Mindig kétszer ellenőrizze a hozzávalókat, ha glutén- vagy tejtermék intoleranciás személynek szolgál fel.

en: Contains gluten. Please always double-check the ingredients if you are serving a person with gluten or dairy intolerance.
hu: Glutént tartalmaz. Mindig kétszer ellenőrizze a hozzávalókat, ha glutén- vagy tejtermék intoleranciás személynek szolgál fel.

en: Spicy
hu: Fűszeres

en: _Buy Ingredients
hu: Hozzávalók _vásárlása

en: _Yield
hu: _Mennyiség

en: Preparation Time
hu: Előkészítési idő

en: Cooking Time
hu: Főzési idő

en: Cuisine
hu: Konyha

en: Meal
hu: Étkezés

en: Season
hu: Évszak

en: Note
hu: Jegyzet

en: Directions
hu: Utasítások

en: _Notes
hu: _Jegyzetek

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Share
hu: _Megosztás

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Add to favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Add an image
hu: Kép hozzáadása

en: Rotate image
hu: Kép forgatása

en: Default image
hu: Alapértelmezett kép

en: Remove image
hu: Kép eltávolítása

en: Add List
hu: Lista hozzáadása

en: Details
hu: Részletek

en: _Name
hu: _Név

en: _Preparation Time
hu: _Előkészítési idő

en: Less than 15 minutes
hu: Kevesebb mint 15 perc

en: 15 to 30 minutes
hu: 15 és 30 perc között

en: 30 to 45 minutes
hu: 30 és 45 perc között

en: 45 minutes to an hour
hu: 45 perc és egy óra között

en: More than an hour
hu: Több mint egy óra

en: _Cooking Time
hu: Főzési _idő

en: C_uisine
hu: _Konyha

en: _Meal
hu: Étk_ezés

en: S_eason
hu: É_vszak

en: _Spiciness
hu: _Fűszeresség

en: Mild
hu: Enyhe

en: Somewhat spicy
hu: Kissé fűszeres

en: Hot
hu: Erős

en: Very spicy
hu: Nagyon fűszeres

en: _Description
hu: _Leírás

en: Gluten-free
hu: Gluténmentes

en: Nut-free
hu: Diómentes

en: Vegan
hu: Vegán

en: Vegetarian
hu: Vegetáriánus

en: Milk-free
hu: Tejmentes

en: Di_rections
hu: _Utasítások

en: Preview
hu: Előnézet

en: Add Step
hu: Lépés hozzáadása

en: Add Image
hu: Kép hozzáadása

en: Add Timer
hu: Időmérő hozzáadása

en: Add Temperature
hu: Hőmérséklet hozzáadása

en: Title…
hu: Cím…

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Syntax
hu: Szintaxis

en: Use paragraphs to break directions into steps (2 newlines).
hu: Használjon bekezdéseket az utasítások lépésekké tördeléséhez (2 soremelés).

en: You can provide an image or a time counter in each step.
hu: Megadhat egy képet vagy egy időmérőt minden lépésben.

en: Timer
hu: Időmérő

en: Image
hu: Kép

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Amount
hu: Mennyiség

en: Ingredient
hu: Hozzávaló

en: Use a number, followed by an (optional) unit.
hu: Használjon egy számot, utána pedig egy (választható) egységet.

en: Examples: 1 kg, 2 1/2 pounds, 250 ml, 6
hu: Példák: 1 kg, 2 1/2 font, 250 ml, 6

en: Ingredients
hu: Hozzávalók

en: Name of the List
hu: A lista neve

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Add more ingredients
hu: Több hozzávaló hozzáadása

en: There are no recipes here yet.
hu: Itt még nincsenek receptek.

en: Any meal
hu: Bármely étkezés

en: Spiciness
hu: Fűszeresség

en: Any spiciness
hu: Bármilyen fűszeresség

en: Dietary restrictions
hu: Étrendi korlátozások

en: No restrictions
hu: Nincsenek korlátozások

note: FIXME: repopulate
en: Anything
hu: Bármi

en: Search…
hu: Keresés…

en: Recipes page
hu: Receptek oldala

en: Today
hu: Ma

en: Editor’s Picks
hu: Szerkesztő választásai

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Featured GNOME Chefs
hu: Kiemelt GNOME konyhafőnökök

en: Contributed recipe
hu: Közzétett recept

en: Try a different search
hu: Próbáljon másfajta keresést

en: Buy ingredients
hu: Hozzávalók vásárlása

en: No shopping necessary!
hu: Nem szükséges vásárlás!

en: _Clear List
hu: Lista _törlése

en: Nothing to add
hu: Nincs mit hozzáadni

en: Yield
hu: Mennyiség

en: Start
hu: Indítás

en: Pause
hu: Szüneteltetés

en: Continue
hu: Folytatás

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: _New Recipe
hu: Ú_j recept

en: Go back
hu: Vissza

en: Search
hu: Keresés

en: _Start Cooking
hu: _Főzés elkezdése

en: _Done Shopping
hu: Vásárlás _befejezése

en: All ingredients marked as stocked!
hu: Az összes hozzávaló megjelölve készleten lévőként!

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Ingredients to buy added.
hu: Vásárolandó hozzávalók hozzáadva.

en: View Shopping List
hu: Bevásárlólista megtekintése

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Send Update
hu: Frissítés küldése

en: Shopping List has been exported to Todoist
hu: A bevásárlólista exportálva lett a Todoistre

en: Cuisines
hu: Konyhák

en: Name
hu: Név

en: Recency
hu: Frissesség

en: _Import
hu: _Importálás

en: _Export All
hu: Összes _exportálása

en: _Chef Information
hu: _Konyhafőnök-információk

en: _What’s New
hu: Új_donságok

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Report Issue
hu: _Probléma jelentése

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: File
hu: Fájl

en: Chef Information…
hu: Konyhafőnök-információk…

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Find…
hu: Keresés…

en: Help
hu: Súgó

en: Recipes _Help
hu: Receptek _súgó

en: Cancel
hu: Mégse

en: Rename
hu: Átnevezés

en: A recipe with this name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű recept.

en: _Add More
hu: _További hozzáadása

en: Share with a friend
hu: Megosztás egy ismerőssel

en: Contribute to the Recipes project
hu: Hozzájárulás a Receptek projekthez

en: GNOME turns 20 !
hu: A GNOME 20 !

en: YEARS
    STRONG
hu: ÉVES
    LESZ

en: Recipes is a present to GNOME for its 20th birthday. We invite the GNOME community all over the world to share recipes and enjoy a good meal together.
hu: A Receptek egy ajándék a GNOME 20. születésnapjára. Arra invitáljuk a GNOME közösséget a világ minden tájáról, hogy ossza meg a receptjeit, és élvezzen egy közös étkezést.

en: Let’s Party
hu: Bulizzunk

en: What’s New in Recipes
hu: A Receptek újdonságai

en: Export Ingredients
hu: Hozzávalók exportálása

en: Export
hu: Exportálás

en: Email
hu: E-mail

en: Add service
hu: Szolgáltatás hozzáadása

en: Learn more about Builder
hu: Tudjon meg többet az Építőről

en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: Flatpak metadata]
en: Version
hu: Verzió

en: Application
hu: Alkalmazás

[ctx: Flatpak metadata]
en: ID
hu: Azonosító

[ctx: Flatpak metadata]
en: Architecture
hu: Architektúra

[ctx: Flatpak metadata]
en: Branch
hu: Ág

[ctx: Flatpak metadata]
en: Commit
hu: Véglegesítés

en: Runtime
hu: Futási környezet

en: Bundled libraries
hu: Hozzáadott könyvtárak

en: OS
hu: Operációs rendszer

[ctx: OS metadata]
en: Name
hu: Név

[ctx: OS metadata]
en: Type
hu: Típus

[ctx: OS metadata]
en: Desktop
hu: Asztal

en: System libraries
hu: Rendszerkönyvtárak

en: System
hu: Rendszer

en: Learn more about Recipes
hu: Tudjon meg többet a Receptekről

en: Recipes by
hu: Receptek tőle:

en: Got an error from Account portal
hu: Hiba érkezett a Fiókok portálról

en: Allow your personal information to be included with recipes you share with your friends.
hu: Személyes információk hozzáfűzésének engedélyezése azokhoz a receptekhez, amelyeket megoszt az ismerőseivel.

en: Supported categories: %s
hu: Támogatott kategóriák: %s

en: Print the version and exit
hu: Verzió kiírása és kilépés

en: Turn on verbose logging
hu: Bőbeszédű naplózás bekapcsolása

en: Show a category
hu: Kategória megjelenítése

en: Select an Image
hu: Válasszon képet

en: Open
hu: Megnyitás

en: Image files
hu: Képfájlok

en: New Chef
hu: Új konyhafőnök

en: Cooking
hu: Főzés

en: Step %d/%d
hu: %d/%d lépés

en: Step %d
hu: %d. lépés

en: GNOME Recipes
hu: GNOME Receptek

en: A cooking timer has expired
hu: Egy főzési időmérő lejárt

en: Timer for “%s” has expired.
hu: A(z) „%s” időmérője lejárt.

en: Timer is up!
hu: Az időmérő lejárt!

en: American
hu: Amerikai

en: Chinese
hu: Kínai

en: Indian
hu: Indiai

en: Italian
hu: Olasz

en: French
hu: Francia

en: Greek
hu: Görög

en: Mediterranean
hu: Mediterrán

en: Mexican
hu: Mexikói

en: Nordic
hu: Északi

en: Turkish
hu: Török

en: American Cuisine
hu: Amerikai konyha

en: Chinese Cuisine
hu: Kínai konyha

en: Indian Cuisine
hu: Indiai konyha

en: Italian Cuisine
hu: Olasz konyha

en: French Cuisine
hu: Francia konyha

en: Greek Cuisine
hu: Görög konyha

en: Mediterranean Cuisine
hu: Mediterrán konyha

en: Mexican Cuisine
hu: Mexikói konyha

en: Nordic Cuisine
hu: Északi konyha

en: Turkish Cuisine
hu: Török konyha

en: The cuisine of the United States reflects its history. The European colonization of the Americas yielded the introduction of a number of ingredients and cooking styles to the latter. The various styles continued expanding well into the 19th and 20th centuries, proportional to the influx of immigrants from many foreign nations; such influx developed a rich diversity in food preparation throughout the country.
hu: Az Egyesült Államok konyhája tükrözi a történelmét. Amerika európai kolonizációja számos hozzávaló és főzési stílus megjelenését okozta. A különböző stílusok terjeszkedése folytatódott a XIX. és a XX. században, a bevándorlók számával arányosan sok különböző országból; ez a beáramlás gazdag változatosságot hozott létre az ételkészítésben országszerte.

en: Chinese cuisine includes styles originating from the diverse regions of China, as well as from Chinese people in other parts of the world including most Asian nations. The history of Chinese cuisine in China stretches back for thousands of years and has changed from period to period and in each region according to climate, imperial fashions, and local preferences. Over time, techniques and ingredients from the cuisines of other cultures were integrated into the cuisine of the Chinese people due both to imperial expansion and from the trade with nearby regions in pre-modern times, and from Europe and the New World in the modern period.
hu: A kínai konyha olyan stílusokat foglal magába, amelyek Kína különféle régióiból, valamint a világ más részein élő kínai emberektől származnak, beleértve a legtöbb ázsiai nemzetet is. A kínai konyha története Kínában több ezer évre nyúlik vissza, és korszakról korszakra, valamint az egyes régiókban az éghajlat, a birodalmi stílusok és a helyi preferenciák szerint változott. Az idő múlásával más kultúrák konyháinak technikáit és alapanyagait beépítették a kínai nép konyhájába mind a birodalmi terjeszkedés következtében, mind a közeli régiókkal a modern előtti időkben, valamint Európával és az új világgal a modern korszakban folytatott kereskedelem miatt.

en: Indian cuisine encompasses a wide variety of regional and traditional cuisines native to India. Given the range of diversity in soil type, climate, culture, ethnic group and occupations, these cuisines vary significantly from each other and use locally available spices, herbs, vegetables and fruits. Indian food is also heavily influenced by religious and cultural choices and traditions. There has also been Middle Eastern and Central Asian influence on North Indian cuisine from the years of Mughal rule. Indian cuisine has been and is still evolving, as a result of the nation’s cultural interactions with other societies.
hu: Az indiai konyha számos regionális és hagyományos konyhát ölel fel szerte Indiában. A termőföld, éghajlat, kultúra, etnikai csoportok és foglalkozások sokszínűsége miatt ezek a konyhák jelentősen eltérnek egymástól, és helyileg elérhető fűszereket, gyógynövényeket, zöldségeket és gyümölcsöket használnak. Az indiai ételekre nagy hatása van a vallási és kulturális választásoknak és hagyományoknak. Emellett közel-keleti és közép-afrikai hatás is megfigyelhető az észak-indiai konyhában a mogul uralom éveiből. Az indiai konyha a múltban és most is folyamatosan változik a nemzet más társadalmakkal történő kölcsönhatása miatt.

en: Italian cuisine is characterized by its simplicity, with many dishes having only four to eight ingredients. Italian cooks rely chiefly on the quality of the ingredients rather than on elaborate preparation. Ingredients and dishes vary by region. Many dishes that were once regional, however, have proliferated with variations throughout the country.
hu: Az olasz konyhát az egyszerűsége jellemzi, számos étel négy és nyolc közötti hozzávalót tartalmaz. Az olasz szakácsok főleg az alapanyagok minőségére támaszkodnak, nem pedig a kifinomult előkészítésre. A hozzávalók és ételek régiónként változnak. Számos étel, amely eredetileg regionális volt, azóta számos változatban terjedt el országszerte.

en: French cuisine was codified in the 20th century by Auguste Escoffier to become the modern haute cuisine; Escoffier, however, left out much of the local culinary character to be found in the regions of France and was considered difficult to execute by home cooks. Gastro-tourism and the Guide Michelin helped to acquaint people with the rich bourgeois and peasant cuisine of the French countryside starting in the 20th century. Gascon cuisine has also had great influence over the cuisine in the southwest of France. Many dishes that were once regional have proliferated in variations across the country.
hu: A francia konyhát a 20. században egységesítette Auguste Escoffier, megteremtve a modern „haute cuisine” fogalmát. Viszont Escoffier kihagyott sok mindent a helyi kulináris karakterből, amely Franciaország régióiban található, és receptjei általánosságban nehézkesek voltak az otthoni szakácsok számára. A 20. századtól kezdve a gasztroturizmus és a Guide Michelin segített abban, hogy az emberek megismerkedjenek a gazdag burzsoá és a francia vidék paraszti konyhájával. A Gascon-konyha szintén nagy befolyást gyakorolt a Franciaország délnyugati részén található konyhára. Számos étel amely eredetileg regionális volt, különböző variációkban elterjedt az egész országban.

en: Contemporary Greek cookery makes wide use of vegetables, olive oil, grains, fish, wine, and meat (white and red, including lamb, poultry, rabbit and pork). Other important ingredients include olives, cheese, eggplant (aubergine), zucchini (courgette), lemon juice, vegetables, herbs, bread and yoghurt. The most commonly used grain is wheat; barley is also used. Common dessert ingredients include nuts, honey, fruits, and filo pastry.
hu: A kortárs görög konyha széles körben használja a zöldségeket, olívaolajat, gabonát, halat, bort és húst (fehér és vörös húsokat, köztök a bárányt, baromfit, nyulat és sertést). Fontos hozzávalónak számít az olívabogyó, sajt, padlizsán, cukkini, citromlé, a különféle zöldségek, fűszernövények, a kenyér és a joghurt. A legtöbbet használt gabona a búza, de az árpát is használják. Népszerű desszert-összetevő a dió, a méz, a gyümölcsök és a rétestészta.

en: Mediterranean cuisine has a lot to offer, and is legendary for being very healthy too. Expect to see olives, yoghurt and garlic.
hu: A mediterrán konyha sok mindent kínál, és legendásan egészséges is. Sok olívabogyó, joghurt és fokhagyma várható.

en: Mexican cuisine is primarily a fusion of indigenous Mesoamerican cooking with European, especially Spanish, elements added after the Spanish conquest of the Aztec Empire in the 16th century. The staples are native foods, such as corn, beans, avocados, tomatoes, and chili peppers, along with rice, which was brought by the Spanish. Europeans introduced a large number of other foods, the most important of which were meats from domesticated animals (beef, pork, chicken, goat, and sheep), dairy products (especially cheese), and various herbs and spices.
hu: A mexikói konyha leginkább az őshonos közép-amerikai, és az európai – főleg spanyol – elemek ötvözete, amely az Azték Birodalom Spanyolország általi meghódítása után érkeztek a XVI. században. A legfontosabbak az őshonos ételek, mint a kukorica, bab, avokádó, paradicsom és a csilipaprika; a rizs mellett, amit a spanyolok hoztak be. Az európaiak számos más ételt is behoztak, amelyek közül a legfontosabbak a háziasított állatok húsai (marha, sertés, csirke, kecske és bárány), a tejtermékek (különösen a sajt), és a különféle fűszernövények.

en: Cooking in Denmark has always been inspired by foreign and continental practises and the use of imported tropical spices like cinnamon, cardamom, nutmeg and black pepper can be traced to the Danish cuisine of the Middle Ages and some even to the Vikings.
hu: Dániában a főzést mindig is az idegen és a kontinentális gyakorlatok inspirálták. Az olyan importált trópusi fűszerek, mint a fahéj, kardámom, szerecsendió és a fekete bors visszavezethető a középkori dán konyháig, sőt egyes esetekben a vikingekig is.

en: You can find a great variety of mouth watering dishes in Turkish cuisine, which is mostly the heritage of Ottoman cuisine. It is the mixture and refinement of Central Asian, Middle Eastern and Balkan cuisines. Therefore it is impossible to fit Turkish cuisine into a short list.
hu: Sokféle ínycsiklandozó étel található a török konyhában, amely leginkább az oszmán konyha öröksége. A török konyha a közép-ázsiai, közel-keleti és balkáni konyhák keveréke és finomítása. Ezért lehetetlen a török konyhát egy rövid listával leírni.

en: serving
hu: adag

en: servings
hu: adag

en: Could not find this recipe.
hu: Nem található ez a recept.

en: Timer: %s
hu: Időmérő: %s

en: Image %d
hu: %d. kép

en: Recipe by %s
hu: %s receptje

en: Gluten-free recipes
hu: Gluténmentes receptek

en: Nut-free recipes
hu: Diómentes receptek

en: Vegan recipes
hu: Vegán receptek

en: Vegetarian recipes
hu: Vegetáriánus receptek

en: Milk-free recipes
hu: Tejmentes receptek

en: Halal recipes
hu: Halal receptek

en: Other dietary restrictions
hu: Egyéb étrendi korlátozások

en: A gluten-free diet is a diet that excludes gluten, a protein composite found in wheat, barley, rye, and all their species and hybrids (such as spelt, kamut, and triticale). The inclusion of oats in a gluten-free diet remains controversial. Avenin present in oats may also be toxic for coeliac people; its toxicity depends on the cultivar consumed. Furthermore, oats are frequently cross-contaminated with cereals containing gluten.
    <a href="https://en.wikibooks.org/wiki/Cookbook:Gluten-Free">Learn more…</a>
hu: A gluténmentes étrend egy olyan diéta, amely mellőzi a glutént, amely egy búzában, árpában, rozsban, ezek alfajaiban és hibridjeikben (mint a tönköly, kamut, tritikálé) megtalálható összetett fehérje. A zabok bevétele a gluténmentes étrendbe vitatott. A zabokban lévő avenin mérgező lehet a cöliákiás emberek számára; a mérgezősége függ az elfogyasztott kultúrnövénytől. Továbbá a zabok gyakran glutént tartalmazó gabonával szennyezettek.
    <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Liszt%C3%A9rz%C3%A9kenys%C3%A9g">Tudjon meg többet…</a>

en: A tree nut allergy is a hypersensitivity to dietary substances from tree nuts and edible tree seeds causing an overreaction of the immune system which may lead to severe physical symptoms. Tree nuts include, but are not limited to, almonds, Brazil nuts, cashews, chestnuts, filberts/hazelnuts, macadamia nuts, pecans, pistachios, pine nuts, shea nuts and walnuts.
    <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Tree_nut_allergy">Learn more…</a>
hu: A dióallergia egy túlérzékenység a diófélékből származó anyagokra, amelyek túlzott immunválaszt okoznak, amely súlyos fizikai tüneteket okoznak. A diófélékhez többek között a következők tartoznak: mandula, brazil dió, kesudió, gesztenye, mogyoró, makadámdió, pekándió, pisztácia, fenyőmag, shea dió.
    
    <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Tree_nut_allergy">Tudjon meg többet…</a>

en: Veganism is both the practice of abstaining from the use of animal products, particularly in diet, and an associated philosophy that rejects the commodity status of animals.
    <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Veganism">Learn more…</a>
hu: A veganizmus az állati termékek használatának mellőzése, amely a leglátványosabban a táplálkozás terén nyilvánul meg, és a hozzá kapcsolódó filozófia, amely elutasítja az állatok árucikk státuszát.
    <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Veganizmus">Tudjon meg többet…</a>

en: Vegetarian cuisine is based on food that meets vegetarian standards by not including meat and animal tissue products (such as gelatin or animal-derived rennet). For lacto-ovo vegetarianism (the most common type of vegetarianism in the Western world), eggs and dairy products such as milk and cheese are permitted. For lacto vegetarianism, the earliest known type of vegetarianism (recorded in India), dairy products such as milk and cheese are permitted.
    The strictest forms of vegetarianism are veganism and fruitarianism, which exclude all animal products, including dairy products as well as honey, and even some refined sugars if filtered and whitened with bone char.
    <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Vegetarianism">Learn more…</a>
hu: A vegetáriánus konyha olyan ételeken alapszik, amelyek megfelelnek a vegetáriánus előírásoknak, mivel nem tartalmaznak húst és állati szövetekből készült termékeket (például zselatint vagy az állati eredetű oltót). A lakto-ovo vegetarianizmus (a nyugati világ leggyakoribb vegetáriánus típusa) esetében tojás és tejtermékek, például tej és sajt megengedettek. A lakto-vegetarianizmus, a vegetarianizmus legkorábbi ismert típusa (Indiában figyelték meg) esetében olyan tejtermékek megengedettek, mint a tej és a sajt.
    A vegetarianizmus legszigorúbb formái a veganizmus és a gyümölcsdiéta, amelyek kizárják az összes állati terméket, beleértve a tejtermékeket és a mézet, sőt még a finomított cukrokat is, ha szűrt és csontszenesítéssel fehérített.
    <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Vegetarianizmus">Tudjon meg többet…</a>

en: Lactose intolerance is a condition in which people have symptoms due to the decreased ability to digest lactose, a sugar found in milk products. Those affected vary in the amount of lactose they can tolerate before symptoms develop. Symptoms may include abdominal pain, bloating, diarrhea, gas, and nausea. These typically start between half and two hours after drinking milk. Severity depends on the amount a person eats or drinks. It does not cause damage to the gastrointestinal tract.
    <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance">Learn more…</a>
hu: A laktózérzékenység olyan állapot, amelyben az emberek a laktóz, a tejtermékekben található cukor emésztésének csökkentett képességével küzdenek. Az érintettek a tünetek kialakulása előtt eltérő mennyiségű laktózt tudnak elviselni. A tünetek között szerepelhet hasi fájdalom, puffadás, hasmenés, gázképződés és hányinger. Ezek általában a tej fogyasztása utáni fél és két óra között kezdődnek. A súlyosság attól a mennyiségtől függ, amennyit egy ember eszik vagy iszik. Nem okoz kárt a gyomorban és a bélrendszerben.
    <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Lakt%C3%B3z%C3%A9rz%C3%A9kenys%C3%A9g">Tudjon meg többet…</a>

en: Halal meat is prepared according to Islamic traditions
hu: A halal hús az iszlám hagyományok szerint készül

en: hour
hu: óra

en: hours
hu: óra

[ctx: hour abbreviation]
en: h
hu: ó

en: minute
hu: perc

en: minutes
hu: perc

[ctx: minute abbreviation]
en: min
hu: p

[ctx: minute abbreviation]
en: m
hu: p

en: second
hu: másodperc

en: seconds
hu: másodperc

[ctx: second abbreviation]
en: sec
hu: mp

[ctx: second abbreviation]
en: s
hu: mp

en: Recipe Author
hu: Recept szerzője

en: loaf
hu: vekni

en: loafs
hu: vekni

en: ounce
hu: uncia

en: ounces
hu: uncia

en: _Name Your Recipe
hu: _Nevezze el a receptjét

en: You need to provide a name for the recipe
hu: Meg kell adnia egy nevet a recepthez

en: Some ingredients need correction
hu: Néhány hozzávaló javítást igényel

en: Not a Gourmet XML document
hu: Nem Gourmet XML dokumentum

en: Amount…
hu: Mennyiség…

en: Ingredient…
hu: Hozzávaló…

en: Gluten-free Recipes
hu: Gluténmentes receptek

en: Nut-free Recipes
hu: Diómentes receptek

en: Vegan Recipes
hu: Vegán receptek

en: Vegetarian Recipes
hu: Vegetáriánus receptek

en: Milk-free Recipes
hu: Tejmentes receptek

en: Halal Recipes
hu: Halal receptek

en: Other Dietary Restrictions
hu: Egyéb étrendi korlátozások

en: No %s found
hu: Nem található %s

en: You could add one using the “New Recipe” button.
hu: Hozzáadhat egyet az „Új recept” gomb használatával.

en: Recipes by %s
hu: %s receptjei

en: No recipes by chef %s found
hu: Nem találhatók %s konyhafőnök receptjei

en: Sorry about this.
hu: Elnézést.

en: No recipes for %s found
hu: Nem található recept ehhez: %s

en: No favorite recipes found
hu: Nem találhatók kedvenc receptek

en: Use the ♥ button to mark recipes as favorites.
hu: A ♥ gomb használatával megjelölheti a recepteket kedvencként.

en: No new recipes
hu: Nincsenek új receptek

en: No imported recipes found
hu: Nem találhatók importált receptek

en: Main Course
hu: Főétel

en: Snacks
hu: Rágcsálnivalók

en: Breakfast
hu: Reggeli

en: Side Dishes
hu: Köretek

en: Desserts
hu: Desszertek

en: Cake and Baking
hu: Torta és sütemény

en: Drinks and Cocktails
hu: Italok és koktélok

en: Pasta
hu: Tészta

en: Salad
hu: Saláta

en: Other
hu: Egyéb

en: Could not parse %s as a fraction
hu: Nem sikerült a(z) %s feldolgozása törtként

en: Could not parse %s as a integer
hu: Nem sikerült a(z) %s feldolgozása egész számként

en: Could not parse %s as a float
hu: Nem sikerült a(z) %s feldolgozása lebegőpontos számként

en: Could not parse %s as a number
hu: Nem sikerült a(z) %s feldolgozása számként

en: Save the exported recipe
hu: Az exportált recept mentése

en: Save
hu: Mentés

en: Recipe contribution
hu: Recept közzététel

en: Please accept my attached recipe contribution.
hu: Kérem, fogadja el a mellékelt recept közzétételemet.

en: Try this recipe
hu: Recept kipróbálása

en: Hi,
    
    you should try this recipe.
hu: Üdv!
    
    Ezt a receptet ki kell próbálnia.

en: Try these recipes
hu: Receptek kipróbálása

en: Hi,
    
    you should try these recipes.
hu: Üdv!
    
    Ezeket a recepteket ki kell próbálnia.

en: (The attached file can be imported into GNOME Recipes.)
hu: (A mellékelt fájl importálható a GNOME Receptekbe.)

en: This build does not support exporting
hu: Ez az összeállítás nem támogatja az exportálást

en: Error while exporting:
    %s
hu: Hiba az exportálás közben:
    %s

en: %d recipe selected for sharing | %d recipes selected for sharing
hu[0]: %d recept lett kijelölve a megosztáshoz
hu[1]: %d recept lett kijelölve a megosztáshoz

en: Some of the selected recipes are included
    with GNOME Recipes. You should only contribute
    your own recipes.
hu: Néhány kijelölt receptet tartalmaz a GNOME Receptek.
    Csak saját receptekkel járulhat hozzá.

en: Author:
hu: Szerző:

en: Preparation:
hu: Előkészítés:

en: Cooking:
hu: Főzés:

en: Yield:
hu: Mennyiség:

en: Error while importing recipe:
    %s
hu: Hiba a recept importálása során:
    %s

en: Failed to load recipe: Couldn’t parse Created key
hu: Nem sikerült betölteni a receptet: nem sikerült feldolgozni a „Created” kulcsot

en: Failed to load recipe: Couldn’t parse Modified key
hu: Nem sikerült betölteni a receptet: nem sikerült feldolgozni a „Modified” kulcsot

en: No chef information found
hu: Nem találhatók konyhafőnök-információk

en: This build does not support importing
hu: Ez az összeállítás nem támogatja az importálást

en: Cuisine:
hu: Konyha:

en: Meal:
hu: Étkezés:

en: Season:
hu: Évszak:

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Error printing file:
hu: Hiba a fájl nyomtatásakor:

en: No details
hu: Nincsenek részletek

en: My Recipes
hu: Saját receptek

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: All Recipes
hu: Összes recept

en: New Recipes
hu: Új receptek

en: Last edited:
hu: Utoljára szerkesztve:

en: Buy ingredients: <b>%s</b>
hu: Hozzávalók vásárlása: <b>%s</b>

en: Buy ingredients: <b>%s and %s</b>
hu: Hozzávalók vásárlása: <b>%s és %s</b>

en: Buy ingredients: <b>%s, %s and %d other</b> | Buy ingredients: <b>%s, %s and %d others</b>
hu[0]: Hozzávalók vásárlása: <b>%s, %s és további %d</b>
hu[1]: Hozzávalók vásárlása: <b>%s, %s és további %d</b>

en: A recipe with this name and author (%s) already exists.
    Please choose a different name
hu: Már létezik ilyen nevű és szerzőjű (%s) recept.
    Válasszon egy másik nevet

en: You need to provide an ID for the recipe
hu: Meg kell adnia egy azonosítót a recepthez

en: A recipe with this ID already exists
hu: Már létezik ilyen azonosítójú recept

en: You need to provide an ID
hu: Meg kell adnia egy azonosítót

en: Sorry, this ID is taken
hu: Elnézést, ez az azonosító már foglalt

en: You need to provide an ID for the chef
hu: Meg kell adnia egy azonosítót a konyhafőnökhöz

en: A chef with this ID already exists
hu: Már létezik ilyen azonosítójú konyhafőnök

en: by %s
hu: - %s

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Thanksgiving
hu: Hálaadás

en: Christmas
hu: Karácsony

en: New Year’s
hu: Újév

en: Spring
hu: Tavasz

en: Summer
hu: Nyár

en: Fall
hu: Ősz

en: Winter
hu: Tél

en: Add Account
hu: Fiók hozzáadása

en: Shopping List from Recipes
hu: Bevásárlólista a Receptekből

en: Save the shopping list
hu: A bevásárlólista mentése

en: Shopping List
hu: Bevásárlólista

en: For the following recipes:
hu: A következő receptekhez:

en: For the following recipes
hu: A következő receptekhez

en: Items
hu: Elemek

en: %d ingredient marked for purchase | %d ingredients marked for purchase
hu[0]: %d hozzávaló megjelölve a vásárláshoz
hu[1]: %d hozzávaló megjelölve a vásárláshoz

en: Buy Ingredients (%d recipe) | Buy Ingredients (%d recipes)
hu[0]: Hozzávalók vásárlása (%d recept)
hu[1]: Hozzávalók vásárlása (%d recept)

en: %d Recipe marked for preparation | %d Recipes marked for preparation
hu[0]: %d recept megjelölve az előkészítéshez
hu[1]: %d recept megjelölve az előkészítéshez

en: Mild or somewhat spicy
hu: Enyhe vagy kissé fűszeres

en: At least somewhat spicy
hu: Legalább kissé fűszeres

en: At most hot
hu: Legfeljebb erős

en: Hot or very spicy
hu: Erős vagy nagyon fűszeres

[ctx: unit name]
en: gram
hu: gramm

[ctx: unit plural]
en: grams
hu: gramm

[ctx: unit name]
en: kilogram
hu: kilogramm

[ctx: unit plural]
en: kilograms
hu: kilogramm

[ctx: unit name]
en: pound
hu: font

[ctx: unit plural]
en: pounds
hu: font

[ctx: unit name]
en: ounce
hu: uncia

[ctx: unit plural]
en: ounces
hu: uncia

[ctx: unit plural]
en: liters
hu: liter

[ctx: unit plural]
en: deciliters
hu: deciliter

[ctx: unit plural]
en: milliliters
hu: milliliter

[ctx: unit name]
en: fluid ounce
hu: folyékony uncia

[ctx: unit plural]
en: fluid ounces
hu: folyékony uncia

[ctx: unit plural]
en: pints
hu: pint

[ctx: unit name]
en: quart
hu: kvart

[ctx: unit plural]
en: quarts
hu: kvart

[ctx: unit plural]
en: gallons
hu: gallon

[ctx: unit abbreviation]
en: cup
hu: csésze

[ctx: unit name]
en: cup
hu: csésze

[ctx: unit plural]
en: cups
hu: csésze

[ctx: unit abbreviation]
en: tbsp
hu: ek

[ctx: unit name]
en: tablespoon
hu: evőkanál

[ctx: unit plural]
en: tablespoons
hu: evőkanál

[ctx: unit abbreviation]
en: tsp
hu: tk

[ctx: unit name]
en: teaspoon
hu: teáskanál

[ctx: unit plural]
en: teaspoons
hu: teáskanál

[ctx: unit abbreviation]
en: box
hu: doboz

[ctx: unit name]
en: box
hu: doboz

[ctx: unit plural]
en: boxes
hu: doboz

[ctx: unit name]
en: package
hu: csomag

[ctx: unit plural]
en: packages
hu: csomag

[ctx: unit abbreviation]
en: glass
hu: pohár

[ctx: unit name]
en: glass
hu: pohár

[ctx: unit plural]
en: glasses
hu: pohár

[ctx: unit name]
en: millimeter
hu: milliméter

[ctx: unit plural]
en: millimeters
hu: milliméter

[ctx: unit name]
en: centimeter
hu: centiméter

[ctx: unit plural]
en: centimeters
hu: centiméter

[ctx: unit name]
en: meter
hu: méter

[ctx: unit plural]
en: meters
hu: méter

[ctx: unit abbreviation]
en: st
hu: kő

[ctx: unit name]
en: stone
hu: kő

[ctx: unit plural]
en: stone
hu: kő

[ctx: unit abbreviation]
en: pinch
hu: csipet

[ctx: unit name]
en: pinch
hu: csipet

[ctx: unit plural]
en: pinches
hu: csipet

[ctx: unit abbreviation]
en: bunch
hu: csokor

[ctx: unit name]
en: bunch
hu: csokor

[ctx: unit plural]
en: bunches
hu: csokor

en: I don’t know this unit: %s
hu: Nem ismerem ezt a mértékegységet: %s

en: more than a year ago
hu: több mint egy évvel ezelőtt

en: %d month ago | %d months ago
hu[0]: %d hónappal ezelőtt
hu[1]: %d hónappal ezelőtt

en: %d day ago | %d days ago
hu[0]: %d nappal ezelőtt
hu[1]: %d nappal ezelőtt

en: just now
hu: épp most

en: 10 minutes ago
hu: 10 perccel ezelőtt

en: half an hour ago
hu: fél órával ezelőtt

en: %d hour ago | %d hours ago
hu[0]: %d órával ezelőtt
hu[1]: %d órával ezelőtt

en: some time ago
hu: nem sokkal ezelőtt

en: Could not connect to the session bus from inside the Flatpak sandbox.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a munkamenetbuszhoz az elkülönített Flatpak környezeten belülről.

en: Certain functionality will not be available.
hu: Bizonyos funkcionalitás nem lesz elérhető.

en: Could not create D-Bus proxy for org.freedesktop.portal.Desktop interface %s
hu: Nem sikerül létrehozni D-Bus proxyt a(z) %s org.freedesktop.portal.Desktop interfészhez

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Missing the desktop portal needed to open files from inside a Flatpak sandbox.
hu: Hiányozik az asztali portál, amely az elkülönített Flatpak környezeten belülről történő fájlok megnyitásához szükséges.

en: Missing the desktop portal needed to print from inside a Flatpak sandbox.
hu: Hiányozik az asztali portál, amely az elkülönített Flatpak környezeten belülről történő nyomtatáshoz szükséges.

en: Missing the desktop portal needed to open URLs from inside a Flatpak sandbox.
hu: Hiányozik az asztali portál, amely az elkülönített Flatpak környezeten belülről történő URL-ek megnyitásához szükséges.

en: Please install xdg-desktop-portal and xdg-desktop-portal-gtk on your system
hu: Telepítse az xdg-desktop-portal és az xdg-desktop-portal-gtk csomagokat a rendszerére

en: Add a New Recipe
hu: Új recept hozzáadása

en: The “%s” recipe has unsaved changes.
    Close the window anyway?
hu: A(z) „%s” recept mentetlen változást tartalmaz.
    Mindenképp bezárja az ablakot?

en: The new recipe has not been saved.
    Close the window anyway?
hu: Az új recept nincs elmentve.
    Mindenképp bezárja az ablakot?

en: Recipe “%s” deleted
hu: A(z) „%s” recept törölve

en: You updated your contributed “%s” recipe. Send an update?
hu: Frissítette a közzétett „%s” receptet. Küld frissítést?

en: Ready to Cook!
hu: Főzése kész!

en: Sorted by Name
hu: Név szerint rendezve

en: Sorted by Recency
hu: Frissesség szerint rendezve

en: Imported Recipes
hu: Importált receptek

en: Select a recipe file
hu: Válasszon egy receptfájlt

en: Recipes have been exported to “%s”
hu: A receptek exportálva lettek ide: „%s”

en: Select a file
hu: Válasszon egy fájlt

en: _Export
hu: _Exportálás

en: Chefs: %s
hu: Konyhafőnökök: %s

en: Favorite Recipes
hu: Kedvenc receptek

en: Buy Ingredients
hu: Hozzávalók vásárlása

note: TRANSLATORS: %s gets replaced by a version number
en: Recipes %s
hu: %s receptek

note: TRANSLATORS: %s gets replaced by a date
en: Released: %s
hu: Kiadva: %s

en: Unreleased
hu: Nem kiadott

en: Almond
hu: Mandula

en: Amaretti
hu: Amaretto

en: Anchovies
hu: Szardella

en: Apple
hu: Alma

en: Apple Vinegar
hu: Almaecet

en: Apricot
hu: Sárgabarack

en: Artichoke
hu: Articsóka

en: Asparagus
hu: Spárga

en: Aubergine
hu: Padlizsán

en: Baby Spinach
hu: Bébispenót

en: Bacon
hu: Angol szalonna

en: Bagel
hu: Bécsi kifli

en: Baked beans
hu: Sült bab

en: Baking powder
hu: Sütőpor

en: Banana
hu: Banán

en: Basil
hu: Bazsalikom

en: Basmati rice
hu: Basmati rizs

en: Bay leaf
hu: Babérlevél

en: Beans
hu: Bab

en: Bean sprouts
hu: Babcsíra

en: Beef
hu: Marhahús

en: Beef mince
hu: Darált marhahús

en: Beef sausage
hu: Marha kolbász

en: Beef (sirloin)
hu: Marha hátszín

en: Beef stock
hu: Marhahúsleves

en: Beetroot
hu: Cékla

en: Bell pepper
hu: Kaliforniai paprika

en: Bell Pepper (green)
hu: Kaliforniai paprika (zöld)

en: Berry
hu: Bogyó

en: Bilberry
hu: Áfonya

en: Biscotti
hu: Kétszersült

en: Black cardamom pod
hu: Fekete kardamom hüvely

en: Black peppercorns
hu: Szemes fekete bors

en: Blueberry
hu: Áfonya

en: Bourbon whiskey
hu: Bourbon whisky

en: Breadcrumbs
hu: Zsemlemorzsa

en: Brewer's yeast
hu: Sörélesztő

en: Broad beans
hu: Lóbab

en: Broth
hu: Erőleves

en: Brown sugar
hu: Barnacukor

en: Butter
hu: Vaj

en: Butter, melted
hu: Vaj, olvasztott

en: Button mushroom
hu: Csiperkegomba

en: Cabbage
hu: Káposzta

en: Cake flour
hu: Rétesliszt

en: Canellini beans
hu: Fehér bab (canellini)

en: Canned black beans, rinsed
hu: Dobozos fekete bab, öblített

en: Canned chopped tomatoes
hu: Dobozos, apróra vágott paradicsom

en: Carrot
hu: Sárgarépa

en: Cashews, lightly toasted
hu: Kesudió, enyhén pirított

en: Caster sugar
hu: Porcukor

en: Celery
hu: Zeller

en: Champignons
hu: Csiperkegomba

en: Cheese
hu: Sajt

en: Cheese slices
hu: Sajtszelet

en: Cherries, pitted
hu: Cseresznye, kimagozott

en: Cherry tomatoes, halved
hu: Koktélparadicsom, felezett

en: Chia seeds
hu: Chia magok

en: Chicken breasts, large
hu: Csirkemell, nagy

en: Chicken livers
hu: Csirkemáj

en: chicken stock
hu: csirkehúsleves

en: Chili flakes
hu: Csili darabok

en: Chili powder
hu: Csilipor

en: Chili sauce (e.g. sriracha)
hu: Csiliszósz (például sriracha)

en: Chocolate
hu: Csokoládé

en: Chocolate frosting
hu: Csokoládémáz

en: Chorizo
hu: Chorizo kolbász

en: Ciboulette
hu: Metélőhagyma

en: Cilantro
hu: Koriander

en: Cilantro leaves
hu: Korianderlevél

en: Cinnamon
hu: Fahéj

en: Cinnamon sticks
hu: Fahéjrúd

en: Cloves
hu: Szegfűszeg

en: Cocoa butter
hu: Kakaóvaj

en: Cocoa powder
hu: Kakaópor

en: Coconut milk
hu: Kókusztej

en: Coconut oil
hu: Kókuszolaj

en: Coconut water
hu: Kókusztej

en: Cold water
hu: Hideg víz

en: cooked beef
hu: főtt marhahús

en: Coriander
hu: Koriander

en: Coriandre seeds
hu: Koriandermag

en: Couscous
hu: Kuszkusz

en: Cracked pepper
hu: Őrölt bors

en: Cream
hu: Tejszín

en: Cream cheese
hu: Krémsajt

en: Crushed red pepper flakes
hu: Zúzott pirospaprika darabok

en: Cucumber
hu: Uborka

en: Cucumber (large)
hu: Uborka (nagy)

en: Cumin
hu: Kömény

en: Cumin seeds
hu: Köménymag

en: Dark Jamaican rum
hu: Sötét jamaicai rum

en: Date
hu: Datolya

en: Dill
hu: Kapor

en: Double cream
hu: Tejszín

en: Dried anchovies
hu: Szárított szardella

en: Dried chillies
hu: Szárított csili

en: Dry or fresh cilantro
hu: Szárított vagy friss koriander

en: Dry yeast
hu: Száraz élesztő

en: Durum wheat semolina
hu: Durum búzadara

en: Earth Balance vegan buttery stick
hu: Earth Balance vegán vajas pálca

en: Egg
hu: Tojás

en: Egg yolks
hu: Tojás sárgája

en: Fenugreek seeds
hu: Görögszéna mag

en: Fig
hu: Füge

en: Finely chopped cilantro
hu: Finomra vágott koriander

en: Finely chopped onions
hu: Finomra vágott vöröshagyma

en: Finely chopped thai chillies or green chillis
hu: Apróra vágott thai csili vagy zöld csili

en: Finely chopped tomato
hu: Finomra vágott paradicsom

en: Fish
hu: Hal

en: Fish sauce
hu: Halszósz

en: Flour
hu: Liszt

en: Flour (all-purpose)
hu: Liszt (általános)

en: Flour (Tipo 00)
hu: Liszt (Tipo 00)

en: Fresh rosemary
hu: Friss rozmaring

en: Fresh tagliatelle
hu: Friss tagliatelle

en: Garlic
hu: Fokhagyma

en: Garlic cloves
hu: Fokhagyma gerezd

en: Garlic powder
hu: Fokhagymapor

en: Ginger
hu: Gyömbér

en: Ginger, freshly grated
hu: Gyömbér, frissen reszelt

en: Ginger ground
hu: Őrölt gyömbér

en: Goat cheese
hu: Kecskesajt

en: Golden caster sugar
hu: Barnacukor

en: Good, dry red wine
hu: Jó, száraz vörösbor

en: Gouda cheese
hu: Gouda sajt

en: Goulash spices
hu: Gulyásfűszerek

en: Guanciale cubes
hu: Guanciale kocka

en: Long pasta, e.g. spaghetti
hu: Hosszú tészta, például spagetti

en: Parmesan cheese
hu: Parmezánsajt

en: Grapes
hu: Szőlő

en: Grated French Emmental
hu: Reszelt francia ementáli

en: Green Apple
hu: Zöld alma

en: Green Bell Pepper
hu: Zöld kaliforniai paprika

en: Green Cabbage
hu: Zöld káposzta

en: Green olive
hu: Zöld olíva

en: Green onions
hu: Zöldhagyma

en: green onions, chopped
hu: zöldhagyma, apróra vágott

en: Ground beef
hu: Darált marhahús

en: Ground coriander (optional)
hu: Őrölt koriander (nem kötelező)

en: Ground cumin
hu: Őrölt kömény

en: Ground fennel
hu: Őrölt édeskömény

en: Ground pepper
hu: Őrölt bors

en: Ham
hu: Sonka

en: Hazelnuts
hu: Mogyoró

en: Hazelnuts milk
hu: Mogyorótej

en: Hoisin sauce
hu: Hoisin szósz

en: Honey
hu: Méz

en: Horseradish
hu: Retek

en: Japanese mayonaisse
hu: Japán majonéz

en: Juniper berries
hu: Borókabogyó

en: Kale
hu: Kelkáposzta

en: Kiwis
hu: Kiwi

en: Lamb
hu: Bárány

en: Lardons
hu: Szalonna

en: Lard or oil
hu: Zsír vagy olaj

en: Lemon
hu: Citrom

en: Lemon juice
hu: Citromlé

en: Lemon (untreated)
hu: Citrom (kezeletlen)

en: Lettuce
hu: Saláta

en: Light muscovado sugar
hu: Könnyű muscovado cukor

en: Lime juice
hu: Limelé

en: Linseeds
hu: Lenmag

en: Mandarin Oranges
hu: Mandarin narancs

en: Margarine
hu: Margarin

en: Mayonnaise
hu: Majonéz

en: Meat
hu: Hús

en: Meat and bones
hu: Hús és csont

en: Milk
hu: Tej

en: Mixed berries
hu: Vegyes bogyók

en: Mixed frozen bell peppers
hu: Vegyes fagyasztott kaliforniai paprika

en: Mori-nu organic silken tofu (firm)
hu: Mori-nu organikus selymes tofu (kemény)

en: Mushrooms
hu: Gomba

en: Mustard
hu: Mustár

en: Mustard seeds
hu: Mustármag

en: Nut
hu: Dió

en: Nutmeg
hu: Szerecsendió

en: Nutritional yeast
hu: Étkezési élesztő

en: Oatmeal
hu: Zabpehely

en: Oil
hu: Olaj

en: Okonomiyaki sauce
hu: Okonomijaki szósz

en: Olive oil
hu: Olívaolaj

en: Olive oil, extra-virgin
hu: Olívaolaj, extra szűz

en: Olives, pitted
hu: Olívabogyó, kimagozott

en: Onion
hu: Hagyma

en: Onion powder
hu: Hagymapor

en: Orange
hu: Narancs

en: Oregano
hu: Oregánó

en: Pandan leaves
hu: Csavarpálma levél

en: Parmesan cheese, grated
hu: Parmezánsajt, reszelt

en: Parsley
hu: Petrezselyem

en: Peach
hu: Őszibarack

en: Peperoni
hu: Pepperoni

en: Pepper
hu: Bors

en: Peppers
hu: Paprika

en: Pickles
hu: Savanyú uborka

en: Pineapple
hu: Ananász

en: Pizza sauce
hu: Pizzaszósz

en: Plain flour
hu: Finomliszt

en: Pomegranate
hu: Gránátalma

en: Pomegranate juice
hu: Gránátalmalé

en: Pork fat
hu: Disznózsír

en: Pork loin
hu: Sertéskaraj

en: Potato
hu: Burgonya

en: Powdered sugar
hu: Porcukor

en: Pumpkin seeds
hu: Tökmag

en: Quinoa
hu: Kinoa

en: Radish
hu: Retek

en: Raisins
hu: Mazsola

en: Red bell pepper
hu: Vörös kaliforniai paprika

en: Red onion
hu: Vöröshagyma

en: Red Pepper
hu: Pirospaprika

en: Red wine
hu: Vörösbor

en: Rice
hu: Rizs

en: Rice, cooked
hu: Rizs, főtt

en: Rice vermicelli noodles
hu: Rizs levesmetélt-tészta

en: Rock sugar
hu: Sziklacukor

en: Rolled oats
hu: Zabpehely

en: Rosemary
hu: Rozmaring

en: Rosé wine
hu: Rosé bor

en: Saffron
hu: Sáfrány

en: Sage
hu: Zsálya

en: Salmon
hu: Lazac

en: Salt
hu: Só

en: Salt and pepper
hu: Só és bors

en: Saucebinder
hu: Mártás

en: Scallions
hu: Mogyoróhagyma

en: Sea salt
hu: Tengeri só

en: Semi-skimmed milk
hu: Félzsíros tej

en: Sesame oil
hu: Szezámmagolaj

en: Sesame seeds
hu: Szezámmag

en: Shallots
hu: Mogyoróhagyma

en: Shrimps
hu: Garnélarák

en: Slivered almonds, toasted
hu: Szeletelt mandula, pirított

en: Sour cream
hu: Tejföl

en: Soy sauce
hu: Szójaszósz

en: Spinach
hu: Spenót

en: Spring onion
hu: Újhagyma

en: Squash
hu: Tök

en: Star anise
hu: Csillagánizs

en: Strawberry
hu: Eper

en: Sugar
hu: Cukor

en: Sunflower seeds
hu: Napraforgómag

en: Sweet potatoes
hu: Édesburgonya

en: Tamarind paste
hu: Tamarind paszta

en: Tangerine
hu: Mandarin

en: Thai basil leaves
hu: Thai bazsalikom levél

en: Thai chillies
hu: Thai csili

en: Thai fish sauce
hu: Thai halszósz

en: Thyme
hu: Kakukkfű

en: Tinned pineapple rings
hu: Konzerv ananászkarika

en: Tomato
hu: Paradicsom

en: Tomato paste
hu: Paradicsomszósz

en: Tomato sauce
hu: Paradicsomszósz

en: Tumeric ground
hu: Kurkuma, őrölt

en: Tuna fish
hu: Tonhal

en: Unsalted butter
hu: Sózatlan vaj

en: Vanilla baking powder
hu: Vaníliás sütőpor

en: Vanilla extract
hu: Vanília kivonat

en: Vanilla powdered sugar, for dusting
hu: Vaníliás porcukor, szórásra

en: Vanilla pudding
hu: Vaníliapuding

en: Vanilla sugar
hu: Vaníliás cukor

en: Vegetable oil
hu: Növényi olaj

en: Vinegar
hu: Ecet

en: Water
hu: Víz

en: Wheat flour
hu: Búzaliszt

en: White fish
hu: Fehér húsú hal

en: White onion
hu: Fehér hagyma

en: White wine
hu: Fehérbor

en: Whole chicken
hu: Egész csirke

en: Wine
hu: Bor

en: Worcestershire sauce
hu: Worcestershire szósz

en: Yeast
hu: Élesztő

en: Yellow bell pepper
hu: Sárga kaliforniai paprika

en: Yoghurt
hu: Joghurt

en: Zest of 1 lemon (organic)
hu: 1 citrom leve (organikus)

en: Zinfandel
hu: Fekete szőlő

en: Zuccini
hu: Cukkini

en: no Almond
hu: nincs mandula

en: no Amaretti
hu: nincs amaretto

en: no Anchovies
hu: nincs szardella

en: no Apple
hu: nincs alma

en: no Apple Vinegar
hu: nincs almaecet

en: no Apricot
hu: nincs sárgabarack

en: no Artichoke
hu: nincs articsóka

en: no Asparagus
hu: nincs spárga

en: no Aubergine
hu: nincs padlizsán

en: no Baby Spinach
hu: nincs bébispenót

en: no Bacon
hu: nincs angol szalonna

en: no Bagel
hu: nincs bécsi kifli

en: no Baked beans
hu: nincs sült bab

en: no Baking powder
hu: nincs sütőpor

en: no Banana
hu: nincs banán

en: no Basil
hu: nincs bazsalikom

en: no Basmati rice
hu: nincs basmati rizs

en: no Bay leaf
hu: nincs babérlevél

en: no Beans
hu: nincs bab

en: no Bean sprouts
hu: nincs babcsíra

en: no Beef
hu: nincs marhahús

en: no Beef mince
hu: nincs darált marhahús

en: no Beef sausage
hu: nincs marha kolbász

en: no Beef (sirloin)
hu: nincs marha hátszín

en: no Beef stock
hu: nincs marhahúsleves

en: no Beetroot
hu: nincs cékla

en: no Bell pepper
hu: nincs kaliforniai paprika

en: no Bell Pepper (green)
hu: nincs kaliforniai paprika (zöld)

en: no Berry
hu: nincs bogyó

en: no Bilberry
hu: nincs áfonya

en: no Biscotti
hu: nincs kétszersült

en: no Black cardamom pod
hu: nincs fekete kardamom hüvely

en: no Black peppercorns
hu: nincs szemes fekete bors

en: no Blueberry
hu: nincs áfonya

en: no Bourbon whiskey
hu: nincs bourbon whisky

en: no Breadcrumbs
hu: nincs zsemlemorzsa

en: no Brewer's yeast
hu: nincs sörélesztő

en: no Broad beans
hu: nincs lóbab

en: no Broth
hu: nincs erőleves

en: no Brown sugar
hu: nincs barnacukor

en: no Butter
hu: nincs vaj

en: no Butter, melted
hu: nincs olvasztott vaj

en: no Button mushroom
hu: nincs csiperkegomba

en: no Cabbage
hu: nincs káposzta

en: no Cake flour
hu: nincs rétesliszt

en: no Canellini beans
hu: nincs fehér bab (canellini)

en: no Canned black beans, rinsed
hu: nincs dobozos fekete bab, öblített

en: no Canned chopped tomatoes
hu: nincs dobozos, apróra vágott paradicsom

en: no Carrot
hu: nincs sárgarépa

en: no Cashews, lightly toasted
hu: nincs kesudió, enyhén pirított

en: no Caster sugar
hu: nincs porcukor

en: no Celery
hu: nincs zeller

en: no Champignons
hu: nincs csiperkegomba

en: no Cheese
hu: nincs sajt

en: no Cheese slices
hu: nincs sajtszelet

en: no Cherries, pitted
hu: nincs cseresznye, kimagozott

en: no Cherry tomatoes, halved
hu: nincs koktélparadicsom, felezett

en: no Chia seeds
hu: nincsenek chia magok

en: no Chicken breasts, large
hu: nincs csirkemell, nagy

en: no Chicken livers
hu: nincs csirkemáj

en: no chicken stock
hu: nincs csirkehúsleves

en: no Chili flakes
hu: nincsenek csili darabok

en: no Chili powder
hu: nincs csilipor

en: no Chili sauce (e.g. sriracha)
hu: nincs csiliszósz (például sriracha)

en: no Chocolate
hu: nincs csokoládé

en: no Chocolate frosting
hu: nincs csokoládémáz

en: no Chorizo
hu: nincs chorizo kolbász

en: no Ciboulette
hu: nincs metélőhagyma

en: no Cilantro
hu: nincs koriander

en: no Cilantro leaves
hu: nincs korianderlevél

en: no Cinnamon
hu: nincs fahéj

en: no Cinnamon sticks
hu: nincs fahéjrúd

en: no Cloves
hu: nincs szegfűszeg

en: no Cocoa butter
hu: nincs kakaóvaj

en: no Cocoa powder
hu: nincs kakaópor

en: no Coconut milk
hu: nincs kókusztej

en: no Coconut oil
hu: nincs kókuszolaj

en: no Coconut water
hu: nincs kókusztej

en: no Cold water
hu: nincs hideg víz

en: no cooked beef
hu: nincs főtt marhahús

en: no Coriander
hu: nincs koriander

en: no Coriandre seeds
hu: nincs koriandermag

en: no Couscous
hu: nincs kuszkusz

en: no Cracked pepper
hu: nincs őrölt bors

en: no Cream
hu: nincs tejszín

en: no Cream cheese
hu: nincs krémsajt

en: no Crushed red pepper flakes
hu: nincs őrölt bors

en: no Cucumber
hu: nincs uborka

en: no Cucumber (large)
hu: nincs uborka (nagy)

en: no Cumin
hu: nincs kömény

en: no Cumin seeds
hu: nincs köménymag

en: no Dark Jamaican rum
hu: nincs sötét jamaicai rum

en: no Date
hu: nincs datolya

en: no Dill
hu: nincs kapor

en: no Double cream
hu: nincs tejszín

en: no Dried anchovies
hu: nincs szárított szardella

en: no Dried chillies
hu: nincs szárított csili

en: no Dry or fresh cilantro
hu: nincs szárított vagy friss koriander

en: no Dry yeast
hu: nincs száraz élesztő

en: no Durum wheat semolina
hu: nincs durum búzadara

en: no Earth Balance vegan buttery stick
hu: nincs Earth Balance vegán vajas pálca

en: no Egg
hu: nincs tojás

en: no Egg yolks
hu: nincs tojás sárgája

en: no Fenugreek seeds
hu: nincs görögszéna mag

en: no Fig
hu: nincs füge

en: no Finely chopped cilantro
hu: nincs finomra vágott koriander

en: no Finely chopped onions
hu: nincs finomra vágott vöröshagyma

en: no Finely chopped thai chillies or green chillis
hu: nincs apróra vágott thai csili vagy zöld csili

en: no Finely chopped tomato
hu: nincs finomra vágott paradicsom

en: no Fish
hu: nincs hal

en: no Fish sauce
hu: nincs halszósz

en: no Flour
hu: nincs liszt

en: no Flour (all-purpose)
hu: nincs liszt (általános)

en: no Flour (Tipo 00)
hu: nincs liszt (Tipo 00)

en: no Fresh rosemary
hu: nincs friss rozmaring

en: no Fresh tagliatelle
hu: nincs friss tagliatelle

en: no Garam masala
hu: nincs garam masala

en: no Garlic
hu: nincs fokhagyma

en: no Garlic cloves
hu: nincs fokhagyma gerezd

en: no Garlic powder
hu: nincs fokhagymapor

en: no Ginger
hu: nincs gyömbér

en: no Ginger, freshly grated
hu: nincs gyömbér, frissen reszelt

en: no Ginger ground
hu: nincs őrölt gyömbér

en: no Goat cheese
hu: nincs kecskesajt

en: no Golden caster sugar
hu: nincs barnacukor

en: no Good, dry red wine
hu: nincs jó, száraz vörösbor

en: no Gouda cheese
hu: nincs gouda sajt

en: no Goulash spices
hu: nincsenek gulyásfűszerek

en: no Guanciale cubes
hu: nincs guanciale kocka

en: no Long pasta, e.g. spaghetti
hu: nincs hosszú tészta, például spagetti

en: no Parmesan cheese
hu: nincs parmezánsajt

en: no Grapes
hu: nincs szőlő

en: no Grated French Emmental
hu: nincs reszelt francia ementáli

en: no Green Apple
hu: nincs zöld alma

en: no Green Bell Pepper
hu: nincs zöld kaliforniai paprika

en: no Green Cabbage
hu: nincs zöld káposzta

en: no Green olive
hu: nincs zöld olíva

en: no Green onions
hu: nincs zöldhagyma

en: no green onions, chopped
hu: nincs zöldhagyma, apróra vágott

en: no Ground beef
hu: nincs darált marhahús

en: no Ground coriander (optional)
hu: nincs őrölt koriander (nem kötelező)

en: no Ground cumin
hu: nincs őrölt kömény

en: no Ground fennel
hu: nincs őrölt édeskömény

en: no Ground pepper
hu: nincs őrölt bors

en: no Ham
hu: nincs sonka

en: no Hazelnuts
hu: nincs mogyoró

en: no Hazelnuts milk
hu: nincs mogyorótej

en: no Hoisin sauce
hu: nincs hoisin szósz

en: no Honey
hu: nincs méz

en: no Horseradish
hu: nincs retek

en: no Japanese mayonaisse
hu: nincs japán majonéz

en: no Juniper berries
hu: nincs borókabogyó

en: no Kale
hu: nincs kelkáposzta

en: no Ketchup
hu: nincs ketchup

en: no Kiwis
hu: nincs kiwi

en: no Lamb
hu: nincs bárány

en: no Lardons
hu: nincs szalonna

en: no Lard or oil
hu: nincs zsír vagy olaj

en: no Lemon
hu: nincs citrom

en: no Lemon juice
hu: nincs citromlé

en: no Lemon (untreated)
hu: nincs citrom (kezeletlen)

en: no Lettuce
hu: nincs saláta

en: no Light muscovado sugar
hu: nincs könnyű muscovado cukor

en: no Lime
hu: nincs lime

en: no Lime juice
hu: nincs limelé

en: no Linseeds
hu: nincs lenmag

en: no Mandarin Oranges
hu: nincs mandarin narancs

en: no Margarine
hu: nincs margarin

en: no Mayonnaise
hu: nincs majonéz

en: no Meat
hu: nincs hús

en: no Meat and bones
hu: nincs hús és csont

en: no Milk
hu: nincs tej

en: no Mixed berries
hu: nincs vegyes bogyó

en: no Mixed frozen bell peppers
hu: nincs vegyes fagyasztott kaliforniai paprika

en: no Mori-nu organic silken tofu (firm)
hu: nincs Mori-nu organikus selymes tofu (kemény)

en: no Mushrooms
hu: nincs gomba

en: no Mustard
hu: nincs mustár

en: no Mustard seeds
hu: nincs mustármag

en: no Nut
hu: nincs dió

en: no Nutmeg
hu: nincs szerecsendió

en: no Nutritional yeast
hu: nincs étkezési élesztő

en: no Oatmeal
hu: nincs zabpehely

en: no Oil
hu: nincs olaj

en: no Okonomiyaki sauce
hu: nincs okonomijaki szósz

en: no Olive oil
hu: nincs olívaolaj

en: no Olive oil, extra-virgin
hu: nincs olíva olaj, extra szűz

en: no Olives, pitted
hu: nincs olívabogyó, kimagozott

en: no Onion
hu: nincs hagyma

en: no Onion powder
hu: nincs hagymapor

en: no Orange
hu: nincs narancs

en: no Oregano
hu: nincs oregánó

en: no Pancetta
hu: nincs pancetta

en: no Pandan leaves
hu: nincs csavarpálma levél

en: no Paprika
hu: nincs paprika

en: no Parmesan cheese, grated
hu: nincs parmezánsajt, reszelt

en: no Parsley
hu: nincs petrezselyem

en: no Peach
hu: nincs őszibarack

en: no Peperoni
hu: nincs pepperoni

en: no Pepper
hu: nincs paprika

en: no Peppers
hu: nincs paprika

en: no Pickles
hu: nincs savanyú uborka

en: no Pineapple
hu: nincs ananász

en: no Pizza sauce
hu: nincs pizzaszósz

en: no Plain flour
hu: nincs finomliszt

en: no Pomegranate
hu: nincs gránátalma

en: no Pomegranate juice
hu: nincs gránátalmalé

en: no Pork fat
hu: nincs disznózsír

en: no Pork loin
hu: nincs sertéskaraj

en: no Potato
hu: nincs burgonya

en: no Powdered sugar
hu: nincs porcukor

en: no Pumpkin seeds
hu: nincs tökmag

en: no Quinoa
hu: no kinoa

en: no Radish
hu: nincs retek

en: no Raisins
hu: nincs mazsola

en: no Red bell pepper
hu: nincs vörös kaliforniai paprika

en: no Red onion
hu: nincs vöröshagyma

en: no Red Pepper
hu: nincs vörös paprika

en: no Red wine
hu: nincs vörösbor

en: no Rice
hu: nincs rizs

en: no Rice, cooked
hu: nincs főtt rizs

en: no Rice vermicelli noodles
hu: nincs rizs levesmetélt-tészta

en: no Rock sugar
hu: nincs sziklacukor

en: no Rolled oats
hu: nincs zabpehely

en: no Rosemary
hu: nincs rozmaring

en: no Rosé wine
hu: nincs rosé bor

en: no Saffron
hu: nincs sáfrány

en: no Sage
hu: nincs zsálya

en: no Salmon
hu: nincs lazac

en: no Salt
hu: nincs só

en: no Salt and pepper
hu: nincs só és bors

en: no Saucebinder
hu: nincs mártás

en: no Scallions
hu: nincs mogyoróhagyma

en: no Sea salt
hu: nincs tengeri só

en: no Semi-skimmed milk
hu: nincs félzsíros tej

en: no Sesame oil
hu: nincs szezámmagolaj

en: no Sesame seeds
hu: nincs szezámmag

en: no Shallots
hu: nincs mogyoróhagyma

en: no Shrimps
hu: nincs garnélarák

en: no Slivered almonds, toasted
hu: nincs szeletelt mandula, pirított

en: no Sour cream
hu: nincs tejföl

en: no Soy sauce
hu: nincs szójaszósz

en: no Spinach
hu: nincs spenót

en: no Spring onion
hu: nincs újhagyma

en: no Squash
hu: nincs tök

en: no Star anise
hu: nincs csillagánizs

en: no Strawberry
hu: nincs eper

en: no Sugar
hu: nincs cukor

en: no Sunflower seeds
hu: nincs napraforgómag

en: no Sweet potatoes
hu: nincs édesburgonya

en: no Tamarind paste
hu: nincs tamarind szósz

en: no Tangerine
hu: nincs mandarin

en: no Thai basil leaves
hu: nincs thai bazsalikom levél

en: no Thai chillies
hu: nincs thai csili

en: no Thai fish sauce
hu: nincs thai halszósz

en: no Thyme
hu: nincs kakukkfű

en: no Tinned pineapple rings
hu: nincs konzerv ananászkarika

en: no Tofu
hu: nincs tofu

en: no Tomato
hu: nincs paradicsom

en: no Tomato paste
hu: nincs paradicsomszósz

en: no Tomato sauce
hu: nincs paradicsomszósz

en: no Tumeric ground
hu: nincs őrölt kurkuma

en: no Tuna fish
hu: nincs tonhal

en: no Unsalted butter
hu: nincs sózatlan vaj

en: no Vanilla baking powder
hu: nincs vaníliás sütőpor

en: no Vanilla extract
hu: nincs vanília kivonat

en: no Vanilla powdered sugar, for dusting
hu: nincs vaníliás porcukor, szórásra

en: no Vanilla pudding
hu: nincs vaníliapuding

en: no Vanilla sugar
hu: nincs vaníliás cukor

en: no Vegetable oil
hu: nincs növényi olaj

en: no Vinegar
hu: nincs ecet

en: no Water
hu: nincs víz

en: no Wheat flour
hu: nincs búzaliszt

en: no White fish
hu: nincs fehér húsú hal

en: no White onion
hu: nincs fehér hagyma

en: no White wine
hu: nincs fehérbor

en: no Whole chicken
hu: nincs egész csirke

en: no Wine
hu: nincs bor

en: no Worcestershire sauce
hu: nincs worcestershire szósz

en: no Yeast
hu: nincs élesztő

en: no Yellow bell pepper
hu: nincs sárga kaliforniai paprika

en: no Yoghurt
hu: nincs joghurt

en: no Zest of 1 lemon (organic)
hu: nincs 1 citrom leve (organikus)

en: no Zinfandel
hu: nincs fekete szőlő

en: no Zuccini
hu: nincs cukkini
