recipes master - en to sk translation catalogue (252 entries)

en: Recipes
sk: Recepty

en: A shopping list
sk: Nákupný zoznam

en: Cooking a recipe
sk: Varenie receptu

en: Editing a recipe
sk: Úprava receptu

en: An individual recipe
sk: Individuálny recept

en: An individual cuisine
sk: Individuálna kuchyňa

en: Same Chef
sk: Rovnaký šéfkuchár

en: Different Chef
sk: Odlišný šéfkuchár

en: Existing Chef
sk: Existujúci šéfkuchár

en: Imported Chef
sk: Importovaný šéfkuchár

en: Short Name:
sk: Skrátené meno:

en: Name:
sk: Meno:

en: Description:
sk: Popis:

en: Picture:
sk: Obrázok:

en: Chef Information
sk: Informácie o šéfkuchárovi

en: _Cancel
sk: Z_rušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: This information may be shared with other users if you share your recipes.
sk: Tieto informácie môžu byť sprístupnené iným používateľom, v prípade, že zdieľate vaše recepty.

en: Other Chef
sk: Iný šéfkuchár

en: Name…
sk: Meno…

en: Short Name…
sk: Skrátené meno…

en: Show
sk: Zobraziť

en: Done
sk: Hotovo

en: Stop Cooking?
sk: Prerušiť varenie?

en: Some timers are still running.
sk: Niektoré časovače sú stále spustené.

en: Recipes can keep the timers running
    even if you leave cooking mode now.
sk: Aplikácia Recepty môže ponechať časovače spustené,
    aj keď teraz opustíte režim varenia.

en: Keep Cooking
sk: Pokračovať vo varení

en: Stop Timers
sk: Zastaviť časovače

en: Continue Timers
sk: Ponechať časovače

en: Controls
sk: Ovládanie

en: To advance to the next step, press any key on the
    keyboard.
sk: Stlačením akéhokoľvek klávesu na klávesnici postúpite
    na ďalší krok.

en: To go back to the previous step, doubletap any key.
sk: Dvojitým stlačením akéhokoľvek klávesu prejdete
    späť na predchádzajúci krok.

en: Alternatively, you can use the cursor keys to
    quickly seek within the directions.
sk: Alternatívne môžete použiť klávesy kurzora na
    rýchle presúvanie v pokynoch.

en: To exit the process, press the Escape key.
sk: Stlačením klávesu Escape ukončíte priebeh.

en: Time is up!
sk: Čas vypršal!

en: No recipes found
sk: Nenašli sa žiadne recepty

en: There are no recipes for this cuisine.
sk: Neexistujú žiadne recepty pre túto kuchyňu.

en: Cuisines page
sk: Stránka s kuchyňami

en: World Cuisines
sk: Svetové kuchyne

en: Seasonal
sk: Sezónne

en: Contains garlic
sk: Obsahuje cesnak

en: _Buy Ingredients
sk: _Nakúpiť ingrediencie

en: Serves
sk: Porcie

en: Preparation Time
sk: Čas prípravy

en: Cooking Time
sk: Čas varenia

en: Cuisine
sk: Kuchyňa

en: Meal
sk: Jedlo

en: Season
sk: Sezóna

en: Note
sk: Poznámka

en: Directions
sk: Pokyny

en: _Notes
sk: _Poznámky

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Share
sk: Zd_ieľať

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: Add to favorites
sk: Pridá do obľúbených

en: Edit
sk: Úprava

en: Add an image
sk: Pridá obrázok

en: Rotate image
sk: Otočí obrázok

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: Remove image
sk: Odstráni obrázok

en: Add List
sk: Pridať zoznam

en: Details
sk: Podrobnosti

en: _Name Your Recipe
sk: _Názov vášho receptu

en: Ser_ves
sk: Por_cie

en: _Preparation Time
sk: Čas _prípravy

en: Less than 15 minutes
sk: Menej ako 15 minút

en: 15 to 30 minutes
sk: 15 až 30 minút

en: 30 to 45 minutes
sk: 30 až 45 minút

en: 45 minutes to an hour
sk: 45 minút až hodina

en: More than an hour
sk: Viac ako hodina

en: C_ooking Time
sk: Čas _varenia

en: _Cuisine
sk: _Kuchyňa

en: _Meal
sk: _Jedlo

en: S_eason
sk: S_ezóna

en: S_piciness
sk: P_ikantnosť

en: Mild
sk: Mierna

en: Somewhat spicy
sk: Trochu pikantné

en: Hot
sk: Pikantné

en: Very spicy
sk: Veľmi pikantné

en: Description
sk: Popis

en: Vegan
sk: Pre vegánov

en: Vegetarian
sk: Pre vegetariánov

en: Preview
sk: Náhľad

en: Add Step
sk: Pridať krok

en: Add Image
sk: Pridať obrázok

en: Add Timer
sk: Pridať časovač

en: Add Temperature
sk: Pridať teplotu

en: Title…
sk: Názov…

en: Add
sk: Pridať

en: Timer
sk: Časovač

en: Image
sk: Obrázok

en: Temperature
sk: Teplota

en: Amount
sk: Množstvo

en: Ingredient
sk: Ingrediencia

en: Ingredients
sk: Ingrediencie

en: Name of the List
sk: Názov zoznamu

en: Remove
sk: Odstrániť

en: There are no recipes here yet.
sk: Zatiaľ sa tu nenachádzajú žiadne recepty.

en: Any meal
sk: Akékoľvek jedlo

en: Spiciness
sk: Pikantnosť

en: Any spiciness
sk: Akákoľvek pikantnosť

en: Dietary restrictions
sk: Diétne obmedzenia

en: No restrictions
sk: Bez obmedzení

note: FIXME: repopulate
en: Anything
sk: Čokoľvek

en: Search…
sk: Vyhľadať…

en: Recipes page
sk: Stránka s receptami

en: Today
sk: Dnes

en: Editor’s Picks
sk: Výber redaktorov

en: Categories
sk: Kategórie

en: Try a different search
sk: Skúste vyhľadať niečo iné

en: Buy ingredients
sk: Nakúpiť ingrediencie

en: No shopping necessary!
sk: Nie je potrebné žiadne nakupovanie!

en: _Clear List
sk: Vy_mazať zoznam

en: Nothing to add
sk: Nič na pridanie

en: _New Recipe
sk: _Nový recept

en: _Start Cooking
sk: Z_ačať variť

en: _Done Shopping
sk: _Dokončiť nakupovanie

en: All ingredients marked as stocked!
sk: Všetky ingrediencie boli označené ako nakúpené!

en: _Undo
sk: Vrátiť _späť

en: Ingredients to buy added.
sk: Ingrediencie na nakúpenie boli pridané.

en: View Shopping List
sk: Zobraziť nákupný zoznam

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Send Update
sk: Odoslať aktualizáciu

en: Cuisines
sk: Kuchyne

en: _Import
sk: _Importovať

en: _Export All
sk: _Exportovať všetko

en: _Chef Information
sk: Informácie o šé_fkuchárovi

en: _What’s New
sk: Čo _je nové

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O aplikácii

en: _Report Issue
sk: _Nahlásiť problém

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: File
sk: Súbor

en: Chef Information…
sk: Informácie o šéfkuchárovi…

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Find…
sk: Nájsť…

en: Help
sk: Pomocník

en: Recipes _Help
sk: _Pomocník aplikácie Recepty

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Rename
sk: Premenovať

en: A recipe with this name already exists.
sk: Recept s týmto názvom už existuje.

en: _Add More
sk: _Pridať viac

en: Share with a friend
sk: Zdieľať s priateľom

en: What’s New in Recipes
sk: Čo je nové v aplikácii Recepty

[ctx: Flatpak metadata]
en: Version
sk: Verzia

en: Application
sk: Aplikácia

[ctx: Flatpak metadata]
en: Architecture
sk: Architektúra

[ctx: Flatpak metadata]
en: Branch
sk: Vetva

[ctx: Flatpak metadata]
en: Commit
sk: Začlenenie

en: OS
sk: Operačný systém

[ctx: OS metadata]
en: Name
sk: Názov

[ctx: OS metadata]
en: Type
sk: Typ

[ctx: OS metadata]
en: Desktop
sk: Prostredie

en: System libraries
sk: Systémové knižnice

en: System
sk: Systém

en: Learn more about Recipes
sk: Zistiť viac o aplikácii Recepty

en: Select an Image
sk: Výber obrázku

en: Open
sk: Otvoriť

en: Image files
sk: Súbory obrázkov

en: New Chef
sk: Nový šéfkuchár

en: Cooking
sk: Varenie

en: Step %d/%d
sk: Krok %d z %d

en: Step %d
sk: Krok č. %d

en: GNOME Recipes
sk: Recepty prostredia GNOME

en: American
sk: americká

en: Chinese
sk: čínska

en: Indian
sk: indická

en: Italian
sk: talianska

en: French
sk: francúzska

en: Greek
sk: grécka

en: Mediterranean
sk: stredomorská

en: Mexican
sk: mexická

en: Nordic
sk: škandinávska

en: Turkish
sk: turecká

en: American Cuisine
sk: americká kuchyňa

en: Chinese Cuisine
sk: čínska kuchyňa

en: Indian Cuisine
sk: indická kuchyňa

en: Italian Cuisine
sk: talianska kuchyňa

en: French Cuisine
sk: francúzska kuchyňa

en: Greek Cuisine
sk: grécka kuchyňa

en: Mediterranean Cuisine
sk: stredomorská kuchyňa

en: Mexican Cuisine
sk: mexická kuchyňa

en: Nordic Cuisine
sk: škandinávska kuchyňa

en: Turkish Cuisine
sk: turecká kuchyňa

en: Gluten-free Recipes
sk: Bezlepkové recepty

en: Nut-free Recipes
sk: Recepty bez orechov

en: Vegan Recipes
sk: Recepty pre vegánov

en: Vegetarian Recipes
sk: Recepty pre vegetariánov

en: Milk-free Recipes
sk: Recepty bez mlieka

en: Other Dietary Restrictions
sk: Iné diétne obmedzenia

en: You could add one using the “New Recipe” button.
sk: Môžete ich pridať pomocou tlačidla „Nový recept“.

en: Recipes by %s
sk: Recepty od šéfkuchára %s

en: No recipes by chef %s found
sk: Nenašli sa žiadne recepty od šéfkuchára %s

en: Sorry about this.
sk: Ospravedlňujeme sa.

en: No recipes for %s found
sk: Nenašli sa žiadne recepty pre sezónu %s

en: No favorite recipes found
sk: Nenašli sa žiadne obľúbené recepty

en: Use the ♥ button to mark recipes as favorites.
sk: Pomocou tlačidla ♥ označíte recepty ako obľúbené.

en: No new recipes
sk: Žiadne nové recepty

en: No imported recipes found
sk: Nenašli sa žiadne importované recepty

en: Save the exported recipe
sk: Uloženie exportovaného receptu

en: Save
sk: Uložiť

en: Author:
sk: Autor:

en: Preparation:
sk: Príprava:

en: Cooking:
sk: Varenie:

en: Serves:
sk: Porcie:

en: Error while importing recipe:
    %s
sk: Chyba počas importu receptu:
    %s

en: This build does not support importing
sk: Táto zostava nepodporuje importovanie

en: Error printing file:
sk: Chyba počas tlače súboru:

en: No details
sk: Bez podrobností

en: My Recipes
sk: Moje recepty

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: All Recipes
sk: Všetky recepty

en: New Recipes
sk: Nové recepty

en: Last edited:
sk: Posledná úprava:

en: Buy ingredients: <b>%s</b>
sk: Nakúpiť ingrediencie na: <b>%s</b>

en: Buy ingredients: <b>%s and %s</b>
sk: Nakúpiť ingrediencie na: <b>%s a %s</b>

en: Buy ingredients: <b>%s, %s and %d other</b> | Buy ingredients: <b>%s, %s and %d others</b>
sk[0]: Nakúpiť ingrediencie na: <b>%s, %s a %d ďalších</b>
sk[1]: Nakúpiť ingrediencie na: <b>%s, %s a %d ďalší</b>
sk[2]: Nakúpiť ingrediencie na: <b>%s, %s a %d ďalšie</b>

en: Thanksgiving
sk: Vďakyvzdanie

en: Christmas
sk: Vianoce

en: New Year’s
sk: Nový rok

en: Spring
sk: Jar

en: Summer
sk: Leto

en: Fall
sk: Jeseň

en: Winter
sk: Zima

en: Shopping List
sk: Nákupný zoznam

en: %d ingredient marked for purchase | %d ingredients marked for purchase
sk[0]: %d ingrediencií označených na nakúpenie
sk[1]: %d ingrediencia označená na nakúpenie
sk[2]: %d ingrediencie označené na nakúpenie

en: Buy Ingredients (%d recipe) | Buy Ingredients (%d recipes)
sk[0]: Nákup ingrediencií (%d receptov)
sk[1]: Nákup ingrediencií (%d recept)
sk[2]: Nákup ingrediencií (%d recepty)

en: %d Recipe marked for preparation | %d Recipes marked for preparation
sk[0]: %d receptov označených na prípravu
sk[1]: %d recept označený na prípravu
sk[2]: %d recepty označené na prípravu

en: Save the shopping list
sk: Uloženie nákupného zoznamu

en: I don’t know this unit: %s
sk: Nepoznám túto jednotku: %s

en: more than a year ago
sk: pred viac ako rokom

en: %d month ago | %d months ago
sk[0]: pred %d mesiacmi
sk[1]: pred %d mesiacom
sk[2]: pred %d mesiacmi

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: pred %d dňami
sk[1]: pred %d dňom
sk[2]: pred %d dňami

en: just now
sk: práve teraz

en: 10 minutes ago
sk: pred 10 minútami

en: half an hour ago
sk: pred pol hodinou

en: %d hour ago | %d hours ago
sk[0]: pred %d hodinami
sk[1]: pred %d hodinou
sk[2]: pred %d hodinami

en: some time ago
sk: pred chvíľou

en: Add a New Recipe
sk: Pridanie nového receptu

en: The “%s” recipe has unsaved changes.
    Close the window anyway?
sk: Recept „%s“ obsahuje neuložené zmeny.
    Zavrieť okno aj napriek tomu?

en: The new recipe has not been saved.
    Close the window anyway?
sk: Nový recept nebol uložený.
    Zavrieť okno aj napriek tomu?

en: Recipe “%s” deleted
sk: Recept „%s“ bol odstránený

en: Ready to Cook!
sk: Pripravené na varenie!

en: Imported Recipes
sk: Importované recepty

en: Select a recipe file
sk: Výber súboru s receptom

en: Recipes have been exported to “%s”
sk: Recepty boli exportované do súboru „%s“

en: _Export
sk: _Exportovať

en: Chefs: %s
sk: Šéfkuchári: %s

en: Favorite Recipes
sk: Obľúbené recepty

en: Buy Ingredients
sk: Nákup ingrediencií
