recipes master - en to eu translation catalogue (395 entries)

en: Recipes
eu: Errezetak

en: GNOME cooks unite!
eu: GNOME sukaldariok, egin bat!

en: GNOME loves to cook
eu: GNOMEk sukaldaritza maite du

en: Add and edit your own recipes
eu: Gehitu eta editatu zure errezetak

en: Share recipes with your friends
eu: Partekatu errezetak lagunekin

en: Export and print shopping lists
eu: Esportatu eta inprimatu erosketa-zerrendak

en: Add notes to recipes
eu: Gehitu oharrak errezetei

en: Initial screen for the application
eu: Aplikazioaren hasierako pantaila

en: The cuisines page
eu: Sukaldaritzen orria

en: A shopping list
eu: Erosketa-zerrenda

en: Cooking a recipe
eu: Errezeta bat prestatzea

en: Editing a recipe
eu: Errezeta bat editatzea

en: An individual recipe
eu: Banakako errezeta bat

en: An individual cuisine
eu: Banakako sukaldaritza bat

en: The user ID of the current user
eu: Uneko erabiltzailearen IDa

en: The user ID of the current user.
eu: Uneko erabiltzailearen IDa.

en: The list of favorites
eu: Gogokoen zerrenda

en: The shopping list
eu: Erosketa-zerrenda

en: Same Chef
eu: Sukaldari bera

en: Different Chef
eu: Beste sukaldari bat

en: Existing Chef
eu: Lehendik dagoen sukaldaria

en: Imported Chef
eu: Inportatutako sukaldaria

en: Short Name:
eu: Izen laburra:

en: Name:
eu: Izena:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Picture:
eu: Argazkia:

en: Chef Information
eu: Sukaldariaren informazioa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Save
eu: _Gorde

en: Other Chef
eu: Beste sukaldari bat

en: Name…
eu: Izena…

en: Short Name…
eu: Izen laburra…

en: Show
eu: Erakutsi

en: Done
eu: Eginda

en: Stop Cooking?
eu: Gelditu sukaldatzea?

en: Keep Cooking
eu: Jarraitu sukaldatzen

en: Controls
eu: Kontrolak

en: To advance to the next step, press any key on the
    keyboard.
eu: Hurrengo urratsera aurrera egiteko, sakatu teklatuko edozein tekla

en: To exit the process, press the Escape key.
eu: Prozesutik irteteko, sakatu Esc tekla.

en: Time is up!
eu: Denbora amaitu da!

en: No recipes found
eu: Ez da errezetarik aurkitu

en: There are no recipes for this cuisine.
eu: Ez dago errezetarik sukaldaritza honetarako.

en: Cuisines page
eu: Sukaldaritzen orria

en: World Cuisines
eu: Munduko sukaldaritzak

en: Seasonal
eu: Sasoikoa

en: Contains garlic
eu: Baratxuria dauka

en: Spicy
eu: Mina

en: _Buy Ingredients
eu: _Erosi osagaiak

en: Preparation Time
eu: Prestaketa-denbora

en: Cooking Time
eu: Sukladatze-denbora

en: Cuisine
eu: Sukaldaritza

en: Meal
eu: Janaria

en: Season
eu: Sasoia

en: Note
eu: Oharra

en: Directions
eu: Norabideak

en: _Notes
eu: _Oharrak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Share
eu: _Partekatu

en: _Print
eu: I_nprimatu

en: Add to favorites
eu: Gehitu gogokoei

en: Edit
eu: Editatu

en: Add an image
eu: Gehitu irudi bat

en: Rotate image
eu: Biratu irudiak

en: Default image
eu: Irudi lehenetsia

en: Remove image
eu: Kendu irudia

en: Add List
eu: Gehitu zerrenda

en: Details
eu: Xehetasunak

en: _Name
eu: _Izena

en: _Preparation Time
eu: _Prestaketa-denbora

en: Less than 15 minutes
eu: 15 minutu baino gutxiago

en: 15 to 30 minutes
eu: 15 - 30 minutu

en: 30 to 45 minutes
eu: 30 - 45 minutu

en: 45 minutes to an hour
eu: 45 - 60 minutu

en: More than an hour
eu: Ordubete baino gehiago

en: C_uisine
eu: S_ukaldaritza

en: Mild
eu: Ertaina

en: Somewhat spicy
eu: Mina

en: Hot
eu: Beroa

en: Very spicy
eu: Oso mina

en: _Description
eu: _Azalpena

en: Gluten-free
eu: Glutenik gabekoa

en: Nut-free
eu: Fruitu lehorrik gabekoa

en: Vegan
eu: Beganoa

en: Vegetarian
eu: Begetarianoa

en: Milk-free
eu: Esnekirik gabekoa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Add Step
eu: Gehitu urratsa

en: Add Image
eu: Gehitu irudia

en: Add Timer
eu: Gehitu tenporizadorea

en: Add Temperature
eu: Gehitu tenperatura

en: Title…
eu: Izenburua…

en: Add
eu: Gehitu

en: Syntax
eu: Sintaxia

en: Timer
eu: Tenporizadorea

en: Image
eu: Irudia

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: Amount
eu: Kantitatea

en: Ingredient
eu: Osagaia

en: Ingredients
eu: Osagaiak

en: Name of the List
eu: Zerrendaren izena

en: Remove
eu: Kendu

en: Add more ingredients
eu: Gehitu osagai gehiago

en: There are no recipes here yet.
eu: Ez dago errezetarik oraindik.

en: Dietary restrictions
eu: Dieta-murrizketak

en: No restrictions
eu: Murrizketarik ez

note: FIXME: repopulate
en: Anything
eu: Edozer

en: Search…
eu: Bilatu…

en: Recipes page
eu: Errezeten orria

en: Today
eu: Gaur

en: Editor’s Picks
eu: Editorearen hautaketa

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Featured GNOME Chefs
eu: GNOME sukaldari nabarmenak

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: Buy ingredients
eu: Erosi osagaiak

en: No shopping necessary!
eu: Ez da erosketarik egin behar!

en: _Clear List
eu: _Garbitu zerrenda

en: Nothing to add
eu: Ezer ez gehitzeko

en: Start
eu: Hasiera

en: Pause
eu: Pausatu

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Reset
eu: Berrezarri

en: _New Recipe
eu: _Errezeta berria

en: Go back
eu: Joan atzera

en: Search
eu: Bilatu

en: _Start Cooking
eu: _Hasi sukaldatzen

en: _Done Shopping
eu: E_rosketak eginda

en: _Undo
eu: _Desegin

en: View Shopping List
eu: Bistaratu erosketa-zerrenda

en: Undo
eu: Desegin

en: Send Update
eu: Bidali eguneraketa

en: Cuisines
eu: Sukaldaritzak

en: Name
eu: Izena

en: Recency
eu: Oraintsukoa

en: _Import
eu: _Inportatu

en: _Export All
eu: _Esportatu dena

en: _Chef Information
eu: _Sukaldariaren informazioa

en: _What’s New
eu: _Zer berri

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Report Issue
eu: _Jakinarazi akatsa

en: _Quit
eu: I_rten

en: File
eu: Fitxategia

en: Chef Information…
eu: Sukaldariaren informazioa…

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Find…
eu: Bilatu…

en: Help
eu: Laguntza

en: Recipes _Help
eu: _Laguntza

en: Cancel
eu: Utzi

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: _Add More
eu: Gehitu _gehiago

en: Share with a friend
eu: Partekatu lagun batekin

en: Contribute to the Recipes project
eu: Lagundu Errezetak aplikazioaren proiektuan

en: GNOME turns 20 !
eu: GNOMEk 20 urte ditu !

en: What’s New in Recipes
eu: Zer berri Errezetak aplikazioan

en: Export Ingredients
eu: Esportatu osagaiak

en: Export
eu: Esportatu

en: Email
eu: Helb. el.

en: Add service
eu: Gehitu zerbitzua

en: Learn more about Builder
eu: Ikasi gehiago Builder aplikazioari buruz

en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Flatpak metadata]
en: Version
eu: Bertsioa

en: Application
eu: Aplikazioa

[ctx: Flatpak metadata]
en: ID
eu: IDa

[ctx: Flatpak metadata]
en: Architecture
eu: Arkitektura

[ctx: Flatpak metadata]
en: Branch
eu: Adarra

[ctx: Flatpak metadata]
en: Commit
eu: Egikaritu

en: Runtime
eu: Exekuzio-denbora

en: OS
eu: SE

[ctx: OS metadata]
en: Name
eu: Izena

[ctx: OS metadata]
en: Type
eu: Mota

[ctx: OS metadata]
en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: System libraries
eu: Sistema-liburutegiak

en: System
eu: Sistema

en: Learn more about Recipes
eu: Ikasi gehiago Errezetak aplikazioari buruz

en: Supported categories: %s
eu: Onartutako kategoriak: %s

en: Print the version and exit
eu: Inprimatu bertsioa eta irten

en: Show a category
eu: Erakutsi kategoria bat

en: Select an Image
eu: Aukeratu irudi bat

en: Open
eu: Ireki

en: Image files
eu: Irudien fitxategiak

en: New Chef
eu: Sukaldari berria

en: Step %d/%d
eu: %d/%d urratsa

en: Step %d
eu: %d urratsa

en: GNOME Recipes
eu: GNOME Errezetak

en: American
eu: Amerikarra

en: Chinese
eu: Txinatarra

en: Indian
eu: Indiakoa

en: Italian
eu: Italiarra

en: French
eu: Frantsesa

en: Greek
eu: Greziarra

en: Mediterranean
eu: Mediterraneoa

en: Mexican
eu: Mexikarra

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: American Cuisine
eu: Sukaldaritza amerikarra

en: Chinese Cuisine
eu: Sukaldaritza txinatarra

en: Indian Cuisine
eu: Sukaldaritza indiarra

en: Italian Cuisine
eu: Sukaldaritza italiarra

en: French Cuisine
eu: Sukaldaritza frantsesa

en: Greek Cuisine
eu: Sukaldaritza greziarra

en: Mediterranean Cuisine
eu: Sukaldaritza mediterraneoa

en: Mexican Cuisine
eu: Sukaldaritza mexikarra

en: Nordic Cuisine
eu: Sukaldaritza nordikoa

en: Turkish Cuisine
eu: Sukaldaritza turkiarra

en: Could not find this recipe.
eu: Ez da errezeta hori aurkitu.

en: Timer: %s
eu: Tenporizadorea: %s

en: Image %d
eu: %d irudia

en: Gluten-free recipes
eu: Glutenik gabeko errezetak

en: Nut-free recipes
eu: Fruitu lehorrik gabeko errezetak

en: Vegan recipes
eu: Errezeta beganoak

en: Vegetarian recipes
eu: Errezeta begetarianoak

en: Milk-free recipes
eu: Esnekirik gabeko errezetak

en: Halal recipes
eu: Halal errezetak

en: Other dietary restrictions
eu: Beste dieta-murrizketa batzuk

en: hour
eu: ordu

en: hours
eu: ordu

[ctx: hour abbreviation]
en: h
eu: o

en: minute
eu: minutu

en: minutes
eu: minutu

en: second
eu: segundo

en: seconds
eu: segundo

[ctx: second abbreviation]
en: sec
eu: seg

en: Recipe Author
eu: Errezetaren egilea

en: _Name Your Recipe
eu: Eman _izena zure errezetari

en: You need to provide a name for the recipe
eu: Izena eman behar diozu zure errezetari

en: Some ingredients need correction
eu: Osagai batzuk zuzenketa behar dute

en: Amount…
eu: Kantitatea…

en: Ingredient…
eu: Osagaia…

en: Gluten-free Recipes
eu: Glutenik gabeko errezetak

en: Nut-free Recipes
eu: Fruitu lehorrik gabeko errezetak

en: Vegan Recipes
eu: Errezeta beganoak

en: Vegetarian Recipes
eu: Errezeta begetarianoak

en: Milk-free Recipes
eu: Esnekirik gabeko errezetak

en: Halal Recipes
eu: Halal errezetak

en: Other Dietary Restrictions
eu: Beste dieta-murrizketa batzuk

en: No %s found
eu: Ez da %s aurkitu

en: Sorry about this.
eu: Barkatu horregatik.

en: No favorite recipes found
eu: Ez da gogoko errezetarik aurkitu

en: No new recipes
eu: Ez dago errezeta berririk

en: No imported recipes found
eu: Ez da inportatutako errezetarik aurkitu

en: Main Course
eu: Plater nagusia

en: Breakfast
eu: Gosaria

en: Desserts
eu: Azkenburukoak

en: Salad
eu: Entsalada

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Save the exported recipe
eu: Gorde esportatutako errezeta

en: Save
eu: Gorde

en: Try this recipe
eu: Probatu errezeta hau

en: Hi,
    
    you should try this recipe.
eu: Aizu,
    
    errezeta hau probatu beharko zenuke.

en: Try these recipes
eu: Probatu errezeta hauek

en: Hi,
    
    you should try these recipes.
eu: Aizu,
    
    errezeta hauek probatu beharko zenituzke.

en: Author:
eu: Egilea:

en: Preparation:
eu: Prestaketa:

en: Cooking:
eu: Sukaldatzea:

en: Error while importing recipe:
    %s
eu: Errorea errezeta inportatzean:
    %s

en: This build does not support importing
eu: Eraikuntza honek ez du inportazioa onartzen

en: Cuisine:
eu: Sukaldaritza:

en: Season:
eu: Sasoia

en: Error printing file:
eu: Errorea fitxategia inprimatzean:

en: No details
eu: Xehetasunik ez

en: My Recipes
eu: Nire errezetak

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: All Recipes
eu: Errezeta guztiak

en: New Recipes
eu: Errezeta berriak

en: Last edited:
eu: Azken edizioa:

en: Buy ingredients: <b>%s</b>
eu: Erosi osagaiak: <b>%s</b>

en: by %s
eu: %s(r)en arabera

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Christmas
eu: Gabonak

en: New Year’s
eu: Urte berria

en: Spring
eu: Udaberria

en: Summer
eu: Uda

en: Fall
eu: Udazkena

en: Winter
eu: Negua

en: Add Account
eu: Gehitu kontua

en: Save the shopping list
eu: Gorde erosketa-zerrenda

en: Shopping List
eu: Erosketa-zerrenda

en: Items
eu: Elementuak

[ctx: unit plural]
en: pounds
eu: libera esterlinaren ikurra

[ctx: unit plural]
en: millimeters
eu: milimetro

[ctx: unit plural]
en: meters
eu: metroak

en: I don’t know this unit: %s
eu: Ez dut honako unitatea ezagutzen: %s

en: more than a year ago
eu: duela urtebete baino gehiago

en: %d month ago | %d months ago
eu[0]: duela hilabete %d
eu[1]: duela %d hilabete

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: just now
eu: oraintxe bertan

en: 10 minutes ago
eu: duela 10 minutu

en: half an hour ago
eu: duela ordu erdi

en: %d hour ago | %d hours ago
eu[0]: duela ordu %d
eu[1]: duela %d ordu

en: Add a New Recipe
eu: Gehitu errezeta berria

en: Recipe “%s” deleted
eu: “%s” errezeta ezabatuta

en: Ready to Cook!
eu: Sukalderako prest!

en: Sorted by Name
eu: Izenaren arabera ordenatua

en: Imported Recipes
eu: Inportatutako errezetak

en: Select a recipe file
eu: Hautatu errezeta-fitxategi bat

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategia

en: _Export
eu: _Esportatu

en: Chefs: %s
eu: Sukaldariak: %s

en: Favorite Recipes
eu: Errezeta gogokoak

en: Buy Ingredients
eu: Erosi osagaiak

note: TRANSLATORS: %s gets replaced by a date
en: Released: %s
eu: Argitalpena: %s

en: Unreleased
eu: Argitaratu gabea

en: Almond
eu: Arbendola

en: Anchovies
eu: Antxoak

en: Apple
eu: Sagarra

en: Apple Vinegar
eu: Sagar-ozpina

en: Artichoke
eu: Orburua

en: Asparagus
eu: Zainzuria

en: Basmati rice
eu: Basmati arroza

en: Butter
eu: Gurina

en: Cabbage
eu: Aza

en: Carrot
eu: Azenarioa

en: Champignons
eu: Barrengorriak

en: Cheese slices
eu: Gazta xerrak

en: Chia seeds
eu: Chia haziak

en: Chicken breasts, large
eu: Oilasko bularrak, handiak

en: Chicken livers
eu: Oilasko gibelak

en: Chocolate
eu: Txokolatea

en: Chorizo
eu: Txorizoa

en: Cinnamon
eu: Kanela

en: Coconut milk
eu: Koko esnea

en: Coconut oil
eu: Koko olioa

en: Coconut water
eu: Koko ura

en: Cold water
eu: Ur hotza

en: Cream
eu: Krema

en: Cream cheese
eu: Krema gazta

en: Cucumber
eu: Luzokerra

en: Cucumber (large)
eu: Luzokerra (handia)

en: Cumin
eu: Kuminoa

en: Cumin seeds
eu: Kumino haziak

en: Date
eu: Datila

en: Dried anchovies
eu: Antxoa lehorrak

en: Egg
eu: Arrautza

en: Egg yolks
eu: Arrautza gorringoak

en: Fish
eu: Arraina

en: Flour
eu: Irina

en: Flour (all-purpose)
eu: Irina (arrunta)

en: Garlic
eu: Berakatza

en: Ham
eu: Urdaiazpikoa

en: Hazelnuts
eu: Urrak

en: Hazelnuts milk
eu: Urren esnea

en: Honey
eu: Eztia

en: Kale
eu: Kalea

en: Ketchup
eu: Ketchupa

en: Kiwis
eu: Kiwiak

en: Lamb
eu: Bildotsa

en: Lemon
eu: Limoia

en: Lemon juice
eu: Limoi-zukua

en: Lime
eu: Lima

en: Margarine
eu: Margarina

en: Meat
eu: Okela

en: Meat and bones
eu: Okela eta hezurrak

en: Milk
eu: Esnea

en: Mushrooms
eu: Perretxikoak

en: Oil
eu: Olioa

en: Olive oil
eu: Oliba olioa

en: Onion
eu: Tipula

en: Orange
eu: Laranja

en: Pepper
eu: Piperra

en: Peppers
eu: Piperrak

en: Pizza sauce
eu: Pizza saltsa

en: Plain flour
eu: Irin arrunta

en: Potato
eu: Patata

en: Radish
eu: Errefaua

en: Red onion
eu: Tipula gorria

en: Red Pepper
eu: Piper gorria

en: Red wine
eu: Ardo beltza

en: Rice
eu: Arroza

en: Rice, cooked
eu: Arroza, egosia

en: Salt
eu: Gatza

en: Salt and pepper
eu: Gatza eta piperrautsa

en: Sea salt
eu: Itsasoko gatza

en: Sesame oil
eu: Sesamo olioa

en: Sesame seeds
eu: Sesamo haziak

en: Squash
eu: Zanpatu

en: Sugar
eu: Azukrea

en: Sunflower seeds
eu: Ekilore haziak

en: Tofu
eu: Tofua

en: Tomato
eu: Tomatea

en: Tomato sauce
eu: Tomate saltsa

en: Tuna fish
eu: Atuna

en: Unsalted butter
eu: Gatzik gabeko gurina

en: Vegetable oil
eu: Landare olioa

en: Vinegar
eu: Ozpina

en: Water
eu: Ura

en: Wheat flour
eu: Gari irina

en: White fish
eu: Arrain zuria

en: White onion
eu: Tipula zuria

en: White wine
eu: Ardo zuria

en: Wine
eu: Argoa

en: no Almond
eu: Arbendolik ez

en: no Anchovies
eu: Antxoarik ez

en: no Apple
eu: Sagarrik ez
