gnome-robots master - en to uk translation catalogue (151 entries)

note: (itstool) path: credit/name
en: Rachel Dunstan
uk: Рейчел Данстен (Rachel Dunstan)

note: (itstool) path: info/desc
en: Use different game-themes in <app>Robots</app>.
uk: Використання інших тем гри у <app>Роботах</app>.

note: (itstool) path: page/title
en: Change the default appearance of the game
uk: Зміна типового вигляду гри

note: (itstool) path: page/p
en: You can change the <app>Robots</app> backdrop and the different robots that are present in a game by changing the game theme and background.
uk: Ви можете змінити декорації і використати інших роботів у <app>Роботах</app>, змінивши тему і тло гри.

note: (itstool) path: steps/title
en: To change the game theme and background:
uk: Щоб змінити тему і тло гри, виконайте такі дії:

note: (itstool) path: item/p (itstool) path: section/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">Preferences</gui>.
uk: Натисніть кнопку меню у верхньому правому куті вікна і виберіть <gui style="menuitem">Параметри</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <gui>Appearance</gui> tab.
uk: Виберіть вкладку <gui>Вигляд</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select a theme from the <gui>Image theme</gui> drop-down menu.
uk: Виберіть тему зі спадного меню <gui>Тема зображень</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: To change your background color, click the button next to <gui>Background color</gui>. Select a color from the available choices and click <gui style="button">Select</gui>.
uk: Щоб змінити колір тла, натисніть кнопку, розташовану поруч із написом <gui>Колір тла</gui>. Виберіть колір із доступних варіантів і натисніть кнопку <gui style="button">Вибрати</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Start, quit, and enable sounds.
uk: Запуск, вихід і вмикання звуків.

note: (itstool) path: page/title
en: Basic instructions
uk: Базові настанови

note: (itstool) path: section/title
en: Start a new game
uk: Розпочати нову гру

note: (itstool) path: section/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">New Game</gui>, or press <keyseq><key>Ctrl</key><key>N</key></keyseq> to start a new game.
uk: Натисніть кнопку меню у верхньому правому куті вікна програми і виберіть <gui style="menuitem">Нова гра</gui> або комбінацію клавіш <keyseq><key>Ctrl</key><key>N</key></keyseq>, щоб розпочати нову гру.

note: (itstool) path: section/title
en: Enable sounds
uk: Увімкнути звуки

note: (itstool) path: section/p
en: Then select the <gui>Game</gui> tab and check <gui style="checkbox">Enable sounds</gui>.
uk: Далі, виберіть вкладку <gui>Гра</gui> і позначте пункт <gui style="checkbox">Увімкнути звуки</gui>.

note: (itstool) path: section/title
en: Quit <app>Robots</app>
uk: Завершення роботи <app>Robots</app>

note: (itstool) path: section/p
en: Press the close button in the title bar, or press <keyseq><key>Ctrl</key><key>Q</key></keyseq> to quit <app>Robots</app> at any time.
uk: Будь-коли натисніть кнопку закриття на панелі заголовка або натисніть комбінацію клавіш <keyseq><key>Ctrl</key><key>Q</key></keyseq>, щоб вийти з <app>Роботів</app>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Change the default keys in <app>Robots</app>.
uk: Зміна типових клавіатурних скорочень у <app>Роботах</app>.

note: (itstool) path: page/title
en: Customize the keyboard controls
uk: Налаштовування керування з клавіатури

note: (itstool) path: page/p
en: The <link xref="controls-default">default controls</link> can be changed in <app>Robots</app> to suit your preference.
uk: <link xref="controls-default">Типове керування з клавіатури</link> у <app>Роботах</app> можна змінити так, як вам зручно.

note: (itstool) path: steps/title
en: To change the default keys:
uk: Щоб змінити типові комбінації клавіш, виконайте такі дії:

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <gui>Keyboard</gui> tab.
uk: Перейдіть на вкладку <gui>Клавіатура</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: In the list, select the key that you want to change.
uk: У списку виберіть комбінацію клавіш, яку ви хочете змінити.

note: (itstool) path: item/p
en: Either click on the control in the second column, or press the <key>Enter</key> key. The words <gui>New accelerator…</gui> are now present in place of the old control.
uk: Або клацніть на пункт у другому стовпчику або натисніть клавішу <key>Enter</key>. На місці старої комбінації буде показано слова <gui>Нове скорочення…</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Press the key you want to use instead of the default key.
uk: Натисніть комбінацію клавіш, яку ви хочете призначити замість типової.

note: (itstool) path: note/p
en: To keep the old setting, press <key>Esc</key>.
uk: Щоб зберегти стару комбінацію, натисніть клавішу <key>Esc</key>.

note: (itstool) path: item/p
en: Repeat the above steps to change any other default keys.
uk: Повторіть наведені вище кроки для зміни будь-якої з типових комбінацій.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the <gui>Preferences</gui> dialog.
uk: Закрийте вікно <gui>Параметри</gui>.

note: (itstool) path: note/p
en: You can always reset the controls to the default controls by clicking the <gui style="button">Restore Defaults</gui> button.
uk: Ви завжди можете скинути комбінації до типових натисканням кнопки <gui style="button">Відновити типові</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: How do I control the main character?
uk: Як керувати основним персонажем?

note: (itstool) path: page/title
en: Mouse and keyboard controls for <app>Robots</app>
uk: Керування за допомогою миші та клавіатури у <app>Роботах</app>

note: (itstool) path: section/title
en: Keyboard controls
uk: Керування за допомогою клавіатури

note: (itstool) path: section/p
en: Use the following keys from the numeric keypad on the far right of your keyboard, to move in <app>Robots</app>.
uk: Скористайтеся вказаними нижче клавішами на цифровому блоці клавіатури у правій частині вашої клавіатури для пересування у <app>Роботах</app>.

note: (itstool) path: td/p
en: Possible moves
uk: Можливі ходи

note: (itstool) path: td/p
en: Key
uk: Клавіша

note: (itstool) path: td/p
en: North west
uk: Північний захід

note: (itstool) path: td/p
en: <key>y</key>
uk: <key>Y</key>

note: (itstool) path: td/p
en: North
uk: Північ

note: (itstool) path: td/p
en: <key>k</key>
uk: <key>K</key>

note: (itstool) path: td/p
en: North east
uk: Північний схід

note: (itstool) path: td/p
en: <key>u</key>
uk: <key>U</key>

note: (itstool) path: td/p
en: West
uk: Захід

note: (itstool) path: td/p
en: <key>h</key>
uk: <key>H</key>

note: (itstool) path: td/p
en: East
uk: Схід

note: (itstool) path: td/p
en: <key>l</key>
uk: <key>L</key>

note: (itstool) path: td/p
en: South west
uk: Південний захід

note: (itstool) path: td/p
en: <key>b</key>
uk: <key>B</key>

note: (itstool) path: td/p
en: South
uk: Південь

note: (itstool) path: td/p
en: <key>j</key>
uk: <key>J</key>

note: (itstool) path: td/p
en: South east
uk: Південний схід

note: (itstool) path: td/p
en: <key>n</key>
uk: <key>N</key>

note: (itstool) path: td/p
en: Stay in the same position (one turn)
uk: Лишатися у тій самій позиції (один хід)

note: (itstool) path: td/p
en: Space
uk: Пробіл

note: (itstool) path: td/p
en: Teleport safely
uk: Рятувальний телепорт

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Alt</key><key>s</key></keyseq>
uk: <keyseq><key>Alt</key><key>S</key></keyseq>

note: (itstool) path: td/p
en: Teleport randomly
uk: Випадкова телепортація

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Alt</key><key>r</key></keyseq>
uk: <keyseq><key>Alt</key><key>R</key></keyseq>

note: (itstool) path: td/p (itstool) path: item/title
en: Wait for the robots
uk: Зачекати на роботів

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Alt</key><key>w</key></keyseq>
uk: <keyseq><key>Alt</key><key>W</key></keyseq>

note: (itstool) path: note/p
en: You can <link xref="controls-change">change</link> the default controls to suit your preference.
uk: Ви можете <link xref="controls-change">змінити</link> типове керування за власними уподобаннями.

note: (itstool) path: section/title
en: Use the mouse to move around
uk: Використання миші для керування персонажем

note: (itstool) path: item/title
en: Move in a particular direction
uk: Пересування у певному напрямку

note: (itstool) path: item/p
en: When you move your mouse around the main character, a small black arrow will appear pointing towards the direction in which the character will move if you click. For example, to move north, if you move your cursor to the column above the main character, a small black arrow will appear pointing northwards. On clicking, the character will move one square northwards.
uk: Коли вказівник миші перебуватиме поруч із вашим головним персонажем, програма показуватиме невеличку чорну стрілку, яка вказуватиме напрямок, у якому рухатиметься персонаж, якщо ви клацнете лівою кнопкою миші. Наприклад, щоб рухатися на північ, вам слід навести вказівник миші на місце вище за персонажа у тому самому стовпчику, щоб побачити чорну стрілочку, яка вказуватиме на північ. Після клацання персонаж перейде на одну клітинку на північ.

note: (itstool) path: item/title
en: Stay in the same position
uk: Лишатися у тій самій позиції

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the main character to stay put in the same square.
uk: Клацніть на головному персонажі, щоб він лишився на тому самому місці.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Wait for Robots</gui> button to wait for the enemy robots to finish making all their moves.
uk: Натисніть кнопку <gui>Зачекати на роботів</gui>, щоб зачекати, доки ворожі роботи завершать усі власні ходи.

note: (itstool) path: item/title
en: Safe teleports
uk: Рятувальний телепорт

note: (itstool) path: item/p
en: To safely teleport, click the <gui>Teleport Safely</gui> button.
uk: Щоб телепортуватися безпечно, натисніть кнопку <gui>Рятувальний телепорт</gui>.

note: (itstool) path: item/title
en: Random teleports
uk: Випадкові телепортування

note: (itstool) path: item/p
en: To teleport to a random spot, click the <gui>Teleport Randomly</gui> button.
uk: Щоб телепортуватися випадковим чином, натисніть кнопку <gui>Випадкова телепортація</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Change the level of difficulty in <app>Robots</app>.
uk: Зміна рівня складності у <app>Роботах</app>.

note: (itstool) path: page/title
en: Game type
uk: Тип гри

note: (itstool) path: page/p
en: You can play <app>Robots</app> in different ways by choosing a different game type. This changes the level of difficulty involved in playing <app>Robots</app>.
uk: Ви можете грати у <app>Роботів</app> у різні способи, вибравши відповідний тип гри. Зміни у рівні складності стосуються параметрів гри у <app>Роботів</app>.

note: (itstool) path: steps/title
en: To change the level of difficulty:
uk: Щоб змінити рівень складності, виконайте такі дії:

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <gui>Game</gui> tab.
uk: Перейдіть на вкладку <gui>Гра</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: From the drop down menu next to <gui>Game Type</gui>, choose your option.
uk: Зі спадного меню, розташованого поряд із міткою <gui>Тип гри</gui>, виберіть потрібний вам пункт.

note: (itstool) path: td/p
en: Game Type
uk: Тип гри

note: (itstool) path: td/p
en: Initial safe <link xref="moves#teleport">teleports</link>
uk: Початкові рятівні <link xref="moves#teleport">телепорти</link>

note: (itstool) path: td/p
en: Initial <link xref="scores#high-low-risk">low-risk enemy robots</link>
uk: Початкові <link xref="scores#high-low-risk">малоризикові ворожі роботи</link>

note: (itstool) path: td/p
en: Initial <link xref="scores#high-low-risk">high-risk enemy robots</link>
uk: Початкові <link xref="scores#high-low-risk">високоризикові ворожі роботи</link>

note: (itstool) path: td/p
en: Do safe teleports increase in successive levels?
uk: Чи підвищують рятівні телепорти успішність гри?

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>nightmare</gui>
uk: <gui>жах</gui>

note: (itstool) path: td/p
en: Yes
uk: Так

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>robots2</gui>
uk: <gui>Роботи2</gui>

note: (itstool) path: td/p
en: Yes, but only if robots are killed while <link xref="moves#wait">waiting</link>
uk: Так, але лише якщо роботів вбиватиме під час <link xref="moves#wait">очікування</link>

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>robots with safe teleport</gui>
uk: <gui>Роботи з безпечною телепортацією</gui>

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>classic robots</gui>
uk: <gui>Класичні роботи</gui>

note: (itstool) path: td/p
en: No
uk: Ні

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>robots2 easy</gui>
uk: <gui>Прості роботи2</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: If you check the <gui style="checkbox">Use safe moves</gui> checkbox, the game will prevent you from moving if the move would cause a robot to kill you, unless the only way to survive is to teleport. If you check the <gui style="checkbox">Use super safe moves</gui> checkbox, the game will prevent you from making any move in this case, so that you are forced to teleport. This reduces the level of difficulty. You can always uncheck these if you find the game too easy.
uk: Якщо ви позначите пункт <gui style="checkbox">Використовувати безпечні ходи</gui>, гра заборонятиме вам виконувати ходи, які спричинятимуть вбивство вашого персонажа роботом, якщо єдиним способом вижити буде телепортація. Якщо ви позначите пункт <gui style="checkbox">Використовувати особливо безпечні ходи</gui>, гра заборонятиме вам робити у цьому випадку будь-які ходи, отже ви змушені будете телепортуватися. Ви завжди можете зняти позначку з цих пунктів, якщо гра здаватиметься вам надто простою.

note: (itstool) path: info/desc
en: Index
uk: Покажчик

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> Robots
uk: <_:media-1/> Роботи

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Robots</app> is based on the UNIX command-line game of the same name. The aim of the game is to destroy all the robots by getting them to crash into each other or into junk heaps from previous collisions, without them crashing into you.
uk: <app>Роботи</app> засновано на грі UNIX із тією самою назвою і керуванням у командному рядку. Метою гри є знищення усіх роботів примушенням їх до зіткнення між собою або із купами уламків від попередніх зіткнень так, щоб вони не зіткнулися із вашим персонажем.

note: (itstool) path: section/title
en: Game play
uk: Ігровий процес

note: (itstool) path: section/title
en: Preferences
uk: Параметри

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
uk: Ця робота розповсюджується за умов дотримання <_:link-1/>.

note: (itstool) path: info/desc
en: How can I move around in <app>Robots</app>?
uk: Як рухатися у <app>Роботах</app>?

note: (itstool) path: page/title
en: Different moves in <app>Robots</app>
uk: Різні ходи у <app>Роботах</app>

note: (itstool) path: page/p
en: In <app>Robots</app> you can move in one of eight directions, wait for the robots, or teleport. The enemy robots and the main character take turns to make their move. So, after each of your moves, the enemy robots try to make a move that gets them closer to you.
uk: У <app>Роботах</app> під час кожного ходу ви можете рухатися у восьми напрямках, чекати на роботів або телепортуватися. Кожен раунд гри складається із ходів ворожих роботів та ходу головного персонажа. Отже, у відповідь на кожен ваш хід, ворожі роботи намагатимуться рухатися так, щоб наблизитися до вашого персонажа.

note: (itstool) path: section/title
en: Basic moves
uk: Базові ходи

note: (itstool) path: section/p
en: In one turn, you can move to any adjacent square. You may move diagonally.
uk: Протягом раунду ви можете перейти на будь-яке сусіднє поле. Можна ходити по діагоналі.

note: (itstool) path: section/title
en: Wait
uk: Очікування

note: (itstool) path: section/p
en: You can stay put and wait for the robots to finish making all their moves. This is not advisable unless there are very few robots and you are absolutely sure that they will all perish before reaching you.
uk: Ви можете лишитися на тому самому місці, надавши ворожим роботам зробити власні ходи. Не радимо це роботи, хіба що роботів дуже мало і ви абсолютно певні, що вони усі загинуть, перш ніж зможуть добратися до вас.

note: (itstool) path: section/title
en: Teleport to a different location
uk: Телепортація в інше місце

note: (itstool) path: section/p
en: If there are no moves possible or if you want to make a leap across the board instead of moving square by square, you can teleport. There are two types of teleports available.
uk: Якщо безпечних ходів немає або ви хочете перестрибнути на дошці замість руху поле за полем, ви можете телепортуватися. Передбачено два типи телепортацій.

note: (itstool) path: item/p
en: Safe teleports move the main character to a location that is safe from enemy robots. In each game only a few safe teleports are allowed.
uk: Рятівні телепортації пересувають головного персонажа у місце, яке є безпечним від ворожих роботів. Протягом кожної гри можна скористатися лише декількома рятівними телепортаціями.

note: (itstool) path: item/p
en: Use random teleports to teleport to a random location that may be safe or may not be safe. You can use as many random teleports as you want during a game.
uk: Випадковими телепортаціями можна скористатися для телепортування до випадкового місця, яке може бути безпечним або ні. Протягом гри можна випадковим чином телепортуватися довільну кількість разів.

note: (itstool) path: info/desc
en: Scoring points in <app>Robots</app>
uk: Очки результату у <app>Роботах</app>

note: (itstool) path: page/title
en: Scores
uk: Результати

note: (itstool) path: page/p
en: There are two type of enemies in <app>Robots</app>: high-risk enemies which give you 20 points when they die and low-risk enemies which give you 10 points when they die.
uk: У <app>Роботах</app> є два типи ворожих роботів: високоризикові ворожі роботи, знищення яких дає вам 20 очок, і низькоризикові ворожі роботи, знищення яких дає вам 10 очок.

note: (itstool) path: section/title
en: High and low risk enemies by theme
uk: Високоризикові і низькоризикові ворожі роботи за темами

note: (itstool) path: section/p
en: The enemies in a game depend on the <link xref="appearance">game theme</link> chosen.
uk: Вигляд ворожих роботів залежить від вибраної <link xref="appearance">теми гри</link>.

note: (itstool) path: td/p
en: Game theme
uk: Тема гри

note: (itstool) path: td/p
en: High-risk enemy (20 points)
uk: Високоризикові вороги (20 очок)

note: (itstool) path: td/p
en: Low-risk enemy (10 points)
uk: Низькоризикові вороги (10 очок)

note: (itstool) path: td/p
en: anthills
uk: мурашники

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk anthill
uk: Високоризиковий мурашник

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk anthill
uk: Низькоризиковий мурашник

note: (itstool) path: td/p
en: boo
uk: летючі миші

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk bat
uk: Високоризикова летюча миша

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk ghost
uk: Низькоризиковий привид

note: (itstool) path: td/p
en: cows
uk: корови

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk cow
uk: Високоризикова корова

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk cow
uk: Низькоризикова корова

note: (itstool) path: td/p
en: eggs
uk: яйця

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk egg
uk: Високоризикове яйце

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk egg
uk: Низькоризикове яйце

note: (itstool) path: td/p
en: gnomes
uk: гноми

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk gnome
uk: Високоризиковий гном

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk gnome
uk: Низькоризиковий гном

note: (itstool) path: td/p
en: mice
uk: миші

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk mouse
uk: Високоризикова миша

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk mouse
uk: Низькоризикова миша

note: (itstool) path: td/p
en: robots
uk: роботи

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk robot
uk: Високоризиковий робот

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk robot
uk: Низькоризиковий робот

note: (itstool) path: td/p
en: spills
uk: водяні

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk spill
uk: Високоризиковий водяний

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk spill
uk: Низькоризиковий водяний

note: (itstool) path: td/p
en: stormclouds
uk: грози

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk stormcloud
uk: Високоризикова гроза

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk stormcloud
uk: Низькоризикова гроза

note: (itstool) path: td/p
en: toasters
uk: тостери

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk toaster
uk: Високоризиковий тостер

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk toaster
uk: Низькоризиковий тостер

note: (itstool) path: td/p
en: ufo
uk: тарілки

note: (itstool) path: media/span
en: High-risk UFO
uk: Високоризикова тарілка

note: (itstool) path: media/span
en: Low-risk UFO
uk: Низькоризикова тарілка

note: (itstool) path: section/title
en: High scores
uk: Найкращі результати

note: (itstool) path: section/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">Scores</gui> to view the high scores.
uk: Натисніть кнопку меню у верхньому правому куті вікна і виберіть <gui style="menuitem">Результати</gui>, щоб переглянути список найкращих результатів.

note: (itstool) path: section/p
en: Scores are recorded separately for each combination of <link xref="game-types">game type and safe move option</link>. Use the drop-down menu next to <gui>Map</gui> to view scores for a particular game type and safe move option combination.
uk: Результати записуються окремо для кожної комбінації <link xref="game-types">типу гри і параметрів рятівних ходів</link>. Скористайтеся спадним меню поряд із міткою <gui>Карта</gui>, щоб переглянути результати для комбінацій певного типу гри та параметрів рятівних ходів.
