gnome-games master - en to ast translation catalogue (65 entries)

en: _New Game
ast: Xuegu _Nuevu

en: _Scores
ast: Puntuacione_s

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _About
ast: Tocante _a

en: Avoid the robots and make them crash into each other
ast: Esquiva los robots y fai que choquen entre ellos

en: Show toolbar
ast: Amosar barra ferramientes

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
ast: Amosar barra de ferramientes. Una opción standard pa les boarres de ferramientes.

en: Robot image theme
ast: Tema imaxe robot

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
ast: Tema imaxe robot. El tema de la imaxe a usar pa los robots.

en: Background color
ast: Collor fondu

en: Background color. The hex specification of the background color.
ast: Collor fondu. La especificación hexadecimal pal collor de fondu.

en: Game type
ast: Triba xuegu

en: Game type. The name of the game variation to use.
ast: Triba xuegu. El nome de la variación del xuegu a usar.

en: Use safe moves
ast: Usar movimientu seguru

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
ast: Emplegar movimientos seguros. L'escoyer movimientos seguros va ayudate a nun morrer por un fallu. Si intentes facer un movimientu que te mata cuando hai un movimientu seguru a mano, nun te dexará siguir.

en: Use super safe moves
ast: Usar movimientos mui seguros

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
ast: Emplegar movimientos perseguros. Avísate cuando nun hai movimientos seguros y la única salida ye'l teletresportase.

en: Enable game sounds
ast: Activar soníos del xuegu

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
ast: Activar soníos del xuegu. Entamar soníos pa varios eventos a travies del xuegu.

en: Key to move NW
ast: Tecla pa mover a NO

en: Key to move N
ast: Tecla pa mover a N

en: Key to move NE
ast: Tecla pa mover a NE

en: Key to move W
ast: Tecla pa mover a O

en: Key to hold
ast: Tecla pa mantener pulsao

en: Key to move E
ast: Tecla pa mover a E

en: Key to move SW
ast: Tecla pa mover a SO

en: Key to move S
ast: Tecla pa mover a S

en: Key to move SE
ast: Tecla pa mover a SE

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
ast: ¡¡Felicidaes, Defendistete de los Robots!! 
    ¿Pero Podríes Facelo Otra Vegada?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
ast: ¡¡Nun hai localizaciones pa teletrasportase!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
ast: ¡¡Nun hai localizaciones pa teletrasportase de manera segura!!

en: Unknown Command
ast: Comandu Desconocíu

en: Classic robots
ast: Robots clásicos

en: Classic robots with safe moves
ast: Robots clásicos con movimientos seguros

en: Classic robots with super-safe moves
ast: Robots clásicos con movimientos perseguros

en: Nightmare
ast: Velea

en: Nightmare with safe moves
ast: Velea con movimientos seguros

en: Nightmare with super-safe moves
ast: Velea con movimientos perseguros

en: Robots2 with safe moves
ast: Robots2 con movimientos seguros

en: Robots2 with super-safe moves
ast: Robots2 con movimientos perseguros

en: Robots2 easy
ast: Robots2 fácil

en: Robots2 easy with safe moves
ast: Robots2 fácil con movimientos seguros

en: Robots2 easy with super-safe moves
ast: Robots2 fácil con movimientos perseguros

en: Robots with safe teleport
ast: Robots con teletrasportación segura

en: Robots with safe teleport with safe moves
ast: Robots con teletrasportación segura y con movimientos seguros

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
ast: Robots con teletrasportación segura y con movimientos perseguros

en: No game data could be found.
ast: Nun s'atopa datos del xuegu.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
ast: El programa Robots nun puede atopar nengún ficheru de configuración del xuegu válidu. Por favor, comprueba que'l programa ta bien instaláu.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
ast: Falten dalgunos ficheros de gráficos o tan corruptos.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
ast: El programa Robots nun puede cargar tolos ficheros gráficos necesarios. Por favor, comprueba que'l programa ta instaláu correctamente.

en: Could not find '%s' pixmap file
ast: Nun puede atopase ficheru de mapa de pixels '%s'

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Game Type
ast: Triba Xuegu

en: _Use safe moves
ast: _Usar movimientos seguros

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
ast: Prevenir movimientos acidentales que resulten en ser asesináu.

en: U_se super safe moves
ast: U_sar movimientu perseguru

en: Prevents all moves that result in getting killed.
ast: Prevenir tolos movimientos que resulten en ser asesináu.

en: _Enable sounds
ast: _Activar los soníos

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
ast: Entamar soníos pa eventos cómo pasar un nivel y espurrir.

en: Game
ast: Xuegu

en: _Image theme:
ast: Tema _Imaxe:

en: _Background color:
ast: Collor _fondu:

en: Appearance
ast: Apariencia

en: _Restore Defaults
ast: _Restaurar por Defecto

en: Keyboard
ast: Tecláu
