gnome-games master - en to be translation catalogue (94 entries)

en: _New Game
be: _Новая гульня

en: _Preferences
be: _Настройкі

en: _Scores
be: _Рэкорды

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Quit
be: _Выхад

en: GNOME Robots
be: Робаты GNOME

en: Avoid the robots and make them crash into each other
be: Пазбягай робатаў і саштурхоўвай іх адно з адным

en: It is the distant future – the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
be: Далёкая будучыня - год 2000. Вас спрабуюць забіць злыя робаты. Пазбегніце робатаў, ці падрыхтуйцеся да смерці.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
be: На шчасце робаты цалкам дурныя і заўсёды рухаюцца ў вашым напрамку. Прымусьце іх сутыкнуцца адзін з адным ці з кучамі смецця, што засталіся пасля папярэдніх сутыкненняў. Можна таксама перасоўваць кучы смецця, а таксама збегчы ў бяспечнае месца з дапамогай кішэннай прылады для тэлепартацыі.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
be: Колькасць бяспечных тэлепартацый абмежавана, і па іх заканчэнні тэлепартацыя можа перамясціць вас побач з робатам, які непазбежна заб'е вас. Выжывіце як мага даўжэй!

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: game;arcade;teleport;
be: гульня;аркадная гульня;тэлепартацыя;

en: Show toolbar
be: Паказваць паліцу прылад

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
be: Паказваць паліцу прылад.

en: Robot image theme
be: Матыў выяў робатаў

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
be: Матыў выяў робатаў.

en: Background color
be: Фонавы колер

en: Background color. The hex specification of the background color.
be: Шаснаццатковая спецыфікацыя фонавага колеру.

en: Game type
be: Тып гульні

en: Game type. The name of the game variation to use.
be: Назва варыянта гульні.

en: Use safe moves
be: Бяспечныя хады

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
be: Ужываць бяспечныя хады. Параметр "Бяспечныя хады" будзе дапамагаць вам пазбягаць памылковай гібелі. Калі вы паспрабуеце зрабіць ход, які прывядзе да вашай гібелі, хоць яшчэ ёсць іншыя, больш бяспечныя хады, вам не будзе дазволена гэтак зрабіць.

en: Use super safe moves
be: Надзвычай бяспечныя хады

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
be: Ужываць надзвычай бяспечныя хады. Гулец перасцерагаецца, калі ўжо няма бяспечных хадоў, і адзіным спосабам пазбегчы гібелі з'яўляецца тэлепартацыя.

en: Enable game sounds
be: Агучваць гульню

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
be: Агучваць разнастайныя падзеі цягам гульні.

en: Key to move NW
be: Клавіша руху на паўночны захад

en: The key used to move north-west.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўночны захад.

en: Key to move N
be: Клавіша руху на поўнач

en: The key used to move north.
be: Клавіша, каб пахадзіць на поўнач.

en: Key to move NE
be: Клавіша руху на паўночны ўсход

en: The key used to move north-east.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўночны ўсход.

en: Key to move W
be: Клавіша руху на захад

en: The key used to move west.
be: Клавіша, каб пахадзіць на захад.

en: Key to hold
be: Клавіша пропуску ходу

en: The key used to hold still.
be: Клавіша, каб прапусціць ход.

en: Key to move E
be: Клавіша руху на ўсход

en: The key used to move east.
be: Клавіша, каб пахадзіць на захад.

en: Key to move SW
be: Клавіша руху на паўднёвы захад

en: The key used to move south-west.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўднёвы захад.

en: Key to move S
be: Клавіша руху на поўдзень

en: The key used to move south.
be: Клавіша, каб пахадзіць на поўдзень.

en: Key to move SE
be: Клавіша руху на паўднёвы ўсход

en: The key used to move south-east.
be: Клавіша, каб пахадзіць на поўднёвы ўсход.

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселах

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселах

en: true if the window is maximized
be: Уключана, калі акно максімалізавана

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
be: Віншуем, вы перамаглі робатаў!
    Але ці вы здолееце паўтарыць гэта?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
be: Болей няма месцаў для тэлепартацыі!

en: There are no safe locations to teleport to!!
be: Няма бяспечных месцаў для тэлепартацыі!

en: Unknown Command
be: Невядомы загад

en: Classic robots
be: Класічныя робаты

en: Classic robots with safe moves
be: Класічныя робаты з бяспечнымі хадамі

en: Classic robots with super-safe moves
be: Класічныя робаты з надзвычай бяспечнымі хадамі

en: Nightmare
be: Кашмар

en: Nightmare with safe moves
be: Кашмар з бяспечнымі хадамі

en: Nightmare with super-safe moves
be: Кашмар з надзвычай бяспечнымі хадамі

en: Robots2 with safe moves
be: Robots2 з бяспечнымі хадамі

en: Robots2 with super-safe moves
be: Robots2 з надзвычай бяспечнымі хадамі

en: Robots2 easy
be: Robots2: простая гульня

en: Robots2 easy with safe moves
be: Robots2: простая гульня з бяспечнымі хадамі

en: Robots2 easy with super-safe moves
be: Robots2: простая гульня з надзвычай бяспечнымі хадамі

en: Robots with safe teleport
be: Robots з бяспечнымі тэлепартацыямі

en: Robots with safe teleport with safe moves
be: Robots з бяспечнымі тэлепартацыямі і хадамі

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
be: Robots з бяспечнымі тэлепартацыямі і надзвычай бяспечнымі хадамі

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
be: Узровень: %d	Лік: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
be: (Засталося: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
be: _Бяспечная тэлепартацыя

en: Based on classic BSD Robots
be: Заснавана на класічнай гульні ў робатаў для сістэм BSD.

en: Are you sure you want to discard the current game?
be: Сапраўды спыніць бягучую гульню?

en: Keep _Playing
be: Працягваць _гульню

en: Teleport _Randomly
be: _Выпадковая тэлепартацыя

en: _Wait for Robots
be: _Чакаць робатаў

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
be: Тып гульні:

en: No game data could be found.
be: Даныя гульні не знойдзены.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
be: Праграма "Robots" не здолела адшукаць прыдатныя файлы настроек гульні. Праверце правільнасць усталявання праграмы.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
be: Некаторыя графічныя файлы адсутнічаюць або пашкоджаныя.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
be: Праграма "Robots" не здолела загрузіць усе патрэбныя графічныя файлы. Праверце правільнасць усталявання праграмы.

en: Could not find '%s' pixmap file
be: Не ўдалося адшукаць растравы файл "%s"

en: Preferences
be: Настройкі

en: Game Type
be: Тып гульні

en: _Use safe moves
be: _Бяспечныя хады

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
be: Забараніць няўважлівыя хады, якія прыводзяць да гібелі.

en: U_se super safe moves
be: _Надзвычай бяспечныя хады

en: Prevents all moves that result in getting killed.
be: Забараніць усе хады, якія прыводзяць да гібелі.

en: _Enable sounds
be: _Уключыць гук

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
be: Агучваць падзеі гульні, напрыклад, перамогу ці гібель.

en: Game
be: Гульня

en: _Image theme:
be: _Матыў выяў:

en: _Background color:
be: _Фонавы колер:

en: Appearance
be: Від

en: _Restore Defaults
be: _Аднавіць прадвызначаныя настройкі

en: Keyboard
be: Клавіятура
