gnome-games - en to ca translation catalogue (92 entries)

en: _New Game
ca: Partida _nova

en: _Scores
ca: _Puntuacions

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About Robots
ca: _Quant al Robots

en: Avoid the robots and make them crash into each other
ca: Eviteu els robots i feu que xoquin entre ells

note: Translators: "It is the distant future: the year 2000" is a reference to Flight of the Conchords, see https://www.youtube.com/watch?v=2IPAOxrH7Ro
en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
ca: Sou en un futur llunyà: l'any 2000. Els robots malèvols intenten matar-vos. Eviteu els robots o tindreu una mort segura.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
ca: Afortunadament, els robots són molt estúpids i sempre es mouen directament cap a vós. Enganyeu-los perquè xoquin entre si, de manera que es destrueixin, o en els munts d'escombraries que en queda. Podeu defensar-vos movent les piles d'escombraries, o escapar a un lloc segur amb el dispositiu de teletransport de mà.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
ca: El nombre de teletransportadors segurs és limitat, i una vegada que no us en quedeu, el teletransportador us podria deixar just al costat d'un robot, que us mataria. Sobreviviu el màxim de temps possible!

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
ca: joc;arcade;teleportació;

en: Show toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
ca: Mostra la barra d'eines. Una opció estàndard per a les barres d'eines.

en: Robot image theme
ca: Tema d'imatge de robots

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
ca: Tema d'imatge de robot. El tema de les imatges per als robots.

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background color. The hex specification of the background color.
ca: L'especificació hexadecimal del color de fons.

en: Game type
ca: Tipus de joc

en: Game type. The name of the game variation to use.
ca: Tipus de joc. El nom de la variació del joc que es farà servir.

en: Use safe moves
ca: Utilitza moviments segurs

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
ca: Utilitza moviments segurs. Els moviments segurs us ajuden a evitar que us matin per haver comés un error. Si intenteu fer un moviment que us condueixi a la mort quan hi ha un moviment segur disponible, no se us permetrà continuar.

en: Use super safe moves
ca: Utilitza els moviments supersegurs

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
ca: Utilitza moviments supersegurs. S'avisa al jugador quan no hi ha cap moviment segur i l'única possibilitat és teleportar-se.

en: Enable game sounds
ca: Habilita els sons del joc

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
ca: Habilita els sons del joc. Reprodueix sons per a diferents esdeveniments durant el joc.

en: Key to move NW
ca: Tecla per a moure al nord-oest

en: The key used to move north-west.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap al nord-oest.

en: Key to move N
ca: Tecla per a moure al nord

en: The key used to move north.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap al nord.

en: Key to move NE
ca: Tecla per a moure al nord-est

en: The key used to move north-east.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap al nord-est.

en: Key to move W
ca: Tecla per a moure a l'oest

en: The key used to move west.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap a l'oest.

en: Key to hold
ca: Tecla a prémer

en: The key used to hold still.
ca: La tecla que s'utilitza per a mantenir-se quiet.

en: Key to move E
ca: Tecla per a moure a l'est

en: The key used to move east.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap a l'est.

en: Key to move SW
ca: Tecla per a moure al sud-oest

en: The key used to move south-west.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap al sud-oest.

en: Key to move S
ca: Tecla per a moure al sud

en: The key used to move south.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap al sud.

en: Key to move SE
ca: Tecla per a moure al sud-est

en: The key used to move south-east.
ca: La tecla que s'utilitza per a moure's cap al sud-est.

en: Width of the window in pixels
ca: L'amplada, en píxels, de la finestra

en: Height of the window in pixels
ca: L'alçada, en píxels, de la finestra

en: true if the window is maximized
ca: «true» (cert) si la finestra està maximitzada

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
ca: Felicitats, heu derrotat els Robots!! 
    Però podreu repetir-ho?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
ca: No queda cap emplaçament per a les teleportacions!

en: There are no safe locations to teleport to!!
ca: No queda cap emplaçament on teleportar-s'hi!

en: Unknown Command
ca: Ordre desconeguda

en: Classic robots
ca: Robots clàssics

en: Classic robots with safe moves
ca: Robots clàssics amb moviments segurs

en: Classic robots with super-safe moves
ca: Robots clàssics amb moviments supersegurs

en: Nightmare
ca: Malson

en: Nightmare with safe moves
ca: Malson amb moviments segurs

en: Nightmare with super-safe moves
ca: Malson amb moviments supersegurs

en: Robots2 with safe moves
ca: Robots2 amb moviments segurs

en: Robots2 with super-safe moves
ca: Robots2 amb moviments supersegurs

en: Robots2 easy
ca: Robots2 fàcil

en: Robots2 easy with safe moves
ca: Robots2 fàcil amb moviments segurs

en: Robots2 easy with super-safe moves
ca: Robots2 fàcil amb moviments supersegurs

en: Robots with safe teleport
ca: Robots amb teleportació segura

en: Robots with safe teleport with safe moves
ca: Robots amb teleportació segura i moviments segurs

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
ca: Robots amb teleportació segura i moviments supersegurs

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
ca: Nivell: %d	Puntuació: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
ca: (Restants: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
ca: Teleportació _segura

en: Based on classic BSD Robots
ca: Basat en el Robots clàssic de BSD

en: Are you sure you want to discard the current game?
ca: Segur que voleu descartar la partida actual?

en: Keep _Playing
ca: Continua _jugant

en: Teleport _Randomly
ca: Teleportació _aleatòria

en: _Wait for Robots
ca: _Espera els robots

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
ca: Tipus de joc:

en: No game data could be found.
ca: No s'han trobat les dades del joc.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
ca: El Robots no ha pogut trobar fitxers de configuració de joc vàlids. Comproveu que el programa està correctament instal·lat.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
ca: Falten alguns fitxers de gràfics, o estan malmesos.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
ca: El Robots no ha pogut carregar tots els fitxers de gràfics necessaris. Comproveu que el programa està correctament instal·lat.

en: Could not find “%s” pixmap file
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer de mapa de píxels «%s»

en: Preferences
ca: Preferències

en: Game Type
ca: Tipus de joc

en: _Use safe moves
ca: _Utilitza moviments segurs

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
ca: Evita els moviments accidentals que provoquin la mort.

en: U_se super safe moves
ca: Utilitza moviments _supersegurs

en: Prevents all moves that result in getting killed.
ca: Evita tots els moviments perillosos que provoquin la mort.

en: _Enable sounds
ca: Habilita _el so

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
ca: Reprodueix sons per als esdeveniments com ara guanyar un nivell o morir.

en: Game
ca: Partida

en: _Image theme:
ca: _Tema de les imatges:

en: _Background color:
ca: _Color de fons:

en: Appearance
ca: Aparença

en: _Restore Defaults
ca: Restaura els pre_determinats

en: Keyboard
ca: Teclat
