gnome-robots - en to eo translation catalogue (95 entries)

en: _New Game
eo: _Nova ludo

en: _Scores
eo: _Poentaroj

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Robots
eo: _Pri Robotoj

en: GNOME Robots
eo: GNOME Robotoj

en: Avoid the robots and make them crash into each other
eo: Evitu la robotojn kaj faru tiel, ke ili kunfrapiĝas

en: It is the distant future – the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
eo: Ĝi estas la fora estonteco — la jaro 2000. Pekaj robotoj klopodas vin mortigi. Evitu la robotojn, aŭ certe mortu.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
eo: Feliĉe, la robotoj estas ege stultaj kaj ĉiam movos rekte al vi. Trompi ilin por ke ili kolozii unu la alian aŭ la rubstakojn, rezulte detrui ilin. Vi povas defendi vin mem per movi la rubstakoj, aŭ sekure eskapi per via utila teleporta aparato.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
eo: Via provizo de sekuraj teleportoj estas limigita, kaj kiam vi senhaviĝas, teleportado povos alterigi vin apud roboto, kiu vin mortigos. Postvivu kiel eble plej longe!

en: The GNOME Project
eo: La GNOME Projekto

en: Robots
eo: Robotoj

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
eo: ludo;arkado;teleporti;

en: Show toolbar
eo: Montri ilobreton

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
eo: Montri ilobreton. Norma opcio por ilobretoj.

en: Robot image theme
eo: Etoso por robotbildoj

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
eo: Etoso por robotbildoj. La uzota etoso por la bildoj de la robotoj.

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Background color. The hex specification of the background color.
eo: Fona koloro. La deksesuma specifo de la fona koloro.

en: Game type
eo: Ludtipo

en: Game type. The name of the game variation to use.
eo: Ludtipo. La nomo de la uzenda ludvariaĵo.

en: Use safe moves
eo: Uzi sekurajn movojn

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
eo: Sekure move. Ĉi tiu opcio helpas vin eviti esti murdigita pro eraro. Se via movo kondukas vin al la morto kaj sekura movo disponeblas por vi, vi ne permesas daŭrigi.

en: Use super safe moves
eo: Plisekure movi

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
eo: Plisekure movi. La ludanto estas avertita kiam ne estas sekuraj movoj kaj la sola opcio estas forteleporti.

en: Enable game sounds
eo: Ŝalti ludsonojn

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
eo: Ŝalti ludsonojn. Ludi sonojn por pluraj eventoj tra la ludo.

en: Key to move NW
eo: Klavo por movi norduesten

en: The key used to move north-west.
eo: La klavo uzita por movi nordokcidenten.

en: Key to move N
eo: Klavo por movi norden

en: The key used to move north.
eo: La klavo uzita por movi norden.

en: Key to move NE
eo: Klavo por movi nordorienten

en: The key used to move north-east.
eo: La klavo uzita por movi nordorienten.

en: Key to move W
eo: Klavo por movi uesten

en: The key used to move west.
eo: La klavo uzita por movi okcidenten.

en: Key to hold
eo: Premenda klavo

en: The key used to hold still.
eo: La klavo uzita por resti senmove.

en: Key to move E
eo: Klavo por movi orienten

en: The key used to move east.
eo: La klavo uzita por movi orienten.

en: Key to move SW
eo: Klavo por movi suduesten

en: The key used to move south-west.
eo: La klavo uzita por movi sudokcidenten.

en: Key to move S
eo: Klavo por movi suden

en: The key used to move south.
eo: La klavo uzita por movi suden.

en: Key to move SE
eo: Klavo por movi sudorienten

en: The key used to move south-east.
eo: La klavo uzita por movi sudorienten.

en: Width of the window in pixels
eo: Larĝo de la fenestro en bilderoj

en: Height of the window in pixels
eo: Alto de la fenestro en bilderoj

en: true if the window is maximized
eo: vera se la fenestro estas maksimumigita

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
eo: Gratulojn, vi venkis la robotojn! 
    Sed ĉu vi povas farti tion denove?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
eo: Ne estas plurestantaj teleportiloj!

en: There are no safe locations to teleport to!!
eo: Ne estas sekuraj lokoj kie teleporti!

en: Unknown Command
eo: Nekonata komando

en: Classic robots
eo: Klasikaj robotoj

en: Classic robots with safe moves
eo: Klasikaj robotoj kun sekuraj movoj

en: Classic robots with super-safe moves
eo: Klasikaj robotoj kun sekuregaj movoj

en: Nightmare
eo: Inkubo

en: Nightmare with safe moves
eo: Inkubo kun sekuraj movoj

en: Nightmare with super-safe moves
eo: Inkubo kun plisekuraj movoj

en: Robots2
eo: Robotoj2

en: Robots2 with safe moves
eo: Robotoj2 kun sekuraj movoj

en: Robots2 with super-safe moves
eo: Robotoj2 kun plisekuregaj movoj

en: Robots2 easy
eo: Robotoj2 facila

en: Robots2 easy with safe moves
eo: Robotoj2 facila kun sekuregaj movoj

en: Robots2 easy with super-safe moves
eo: Simplaj robotoj2 kun plisekuraj movoj

en: Robots with safe teleport
eo: Robotoj kun sekura teleporto

en: Robots with safe teleport with safe moves
eo: Robotoj kun sekura teleporto kun sekuraj movoj

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
eo: Robotoj kun sekura teleporto kun plisekuraj movoj

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
eo: Nivelo: %d	Poentoj: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
eo: (Restas: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
eo: Teleporti _sekure

en: Based on classic BSD Robots
eo: Bazita je BSD Robotoj

en: Are you sure you want to discard the current game?
eo: Ĉu vi vere volas forĵeti la aktualan ludon?

en: Keep _Playing
eo: Daŭrigi _ludon

en: Teleport _Randomly
eo: Teleporti _hazarde

en: _Wait for Robots
eo: _Atendi la robotojn

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
eo: Ludtipo:

en: No game data could be found.
eo: Neniu luddatumoj troveblas.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
eo: La programo Robotoj ne povis trovi iujn validajn ludajn agordajn dosierojn. Bonvolu kontroli, ĉu la programo estas ĝuste instalita.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
eo: Kelkaj grafikdosieroj mankas aŭ estas difektitaj.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
eo: La programo Robotoj ne povis ŝargi ĉiujn bezonatajn grafikajn dosierojn. Bonvolu kontroli, ke la programo estas ĝuste instalita.

en: Could not find “%s” pixmap file
eo: Pixmap-dosiero “%s” ne troveblis

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Game Type
eo: Ludtipo

en: _Use safe moves
eo: Sek_ure movi

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
eo: Eviti hazardajn movojn kiuj kondukas vin al morto.

en: U_se super safe moves
eo: Pli_sekure movi

en: Prevents all moves that result in getting killed.
eo: Eviti ĉiujn movojn kiuj kondukas vin al morto.

en: _Enable sounds
eo: Ŝ_alti sonojn

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
eo: Ludi sonojn por eventoj kiel gajno aŭ morto.

en: Game
eo: Ludo

en: _Image theme:
eo: B_ildetoso:

en: _Background color:
eo: _Fonkoloro:

en: Appearance
eo: Aspekto

en: _Restore Defaults
eo: _Restaŭri implicitojn

en: Keyboard
eo: Klavaro
