gnome-robots master - en to fur translation catalogue (92 entries)

en: _New Game
fur: _Gnove partide

en: _Scores
fur: _Risultâts

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Robots
fur: _Informazions su Robots

en: Avoid the robots and make them crash into each other
fur: Scjampe dai robots e fâsiju trussâ l'un cul altri

en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
fur: O sin intun futûr distant: l'an 2000. I robots triscj a stan cirint di copâti. Scjampe o mûr.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
fur: Par furtune i robot a son propit stupits e si spostaran simpri viers di te. Imbroie fasintju trussâ l'un cul altri, in mût che a si sdrumin, o tai grums di scovacis. Tu puedis difinditi spostant i grums di scovacis, o scjampe al sigûr cul to dispositîf di teletraspuart.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
fur: Lis tôs pussibilitâts di teletraspuart sigûr a son limitadis, une volte finidis, il teletraspuart al podarès puartâti propit dongje un robot che ti coparà. Sorevîf il plui a dilunc pussibil!

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
fur: zûc;arcade;teletraspuart;

en: Show toolbar
fur: Mostre la sbare dai struments

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
fur: Mostre sbare dai struments. Une opzion standard pas sbaris di struments.

en: Robot image theme
fur: Teme des imagjinis dai robot

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
fur: Teme des imagjinis dai robot. Il teme des imagjinis di doprâ pai robots.

en: Background color
fur: Colôr di sfont

en: Background color. The hex specification of the background color.
fur: Colôr di sfont. Il colôr di sfont in notazion esadecimâl.

en: Game type
fur: Gjenar di zûc

en: Game type. The name of the game variation to use.
fur: Gjenar di zûc. Il non de variant di zûc di doprâ.

en: Use safe moves
fur: Dopre mossis siguris

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
fur: Dopre mossis siguris. La opzion "mosse sigure" ti judarà a evitâ di jessi copât par colpe di un erôr. Se tu provis a fâ une mosse che ti puartarès ae muart cuant che invezit e je une mosse sigure disponibil, no tu podarâs procedi.

en: Use super safe moves
fur: Dopre mossis super siguris

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
fur: Dopre mossis super siguris. Il zuiadôr al è visât cuant che a no son mossis siguri e la uniche opzion e je che di teletraspuartâsi.

en: Enable game sounds
fur: Abilite i suns di zûc

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
fur: Abilite suns di zûc. Sune sunôrs pai varis events dilunc il zûc.

en: Key to move NW
fur: Tast par movi a NO

en: The key used to move north-west.
fur: Il tast doprât par spostâsi a nordovest.

en: Key to move N
fur: Tast par movi a N

en: The key used to move north.
fur: Il tast doprât par spostâsi a nord.

en: Key to move NE
fur: Tast par movi a NE

en: The key used to move north-east.
fur: Il tast doprât par spostâsi a nordest.

en: Key to move W
fur: Tast par movi a O

en: The key used to move west.
fur: Il tast doprât par spostâsi a ovest.

en: Key to hold
fur: Tast par stâ

en: The key used to hold still.
fur: Il tast doprât par stâ fers.

en: Key to move E
fur: Tast par movi a E

en: The key used to move east.
fur: Il tast doprât par spostâsi a est.

en: Key to move SW
fur: Tast par movi a SO

en: The key used to move south-west.
fur: Il tast doprât par spostâsi a sudovest.

en: Key to move S
fur: Tast par movi a S

en: The key used to move south.
fur: Il tast doprât par spostâsi a sud.

en: Key to move SE
fur: Tast par movi a SE

en: The key used to move south-east.
fur: Il tast doprât par spostâsi a sudest.

en: Width of the window in pixels
fur: Largjece dal barcon in pixel

en: Height of the window in pixels
fur: Altece dal barcon in pixel

en: true if the window is maximized
fur: VÊR se il barcon al è slargjât

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
fur: Congratulazions, tu âs batût i Robots!! 
    Ma rivaressitu a tornâ a fâlu?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
fur: Nol è restât nissun puest dulà teletrasportâsi!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
fur: Nol è restât nissun puest sigûr dulà teletrasportâsi!!

en: Unknown Command
fur: Comant no cognossût

en: Classic robots
fur: Robots classics

en: Classic robots with safe moves
fur: Robots classics cun mossis siguris

en: Classic robots with super-safe moves
fur: Robots classics cun mossis super siguris

en: Nightmare
fur: Torment

en: Nightmare with safe moves
fur: Torment cun mossis siguris

en: Nightmare with super-safe moves
fur: Torment cun mossis super siguris

en: Robots2 with safe moves
fur: Robots2 cun mossis siguris

en: Robots2 with super-safe moves
fur: Robots2 cun mossis super siguris

en: Robots2 easy
fur: Robots2 facil

en: Robots2 easy with safe moves
fur: Robots2 facil cun mossis siguris

en: Robots2 easy with super-safe moves
fur: Robots2 facil cun mossis super siguris

en: Robots with safe teleport
fur: Robots cun teletraspuart sigûr

en: Robots with safe teleport with safe moves
fur: Robots cun teletraspuart sigûr cun mossis siguris

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
fur: Robots cun teletraspuart sigûr cun mossis super siguris

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
fur: Nivel: %d	Ponts: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
fur: (A restin: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
fur: Teletraspuarte in _sigurece

en: Based on classic BSD Robots
fur: Basât sul classic BSD Robots

en: Are you sure you want to discard the current game?
fur: Sigûrs di butâ vie cheste partide?

en: Keep _Playing
fur: _Continue a zuiâ

en: Teleport _Randomly
fur: Teletraspuarte a _câs

en: _Wait for Robots
fur: _Spiete i Robots

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
fur: Gjenar di zûc:

en: No game data could be found.
fur: Impussibil cjatâ i dâts dal zûc.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
fur: Il program Robots nol è rivât a cjatâ nissun valit file di configurazion di zûc. Controle che il program al sedi instalât ben.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
fur: Cualchi file grafic al mancje o al è ruvinât.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
fur: Il program Robots nol è rivât a cjariâ ducj i file grafics necessaris. Controle che il program al sedi instalât ben.

en: Could not find “%s” pixmap file
fur: Impussibil cjatâ file pixmap “%s”

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Game Type
fur: Gjenar di zûc

en: _Use safe moves
fur: _Dopre mossis siguris

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
fur: Prevignìs lis mossis acidentâi che a risultin intal jessi copâts.

en: U_se super safe moves
fur: Dopre mossis _super siguris

en: Prevents all moves that result in getting killed.
fur: Prevignìs dutis lis mossis che a risultin intal jessi copâts.

en: _Enable sounds
fur: _Abilite suns

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
fur: Riprodûs suns par events come vinci un nivel e murî.

en: Game
fur: Zûc

en: _Image theme:
fur: Teme _imagjins:

en: _Background color:
fur: Colôr di _sfont:

en: Appearance
fur: Aspiet

en: _Restore Defaults
fur: _Ripristine predefinîts

en: Keyboard
fur: Tastiere
