Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (95 entries)

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Scores
ms: _Skor

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Robots
ms: Perih_al Robot

en: GNOME Robots
ms: Robot GNOME

en: Avoid the robots and make them crash into each other
ms: Hindari robot-robot dan biarkan mereka berlanggaran antara satu sama lain

en: It is the distant future – the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
ms: Pada masa hadapan – menjelang tahun 2000. Robot-robot jahat cuba membunuh anda. Hindari robot-robot tersebut atau anda akan mati.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
ms: Malangnya, robot-robot tersebut sangat bodoh dan akan sentiasa bergerak ke arah anda. Cuba tipu mereka dengan membiarkan mereka berlanggar antara satu sama lain, secara tidak langsung dapat membunuh mereka, atau masuk ke dalam longgokan sarap. Anda boleh pertahankan diri anda dengan bergerak bersama-sama dengan timbunan sarap, atau keluar jauh dari mereka dengan alat teleportasi mudah alih anda.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
ms: Bekalan teleport selamat anda terhad, dan sekiranya sudah habis, teleportasi akan letak anda bersebelahan mana-mana robot yang anda, anda akan mati juga. Cuba bertahan selama yang mungkin!

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Robots
ms: Robot

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
ms: permainan;arked;teleport;

en: Show toolbar
ms: Tunjuk palang alat

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
ms: Tunjuk palang alat. Satu pilihan piawai untuk palang alat.

en: Robot image theme
ms: Tema imej robot

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
ms: Tema imej robot. Tema imej yang menggunakan robot-robot.

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background color. The hex specification of the background color.
ms: Warna latar belakang. Spesifikasi heks bagi warna latar belakang.

en: Game type
ms: Jenis permainan

en: Game type. The name of the game variation to use.
ms: Jenis permainan. Nama bagi variasi permainan yang digunakan.

en: Use safe moves
ms: Guna langkah selamat

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
ms: Guna langkah selamat. Pilihan langkah selamat dapat membantu anda hindari kematian disebabkan oleh kesilapan sendiri. Jika anda cuba membuat satu langkah yang membawa maut tetapi masih ada langkah lain yang selamat anda tidak dibenarkan terus dengan langkah itu.

en: Use super safe moves
ms: Guna langkah super-selamat

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
ms: Guna langkah super-selamat. Pemain diberi amaran jika tiada langkah selamat dan pilihan yang ada adalah teleport keluar.

en: Enable game sounds
ms: Benarkan bunyi permainan

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
ms: Benarkan bunyi permainan. Main bunyi untuk pelbagai peristiwa yang berlaku di dalam permainan.

en: Key to move NW
ms: Kekunci langkah ke BL

en: The key used to move north-west.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke barat-laut.

en: Key to move N
ms: Kekunci langkah ke U

en: The key used to move north.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke utara.

en: Key to move NE
ms: Kekunci langkah ke TL

en: The key used to move north-east.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke timur-laut.

en: Key to move W
ms: Kekunci langkah ke B

en: The key used to move west.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke barat.

en: Key to hold
ms: Kekunci untuk kaku

en: The key used to hold still.
ms: Kekunci yang digunakan untuk kekal kaku.

en: Key to move E
ms: Kekunci langkah ke T

en: The key used to move east.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke timur.

en: Key to move SW
ms: Kekunci langkah ke BD

en: The key used to move south-west.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke barat-daya.

en: Key to move S
ms: Kekunci langkah ke S

en: The key used to move south.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke selatan.

en: Key to move SE
ms: Kekunci untuk langkah ke TE

en: The key used to move south-east.
ms: Kekunci digunakan untuk langkah ke tenggara.

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
ms: Tahniah, Anda Berjaya Mengalahkan Robot!!
    Tetapi, Bolehkan Anda Mengulanginya?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
ms: Tiada lokasi teleport selamat yang ada!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
ms: Tiada lokasi selamat untuk teleportkan anda!!

en: Unknown Command
ms: Perintah Tidak Diketahui

en: Classic robots
ms: Robot klasik

en: Classic robots with safe moves
ms: Robot klasik dengan langkah selamat

en: Classic robots with super-safe moves
ms: Robot klasik dengan langkah super-selamat

en: Nightmare
ms: Mimpi ngeri

en: Nightmare with safe moves
ms: Mimpi ngeri dengan langkah selamat

en: Nightmare with super-safe moves
ms: Mimpi ngeri dengan langkah super-selamat

en: Robots2
ms: Robot2

en: Robots2 with safe moves
ms: Robot2 dengan langkah selamat

en: Robots2 with super-safe moves
ms: Robot2 dengan langkah super-selamat

en: Robots2 easy
ms: Robot2 mudah

en: Robots2 easy with safe moves
ms: Robot2 mudah dengan langkah selamat

en: Robots2 easy with super-safe moves
ms: Robot2 mudah dengan langkah super-selamat

en: Robots with safe teleport
ms: Robot dengan teleport selamat

en: Robots with safe teleport with safe moves
ms: Robot dengan teleport selamat dan langkah selamat

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
ms: Robot dengan teleport selamat dan langkah super-selamat

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
ms: Aras: %d	Skor: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
ms: (Berbaki: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
ms: Teleport _Selamat

en: Based on classic BSD Robots
ms: Berdasarkan Robot BSD klasik

en: Are you sure you want to discard the current game?
ms: Anda pasti mahu singkirkan permainan semasa?

en: Keep _Playing
ms: _Terus Bermain

en: Teleport _Randomly
ms: Teleport _Rawak

en: _Wait for Robots
ms: _Tunggu Robot

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
ms: Jenis Permainan:

en: No game data could be found.
ms: Tiada data permainan ditemui.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
ms: Program Robot gagal mencari mana-mana fail konfigurasi permainan yang sah. Sila periksa sama ada program ini telah dipasang dengan baik.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
ms: Sesetengah fail grafik telah hilang atau rosak.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
ms: Program Robot gagal memuatkan semua fail grafik yang diperlukan. Sila periksa sama ada program ini telah dipasang dengan baik.

en: Could not find “%s” pixmap file
ms: Tidak dapat mencari fail peta pix "%s"

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Game Type
ms: Jenis Permainan

en: _Use safe moves
ms: Guna _langkah selamat

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
ms: Hindari langkah kemalangan yang menyebabkan kematian.

en: U_se super safe moves
ms: G_una langkah super-selamat

en: Prevents all moves that result in getting killed.
ms: Hindari semua langkah yang menyebabkan kematian.

en: _Enable sounds
ms: _Benarkan bunyi

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
ms: Main bunyi untuk peristiwa seperti memenangi satu aras atau mati.

en: Game
ms: Permainan

en: _Image theme:
ms: Tema _imej:

en: _Background color:
ms: Warna latar _belakang:

en: Appearance
ms: Penampilan

en: _Restore Defaults
ms: P_ulih Lalai

en: Keyboard
ms: Papan kekunci
