gnome-robots master - en to oc translation catalogue (95 entries)

en: _New Game
oc: Partida _novèla

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Scores
oc: _Marcas

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _About
oc: _A prepaus

en: _Quit
oc: _Quitar

en: GNOME Robots
oc: GNOME Robòts

en: Avoid the robots and make them crash into each other
oc: Evitar los robòts e fasètz-los s'espotir los uns suls autres

en: It is the distant future – the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
oc: Sèm dins un futur luenhenc – l'an 2000. De missants robòts ensajan de vos destruire. Evitatz los robòts o vòstra mòrt es segura.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
oc: Urosament, los robòts son fòrça pècs e se desplaçan totjorn dins vòstra direccion. Fasètz-los se percutar los uns los autres, aquò los destruirà o los transformarà en un molon de degalhs. Vos podètz defendre en desplaçant los molons de degalhs o en vos escapant cap a de zònas seguras amb l'ajuda de vòstre aparelh de teleportacion.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
oc: Vòstre quantitat de teleportadors salvadors es limitada, e quand es agotat, la teleportacion vos pòt menar a costat d'un robòt, aquò vos tuariá. Subrevivètz tan longtemps coma possible !

en: Robots
oc: Robòts

en: game;arcade;teleport;
oc: jòc;arcada;teleportacion;

en: Show toolbar
oc: Afichar la barra d'aisinas

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
oc: Afichar la barra d'aisinas. Una opcion estandarda per las barras d'aisinas.

en: Robot image theme
oc: Tèma d'imatges del jòc de Robòts

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
oc: Tèma d'imatges del jòc de Robòts. Lo tèma d'imatges d'utilizar pels robòts.

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Background color. The hex specification of the background color.
oc: Color de fons. La descripcion exadecimala de la color de fons.

en: Game type
oc: Tipe de jòc

en: Game type. The name of the game variation to use.
oc: Tipe de jòc. Lo nom de la varianta del jòc d'utilizar.

en: Use safe moves
oc: Utilizar de movements sens dangièr

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
oc: Utilizar de movements sens dangièr. L'opcion de movements sens dangièr vos va ajudar a evitar d'èsser tuat sus una error. Se ensajatz de far un movement que va entraïnar vòstra mòrt mentre qu'i a un movement sens dangièr possible, seretz pas autorizat a l'efectuar.

en: Use super safe moves
oc: Utilizar de movements *vertadièrament* sens dangièr

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
oc: Utilizar de movements *vertadièrament* sens dangièr. Lo jogaire es alertat quand i a pas de movement sens dangièr e que la sola opcion es de se teleportar endacòm mai.

en: Enable game sounds
oc: Activar los sons del jòc

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
oc: Activar los sons del jòc. Jòga de sons pels diferents eveniments long de la partida.

en: Key to move NW
oc: Tòca per se desplaçar cap al nòrd-oèst

en: The key used to move north-west.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap al nòrd-oèst.

en: Key to move N
oc: Tòca per se desplaçar cap al nòrd

en: The key used to move north.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap al nòrd.

en: Key to move NE
oc: Tòca per se desplaçar cap al nòrd-est

en: The key used to move north-east.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap al nòrd-est.

en: Key to move W
oc: Tòca per se desplaçar cap a l'oèst

en: The key used to move west.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap a l'oèst.

en: Key to hold
oc: Tòca per arrestar

en: The key used to hold still.
oc: La tòca utilizada per rester immobile.

en: Key to move E
oc: Tòca per se desplaçar cap a l'èst

en: The key used to move east.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap a l'èst.

en: Key to move SW
oc: Tòca per se desplaçar cap al sud-oèst

en: The key used to move south-west.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap al sud-oèst.

en: Key to move S
oc: Tòca per se desplaçar cap al sud

en: The key used to move south.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap al sud.

en: Key to move SE
oc: Tòca per se desplaçar cap al sud-est

en: The key used to move south-east.
oc: La tòca utilizada per se desplaçar cap al sud-est.

en: Width of the window in pixels
oc: Largor de la fenèstra en pixèls

en: Height of the window in pixels
oc: Nautor de la fenèstra en pixèls

en: true if the window is maximized
oc: verai se la fenèstra es maximizada

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
oc: Felicitacions, avètz ganhat contra los Robòts !
    Mas o poiretz far un còp de mai ?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
oc: Demòra pas mai d'emplaçaments de teleportacion !

en: There are no safe locations to teleport to!!
oc: Demòra pas mai d'emplaçaments de teleportacion sens dangièr !

en: Unknown Command
oc: Comanda desconeguda

en: Classic robots
oc: Robòts classics

en: Classic robots with safe moves
oc: Robòts classics amb movements sens dangièr

en: Classic robots with super-safe moves
oc: Robòts classics amb movements *vertadièrament* sens dangièr

en: Nightmare
oc: Cachavièlha

en: Nightmare with safe moves
oc: Cachavièlha amb movements sens dangièr

en: Nightmare with super-safe moves
oc: Cachavièlha amb movements *vertadièrament* sens dangièr

en: Robots2
oc: Robòts2

en: Robots2 with safe moves
oc: Robòts2 amb movements sens dangièr

en: Robots2 with super-safe moves
oc: Robòts2 amb movements *vertadièrament* sens dangièr

en: Robots2 easy
oc: Robòts2 aisit

en: Robots2 easy with safe moves
oc: Robòts2 aisit amb movements sens dangièr

en: Robots2 easy with super-safe moves
oc: Robòts2 aisit amb movements *vertadièrament* sens dangièr

en: Robots with safe teleport
oc: Robòts amb teleportacion sens dangièr

en: Robots with safe teleport with safe moves
oc: Robòts amb teleportacion e movements sens dangièr

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
oc: Robòts amb teleportacion e movements *vertadièrament* sens dangièr

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
oc: Nivèl : %d	Marca : %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
oc: (Restant : %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
oc: Se teleportar sens _dangièr

en: Based on classic BSD Robots
oc: Basat suls robòts BSD classics

en: Are you sure you want to discard the current game?
oc: Sètz segur que volètz abandonar lo jòc en cors ?

en: Keep _Playing
oc: _Contunhar de jogar

en: Teleport _Randomly
oc: Se teleportar _aléatoirement

en: _Wait for Robots
oc: E_sperar los robòts

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
oc: Tipe de jòc :

en: No game data could be found.
oc: Cap de donada de jòc pòt pas èsser trobada.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
oc: Lo programa Robòts es pas estat capable de trobar un fichièr de configuracion de jòc valid. Verificatz que lo programa es corrèctament installat.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
oc: Certans fichièrs graphiques son manquants o corrompus.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
oc: Lo programa Robòts es pas estat capable de cargar totes los fichièrs grafics. Verificatz que lo programa es corrèctament installat.

en: Could not find '%s' pixmap file
oc: Impossible de trobar l'imatge « %s »

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Game Type
oc: Tipe de jòc

en: _Use safe moves
oc: _Utilizar de movements sens dangièr

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
oc: Evita los movements accidentals que menan a èsser tuat.

en: U_se super safe moves
oc: Ut_ilizar de movements *vertadièrament* sens dangièr

en: Prevents all moves that result in getting killed.
oc: Evita totes los movements que menan a èsser tuats.

en: _Enable sounds
oc: _Activar los sons

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
oc: Jòga de sons pels eveniments tals coma la reüssida d'un nivèl o la mòrt.

en: Game
oc: Jòc

en: _Image theme:
oc: Tèma d'_imatge :

en: _Background color:
oc: Color de _fons :

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: _Restore Defaults
oc: _Paramètres per defaut

en: Keyboard
oc: Clavièr
