gnome-games - en to sk translation catalogue (95 entries)

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: _Scores
sk: _Skóre

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Robots
sk: _O aplikácii Roboti

en: GNOME Robots
sk: Roboti GNOME

en: Avoid the robots and make them crash into each other
sk: Vyhnite sa robotom a prinúťte ich, aby do seba navzájom narazili

en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
sk: Je ďaleká budúcnosť: rok 2000. Zlí roboti sa vás pokúšajú zabiť. Vyhnite sa im, alebo čeľte smrti.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
sk: Našťastie, roboti sú extrémne hlúpi a vždy sa pohybujú len priamo na vás. Nasmerujte ich do vzájomnej kolízie alebo do hromady odpadkov aby ste ich zničili. Môžete sa skryť za hromadu odpadkov alebo uniknúť pomocou vreckového teleportu.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
sk: Používanie bezpečných teleportov je obmedzené, a ak ho použijete,  teleportácia Vás môže umiestniť vedľa robota, ktorý Vás zabije. Prežite čo najdlhšie!

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Robots
sk: Roboti

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
sk: hra;arkáda;teleport;

en: Show toolbar
sk: Zobraziť lištu nástrojov

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
sk: Zobraziť lištu nástrojov. Štandardná voľba pre zobrazenie nástrojovej lišty.

en: Robot image theme
sk: Téma vzhľadu robotov

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
sk: Téma vzhľadu robotov. Sada obrázkov, ktoré sa použijú ako roboti.

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color. The hex specification of the background color.
sk: Farba pozadia. Farba pozadia v šestnástkovej sústave.

en: Game type
sk: Typ hry

en: Game type. The name of the game variation to use.
sk: Typ hry. Názov varianty hry, ktorá sa má použiť.

en: Use safe moves
sk: Použiť bezpečné ťahy

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
sk: Použiť bezpečné ťahy. Voľba bezpečné ťahy pomáha predísť zabitiu pri chybnom zvolení smeru. Ak sa pokúsite urobiť pohyb, ktorý vedie k okamžitej smrti a máte zapnuté bezpečné ťahy, tento ťah sa nevykoná.

en: Use super safe moves
sk: Použiť super bezpečné ťahy

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
sk: Použiť super bezpečné ťahy. Hráč je upozornený, keď neexistuje žiadny bezpečný ťah a jediná voľba je teleport.

en: Enable game sounds
sk: Povoliť zvuky

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
sk: Povoliť zvuky. Prehrá zvuky pri rôznych udalostiach počas hry.

en: Key to move NW
sk: Kláves pre presun na severozápad

en: The key used to move north-west.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na severozápad.

en: Key to move N
sk: Kláves pre presun na sever

en: The key used to move north.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na sever.

en: Key to move NE
sk: Kláves pre presun na severovýchod

en: The key used to move north-east.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na severovýchod.

en: Key to move W
sk: Kláves pre presun na západ

en: The key used to move west.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na západ.

en: Key to hold
sk: Kláves pre zotrvanie na mieste

en: The key used to hold still.
sk: Kláves používaný pre zotrvanie na mieste.

en: Key to move E
sk: Kláves pre presun na východ

en: The key used to move east.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na východ.

en: Key to move SW
sk: Kláves pre presun na juhozápad

en: The key used to move south-west.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na juhozápad.

en: Key to move S
sk: Kláves pre presun na juh

en: The key used to move south.
sk: Kláves používaný pre presun smerom na juh.

en: Key to move SE
sk: Kláves pre presun na juhovýchod

en: The key used to move south-east.
sk: Kláves požívaný pre presun smerom na juhovýchod.

en: Width of the window in pixels
sk: Šírka okna v pixeloch

en: Height of the window in pixels
sk: Výška okna v pixeloch

en: true if the window is maximized
sk: true, ak je okno maximalizované

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
sk: Gratulujeme, porazili ste Robotov!!
    Ale dokážete to znovu?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
sk: Už nie sú žiadne miesta pre teleporty!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
sk: Neexistuje žiadne bezpečné miesto, kam sa teleportovať!!

en: Unknown Command
sk: Neznámy príkaz

en: Classic robots
sk: Klasickí roboti

en: Classic robots with safe moves
sk: Klasickí roboti s bezpečnými ťahmi

en: Classic robots with super-safe moves
sk: Klasickí roboti so super bezpečnými ťahmi

en: Nightmare
sk: Nočná mora

en: Nightmare with safe moves
sk: Nočná mora s bezpečnými ťahmi

en: Nightmare with super-safe moves
sk: Nočná mora so super bezpečnými ťahmi

en: Robots2
sk: Roboti 2. verzie

en: Robots2 with safe moves
sk: Roboti 2. verzie s bezpečnými ťahmi

en: Robots2 with super-safe moves
sk: Roboti 2. verzie so super bezpečnými ťahmi

en: Robots2 easy
sk: Uľahčení roboti 2. verzie

en: Robots2 easy with safe moves
sk: Uľahčení roboti 2. verzie s bezpečnými ťahmi

en: Robots2 easy with super-safe moves
sk: Uľahčení roboti 2. verzie so super bezpečnými ťahmi

en: Robots with safe teleport
sk: Roboti s bezpečným teleportom

en: Robots with safe teleport with safe moves
sk: Roboti s bezpečným teleportom a bezpečnými ťahmi

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
sk: Roboti s bezpečným teleportom a super bezpečnými ťahmi

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
sk: Úroveň: %d	Skóre: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
sk: (Zostáva: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
sk: Teleportovať na _bezpečné miesto

en: Based on classic BSD Robots
sk: Vytvorené podľa klasickej hry BSD Robots

en: Are you sure you want to discard the current game?
sk: Naozaj chcete zahodiť aktuálnu hru?

en: Keep _Playing
sk: Pokračovať v _hraní

en: Teleport _Randomly
sk: Teleportovať na _náhodné miesto

en: _Wait for Robots
sk: Čakať na _robotov

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
sk: Typ hry:

en: No game data could be found.
sk: Nepodarilo sa nájsť údaje hry.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
sk: Program Roboti nebol schopný nájsť platné konfiguračné súbory hry. Skontrolujte, prosím, či je program správne nainštalovaný.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
sk: Niektoré grafické súbory chýbajú alebo sú poškodené.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
sk: Program Roboti nebol schopný načítať všetky potrebné grafické súbory. Skontrolujte, prosím, či je program správne nainštalovaný.

en: Could not find “%s” pixmap file
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor s obrázkom „%s“

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Game Type
sk: Typ hry

en: _Use safe moves
sk: Použiť _bezpečné ťahy

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
sk: Zabráni nechceným pohybom vedúcim k priamemu zabitiu.

en: U_se super safe moves
sk: Použiť _super bezpečné ťahy

en: Prevents all moves that result in getting killed.
sk: Zabráni všetkým ťahom, ktoré vedú k zabitiu.

en: _Enable sounds
sk: _Povoliť zvuky

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
sk: Prehrá zvuky pri udalostiach ako napríklad dokončenie úrovne alebo zabitie.

en: Game
sk: Hra

en: _Image theme:
sk: _Téma obrázkov:

en: _Background color:
sk: _Farba pozadia:

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: _Restore Defaults
sk: _Obnoviť predvolené

en: Keyboard
sk: Klávesnica
