gnome-games - en to tr translation catalogue (95 entries)

en: _New Game
tr: Yeni _Oyun

en: _Scores
tr: _Puanlar

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Help
tr: _Yardım

en: _About Robots
tr: Robotlar _Hakkında

en: GNOME Robots
tr: GNOME Robotlar

en: Avoid the robots and make them crash into each other
tr: Robotlardan kaçın ve onların birbirlerine çarpmalarını sağlayın

en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
tr: Uzak bir gelecekte, 2000 yılındasınız ve şeytani robotlar sizi öldürmeye çalışıyor. Robotlardan saklanın ya da kesin bir ölümle yüzleşin.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
tr: Neyse ki, robotlar aşırı derecede aptaldır ve her zaman doğrudan size doğru hareket edeceklerdir. Birbirlerine çarparak yok olmaları ya da bu çarpışmaların sonucunda oluşan çöp yığınlarına çarpmaları için robotları kanndırın. Çöp yığınlarını hareket ettirerek kendinizi savunabilir ya da elinizdeki ışınlanma cihazını kullanarak güvenli bir yere kaçabilirsiniz.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
tr: Güvenli ışınlanma hakkınız sınırlıdır ve bittiğinde, ışınlanma sizi bir robotun yanına götürebilir, ki bu da ölümünüze sebep olacaktır. Olabildiğince uzun süre hayatta kalın!

en: The GNOME Project
tr: GNOME Projesi

en: Robots
tr: Robotlar

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
tr: oyun;arcade;teleport;ışınlanma;

en: Show toolbar
tr: Araç çubuğunu göster

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
tr: Araç çubuğunu göster. Araç çubukları için standart seçenek.

en: Robot image theme
tr: Robot resim teması

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
tr: Robot resim teması. Robotlar için kullanılacak resim teması.

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Background color. The hex specification of the background color.
tr: Arkaplan rengi. Arkaplan renginin hex belirtimi.

en: Game type
tr: Oyun türü

en: Game type. The name of the game variation to use.
tr: Oyun türü. Kullanılacak oyun çeşitinin adı.

en: Use safe moves
tr: Güvenli hareketleri kullan

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
tr: Güvenli hareketleri kullanır. Güvenli hareketler hata sonucu ölmenize engel olur. Güvenli bir hareket olduğu halde sizi öldürecek bir hareket yapmaya çalıştığınızda bunun gerçekleşmesine izin vermez.

en: Use super safe moves
tr: Süper güvenli harekeri kullan

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
tr: Süper güvenli harekeri kullanır. Kullanıcı güvenli bir hareket kalmadığında ve tek seçeneğin ışınlanma olduğu hallerde uyarılır.

en: Enable game sounds
tr: Oyun seslerini etkinleştir

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
tr: Oyun seslerini etkinleştirir. Oyundaki bir çok olay için ses çalar.

en: Key to move NW
tr: KB için tuş

en: The key used to move north-west.
tr: Kuzeybatıya hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to move N
tr: K için tuş

en: The key used to move north.
tr: Kuzeye hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to move NE
tr: KD için tuş

en: The key used to move north-east.
tr: Kuzeydoğuya hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to move W
tr: B için tuş

en: The key used to move west.
tr: Batıya hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to hold
tr: Saklamak için tuş

en: The key used to hold still.
tr: Yerinde durmak için kullanılan tuş.

en: Key to move E
tr: D için tuş

en: The key used to move east.
tr: Doğuya hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to move SW
tr: GB için tuş

en: The key used to move south-west.
tr: Güzeybatıya hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to move S
tr: G için tuş

en: The key used to move south.
tr: Güneye hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Key to move SE
tr: GD için tuş

en: The key used to move south-east.
tr: Güneydoğuya hareket etmek için kullanılan tuş.

en: Width of the window in pixels
tr: Pencerenin piksel olarak genişliği

en: Height of the window in pixels
tr: Pencerenin piksel olarak yüksekliği

en: true if the window is maximized
tr: pencere büyütülmüşse bunun değeri doğrudur

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
tr: Tebrikler, Robotları Yendiniz!! 
    Peki,Tekrar Yapabilir misiniz?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
tr: Geriye hiç ışınlanma bölgesi kalmadı!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
tr: Işınlanma ile gidilebilecek güvenli bölge kalmadı!!

en: Unknown Command
tr: Bilinmeyen Komut

en: Classic robots
tr: Klasik robotlar

en: Classic robots with safe moves
tr: Klasik robotlar güvenli hareketler ile

en: Classic robots with super-safe moves
tr: Klasik robotlar süper güvenli hareketler ile

en: Nightmare
tr: Kabus

en: Nightmare with safe moves
tr: Kabus güvenli hareketler ile

en: Nightmare with super-safe moves
tr: Kabus süper güvenli hareketler ile

en: Robots2
tr: Robotlar2

en: Robots2 with safe moves
tr: Robotlar2 güvenli hareketler ile

en: Robots2 with super-safe moves
tr: Robotlar2 süper güvenli hareketler ile

en: Robots2 easy
tr: Robotlar2 kolay

en: Robots2 easy with safe moves
tr: Robotlar2 kolay güvenli hareketler ile

en: Robots2 easy with super-safe moves
tr: Robotlar2 kolay süper güvenli hareketler ile

en: Robots with safe teleport
tr: Robotlar güvenli ışınlama ile

en: Robots with safe teleport with safe moves
tr: Robotlar güvenli ışınlama ve güvenli hareketler ile

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
tr: Robotlar güvenli ışınlama ve süper güvenli hareketler ile

note: Window subtitle. The first %d is the level, the second is the score. \t creates a tab.
en: Level: %d	Score: %d
tr: Düzey: %d	Puan: %d

note: Second line of safe teleports button label. %d is the number of teleports remaining.
en: (Remaining: %d)
tr: (Kalan: %d)

note: First line of safe teleports button label.
en: Teleport _Safely
tr: G_üvenle Işınlan

en: Based on classic BSD Robots
tr: Klasik BSD Robotlar Örnek Alınmıştır

en: Are you sure you want to discard the current game?
tr: Mevcut oyunu bırakarak ilerlemenizi kaybetmek istediğinizden emin misiniz?

en: Keep _Playing
tr: _Oynamaya Devam Et

en: Teleport _Randomly
tr: _Rastgele Işınlan

en: _Wait for Robots
tr: Robotları _Bekle

note: Label on the scores dialog, next to map type dropdown
en: Game Type:
tr: Oyun Türü:

en: No game data could be found.
tr: Oyun verisi bulunamadı.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
tr: Robotlar uygulaması geçerli bir yapılandırma dosyası bulamadı. Lütfen bu programın kurulumunu gözden geçirin.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
tr: Kimi grafik dosyaları eksik ya da bozuk.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
tr: Robotlar uygulaması gerekli olan tüm grafik dosyalarını yükleyemedi. Lütfen bu programın kurulumunu gözden geçirin.

en: Could not find “%s” pixmap file
tr: “%s” benekeşlem dosyası bulunamadı

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Game Type
tr: Oyun Türü

en: _Use safe moves
tr: _Güvenli hareketleri kullan

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
tr: Ölüm ile sonuçlanabilecek kazalı hamleleri önle.

en: U_se super safe moves
tr: _Süper güvenli harekeri kullan

en: Prevents all moves that result in getting killed.
tr: Ölüm ile sonuçlanan tüm hamleleri önle.

en: _Enable sounds
tr: _Sesleri etkinleştir

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
tr: Düzeyi geçme ve ölme gibi olaylar için ses çal.

en: Game
tr: Oyun

en: _Image theme:
tr: _Resim teması:

en: _Background color:
tr: _Arka plan rengi:

en: Appearance
tr: Görünüm

en: _Restore Defaults
tr: Ö_ntanımlılara Dön

en: Keyboard
tr: Klavye
